NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN STOP DIE JEUK DÉBRALIIME NIEUWDORP HEEFT EEN GOEDE KANS KAMPIOEN TE WORDEN Zeeuw 18e te Davos. DINSDAG 6 FEBRUARI 1951 PROV INCIALL ZE LU W S L LU U K AN J 5 Teraardebestelling van oud-verzetsstrijd er. Op de begraafplaats te Goes werd Maandagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer M. A. v. d. Heil, die als „Herman Goes" deel uitmaakte van de verzets groep „Trouw" en thans na zes ja ren aan een pende ziekte is over leden. Aan de groeve braeh. de voorzit ter van de Chr. Middenstandsvereni- fing, de heer J. Snoodjjk, de overle- ene dank voor zyn medeleven met het werk van de vereniging, waar van hij ook bestuurslid was. De heer Scholten schetste in ge voelvolle woorden namens de Trouw- orgamsatie de bijdrage van „Herman- Goes" aan de verzetsstrijd Nadat ds. H. M. Strating, N. H. predikant, een Schriftgedeelte had gelezen en voorgegaan was in gebed, dankte een broer van de overledene voor de betoonde belangstelling Nieuw hoofd Marnixschool. Tot hoofd der Marnixschool te West- Souburg is benoemd de heer C. Ël- bertsen te Ginneken. EXAMENS TYPEN EN STENO Te Goes werd In de Pltmanschool ex;, men typen en steno afgenomen vanwege de Bond ,J. Pitman'' van Leraren in Stenogiafie en Machineschrijven. Aan 't examen namen deel 41 candldaten. Het diploma kantoortypist kon worden uitgereikt aan: Mej. A. B. Clement, Wissekerke; mej. J. Cok, Kruiningen; mej. M. E. Duvekot. Goes; mej. M. C. Hillebrand. Goes: mej. A. D. Kole, Kruiningen; me). D. J. Mar- kusse, Kats; de heer J. W. Mijnsbergen. Goes; mej. L. W. van de Plasse. "s H.- Arendskerke; mej. C. L. Verbrugge. Yer- seke; de heer C. W. van Vledder. Krui ningen; mej. H. Bakker. Goes; mej. W M. de Bat, s Gravenpolder; de heer P L. Engelse, Goes; mej. H. Haantjes, Goss; de heer H de Kok, Krabbendijke; mej W. M. Lankestcr, Kloetinge; mej. A, C M. Menheere, Lewedorp; de heer D. van Sluijs, Borssele; mej. S. D. van Strlen, Goes; de heer M. Vuijk. Wemel- dinge; mej. C A. Wiskerke, Nieuwdorp; de heer A. H. Zuijdweg. Kats; mej. C. J. van As. Kloetinge; me], E. Blom- maard. Goes; me], E. H. Eijf. Kloetinge; de heer F J. Burger, Wiihelminadorp; de heer C. L. Eversdijk, Kloetinge; mej. A. J. Karelse. Heinkenszand; mej. Jon. Modderki-eeke, Nieuwdorp; mej. M. Ste- ketee, 's H. Arendskerke; mej. S. Ver- hage, Goes. Middelburg Schaakvereniging Middelburg vergaderde. Onder voorzitterschap van drs. J. Scheltens kwam de schaakvereniging Middelburg in het Schuttershof in al gemene vergadering bijeen. De secre taris deelde in zijn jaarv erslag mede, dat de vereniging thans 70 leden telt. In de kascommissie werden geko zen de heren J. M. de Koning.en A. Dobbelaar. De aftredende bestuursle den, de heren C. D. Waardenburg en H. Strooband werden bij acclamatie herkozen, zodat het bestuur er als volgt uitziet: voorzitter: drs. J. Schel tens; secretaris: C. D. Waardenburg; penningmeester: P. M. de Kleyn; 2e secretaris: L. J. Woudstra; commis saris: H. Strooband. Als afgevaardigden naar de jaar vergadering van ue Zeeuwse Schaak bond .welke op 17 Februari in Hotel Centraal te Goes wordt gehouden, werden aangewezen de heren P. M. de Kleyn, J. Sinke en L. J. Woudstra. Voorgesteld werd om op deze verga dering