De vrouw in het kerkelijk ambt haar noodlot Suzzlc^rukriek KLEINE HERSENBREKER H li a B B a a a a M PSYCHOLOGIE 00K EEN FACTOR IN HET SPEL JIMMY BROWN, sportheld no. 1 ChefarineA PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 FEBRUARI 1951 STEMMEN UIT DE KERKEN Een strijdvraag, waarover de Synode nog niet besliste Er zal nog heel wat water door de Schelde moeten v loeien Do vrouw in liet kerkelijk ambt. Dit is een vraagstuk in de wereld, waarvoor in do laatste halve eeuw vele kerken hebben gestaan. Een vraag is het niet of de vrouw een plaats moet hebben in het kerkelijke werk, in de ruimste zin genomen. Die heeft zij reeds. We kunnen hierby denken aan hot Zondagsschool werk, waarin meer vrouwen werkzaam zijn dan man nen. Ook al is die arbeid niet kerkelijk ingeschakeld en ook al wordt ze niet direct gedragen door de kerkeraad, 't is en blijft werk, dat niet los is te den ken van de Kerk en de Gemeente. Het is zorg voor de lammeren van de kudde. We kunnen denken aan de wijkzuster en de gezinsverzorgster. Hetgeen zij doen staat in direct verband met de diaconie. We kunnen denken" aan de jeugdleidsters. Hoe eenvoudig zij hun werk ook doen, dit heeft weer te maken met de verkondiging van het Evangelie, waartoe de Kerk In deze wereld geroepen is. We kunnen ook denken aan de plaats die de vrouw inneemt in het zen dingswerk. Haar plaats is hier langzamerhand van steeds meer betekenis geworden. Zending is kerkewerk. Practise!» is het dus geen vraag meer of de vrouw kerkelijk werk kan doen. Dat doet zij reeds op vele terreinen. De vraag, waarover de laatste tientallen jaren voel gesproken en ge schreven is, is, of de vrouw 'n kerkelijk ambt kan bekleden; of zy diakeu, ouderling en predikant kan wezen. Op de laatst gehouden Synodever gaderingen van de Ned. Herv. Kerk, waar de beslissing genomen is over de nieuwe kerkorde, heeft men dit punt principieel laten liggen. Men oordeelde dat in de overgangstijd van de werkorde daarover niet beslist mocht worden. Laat men het bespre ken als de kerkorde functionneert. Toch is dit punt een paar maal ter sprake gekomen. Volgens het kort verslag van de zitting van 4 Decem ber is er een felle discussie geweest over de vraag of de vrouw blyvend moest worden toegelaten als 'hulp prediker. Onder de nu nog geldende reglementen van 1816 is dit moge lijk. Vrouwelijke candidaten in de theologie zijn in verschillende ge meenten werkzaam geweest als hulpprediker. In bepaalde gevallen is aan haar, in deze hoedanigheid, de zorg voor heel een gemeente toever trouwd. VERZET Toen de Synode sprak over de hulpprediker, rees er verzet om dit te bestendigen, want daarmee zou reeds een beslissing genomen zyn over de vrouw in het ambt. Nu mag het waar zijn dat een hulpprediker geen recht heeft de sacramenten te bedienen en een huwelijk te bevesti gen, en het mag eveneens waar zijn dat een hulpprediker geen voorzitter mag zijn van de Kerkeraad eveneens blijft waar, dat practisch heel de leiding van het werk in een gemeen te aan een hulpprediker kan worden opgedragen, ook wanneer deze een vrouw is. Hier ligt een scheve toestand. Nor maal is dat een hulpprediker slechts tijdelijk in-deze functie blijft. Zo spoe dig mogelijk zal hij zijn studie vol tooien en na het proponentsexamen zich beroepbaar stellen. Een vrouwe lijke hulpprediker is gedwongen al tijd hulpprediker te blijven,1 want zy niag het laatste examen niet doen en zij kan zich daarom nooit beroep baar stellen. GEEN VROUWELIJKE KERKVOOGDEN Het andere punt waar de vrouw in het ambt ter sprake kwam, bleek nog ingewikkelder. In de Ned. Kerk is het tot nu toe wel mogelijk geweest wanneer tenminste