PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Labour weerstond Churchill's aanval op nationalisatie-beleid Wintcr-wcrkloosheid moeilijk probleem oe BILT Kantlijn IJZER- EN STAALINDUSTRIE AAN DE STAAT. Vandaag ACHESON ACHT DE JONGSTE S0WJET-N0TA ONBEVREDIGEND. ADMIRAAL FECHTELER HOOFD VAN ATLANTISCHE VLOOT Lawines maakten opnieuw slachtoffers. Frankrijk krijgt een Amerikaans vliegdekschip VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 33 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G Ballintljn PI verv.s W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week. I 4.55 p kw fr p. pI 4.60 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 8 Febr. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie 13. mg. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels l 1.— Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllssingen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen <b.g.g. 2861 of 2160). M'burg. Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12, tel. 102; Teracuzen: Brouwerljstr. 2; Zierlkzee N. Bogardstr C 160. tel. 26. TIEN STEMMEN MEERDERHEID. Het Britse Lagerhuis heeft Woensdag een conservatieve niotie, waarin opschorting wordt gevraagd van de nationalisatie van de ijzer- en staalin dustrie, met 308 tegen 298 stemmen verworpen. Er bestond voor het debat over deze kwestie het derde in een jaar tflds grote belangstelling. Aanvaarding van de motie zou de Labour-regering tot aftreden hebben gedwongen. De nationalisatie van de ijzer- en staalindustrie stond in de verkiezings strijd niet bijzonder op de voorgrond, maar de Labourparty zag haar grote meerderheid van het parlement van 1945 tot een handjevol stemmen da len. De conservatieven hebben sinds dien steeds de houding aangenomen, dat een partij met zulk een geringe meerderheid in het Huis en een min derheid van het totaal in het land uitgebrachte stemmen, in een kritie ke tijd als deze eigenlijk niet gerech tigd was de nationalisatie door te zet ten. Daarom hebben zij tot tweemaal toe, in Maart en in September 1950, er bij de regering op aangedrongen de na tionalisatie van de staalindustrie, hoewel deze dus formeel al een vol dongen feit was, niet uit te voeren en uit te stellen. Thans, nu de overdracht van de aan delen van 92 ondernemingen aan een inmiddels opgerichte ijzer- en staal- coöperatie op 15 Februari een feit zal worden, hebben de Conservatieven opnieuw een poging gewaagd de na tionalisatie-maatregel ongedaan t€ krijgen en op te doen schorten. Churchill hield een fel betoog, waar in hij de regering wat betreft de na tionalisatie vergeleek met een man, een brand, het opstijgen van een lucht- die in de richting van een afgrond Het was in ons land nog niet eer der voorgekomen, dat een Kabi netsformateur in een persconfe rentie mededelingen deed over de richtlijnen, die bü de formatie wor den gevolgd. De heren Drees en van Schaik voerden dus een nieuwtje in, dat. uit journalistiek oogpunt beke ken, verblijdend mag worden ge noemd. Helaas zijn de mededelingen, die in de conferentie gedaan werden, dat al lesbehalve. Er wordt gestreefd naar een accoord over de militaire uitga ven, liet sluitend maken van de beta lingsbalans en het wegwerken van het tekort op de begroting. Zo luid den in wezen de mededelingen van de formateurs. Iedereen zal het er over eens zijn, dat dit inderdaad zeer belangrijke problemen zijn en dat het dus goed is, dat de regering zich reeds vóór haar optreden daarin verdiept. Alleendeze vraagstukken zijn reeds zo oud! De militaire problemen mogen er dan al verleden jaar bijge komen zijn, een sluitende betalings balans en een sluitende begroting zijn reeds sedert het einde van de oorlog door zeer velen in Nederland een ge biedende eis genoemd. Dat