NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden WALCHEREN WEER RUMOER BIJ OPTREDEN VAN PAUL VAN KEMPEN Moet de P.v.d.A. in de oppositie gaan? De 38ste breedtegraad over? ZATERDAG 3 FEBRUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSEC0URAN1 Mr. Bolkestein meent van niet. Het was wel een buitengewoon ac tueel onderwerp, dat de Middelburgse burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein, Vrijdagavond in een vergadering van de „Nieuwe Koers" in „De Prins van Oranje" te Goes inleidde. „Nog langer regeringspartij?" luidde de titel van deze inleiding en mr. Bolkestein be handelde dit onderwerp in het eerste deel van zijn betoog van de theore tische kant door de voor- en de na delen van het deelnemen aan de re gering afzonderlijk te belichten. Vast staat, dat een regeringspartij altijd een veel groter invloed op de gang van zaken heeft dan de oppositie; daarbij wordt te vaak vergeten, dat de oppositie weliswaar geen verantwoor delijkheid behoeft te dragen voor re geringsdaden, maar wèl voor wat er in het algemeen in het land gebeurt Al was het alleen maar door het niet- deelnemen voor al datgene wat ach terwege blijft. In dit verband wees mr. Bolkestein er op, dat de A.R.-partij bijv. door haar oppositionele houding in de on derhandelingen met Indonesië wel degelijk invloed heeft gehad op de verhoudingen, welke zijn ontstaan; zij heeft alles, wat tóch gebeuren moest, alleen maar moeilijker gemaakt en is daardoor volgens spr. méér schuldig aan de huidige onbehagelijke situatie dan anderen. Voor het deelnemen aan een rege ring achtte spr. overigens een redelij ke invloed op de gang van zaken van zelfsprekend nodig. Maar men zal na tuurlijk steeds iets van zijn princi pieel partij-standpunt hebben prijs te geven. Daartegenover staat dan, dat zelfs een grote partij in de positie op den duur toch moet doodlopen omdat haar aanhangers eens ook daden wil len zien. DE ACTUELE SITUATIE. Wat de actuele situatie betreft, meende mr. Bolkestein, dat na de vooruitstrevende wind, welke direct na de oorlog woei, langzamerhand een verschuiving in conservatieve richting te constateren is geweest, ook binnen de gelederen van de partijen, met na me van de K.VP. De verkiezingsre sultaten zijn voor de P.v.d.A. in het algemeen niet heel gunstig geweest en ook dit doet de vraag rijzen of de toestand langzamerhand niet zo is ver anderd, dat de P.v.d.A. uit de rege ring zal moeten treden omdat zij de verantwoordelijkheid niet langer kan dragen. De invloed van de partij is inderdaad gedaald, dit moet objec tief gezien erkend worden. Ook de komende verkiezingen (1952) vormen een punt van overweging, maar men mag toch niet vergeten, dat de reactie telkens weer betoogt, dat het juist de P.v.d.A. is, die de koers van het hui dige bewind bepaalt. Wanneer op het ogenblik allerlei onaangename maatregelen onafwend baar zijn, heeft het treden in de oppo sitie het gevaar van afzakken naar het vlak van de demagogie weer in zich; men kan dan zo heel gemakkelijk an deren schuld geven voor iets, wat men zelf hoogstens maar een beetje anders zou kunnen doen. Mr. Bolkestein, zei- de het standpunt van ir. Vos, die van het partijbestuur een duidelijk prin cipiële houding verwacht, te kunnen delen en zeide eveneens het punt Nieuw-Guinea persoonlijk niet belang rijk genoeg te achten