VREEMOE CHR. PLATTELANDSJONGEREN IN GOES BIJEEN NAT NA ÏAAR VEROORZAAKTE TEKORT ARBEIDSKRACHTEN BOUW VAN DERDE HERVORMDE SCHOOL TE VLISSINGEN CAFE MET HUIS TE POORTVLIET UITGEBRAND SANATOGEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 JANUARI 1951 MET GERARD HOEK NAAR CANADA. Druk bezochte jaarvergadering van C.B.P.B. en C.J.B.T.O. Uit allo delen van Zeeland waren Zaterdag leden van de Clxr. Boerinnen- en Plattelandsmeisjesbond en de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersorgani- satie naar Goes gekomen om him jaarvergaderingen te honden. Toen 's middags in een gecombineerde byeenkomst door film en causerie een uitstapje naar de Ver. Staten en Canada werd gemaakt, was de zaal Kryger tot de laatste plaats bezet. Ook vele ouderen waren hierbij aan wezig. Tevoren hielden de meisjes- en jongensorganisaties afzonderlijk hun jaarvergadering in „de Prins van Oranje". Bij de C.B.P.B. was het de presidente, mej. T. Geelhoed uit Nieuwdorp die de vergadering op de gebruikelijke wijze opende en met blijdschap wees op de groei van het chr. landbouwhuishoudonderwijs en de toetreding van de plattelandsvrou wenvereniging in O.-Z.-Vlaanderen memoreerde. Het jaarverslag van de secretaresse, mej. S. de Putter uit Axel gaf blijk van een bloeiend er opgewekt verenigingsleven. De afde ling Zeeland telt thans 249 leden. De rekening van de penningmeesteresse, mej. P. Melis, gaf een nadelig saldo van f 36.11 te zien. Mej. A. Brandes uit Axel declameerde hierna op ver dienstelijke wijze enkele gedichten waarna de landelijke secretaresse van de C.B.P.B, mej. M. Jochemsen uit Ede sprak over de taak van de Christenboerin. Uitvoerig schetste zij de moeilijke en veelzijdige taak van de boerin in het algemeen en die van de christenboerin in het bijzonder. Een ideale boerin is zij. die haar taak volledig verstaat, haar huis en hof goed verzorgd, meeleeft met de boer- derij en daarnaast uit heel haar per soonlijkheid laat blijken, dat zij christin is. Na een korte gedachten- wisseling. sloot de presidente hierop de vergadering. De .vergadering van de C.J.B.T.O. stond onder leiding van de voorzitter, drs. J. J. Knibbe. Na opening met zang, schriftlezing en gebed, wekte deze op tot christelijke activiteit. De secretaris, de heer G. de Jager uit Nieuwdorp, memoreerde in zijn jaar verslag dat de meeste leden uit In donesië zijn teruggekeerd. De re kening van de penningmeester, de heer M. v. d. Maas uit Wissekerke, sloot met een batig saldo van f 185.83. De aftredende voorzitter, drs. J. J Knibbe, werd bij acclamatie herbe noemd. HET LANDBOUWONDERWIJS GETOETST AAN DE PRACTIJK Vervolgens hield ir. H. Steur uit Middelburg een causerie over „Het landbouwonderwijs getoetst aan de practijk". Hij beperkte zich hierbij tot de taak van de landbouw winter- scholen. De leerlingen moet hier de gx'ondprincipes van de landbouwv/e- v. VERHALEN I -4is op 13' Februari a.sde „Volen- dam" met emigranten naar Canada uit Rotterdam vertrekt, zal er een gezin aan boord zijn, waarvan de va der, de 46-jarige Ab Jonkman, voor de tweede maal in zijn leven naar dit land emigreert. En indirect is de tweede reis het resultaat van de eerste. Ab Jonkman, die in Hoorn is geboren, reisde als 22- jarige jongeman over de Atlantische Oceaan en trok van 1926 tot 1930 door Canada. Allerlei baantjes bekleedde hij. Onder meer was Jonkman kran tenjongen, broodbezorger, chauffeur bij een bodedienst, bordewasser, aard appelschiller in een restaurant, maar ook zijn eigen beroep, smid, was hij niet ontrouw en een half jaar lang werkte hij als gereedschapssmid bij de wegenbouw in de Rocky Mountains. In 1930 bracht hij een Nederlands echtpaar,'waarvan de vrouiv heimwee naar Nederland had gekregen, naar