er nu nog altijd overleg nodig is, betekent, dat de regering toegeeft gefaald te hebben, tekort te zijn ge schoten. De beraadslagingen, die thans gaande zijn, hadden reeds geruime tijd geleden moeten beginnen. De regering is niet met de tijd medegegaan, heeft te laat de veranderingen onderkend, die in de wereld plaats grepen en te laat ontdekt, welke invloed zij op Ne derland zouden uitoefenen. Juist bij deze ruiterlijke erkenning van de tekortkomingen der demission- naire regering stijgt intussen de be langstelling voor de samenstelling van het Kabinet. Het zou immers min of meer verrassend zijn, als men het nieuwe program met de oude mensen uit zou gaan voeren. In nog sterkere mate geldt dan de vraag: Waarom de bakens niet veel eerder verzet? Bezuiniging, consumptiebeperking, belastingverhoging en investe ringsbeperking, ziedaar de vor- naamste programmapunten. Zij vor men, hoewel de belastingen bij de huidige kosten van levensonderhoud de grens van 't toelaatbare hebben be reikt, een gezond uitgangspunt. Wij zullen de klok moeten verzet ten, ook als volk. Minder mooie we gen, minder dingen, die wenselijk, doch niet noodzakelijk zijn. Zeer veel idealen zullen pas vervuld kunnen worden in betere tijden Tot zolang zullen we het grotendeels moeten doen met de dingen, die we thans hebben. Een goed uitgangspunt dus. Maar al weer: het had veel eerder moeten ge beuren. Wij hebben te lang verzuimd de tering naar de nering te zetten. I n „Federatie" (beroepsverenigingen van kunstenaars) beantwoordt An ton van Duinkerken een vragenlijst betreffende de muziekcritiek, hem toegezonden door de vakgroep Concer terende Instrumentalisten; hem wordt o.a. gevraagd of de muziek- (en kunst-) critiek niet veel meer in de vakpers thuis hoorde dan in de dag bladen, omdat de laatsten lezers heb ben die te weinig ter zake kundig zijn Het antwoord luidt: „Ik acht de dagbladpers geroepen tot voorlichting over alle nieuws. Uc acht een uitvoering van een klassiek of modern meesterwerk geen geringe- M gebeurtenis dan het uitbreken van loopt, gedreven door een of ander „diep en donker motief". Hij noemde het besluit om de nati onalisatie-maatregel toch door te zetten een daad van „partij-agressie" en „een groot struikelblok voor de nationale eenheid". De wet zou grote schade toebrengen aan de herbewa pening. Indien de Conservatieven aan de macht komen, zou de wet op de nationalisatie onmiddellijk weer wor den ingetrokken. Churchill werd van begin tot einde tfldens zijn rede geïnterrumpeerd. De minister van Bevoorrading, Strauss, verzekerde: Welk tekort aan materi aal er ook moge zyn, de bewapenings orders zullen worden uitgevoerd. Hij achtte 't twijfelachtig of in de naas te toekomst de staalproductie ver hoogd kon worden. Weer vooraanstaand Italiaans communist gedeserteerd. Opnieuw heeft een vooraanstaand communist bedankt als lid van de par ty. Het is dr. Riccardo Cocconi, lid van het secretariaat in de provincie Regio Emilia. ,JDe ondervinding heeft mij de waardeloosheid aangetoond van dis cussie in de partij waar geen gelegen heid bestaat tot debat, doch alleen tot intimidatie", aldus verklaarde Cocconi. Tezamen met het reeds eer der uit de party gedroste Kamerlid Cucchi is hy thans bezig met 't op stellen van een manifest voor een nationale communistische beweging". ...is het 40 jaar geleden, dat by raadsverordening het wa pen van de gemeente Batavia werd vastgesteld met als on derschrift het devies van J. Pzn. Coen: „Dispereert niet"; ...bestaat 40 jaar. de Ned. Boksbond Nog meer mutaties in hogere legerleiding. In verband met het eervol ontslag van generaal Kruis hebben naar het Nieuwsblad van het Noorden ver neemt de generaals-majoor W. J. K. Baay, chef staf van het Comité van Chefs van Staven en mr. J. D. Sche pers, adj. chef van de Generale Staf, ontheffing uit hun functie gevraagd. Het is nog niet bekend, of dit verzoek zal worden ingewilligd. Het gaat hier aldus genoemd blad niet om een verzoek van ontslag uit de militaire dienst, doch onthef fing uit een speciale functie, welke voor een groot deel afhankelijk was van de bezetting van de post van chef van de generale staf. Nu generaal Kruis als zodanig aftrad, achtten ge noemde opperofficieren het evenals luit.