om daarvoor in de oppositie te gaan. Hij meende, dat het partijbestuur en ook de partijpers de laatste weken tekort zijn geschoten in het trekken van een duidelijke lijn en het geven van leiding. Op deze inleiding volgde ten slotte een levendige discussie, waaraan ook door verschillende ouderen, die deze avond de gast van de „Nieuwe Koers" waren, werd deelgenomen. Vlissingen Flatgebouw aan woningbouw vereniging overgedragen. Thans is ook het laatste van de tien woonflats van de Woningbouwver. „St. Willibroi'd" aan de President Rooseveltlaan te Vlissingen gereed gekomen en door de bouwonderne mers, de fa. Mugs en de Winter opge leverd. Het gemeentebestuur heeft tijdens een kleine plechtigheid, welke hieraan verbonden was, het gebouw onder naam „De Ruyterflat" ten doop gehouden cn daarna in het Strandhotel een lunch aangeboden, waarbij ook de heer M. D. A. Gle- rum, directeur van de Prov. Dienst voor volkshuisvesting en Wederop bouw aanzat. Burgemeester Kolft ge tuigde hierbij van de goede samen werking tussen de gemeente en ge noemde firma, de heer Glerum prees de gemeente voor haar werkelijk heidszin, waarvan deze voortreffelij ke „hoogbouw" getuigt. De tijdelijk wethouder, de heer M. van Poelje, sprak tenslotte de wens uit, dat wet houder van Popering weer spoedig geheel hersteld met aannemers en woningbouwverenigingen aan het werk zal kunnen gaan. Middelburg PROPAGANDA-STERAVOND. Ook de NCRV-steravond in Middel burg heeft zeer veel publiek getrok ken; de grote Schuttershof-zaal was tot de laatste plaats bezet en enige honderden mensen moesten teleur gesteld worden. Na de gebruikelijke opening hield ds. H. J. Keijzer van St. Laurens een speechje, waarin hij er op wees hoe goed het is. dat de FILMS VAN DE WEEK Borgia Scliaalnnat (Prince of Foxcs) van Henry King. De geniale Orson Welles brengt in deze avontuurlijke rolprent weer een type tot leven, dat hem beter dan enig andere acteur ligt: de wrede, machtige despoot Ce- sare Borgia. Het gaat hem niet voor de wind; zijn adviseur, de avonturier Orsini, keert zich, wanneer hij een belangrijke opdracht moet vervullen, tegen hem, verspeelt bijna zijn leven, maar wint uiteindelijk een stad en het hai't van de schoonste inwoonster. Een grandioos, kijkspel, bont en boei end, dat in Italië werd opgenomen. Orson Welles, Tyrone Power. Wanda Hendrix. (Schouwburg, Middelburg). Voor moed, beleid en trouw (Pur ple Heart) van Lewis Milestone. De ze film brengt een eresaluut aan de bemanning van één der eerste Ame rikaanse vliegtuigen, die Tokio bom bardeerden. Zij werd gevangen geno men, gruwelijk door de Japanners ge folterd en tenslotte op beestachtige wjjze vermoord, omdat zij weigerde militaire inlichtingen te verschaffen. Dana Andrews, Richard Conté, Ri chard Loo, Donald Berry. (Electro, Middelburg). Op de Universiteit. (Here come the Co-eds) van John Grant. Het komie ken duo Abbott en Costello raakt dit maal verzeild op een deftige meisjes school en zet daar de boel op stelten. Een kostelijk filmpje, waaraan ook 't beroemde meisjesorkest van Phil Spi- talny meewerkte. Bud Abbott, Lou Costello, Peggy Ryan. (Luxor Vlis singen). ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg zal voor spoedgeval len te bereiken zyn: dr. J. C. Peek, Lange Viele 49, tel. 2637; te Vlis singen de heer A. J. van Kooten, arts, Koudek. weg 78, tel. 2525; te Zoutelande, Westkapelle en Koude- kerke: de heer H. Prima, arts te Zoutelande, Dunweg 59, tel. K 1186828; te Veere, Serooskerke en Oostkapelle: de heer P. .T. Bom, arts te Oostkapelle, tel. K 1188— 276. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Engering, Singel 60, tel. 2025. Middelburg: Apotheek v.. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. banden tussen omroep en luisteraar nauwer worden aangehaald. Nadat Bert van t Hof enige Nederlandse liederen had gezongen, sprak de di recteur van de NCRV, de heer K. van Dyk, die o.m. mededeelde, dat zijn vereniging thans 240.000 leden telt en het publiek opwekte de kwart millioen vol te maken. In het kort sprak hij over het televisie-pro bleem daarbij opmerkende, dat uit voering van de plannen millioen en kost, maar dat de NCRV zich niet afzijdig van de televisie zal houden. Hierna werd het. verdere program ma, dat reeds door ons besproken werd, afgewerkt. Vooral het ensem ble „Vrij en blij" oogstte een groot succes. Burgemeester J. W. van 't Hoff van St. Laurens, lid van het hoofdbestuur der NCRV, sprak het slotwoord, waarna nog de „Avond zang" werd gezongen Grijpskerke JAARVERGADERING C.B.T.B. Te Grijpskerke kwam de plaatselij ke afdeling van de C.B.T.B. in jaar vergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer A. P. Koster. Deze sprak een kort openingswoord. De jaarverslagen werden goedge keurd. De aftredende bestuursleden A. Louwerse en J. H. Geschiere werden met algemene stemmen herkozen. De provinciaal secretaris, drs. J. Knibbe, hield hierna een causerie over „Eigendom en pacht". Hierbij behandelde spreker ook het voorontwerp pachtwet. RAAD OOSTKAPELLE. Verbetering van het Baantje. De raad van Oostkapelle kwam bij een onder voorzitterschap van burge meester F. G. Sprenger. De voorzitter memoreerde de voornaamste gemeen telijke gebeurtenissen van het afge lopen jaar. De bouwverordening werd gewijzigd De minimumbouwhoogte van vertrekken werd teruggebracht tot 2 m. 60. Een verzoek om subsidie voor" de E.H.B.O.-vereniging werd aan gehouden tot na goedkeuring van de begroting 1951 door Gedep. Staten. Een verzoek van de Ned. Jagersver eniging en van de Ver. van Suikerzie ken werd voor kennisgeving aange nomen. Dit laatste verzoek zal nader bezien worden, wanneer zich gevallen van verpleging zouden voordoen. Wat de plaatsing van lantaarns be treft deelde de voorzitter mede dat de lantaarn in de Waterstraat moet wach ten totdat de definitieve kabel is ge legd. De lantaarn aan de Duinweg wordt te duur. Verscheidene raadsleden stel den toch prijs op een lichtpunt. Nage gaan zal nu worden of een lantaarn aan een der huizen bevestigd kan wor- dén. Medegedeeld werd, dat vier wonin gen gebouwd mogen worden in drie jaar. B. en W. werden gemachtigd de nodige stappen te doen. Besloten werd goedkeuring te vragen voor wegaan leg en verbetering van het Baantje. Getracht zal worden ook de Water straat te verbeteren. De jaarwedde van de grafdelver werd behoudens goedkeuring door G. S„ bepaald op f 500.