PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Amerika vraagt de Ver. Naties nu man en paard te noemen De gemeente Westdorpe wil geen eiland worden! D£ BILT REQUIEM ONDER VAN KEMPEN KON NIET DOORGAAN MAARSCHALK MANNERHEIM TE LAUSANNE OVERLEDEN VOORSPÉLT: 194e Jaargang - No. 24 Dagblaa uitgave van de tirma Provinciale Zeeuwse Courant, Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred G Balllntijn PI verv.: W. Leertouwer en H A Bossfcardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week. f 4.55 p few fr p p. 4.80 per few Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 29 Jan. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm Minimum p advertentie 2.50. Ingez mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1-6 regel* 1.- Iedere regel nicer 20 cent „Brieven ot adre# Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro or 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur VUsslngen Walstr 58 €0 tei 2355 4 UJnen cb.g.g 2881 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorstrtr. 63. tel 2475 (b^.g 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr 12. tel 102; Terneuzen BrouwertJstr 2; Zlertkzee N Bogardstr C 160 tel 25. DE WERELD WACHT. Aziatische landen zullen hun resolutie wijzigen De Amerikaanse gedelegeerde in Lake Success, Warren Austin, heeft in de poltieke commssie der V.N. een laatste beroep gedaan op de andere afge vaardigde zyn „China-agressor" resolutie te aanvaarden. Austin steldo twee vragen: 1. Zijn de Ver. Naties in staat een moreel oordeel uit te spreken dat in overeenstemming is met de duidelijke feiten 2. Zyn de Ver. Naties in staat maatregelen te formuleren voor een collectief optreden, gebaseerd op deze feiten en de morele uitspraak? De wereld, aldus Austin, wacht met ingehouden adem op het antwoord. „Ik heb een volkomen vertrouwen in deze commissie. Wij moeten ons eerlijk afvragen, of de Ver. Naties ten opzichte van China nog langer in de positie van een verzoeker moeten blijven. Naar Amerkaanse mening hebben de V.N. reeds te lang gewacht met het noemen van de aanvaller. Wij zyn tegen een verder optreden van de V.N. dat de kernkwestie om zeilt". Austin verklaarde dat zijn regeling sterk tegen het voorstel der 12 Azia tische landen is. Op een door Canada gestelde vraag of de Amerikaanse resolutie ten doel had nieuwe bevoegdheden aan gene raal MacArthur te verstrekken, ant woordde Austin ontkennend. Amerika is ook niet voor Israels voorstel om de commissie voor de sancties niet met het werk te laten beginnen alvorens een verzoenings- groep alle mogelijkheden van een vreedzame oplossing heeft onder zocht. De Arabische en Aziatische landen, die inzien, dat hun resolutie weinig kans meer maakt aangenomen té worden, hebben een herzien ontwerp van de resolutie aangekondigd: Daar in zullen enkele van de Canadese de legatie afkomstige suggesties worden opgenomen. Deze houden o.a. in, dat binnen 'n week 'n conferentie van ze ven landen in Lake Successs wordt gehouden met als enig punt op de agenda een wapenstilstand in Korea. Tragisch vliegongeluk nabij Rome. BABY STIEftF IN MOEDERS ARMEN. Bij Tarquinia, 90 km. ten N.W. van Rome, is een viermotorig Italiaans vliegtuig neergestort. Dertien perso nen kwamen daarbij om het leven en vier werden gewond. Volgens oogge tuigen is het vliegtuig door de blik sem getroffen. Onder de slachtoffers bevinden zich zeven Engelsen en het vier maanden oude dochtertje van een Amerikaans echtpaar. Beide ouders zijn in een ziekenhuis opgenomen. Ooggetuigen hebben medegedeeld dat een landarbeider, die aan hei werk was dicht bij de plaats waar het vliegtuig neerstox-tte, de Amerikaanse vrouw uit het brandende wrak heeft getrokken. Zij klemde haar baby in de armen. Het kind stierf direct daarna. Chinese troepen terug uit Tibet? Het grootste deel van de Chinese troepen, die Oost-Tibet waren binnen gedrongen, is teruggetrokken om de onderhandelingen tussen China en Ti bet te vergemakkelijken, zo