het jeugdschaken en de re turn-ontmoeting ZeelandBelgisch Vlaanderen onder de aandacht te brengen. Als plaats voor deze ont moeting zal Middelburg worden voor gesteld, mede in verband met de uit nodiging van burgemeester Bolke- stein om de schakers op het Stad huis te ontvangen. PRACTISCHE VERKDERSPROEF. De Motor- en Autoclub Schelde- gouwen houdt Zaterdagavond een Sractische verkeersproef door Mid- elburg. Enige tijd geleden werd een soortgelijke erkeerstest georgani seerd, welke toen echter als proef gold. De rit van Zaterdagavond telt echter mee voor het kampioenschap. De start is om 8 uur op de Dam, waar ook de finish zal zijn. GEKARD HOEK SPRAK VOOR JUBILERENDE C.F.A. De Chr. Filmactie te Middelburg belegde Maandagavond in de grote zaal van net Schuttershof ter gele- fenheid van naar eerste lustrum 'n ijeenkomst, tijdens welke de pro grammaleider van de N.C.R.V. en 2e voorzitter der landelijke C.F.A.Ge rard Hoek, op boeiende wijze vertelde over het vorig jaar door hem bezoch te Zuid-Afrika Deze avond trok ruim 400 bezoekers, een record-aantal voor een lezing. Na dat psalm 75:1 was gezongen en de avond op de gebruikelijke wijze was geopend, hield de voorzitter van de plaatselijke C.F.A., de heei Chr. de Bruijn, een Korte toespraak, waarin hij vermeldde, dat in de afgelopen 5 jaar 55 films zijn gedraaid en de toe zegging deeu, dat het bestuur er ook in de toekomst naar zal streven goe de films in vertoning te brengen. Hierna was de katheder aan Ge rard Hoek, die zich een geboren ver teller toonde. Op smakelijke wijze verhaalde hrj over het land, dat met zo'n sterke band aan Nederland is gebonden en over de vele aspecten, die de bezoeker onmiddellijk treffen. Hij sprak achtereenvolgens over Transvaal en Oranje-Vrijstaat, over de Kaapkolonie en over Natal, schet ste in vogelvlucht de geschiedenis, de economische belangen en de culturele traditie en vertelde over 't nationaal wildpark en zijn belevenissen aldaar, alsmede over het rassenprobleem in Natal. Tenslotte wekte hij zijn gehoor op, Zuid Afrika te blijven beschou wen als een stamverwant land. Het publiek, dat de lezing met gro te aandacht had beluisterd, toonde zijn waardering met 'n hartelijk applaus. Na de pauze werd nog een aantal in teressante filmbeelden over het land van „witmannen en swartmannen" op het doek gebracht. SCHOORSTEENBRANDJE De Middelburgse brandweer moest uitrukken in verband met oen schoorsteenbrandje in het perceel Zandstraat 3. Het vuur kon spoedig gedoofd worden. NIEUWE TAFELTENNISCLUB In Middelburg werd een nieuwe ta feltennisclub ongericht onder de naam Will van Zoelen. Er gaven zich reeds 11 leden op. Tn het bestuur werden ge kozen de heren L. M Beun. voorzitter; J. P. Koole, secretaris en M. Hofman penningmeester. De nieuwe vereniging zal eerst net volgende seizoen uitkomen in de com- petitie. Wel echter zullen de leden deelnemen aan de Zeeuwse kampioen schaopen, welke oo 10 Maart te Mid delburg zullen worden verspeeld. Geslaaga is voor net examen 3e stuur man grote handelsvaart, de heer M. F v. Eekhoul. leerling van de De Ruijtej- school te Vlissingen. Vlissingen FILMAVOND. De M.A.C. Scheldegouwen hield een filmavond in de zaal van café Dekker aan het Bellamypark te V'is- singen. Vertoond werd een. vooral voor de leek bijzonder interessante technische film over de werking van de motor. Opperwachtmeester de Bruyn van de Rijkspolitie lichtte deze film toe. Daarna werden de K.N.M.V.