—. Bij de rondvraag werd om. bespro ken de mogelijkheid tot het storten van beer. B. en W. zagen als oplos sing het maken van een put op de vuilstortplaats. Zij zullen daarover on derhandelingen openen. De heer Wondergem stelde voor van gemeentewege een lijkkleed aan te kopen. Thans wordt het kleed ver huurd door de Ned. Herv. diaconie. Het voorstel Wondergem 'wérd ver worpen met 4 tegen 3 stemmen. Op verzoek van de heer Wonder gem zullen B. en W. de verbetering van het wegdek in de straat bij het slachthuis en het verkopen van de oude gemeentewagen nader overwe gen. Nadat de heer Melis was ingelicht over de aanstelling van een onderwij zer aan de o.l.s. volgde sluiting. Voorbeeldboerderij Grijpskerke. Vrijdag werd door de architect, het Bouwbureau voor de Landbouw te Middelburg, namens de Stichting Proefboerderijen te Goes aanbesteed de bouw van een landbouwschuur en twee woningen voor de proefboerderij te Grijpskerke. Er werd als volgt in geschreven: Perceel A (landbouwschuur): Fa. J. v. Wieringen, Alphen a. d. Rijn, voor f 71.260; J. Walraven, St. Laurens, f 71.750; J. Adriaanse, St. Laurens, f 72.100; J. M. Goedemondt, Vlissin gen, f 72.444; Proper, Oegstgeest, voor f 72.460; Stoppels Zn.. Middelburg, i 72.700; K. Francke, Oostkapelle, voor f 73.000; L. de Rijk, Middelburg, voor f 73.500; Vermeulen, Gorinchem. voor f 75.200; J. A. Mol, Breda, f 84.200. Perceel B (twee woningen): L. de Rijk, Middelburg, f 32.300; Fa. J. v. Wieringen, Alphen a. d. Rijn, voor f 33.350; Goedemondt, Vlissingen, voor f 33.600; Proper, Oegstgeest, f 33.800; Franse Zn., Middelburg, f 33.950; Vermeulen. Gorinchem, f 34.500; J. Walraven. St. Laurens, f 34.750; Stop pels Zn.. Middelburg, f 34.750; Francke, Oostkapelle. f 34.800: Adri aanse, St. Laurens, f 34.850; J. A. Mol, Breda, f 35.120; Gebr. Bogaert, Grijps kerke, f 35.600. Perceel C (bouw in massa): Fa. J. v. Wieringen, Alpen a. d. Rijn, voor f 104.610; L. de Rijk, Middelburg, voor f 105.800; Goedemondt, Vlissingen, f 106.044; Proper, Oegstgeest, f 106.260; Walraven, St. Laurens, f 106.500; Adri aanse, St. Laurens, f 106.950; Stoppels Zn., Middelburg f 107..450; Francke, Oostkapelle, f 107.800; Vermeulen, Go rinchem, 109.500; Mol, Breda, voor f 119.320. Gapinge PRAATAVOND RIJKSLANDBOUVV VOORLICHTINGSDIENST Te Gapinge werd in de Geref. Kerk een landbouwpraatavond gehouden. De voorzitter, de heer M. Arendse, heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, waarna het woord gevoerd werd door de heer v. Nieuwenhuy- zen. Hij behandelde de onderwerpen groenbemesting, groenbemestinge- wassen en ensilage. Hierop volgde een drukke bespreking. Hierna sprak de heer Osté over de teelt van mais. Domburg VERGADERING TENNISCLUB. De afdeling Domburg van de Ned. Lawn tennisbond hield haar jaarvei-- gadering in de zaal Rosendaal. De voorzitter, de heer B. Goedbloed, herinnerde aan de fraaie prestatie van het lid, de heer P. Provoost, die het vorig seizoen het B-tournooi te Mid delburg wist te winnen. De verslagen werden goedgekeurd. Er was een batig slot in kas van f 263.40. De begroting tot een bedrag van f 843.90 werd vastgesteld. De aftre dende bestuursleden, de heren A. Boone, Ad. Gunst en P. Provoost werden herkozen. In de vacatures, ontstaan door het uittreden van me vrouw KrepelRosendaal en de heer B. Goedbloed. werden gekozen mej. M. C. Rosendaal en de heer G. van Eijzeiren. Nu de tennisbanen in beheer over gedragen zijn door dn Gemeente aan de stichting „Badplaatsbelangen" zal getracht worden ook van de stichting de banen te huren op dezelfde basis als vorig jaar. Gaarne zal men mee werken aan een door de