KAPPIE PUN I LEZERS SCHRIJVEN haar noodlot RECHTBAM TE MIDDELBURG SLANKER. BonKora KLANKEN uit DE AETHER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 2fl JANUARI 1951 Taxi-ondernemer vervoerde partijen gestolen zink. De taxi-ondernemer L. H. uit Nieuw- en St. Joosland, stond Vrijdag: voor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg terecht onder beschuldi ging in October van het vorig jaar diverse malen in opdi-acht van de koopman F. A. C. te Middelbrug hoe veelheden zink met een ta.xl naar Breda te hebben vervoerd, terwijl hij zou hebben geweten, dat dit zink af komstig was van diefstal. Op 16 De cember j.l. was deze zaak reeds be handeld door de Politierechter, doch deze had haar verwezen naar de meervoudige kamer van de Recht bank. H. verklaarde inderdaad diverse keren zink na>r Breda, te hebben ge reden. C. had hem echter verteld, dat dit in opdracht van de opkoper P. uit Middelburg geschiedde, maar later bleek het zink van P. gestolen te zijn. Toen verdachte C. enigszins wantrouwend had gevraagd, of de zaak wel zuiver was, had deze hem geantwoord, dat, wanneer hjj het te gendeel meende, hij P. maai" moest opbellen. Ook had C. hem zyn op koop-register getoond, waarin zink- annkopen stonden vermeld. ,,Ik heb j volkomen te goeder trouw gehan- i rield". aldus H., maar de officier van justitie kon 'zich met die verklaring niet verenigen. Hij achtte de ver dachte schuldig en wilde de eis van drie maanden niet veranderen. Uit spraak: 9 Februari. Verf sprak duidelijke taal. HOGER BEROEP-ZAKEN De Arrondissementsrechtbank te Middelburg behandelde Vrijdag twee hoger beroep-zaken. De brandstoffen- handelaar I. V. uit Nieuwvliet was op 23 November van vorig laar door tie kantonrechter te Oostburg veroor- deeld tot 75 of 40 dagen en één I week hechtenis voorwaardelijk met I één jaar proeftyd. dit wegens her- haalde openbare dronkenschap. V. vond deze straf te hoog en ging in beroep; hij verklaarde niet erg dron- j ken te zijn geweest. Niettemin vroeg de officier van justitie bevestiging van het eerder gevelde vonnis. De nioasfelhnpdelaar C. L. P.. uit Yerseke was door de kantonrechter te Middelburg veroordeeld tot 75 of 30 dagen wegens het veroorzaken van een verkeersongeval op de weg Krui- 1 ningen-Goes op 26 April 1950. HÓ zou met >"lin auto een andere wagen heb ben ingehaald, terwijl deze een langs de weg geparkeerde auto passeerde. Bovendien naderde een tegenligger. Bij de lichte botsing, welke volgde, werd de wagen van de tegenligger beschadigd. Verdachte verklaarde, dat er nog genoeg ruimte voor de tegenligger was geweest. Deze reed naar zijn me ning te veel op het midden van de weg. Hij zelf was niet op de linker weghelft geweest en haa ook geen schok gevoeld. Uit het getuigenver hoor bleek echter, dat B. wel dcgelyk op de linker weghelft heeft gereden. Bovendien was er nog een stille ge tuige: de verf van verdachte's wa gen, welke verf zich bevond op de beschadigde plek van de aangereden auto. De officier achtte B. dan ook schuldig en vroeg bevestiging van het beroepen vonnis met uitzondering van de straf, welke hij gesteld wilde zien op 75 of 30 dagen en zes maan den intrekking van het rijbewijs. Uit spraak in beide zaken 9 Februari. Advertentie. Hei wereldqebeuren uzoucUhet succes van de avond zijn Is liet uw dikte, die ii altijd en overal in de weg zit? U kunt uw jeugdige lijn en char mante levendigheid terug krijgen door een kuur met de vloeibare BonKora. dubbele werking Het eerste, wat BonKora voor u doet, Is liet verhinderen van nieuwe vetvorming. Dit ia direct merkbaar. De werkelijke oorzaak