-mo- torrevue en enkele sport-sensatie- filmpjes gedraaid. BAL-MASQUt. Zaterdagavond was in het Vlissing se Concertgebouw een bal-masqué ge organiseerd door het instrumenten fonds van de Kon. Harmonie „Ons Genoegen". Er heerste een prettige stemming en de belangstelling was groot. Oostkapelle ONTSPANNINGSAVOND Te Oostkapelle hield de L.J.G. Z.P.M. afdeling Noord Walcheren een ontspanningsavond in het ver enigingsgebouw onder leiding van de voorzitter, de heer J. Poppe Kzn. volksdans en toneelspel shrdl mfw Het programma bevatte zang, volksdansen en toneelspel. In de pau ze werd er een verloting gehouden. St. Laurens MUZIEK EN TONEEL. Het fanfare-gezelschap E.M.M. uit Serooskerke, onder leiding van de heer A. Joosse, gaf een uitvoering in het vergaderlokaal te St. Laurens. De voorzitter, de heer F. de Steur, sprak een kort welkomstwoord. Een achttal nummers werden ten gehore gebracht, waarvan „Grootvader's klok" zeer m de smaak viel. Na de pauze werd een opvoering gegeven van „Het lied van een Moeder". Bur gemeester J. W. van 't Hoff sprak een dankwoord. O. en W -Souburg INTREDE DS. DE STOPPELAAR. Naar wij vernemen zal ds. J. de Stoppelaar 4 Maart a.s. zijn intrede doen bij de Ned Hervormde gemeente te Souburg. UITVCF JG „VR. Dl KRI! Zondag gaf de R.K. Toneelvereni ging „Vriendenkring" te Vli.singen voor een goed bezette zaal haar jaar lijkse vastenavondvoorstelling. De heer F. Schets sprak een kort wel komstwoord, waarna verschillende sketches en liedjes vlot werden uitge voerd. Vooral de conferenciers de he ren J. de Vries en J. Stokx oogstten veel succes. Ook verdient de vertol king. die de heer v. Aken van zijn rol gaf. verm°lding. De heer Schets sloot de avond met een kort dankwoord. Na afloop was er een gezellig bal. VOORD-BEVELAND BEPLANTING VAN DIJKEN. De dijken van de Onrustpolder en Jacobapolder in Kamperland zullen beplant worden met circa 1000 popu lieren en een aantal knotwilgen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen; 3 Febr.: North Queen van Oxelösund, Caionte van Rotterdam, Aquitaine van Rotterdam: Latona van Antwerpen; Mi nerva van Antwerpen, Aktjo van Ant werpen. 4 Febr.; Vigsnes van Denemarken, Ar- mathla van Rotterdam, Westland van Antwerpen. Erkalin van Odensee. Cita del van Boston, Crested Cock van Graves- end. Gepasseerd naai Antwerpen; 3 Febr.: Aardijk van Rotterdam, Damara- land va.i Rotterdam, Delta van Londen. Iris van Swansea n. Brussel, Celebes van Ar-sterdam, Blommersdljk van Rotter dam. 4 Febr.: Westpolder van Rotterdam. Fl- vel van Par. Servus van Rotterdam, Larlt van Zee, Eljo van Swansea. Amstelkerk van Le Havre, Patria van Zee. 5 Febr.: Oise van Rotterdam. Vlissingen vertrokken: 3 Febr.: Arent-M. naar Shoreham. Ca- ronte naar Philadelphia, North Queen naar Baltimore, Penvenan naar Antwer pen. Minerva naar Malathya, Aktjo naai Kopenhagen. 4 Febr.- Latona naar Oporto. Aquitaine naar Antwerpen. Annathla naar New Or leans. Gepasseerd van Antwerpen: 3 Febr.. Ton-s naar Zee, Bill-s naar Bel fast. 4 Febr.: Abro naar Zee. Helena naar Fa- versharn. Burgerlijke Stand VLISSINGEN Gehuwd: J. A. de Paauw. 