Halifax en onderweg haalden zij Jonkman over om ook naar Nederland terug te gaan. Zijn verblijf in Canada is hem ech ter altijd bijgeblevenHij vindt het een heerlijk land, tvaar een mens met hard werken wat bereiken kan. Zijn grootste wens was dan ook altijd om nog eens terug tc gaan. Na de bevrij ding probeerde Ab Jonkman die thans getrouwd is en een dochter van zestien en een zoon van der tien jaar heeft- weer naar Canada te komen, maar toen werden alleen landbouivers toegelaten. Intussen ech ter had hij een klant van zijn rijwiel stalling in Amsterdam, een vrachttoa- genchauffeur, vele verhalen verteld over Canada en deze, de heer Sloot, emigreerde in April 1948. De heer Sloot werkte tot nu toe op een tabaks- farm in Waterford (Ontario) en heeft nu een eigen farm gekocht. Hij is het ook geweest, die zijn raadgever uit genodigd heeft om de grote reis weer te aanvaarden en heeft hem daarbij een vioning en de betrekking van re parateur op de farm aangeboden. Jonkman heeft nu zijn zaak ver kocht en zal in Canada trachten, na dat hij eerst enige tijd op de farm van zijn vriend heeft gewerkt, weer een eigen smederij te beginnen. In de zaak zal zijn zoon, die volgens de le raren van de ambachtsschool een ge boren machinebankwerker is, hem kunnen bijstaan en eventueel kan de kleine Jan dé zaak later overnemen want dat is ook een van de redenen, waarom Jonkman het aanbod met graagte heeft aanvaard: hij ziet voor zijn kinderen in de toekomst te wei nig mogelijkheden in Nederland. De zesteinjarige Rika, die drie jaar Mulo heeft gehad, wil verpleegster worden en moeder Jonkman is blij dat ze naar Canada gaat, omdat zij nu met eigen ogen het land zal aan schouwen, waarover haar man twintig jaar lang zulke prachtige verhalen vertelde, waaruit haar duidelijk is gebleken, dat hij zich in Nederland tenschap worden bijgebracht om hen in staat te stellen zelfstandig beslis singen te künnen nemen. De leerstof is nl. zo veelvuldig dat deze niet in twee winters behandeld kan worden. Spr. betreurde het daarom in dit ver band dat nog taal en rekenen gedo ceerd moeten worden. Daar theorie en practijk slechts resultaten kunnen bereiken, wanneer gezamenlijk wordt opgetrokken, zal het zaak zijn dat de docenten contact houden met de prac tijk. Ook is het de taak voor de school voorlichting te geven omtrent de maatschappelijke verschijnselen van deze tijd. Tenslotte legt het prae- dicaat christelijk aan de scholen zwa re verplichtingen op. Men zal moeten werken tot eer van God. Het onder wijs zal in een hoger licht geplaatst moeten worden, aldus spreker. Met een gedachtenwisseling over t gesprokene werd deze ochtendverga dering besloten. DE MIDDAGVERGADERING. In de middagvergadering, welke geopend werd met het zingen van het 6de couplet van het Wilhelmus en 't Zeeuwse Volkslied, kon de voorzitter, drs. Knibbe o.m- welkom heten het lid van G. S., de heer A. Schout, de wnd. burgemeester van Goes, de heer J. J. van Melle en de adj. directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, mr. J. F. Hornstra. Hierna werd een in teressante kleurenfilm vertoond over het bezoek van 32 boerenzoons aan Amerika in 1949, waarbij de heer W. Balkenende uit Wolfaartsdijk, die de ze reis meemaakte, een onderhoudend- de explicatie gaf. Nadat de band van het Chr. Lyceum enkele populaire melodietjes had doen horen, was daarop het woord aan de heer Gerard Hoek, om te vertellen over zijn reis indrukken uit Canada. Na de grote natuurlijke rijkdommen van dit uit gestrekte land te hebben geschetst, sprak hij vooral over Ontario en Al berta, waar voor Nederlandse boeren grote mogelijkheden liggen, wan neerdeze hard willen werken. Met tal van voorbeelden toonde hij aan hoe hier door