-generaal Calmeyer voor de hand liggend, dat zij hun functie ter be schikking stellen. PRA TEN OF NIET. Fransen echter willen confereren. zyn thans de drie Westerse mogendheden bereid met de Sowjct-Unie te confereren over de herbewapening van Duitsland en andere geschilpunten of wordt de jongste Sowjet-nota te duister en onbevredigend van inhoud ge acht? De Fransen zeggen: Genoeg nota' gewisseld. Nu spoedig aan de con ferentietafel om de agenda te bespreken. De Amerikanen menen: Praten heeft nog geen zin. Eerst Moskou om ver duidelijking vragen. BIJ DE NEDERLANDSE MILITAIREN OP KOREA. Ie luitenant W. Dussel, correspondent van het Nederlands Detachement Verenigde Naties, begon dit jaar een serie „Brieven aan allemaal", een da- geiyks rapport uit Korea, betreffende de situatie van onze vrijwilligers. Hier is hy bezig met de opname van een van de „brieven": rechts van hem de bei de assistenten. Korporaal P. G. Kruit Hit Den Haag en Sergeant R. W'cwer uit Zeist. Het Franse standpunt werd ver tolkt door een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De plaatsvervangers van de ministers der Grote Vier zullen binnenkort in Parys aan de gang gaan, zeide hy tot journalisten. Later werd deze mede deling gecorrigeerd. De Franse rege ring wenst, dat de voorbereidende conferentie spoedig zal beginnen, zei de woordvoerder, of het er ook van zal komen staat nog niet vast. De Amerikaanse minister Acheson was op zyn wekelykse persconferen tie veel pessimistischer. De Russische nota vond hy onbe vredigend, omdat er eigeniyk geen woord nieuws in staat. Alleen de ge- bruikelyke propaganda-termen kwfe- men er in voor en wel volgens het be proefde recept om anderen te be schuldigen van wat Rusland zelf doet. Niet de herbewapening van Duits- Bescheiden aandeel van Nederland. De landen van het Atlantisch' Pact hebben plannen voor de vorming van een verenigde zeemacht, naar het voorbeeld van de gecombineerde land- en luchtstrijdkrachten op het vaste land, met een Amerikaanse admiraal als hoogste bevelvoerder, zo goed als voltooid. Admiraal William Fechteler, opperbevelhebber van de Atlantische vloot, zal waarsehynlyk spoedig tot geallieerd opperbevelhebber voor het gebied van de Noordatlantische Oceaan worden benoemd. Het is blykbaar niet de bedoeling dat dit commando aan generaal Ei senhower ondergeschikt zal zyn. Het commando zal tot taak hebben de belangryke zeeverbindingen naar West-Europa ingeval van een oorlog open te houden. Van welingelichte zyde in Den Haag verneemt het A.N.P. dat de verenig de Noord-Atlantische zeemacht niet moet worden beschouwd als een op zichzelf staande zeemacht. De bedoe ling is, dat admiraal Fechteler in ge val van oorlog het commando zal voeren over die groepen van zeestryd- krachtens (o.a. het Benelux-comman- do), die op de Noordzee en op de Atlantische Oceaan van de Azoren tot Spitsbergen zullen worden ge bruikt voor het openhouden van de zeeverbindingen. De landstrijdkrachten (mariniers) en de marine-luchtstrydkrachten, beno digd voor deze taak, zullen eveneens onder de bevelen van admiraal Fech teler komen. Op papier is reeds uit gemaakt welke zeemacht er nodig is om deze verbindingen te beveiligen. Over deze plannen worden echter geen mededelingen gedaan. Gezien echter