PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Snelle oplossing dringend gewenst Een fraai nieuw schoolgebouw voor Chr. Lyceum te Goes D£ BILT Kantlijn T VIER KINDEREN OMGEKOMEN BIJ FELLE BRAND BESPARING VAN STROOM EN GAS BLIJFT NOODZAKELIJK VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 22 Dagblad uitgave, van de Urma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B den Boei Ad) W de Pagter. Hoofdrca G Balllntyn PI verv.s W. Leertouwei en H A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week, i 4.55 p kw fr p p 4.80 per kw Losse oummjn lo cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 26 Jan. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per nun Minimum p advertentie r 2.30. ingez mededelingen dubbel tarief Kleine aoverienties (max 8 regelsI van 1—6 regen i 1.— Iedere regel meei 2ü cent „Brieven oi adres Bureau van dit Blad' tó cent meer. Giro or 359300 P.Z.C. Middelburg Bur^Vllsslngen Walstt 5» 60 tei 2355 Ujnen tb.g.g 23C) of 216U) M burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes U Vorststr 63. tel 2473 (b.gg 22281; Oostburg Pr Maurttsstr 12. tel 102: t'erneuzen Brouwerijstr 2; Zienkzee N Bogardsti C 160 tel 25 Den Haag confereert „Midden in de stroom verwisselt men de paarden niet" Meer critiek dan hulde v oor mr. Ouds activiteit. De kabinetscrisis, eigenlijk bijna onverwacht en in elk geval in een bui tengewoon gespannen tijd over ons land gekomen, vraagt om een spoedige oplossing. Dat is de conclusie, waartoe niet alleen vele bladen in hun com mentaren komen, maar die kennelijk ook hen voor ogen staat, die op het ogenblik geroepen ztfn om de weg te zoeken om Nederland een nieuwe rege ring te geven. In Den Haag wordt natuuriyk druk geconfereerd. H.M. de Koningin heeft Donderdag haar reeds Woensdagmiddag aangevangen besprekingen voort gezet en ook tussen de fractieleiders onderling is er contact geweest. Dit alles kon natuurlijk nóg niet tot een resultaat leiden, maar er is kennelijk toch een ernstige drang om snel een oplossing te bereiken. H.M. de Koningin was Donderdag morgen reeds vroeg van Soestdijk naar Den Haag gekomen en in de loop van de ochtend ontving zij in het Paleis Noordeinde de vice-president van de Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, de voorzitter van de Eerste Kamer, prof. mr. R. Kranenburg, en de voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de K.V.P., prof. mr. C. P. M. Romme. 's Middags confereerde H.M. met de voorzitters van andere Kamerfracties, t.w. mr. J. A. W. Burger (P.v.d.A.), dr. J. Schouten (A.R.), de heer H. W. Tila- nus (C.H.), mr. P. J. Oud (V.V.D.) en de heer C. Wagenaar (C.P.N.). PERSSTEMMEN. Wanneer men het commentaar op de kabinetscrisis in de Nederlandse pers nagaat, kan men in het alge meen twee stromingen onderscheiden, die voornamelijk verschillen in hun waardering ten aanzien van het op treden van de heer Oud, dat tot de huidige crisis heeft geleid. Onverbloemde goedkeuring van dit optreden treft men daarbij niet zo heel veel aan. Zelfs de persorganen, die mr. Oud tot hun geestverwanten rekenen, uiten zich in de regel tame lijk gereserveerd. Het Alg. Handels blad bijv. noemt de crisis vooralsnog weinig aantrekkelijk en zegt, dat nog zal moeten blijken of nu-. Oud het gelijk aan zijn zijde heeft gehad. Dat zou het geval zijn, wanneer uit de crisis een sterker kabinet te voor schijn kwam. In het andere geval ver wacht het blad maar weinig verande ring. De N.R.C. vindt het optreden van de V.V.D.-fractie een hachelijke on derneming en verwacht weinig, meer dan een wisseling op enkele posten in het kabinet. Ook het Alg. Dagblad is maar weinig enthousiast. Het spreekt van een' „weinig elegante operatie", maar hoopt toch op een krachtiger regering dan die van het afgetreden ministerie, voor welker leden het overigens wel waardering heeft. De Telegraaf is eigenlijk het enige blad, dat zich onomwonden achter mr. Oud stelt en het een groot geluk noemt, dat hjj het was, die de rege ringDreesVan Schaik ten val bracht. Het blad motiveert deze me ning door er oi> te wijzen, dat nu de verantwoordelijkheid als het ware vanzelf op mr. Oud zou overgaan en het noemt de V.V.D.-leider nog één van de weinige mannen, die nog na tionale figuren zijn. Hij is de-man, zo schrijft de Telegraaf, die in deze ernstige tijden een ernstige regering kan vormen en die daardoor hot ge schokte vertrouwen van het Neder landse volk zou kunnen herstellen. Ook Trouw betreurt de gang van zaken niet en betoogt, dat het kabi net verdiende te vallen vanwege zijn „enorme beleidsfouten en zijn prin cipieel rampzalige politiek'. Maar er zijn natuurlijk ook heel andere geluiden. Het Vrije Volk bijv. werpt de verantwoordelijkheid voor de crisis geheel op mr. Oud en zegt, dat deze met een niets ontziende lichtvaardigheid elke overweging bui ten beschouwing heeft gelaten, die iets te maken l«on hebben met de moeilijkheden, waarin Nederland zich thans bevindt of met de belangrijke internationale taken, welke aan mr. Stikker waren toevertrouwd. Het blad neemt aan, dat mr. Oud niet bij machte zal zijn ook maar iets bij te dragen tot de