Nederlandse emi granten prachtig werk werd verricht en successen werden geboekt. Tenslotte liet de heer Hoek enkele waarschuwende woorden horen moet hen die emigreren wilien. Men moet zich aanpassen aan de nieuwe ver houdingen ert wie dit doet, vindt er warme genegenheid. Ook is een gees telijke voorbereiding, nodig. Wanneer de Nederlander emigreert laat hem dan het beste aan zijn nieuwe land geven: godsvrucht en werkkracht, al dus besloot spr. Na dc pauze voerde tenslotte de Chr. Reciteerclub Uit Nieuwdorp het stuk „Om Vaders erfgoed" op. Met een enkel woord sloot drs. Knibbe daarop deze geslaagde bijeenkomst. Vergadering van oud-leerlingen in W.-Z. Vlaanderen. „Wanneer wy de resultaten van onze landbouw in 1950 bezien, is er zeker reden tot tevredenheid. Het buitengewoon natte najaar veroorzaak te echter vele moeilijkheden, ontstaan door een gebrek aan arbeidskrach ten. Weliswaar Is er een bureau oogs tvoorziening, maar dit bureau bleek ditmaal niet in staat, het arbeidersprobleem geheel op te lossen. Daarom Is dé grootste voorzichtigheid gebode n met de uitzaai van producten, die veel arbeidskrachten vergen", aldus sprak de voorzitter van de Bond van Oud-leerlingen van het Landbouwonderwijs in West Zeeuwsch-'Vlaanderen, de heer Joh. Ie Clercq, Zaterdagmiddag in hotel Mabesoone te Oostburg, waar de algemene vergadering werd gehouden. De heer le Clercq deelde verder mede, dat de bietenteelt op contract geen onverdeelde voldoening heeft gegeven. Daarom zou het gewenst zijn dat ook de bietenteler, dus de boer, medezeggenschap lcreeg. Spr. uitte vertier critiek op de verplichte gerstlevering, waardoor weer een controleapparaat zal moeten worden ingesteld, waartegen -veel verzet is. Aan het begin van de vergadering, herdacht de voorzitter enkele gevoelvolle woorden, de leden De Milliano en De Hulster, die door overlijden de vereniging waren ont vallen. Uit het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris, de heer C. A. Mabe soone, bleek, dat de Bond ook in 1950 weer zeer actief is geweest. De finantiële positie bleek kerngezond te zijn. De lieren A. J. B. Risseeuw te Schoondijke en J. S. de Hulster te Groede, wei-den tot bestuurslid her kozen. DE NEDERLANDSE LANDBOUW Mr. J. F. G. Schlingemann, secre taris van de Z.L.M., hield vervolgens een lezing over: „De Nederlandse landbouw in het huidige wereldbe stel". Spr. wees op de moeilijkheden voor de Nederlandse export. Ons land heeft immers geen producten voor uitvoer, die van waarde zijn voor de bewapening. Onze economische moei lijkheden zijn mede oorzaak, dat de Benelux is uitgesteld, omdat de eco nomische toestand in België veel ge zonder is. MOEILIJKE OPLOSSING Een oplossing is niet eenvoudig. In voer verminderen, betekent een min der verbruik voor ons gehele volk- waar het ongetwijfeld toe zal ko men. Dus distributie met een groot ambtenaarsapparaat en dus veel las ten, of een prijsstijging van de pro ducten en de lonen gelyk laten. Dat laatste vormt een groot bezwaar voor de lagere inkomens en zal dus verzet en onrust brengen. Beide mid delen zal de regering dan ook sléchts aarzelend toepassen. HOGERE PRODUCTIE Een ander middel is de ^uitvoer verhogen, dus een hogere productie en de prijzen laag houden. Dat xlé regering de prijs van de landbouw producten drukt, heeft dat voordeel, dat deze voedingsmiddelen ook-door de arbeidende bevolking gekocht kunnen worden. De regering zal echter moeten trach ten de productie op te voeren en het gebruik moeten afremmen. Mr. Schlingemann besprak vervol gens het werk van de landbouwor ganisaties en hoe er veel misverstand is over de samenwerking tussen de landbouworganisaties en de landar beidersorganisaties. Tot slot van deze goed geslaagde vergadering vertoonde de heer Schlingemann de film over de ZLM- tentoonstelling, in Oostburg gehou den. Op eigen kracht ylot gekomen. Het Turkse schip Samv Koy, dat Vrydagavond by Oudendyk 'op de Schelde aan de grond was gelopen, kwam enkele uren later op eigen kracht vlot. Het schip, dat van Ant werpen kwam, kon daarop zijn reis naar zee vervolgen. In omgeving President Rooseveltlaan. Aanvrage ingediend. ife Vereniging: tot bevordering van Ze hebben 1783adspirant-emi- granten gevraagd wat zij bet liefst zouden meenemen naar Nieuw-Zeeland. 