SANOSTO L LEZERS SCHRIJVEN Bronchitis Bij Carnaval dit pakje Mi Uw shag dat pakje MARKTBERICHTEN haar noodlot 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG G FEBRUARI 1951 KERKNIEUWS NED. HKRV. KERK. Beroepen te NQkerk G. Willemsen te Hi edema, te de HeyHeyplaat Fr. J. Sinke te Heteren; te Groot Am- mers J. C. Stelwage te Wezep; te Loon op Zand J. Arendsen te Blauw kapel. GEK. KERKEN. Beroepen te Ten PostOverschild en te Mid wo Ida: G. Sinla, cand. te Huizen; te Oostvoorne L. de Nood, cand. te Middelburg; te Hjjken G. Ve neman, cand. te Apeldoorn; te Grote- gast L. Kwakkelstein te Putten. Aangenomen naar Westerbork: M. J. C. Boscha te Winschoten, die be dankte voor Kommerzijl; naar Gapin- ge: J. Spoelstra, cand. te Medum, dje bedankte voor Heer Hugowaard, Jutrijp-Hommerts, Rilland Bath en Schettens. Amsterdamse Beurs 2 Febr. 5 Febr. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 96% 96% dito 1937 3 943,4 Dollar-lening 1947 3% 96% 95% Investeringscert. 3 97 96% Nederland 1962—64 95 95% Nederland 1962—64 95% 95% Nederland N.W.S. 2'2 78% 78% Spaarc. a 100 2 Indië 1937 A 3 92% 92% Grootboek 1946 3 95 Nat. Hand. B 92% 92% Ned. Handelmij 154% 154% AKU 177% 177% Bevgh's Jurgens 325 323 Calvé-Delft 136 136 Centrale Suiker 189 189% Kon. Ned. Hoogovens 155% 156 Unilever 230% 228% Ned. Kabelfabrïek 237 Philips 254% 250% Wilton Feyenoord 167% 168% Biliton 335 Kon. Petrol. Mij 315% 316% Amsterdam Rubb. 123% 128 H.A. Lijn 195 195 Kon. Paketvaart 131% 131% Ned. Scheepv. Unie 168% 168% Rotterdamse Lloyd 165% 167% Stv. Mij Nederland 179% 179 Handelsver. A'dam 115','4 115% Dell Batavia Mij 108 119 Deli Mij 105% 109% Mid Continental 63% 62% Tide Water 37% 37'% Anaconda 44% 44% Bethlehem Steel 63% 63% General Motors 107% 108% Kennecott 82% 82% Shell Union 60% 61% Baltimore Spw. 24% 26 Miss K.T. Spw. 12 12% New York Centr. Spw. 27% 27% Pennsylvania 27% 28 North American 20 20% Rep. Steel 53% 52% U.S. Steel 51% 52 Intern. Nickel 44% 44% De beurs zette de nieuwe week zeer rustig in, waarbij het opviel, dat voor Maandag de activiteit vr(j beperkt was. Olic's en Unilever openden vrij vast. Voor het overige was de industriemarkt weinig veranderd. De cultuurmarkt viel op door een vrij gunstige stemming, vooral voor rubberwaarden. Tabak en suikerwaarden waren eveneens licht ge vraagd en voor het merendeel een frac tie hoger. De scheepvaartmarkt was over wegend prijshoudend met voor enkele maatschappijen kleine voor- of nadelige verschillen. Beleggingspapieren openden vrij flauw, vooral de conversielening 1947. SPELEN IN PLANTSOENEN. Natuurvriend verbaast zich over het spelen in plantsoenen, onder de rook van het ^politiebureau? U weet toch wel,, dat rook het uitzicht belemmert? Maar dit kan gebeuren onder het „oog" van natuurvriend! Als U voorlaan één van de jongens kalm even bij U roept (en dan staat het volgend ogenblik het hele troepje bij U) en alweer kalm zegt. dat ze zó het plantsoen vernielen, dan spelen ze één minuut later op de straat. Dit heb ik meermalen zelf toegepast. Waarom altijd agenten en onderwijzers er bij gehaald? Die doen hun best wel. Maar Advertentie. We wilden gaan immigreren. Maar moesten eerst informeren. Want we hadden vrees En wel, onze Pa het meest, Dat je er geen TIP VAN BOOTZ mocht importeren. Inz. Hr. J- B„ Roermond, ontv. 1 fl. TIP. Inschrijvingen op 2% belastingcertificaten. Naar wij vernemen is van de aange boden 200 millioen gulden 2% be- lastingcertificaten bij de agent van het ministerie van Financiën te Am sterdam inmiddels voor rond 100 mil lioen gulden aan inschrijvingen ont vangen. het zijn meestal de moeders en de na tuurvrienden die toekijken. Vlissingen. B v. DIJK. STER AVOND (UI). Met verbazing heb ik gelezen wat op de Steravond