is te Ka- limpong (Bengalen) meegedeeld. Het verzoek tot terugtrekking is gedaan door de 16-jarige Dalai Lama van Ti bet. Twee schepen vergaan. if Het 7300 ton metende Bi-itse vracht schip .Castle Dore" is in de Atlanti sche Oceaan gezonken, kort nadat de bemanning aan boord van de vissers boot „Le Picorre" uit La Rochelle was genomen. Het Franse vissersvaar tuig is thans op weg naar La Rochel le waar het Maandagavond wordt verwacht. De boot had een S.O.S. van het Engelse schip opgevangen en was te hulp gesneld. Pogingen om hei Britse schip op sleeptouw te nemen werden opgegeven omdat het te zwaar beschadigd was. Van het Nederlandse stoomschip ..Hoflaan" is bericht ontvangen, dat het ongeveer 6 mijl Z.ZW. van Kaap Finisterre een onbemande reddings boot heeft gevonden. Deze boot moet behooi*d hebben aan het schip „Jan- ko" (nationaliteit onbekend), dat ter hoogte van Finisterre is vergaan. Het Panamese stoomschip „Caprel- la" meldde dat het de „Janko" heeft bereikt en 15 opvarenden heeft gered, Echtpaar bewusteloos gevonden. Zaterdag is te 's-Hertogenbosch het echtpaar V., wonende aan "de Di\ van Beurdenstraat, bewusteloos in ae slaapkamer aangetroffen. Bij onder zoek bleek kolendampvergiftiging de oorzaak. Direct werden beiden naar een ziekenhuis overgebracht. De man schijnt buiten levensgevaar te zijn, maar de toestand van de vrouw is ernstiger. Nieuw stadion voor Den Bosch. Er is thans overeenstemming be reikt tussen de gemeente 's Herto genbosch en de betrokken gemeen ten enerzijds en de Nederlandse Spoorwegen anderzijds over 'n nieuw te bouwen station in Den Bosch. Het oude station, dat gedurende de jong ste oorlog schade leed, zal dus niet worden herbouwd. „WIJ BLIJVEN" Admiraal Kadford, opperbevclheb. her van de Amerikaanse vloot in de Stille-Oceaan, heeft op een perscon ferentie verklaard: „Ik geloof, dat wy in Korea kunnen blyven" Allen die hij gesproken had waren zeer op timistisch over de operaties in Ko rea. Generaal MacArthur heeft zich Zondag per vliegtuig naar Soewon begeven en een bezoek gebracht aan het front, dat iets meer dan 15 km. van Seoel ligt. MacArthur, die werd vergezeld door Eisenhower terug in de Ver. Staten. Genei'aal Eisenhower is Zaterdag op de basis van de Amerikaanse luchtmacht te Sewart. nabij West Point, geland, waarmede hij aan het einde is gekomen van zijn reis door West-Europa, die drie weken heeft geduurd. de opperbevelhebber der Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten, ge neraal Stratemeyer, keerde na een oponthoud van twee uur naar Tokio terug. Generaal Ridgeway, de bevelhebber van de troepen te velde, deelde Mac- Arthur mee, dat de Chinezen aan het front van het achtste leger sinds 1 Januari ten minste 40.000 man aan doden en 120.000 man aan gewonden hadden verloren. De Chinezen, die zich 15 km ten Zuiden van Seoel in de heuvels heb ben ingegraven, hebben de opmars van de verbonden troepen in de rich ting van Seoel tot staan gebracht. Verkenningsvliegtuigen melden grote activiteit van communistische troepen in alle dorpen ten Noorden van het front. Atoombom-explosies bij Las Vegas (V. St.) Periodieke proefneming. Zaterdag en Zondag zyn nabij een basis voor bommenwerpers nabij Las Vegas in de Amerikaanse staat Nevada atoomexplosies teweeg ge bracht in verband met „periodieke I proefnemingen". Een gebied binnen een straal van 250 km was nauwkeurig afgezocht en geen x-adioactieve inwerkingen op het leven in de streek was waarge nomen. De ontploffing op Zondagmorgen verspreidde een schitterend, magne siumachtig licht, dat overging in een gloed als bij een zonsopgang soms- tijd kan worden waargenomen. DE ENIGE CONSEQUENTIE Na incidenten in de Concertgebouwzaa! weigerden- onkest-Ieden te spelen. In de kwestie Paul van Kempen is het Zondagmiddag in het Amsterdamse Concertgebouw' tot incidenten gekomen, die tot gevolg hebben gehad dat 'n groot aantal leden van 't orkest weigerde de leiding van de dirigent te