1692 hebben geantwoord geld, een opvouwbaar uitklap baar huis, onze hond. 90 hebben geantwoord: geld, een opvouwbaar uitklap baar huis, onze poes. 1 heeft geantwoordzoveel mogelijk pakjes Bond Street, nog meer pakjes Bond Street, nóg meer pakjes Bond Street. Middelburg als Congresstad. Naar wij vernemen zullen in de ko mende zomer wederom verschillende belangrijke congressen in Middelburg worden gehouden. Op 8 en 9 Mei zul len de Academiedagen worden gehou den. Later in de zomer volgen dan nog de jaarvergadering van de lood gieters, van de Bond van Gemeente ambtenaren van de Bond van Prov. Waterstaatsambtenaren. De Oost-Vlaamse Tentoonstelling, die als antwoord op de tentoonstel ling Zie Zeeland te Gent in 1951 te Middelburg zou worden gehouden, hoopt men in 1952 te kunnen organi seren. Chr. onderwys te Vlissingen, heeft bü het gemeentebestuur een aanvrage in gediend voor de bouw van een derde Hervormde school in de omgeving van de President Rooseveltlaan. De ver wachting is hierby uitgesproken, dat de nieuwe school op 1 September a.s. met ingang van het nieuwe leerjaar dus, gereed zal zyn. DRIE SCHEPEN VOOR RUSLAND. „De Schelde'* kreeg order uit Ned.-Russisch handelsaccoord. Zoals Zaterdag reeds werd vermeld in de Nieuwjaarsrede.' welke burge meester Kolff in de raadsvergadering te Vlissingen heeft uitgesproken, wor den bij ,.De Schelde" drie schepen voor Rusland gebouwd. Naar wij vernemen, betreft het hier een opdracht als uitvloeisel van de Nederlands-Russische handelsover eenkomst, welke in haar bijlagen de ze schepen ook noemt. Het worden drie motor-vrachtschepen, voortge dreven door diesel-electrische moto ren, die de schepen een snelheid van' 15 knopen moeten geven. De schepen, die een ijsversterking krijgen-, zijn be stemd voor de Russische staatsrede- rijen en zullen waarschijnlijk dienst doen in de Baltische Zee. Het eerste schip moet einde 1953 afgeleverd zijn, de beide andere in de loop van 1954. Zij krijgen een deadweight van 6500 ton elk. Ernstig verkeersongeluk te Zonnemaire. KNAAP SPRONG VAN TRACTOF.. Zaterdagmiddag passeerde de heer N. A. Deist met zijn personenauto op de Zuidweg te Zonnemaire een rij dende tractor met dorsmachine. Juist toen hy bij de tractor was sprong \an dat voertuig de elfjarige H. de Feiter, die door de personenauto werd overreden en zwaar gewond. De heer van Deist bracht het jeugdige slachtoffer direct per auto naar hét ziekenhuis te Noordgouwe, waar het kind ter verpleging werd opgenomen. Zaterdagavond was de toestand van de knaap zorgwekkend. De rijkspoli tie stelt een onderzoek in nota.' de toedracht van het ongeval. Waar de personenauto passeerde met een snel heid van slechts 30 km. nomen worden, dat geen schuld treft. kan aange* -de bestuurder BRANDWEER GAF GEEN WATER De schade wordt op rond f 25.000 geschat Zaterdagavond Is te Poortvliet het café en het woonhuis, bewoond door de familie Klipper-Steketee, geheel uitgebrand. De schade, die op onge veer 25.000 wordt geschat, wordt door de verzekering gedekt De heer Klipper was met enkele be zoekers in het café, toen hij plotseling geluid in de achterkamer hoorde. Hij meende, dat zijn vrouw met het bra den van