van de N.C.R.V. ge boden werd. Van de N.C.R.V. ver wacht men toch wat anders. Het is er toegegaan alsof liet kermis was en na de pauze werd het „pas goed een vrolijke boel". Is het niet droevig? En dat nog wel nadat geopend was met gebed en het zingen van Psalm 89 „Hoe zalig is het volk, dat naar uw klanken hoort". Behoorde datge ne, wat op die avond werd gebracht, ook tot die klanken Er is nog een volk, dat naar die klanken hoort, maar met al zijn ge breken, voelt dat zich toch niet thuis op deze Steravonden of, zoals ik ze maar noemen zal, deze Christelijke bonte avonden. De vlag moet ook hier zeker de lading dekken A. D. DE VISSER, Lid van de N.C.R.V. Vlissingen. (Wij ontvingen voorts nog enkele ingezonden stukken over deze kwes tie, pro, zowel als contra, die wij niet afdrukken, omdat zij naar inhoud ge heel overeenkwamen met de reeds geplaatste. Red. P.Z.C.). Binnenkort zijn mededelingen te verwachten over de vorming van een ad viesraad uit het bedrijfsleven voor de militaire productie. VEILING ZUID-BEVELAND. 5 Febr.: Groenten: Spruiten 31—37. Witlof 2425. Veldsla 42. Rode kool 6.50 10. Boere kool 20. Uien (afw.) 11.50. Prei 1214. Kroten 8.509, alles per 100 kg, bos of stuks. VISMIJN VEERE. 4 Febr.: Export garnalen 78 kg 1.92— 1.94. Schar 152 kg 35. Bot 6 kg 39. Alles per kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg franco Rotterdam): Tarwe prijshoudend: prima zonder vocht- conditie 23.75—24.25: doorsneekwaliteit op vochtconditie 23.75—24.25; overige DOOR FEUILLETON COPPERSMITH 26 De heer Pepperill, de enige deelge noot van de Gebroeders Pepperill, ontving Claire en Collin hartelijker dan zij wellicht hadden gedacht. Hij toonde duidelijk zijn verbazing, toen Jiij hoorde dat het meisje van plan was mee te reizen naar Pennsylvania, „We hadden hier in Boston ook het nodige kunnen doen"', aldus merkte hij op. „Dat kan altij'd nog", antwoordde Claire, „kunt U mijn vrienden vrijla ten?" „Neen. dat is onmogelijk", zei Pep perill en er klonk spijt in zijn stem, *Voor kinderen natuurlijk I) Maar óók voor herstellenden met vitamines A.B.C en D Flacon t 1.65 - Familieverpakking I 3.25 „wij moeten met de rederij afreke nen. Als ik het voor het zeggen had Maar dat U met Egilson mee wilt gaanDaarmede bereikt U niets!" Collin informeerde nu naar Bianchi en Pepperill sloeg de handen ineen, alsof hij ten diepste geschokt was. „Ik begrijp niet dat juist naar hem informeert, want juist hij is een der weinigen, die op geen enkele wijze zijn overtocht met werken kan verdienen. een acteurzelfs een kind zou meer kans maken 00 een betrekking!" „Maar is hij dan geen schoenma ker?" informeerde Claire. „Schoenmaker?" vroeg Pepperill vol verbazing. Doch Claire had haar volgende vraag al gereed. „Waar is hü op dit ogenblik?" Pepperill blikte verlegen naar de grond. „Hij is opgesloten in de ge vangenis", antwoordde hij toen. „Wat?" bracht Claire verschrikt uit. „Tja, hij staat bij ons in de schuld en we zagen geen andere oplossing!" verontschuldigde Pepperill zich. „Ik ga hem opzoeken", zei Claire, „dat is toch wel goed Pepperill maakte geen bezwaar en wees hun de* weg naar een somber gebouw. Een cipier ging hun voor door een donkere gang, waar het muf rook. Hij opende eindelijk een dei- deuren. Claire en Collin zagen een kleiiie vierkante ruimte, waarin man nen, vrouwen en kinderen zich op hielden. De meesten lagen op vuile bossen stro, vier mannen waren in een hoek aan het kaarten. Hier be vond zich Bianchi dus Toen na een half uur de gevange nispoort achter Claire en Collin dicht viel, vergezelde Bianchi hen niet. Evenmin wist hg of hij weer in vrij heid gesteld zou worden. Hij had al leen hoop, dat dit in de loop van de dag zou gebeuren ook al zou het nog jaren duren voor hij zich weer een vrij mens zou kunnen voelen. Collin onttrok zware rookwolken aan zijn pijp toen hij met Claire weer op straat stond. „U zult nu wel eerst haar „De Ge kruiste Sleutels" willen", zei hij. „Ik zal u daarheen brengen en ga dan nog even met Egilson en Pepperill over uw beschermeling praten, 't Zal niet meevallen om de farmer ervan te overtuigen, dat Bianchi ook mee moet", „Ik kan hem hier toch niet aan zijn lot overlaten?" riep Claire uit. „Opgesloten om niets, alleen omdat andere mensen door hem geld willen vei-dienen. 