plaatselijke vereniging voor Vreemdelingenver keer te organiseren tournooi. De beste tijd achtte men de eerste helft van Augustus. Een bespreking met het bondsbestuur zal hierover worden ge houden. Het bestuur zal nagaan of op eenvoudige wijze plaatselijke wed strijden georganiseerd kunnen wor den. Aan het slot dankte de heer Gunst de scheidende bestuursleden voor het vele, dat zij in het belang van de tennissport verrichten. - LEZERS SCHRIJVEN STERAVOND. Wie in het nummer van Woensdag j.l. het verslag heeft gelezen van de Steravond van de N.C.R.V. zou licht de indruk krijgen dat de Herv. Kerk en de Herv. predikanten hiermede wel een zeer nauwe relatie nebben. De ondergetekende stelt er prijs op te verklaren, dat hij zich uitdrukke lijk van deze Christuslol wenst te distanciëren, en dat honderden Her vormde predikanten van hetzelfde gevoelen zijn. Evenmin kan de lei ding van ae Ned. Hervormae kerk voor het doen en laten van de N.C. R.V. in enig opzicht verantwoorde'tik worden gesteld. F. S. KLOOSTERMAN, Ned. Herv. Prcd„ Vlissingen. Officiële publicaties VLISSINGEN. KOSTELOZE INENTING EN HER- INENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor personen be neden de 2 jaar gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pakken en voor personen boven de 2 jaar tot kosteloze HER-inenting tegen pokken op Woensdag 7 Februari a.s., om half vier des namid dags. in het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. Vlissingen, 1 Februari 1951. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 1 Febr.: Kare- suando van Gent. 2 Febr.: Arbo van Antwerpen. Glashaven van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen, 1 Febr.: Aktjo van Londen. Helena van Londen. Bill-S van Rotterdam. Roebiah van Am sterdam. 2 Febr.: Orion van Zee. Gepasseerd van Antwerpen, 1 Febr.: Prinses Margriet naar Ierland. 2 Febr. Marne naar Rotterdam. Olwe naar Lon den. Larenberg naar Zee van Sas van Gent. RADIO-UITZENDING ONDERBROKEN. Negen bezoekers van Verdi-concert. in Den Haag gearresteerd. Een radio-uitzending van «en concert in het gebouw van K. en W. in Den Haag moest gisteravond onderbroken worden, omdat een aantal be zoekers op heftige en door de radio zeer goed verneembare wijze protes teerden tegen liet optreden van de dirigent, Paul van Kempen. Om 9.25 uur zou in het gezamenlijk programma over de zender Hilver sum II een deel van de Verdi-herden- king in Den Haag (gedeelten van de opera „Aida") worden uitgezonden. Dirigent was Paul van Kempen. Toen de uitzending begon, hoorde men na het applaus gejoel en kreten „Weg met Van Kempen". De omroeper kondigde hierop aan, dat de uitzending niet door zou gaan, ge zien de omstandigheden, waaronder geconcerteerd moest worden. Kort daarop deelde hij mede, dat de omstandigheden verbeterd waren en dat de uitzending voortgang zou heb ben, hetgeen geschiedde. Tijdens het concert zijn in totaal negen mensen gearresteerd. Reeds bij de aanvang werd in de zaal met een buisje met traangas gegooid. De uitwerking hiervan werd echter door in de zaal aanwezige rechercheurs met behulp van zeepsop (dat klaar stond), gelocaliseerd. In verband met deze traangas-affaire werd een 26- jarlg;e Delftse student gearresteerd. Hierna werd op fluitjes geblazen en naar aanleiding hiervan werden een 21-jarige en een 18-jarige Amster dammer, beiden zonder beroep, weg geleid. Een 32-jarige vertaler en een 38-jarige werkster, beiden uit Den Haag, werden wegens schreeuwen uit de zaal verwijderd. Na de pauze werd wederom ge- KING'S 'still making frieneU' WALCHEREN ZONDAG 4 FEBRUARI. 