vlees bezig was en schonk hieraan verder geen aandacht. Toen hij echter korte tijd later nog meer lawaai hoorde, stelde hij een onder zoek in. Het bleek, dat de gehele ka mer vol rook stond. Onmiddellijk pro beerde men het vuur, dat snel rond zich heen greep te blussen, doch men slaagde hier niet in, zodat ijlings de brandweer werd gewaarschuwd. Deze was weldra ter plaatse, iloch kon tengevolge van een technische fout aan koppelingen en sleutels pas na geruime tijd water geven. Het ver nielende vuur was toen niet meer te stuiten, zodat het café en liet huls ge heel uitbrandden. Dank zy de gun stige windrichting bleef de grote schuur gespaard. De brandweer van Tholen kwam eveneens ter assisten tie, maar behoefde geen dienst te doen. Mocht dit onverhoopt niet het geval zijn, dan zal het bestuur van boven genoemde vereniging een beroep moe ent doen op het gemeentebestuur om elders in de gemeente Vlissingen les lokalen ter beschikking te stellen voor het Chr. onderwijs. Naar de heer J. A. Slager, penning meester van genoemde vereniging ons mededeelde, is de bouw van een der de school noodzakelijk geworden door de snelle uitbreiding, welke het Wes telij kdee lvan Vlissingen in de laat ste jaren heeft ondergaan. Bovendien verwacht men dit jaar een uitzonder lijk grote toeloop van nieuwe leerlin gen. In de Oranjeschool aan de Bloe- menlaan heeft men met een nijpend ruimtegebrek te kampen. Het lokaal dat bestemd is voor het geven van handenarbeid, wordt reeds benut voor het gewone onderwys, waardoor de handenarbeid stopgezet moest worden. De situatie in de Prins Willem- school is gunstiger; uitbreiding hier acht men nog niet nodig. Op het ogen blik volgen ongeveer 600 leerlingen het onderwijs op de beide scholen. De aanvrage, welke thans is ingediend, omvat de bouw van een 4-klassige school. Hlning nooit meer echt heeft thuis gevoeld, deze Raad tegemoet gezien, Jaarvergadering vereniging van oud-leerlingen R.L.W.S Dinsdag 30 Januari a.s. houdt de Vereniging van oud-leerlingen der R.L.W.S. haar 48e jaarvergadering te Goes. In de namiddag wordt gecombi neerd vergaderd met de Bond van Gediplomeerden, waar mr. H. B. Bouwman dan een lezing zal houden over „Voorontwerp Pachtwet". Mosselvissers willen geen ondernemingsbelasting betalen. Sinds 1947 wordt door ae mossel- kwekers Ondememcrsbelasting be taald. Deze aanslag geschiedde op grond van de resolutie van de Minis ter van Financiën d.d. 8 Januari 1947, dat de mossel- en oesterkwekers ge lijk stelde met landbouwbedrijven. Zij werden beschouwd als visteelt bedrij ven en niet als ondernemingen, die de zee of kustvisserij beoefenen. Artikel 3 van de Wet op de Onder nemingsbelasting stelt namelijk de kustvisserij uitdrukkelijk vrij van On dernemingsbelasting. Volgens de visse- rijwet behoort de Mosselvisserij ech ter tot de kustvisserij. De mosselkwe kers staan eveneens op het standpunt dat de mosselcultuur geen visteeltbe- drijf is. Men is daarom tegen de On dernemingsbelasting in beroep geko men en men heeft deze kwestie voor ae Raad van Beroep gebracht. Met span- wordt thans de uitspraak van Geef Uw kinderen een Gezondheidskapitaal mee. Hun leven lang zullen zl] rijke lijk rente trekken van de ge zondheid, die zij nu opbouwen net het ideale zenuwsterkende voedsel Het wonderland der electronen. EXPOSITIE TE GOES. De N.C.R.V.