't Is verschrikkelijk Dat was dus Bedfort Het raampje, waardoor Claire naar buiten tuurde, was misschien vijf handpalmen breed. Bovendien was het zodanig aangebracht in de schui ne wand van de enige kléine kamer onder het dak van het blokhuis, dat iemand, die iets wilde zien, hoofd en schouders naar buiten moest wur men. Groen waren de "maïsvelden, die zich zover het oog reikte in de stra len van de opkomende zon koester den. Heel in de verte vormde eén donkerblauwe streep de grenp. Daar achter scheen zich opnieuw een ein deloze ruimte uit te strekken. (Wordt vervolgd). granen flauw. Zomergerst 33—35.25; Haver 31—33; Rogge 32,50—33,30; Peulvruchten: groene erwten 3545; Schokkers 4048; bruine Bonen 50 55,50 (mindere kwaliteiten moeilijk te plaatsen). AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei, 35 mm opwaarts: Eigenheimers 12—13; Bintjes 11.50—12; Alphas 10.50—11; Meerlanders 11.50—12; Be velanders 12; Furore 12—13. Zand, 35 mm opwaarts: Noordeling 9—9,50; Voran 7,90; Record 8,10; Eigenheimers 8,50; Voeraardappelen f 5,75—6,25. Alles per 100 kg, deze prij zen zijn berekend op de handelsvoor- waarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen, berekend op wagon, schip of auto. „Buitenlandse dag" Stichting van de Landbouw. In Esplanade te Utrecht werd Maandag de „buitenlandse dag" van de Stichting van de Landbouw ge houden. De directeur-generaal van de landbouw, ir. C. Staf, hield een in leiding over „buitenlandse betrekkin gen" en de heer A. D. Louwes, voor zitter van de Stichting sprak over „de boer en zijn buitenlandse colle ga's" .Tenslotte hield mr. J. Lint horst Homan een rede over „alge- me "aspecten van de Westeuropese samenwerking". Hij wees er daarbij op, dat het juist in de Nederlandse aard ligt om in internationaal verband gedurfde voorstellen te doen, omdat Neder land een agrarisch gezond land is. Juist en helaas alleen bij ons be staat de gezonde samenwerking tus sen boeren er. landarbeiders, terwijl onze organisatiewereld ook gezond werk ziet van de plattelandsvrouwen en de plattelandsjongeren. Advertentie. Wrijf deze aangename zalf op keel, borst en rug. Zij werkt als. pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U vele uren inademt Maakt slijm los, Sgb verwijdert congestie en de J ademhaling wordt rustig. miiiiiiiuiuiiiiüi Op een ar noedig zolder kamertje in de grote stad zat Marike, het naaistertje, gebogen over haar werk. Haar rood ontstoken ogen traanden van moeheid en zetten alles in een dansende nevel. Knip, knip ging de schaar, doch Marike was zo moe dat ze niet meer zag wat ze deed. Wankelend greep ze de kruik en bette haar ogen met water. Daar friste ze van op. Maar toen ze haar werk bekeek, bleef ze als aan de grond genageld staan. Ze hadze had de stof verknipt. Met grote ogen en bevende handen streek Marike wezenloos over de prachtige zijde, welke in on gelijke stukken aan haar voe ten lag. De zijde waarvan ze de gelegenheidsjapon had moeten maken voor de ba ronesse. De belangrijkste op- Hoc moet Klaasje lopen „Klaasje" sprak moeder, „als je vanmiddag uit school komt moet je drie bood schappen voor me meene men. Luister goed! Je gaat éérst naai* winkel 1, daarna naar 2, dan naar 3 en