van zwaarlijvigheid wordt bestreden door een proces van dehydratic, dat de schadelijke, giltlge stoffen Uit 'het lichaam verjaagt Bo vendien los; BonKore het reeds in de weefsels opgehoopte vet geleidelijk op. o een hongerkuur geen gym nastjsche Martelingen - geen gevaarlijke bestanddelen Een speciaal dlëei is niet nodig- BonKora bevat geen gevaarlijke stoffen, thyreoide of klierextractenhet is absoluut vdiig. Begiii vandaag nog niet BonKora. U zult bemerken dat n zich prettiger, jeugdiger en opgewekter gevoelt naarmate uw hinderlijke dikte weg smelt. maakt u alank i 2.tö bij apothekers en drogisi 31. De maat en de mees tor hadden nog gauw hun Zondagse pakken aangetrokken, en toen gingen ze met Kappie en Ah Sing naar het circus. Ze hadden nog maar een paar straten doorgelo pen, of Ah Sing wees in eens naar de donkere lucht. „Witte <appie in lucht!" zei Ah Sing. „Kijk, daal!" Ze bleven stil staan, en nadat Kappie een poosje scherp naar het fladde rende witte geval in de lucht had gekeken, zei hy verschrikt: „Maar dat is de circustenthet witte zeilik zie het duidelijk!" „De vogel!" riep de maat. „Dat heeft de vo gel natuurlijk gedaan!" „Dat is me ja wat, jongs: denk, dat hij nog wel aan het touw" vaat zit, andersWat zal Furio Bombasto woedend zyn! Hij zal mij de schuld geven! We moeten onmiddellijk terug naar de Kraak en zo gauw mogelijk vertrekken! Kom, hollen!" De maat liep voorop, alsof zijn leven er van afhing, en hij stond al aan het stuurrad van de Kraak, toen Kappie, de meester en Ah Sing pas de loopplank op kwamen. }i»ajp4*«)Cfpe zei Kappie. „Stook het vuur op, dat het brult, meester!" zei Kappie. „Ikke meeste! helpeh!" bood Ah Sing aan. ..Dat is goed!" zei Kappie. De meester gooide al hot hout, dat hy had in het stookhok en goot er een bus petroleum overult. Toen hy het aanstak, ontstond er een loeiend vuur. Kappie stond met de maat cp de brug, en zet te de telegraaf op „volle kracht vooruit", en daar ging de Kraak van de kant af. Ze zagen de witte circustent nog in de lucht fladderen, en toen ze nog maar een meter of vijf van de kant af waren, verscheen de woe dende Furio Bombasto op de kade. Hy brulde en schudde zijn vuisten, maar de „Kraak" voer sneller en sneller, want het vuur in de machi ne-kamer loeide. „Zo, Jong!" zei Kappie tegen de maat, toen ze weer op de volle zee waren. „Dat is gelukkig goed afgelopen, maar het scheelde maar een haar!" Spanning in Lake Success Deze week zal in Lake Success de beslissing vallen over de vraag, welke houding de Ver. Naties tegen over China zullen aannemen, een krachtige of een tegemoetkomende. Een zeer belangrijke beslissing, waar vooral in de Ver. Staten met span ning op wordt gewacht. Warren Austin, de Amerikaanse ge delegeerde, vertolkte Zaterdag nog eens in duidelijke bewoordingen het Amerikaanse standpunt: de Ver. Na ties moeten thans man en -paard noe men en niet langer geduld en lijd zaamheid betonen om toch vooral China er toe te krijgen de gevechts handelingen te staken. Onbewimpeld dient uitgesproken te worden, dat China agressie heeft gepleegd en daarna kan altijd nog onderhandeld worden indien de Chi nezen zich daartoe bereid tonen. Het prestige van de Ver. Naties staat op het spel. Het lijkt alsof tegen deze Ameri kaanse voortvarendheid van met de vuist op tafel slaan en China op ge lijke wijze behandelen als Noora-Ivo- rea weinig in te brengen. Niettemin is een belangrijke minderheid niet bereid Amerika onvoorwaardelijk te volgen: deze minderheid steunt de Aziatische-Arabische resolutie, waar in van 'n ander standpunt wordt uit gegaan. Sis Benegal Rau van