het feit, dat Neder land slechts op bescheiden schaal zal deelnemen aan de verdediging van de verbindingslijnen ter zee, ligt het in de verwachting, dat het Nederlandse aandeel in de verenigde Noord-Atlan- tische zeemacht niet groot zal zijn. Verdere besprekingen over de Kabinetsformatie. De kabinetsformateurs hebben 'Woensdagmorgen een langdurige be spreking gehad met de ministers Stikker, Lieftinck, Van den Brink en Mansholt. Ontvanger van gemeente Groningen gearresteerd. Op bevel van de officier van Jus titie is de ontvanger van de ge meente te Groningen, D. P.. gear resteerd en in het huis van bewaring opgesloten. P. was reeds eerder door de gemeenteraad van Groningen in de uitoefening van zijn functie ge schorst onder verdenking verduiste ring en valsheid in geschrifte te hebben gepleegd. Het onderzoek werd bemoeiiykt door vele duistere punten in deze affaire. Dorpen in Oostenrijk geheel ge-soleerd. LAWINES BLOKKEREN ALLES. Ongeveer 10.000 personen zijn door een lawine in het dal van de Lesach in West-Karinthië van de buitenwereld afgesloten. De wegen zijn geblokkeerd en de telefoonlynen buiten werking. Daken van huizen zijn onder het gewicht van byna een meter dikke sneeuwlaag inge stort. Ook het dorpje Bleiberg by Vil lach is door een meer dan 300 me ter brede lawine geïsoleerd. De provincie Karinthië is van Salzburg afgesneden en dc spoor lijn op het hoogste punt tussen Mall- nitz en Penk geb! lekeerd. ELF KINDÈREN BEDOLVEN Bij Knaben in Zuid-Noorwegen zyn elf kinderen onder een lawine bedol ven. Drie kinderen bleken na opgra ving overleden te zyn. Te Femdorf in Karinthië is een huis door een lawine bedolven. Toen men met het reddingswerk bezig was, kwam een tweede lawine naar bene den, waardoor vijf man van de red dingsploeg eveneens bedolven wer den. Eén hunner kwam om 't leven De andere vier liepen ernstige ver wondingen op. Over het lot van het bedolven gezin is nog niets bekends. Torenspits stortte neer in zakenwijk New Delhi. In de zakenwijk van New DelhT"is de spits van een 80-jaar oude toren omlaag gestort. Vijf voorbijgangers werden door neerstortend puin on middellijk gedood. Twee andere stier ven in het ziekenhuis. land schiep de huidige internationale spanning, maar de opbouw van legers in de SowjeLUnie en zyn satellieten. De Westduitse kanselier, Adenauer, heeft de verwachting uitgesproken, dat de regering van Bonn van het verloop van een eventuele conferentie op de hoogte zal worden gehouden en de gelegenheid zal ontvangen bytyds haar standpunt ter kennis te bren gen. De bondsregering, zo zeide hy in. een radiorede, heeft door haar posi tie meer dan enig ander land belang by handhaving van de vrede. Zy stem de daarom in met iedere poging om een vreedzame oplossing te berei ken. INDUSTRIE VOOR OUD-VOSSEMEER? ballon of het te water laten van een schip.Het komt mij derhalve voor. dat de dagbladpers over zulk een ge beurtenis nauwgezet en uitvoerig ver slag dient te geven aan al haar lezers, Ik zou het ten diepste betreuren, in dien er een dagblad zou ontstaan, voor welks redactie de heer Abe Len stra, een geoefend voetballer, van groter betekenis voor onze samenle ving schijnen zou dan enig concerte rend instrumentalist Ging van uw vakgroep 't verlangen uit de muziek rubrieken onzer dagbladen in crost, nauwgezetheid, uitvoerigheid en be- oordelings-verscheidenheid te doen wedyveren met de sportrubriek of de staatkundige rubriek; ik zou in staat zijn, dit verlangen te begrijpen, te billijken en te steunen. Nu gij mij vraagt, of ik verwijzing van muziek- verslagen, die een oordeel inhouden, naar de vakpers niet de voorkeur geef boven brede voorlichting aan een zo uitgebreid mogelijk publiek, moet ik u zeggen, deze vraag in het geheel niet als van u afkomstig te kunnen begrijpen, billijken of beamen. Sport-, beurs- en kamerverslagen horen veel eer in speciale vakorganen thuis dan muziek verslagen om de doodeenvou dige reden, dat de schoonheid dieper waarde voor het leven bezit dan de lichaamskracht, het geld en de parle mentaire welsprekendheid." In één van elke vijf gezinnen komt een werkloze voor. De gemeente Oud-Vossemecr werd vorig jaar getroffen door een ernstige t.b.c.