het plaatse lijk reglement dit toestond dat een vrouw Kerkvoogd was. In onze pro vincie komt de figuur van de vrouwe lijke kerkvoogd niet voor, naar ik meen. In andere delen van ons land is dit wel liet geval. Volgens de nieuwe kerkorde wor den de kerkvoogden als ouderling- kerkvoogd opgenomen in de kerke raad. Zij zullen als zodanig ook in hun ambt worden bevestigd. Nu kwam natuurlyk de vraag wat er wel moest gebeuren met de vrouwelijke kerkvoogden. Indien zij met de ande re ambtelijk werden bevestigd, was er. zij het langs een omweg, ook weel een beslissing genomen, die deze Sy node juist niet wilde nemen. Daarom is in 'die gemeenten, waar men wat het beheer betreft de kerkorde aan vaardt, aan de vrouw een recht ont nomen dat zij tot nu toe wel heeft ge had. Deze discussies, waarmee nog niet het laatste woord is gesproken, zyn een onderdeel van de veel wijdere vraag, of een vrouw in de Kerk tot het ambt kan worden toegelaten; of zij niet alleen hulpdiensten kan ver richten, maar lid van de Kerkeraad kan zyn en als zodanig dan ook lid van de Classicale Vergadering, de Prov Kerkvergadering en de Gene rale Synode. Enkele kleinere Kerken hebben in dezen reeds een beslissing genomen. Zo kent onze provincie een vrouwelij ke Doopsgezinde en Ev. Lutherse predikant. Terug met de groeten aan Parijs. VERLIEFDE FRANCAISE WILDE NAAR AMERIKA. De Rotterdamse recherche trof aan boord van een schip dat in de Mer- wehaven lag een Francaise aan uit Parys. Ze was met de trein naar Ne derland gekomen en had vurige lief desbrieven by zich van een Ameri kaan die haar trouwbeloften gedaan had, maarde laatste tyd waren haar brieven als onbestelbaar terug gekomen. Nu wilde ze hem m de V. S. gaan zoeken. Ze zou in Rotterdam het ontbrekende geld voor de reis krijgen van een Deense zeeman. Ze had al een beginkapitaaltje bij zich van 70.000 Franse francs en voorts nog tamelijk wat aan Belgisch, Ne derlands, Amerikaans, Zweeds en Deens geld. Op alle denkbare en on denkbare plaatsen had zij de bank biljetten verborgen, om de douane om de' tuin te leiden. Eén dag heeft zy onderdak gekregen bij de vreemde lingendienst, maar toen heeft men haar in Franse richting uitgeleide ge daan. met de groeten aan POSITIE IN DE MAATSCHAPPIJ Kan een vrouw een kerkelijk ambt bekleden? Deze vraag is in de Kerk opgekomen door de positie die de vrouw tegenwoordig in de maat schappij inneemt. Deze is gedurende de laatste eeuw grondig gewijzigd. Was er een honderd jaar geleden practisch geen mogelijkheid dat de vrouw zich op het terrein van het pu blieke leven bewoog, nu is het zo ge worden dat er practisch geen terrein voer haar gesloten is. Zo is het al thans in de meeste landen met „Wes terse beschaving". De vrouwelijke dokter, ingenieur, politie is een ver schijning waarvan wij niet vreemd meer opzien. Verschillende landen hebben een vrouwelijke minister. Ge durende de laatste oorlog is er nog meer ruimte gekomen voor de acti viteit van de vrouw in het publieke leven. De diplomatieke dienst heeft voor haar ook mogelijkheden geopend en zelfs in het leger kan zij opgeno men worden. Er is dus practisch geen terrein meer waar de vrouw niet kan wer ken. In dezen is het onderscheid tus sen man en vrouw volkomen wegge vallen. Alleen in de Kerk is men on derscheid blijven maken. Wel kunnen de vrouwen hier allerlei werk doen; ook zelfs de arbeid die gelijk, staat met het werk van een predikant, maar tot de kerkelyke ambten kun nen zij niet worden toegelaten, met uitzondering dan in enkele kleinere kerkgenootschappen. Advertentie. 