aan. vaarden en dat de uitvoering van Verdi's Requiem niet kon doorgaan. Het bestuur van het Concertgebouw heeft later medegedeeld, dat het uit de dienstweigering van een aantal orkestleden en de daaruit gevolgde onmo gelijkheid om het concert te laten doorgaan de „enig mogelijke consequentie" heeft getrokken. Het weigerde echter by herhaling tegenover het A.N.P. een nadere uitleg te verstrekken van de betekenis van deze woorden. Later werd te kennen gegeven dat met „de enig mogelijke consequentie" wordt bedoeld „do enig mogelijke consequentie, die aan dienstweigering ver bonden kan zyn." „Evertsen" wordt afgelost door „Jan van Galen". Naar het A-N.P. verneemt wordi Hr. Ms. .Evertsen", die op het ogen blik in de Koreaanse wateren opereert, in Juni a.s. in Nederland terug ver wacht. Bijzondere omstandigheden voorbehouden zal Hr. Ms. „Jan van Galen" in Maart a.s. naar Korea ver trekken om de „Evertsen" af te los sen. De positie van het Indonesische Kabinet. MOTIE VAN WANTROUWEN IN VOORBEREIDING In het Indonesische parlement heeft Moh. Natsir in 'n verklaiïng gezegd, dat de regering het beleid van mr. Assaat, de minister van Binnenland se Zaken, goedkeurt en dat de door het parlement aangenomen motie be treffende de samenstelling van de Daerah-Raden, welke de ontslag aanvraag van minister Assaat ten gevolge had, door de regeling niet kan worden uitgevoerd. Thans bereiden de politieke par tijen, op initiatief van de Party In donesia Raya, een motie van ver trouwen voor. Indien deze motd$ wordt aangenomen, zou, zegt men, de regering het initiatief nemen tot een herschikking van het kabinet, waarbij zetels zouden woi-den aange boden aan de Partij Nasionaal Indo nesia. Indien deze motie van vertrou wen niet zou worden aangenomen, dan zou het kabinet zyn mandaat ter beschikking stellen van president Soekai-no, na diens terugkeer uit de Philippijnen. SOEKARNO OP DE PHILIPPIJNEN. HOGE ONDERSCHEIDING President Soekarno is Zondag met zyn echtgenote op de Philippijnen aangekomen voor een officieel be zoek. dat een week zal duren. Hij werd op het vliegveld by Manilla ont vangen door president Quirino. Reuter bericht nog, dat president Soekarno de onderscheiding van Commandeur in het Philippijnse Le gioen van Eer zal ontvangen. Deze werd tot dusver slechts verleend aan wijlen president Roosevelt en aan generaal MacArthur. Soekarno zal deze onderscheiding ontvangen uit erkentelijkheid voor zijn leiderschap in de strijd en de onafhankelijkheid van Indonesië. Argentijns kantoorgebouw van Philips uitgebrand. Een kantoorgebouw van Philips, in |aé béhe'denstdcl van Buenos Airés, is door brand verwoest. Tweehonderd brandweerlieden namen aan de blus- singswerkzaamheden deel. Het ge bouw is geheel uitgebrand. Na zes uur was men de brand meester. Voorraden waarvan de waarde op zes millioen pesos wordt geschat, gingen verloren. Reeds Zaterdagavond hadden zich by een eerste uitvoering van het Re quiem incidenten in de zaal voorge daan. Er werden rotjes afgestoken, maar de heiTiemakers stonden al gauw buiten de deur. In het zg. blau we zaaltje vvei'den later nog een paar stinkbommen geworpen en ook buiten het gebouw werd gedemonsti-eerd. De dirigent kreeg een ovatie en na af loop bloemen. Zondagmiddag herhaalden zich de demonstraties in de zaal. Toen dili gent en solisten op het podium wa ren verschenen en de heer van Kem pen wilde beginnen met de uitvoering, klonken er kreten als „Weg met Paul van Kempen" en „Geen van Kempen". De demonstranten gaven verder hun misnoegen te kennen door een 3chel gefluit, doch zij waren vrij spoedig door de talryke aanwezige rechercheurs uit de zaal verwyderd. Inmiddels verlieten de meeste or kestleden het podium; slechts enkelen bleven zitten en de. dirigent stond on beweeglijk achter zijn dirigeerlesse- naar tot een stem door de luidspre kers mededeelde, dat het bestuur be sprekingen voerde met de orkestcom missie en dat het publiek werd ver zocht rustig af te wachten. Dit