India en sir Gladwyn Jebb van Engeland hebben dit standpunt meesterlijk verdedigd. Het doel der Ver. Naties is in de eer ste plaats het handhaven of herstel len van de vrede, aldus betoogde de eerste, en het handvest zegt nadruk kelijk, dat eerst tot gemeenschappe lijke actie mag worden overgegaan, indien alle middelen tot bemiddeling en verzoening zijn uitgeput. Daarmee wordt het prestige der V.N. niet aan getast, veeleer vergroot. Zijn er nog mogeiykheden om tot overeenstemming te komen? Zeer ze ker. De Chinezen hebben ingestemd met het houden van een zevenmo- gendhedenconfercntie en zich in prin cipe bereid verklaard tot een wapen stilstand. Het is voorbarig van agres sie te spreken, omdat het Chinese optreden niet los gezien mag worden van de daaraan voorafgegane gebeur tenissen, o.a. de bezetting van For mosa en het overschrijden van do 38ste breedtegraad. Dc Amerikaanse resolutie sluit volkomen de deur voor onderhandelingen en wat dan? Zul len strafmaatregelen, indien zij mo gelijk zijn, niet leiden tot 'n Chinees- Amerikaans conflict van lange duur, waarmee de belangen van de andere Aziatische en Westerse landen aller minst gediend zijn? Het aanvaarden van het ene of het andere standpunt is niet alleen een kwestie van nuchtere overweging, maar ook van temperament. Be dachtzaamheid en volharding staat hier tegenover ongeduld en doortas tend handelen, 't Is begrljpeiyk dat de Amerikaanse publieke opinie het laat ste wil. Er zijn in Lake Success diplomaten die mogelijkheden zien voor een over brugging van beide resoluties door een tussenvoorstel. De kans, dat de ze toeleg van enkele delegaties ge lukt is niet groot, maar de spanning in de debatten is erdoor vergroot. De Nederlandse delegatie bevindt zich in een moeiiyk parket, omdat de regering, waarvan zij instructies moet ontvangen, demissionnair is. Het zou wel passen bij de Nederland se traditie indien de Britse en niet de Amerikaanse houding werd gevolgd, Zoals destijds ook Nederland Enge land volgde bij de erkenning van de Pcking-regering. De brand in Sloten. Het onderzoek van de politie in de tragische brand te Sloten, waarin vier jonge kinderen uit het gezin Meekcl de dood vonden, heeft uitgewezen dat de brand zo goed als zeker is ontstaan op het punt, waar de ijzeren pijp van het fornuis uit de keuken door de vloer van de bovenverdieping ging. Vermoedeijk is 'deze pijp zeer heet geworden en is de vloer op deze plaats gaan smeulen. Elke mogelijkheid, dat er misdrijf in het spel is. acht de poli tie uitgesloten-. Soldaat viel van viaduct. DODELIJK ONGEVAL BIJ ALARMOEFENING. GOEDE SAMENWERKING MET A.P.R.I -LEIDING Verklaring van generaal Scheffelaar. Zaterdag is het vlaggeschip van de Stoomvaart Mij. „Nederland". de ..Oranje", in Amsterdam aangekomen. Aan boord bevond zich de generaal- majoor J. A. Scheffelanr, laatstelijk commandant van dc Nederlandse ray ons in Indonesië. De generaal verklaarde tegenover de pers. dat zijn positie de laatse tijd zeer moeilijk was geweest. „Ik stond eigenijk tussen twee zelfstandige sta ten en mijn militaire taak was zeer beperkt. Ik had voornamelijk een di plomatieke taak". Hij legde de nadruk op de goede verhouding, die er is tus sen de Nederlandse legerleiding en de leiding van de Apri, het Indonesische leger. Hij onderstreepte deze medede ling door te zeggen, dat ook het hoofd van de Nederlandse militaire missie in Indonesië, de generaal-majoor Pe- rcira, er zo over denkt. TOCH EEN MUTSJE. j)e vice-admiraal jhr. E. J. van Hu! De gezagvoerder van vie „Oranje", i the, chef-marinestaf, is benoemd tot kapitein Hemmes, deelde