1 Ons land staat in deze niet alleen. Eigenlijk zit men overal vast op de zelfde vragen. Werkt hier alleen de begeerte om alles te houden zoals het is? De Kerk wordt nog al eens vopv conservatief uitgekreten. Toch is het dit niet alleen. Een Kerk moet zich gebonden weten aan de H. Schrift. Haar laatste argument is het Schrift-bewijs. Laat de Bybel nu toe dat vrouwen in ambten dienen, of weert hy de vrouw uit het ambt? Voor- en tegenstanders weten beide wel de argumenten voor hun stand punt uit de Schrift te halen. Het komt zelfs voor dat beide één zelfde hoofdstuk aanhalen. De zaak ligt hier niet bepaald gemakkelijk, mede omdat de positie van de vrouw, toen het Nieuwe Testament geschreven werd, een geheel andere was dan ooit in onze landen het geval is geweest. De uitleg van de Bijbel van Calvijn heeft in ons land een grote invloed uitgeoefend. Deze is echter ook weer mee bepaald door de tijd waarin hij leefde. De vraag wordt gesteld of zij Bijbels geheel en al te handhaven is op het punt van de vrouw en het ker kelijk ambt. In elk geval zal er nog heel wat water door de Schelde moe ten vloeien eer de Kerken, waar dit nu nog niet het geval is, de vrouw tot het kerkelijk ambt zullen toela ten. H. Studenten krijgen les in baby-verzorging. Evenals In Amsterdam heb ben de studenten in Den Haag een oppas-centrale gesticht. Hagenaars, die een oppasser ofwel een baby-sitter nodig hebben kunnen van deze cen trale gebruik maken. Een com missie van twee dames geeft de studenten advies ten aan-* zien van de eventueel te ver richten werkzaamheden. Zo wordt hun met name geleerd hoe een baby van een schone luier te voorzien.. V r Prijswinnaars en oplossing De prijswinnaars van de vorige puzzle zijn: C. J. Buissing, Oprit 9, Vlissingen; mevr. van Dongen, Hoog straat 91, Sluis; A. BlankertHel- lendooi'n, Rijksstraatweg P 129, Goxtsel (Gld.)M. Mullié, v. Citter- straat 242, Kortgene; C. van Dort, Segeersstraat 35, Middelburg en C. J. Leijs, Westsingel 46, Goes. De oplossing van de vorige puzzle was Horizontaal: 1. gedistilleerd; 14. parel, lens, are, ore; 16. aren; 33. Noor 17. kan; 34. sou; 18.'in; 38. M.P.; 19. Edo; 35. bot; 20. re; 39. o.i.; 21, erg; 36. pre; 22. ne; 40. do; 23. ons; 37. bed; 24. egel; 32. vale; 25. rem, oren, ove, teler; ogen. 26. kit; knul; mee, tin. Verticaal: 1. garanderen, gek; 2. eren 3. den; 4. il; 5. sla; 6. te; 7. Inn; 8. L.S.; 9. laf; 10. er; 11. een; 12. roos; 13. droom, oordelen; 14. pak, Ieren, oer; 15. eruptie, Oder; 27. se mi; 28. lot; 29. sen; 30. dol; 31. koe; 32. vet; 37. bali. A. raderen; B. omkopen; C. knal len; D. accoord; E. harmonica; F. ge voelvol; G. gemeleerd. De puzzle was blijkbaar iets moeilijker dan de vorige, want het aantal ingezonden oplossingen was ditmaal niet bijzonder groot. Voor liet week end hebben we weer een kleine hersenbreker, waar U Uw krachten op kunt beproeven. We verwachten een geweldige stapel inzendingen! De oplossingen moeten geadresseerd zijn: REDACTIE-P.Z.C.-VLISSIN- GEN, met in de linkerbovenhoek van briefkaart of enveloppe de woorden PUZZLERUBRIEK en kunnen door abonné's worden ingezonden tot en met Woensdag 7 Februari. Horizontaal: 1. ambachtsman; 7. enigszins mistig; 8. muzieknoot; 9. boosaardig; 12. voorzetsel; 14. Spaanse titel; 16. het zij zo (Lat.); 19. gelijk; 21. muzieknoot; 22. totale verkoop; 25. gouden tientje (afk.); 26. kleur; 27. behoeftige; 29. gemeen te in Noord-Holland; 32. vat; 33. cij fer; 36. briefaanhef; 38. godin van de Vrede; 40. als volgt; 41. meisjesnaam; 43. plant; 45. meisjesnaam; 46. wa ter bij Amsterdam; 47. bloedvat. Verticaal: 1. rang in het leger; 2. Spaans hertog (o.t.); 3. door water omgeven land; 4. 