27 j. en M. J. de Paepe, 27 J.; B. C. van Rosenberg. 28 j. en J. Wijnands, 28 J.; G. W. Vrind, 30 j. en J. J. Engels. 23 j.; P. C. de Vries, 28 j. en S. van der Most, 27 J. Overleden- J. Wondergem. 79 J., wede. v. J. Beenhakker: P. C. Slagboom, 75 j.. ongeh.; G. van Eenennaam, 62 j., echtg. v. L. de Nooljer; J. Bouff, 68 J.. wede. v. J. Louwerse; A. C. de Jonge, 71 wednr v. S. E. Kabboord; C. J. Schrier, 57 J.. echtge. v. M. J. Naerebout; J. A. Smit. 84 j„ wednr v. M. J. C. Kloeg: C. H. Scheijbeler, 80 j., echtg. v. M. C. Car- mejoole. Geboren: Robert M.. z. v. H. Goosen—Y. T. de Ruijver; Jan G. J'., z. v. J. Roose— C. C. de Voogd; Violet F., d. v. L. van GemertV. F. Thorpe; Maria L., d. v. S. HamelinkM. E. van Kempen; Lelntje H., d. v. J. van Eenennaam—H. de Pun- dér; Plet Chr., z. v. Chr. van Veenendaal J. Franke. Ondertrouwd: P. Leenhouts. 26 j. en L. Bostelaar. 24 j.; W. L. J. M. van Rooy, 35 j. en B. D. Koenders, 30 j.; I. L. Dron- kers, 24 j. en R. Jllleba, 25 j.; H. Cor- nelisse, 23 j. en H. C. J. van Weverwljk. SEROOSKERKE (W.) Geboren: Gerrit, z. v. A. v. d. Driest en L. de Witte; Johannes, z. v. C. Kodde en J. Izeboud; Cornelia A. G., d. v. G. A, v. Wieringen en A. G. Bons; te M'burg: Willij J., d. v. P. Boone en J. Hoogstrate. Gehuwd: K. Franse, 26 j., en N. Melis, 24 jaar. Overleden: P. Joziasse. 93 J„ weduwn. v. M. Melse; J. de Visser, 71 j., wed.- van Joh. Wondergem. R1TTHEM Geboren: Abraham, z. v. C. de Visser en A. Jeras. ZOUTELANDE Geboren: Pleter de Kam, z. v. A. de Kam en A. Jacobse; Johanna Doeve, d. v. J. A. Doeve; Nicolaas Kruit. z. v. J. Kruit en A. van Vliet; Willem Verhage, z. v. P Verhage en M. Provoost; Pieter Stroo, z. v. J. Stroo en M. Huibregtse. BIGGEKERKE Geboren: Peter, z. v. A. Wolf en E .de Groot; Willem, z. v. J. Krijger en P. E Geschlere; Pietemella M„ d. v. J. van Keulen en J. van Keulen: Marinus, z. v. W. Janse en M. Vos; Nicolaas, z. v. P. van Sluijs en F. Dingemanse; Cornelia, d. v. J. Louws en C. Janse. Overleden: Stroo, S., oud 70 j echtgen. v. M'. Hollebrandse, eerder weduwn. v. A. Coppoolse; Klaasse E., oud 83 j. wed. v. C. Wielemaker; de Bree, L„ oud 77 j„ wed. v. K. Wielemaker. SINT LAURENS Geboren: Jacoba M., d. v. W. S. Pouwer en J. Baljeu; Marjanne C. d. v .J. A. v. 't Westende en A. A. Louwerse. Ondertrouwd: J. K. v. d. Voorde, 29 jr en C. M. Rijk, 30'jr. Overleden. Flora Sanderse, 60 Jr, echtge note van C. Sanders; Cornelia de Vis ser, 77 jr, wed. v. A. de Visser; Josina Janse, 76 jr, echtgen. v. C. Volkers. GRIJPSKERKE Geboren: Johanna, d. v. A. Geschiere en J, A. Koster; Jan, z. v. M. de Kgm en C. Wielemaker; Lodewijk J., z. v. P. R. Wetstefjn en J. A. Sulsters. Huwelijken: D. Lorier, oud 19 j. en M. Geschiere, oud 20 j. AAGTEKERKE Geboren: Jans, d. v. J. Simonse en E. Maljaars; Jan, z. v, J. Simonse en A. Kluijfhout; Willem, z. v. W. de Visser en N. Kwekkeboom, Overleden: Krijger, G.. oud 69 j„ echt- gen. v. Joh. Kodde; Lievense, J., oyd 83 j.. echtgen. v. M. Huibregtsen. VROUWENPOLDER Geboren: Helena J„ d. v. C. Melis en L. P. Dieleman; Willem, z. v. P. Mesu en P. Geerse; Cornelia M., d. v. A. Sturm en A. Wondergem. Getrouwd: J. Passenier, oud 33 J, en A. A. Grootbod, oud 30 j. Overleden: J. J. Langebeeke, oud 70 M de Visser, oud 62 j.: E. Cornellsse, oud 88 jaar. Advertentie, Waar zijn onze schepen Aldemarin 5 te Hamburg. Algenib 5 v. Bahia. thuisr. Algorab 4 v. Port Said, thuisr. Appingedam 3 te Oporto. Ariadne 2 v. Tarragona n. Gibraltar. Arkeidtjk 5 n.m. te Rotterdam verw. Arundo 5 te Galveston. Bacchus 4 anker San Flix. Bennekom 4 te Salaverry, thui?r. Beverwijk 3 anker Les Falaises. Bintang 5 te Cheribon. Blitar 4 te Soerabaja, ultr. Borne^ 4 te Belawan, uitr. Ceram 4 te Bombay, thuisr. Cottica 3 v. Dover n. Madeira. Diemerdijk 4 v. Los Ang. n. Christobal. Duivendrecht 4 v. B. Aires n. Dakar. Eendracht 4 n.m. te Hamburg. Esso R'dam 5 n.m. te Aruba. Garoet 4 anker Pangkal Pinang. Gouwe p. 3 Dover n. Dakar. Hector 5 te Livorno. Helder 5 te Puerto Chlcamah. Hercules p. 4 Bengut. Jupiter 5 te Palermo. Kelbergen 4 te Huelva. Kertosono 4 rede Cheribon. Langkoeas 4 te Port Said. ultr. Laurenskerk 4 te Khorramshar. Lucita 4 te Hull. Maasland 3 v Las Palpi. n. R. de Jan. Maouba p. 4 Aden n. MenB al Ahm. Meqtor 4 te Bey ruth. Metula p. 4 Gibraltar. Mitra 3 te Singapore. Oranjestad 5 te Languaire. Paqla 5 te Pladju. Poseidon p. 4 Kaap Batteras. Saroena 5 te Singapore v. Pladju. Sarpedon 5 te New York. Soestdyk 3 v. Aden n. Suez. Stad Leiden 5 te Melbourne. stad Maassluis 4 te Genua v. R'dam. Sumatra 5 te Karachi. Tero p. 3 Madeira, thuisr. feucei 4 te Singapore. Talisse 4 te Genua, ultr. Telamon 3 v. Maracaibo n. Aruba. Tjikampek 4 v. Kaapstad n. B. Aires. Trompenberg 5 te Bremen v. R'dam. Van Riebeeck 4 te Belawan. Veendam 3 v. New York n. Havanna. I die soms erger Is dan pijn en die Uw leven vergalt! Niet krabben, dat veroorzaakt infecties, maar betten met een paar druppels HET HUIDGENEESMIDDEL MET I ..DIEPTEWERKING' Motortreiler gezonken. Zondagavond moest de bemanning van de motortreiler Zeebrugge 487 het schip op 8mijl van de kust voor Zeebrugge verlaten, omdat het in zinkende toestand verkeerde. De be manning werd des avonds te negen uur door een andere treiler in de na ven van Zeebrugge aan wal ge bracht. De zinkende treiler werd ach tergelaten met de lichten brandende. Het schip is het laatst door een ander gesignaleerd op 8 mijl N.N.O. van Zeebrugge. Toen waren de lichten reeds gedoofd en men neemt aan, dat het schip gezonken is. Boterprijs daalt. De botcrprUs, die enkele weken ge leden geregeld steeg, blijft omlaag gaan. By zulke dalende prijzen Is 't vaak moeilyk ecies te zeggen, hoe veel er af Is gegaan. Daarom houden we ons aan de veilige kant door te zeggen, adt dit ongeveer 25 A 30 ct. per kg Is geweest. De vvlnke'prijze ziet men ook dalen, al z\jn deze by de groothandelsprljzen natuurlijk ten achter. In de detailhandel kost de bo ter meestal f 1.25 per half pond. ehalve verse boter is koelhuisbo- ter in de handel, die in de afgelopen dagen door het I.V.Z. werd aangebo den tegen f 3.89 per kg en die men in de winkels ziet voor prijzen van ongeveer f 1.10 per half pond. Voorlopig geen speciale lange afstand-treinen. Zoals bekend zijn de Diesel-electri- sche Bxpressetreinen slechts toegan kelijk voor ïange afstand-reizigers. Tengevolge van de kolenschaarste worden de expressetreinen op de ge- electrificeerde baanvakken thans met electrische treinen gereden, zo dat de reizigers