NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE Koorts AKKERTJES Sport en wedstrijden en ie zee ung WALCHEREN genda MAANDAG 5 FEBRUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANJ t> UITVOERING „VLAM" De Goese Lyceumvereniging „Vlam" heeft met haar uitvoeringen een re putatie verworven. Zaterdagavond werd een uitvoering in het Schutters hof gegeven en met wat daar door de vocalisten en tonelisten werd gebo den, is deze reputatie zeker ten volle gehandhaafd. Het was een volkomen geslaagde, stijlvolle, gezellige avond. Na het openingswoord van de voorzitster, mej. J. Broekhoven volg de het optreden van het zangkoor on der leiding van mej. P. Pilaar. Al he ten dan verschillende meisjes de ge volgen van een griep „aanslag" nog niet geheel te boven te zijn gekomen, toch werden de koor- almede de solo nummertjes verdienstelijk uitgevoerd. Daarna kwam het toneelspel „Als de klok waarschuwtvan R. en C H. Feenstra. Dit stuk dat zich af speelt op het Friese kasteel Eiken- stins is 'n aller kostelijkst en tegelijk xnysterieiis geval. Een oude zeekapi tein met zijn familie wil er genoege- lijk van zijn pensioen genieten, met 'n borreltje op zyn tijd en zondei zich Iets aan te trekken van het hautaine gedoe waarvan zijn echtge note zo'n voorstandster is. De eerste dagen zflii er vol sensatie: spoken, revolvergeknal en een moordaanslag. Het stuk Is vol geestige momenten en de verdiensten van de uitvoeren den was dan ook, dat zij eruit gehaald hebben, wat mogelijk was. Over het algemeen werd met vaart gespeeld. Kees Walraven gaf een uitsteken de creatie van de rondborstige, goed geluimde kapitein Brouwer, voor wie de spookhistorie en allerlei andere Delevenissen, waarmee hij nog eens „in de mist kwam te varen", een wel kome afwisseling vormden. Mevrouw Brouwer-Oliestook, die als kasteelbe woonster meer van statigheid hield en doorlopend een bron van ergernis vond in de manier waarop haar echt enoot met zyn personeel omging, loor Mieke Droogendijk, terwijl Rie Droogend\jk als de dochter, op en top „kind-van-haar-vader", eveneens aar- dochter, op en top spel te zien gaf. Jan Sepers die •ol van de opdringerige en op het dig spel te zien de rol eind sinistere dokter Van Gendt had te vervullen, wist hier ook werkelijk iets bijzonders van te maken. Evenzo Tjoel Plootf, als de vrolijke Freule van Sminia, die wars van al het deftig gedoe, een boezemvriend in kapitein Brouwer vond. Verder kweet Adri Smits zich goed van zijn taak in de niet gemakkelijke rol van Sinne, Eddy van den Pol schiep een echte oude bootsman, terwijl de klei nere rollen van de dienstbode en de verstekeling by Tanny Korstanje en Pim Griep in goede handen waren. Het decor was goed verzorgd naar een ontwerp van de tekenaar, de heer H. M. van der Spoel. Uit tal van goede scènes bleek weer de regie van de heer J. van der Woude duidelijk. Aan het slot van de avond ontvin gen de dames en meisjes bloemen en de heren en jongens een rokertje. Met het zingen van het schoolclublied werd de geslaagde uitvoering be ëindigd. Gapinge WALCHEREK Middelburg BLINDEN-GELEIDEFOXDS. Zaterdag a.s. wordt in „Mercuri- us" te Middelburg een propaganda- feestavond gegeven, waaraan het „Arbeiders Amateur Cabaret" be langeloos zijn medewerking verleent en waarvan de baten ten goede ko men aan het „Blinden Geleidefonds voor Wolfhonden." JAARVERGADERING NED. HERVORMD KERKKOOR Het Ned. Hervormd kerkkoor te Middelburg hield zijn negende jaar vergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledenta in 1950 met 15 verminderde en thans 43 bedraagt. Er bestaat vooral ge brek aan bassen. Het koor zong het afgelopen jaar op alle kerkelijke hoogtijdagen. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. Na het huishoudelijk gedeelte zong mej. K. Verhage op verdienstelijke wijze enige liederen en droeg mei Cysouw enige humoristische stukjes voor. De avond werd besloten met een gezellige koffietafel en samen zang. BUURTFEESTA VOND. De buurtvereniging Vlasmarkt. Kromme Weele en omgeving te Mid delburg hield in het Schuttershof een goedgeslaagde feestavond. De voor zitter, de heer J. Vos, sprak bij de aan vang een welkomstwoord en richtte zich in het bijzonder tot de plv. voor zitter van „Uit het Volk—Voor het Volk", de heer F. J. Konraad. Spreker bood mevr. Zee, leidster van het zich steeds meer uitbreidende „huisorkest', bloemen aan. De toneelvereniging „Onder Ons" bracht een vlotte opvoe ring van het blijspel „Harten op hoi" na afloop ontving Rie van Dijk, die plotseling één der rollen had moeten overnemen, doch zich keurig van haai taak kweet, een welverdiend extra ap plaus. Zoals gewoonlijk was er ook nu weer een „spraakwaterval" en een verloting. Met een gezellig bal were de avond besloten. VOORLICHTINGSFILMS. In een bijeenkomst van de Vereni ging van leerlingen voor scheepswerk- luigkunde in de Caljouwzaal van de Machinistenschool te Middelburg, vertoonde de heer J. M. Beets, verte genwoordiger van de stichting „Neder lands Fabrikaat", een aantal films. De directeur der school, de heer E. Vis- scher. deelde in zijn openingswoord mede, dat men de films dient te zien in verband met de industrialisatie. Hte programma werd geopend met films over de vervaardiging van radiotoe stellen, keukenemaille, badkuipen haarden, enz. In „De brug der toe- Komst'" werd aandacht gevraagd voor de prestaties, waartoe de smeden eertijds in staat waren en werd ver volgens gewezen op de nieuwe vorm van het smidsbedrijf. Na de pauze werd voorts een film over Groningen gedraaid. JAARLIJKS BAL MASQUé. Zaterdagavond werd in het Schut tershof te Middelburg het jaariyks bal masqué gehouden. De belang stelling hiervoor was matig er waren naar schatting 300 bezoekers en bezoeksters, waarvan slechts 50 a 60 geeostumeerd doch de stemming was zeer geanimeerd. Het hoogtepunt van het tot 2 uur durende bal was uiteraard het de masqué om 12 uur. De dansmuziek werd geleverd door een band uit Roosendaal; de zalen van het Schut tershof waren vrolijk versierd. n- MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof; C-FA. Lezing G. Hoek over Zuid-Afrika, 8 uur. Electro: „Voor moed, beleid en trouw", (18 jr.), 7 en 9.15 u.; Schouw burg: „Borgia schaakmat", 118 jr), 8 uur. Morgen Schuttershof: G.O.V. De CzérdAs-vorstin, 8 uur; Electro: „Het dodenmasker'(18 jr.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Maandag. Alhambra: „Het zwaard In de woestijn", 7 en 0 u.; Luxor: „Ab botte en Costello", 8 uur. Dinsdag: Alhambra: „Piraten van Mon terey". 