0.001 m.m.; 5. meisjesnaam (Engels)6. legeronder deel; 10. wat gevolg moet hebben; 13. voorzetsel; 15. als voren; 17. maand; 18. bewegen, aansporen; 19. manier van tekenen; 20. gelijk; 23. familielid; 24. bijwoord;28. insect; 30. mager, smal; 33a. meisjesnaam; 34. bid (Lat.); 35. meisjesnaam; 35a. dier; 37. Indonesisch geldstuk; 38. meisjesnaam; 39. echtgenote; 40. wees gegroet (Lat.)42. Engelse Ma rine; 44. in het jaar des Heren. IV H J F 1 - H> L 0 M F *f C W 1 Advertentie. [GEZONDE S LA AP1 pullman ^Iflatraóóen ONZE SCHAAKRUBRIEK De handicap van een achterstand Red.: Dr#. M. C. Verburg. Kastanjelaan 11, Middelburg. DE HANDICAP VAN DE ACHTERSTAND. De heer A. J. de Coninck (2de kl. S.C. „Terneuzen") zendt de volgende partij in met als commentaar: „Deze partij werd onder hoogspanning ge speeld. Mijn tegenstander behoort tot de kopgroep van de tweede klasse, terwijl' ik pas ben gepromoveerd. Ik moest op winst spelen om mijn hui dige gunstige positie in de winter- wedstrijd te handhaven. Daarom koos ik een minder goed bekend staande, maar ingewikkelde opening. Schaak spelen is niet slechts een kwestie van techniek en kunst, het is ook een psychologie. Vaak beheersen de om standigheden de speler. Het werke lijk goede schaken echter begint, waar de speler de omstandigheden in zijn hand heeft. Euwe maakte hier over een interessante studie in „Zo schaken zij", een schaak-psychologi sche studie aan de hand van door en kele gx-ootmeesters gespeelde par tijen. In de ondex-havige partij wordt zwart kennelijk niet geïmponeerd door een achterstand op de ranglijst. Dit stimuleert hem juist tot het kie zen van een gevaarlijke variant. In derdaad raakt zijn tegenstander de tel kwijt en zwart boekt een schaakpsy- chologische overwinning. Wit: M. C. Harinck. Zwart: A. J. de Coninck. Spaanse pax'tij (Riga-variant). 1. e2-84, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pb8-c6; 3. Lfl-b5, a7-a6; 4. Lb5-a4, Pg8-f6; 5. 0-0, Pf6xe4. (De open verdediging, die tegen woordig minder vaak wordt gespeeld, 5. Le7 houdt het spel gesloten. Spe len op pion-winst is voor zwart met het oog op zijn Koning-stelling ge vaarlijk. Wit speelt dan op opening der lijnen). 6. d2-d4, e5-xd4. (De Riga- variant, die incorrect is als wit maar niet probeert direct te winnen. De weerlegging is dus positioneel). 7. La4 x c6. (Dit is onjuist. Tel is veel be ter. Wit moet profiteren van de pen ning van Pe4. Steunt zwax-t dit met d5 dan is ook het andere paard ge pend en dreigt Pd4: en f3. Door de spanning te vx*oeg af te wikkelen wordt zwart bevrijd). 7. d7 x c6 (in het algemeen kan men beter naar het centrum toeslaan, waardoor hier te vens d5 mogelijk wordt) 8. Tfl-el, Lc8 -f5 (veel sterker is f5. Pe4 wordt thans door een stuk gedekt. Met f5 kan zwart hoogstens deze pion ver spelen. Nu loopt ook Lf5 gevaar). 9. Pf3 x d4 (valt de dekking Lf5 aan en dreigt f3). 9. Lf8-d4 (wat anders?), 10. Pbl-c3? (Pf5 wint een stuk b.v. 10. Ddl: 11. Tdl: Pf2: 12. Tfl, Ph3ï. 13. Khl, Pf2i. 14. Tf2:, Lf2: 15. Pg7:T of 10. Lf2:t 11. Kfl, Lel: 12. Del:, Dd5. 13. Pc3! Thans speelt zwart zich vrij en behoudt hij zijn loperpaar en plus pion). 10. Dd8 x d4; 11. Ddl x d4, Lc5 x d4. 12. Tel x e4ï (een blun der, in een slechte stelling. Wit dacht dat hij een stuk voorstond. Na Pe4: is nog tegenstand mogelijk). 12. Lf5 x e4. 13. Pc3 x e4, 0-0-0. 14. c2-c3, Th8-e8. 15. c3 x d4 (als men materiaal achter is moet men zo weinig moge lijk ruilen). 15. Te8 x e4. 16. Lcl- e3, f7-f5. 17. Tal-dl, f5-f4 en wit geeft op. B.v. 18. Lel, Ted4. 