nog mede, voorzitter van het c-hefs-van-staven- dat aan de Indonesische bedienden i comité in de plaats van de afgetreden thans wordt toegestaan een „kopijah" I generaal Krus. Nu 210 vrijwilligers voor Korea. te dragen in plaats van de hoofddoek. Het conflict bij het vertrek van 'dc „Oranje" uit Djakarta ging voorna- l melijk over de weigering van de Indo- j nesische bedienden om de aanmonste- Tot Zaterdag hadden zich 210 vrij- ringsovereenkomst na te komen. Ver- willigers voor het Nederlandse aan wacht wordt, dat men binnenkort I vullings detachement Verenigde Naties meer Indonesische bedienden op de gemeld. Het gras van deze vrijwilli (Ti-al1tf>" 7nl liun Allf» nasca<rir»rc van .Oranje" zal zien. Alle passagiers van de juist geëindigde reis zijn vol lof over de service welke de bemanning onder moeilijke omstandigheden heeft geboden. Toestand van Bevin nog ernstig (Van onze correspondent). De toestand van Ernest Bevin, de Britse minister van Buitenlandse Za ken, is nog steeds ernstig. Zijn in fluenza heelt zich tot longontsteking ontwikkeld én hij is zo zwak. dat men hem niet van zijn ambtswoning op Carlton House Terrace naar een zie kenhuis kan transporteren. Vice-admiraal Van Holthe voorzitter van chefs van staven-comité. MOSKOU EN WIJ (III). In uw naschrift op het ingezonden stuk van de heer P. Wills gaat U m.i. toch wel zeer oppervlakkig op deze problemen in. I De gecultiveerde minderheid heeft De 21-jarige soldaat K. uit Hooge- l toch ook plichten, naast het recht zich veen is in het ziekenhuis te Deventer 1 strijdbaar te maken tegen wat U overleden tengevolge Van een val van I noemt „de arme horde". De eerste een spoorviaduct aan het Noorder- I plicht van een ervaren volk is wel plein te Deventer. Hij stond daar op rechtvaardigheid. Wat Amerika thans de brug geposteerd tijdens de alarm- doet is de eigen belangen en inzichten oefening, teen een dicseltrein zou pas- j doen prevaleren boven het zelfbe- seren. De soldaat kreeg van de trein l schikkingsrecht van China, of is een ruk aan zijn geweer en viel van Tsjang Kai Sjek nog steeds represen- een hoogte van vijf meter van het vi- taticf voor het Chinese volk" aduct op straat. Advertentie. Dat zuurbranden op uw maag kunt ge blussen in enkele minuten met één ot' twee Rennies. Laat ze ge woon smelten op de tong. 2ondei wa ter of wat ook en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze ge komen is. Iedere Rennie is apart ver pakt en zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen, bij iedere voorkomende gelegenheid overal en altijd. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist Als P. W. vraagt om een protest van het gehele (Europese) volk, roept hi; op tot het innemen van een negatief standpunt. Hij vergeet ne.i.. dat Euro pa wellicht aan zichzelf zal hebben te wijten, indien het wordt medegesleepl in een oorlog, waarin het niet gelooft en waarin het vernietigd zal worden Naar ras. inzicht en belangen horen wij aan de zUde van de V.S.. maar niemand kan van ons vergen, dat wij ons aan deze werkelijkheid opofferen. In'dien Europa werd bezield door de positieve geest van eensgezindheid, door de wil om zich moreel te verwe ren. vanzelfsprekend gepaard aan de opvoering der militaire paraatheid, zou het misschien de dans nog kunnen ontspringen. FEUILLETON F. C O SMITH „Ik heb niet om Uw vriendschap gevraagd", antwoordde Claire koel. Keats lachte en zei: „Weet U dat U eenvoudig betoverend en onweer staanbaar bent als U kwaad kijkt?" Claire stampvoette. „Ik heb niets aan dergelijke laffe complimentjes. Ik wil de gouverneur spreken". „Dacht