7 en 9 uur;; Luxor: „Noodlot- ge vriendschap", 8 uur. BEVORDERING. Met ingang van 1 Februari is de heer P C.. Jeursen, technisch ambte naar 2e klasse te Middelburg, bevor derd tot technisch ambtenaar le klas se bij de Dienst van Gemeentewerken te Zwijndrecht. SIERDUIF GEVONDEN. De Commissaris van Politie te Mid delburg maakt bekend, dat in het tijd vak van 2530 Januari aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven de volgen de voorwerpen, welke zijn terug te ver krijgen des Zaterdags tussen 19 en 2o uur: Enveloppe met Inhoud, gezicht windscherm, schoolétui, bruine kinder- want, rekenboek, rechter wollen blauwe handschoen, oranje met witte want. vleeshaak, paar kinderwaptjes, bruin kinderwantje, rijwieltassen met inhoud. Bfj particulieren zijn de volgende voor werpen terug te verkrijgen (adressen bureau van politie): Schrobzaagje. gry/e want, rood kinderwantje, zwarte boerin- nendoek. etui met vulpotlood, oranje kin derwantje, blauwe want. spoorkaartje, paar motorhandschoenen, groene baill- polnfpen, portemonnaie. combinatietang, waterpas, beursje met knipsluiting, munt biljet, schakelarmband, bruine portemon naie, parelcolliertje, pak kleren, rood balletje, lederen bruine handschoen, paar witte wollen wanten, paar blauwe kin derwanten, zilveren broche, portemon naie, sierduif, polshorloge, klnderwant, grijs kinderwantje, Vlissingen EEN VUILNISEMMER PLUS EEN KINDEUPETJE. De Commissaris van Politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat in het tijdvak van 23 Januari tot 30 Januari 1951, de navolgende voorwerpen aan zyn bureau als gevonden zyn gedeponeerd: enige wantjes, handschoen, mutsje, armbandje dameshandschoen en een herenrywiel. En dat inlichtingen aan zyn bureau zyn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te be vragen: enige herenhandschoenen, een muts, kinderfietsje, sleutel, vulpotlood enige hondenriemen, enige wanten, pop- pekleertjes, speld, enige portemonnaie's met inhoud, hondje, passer, buskaart, gummibal, kinderpetje, damestas met in houd, dameshoed, vulpen, muntbiljet klnderstep, snoer kralen, mondharmoni ca en een vuilnisemmer. Serooskerke RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Serooskerke (W.) zal Woensdag a.s. om <.30 uur vergaderen. Op de agenda komen o. a. de volgende punten voor: voorstel tot medewerking by het '.ichten van een nieuwe school voor het C.V.O., Wijziging van de politieverordening en bouwverordening en behandeling van het verzoek van de afdeling Mid delburg van de Koninklijke Jagers vereniging om maatregelen te tref fen tegen ipslopenile honden in het veld. Biggekerke BENOEMING. In de vacature, ontstaan door het a.s. vertrek van mej. M. W. M. v. a Horts. onderwijzeres te Biggekerke, is aan de school voor C.V.O. aldaar be noemd mei. E. M. Hoogland te sterdam. Deze heeft haar benoeming aangenomen. O. en W.-Souburg VERKOPING. Notaris mr. P. Loeff te Middelburg verkocht te Souburg in het openbaar een huis aan de Ritthemsestraat 58 aan de heer A. Bosschaart voor f 2647 een huis aan de Butcuxstraat 4 aan de heer J. J. Wijkhuijs voor, f 2152. een huis aan de Bociusstraat 10 aan de heer J. F. Polfliet voor f 2745, een huis aan do Beciusstraat 20 aan de heer W. Wielemaker voor f 2206 en een huis aan de Abeelseweg 13 aan de heer F. Ots voor f 5500. Zoutelande DIJKWERKERSVERENIGING OPGEHEVEN. Ir. oen Zaterdagmiddag gehouden vergadering van de dijkwerkers in Zoutelande werd op voorstel van de voorzitter, dc heer K .de Wolf, over gegaan tot ontbinding van de Dyk- werkersvereniging. Het nog aanwezige kasgeld, benevens de opbrengst van de gereedschappen, (in totaal f 22.1?) werden