19. Td4: Td4: en Tdlt of 18. Ld2, Ted4: en wint een stuk. Party van de maand. Voor Januari 1951 ontvangt de heer de Lange de prijs voor de partij van de maand. De heer de Coninck ont vangt een prijs voor de andere ge plaatste partij. Najdorf boodt in Amsterdam Stahl- berg op de negende zet remise aan, wat de laatste niet kon aanvaarden, omdat hij dan niet meer eerste kon worden. Hij werd echter gevaarlijk uit zijn tent gelokt .omdat liij van Najdorf een tam partijtje verwachtte. Najdorf won! Advertentie. In deez' tijd van regen en mistige dampen. Hebben wij met allerlei kwalen te kampen. Doch 'n TIP op zijn tijd, Voorkomt alle narigheid. Het is het middel tegen ziekte en krampen. R„ A'dam, ontv. 1 fl. TIP. D O O FEUILLETON COPPERSMITH 24 „Zij zijn in dienst gekomen van een zekere Egilson, een farmer, die in het Westen woont en wiens farm in het stroomgebied van de Ohio ge legen is. Vermoedelijk zullen zij daar over verschillende farms verdeeld worden. De plaats waarheen zij gaan heet Bedfort, tien vijftien dagreizen van hier, aan de rand van het ge bied, waar alleen pelsjagers en zo komen. Zij zullen het stellig moeilijk hebben. En het is niet te zeggen of zij tegen de zware arbeid, die onge twijfeld van hen gevergd zal worden, opgewassen zijn. In het gebied waar Bedfort ligt wonen ook nog Indianen, die momenteel enkele stammen tenminste de strijdbijl hebben op- 90. Jimmy en meneer Goochem lichtten de pers zo uitgebreid mogelijk in. Hij vertelde alles wat er was gebeurd en zei) fs liet hij zich voor de grap door een paar verslaggevei's met een dik stuk touw zo stevig mogelijk vastbinder om zich daar- na met één ruk weer van zijn boeien te ontdoen. Het liet niet na een diepe indruk te maken op de hex-en van de pers en op vele omstanders, die in tussen waren toegestroomd. Voor het terras van „Ons Genoegen" stond 'het zwart van de mensen en daax-onder waren er enige, die zelfs een drei gende houding aannamen tegenover Mike Moker en Pat Poot. Het was dan ook maar goed, dat ex- enige agenten bij kwamen, die aanvankelijk dach ten dat er een ver-keersongeluk was gebeurd. Een hunner herkende Jimmy Bx-own en hij holde naar de telefoon om commissaris Slimkees te berich ten, dat de vei-loren gewaande bokser weer boven water was gekomen. gegraven. Neen, Egilson zelf heb ik niet ge sproken, maar een der gebroeders Peppex-ill beschreef hem als een nog al ruw en onbehouwen mens". Claire had aandachtig geluistex-d. Toen Collin zweeg, boog zy het hoofd. Even dacht zij na, dan stond zij vast besloten op en gx-eep haar mantel. „Waar wilt u heen vroeg Collin vex-baasd, „Naar Egilsonklonk het vastbesloten. „Maar dat haalt niets uit liep de x-echtsgeleerde. „U denkt toch xxiet dat hij, terwille van u, uw landgeno- teix in Boston achterlaat „Neen, daarop x-eken ik aller minst antwoordde Claix-e, „maar zij gaan niet zonder mij". „U bent een eigenzinnig koppig meisje" zei Collin, „hij zal beslist weigeren om u mee te nemen. U kunt het net zo goed niet vragen". „Wilt u mij alsjeblieft naar hem toe brengen?" was het enige ant woord, dat hij van Claire kreeg. Zij lachte hem toe. „Wees niet boos op mij", pleitte zij toen. „O, ik ben helemaal niet kwaad", haastte Collin zich haar gerust te stel len en bex-eidwillig ging hij haar voor naar de deux". De rechtsgeleerde had van Pepperill vernomen dat Egilson in het logement „De vliegende Ade laar", vlak bij de douaneloods aan de Ixaven, een kamer had genomen. Voor de deur zag Claire uit de ver te Hilty reeds staan, naast 'n farmer in een lex-en hemd, die haar landge noot blijkbaar iets opdroeg. Claire en Collin kwamen snel nader en toen Hilty hen zag, bloosde hij verlegen. Claire reikte hem de hand: „Hoe gaat het met je, George?" vroeg zij. Hij sloeg de ogen neer en gaf geen ant- woord. Daarna maakte hij een