naar het Noorden en Oosten in Amersfoort moeten overstappen. Alleen de reizigers van Amsterdam naar Twente stappen in Apeldoorn over. In verband hierme de mogen tot nader order alle reizi gers op de trajecten Amsterdam— Amersfoort, Rotterdam-Maas, Den Haag ss„ Gouda, Utrecht, Amers foort en omgekeerd van de electri sche treinen gebruik maken. Advertentie Bij brandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laien smelten op de tong Nog vóór U het weet, behoort de pijn tot het. verleden Ook voor U is er tin geen «-eden meer. bepaalde lievelings gerechten te (aten voorbijgaan Als er eens Iets verkeerd valt. hebt ge toci Uw Rennies by de hand En ge kun ze innemen zonder water of wat ook. altjjd en overal. Vraag Uw Apotheker ol Drogist een pak Rennies Een pracht remedie, prettig om in te nemen en... zo doel treffend. TAFElTENNIb Goes speelde gelijk tegen Schelde. In de 2de klasse zorgde Goes voor een daverende verrassing, door de Scheldemensen in eigen huis een 5—5 gelijk spel af te dwingen. Een praenti- ge prestatie, waarvoor vooral Wilno en COAK de Goesenaren dankbaar zullen zijn. Hun kansen zijn er althans niet slechter op geworden. Voor VSV betekende dit gelijke spel weer een stapje dichter bij de degradatie, want de Vitrite-mensen werden in eigen huis door Sorry met 7—3 geklopt SOS handhaafde zich in de kopgroep door een 64 overwinning op het bezoeken de Spirit. In de 3de klasse werd niet gespeeld maar in de 4de klasse handhaafde De Schelde 3 zich zonder verliespunten op de eerste plaats .dankzij een 9—1 överwiüöing op VSV 3. Deze ploeg is hierdoor op de onderste plaats geko men. want weliswaar verloor Arm. "50 met 6—4 van PZEM 3, maar de club uit Arnemuiden heeft een iets beter gemiddelde. Will van Zoelen naar Vlissingen. Na de succesvolle demonstraties ln Oostburg zal de bekende tafeltennis crack Will van Zoelen van 19 tot 22 Maart naar Vlissingen komen, -vaar hij vermoedelijk in het Concertgebouw demonstraties zal geven en tegen Vlissingse spelers zal uitkomen. TENNIS DAVIS CUP 1951. Zes en twintig landen, waarbij Duitsland en Japan, hebben ingeschre ven voor de Daviscup competitie 1951. fa de eerste ronde van de Europese zone spelen er dertien, \v.o. ook Ne- derlapd. BOKSEN Kampioenen te Vlissingen ln het gebouw Odeon te Rotterdam werd Maandagavond de strijd om de bokskampioenschappen voortgezet. De heer J. Visser (Vlissingen), die voor het kampioenschap Welterge- wicht uitkwam tegen A. de Jonge (Vlissingen) won op punten. Het wa> een goed gevecht, dat verdiend ge wonnen werd. G. de Meyer (Vlissingen) wist ln drie ronden een ruime puntenover- winning te behalen op A. Naghtzaant uit Den Haag. De zaal was uitver kocht en het enthousiaste, sportieve publiek volgde met grote aandacht ae verschillende party en. ZATERDAGCOMPE llTlh Wolphaartsdijk w eerstond Kloetinge. EERSTE KLASSE. In de eerste klasse wist Arnemuiden de race vol te houden. Het blijft door de overwinning op de Noord Bevelanders Nieuwdorp op de hielen volgen. Minder goed deed het Kloetinge. dat tegen Wolfaartsdyk slechts gclük speelde en daardoor verder van de leiders verwijderd raakte. Of hun protest moest succes opleveren. V.C.K. bracht het tot een gelük spel tegen Rillandia. Wemeldinge heeft Kapelle keurig