gestort op het gironummer van dc „Actie Bouw Militaire Tehui- VERGADERING GEITEXHOUDERS Onder voorzitterschap van de heer J. Looise hield te Gapinge deze ver eniging haar 33e jaarvergadering. Na een kort inleidend woord van de voorzitter, die allen een hartelyk welkom heette, bracht de penning meester verslag uit. Het bleek dat dit jaar niet zo gunstig was geweest voor de kas, daardoor was een con tributie-verhoging noodzakelyk. De vereniging telt thans 30 leden. Twee aftredende bestuursleden werden her kozen. De heer C. Melis Wzn. werd tot boekhouder benoemd, terwijl de heer J. Meijers tot penningmeester werd herbenoemd. Voor de „gele band" 5e Kyu Judo slagade te Bergen op Zoom de heer P. Suurland uit Middelburg. FILMS VAN DE WEEK Het drama van Israël. Zwaard in dc woestijn. (Sword in the Desert) van George Sherman. Een uitstekende film waarvan Zeeland de primeur heeft over de strijd der Joden om het land hunner vaderen Israël in bezit te krijgen en over het drama van de verplaatste personen, die na de oorlog clandestien probeerden te emigreren. Het avon tuurlijke speelt een grote rol. maar daarnaast bezit het werk sfeer en be wogenheid en benadert 't de fatale driehoeksverhouding Joden-Arabieren- Britten eerlijk en intelligent, met De- grip voor de vele aspecten van dit pro bleem. Hoofd- en bijrollen werden voortreffelijk gespeeld en de camera bereikte dikwijls bijzondere effecten, vooral in de vele nachtelyke scène's. De film van de week. Dana Andrews Marta Toren, Steuhen Mc. Nally. Jeff Chandler. (Alhambra, Vlissingen). Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 2 Febr. Orion van Londen: Arbo van Antwerpen; Glas haven van Antwerpen: Penvenan van Gent; Lisbeth van Korsör; Arent M van Antwerpen; 3 Febr. Quo Vadls van Ant werpen; Grada van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 2 Febr. Europa van Londen; Haarlem van Ham burg: Abrö van Londen: Hoogeland van Londen: Antilope van zee naar Gent. Vlissingen vertrokken: 2 Febr. Kare- suando naar Narvik; Arbo naar Gothen burg; Glarhaven naar zee; 3 Febr. Grada naar Kopenhagen; Lisbeth naar La Pali- ce. Gepasseerd van Antwerpen: 2 Febr. Brinda naar Kiel; Leuvehaven naar Go thenburg; 3 Febr. Maaskerk naar Bor deaux; Andijk naar Rotterdam; Maraat V naar Queensboro; Oud Beijerland naar SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd 3 Februari 1951, Nisa. Bok; Koophandel, v. d. Kruyt; Angelerian, de Pauw; Wilador, v. d. Starre; Moravia. Kalis: Sicllia, v. d. Zee; Telegraaf 20, de Ruytei; Telegraaf 9, Ven- deville; Famllietrouw. den Outer; Setas, Leinlnga; Brandenburg, Gottschalk; Carl Paul 3 Balk. allen naar Rotterdam; Ster- na. Kik; Zeelands Luister 1, v. d. Vliet; Zeelands Luister 2. Dane, allen naar Delft; Damco 127, Gorter; Carolina, Bou- terse; Repos Ailleurs, v. d. Veen. allen naar Dordrecht; Credo, Rensen; Hendri- ka, v. d. Adel; Amstel 4, v. d. Veen. al len naar Amsterdam; Dumbo, Ruitenberg; Anja, Hovestadt. beiden naar Werken dam; Hilja. Heida. naar Breda; Dirkje, v. d. Plaa, naar Katwyk; Christina, Dob belaar. naar Almelo;Johanna. Pieter man, naar Vlissingen; Machiensti n 17. Dooms, naar Het Schouw; Rosa, Leeu- wenstein, naar Malden: Bizerte, Deck; Al- pina 4, Wasser: Lugano, Ducoffre; Lan caster, Carlebur; Rheinunlon 8. piaes- sens. allen naar Basel: Jura, Huyzen. Froburg. Geervliet; Gustav Knepper. Brien; Navexmotor 