duur de ongeveer 20 minuten en toen kwam de mededeling, dat het con cert moest worden uitgesteld omdat een aantal orkestleden bezwaar maakte de leiding van de heer van Kempen als dirigent te aanvaarden Later in de middag kwam de in het begin van dit bericht reeds vermelde verkiai'ing van de raad van bestuur. Zaterdag had het bestuur van de ver. „Het Concertgebouworkest" (de organisatie der orkestleden) ook reeds een verklaring uitgegeven naar aanleiding van de beslissing van de Amsterdamse gemeenteraad, waarin het de vex-wachting uitsprak, dat het orkest jegens de N.V. Concertgebouw zijn verplichtingen zou nakomen. Het bestuur noemde de opmerking van B. en W., dat de heer van Kem pen sedert zyn terugkomst zou heb ben geconcerteerd met het Concert gebouworkest en dat zijn optreden met Nederlandse orkesten nimmer enige publieke reactie zou hébben verwekt, onjuist. HOEVEEL LEDEN WEIGERDEN? Over het aantal orkestleden, dat geweigerd heeft onder Van Kempen te spelen, lopen de meningen uiteen. De opgaven van het aantal leden, dat op het podium bleef zitten variëren althans van 10 tot 23. Het gehele orkest telt ruim 90 leden, doch enke le waren ziek en voor Verdi's Re- nodig. Waarschijnlijk zijn 70 tot 80 leden aanvankelijk aanwezig geweest. PAUL VAN KEMPEN GERESERVEERD Over de gebeurtenissen in het Con certgebouw wenste Paul van Kempen zelf zich liever niet uit te laten. In een telefonisch gesprek met het A. MAARSCHALK MAXXERHEIM KONINGIN ONTVING ZONDAG MINISTER STIKKER. H. M. de Koningin heeft gedurende 't weekeinde haar besprekingen in ver band met de kabinetscrisis voortgezet. I Zaterdagmorgen ontving zij te Soest- dijk de voorzitter der Eerste Kamer, prof. mr. R. Kranenburg, en Zondag middag werd minister Stikker door H M. in audiëntie ontvangen. De ministers Drees, van Schaik en Stikker hadden gedurende het week einde nog een conferentie in het ka binet van dd minister-president. I In 1950 ontving het Witte Huis 2600 dreig- en scheldbrieven. In 1949 bedroeg dit aantal 1900. I Het Jaarlijks congres van de Ned. Vakbond van Pension-, Rusthuis- en Kamerverhuurbedrijven „Peruka", zal 21 Februari in het „Hof van Holland" te j Hilversum worden gehouden. ROUW IN FINLAND. Ongekroonde koning van zijn land Zaterdag is te Lausanne op 83-jarlge leeftyd overleden de Finse maar schalk Mannerheim. Mannerheim werd daar verpleegd na een buikope ratie. Eind vorige week werd zQn toestand'snel ernstiger. De overkomst van een Zweedse specialist uit Stockholm had geen resultaat meer. Met het oog op zyn gezondheid vertoefde Mannerheim de laatste jaren In Zwitserland. Alleen voor speciale gelegenheden ging hjj naar Finland. N.P. gaf hij echter wel als zijn me ning te kennen, dat de acties, die ge voerd worden, geen invloed kunnen hebben op zijn positie, aangezien hij niets anders te doen heeft, dan zijn contracten met het Concertgebouw- bestuur na te komen. Hy bleef het antwoord schuldig op de vragen hoe hij thans tegenover de kortgeleden uit België ontvangen aanbiedingen staat en of hij bereid zou zijn eventu ele andere contracten met het Con certgebouw te sluiten. Naar zijn me ning moeten de gebeurtenissen' in het Concertgebouw gezien worden als 'n conflict tussen het bestur van het Concertgebouw en het Concertge bouworkest. Mannerheim, soms „Finlands on gekroonde koning" genoemd, werd op 4 Juni 1867, als lid van een voor aanstaande Finse familie, geboren. Hij werd in 1889 cavalerie-offïcier in het Tsaristische Russische leger, vocht in de Russisch-Japanse oorlog van 19041905 en voerde in de eer ste wereldoorlog het bevel over een Russisch cavalerie-korps. Na de revolutie der Boisjewiki, in October 1917, bouwde hij met Duitse hulp een „boerenleger" op en wist hiermede de Russen uit Finland te verdrijven, Vervolgens wist Manner heim de Duitsers, die hij ook niet vertrouwde, uit Finland te krygen. Twaalf jaar later werd Mannerheim tot voorzitter van de Finse verdedi- gingsraad benoemd en in 