110.45 ds. Kloosterman; Vrouwenpol der 2 ds. Richard; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener; Biggekerke 10 Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 de heer Wijsman, 2 ds. Sickesz. en 6 de heer Polderman, 2 ds. van Voorst Vader; Domburg 10 en 7 ds. v. WillenswaardGapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Drjl, 2.30 ds. Enker, 10 Jeugdkerk; 't Zandt 10 ds. Enker, 7 ds. v. Dijl, 10.15 Jeugdk.; Meliskerke 10 ds. Sickesz, 2.30 ds. Kloosterman; Mid delburg (Oostk.) 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Don; Concertzaal 10 ds. Smits (H.D.)Barak Wederopbouwlcamp 10 ds. v. Voorst Vader; Engelse Kerk 9.45 ds. Don (Jeugdkerk); Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pyn- acker Hordijk; Oost- en West Sou burg 9.30, 11 en 7 (H.D.) ds. Spij kerboer; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. de Boer; Ritthem 10 ds. v. Empel, 2.30 ds. Muller; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Lau rens 10 ds. Keijzer, 7 ds. Keijzer (Jeugdd.); Veere 2 ds. Otte; Vlis singen St. Jacobskerk 10 ds. "Mul ler, 5 ds. Hartjes; Engelse Kerk geen dienst; Nieuwe Kerk 10 ds. Maas (Jeugddienst)Havendorp 10 ds. Hartjes; Noorderkapel 9.30 en VOETBAL WIJZIGING VOETBALPROGRAMMA. In de derde klasse D .vordt niet gespeeld Middelburg—Aardenburg. maar ZeelandiaAardenburg in de 4de klasse G niet IJzendükePatrij zen, maar YersekePatrijzen. HOCKEY OVERZICHT 2c KLASSE A. De stand ziet er thans als volgt uit: Cadetten Breda II Push H Forward II Liberty I Middelburg I D.E.S. I Tempo I Voor Zondag a. 10 7 1 2 32--11 15 8 7 1 0 28— 8 15 9 5 1 3 24- 20 11 11 4 1 6 20—29 9 9 3 3 3 21—23 9 6 2 2 2 14— 7 6 9 2 1 6 17-*-25 5 8 0 0 8 4r-37 0 zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Breda II- Cadetten, Forward nLiberty, Push II—D.E.S. en Middelburg—Tempo. ATHLETIEK Jaarvergadering K.N.A.U.- dfstrict Zeeland. Het K.N.A.U. district Zeeland houdt zijn jaarvergadering op Zondag-11 Februari 1951 des morgens om 10 uur in de bovenzaal van het café Groenewegen te Middelburg. De agenda vermeldt o.m.: jaarverslag van de secretaris; technische com missie; begroting 1951; verkiezing districtsbestuursleden en technische commissie en voorts bespreking wed strijd programma 1951 en bespreking centrale training. De aftredende leden van het dïs- trictsbestuur zijn de heren J. A. Bal en A. M v. Leuven, die beiden her kiesbaar zijn en voorts is er een vaca ture door ontslagnemen van de heer H. J. P. Visser. Van de technische commissie is er nog in functie de heer J. Boone. Een nieuwe DTC wordt elk jaar gekozen De neer Boone is herkiesbaar. SCHAKEN GOES EN VLISSINGEN II KAMPIOEN. In de 1ste klasse van de Zeeuwse Schaakbond zijn nu alle wedstrijden gespeeld, terwijl ook alle afgebroken partijen werden gearbitreerd. De uit slagen waren: Zierikzee— VUK 6*4— 3',2; VlissingenMiddelburg II 5*4— 4%; VlissingenZierikzee 46; Goes -VUK 7-3; VUK—Middelburg II 5*4 —4*4; Zierikzee—Goes 3*46%; Goes —Vlissingen 5*44*4; Middelburg II— Zierikzee 4*45'/2Middelburg II— Goes 5VaVUK—Vlissingen 55. De eindstand is: Goes Zierikzee Vlissingen VUK I M'burg H 3 .0 3 0 1 1 1 1 1 0 23H16*2 2IV418*4 19 —21 17 —23 19 —21 In de 2de klasse A werd Vlissingen II kampioen. Er moet nog één wed strijd gespeeld worden, welke voor de bezetting van de onderste plaats van belang is. namelijk Middelburg Hl- Souburg. Bovendien moeten nog en kele partijen gearbitreerd worden. De stand is hier: Vlissingen II 6 M'burg Hl 5 Koudekerke 6 Souburg 5 0 10 3514—24 Vi 0 7 25*422*4 4 '3 2414—31*4 4 2 20V*2714 HANDBAI PROGRAMMA VOOR ZONDAG. 