7. Van Heygen: Wan ne, Nasitlenskl; ARAG 16. Büchel; Ex press 74, Schaaf; Comptoir 25. Wenz; ua Martlne, Griff: Transport 74, de Graaf; Baden 18, Spangenmacher; Poitou, Eimer Jos.Schurmann 32. Vowinkel; Wllhelmi- na Emma, Pieper: Edelweiss 16, de Keu- kelaere; Nazaire, de Hass. allen naar Duitsland; Schelde 3, Bulthuis; Adriana Cornelia, v. d. Vliet; Leendert Pieter, v Groezen; Haniel Kurier 6, Schepers; Fluviale 9. van Schijndel; Fluviale 6. Pop- pelier; Comptoir 51, Krahe; Isala 5. Bok- slag; Zeeland, Dane; Jannlgje, van Drim- rnelen; Fiat. Hut;: Schelde, Meulbroek; Onderneming, de Korte; Stroomvaart 10. van Becnen; August, van Eersel; Belgia David; Strono, Wagenmakers; Rb'n Schel de 12. van Eisen; Navifer 3, Eiffler, allen naar België. ZUID-BEVELAND RAAD YERSFKE Huurders Industrieterrein wensen lagere huurprijs. BURGEMEESTER OVER NOOD MOSSELKWEKERS. Vrijdagavond vergaderde dc raad van Yerseke onder voorzitterschap van burgemeester A. C. Willemsen, die in zijn Nieuwjaarsrede de rampspoed by de mosselcultuur me moreerde. Hierdoor staat de werk loosheid voor de deur. De weten schap moet proberen de middelen te vinden om de nood te boven te ko men en moet daarbij nauw samen werken met de practijk. Hii, Die zomer en winter geeft, kent ae nood van Yerseke en dit wetend, gaan wij met vertrouwen het nieuwe jaar in, aldus de burgemeester. Deze rede werd door de heer P. J. Doml- nicus namens de raat. beantwoord: hy zegde volle medewerking toe. Er was een verzoek binnengeko men van de huurders van het in dustrieterrein in Polen tot herzie ning van de huurpry;. By de aan leg van dit terrein werd door de toenmalige burgemeester de verze kering gegeven, dat, zodra de on kosten waren gedekt, de huurprys zeer gering zou zijn. De huurders achten voor het laatste thans de tijd rijp. De heer J. Koster merkte op, dat deze geschiedenis van oude datum is. Er zyn grove fouten ge maakt. De raad heeft de bezwaren van de huurders meermalen gehoord; er zijn beroepen gedaan op monde linge toezeggingen. De heer J. Prins vroeg tegemoetkoming aan de Yersekse mosselindustrie: de voorzitter zegde een regeling toe. Men ging een garantielenïng aan voor net badhuis. De rente bedraagt voor de eerste 10 jaar 3 e" voor volgende jaren 3% De voorzit ter merkte op. dat het Groene Kruis bereid en verplicht is mogelijke te korten te betalen. Achtereenvolgens werd besloten tot vaststelling van een voorschot der vergoeding byz onderwijs en aanschaffing van nieu we leerboeken. By de vaststelling Verordening byslag ziekenfondspre mie minvermogenden, verklaarden de heren M. Bütfln en De Koster ".ich tegen od principiële gronden. Met ingang van 1 Febr. werd be noemd tot onderwijzer aan de o.l. school, de heer Janse Verplanke te Kminingen. By de rondvraag vroeg de heer Butyn naar de gunning van de Du- nlexwoningen. Geantwoord werd. dat dit een zeer moeilijk geval is. daar Den Haag bezwaar maakt tegen de Drys. De heer Koster deed éen voor stel tot verbetering van de ver keerssituatie by de driehoek Dam. doch dit werd verworpen. MIDDELBURG III WON VAN KOUDEKERKE De in de 2de klasse A van de Z.S.B. gespeelde wedstrijd Middelburg III Koudekerke is geëindigd in een voor- looige 41/3—3 overwinning voor Middelburg III. De beide afgebroken partijen staan gunstiger voor Mid delburg. De kansen op het kampioen schap blijven dus behouden. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: K Goedhartde Munnlk, d.; C. Leegganger—v d. Brink, d.; H. E. 't Gilde—Rewigel, d.; E. HeereboutKalau, z.x J. S. BooneHoogstrate. d. Bevallen: P. Villée-Verhage. z.; J. S. JerasJanse, d.; A. FaaseKambier. z., M. P. Remyn—Bosdyk. d.; M. Dlnge- manse—Spruijt, d.; L. NtypjeaGoad- bloed. z.; M. T. A. van Vlaanderen van Oost, d.; P. van Hest—Schoe, d.; H. E. de ReeperFindhammer, z.; J. A. Vroom—Burnier, d.; A. de Kok—Coo- mang, z.; J. E. Vroomvan Woensel, d. Ondertrouwd. J. E. Lindeboom, 30 j. en D. A, de Groot 2,2 J.; I. M. Jansen. 20 J. en F. Matthysse, 16 j. Ondertrouwd: J. S. Lenselink, 25 j. en M. van Roon, 21 j.: F. de Lange, 22 j. en A. Sparrentak. 25 j.: J. Dommisse, 29 j. en P. Lampert. 19 J.; P. Meliefste, 23 j. en C. J. Verstra ten. 29 j. Getrouwd: P. de Kuyper, 25 j. en F. J. Langejan, 25 j. Getrouwd: G. Henrijk, 24 j. en A. C. Kooman, 23 j. Overleden: K. P. Teerlink 7.4 j.. geh. met A. M. J. Daane; K. Gabriëlse, 77 J., wedn. D. Sanderse; E. David. 43 geh. met W. A. Wendyk; J. de Ryke. 71 J„ geh. met A. de Vos: J. H. Jacobse. 84 j weduwn. van E. F. J. MaJgo: J. van Ue- re, 1 J.. d, van J. G. en M. Krijger. Overleden: J. H. Anderlesse, 43 j., man van M. F. Polderman; P. A. C. Lamme- rée, 75 j., wed. van M. J. H. Warnau; E. Kesteloo, 78 j., wed. van A. M. Brou wer; C. Koole, 76 j.; M. Geschiere, 75 j., wed. van R. van der Welle; N. Stof- E.M.M. won met 7 0 van Hontenisse. Met 0 moest Hontenisse in het zond byten tegen het beter spelen de EMM. Tot de rust kon Honte nisse, mede door het windvoordeel verschillende aanvallen opbouwen, maar kon het niet tot een doel punt brengen. Een strafschop werd zelfs naast geschoten. EMM wist voor de rust tweemaal te doe'pun- ten door R. v. d. Endt en A. Mll- lenaar. Na de rust had Hontenisse weinig meer in te brengen, ofschoon het nog enkele kansen kreeg. De mld- voor van Hontenisse schoot op 5 meter afstand, vrij voor de doelman staande, naast. Met de regelmaat van de klok maakte EMM na de rust nog vijf doelpunten, door P. Brasser (2x), R. v. d. Endt en J. v. d. Endt. Enkele minuten voor het einde scoorde Lammers uit een vrye schop het 7e doelpunt. Sluiskil scoorde driemaal tegen R1A. Na een wederzijdse verkenning golfden de aanvallen op en neer. Willems kwam eenmaal alleen voor het doel, maar zijn schot werd dooi de keeper ten koste van een corner onschadelijk gemaakt- Ook de mid- voor van Ria miste een fraaie kans. Sluiskil opende na 19 minuten de score met een doelpunt van v. d. Schee, .-ven later scoorde Overbee- ke in buitenspelpositie (02). Sluis kil wist Ria in de verdediging te dringen en 7 minuten voor rust maakte v. d. Schee het derde doel punt. Enkele minuten na de rust schoot Audenaerd een penalty naast. Ria kon nog enkele aanvallen op bouwen, maar deze werden slecht afgewerkt. Ook Sluiskil scoorde niet meer, zodat het einde kwam met een 03 overwinning voor Sluiskil. SCHAKEN Middelburg verloor van Philips. Het eerste tiental van Middelburg heeft Zondag de hoofdklassewedstryd tegen Philips met duidelijke cijfers verloren. Met een 3%7% overwin ning keerden de Eindnovenaren huis waarts. De gedetailleerde uitslag is: H. Strooband-A. Oostrijck 0-1; drs. M. C. Verburg-dr. L. Meyering %-%, Maartense-P. Schilperoord %-%. S. M. de Kleijn-J. P. Wijn 0:1,^J. de Baare-E. Boes 0-1, J. Sinke-J. Schip per 0-1, J. Woudstra-C. Kortlever %- drs. J. Scheltens-S.H.R. Visser 0-1, I. S. Blokpoel-J. A. Hartveld %-%, A. Dobbelaar- H. van Pol %- Totaal 3%-7 ATHLETIEr. Athletlek ln Zeeland heeft jeugdkrachten nodig. In het technisch jaarverslag over 1950 van het district Zeeland van de K.N.A.U., dat thans verschenen is, woi'dt gewezen op het feit, dat de krachtige jongeren, die in de greep van de athletiek komen, biyven, maar dat de nieuwe jeugd niet de moed heeft toe te treden tot die sport. Het wordt daarom hoog tijd, dat goede jeugdkrachten worden aangetrokken. Zonder jeugd kan de athletiek niet tot bloei komen. Evenals alle andere sporten in Zee land had de athletiek te kampen met veldmoeilijkheden. Het is nog steeds niet eenvoudig op een gewenste dag over een veld te kunnen beschikken, waar athletiek kan worden bedreven zonder veel technische en sportieve moeilykheden. Behalve Oostburg heeft nog geen enkele gemeente het aangedurfd een sintelbaan te doen aanleggen, al bestaat er in Vlissingen nog een kans op een sintelbaan in de "naaste toekomst. Reeds diverse malen wist een Zeeuws athleet een nationaal kam pioenschap te behalen. In 1950 zorg de Gerrit de Pagter voor deze tradi tie. door wederom het B-kampioen schap van Nederland 200 m. heren op zijn naam te brengen. Een uitzonder lijke prestatie van deze populaire athleet, die met 23.6 sec. in Tilburg op 9 Juli 1950 de kroon zette op zyn nu reeds jarenlange sprinthegemo nie. CROSSCOUNTRY TE HANNUIT. Aan de cross-country te Hannuii hebben de 20 beste Nederlandse cros sers deelgenomen Eerstaankomende was de Belg v. d. Wateijne, tweede de Fransman Hanza. De Nederlander Lataster, die op de 19de plaats kwam. was de eerste Ne derlander, die de finish passeerde Dobbelaere (Marathon) bezette de 47ste plaats. dammen UITSLAGEN. Voor de hoofdklasse Z.D.B. werd te Souburg de wedstrijd Souburg I D.I.D. (Goes) gespeeld. D.I.D. won met 13—7. De wedstrijd Middelburg—Yerseke eindigde in een 13—7 overwinning voor Middelburg. In Bergen op Zoom wist het eerste tiental van -Vlissingen te winnen van het eerste tiental van DO.S. (13—7). Het tweede tiental van D.O.S. speel de tegen een team van Arnemulden gelijk (5—5). 4—16 was de uitslag in het voordeel van Vlissingen van een wedstrijd tussen Yerseke-Kruiningen- combinatie en Vlissingen. Kapelle ISouburg i eindigde in het vooraeel van Souburg (9—11). Kapel le IIDe Schelde II bracht een over winning voor Kapelle (11—9). bridge AVRO-BRIDGEDIUVE GOES. De uitslag van de Zaterdag in Goes in hotel Centraal gehouden bridge drive luidt als volgt. Afdeling A. N.Z. 1. Do heer en mevr. G. Ballintyn. Middelburg. 11 pnt.; 2. Heren Groen en Simpelaar (Vlissingen), 12% pnt.; O.W 1. He ren van Iren en Pennock (Vlissingen) 11 pnt.; 2. de heer en mevr. Doosics, Goes, 13 pnt. Afdeling B.N.Z. l Mevr. de Ligny Robaard (Goes). 11 pnt.; 2. Heren Schipper. 's-Heer Arendskerke, 14 .o.; O.VV.: 1. Heren Palland en van Goor, 11 p.; 2. Heren Duvekot en v. d. Lin de (Goes), 14 p. SCHAATSEN Jeanette Altwegg Europees kampioene kunstrijden. De Engelse kunstrydster Jeanette Altweg heeft beslag gelegd op de titel van Europees kampioene kunstrijden. Haar plaatscijfer was 9 met 1859 punten. Tweede werd de Francaise J oueiine Dubief en derde Barbara V. ait uit Engeland. Onze landgenoot Lidy Stoppelman nam de 15e plaats in het algemeen klassement in met 141.2 punten. Rierie van Erkel werd als zeventiende