-tentoonstelling „Electro- nen-wonderland" is Zaterdagmiddag te Goes in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur geopend. Voordat de drommen belangstellenden de zalen vulden was er een kleine plechtigheid in de televisiezaal, waar de heer D. Pereboom een welkomstwoord sprak en aandacht vroeg voor de televisie, waarmee mén straks ook in Neder land zal moeten beginnen. Met hqt doorknippen van een lint ver toond op een televisiescherm vol trok zich de opening. Wethouder J. J. van Melle burgemeester Ten Kate was door ziekte verhinderd prees in een korte toespraak de N.C.R/V voor haar activiteit. De tentoonstelling biedt een ruime gelegenheid om met allerlei bekende en minder bekende toepassing van electronen kennis te maken. Zo is er dan de televisiedemonstra tie, in een der zalen. Op een Philips- grootbeeld-scherm en tal van kleinere televisietoestellen kan ^nen hier o.a. de Gooise minstreel Rob van der Bas zijn liedjes zien voordragen, welke hij in de op het voorplein geparkeer de rijdende studiowagen ten gehore brengt. In een keurig ingerichte P.T. T.-stand vindt men er een der mo dernste apparaten voor de radio distributie centrales, terwijl men daar Dinsdag- en Woensdagavond stereofonische opnamen van de N.C. R.V.-steravonden in zaal Krijger, zal kunnen beluisteren. Een Philips stro boscoop zet met een lichtflits van een honderdduizendste seconde een in duizelingwekkende vaart ronddraai ende foto van „Vrij en Blij" stil, in andere stands kan men zijn stem op draad, plaat of band laten opnemen, het K.N.M.I. toont hoe zy met aller lei ingewikkelde apparaten haar waarnemingen verricht, het schijnsel vap een lucifertje voor een foto- electrische cel doet de verlichting van de N.C.R.V. studio ontbranden, het A.N.P. toont zyn telex en Heli- schrijver apparatuur enz. Verder is er eén reeks van electronenattracties, waar men zyn geld kan offeren voor de N.C.R.V. De „Inger Marie" naar Antwerpen. Het Noorse vrachtschip de „Inger Marie", dat Vrijdag in zinkende toe stand Vlissingen was binnengebracht, is Zaterdag door de sleepboot „De Schelde" en het bergingsvaartuig „Meermin" naar Antwerpen gesleept waar het zal worden gerepareerd. Minder visaanvoer verwacht Grotere garnalenvanost zal dringend nodig zijn Het Vismijnbedryf te Vlissingen '.ad in 1950 'n omzet van 349.408,91, agen 525,218,30 in 1949. Hoewel in 950 in het algemeen goede prijzen jpleverde voor de" aangevoerde gar- ïalen en vis, bleven ae aanvoeren schraal. De schaarste aan garnalen, reeds in 1049 begonnen, zette door in 1950, hetgeen op de besommingen zyn invloed had. De aangevoerde gar nalen werden voor het overgrote deel voor exportdoeleinden verhandeld. De vis werd bijna geheel door de han del opgenomen, zodat slechts een klein deel naar de vismeelfabrieken behoefde te worden vervoerd. Ter ondersteuning van de prysvor- ming werd voor de verse vis in het afgelopen jaar voor het eerst door de vissersverenigingen een eenvoudig minimumpryzénstelsel toegepast, zo wel voor de haring als voor de ver se vis. Deze werkwyze leverde zeer bevredigende resultaten op, en kwam aan de opbrengst zeer ten goede. Het haringseizoen verliep slecht. De pryzen voor de haring waren zeer toed, doeh de vangsten Dieven bene en alle verwachtingen. De vooruitzichten inzake de visaan voer voor 1951 zullen met ingang van 1 April 1951 ongetwyfeld benadeeld worden door de toepassing van de Conventie van Londen, welke inter nationale regeling voor de maaswijd te, die vergroot wordt, en de mini- mumvismaten, die belangryk ver groot worden, de vangsten aan verse vis tot behoud van de visstand zullen doen verminderen. Slechts een grote re garnalenvangst zal dit verlies aan besomming enigermate kunnen com penseren, aldus mr. B. Kolff in zijn Nieuwjaarsrede voor de Vlissingse gemeenteraad. Amateur-parade 1951 werd groot succes Deelnemers uit geheel Zeeland in Vlissingen op de planken. Dat ook amateurs het een en ander op kunstgebied kunnen pi'esteren is wel gebleken op de Amateur-parade 1951, die in het Concertgebouw te Vlissingen door haar directie werd georganiseerd. Uit alle delen van