bui ging en verdween snel door de deur van het logement. „Bent U mijnheer Egilson"? vroeg Collin aan de man met het leren hemd. „Geraden! Waarmee kan ik U van dienst zijn?" luidde het antwoord. „Mij met niets. Maar deze jonge dame wellicht wel!" Eerst nu monstex-de de farmer Clai re met een onverschillige blik. LEZERS SCHRIJVEN... GEEN GOEDE ZEEUWSE MUZIEK KORPSEN? (II) Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer J. Bliek onder de ti tel „Geen goede Zeeuwse muziek korpsen?" in Uw blad van 26 Januax-i j.l. wilde ik U gaarne mededelen, dat er ter gelegenheid van het concours te Middelburg meer dan één concert zal wox-den gegeven. Of één van deze con- cex-ten zal wox-den verzorgd door een korps van buiten Zeeland is in het geheel nog niet bekend en zal van ve le omstandigheden afhangen. In dien zo'n concert zou plaats vinden, blijven er derhalve toch nog concer ten over, die door Zeeuwse korpsen zullen worden gegeven. Maar ik ben met de redactie van mening, dat een goed kox-ps van buiten Zeeland een grote aantrekkingsluracht zou uit oefenen op het publiek. Dat de heer Bliek een passage aan haalt uit de feestgids van het vorige te Middelburg niet doorgegane concours, is juist, maar daarbij moet men bedenken, dat dit 11 jaar geleden werd geschreven en helaas la ten wij het eerlijk erkennen en geen struisvogel politiek voeren dat sedert 1940 het Middelburgse mu ziekleven in het algemeen sterk in kwaliteit is achteruitgegaan. Dit vindt niet alleen zijn oorzaak in de oorlog en bezetting, maar bovenal door de zeer geringe belangstelling van de jongex-en. Zonder hen is er voor de verenigingen geen toekomst. Had in 1948 de burgemeester, wijlen jhr. Sandbex-g, zijn plannen van fusie kun nen verwezenlijken, wellicht zou Middelburg thans met een korps voor de dag kunnen komen, een provinci ale hoofdstad waardig. Ik hoop, dat het concours van „Ex celsior" afgezien van het feit of ex- een concert zal wox-den gegeven door een Middelbux-gs, een Zeeuws of een korps van buiten Zeeland tot re sultaat zal mogen hebben, dat de be langstelling van de jongeren voor de muziek wordt opgewekt, en zij zich zullen melden als lid van een plaatse lijke muziekvereniging, een belang stelling, die naar ik hoop zal worden gewekt door goede concerten, die in Middelburg zullen wox-den gegeven. Middelbux-g, J. J. LAROES. INZAMELING TE GOES Denkt U er s.v.p. om een pak je met een of meer van de volgende artikelen te maken en het gereed te leggen Kleding, schoenen, klompen (voor volwassenen en kinderen), speelgoed, gezelschapsspelen, linnengoed, de kens, matrassen en matrasjes, nog bruikbare overgordijnen, baby-kleer- tjes, wol, fx-öbel-materiaal, schriften en verder alles wat in een kamp bruikbaar is? Wilt U zorgen, dat het schoon en l;eel is? Het wordt vandaag, Zaterdag 3 Februari, opgehaald voor de vluch telingenkampen in West-Duitsland, waar de displaced persons en de voor de Russen gevluchte of door hen uitgewezen pex-sonen zijn onder gebracht. S.v.p. geen levensmiddelen Giften kunnen in de bus worden gedaan. HET COMITé Advertentie. Rillerig? Verkouden? Een en kel tablet doet wonderen l TEGEN PUNEN EN GRIEP. 20 TABLETTEN 4 75» „Wat wenst U"? informeerde hij toen kortaf. „Kan ik U enkele ogenblikken on der vier ogen spreken?" „Ik heb erg weinig tijd, juffrouw!" antwoox-dde Egilson, „morgenochtend vx-oeg breek ik op' en er zijn nog hon- derd-en-een dingen te doen!" „Dan zullen we de zaak hier be spreken", antwoordde Claire op be sliste toon. „Mijnheer Egilson, ik zou erg graag met U mee reizen. Kunt U mij niet op Uw farm gebruiken?" (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6