2e Klasse Zuid. Dames: EMMDe Zeeuwen. Heren: MarathonEMM. Zeeland. Ie kl. Heren: Tonido II—Volhar ding; Hellas HLOlympus. 2e kl. Heren: Marathon UIE MM II. 2e kl. Dames: De Zeeuwen II— EMM II; Marathor inWalcheren H; Hellas IV— Olympus II. Geref. Kérk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Scheele, 2.30 ds. Pontier; Ga pinge 9.15 en 2 ds. Hindriks; Grijps kerke 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. v. Til; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein) 10 ds. v. Til, 2.30 ds. Veldkamp; Noorderkerk 10 ds. Veldkamp, 5.30 ds. v. Til; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Kouwenhoven; Serooskerke 10 leesd,, 2.30 ds. Ver schoor; St .Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2-30 ds. Hoorn stra, Vlissingen 9.30 (bev.) ds. Ver schoor, 5 ds. v. d. Schaaf (intr.); Vrouwenpolder 9.30 leesd.; 2 ds. Streefkerk; Westkapelle 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 stud. Bos; Vlissingen 4.45 stud. Bos. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30; leeskerk; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 (H.A.) en 3 (Dapkz.) ds. Mete ring; Vlissingen 9.30 (voorber. H. A.), 5 leesd. Ver. Vryz. Herv. Middelburg 7 ds. Barnouw; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes; Vlissingen 5 ds- Jo hannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsk. Missin gen: Concordia 10 en 5 de heer Maalman. Herst. Apost. Zenéingsgcm. Vlis singen: Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openl. samenk., 7.1 verlossingssamenk.Vlissingen 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. Ranselaar. Leger des Heils. Middelburg Maan dag 5 Februari 8 openb. verlossings samenk. o.l.v. maj. Deurloo. Felle brand aan de Zaan. Een zware brand heeft de veevoe derfabriek De Verwachting te Zaan dam vrijwel geheel verwoest. Grote voorraden granen, oliehoudende za den en afvalstoffen van peulvruchten gingen daarbij verloren. De brand werd Donderdagnacht om half drie ontdekt en bij het ter perse gaan van dit nummer was men nog steeds be zig met het blussingswerk. Enige brandwachts geraakten door de hevi ge rookontwikkeling bewusteloos. De schade, die zeer groot is, wordt dooi de verzekering gedekt. CARNAVAL IN BERGEN OP ZOOM Zaterdagmiddag om half vier begint in Bergen op Zoom de Carnavalspret Prins Nills I zal met een speciale trein voor het station arriveren en na een korte rondgang door de stad op het stadhuis door de burgemeester wor- den ontvangen en toegesproken. schreeuwd; een 40-jarige bloemen- koopman uit Den Haag;, diens 41-ja- rige echtgenote, een 21-jarige student en een 35-jarige vrouw, werden hier op uit de zaal gezet. Alle negen gearresteerden werden opgesloten in het politiebureau op 't Buitenhof, en zullen vervolgd worden wegens verstoring van de openbare orde. Opmars langzaam voortgezet. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft Vrjjdag verklaard, dat er geen diplomatieke overeenkomst be staat om de verbonden troepen niet over de 38ste breedtegraad in Korea te zenden. Op een vraag, of er nieuwe instruc ties aan generaal MacArthur waren gezonden, antwoordde de woordvoer der dat hrj dat onderwerp niet kon bespreken. Op het hoofdkwartier van het Amerikaanse achtste leger in Korea werd geweigerd het bericht, dat het achtste leger bevel heeft gekregen bij de 38ste breedtegraad, indien deze is bereikt, halt te houden, te bevesti gen of tegen te spreken. Een officier van de Amerikaanse staf te Tokio zei, dat er geen derge lijke orders waren ontvangen en dat de berichten „geheel speculatief" zijn. De verbonden troepen vorderden Vrij dag zeer langzaam in de richting van de voormalige Zuidkoreaanse hoofd stad Seoel achter een gordijn van bommen en granaten. De weinige Noordelijke manschap pen, die zij ontmoetten tijdens hun opmars over moeilijk terrein en bij een donkere lucht, gaven een zwak vuur van kleine wapenen af en trok ken zich terug. Drie verzetslieden van rechtsvervolging ontslagen. ECHTPAAR IX ZUILEN GELIQUIDEERD. Zonder een spier van hun gelaat te vertrekken hoorden Vrijdagmorgen de twee manlijke verdachten uit Utrecht, die wegens moord op het echtpaar Pel in Zuilen, gepleegd op de dag voor de bevrijding in Mei 1945, door de Utrechtse rechtbank tot 4 jaar waren veroordeeld en te gen wie veertien dagen geleden in hoger beroep voor het Amsterdamse hof 7 jaar was geëist, hun vonnis aan, waarbij zij niet strafbaar wer den verklaard en ontslagen werden van alle rechtsvervolging. Het hof beval hun onmiddellijke invrijheid stelling. De beide verdachten, die bijna 5 jaar na deze liquidatie wer den gearresteerd en sindsdien in voorlopige hechtenis hebben doorge bracht. waren de ruim 30-jarige Utrechtse magazijnbediende J. C. van den H. en de 38-jarige bioscooppor tier J. G. 13., eveneens uit Utrecht. De derde verdachte, de "42-jarige Mien van T., de gescheiden echtge note van de geliquideerde Pel, die eveneens in eerste instantie tot 4 jaar was veroordeeld, toonde wel ontroe ring toen zij zich van alle rechtsver volging hoorde ontslaan. Tegen haar was door de procureur-generaal 4 jaar geëist. Ook zij heeft tien maan den in voorlopige hechtenis doorge bracht. Publiek kent nieuwe verkeersregels slecht. Op 1 Jan. zijn de nieuwe verkeers regels van kracht geworden. Enkele weken na deze datum heeft het Ne derlands Instituut voor de publieke opinie in ons land een examen afge nomen. Nipo-enqueteurs stelden mannen en vrouwen in alle delen van het land vragen over de verkeersregels Het bleek, dat de ondervraagden siecht op de hoogte waren. Velen gaven foute antwoorden. Slechts 34 c/o wist bijv. dat een auto ook het verkeer van links op een voorrangsweg moet la ten voorgaan. Nagekomen advertentie's. Heden overleed na een langdurig ljjden, zacht en kalm, onze geliefde Opoe DINA WILLEM IN A VAN DUUREN, geb. QUIST. in de ouderdom van 76 jaar en 10 maanden. Rotterdam: A. KOSTEN en Verloofde. St. Philipsland: J. VAN DUUREN en Verloofde. RIEN. DIENT JE. JOPL Rotterdam: C. NEELE. St. Philipsland: BETHSIJ HOOGLANDER. INA. JANNL St. Philipsland: MIENTJE WAGEMAKER. DIN1. St. Philipsland. 2 Februari 1951.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7