in bedwang gehouden en met een geiyk spel is de prestatie al fraai genoeg. Nieuwdorp schijnt toch wel een gefundeerde aanspraak op het kampioenschap te hebben, want Krabbendüke in eigen huls met 5—1 kloppen valt op het ogenblik weer niet mee. flinke nederlaag naar huis terug en Schoondijke zag zich door Groede van de goede weg gedrongen, Groede vormt een directe bedreiging voor Koewacht Zuidzande werd definitief onderaan genageld door van Rapen burg te verliezen. le KLASSE C. TWEEDE KLASSE A. Kats profitéerde ook mee van de inzinking van 's-Heer Hendrikskinde ren en boekte volle winst. Een slip pertje maakte Serooskerke door te gen S.V.D slechts met een gelijk spel uit de bus te komen. Kranig werk van de jongens uit Driewegen. TWEEDE KLASSE 8 Het is Veere II ernst met de over winningen. Resoluut werken de Vee- renaren zich naar boven en bonden nu geheel onverwacht Kapelle II aan de zegekar. Rillandia boekte een nor male overwinning op Wemeldinge II TWEEDE KLASSE C De Meeuwen distan cieerde zich verder van de hekkesluiters Nieuw- land II, door deze te klopper) en aldus een tweede overwinning te boeken Arnemuiden liet zich door de Se rooskerke reserves niet verschalken en kwam op gelijke stand met de lei ders. In Vrouwenpolder viel een zel den genoteerde uitslag met de 6—11 overwinning voor de VCK-reserves Tenslotte hield ook RCS de goede richting door Nieuwdorp II er ondei te houden. TWEEDE KLASSE D Eindelijk is de niet te stuiten zege tocht van Hoek beloond met het be reiken van de leidersplaats Het zal een knappe prestatie zijn van wie de Hoeksen er nog af krijgt. TWEEDE KLASSE E De derde Carnavals-uitslag met een score van 11 doelpunteD door één elf tal bereikte Spui tegen Zaamslag IT1 De grotere broers van Zaamslag II zorgden dat Kloetinge II hiervan niet kon profiteren door de Zuid-Bevelan ders te kloppen. ZONDAGCOMPETITIE. le KLASSE A. Cortgene moest weer een veer laten en het gelijke spel kwam de Lewed. Boys best van pas. 's H. Arendskerke had alle moeite Walcheren te kloppen Kruiningen maakte met de Noorman nen korte metten, terwij] Hansw, Boys zich duidelijk de meerdere toon de van Volharding '32. Ie KLASSE B Vogelwaarde stuurde Sluis met een VAN ROESSEL NAAR MIDDELBURG? In Middelburg doen hardnekkige geruchten de ronde, dat de ex-intcr- nationaal en oud-Longa-middenvoor van Roessel overschrijving naar Mid delburg zal aanvragen. Hij zou een bekena café-restaurant in de Zeeuw se hoofdstad gaan exploiteren. Be vestiging van deze geruchten kon niet worden verkregen. Zal Middelburg het volgende sei zoen zowel met v. d. Klink als van Roessel in gaan? HOCKEY Naar wij vernemen is de midhalf van de Middelburgse Mixed Hockey club Jan Kortenoever 18e geworden bij de internationale schaatswedstrij den te Davos. welke door de Hon gaar Pajor werden gewonnen. OVERZICHT 2e KLASSE A ZUID. Door het uitstellen van de wedstrijd Breda II—Cadetten is er nog steeds geen kampioen bekend. Forward II behaalde een normale overwinning op Liberty, terwijl D.E.S. het stoute stukje uithaalde om Push II op eigen veld te slaan met 40. De stand ziet er thans als volgt uit. Breda II 8 7 1 0 28- 8 15 Cadetten I 10 7 1 2 32-11 15 Push II 10 5 1 4 24—24 11 Forward II 12 5 1 6 22—29 11 Liberty I 10 3 3 4 21-25 9 