U, dat iets dergelijks maar zo eenvoudig ging? Neen, mejuf frouw, dat moet eerst behoorlijk voor bereid worden. Misschien is het mor gen mogelijk, misschien niet eerder dan volgende week. Wees toch niet zo ongeduldig. Ik sta geheel tot Uw beschikking. U kunt zich hier in dit logement eerst op Uw gemak in stalleren. Ik zal al mqn vrije tijd op offeren om U terzijde te staan „Meneer Keats", onderbrak Claire de woordenstroom met zachte, doch besliste stem, „U heeft my wat op de mouw gespeld. Wellicht meende U dat ik mü, nu ik alleen op de we reld sta, alles moet laten welgeval len. U vergist zich echter. Laat u mij alleen!" „Maar juffrouw, gelooft U mij toch ik wil alles voor U doen wat U wenst", met die woorden poogde hy Clairc opnieuw te overreden haar mantel uit te trekken, tcgeiykertyd het meisje over een der wangen Stre lend. „Verlaat onmiddeliyk deze kamer!" riep Claire en haar ogen schitterden van woede over deze grove belediging. „O, neen, ik denk er niet aan", was het onbeschaamde antwoord, „U bent veel te knap om alleen hier te blij ven!" Met enige snelle passen stond Clai re bij het bellekoord. Vastbesloten rukte ze er aan, zodat de bel op de gang luid en lang te horen was. Keats was te laat toegesprongen om Claire te verhinderen haar voornemen te volvoeren. In zijn haast was hij ook nog over een tafeltje gestruikeld, zo dat de twee vazen, die zich er op be stonden. met luid geraas tegen de grond aan scherven sloegen. Haastige schreden waren hoorbaar op de trap. Hygend trad even latei- de waard binnen. Door de open deur keken enkele negerslaven met grote ogen naar binnen. „Is er brand? in formeerde Teeke, de waard. „Neen", antwoordde Claire, „maar deze heer wenst mijn kamer niet te verlaten". Nog steeds maakte luitenant Keats geen aanstalten om te verdwijnen. „Als U nu niet meteen vertrekt, be gin ik om hulp te roepen", verze kerde Claire hem. En pas na die woorden gaf Keats zich gewonnen. Schouderophalend liep hij langs de waard naar buiten Een half uur later verscheen Claire, nog altijd in haar mantel, in de ge lagkamer. Bij de waard informeerde zij naar het adres van een rechtsge leerde. „Maar hy moet betrouwbaar zijn en niet al te duur", voegde zij er na een flinke aarzeling aan toe. De waard antwoordde: „Het is nu vqf uur. Tussen vyf en zes komt hier elke dag de heer Col- lln". „Heeft hij een goedfi naam? De waard knikte bedachtzaam. „Ik geloof van wel" zei hy toen, „ofschoon hij niet veel processen voert". (Wordt vervolgd). Onmogelijk? Het proberen zou in ieder geval beter zijn dan de apathi sche hou'ding van thans. Geel' enige Europese staatslieden de bezieling van die Israëlische minister, die onlangs zeide: „Realist is hij die aan wonde ren gelooft". Wij ailen herinneren ons de onmoge lijkheid om met de Sowjots tot een vergelijk te komen, maar degeen die tijdens een conflict naar de wapens grijpt is innerlijk onzeker, en moeten wij ons door dergelijke mensen laten leiden? C. L. SPUIJ. Naschrift (lcr Reductie. Van alle plichten der Westerse volkeren komt niets terecht als deze volken niet weerbaar zijn. Juist de Sowjet-Unie en de sateüetstatcn huldigen de these van het recht van de sterkste. Of Chi na inderdaad uit vrije wil de kant van Mao gekozen heeft? Men kan al lerminst een bewonderaar zijn van de V.S. en toèh tot de conclusie komen, dat wij zonder Amerikaanse hulp te gen de Sowjet-Unie niets kunnen be ginnen. Generaal Ramcke vluchtte naar Zuid-Amerika. De echtgenote van de gewezen Na zi-generaal bij de parachutisten Bern- hard Hermann Ramcke, heeft ver klaard, dat haar echtgenoot op weg is naar