-explosle. Verscheidene tientallen patiënten mbesten verpleegd worden en een aantal twijfelgevallen werd onder controle gesteld. De medici, de zie kenfondsen, „Het Groene Kruis" enz. zyn zeer actief geweest. Nu is er een algehele bevolkingsdoorlichting geweest en daaraan heeft 89% van degenen, die voor doorlichting in aanmerking kwamen, ook werke lijk deelgenomen. Er werden slechts 10 nieuwe twijfelgevallen ontdekt. Dit betekent niet-, dat de fcb.c. reeds overwonnen zou zyn, want er zijn in ver. band met de t-b.c.-explosie van 1950 nog circa 300 mensen regelmatig onder contróle. In een gemeente van 2240 zielen betekent dat heel veel. Het is meer dan 13% en Oud-Vossemeer is dan ook in Zeeland de gemeente, die het zwaarst door de t.b.c. is getroffen. Er worden op het ogenblik nog 7 patiënten in sa natoria verpleegd. Als een der oorzaken van deze t-b. c.-explosie die uiteraard grote ver- plegings- en bestrijdingskosten heeft veroorzaakt wijzen sommige des kundigen de krotwoningen aan. Er zyn in Oud-Vossemeer teveel woningen, waarin licht en lucht niet behoorlyk kunnen doordringen. Ook zyn er nogal wat huisjes tegen de dyk gebouwd en. die huisjes zyn te vochtig. Daarom is het jammer, dat aan Oud-Vossemeer voor de komende drie jaren slechts bouwvolume voor twee woningen is toegewezen. Men kan nu niet met de krotopruiming beginnen. Overigens is Oud-Vossemeer niet de enige gemeente, die laboreert aan het krotteneuvel, want in geheel Noord- Zeeland valt op dit gebied nog vry veel werk te doen. Men schryft de t.b.c.-explosie niet toe aan een slechte voedingstoestand. Er heerst een redelijke welvaart in het dorp en de zelfstandige landbou wers hebben enige goede jaren achter de rug. Minder florissant is echter de toekomst van de landarbeiders. DE WERKLOOSHEID. Er heerst des winters een tamelijk grote werkloosheid. Op het ogenblik lopen niet minder dan 70 man in de overbruggingsuitkering en 40 zyn er door de D.U.W. tewerkgesteld op Dit betekent, dat in een vijfde deel van circa 550 gezinnen óf het gezinshoofd, óf een der kinde ren werkloos is. Daarby komt nog, dat ook kort voor de oogst ais er op de rypen- de akkers weinig werk is, zich werkloosheid voordoet. Er zyn dus mensen, die tweemaal per jaar door werkloosheid worden getroffen, en dat legt wel een zware last op deze mensen. Dringend zou men dan ook enige ïdustrie nodig hebben, om vooral in de winter meer werkgelegenheid te scheppen. Het wachten is daarby op het E.T.l.-rapport, dat gegevens zal moeten verschaffen over de industri- alisatie-mogelykheden op het eiland Tholen. FRUITTEELT. Waar Oud-Vossemeer een uitge sproken landbouw-gemeente is, gaat ook de aandacht uit naar het stich ten van grondgebruikende bedryven, die meer arbeidskrachten tewerk kun nen stellen. Er is reeds enige groententeelt op gekomen en na de inundatie is de aan plant van boomgaarden voor de fruit teelt iets vermeerderd. Totaal werd circa 50 gemet voor fruitteelt be stemd. Maar voor het verschaffen van ar beid betekent dit nog niet veel. OUDE INDUSTRIE. De grote roep is om industrie nu is het merkwaardige, dat de ge meente Oud-Vossemeer in de vorige eeuw inderdaad industrie heeft ge had. Er werkten toen niet minder dai- vier meestoven, die door de opkomst van de kunstmattge kleurstoffen-in dustrie ten onder zyn gegaan. Dan was er