daarna direct naar huis, maar denk om, je mag niet twee maal dezelfde straat doorlo pen!" Kunnen jullie zeggen hoe Klaasje moet lopen? Begin dus bij „School" ga naar win kel no. 1, no. 2 en no. 3 en dan naar „huls". Je mag wél 2 maal hetzelfde kruispunt passeren, maar niet twee maal dezelfde weg gaan. dracht van haar leven had ze verknoeid. In wanhoop greep ze haar spaarpot, schudde er het laatste ge'd- stuk uit, sloeg haar dunne wollen cape om en holde de straat over naar de markt. Haar ogen gleden koortsach tig langs de balen glanzende zijde. Ze kocht de mooiste zijde die ze voor haar enig geldstuk kon krijgen, doch toen ze, op haar kamertje gekomen, de stof ontvouwde leek ze dof en vaal van kleur. Radeloos staarde ze voor zich uit. Wat moest ze doen? De japon moest mor- genavond klaar zijn. Ten einde raad greep Marike naald en draad en begon koorisachtig te werken. Ma rike wilde niet meer denken, ze naaide maar door zonder ophouden terwijl de grote tranen haar over de wangen rolden. Maarwat was dat het leek wel of het lichter in haar kamertje werd.... verbaasd staarde Marike naar de stofja.... ja ze zag het toch heus. Plotseling schitterden aan alle kanten de mooiste sterren op de zij de en steeds als er weer een traan op de stof viel, veran derde deze in een fonkelen de ster. Toen Marike de volgende dag trots haar werkstuk bij de baronesse bracht, stond deze sprakeloos. „Marike!" riep ze uit, „wat schitterend, jij bent de bes te naaister van het land. Ik zal de Koningin van jou ver tellenmisschien Reeds twee dagen later kreeg Marike van de Konin gin ook de opdracht een ja pon te maken, en hoewel ze veel geld kreeg om de mooi ste zijde te kopen, geen en kel patroon was zo mooi als dat van de baronesse. „Weet je wat ik doe", dacht het naaistertje. „Ik koop weer dezelfde doffe stof, mis schien dat mijn tranen dan wel weer die prachtige ster ren toveren. En zo zat Mari ke weer te naaien op haar zolderkamertje. Ze naaide en naaide, maar hoe ze ook probeerde te huilen; geen traan wilde te voorschijn ko menDe stof bleef dof en lelijk. Een grote ongerust heid maakte zich van haar meester. Deze lelijke japon zou de Koningin nooit wil len hebben. Het meisje raak te geheel overstuur. Ze merkte niet eens dat ze zich in haar vinger prikte, maar steeds als ze de stof vast pakte, kwam er een klein vlekje bloed op. Marike zag het niet, ze stak het olielampje aan en werkte de hele nacht door. Maar toen de eerste zonne stralen «door de ruiten gle denwaren alle kleine bloedvlekjes veranderd in prachtige vlinders, de mooi ste kleuren lichtten uit de stof op. Sprakeloos en onge lovig betastte Marike de stof ....nee.... ze droomde niet, al les was echt. Stralend van vreugde bracht het naaistertje de ja pon op het paleis. De Ko ningin kon haar ogen niet geloven en van die dag af bleef Marike in het konink lijk paleis en maakte de mooiste kleren voor de ko ningin, maar ook voor de kleine Prinsjes en Prinsesjes. Miesje dacht: „Ik ga wat wand'len Want het weer is prachtig mooi!" Maar.reeds na een paar minuten Kwam ze langs een vogelkooi. „Dag, juffrouw kanariepietje", Groette vrolijk onze muis. „Ha, die Miesje," klonk het antwoord, „Kom toch binnen in mijn huis!" In zo'n kleine buurtvisite Had ons muisje wel veel zin, Trok de grendel van het deurtje, Wipte snel het kooitje in. Maar.het kleine domme muisje, Had het weer verkeerd gedaan, Want ze Het de deur van 't kooitje, Domweg op een kiertje staan. Vóór Mies tuist wat er gebeurde, Snelde Piet het kooitje uit. Schoof het deurtje op de grendel En trok toen een lange snuit. Ja, daar zat ze, opgesloten In een kooi van ijzer draad! Miesje huilde dikke tranen! Domoor, nu is het te laat!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6