Middelburg 1 7 3 1 6 21-25 8 D.E.S. I 10 3 1 6 21-25 7 Tempo I 9 0 0 9 441 0 BILJARTEN UITSLAGEN. De uitslagen van de voor de Mid delburgse bÏÏjartcompeUtie gespeelde wedstrijden waren: Cambrinus Poe delaars 33; Eendracht—A.B.C 4— 2. De stand ;s nu: Cambrinus 54 20 2 23 60 Poedelaars 54 29 0 25 *>8 A.B.C. 54 27 1 26 55 Eendracht 54 21 1 32 43 WIELRENNEN Stand ln Antwerpse Zesdaagse. Na de sprints luidde Maandagavond le stand in de Antwerpse zesdaagse; 1. Bruneel—de Beukelaere (Belg.) l13 pnt.; 2. Strom—Arnold lAustr.) J2 pnt.; 3. Van Vliet—Ockers (Ned./ Jelg.) 52 pnt.; 4. üllivier—Sercu iBelg.j 23 pnt.; 5. van EstMiddel ramp (Ned.i 22 pnt. Op een ronde: 6. RamonThysset iBelg.) 75 pnt.; 7. Adriaenssens- Sruyland (Belg) 23 pnt.; 8. Buyl— Naeye (Belg.) en Schulte—Peters (Ned.) 22 pnt. Daarna volgden de an dere koppels. De belangrijke ontmoeting tussen Zierlkzee 3 en Burgh eindigde in een gelijk spel, wat toch wel het meest in de Burgh-kraam te pas kwam. Re- nesse verpletterde het hopeloos on deraan bengelende Zonnemaire. K.N.V.B. AFDELING ZEELAND, le klasse A. Lewed. Boys 1 —Cort gene 1 2—2; 's-H. Arendskerke 1— Walcheren 1 2—1; Kruiningen 1— Noormannen 1 63; VColharding "32 1 —Hansw, Boys 1 14. le klasse B.: Vogelwaarde 1Sluis 1 50; Schoondijke 1—Groede 1 02; Zuidzande 1—Rapenburg 1 0—2. le klasse C.: Renesse 1—Zonnemai re 1 120: Zierikzee 3—Burgh 1 1—1. Res. le klasse A.: Hoofdplaat 2 Hulst 2 08; EMM 2Hontenisse 2 afg. Res. le klasse B.: Goes 3Zeeuwen 3 1-0. Res. le klasse C.: Ria W 2—Sluiskil 2 0-1 2e klasse A.: Volharding '32 2— Hansw. Boys 2 44; Cortgene 2Zee- landia 3 0—5; Kwadendamme 1-Krui- ningen 2 2—2. 2e klasse B.: Red Star 1—Middel burg 5 34; Retranchement 1—RCS 3 4—0. 2e klasse C.: Corn Boys 3—Rapen burg 2 62; Terneuzen 4Zuiddorpe 1 4—1. 2e klasse D,: Zierikzee 4Burgh 2 1-6; Dreischor 2—SVOWK 1 5—2. 3e klasse A.: EMM 3—Noormannen 2 0-5. 3e klasse B.: Red Star 2Biervliet 3 0—9. JUNIOREN A. Groep I: Vlissingen 1—Aardenburg 1 3—1; Zeelandia 1—Arnemuiden 1 2—3: Middelburg l-RCS 1 2—0. Groep n: Goes 1—VCK 1 7—1. Groep III: Yerseke 1—Goes 1 0—1; Hansw Boys 1—Krabbendijke 1 1—1; Robur 1—Wemeldinge 1 04; Rillan dia 1—Kapelle 1 7—3; 's-H. Arendsk. 1 —Kruiningen I 1—3. JUNIOREN B. Groep 1: Goes 1Nieuwland 1 61; Vlissingen 1—Zeeuwen 1 1—0; Zee landia 1—Noormannen 1 00. Groep II: EMM 1—Vlissingen 2 40; Vlissingen 3—Zeelandia 2 11—0. Groep IV: Breskens 1—Walcheren 1 70, RCS 1Zeeuwen 2 10. Groep V: Zierikzee 3—Mevo 1 27. Groep VI: Corn Boys 1—Axel 1 2—2. Groep VII: Graauw 1—Hulst 1 05. Nagekomen advertenties. Zondag overleed na een langdurig, geduldig gedragen lyden de heer A. W. WILLEMS in de ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam, J. SCHIPPERS— SIMONSE Rotterdam Middelburg, Jodengang 52. Heden overleed mpn lieve Zuster fU&NKlËTlK CHARLOTTE VAN' UITTER3. Wed. van de Heei Mr. P. W. N. MERK IJS ln de ouderdom van ruim 88 jaar. M. S. C. VAN C1TTERS „Schoonoord". Oostkapelle. 5 Februari 1951. Enige en algemene kennisgeving. S. P. RIKTEMA NEUS-, KEEL-, OOKARTS heeft de praktijk hervat. KECT'ihlUATIE. Concert- en Gehoorzaal Middelburg, Pianorecital HANS HEN'KEMAN'S sueelt werken van Mozart, Cnopin (nletSuppé) Franck en Debussy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3