Zuid-Amerika. Zij had dit be richt uit Spanje ontvangen waar de generaal zich volkomen vrij kon be wegen. Ramcke verdween 18 Januari op geheimzinnige wijze uit zijn Pa- rijse hotelkamer, waar hij een proces wegens oorlogsmisdaden voor een Frans militair tribunaal afwachtte. gers is soldaat; er zijn mijnwerkers, polltie-agenten, havenarbeiders, chauf feurs. schoenmakers en monteurs on der. 75 r/o van hen is ongehuwd; dc twee vrouwen, die zich hebben ge meld. zijn burgerverpleegsters. Het voor dit detachement benodigde kader hoopt men te verkrijgen uit de officieren en onderofficieren, die zich de eerste maal hebben gemeld en toen niet kondon worden aangenomen, om dat er te veel kader was. Deze officie ren en onderofficieren z(Jn deze week aangeschreven. Uit de officieren zal de commandant van het aanvullings detachement worden aangewezen. Luit. kol 'den Ouden blijft echter commandant van het gehele Neder landse detachement op Korea. Advertentie. Officiële publicaties EEN BELANGRIJK BERICHT VOOR DEGENEN. DIE OVER 1950 KEN VORDERING HEBBEN OP EEN RIJKSINSTELLING. 's-Gravenhnge. Het ministerie van Fi nanciën vestigt er de aandacht op. dat alle vorderingen op rijksinstellingen over 1950 zo spoedig mogelijk moeten worden ingediend. Vorderingen ten laste van de verschillende departementen van alge meen bestuur en de daaronder ressor terende diensten, instellingen, enz. moe ten uiterlijk 31 Mei n.s. bij het betrokken departement zijn ingediend. Vorderingen op het staatsdrukkerij en uitgeverijbedrijf, op het staatsbedrijf der P.T.T., op het staatsmuntbedrijf. op het staatsvissershavenbedrijf te IJinui- den en op de staatsmijnen moeten uiter lijk 15 Maart a s. worden ingezonden. In het belang van de schuldeisers wordt cr nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat latere Indiening tot langdurig uit stel der afdoening kan leiden. Van de indiening kan op verzoek schriftelijk be wijs worden verkregen. ZON EN' MAAN'. 30 Januari. Zon: op 8.25 onder 17.22 Maan: op 1.21 onder 10.42 DINSDAG 30 JANUARI. Hilversum I 402 m. 7 AVRO. 7.50 VPRO. 8—24 AVRO. AVRO: 7 Nieuws. 7.15 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 Nws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9 Morgen wijding. 0.15 Gram. muziek. 9.30 Watei- stnndcn. 9.35 Gram. muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Orgelspel. 10.50 Voor de kleuters. 11 R.V.U.: „Kinderpsychologie": „Spraakstoringen uit geestelijke oorza ken (stomheid, heesheid stotteren)", door Dr. J. Schouten. 11.30 Voor de zieken. 12 Zang en piano. 12.30 Land- en tuin- bouwmededellngen. 12.33 Voor het plat teland. 12 40 Promenade-orkest. 13 Nws. 13.15 AVRO-allerlei. 13.20 Financieel weekoverzicht 13.30 Promenade orkest en soliste. 14 Voor dc vrouw. 14.30 Gram. muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse bu ren". 16 Gram. muziek. 16.30 Voor de kinderen. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram. muziek. 17.30 Muzlek-étalage. 18 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Drs. M. Klaaasrn: „Nleuw-Guinca: Wordende we reld: Nleuw-Guinea vandaag". 19 Gra- mofoonplaten met commentaar. 19.30 „Pa ris vous parle". 19.35 Zuid-Amerikaanse muziek. 19,50 Voor burger en militair. 20 Nieuws. 20.05 Badioschnnkwedstrijd Ne derland—Noorwegen. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 „Cij fers". praatje. 21.20 Antwoordman. 21.35 Bel Canto. 22 „Goede moed", causerie. 22.15 Saxofoonkwartet. 22.45 Buitenlands overzicht. 23 Nieuws. 23.15—24 Gram. muziek. llilve l II 298 m. 7—24 KRO. KRO: 7 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Grom. muziek. 