een leerlooiery, waar van nu nog een huidenzouterij over is. En van 1802 tot het eind van de ne gentiende eeuw bestond er een vlas- bedryf. dat was opgericht op instiga tie van de Maatschappij tot Bevorde ring van het Spinnen, een maatschap- oy, die rond het jaar 1800 probeerae 1e heersende werkloosheid te bestry- denMet die werkloosheid zyn we weer tot ons uitgangspunt terugge keerd. Er zal iets gedaan moeten wor- 1en om aan Oud-Vossemeer's bevol king betere bestaansmogelijkheden te geven en men zal daarbij dezelfde weg moeten bewandelen, die men ln de 19de eeuw ooging: het stichten van industriële bedryven. In de landbouw zal namelijk in de nabije toekomst slechts een minimaal aantal plaatsen zyn voor nieuwe wer kers. Kleine tragedie door val van een moeder. Woensdagmorgen is op de Baars- jesweg te Amsterdam een tragisch ongeluk gebeurd. Een vrouw, die daar liep met een kinderwagen, werd onwel en kwam te vallen. De kinderwagen, waarin een baby van drie maanden lag, geraakte daar door te water by de Wiegbrug. Onmiddellyk apron" een voorbij ganger in het water. Hij slaagde er snel in de baby op de wal te bren gen .Inmiddels was de G.G.D. geal armeerd, doch de arts kon slechts constateren, dat de baby reeds was overleden. De moeder, die natuur- iyk zeer overstuur was. en het ijjk- ie van het kind zijn naar het zieken huis vervoerd. Wanhopige vader of een quereiant? Voor het Haagse Gerechtshof werd Woensdag in hoger beroep een merk waardige behandeld. Terecht stond de sigarenmaker B K. die vorig jaar zyn kind zin vier maanden in een loket van het huis vestingbureau te Dordrecht had neergelegd en toen was heengegaan. Verdachte was naar zyn mening te weinig woonruimte toegewezen en wilde daartegen op deze wyze pro testeren. Hij was zich niet bewust kwaad te hebben gedaan door te han delen zoals hij deed. De procureur-generaal daarentegen vond deze wijze van handelen op niets lyken. Hij vroeg bevestiging van het vonnis, opgelegd door de rechtbank te Dordrecht: een week gevangenisstraf voorwaardelijk en f 20 fcoete, echter met verhoging van de boete tot 40. Oc -verdediger betoogde, dat zijn client geen quereiant is, maar een diep wanhopige vader, die wegens de toestsr.d, waarin hij verkeerde, niet strafbaar is. Plevèn bracht verslag uit. Do Franse premier Pleven heeft in de Nationale Vergadering meege deeld, dat de Ver. Staten spoedig een vliegdekschip aan Frankrijk zul len overdragen, dat naar de Indo- Chinese wateren zal worden gezonden. Pleven bracht verslag uit van zyn besprekingen met president Truman Hij zei dat zijn bezoek aan Washing ton het door propaganda by het Amerikaanse publiek gewekte mis verstand heeft weggenomen, dat Frankrijk moreel uitgeput zou syn. De premier had Truman het be lang duidelijk gemaakt van snellere en grotere militaire huip voor Indo- China. In alle gevallen dat het door mij gevraagde materiaal beschikbaar was, werd onmiddellyk toegezegd, dat het onverwyld zou wot den ge zonden." Hulp van Amerikaanse troepen in Indo-China is niet gevraagd. Sprekend over het Atlantisch Pact zei Pleven: Het pact is geen napie ren overeenkomst, maar wordt door militaire macht gesteund. Met 401 tegen 182 stemmen keurde de Nationale Vergadering Plevens verslag goed. De Amerikaanse missie naar Japan onder leiding van John Foster Dulles, zal een kort vredesverdrag opstellen, waar- de souvereiniteit van Japan met 'd minimum aan beperkingen wordt her steld. ENIGE REGEN Weersverwachting geldig tot Don derdagavond. Overwegend zwaar bewolkt met enige regen of natte sneeuw. Matige tot krachtige, langs de kust later wellicht harde wind, hoofdzakeiyk tussen Zuidwest en Zuidoost. Onge veer dezelfde temperatuur als Woensdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1