de provincie Zeeland waren de deelne mers Zaterdagavond naar Vlissingen gekomen om mede te dingen naar een van de prijzen. Nadat een jury uit de zaal was ge kozen door de scheidsrechter en con ferencier Willy Alfredo, kon met de afwerking van het programma wor den begonnen. De heer P. Leenhouts zong in Zeeuws dialect een liedje en bracht voorts op zijn mond-harmonika een potpourri van bekende melodietjes. De groep, die uit Middelburg was ge komen, voerde de bekende schets „De Spiegel" op. Zij kreeg hiervoor van het publiek slechts een matig applaus hetgeen waarschijnlijk te danken was aan het feit, dat de afwerking het een en ander te wensen overliet. Daarentegen stond de dans die mej. J. Sinke ten tonele bracht op hoog peil. Op voortreffelijke en charmante wijze voerde zij op een walsmelodie eigen variaties uit. Zij oogstte dan ook veel succes. De dans „Rosen aus dem Sliden" liet aan afwerking het een en ander te wensen over. Jam mer was het daarby, dat de geluids installatie niet in orde bleek. De zestienjarige «pmateür-gooehe- laar Ali Ben Lux en miss Blendine brachten op aardige wijze een goo- chclshow, waarna nog een schets volgde van de Middelburgse ploeg. Als laatste nummer voor de pauze trad op de conferencier Willy Alfre do die de gehele zaal verbaasd deed staan door zyn buitengewone capa citeiten als sneldichter. Het scheen, alsof hij de gedichten uit zyn mouw schudde. Zijn optreden, dat buiten mededinging was, veroor zaakte bij het publiek grote hilariteit. Na de pauze werden nog enkele nummers afgewerkt waarby de zang, ten gehore gebracht door de heer Ma- quelin, wel het meest succesvol mag worden genoemd. Hy zong op voor treffelijke wyze het Wolgalied uit de operette „Der Zarewitsch" van Fr. Léhar, waarna hij op aandringen van de zaal nog een toegift gaf. Ook de dans echter van de 3 Der ma's en de uitvoering van de Hon gaarse dans nummer 6 van Brahms oogstten succes. Mej. J. Hooydonk gaf op verzoek van de zaal nog een toegift op haar accordeon. By dit nummer ontstond enige onenigheid tussen „de zaal" en de jury, doordat „de zaal" vond dat de jury voor het accordeon-spel te weinig seconden applaus in telling bracht. Tenslotte trad voor de tweede keer Willy Alfre do op die ook nu weer op de lachspie ren van het talrijke piibliek werkte. Het optreden van „The Orpheans" besloot deze avond, waarna de jury kon beginnen met het vaststellen van de pryswinnaars. c Als prijswinnaars kwamen tenslot te uit de bus: 1. de heer Maquelin, 2. Ali Ben Lux en Miss Blendine, 3. rriéj. J. Hooyuonk en 4. mej. J. Sinke. TVssen de puntentellingen van deze beide laatste prijswinnaressen was slechts een verschil van één seconde applaus! t De avond werd hierna besloten met een gezellig bal. Hoofdingenieur in algemene dienst bij de P.Z.E.M. benoemd. IR. H. P. LINDENBERGH TE TERNEUZEN. Met ingang van 1 Maart a.s. is be noemd tot hoofdingenieur in Alge mene Dienst bn de P.Z.E.M. te Jlid- delburg. ir. H. P. Lindenbergh, thans bedryfsingenieur te Terneuzen. De heer Lindenbergh, die in de raad van Terneuzen zitting heeft voor de V.V.D., zal als raadslid wor den opgevolgd door de heer C. L. de Smidt. De heer Lindenbergh is reeds 25 jaar in diénst van de Zeeuwse Elec- triciteitsvoorziening en heeft daar van 24 jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen doorgebracht. Vrijwel de gehele elec- trificatie van dit gebied kwam onder zijn leiding tot stand. Badbedrijf ie Vlissingen leverde verlies op De financiële resultaten van het badbedrijf te Vlissingen over het jaar 1950 zijn ongunstig geweest door het weder. Het jaar moest afgesloten worden met een nadelig saldo van circa 1600.— (in 1949 415.89).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2