geklasseerd met 121.8 punten en Yvonne Ruts werd 18e met 123.2 punten INTEBNATONALE WEDSTRIJDEN- TE DAVOS. Zaterdag en Zondag zijn te Davos internationale wedstrijden op de schaats gehouden. De deelneming hieraan was buitengewoon groot. De Nederlandse rijders Broekman en v. d. Voort namen niet deel om zich voor de wereldkampioenschappen te sparen. Op de 500 meter werd Sverre Farstadt eerste met 42.6 sec. en de Hongaar Kornel Pajor werd eerste op de 3000 meter in een tijd van 4 min. 52,4 sec. Hij verbeterde hierdoor aan zienlijk zijn persoonlijk record. Pajor liet op de 1500 m. een tijd afdrukken van 2 min. ^8.4 sec. De beste tijd tot nu toe van dit seizoen. Op de 5000 m. kwam Kornel Pajor op 8 min. 16.3 sec. Ter vergelijking laten wij hieronder nog de tijden volgen, die op 27 en 28 Jan. j.l. te Oslo werden gemaakt. 500 meter: 44.5 sec.; 1500 meter: 2 min. 22.5 sec.; 5000 meter: 8 min. 16.3 sec. Over het algemeen plegen de rij ders in Davos betere tijden te maken. Eevl Huttonen wereld kampioene hardrijden. Te Eskilstuna (Zweden) werden do wedstrijden om het wereldkampioen schap hardrijden voor dames gehou den. De 503 m. werd gewonnen door de Noorse Randi Thorvaldsen. Eevi Huttonen won de 3000 meter in 5 min. 39.1 sec. Zij nam ook de 1000 m. voor haar rekening. Over deze afstand deed zij 1 min. 42.5 sec., een nieuw Fins record Ook won zij de 5000 me ter, welke zij aflegde in 9 min. 4.58 sec. Eevi Huttonen behaalde aldus het wereldkampioenschap in het hardry- den voor dames. Gnjp het kwaad in de wortel aan en neem vanavond één of twee President Truman heeft ln een toe spraak by de inwyding van een monu ment voor vier in de laatste oorlog om gekomen veldpredikers en aalmoezeniers gezegd, dat er goede reden Is om te ho pen op succes by pogingen om een nieu we wereldoorlog te voorkomen. De volgende dag wer den de rollen zyde ge bracht, en de „Gerritje Jacoba" werd zo vol ge laden, tot er niets meer by Kon. „Jullie mogen nog een uui'tje de wal op zei Kappie tegen de maat en de meester. Vanavond vertrekken we nog, want alles ts klaar, dus waarom zouden we tot morgen wachten?". „Wat een onrust l" zei de maat tegen de mees ter. toen ze aan de kade liepen."We zyn hier maar anderhalve dag ge weestik heb niet eens prentebriefkaarten kunnen kopen, en van nacht gaan wt de Zee- n'ung al tegemoet 1" „Waar heb je het over?" vroeg de meester, die nog van niets wist. De maat vertelde van net gesprek, dat ze met stuurman Tjepgema nadden gehad, en hoe meer hy er over sprak, des te banger hy weer werd. -De meester vond het ook geen prettig verhaal, en ze stapten tenslotte met sombere gezichten het café van Mi Chong Hel binnen. De eerste, die ze daar zagen was toevallig stuurman Tjepgema Soms zyn de wonderen de wereld nog niet uit! „Zo", zei Tjepgema. „Dat is de tweede keer Kom er bij zitten. De Thuban is vertrokken. De kapitein heelt op het laatste ogenblik nog een andere stuurman kunnen krygen. Bt heb mijn kof f era gepakt, en nu zit ik hier, en ik ben biy toe, want hebben jullie het laatste nieuws al gehoord „Nee" sel de maat. „Wat dan?" „Er la gisteren net derde schip gezonken! Chi nezen op een jonk hebben de overbiyiselen op de zee zien drijven Wat zeggen jullie daar van De ogen van de maat stonden angstig dicht by eikaar, en hy kon alleen maar wat ge piep uitbrengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3