1933 werd hy aangesteld als de eei'ste Finse -veldmaarschalk. In November 1939 vielen de Russi sche lej$ex-s Finland binnen. Aanvan kelijk verliep de ooi-log zeer gunstig voor de Finnen, die de Russen hex- haaldelyk met zware verliezen te rugsloegen. Na een uiterst hardnek kige en heldhaftige Finse tegen stand aan de z.g. „Mannei'heimlinie" wisten de Russen deze, na een da genlange beschieting met geschut van het allerzwaarste kaliber te doorboren. Eind Juni 1941, toen de Duitsei's de Sowjet-Unie binnen vielen, vatten ook de Finnen de wapens tegen him oude vijand weer op. Midden 1942 waren de krijgskansen opnieuw ge keerd en moest Finland ten tweeden male voor Rusland capituleren. Veldmaarschalk Mannei-heim bleef president van Finland en hy behield zyn reusachtige persoonlijke invloed en gezag, doch hij speelde geen grote rol meer in het Finse nationale le ven. Op vier Maart 1946 trad Man nerheim wegens ziekte als president af. Hij werd opgevolgd door Paasi- kivL Burgemeester G. H. E. M. van Waes: DE „MAXXERHELMLINIE" Na de capitulatie van Finland in Maart 1940, na de eerste ooi-log te gen de Sowjet-Unie, vroegen Ame rikaanse oorlogscorrespondenten in Finland of zij de befaamde en veel besproken „Mannerheimlinie" moch ten zien. Het antwooixl van de kolo nel, die hen te woord stond, was: „De Finnen hebben inderdaad verbe ten tegenstand geboden, doch een „Mannerheimlinie" heeft nimmer be staan. Zij was de meest geslaagde vinding van ons voorlichtingsbureau. Het doel van het verspreiden der be richten over deze „geduchte linie" was de opmars der Russen te vertra gen en hen te bewegen zoveel moge lijk projectielen te verspillen aan een niet bestaande linie, en dat is ge lukt". TE ZWARE OFFERS GEVRAAGD VOOR NIEUW KANAAL GENT-TERNEUZEN. Westdorpe moge dan een rustige, agrarische gemeente zijn, ook voor dit uitgestrekte dorp, gelegen tussen Sas van Gent en Axel, bestaan brandende problemen, waaronder dat van de eventuele uitvoering der kanaal plannen, zoals deze werden ontworpen en door Gent worden voorgestaan wel een der voornaamste, zo niet het allerbelangrijkste is. „Indien Gent een kanaal wenst, dat aan de verlangens en aan de eisen des tijds voldoet, dan moet men in België ook de consequenties daarvan aan vaarden en dient men daar ook bereid te zijn zelve offers te brengen", zo verklaarde ons dezer dagen burge meester G. H. E. M. van Waes van Westdorpe, toen deze kwestie ter spra ke kwam. Men wil een gedeeltelijk nieuw kanaal naar Temeuzen ter breedte van 200 m., aldus de heer Van Waes en de oplossing hiervoor zou zeker ge vonden kunnen worden in een verbre ding van het bestaande kanaal, dat ten behoeve van de industrie toch moet blijven voortbestaan doch dit zou medebrengen, dat een groot deel van de Belgische gemeente Zelzaete daaraan ten offer zou vallen, omdat beide kanaaloevers daar dicht be bouwd zijn. En hiervoor voelen onze Zuiderburen weinig. CULTUURGROND. Men vergeet echter vaak, ook hier te lande dat bij aanleg van een fluiem is ook niet de volle bezetting nieuw kanaalgedeelte op Nederlands gebied, honderden hectaren kostbare cultuurgrond verloren zullen gaan. omdat niet alleen een kanaal van 200 m. breedte gegraven moet worden, doch ook ter weerszijden daarvan dij ken en ontwateringskanalen dienen te worden aangelegd. En men realiseert zich daarbij niet, dat. ondanks alle ge praat over industrialisatie, de land bouw voor Zeeland nog altijd de voor naamste bron van inkomsten vormt. OP EEN EILAND. Voor Westdorpe zou de aanleg van het nieuwe kanaalgedeelte al zeer na delig zijn. Niet alleen zou hiex-door de kom der gemeente op een „eiland" komen te liggen, zonder brugverbin ding in Oostelijke richting, daar Gent geen bruggen in het nieuwe kanaal wenst en men dus met veerponten zou moeten volstaan, doch ook de ruim 1500 H.A. grote Canisvlietpolder zou door het kanaal in stukken wor den gesneden, met alle hinder en on gemak daarvan voor de landbouw. Reeds thans