7.45 Morgen gebed on liturgische kalender. 8 Niéuws- en weerberichten. 8.15 Symphonctte or kest en solisten. 9 Voor de hulsvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10 Voor de kleuteus. 10.15 Gram. tjjuziek. 10.40 Schoolradio. 11 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12,30 Land en tuinbouwmededelnigen. 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.23 Amusementsorkest. 14 Gevarieerd pro gramma. 14.53 Kamerorkest en soliste. 15.40 Gram. muziek. 16 Voor de zieken. 10.30 Ziekenlof. 17 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Pror Dr. K. A. tl. Hidding: „Lectuurvoorziening in Indone sië". 18 Gram. muziek. 18.15 Metropole orkest. 18.48 Sport. „Dit. is leven" en voor de Jongeren. 19 Nieuws. 19.15 Actualitei ten. 19.23 Pianoduo. 19.38 Gevarieerde muziek. 19.32 Politiek overzicht. 20 Nws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland— Noorwegen. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 „Mcssa da Requiem". (20.3321.05 „Gedemobiliseerden ontvan gen een scholing op dc Rijkswerkplaats vraaggesprek. 21,05—21 Gram. muziek 22,05 Pianorecital. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23 Nieuws, 23.18— 24 Gram. muziek. 30 Januari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge hoog water li.-FN AP u.+NAP LAAG WATER 6.27 6.57 7.19 7.40 8.03 1.89 2.01 1.28 1.48 19.00 19.26 19.56 20.12 20.29 1.70 3.94 2.09 1.42 1.62 0.17 0.46 1.25 1.05 1.32 1.54 1.75 1.89 1.27 1.48 •nap 12.56 1.87 13.24 14.02 13.35 13.59 2.07 2.22 1.62 1.87 Verloofd: ALETTA BERGSMA en HENK DEN HAMER Oostburg, Markt 29. Retranchement, Nieuwstraat 35. Oostburg, 3 Februari 1951. Hiermede zeggen wij har telijk dank voor de blqken van belangstelling ter gele genheid van ons huwelijk. J. WORMS N. J. M. WORMS— LEENHOUTS Domburg, Januari 1951. Tegen HOEST. vei? koudheid heesheid hones* gp AS- ttlles. DROGISTERIJ Schulte Tbieme In het Huis met de Roode Pilaren MIDDELBURG Jj: Dinsdag 30 Jan. ho- X pen onze Ouders, Be- huwd- en Grootouders X X VV. F. DE LA cousins I en li; M. DE LA COUSINE- KUIPERS jij hun 25-jarig Huwelijks- -4: if; feest te vieren. Hun dankbare Kinde- jjj ren, Behuwd- en Klein- kinderen. X TOOS en WIM willy ERNA en RIA 4= wimke j Vlissingen, Jan. 1951. Primulalaan 13. Gelegenheid tot fcli- ij! citeren, Zaterdag 3 Fe- l!i ïk bruari tussen 3 en 5 u. sjj ■X-********-*#* NETTE JONGEN gevraagd. Brood- en Banketbakkerij J. REIJNHOUDT Westkapelle Door de Edelachtbare Heer Rechtcr-Commissaris in het faillissement van GERUIT COENKAAl) MOOLHUIZEN, architect, wonende te Vlis singen aan de Singel no. 24, is bepaald: 1. dat de termyn, binnen welke de schuldvorderingen moeten zyn ingediend, zal eindigen op 13 Febr. 1951. 2. dat de verificatiever gadering zal gehouden wor den op Dinsdag 27 Febr. 1951, des namiddags te 2 uur in het Gerechtsgebouw aan het Hofplein 8 te Mid delburg. De Curator Jhr. Mr. CH. F. VAN NIS PEN TOT SEVENAER. Lange Delft 76, Middelburg. Middelburg, 26 Januari 1951. WONINGRUIL YERSEKE—GOES Aangeboden nieuwb. (2 k., keuken, gang, 3 slaapk.) Gevr. soortgel yke woning Jr. Goes. Brieven no. A 22, Bureau P.Z.C., Goes. Tegen Augustus een gemeubileerd huis of apart gedeelte to huur gevraagd op Walcheren voor plm. half jaar door echtpaar met 2 kinderen. Brieven aan Mevrouw VOLKERS, De Casembrootstraat 47, Westkapelle Gevraagd: 5 a 6 tons aanhang wagen met of zonder tonnage. L. JOOSSE Telefoon K 1182—325 Nieuwland TE KOOP: 2 luchtbanden wagens als nieuw. 1 Casetrekker 24 p.k. Flrnia J. Mol en Zn. Smedery 's H$er Arendskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6