wordt in verband met de eventuele aanlog van het kanaal het plan niet uitgevoerd voor de nieuwe weg Sas van GentAxel, die door de Canisvlietpolder werd gepi'ojecteerd en die zeer veel zou bijdragen tot de ontsluiting van deze polder, welke practisch geheel vanuit Westdorpe wordt bediend en waarvan de kavels door het ontbreken van wegen, thans zeer moeilijk toegankelijk zijn. De heer van Waes betwijfelde dan ook sterk, of de gemeenschap hier in Ne derland met het nieuwe kanaal erg gebaat zou zijn. INDUSTRIE ARBEIDERS- Overigens heeft men ook in West dorpe, evenals elders, met een woning tekort te kampen. Vele aanvragen zijn nog lopende en ofschoon de gemeente uitbreidingsplannen heeft, zit men met de moeilijkheid, dat in Westdorpe onder veel minder gunstige financiële voorwaarden gebouwd moet worden dan in erkende industriergemeenten, voor welke de rijksbijdrage aanmerke lijk hoger is. En toch zijn circa 450 in gezetenen een groot deel van het jaar bij de industrie werkzaam, ü.w.z. van October tot April nemen zij achter eenvolgens deel aan de suiker- en su perfosfaatcampagne en voor de rest van het jaar werken zij in de land bouw. GEEN WERKLOOSHEID. Ondanks de moeilijkheden waarvoor ook Westdorpe zich ongetwijfeld ge plaatst ziet, kent men er echter één, wel zeer gelukkige omstandigheid. Werkloosheid bestaat er practisch niet! Naar burgemeester van Waes vertelde, hebben zelfs alle gerepatri- eerden weer een emplooi gevonden en het aantal werklozen in zijn ge meente bedraagt heden ten .dage, dus in een wel zeer ongunstige tijd van het jaar, zegge en schrijve drie man! En dat zullen thans weinig gemeen ten Westdorpe kunnen nazeggen. IR. VOS TOCHCANDIDAAT VOOR P.V.D A-BESTUUR Jhr. v. d. Goes niet uit de Kamer. Het secretariaat van de Partij van de Arbeid deelt het vogende mëde: De partijraad van de Partij van de Arbeid heeft in twee zeer drukbe zochte vergaderingen zich rekenschap gegeven van de situatie, ontstaan doör het aftreden van mr. H. van der Goes van Naters als voorzitter van de Tweede Kamei-fractie en het uittreden van ir. H. Vos uit het partijbestuur. De behandeling van het eerste punt gaf de Partijraad aanleiding mr. van 'der Goes van Naters eenstemmig uit te nodigen zijn Kamerzetel te blijven bezetten. Het uittreden van ir. H. Vos gaf aanleiding tot zeer uitvoerige discus sies, waarin onder andere nadrukke lijk aandacht werd besteed aan de eigen taken van regex-ing. kamerfrac tie. parlement, partijbestuur en de partij als zodanig, zowel als aan hun onderlinge samenwei-king. Algemeen betreui'de men het, dat ii\ Vos ge meend had op deze wijze consequen ties te moeten trekken uit het inne men van een afwijkend standpunt. Eveneens betreurde men het, dat ir. Vos geen gevolg had gegeven aan de nadrukkelijke verzoeken van de le- I den van het partijbestuur om op zijn besluit terug te komen. De uitvoerige discussies in de par tijraad hadden, overeenkomstig het al- gemene verlangen, het resultaat, dat ir. Vos zich bereid verkiaarde zijn ze tel in het partijbestuur te blijven be zetten en een cqndidatuur te aanvaar den voor het op 8, 9 en 10 Februari In de Rivierahal te Rotterdam te houden congres nieuw te kiezen partijbestuur. BRAND TIJDENS KERK- DIENST In het gebouw van de Mij tot Nut van 't Algemeen te Werkendam is Zondagochtend brand uitgebroken, terwijl in dit gebouw een kerkdienst werd gehouden. De bx-and ontstond door vuur uit een kachel. De kerk dienst werd gestopt, waarna de be zoekers allen zonder schade het ge bouw verlieten. Er ontstond geen paniek. Het gebouw is nagenoeg uit gebrand. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. Geldig tot Maandagavond. Matige tot zwakke wind tussen Noord-West. Half tot zwaar bewolkt met hier en daar enige lichte neer slag. In de ochtend in het Noorden en Oosten van het land plaatselijk temperaturen even onder het vries punt. overigens temperaturen boven het vriespunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1