oplossing van de crisis en gelooft, dat deze thans volkomen is uitgespeeld. De Volkskrant acht de belangen van het land geschaad en zegt, dat mr. Oud, indien hij zijn steunpunten dan toch in het verleden wilde zoeken, beter te rade had kunnen gaan bij de oude waarheid, hem als „nooit ge noeg te herhalen", voorgehouden door het liberale hoofdorgaan van zijn stad (de N.R.C.)dat men „mid den in de stroom niet van paarden verwisselt". Het Indonesische blad „Soemba" ziet als kern van de motie van wan trouwen de vrees van reactionnaire zijde, dat het kabinet onder Ameri kaanse en Engelse druk zijn stand punt ten aanzien van Nieuw-Guinea zou prijs geven, hetgeen tot over dracht van de souvereiniteit aan In donesië zou leideiv EISENHOWERS BEZOEK. Het Franse blad „Le Monde" meen de, dat toch ook het bezoek van Eisenhower wel een rol heeft ge- speeld en dat diens critiek evenzeer tegen generaal Kruis al tegen „zeke re gleden van de regering", die tegen verlenging van de dienstplicht en uitbreiding van de Nederlandse strijdkrachten gekant waren, was ge richt. De New York Times wijst op het internationaal belang van een spoe dige oplossing niet alleen omdat hier het Oost-Aziatische probleem een rol speelt, maar ook omdat Nederland een waardevolle bondgenoot van de Westerse democratieën is. VERTREK MINISTER GöTZEN UITGESTELD. Het bezoek van minister Götzen aan Suriname, waarheen hij vandaag zou vertrekken, is voor onbepaalde trjd uitgesteld. 2 midden van de Kabinetscrisis en het legerrumoer wij wachten na hetgeen wij gisteren schreven rustig af, wie "tot kabinetsformateur zal worden benoemd en welk soort kabinet er tot stand zal komen zov de affaire Ambon bijna uit het ge zichtsveld verdwijnen. Toch is bij nieuwe rechterlijke uit spraak de thans afgetreden regering wederom in het ongelijk gesteld. De rechter is van mening, dat de Neder landse regering niet het recht had om de Ambonezen te dwingen naar Am- bon terug te keren, ter plaatse gemo biliseerd te worden, of dienst te ne men bij het leger der republiek. De Nederlandse regering is ook te gen deze uitspraak in hoger beroep gegaan. Maar zij heeft meer gedaan. Zij heeft, naar verluidt, de mogelijk heid geopend, dat de 1200 Ambonese gezinnen waarom het hier gaat naar Nederland zullen komen. Het is jammer, dat deze mogelijk heid zo laat geopend wordt. Nu gaat het er op lijken, dat de regering tot de rechter daartoe moest worden ge dwongen. Misschien is dat ook wel zo. En dan stemt het tot verheuging, dat het kabinet niet doof is voor dit rech terlijk vermaan. Voor ons nationaal zelfrespect zou het beter geweest zijn, als de rêgering eerder deze maatregel had genomen. Met het ontslag aan generaal Kruis is het legerrumoer niet ver stomd. Er worden plotseling oe- zwaren naar voren gebracht tegen ko lonel Hasselman, die intussen promo tie heeft gemaakt tot generaal-majoor. De houding van de nieuwe stafchef tijdens de oorlog schijnt niet 100 te zijn geweest. Wel is generaal Hassel man, die onder collega's weinig sym pathie schijnt te genieten, later gere habiliteerd, maar niettemin blijven blijkbaar groepen officieren bezwaren tegen hem koesteren. Blijkbaar heeft de regering dus geen bijster gelukkige greep gedaan. Weliswaar wordt met klem ontkend, dat een aantal hoofdofficieren ontslag heeft aangevraagd, maar al het water van de zee wast niet weg, dat het ru moer ook in het buitenland door zal dringen. En daar opnieuw afbreuk zal doen aan het Nederlandse prestige. Nederland maakt wel moeilijke da gen door Toch nog even de kabinetscrisis. Over één ding zijn de Nederland se bladen het hartroerend eens: cr moet aan deze crisis snel een einde komen. Nederland kan zich de luxe van een crisis in crisistijd niet veroor loven. Over nog een tweede feit is ieder een het met iedereen eens: het zou een ernstig verlies zijn, als minister Stikker van het toneel zou verdwij nen. Of de crisis snel kan worden opge lost. hangt goeddeels af van de m- schikkelijkheid der partijleiders. Wh" vermoeden, dat zij tamelijk groot zal zijn. Een kabinet zonder Stikker lijkt zeer onwaarschijnlijk. Merkwaardig overigens. Drie weken geleden zou deze crisis bij velen toe gejuicht zijn. Nu ligt zij, door de veranderde om standigheden. bijna iedereen zwaar op de maag. ONTZETTEND PR AMA TE SLOTEN. Eén jongen kon zich redden Vier kinderen uit het gezin Meekel zyn gisteravond in het dorpje Sloten by Amsterdam door een felle brand op wrede wyze van het leven beroofd. Tegen middernacht konden de lykjes van de 6-jarige Ria, de 5-jarige Elly, de 2-jarige Kees en van de 5 maanden oude baby Wimmie geborgen worden. viel bij zijn pogingen van het dak en liep vrij ernstige verwondingen op. Brandweer, G.G.D. en politie waren snel ter plaatse. De brandweer was met - groot materiaal uitgerukt, maar had te kampen met watergebrek. Men moest zich bepalen tot het sparen van het voorhuis. Tegen half elf was de brandweer het vuur meester en begon het zoeken naai' de stoffelijke resten van de vier kleine slachtoffertjes. De verslagenheid onder de bewoners van het buurtschap is zeer groot. Het plaatsje Andermatt in Zwitserland heeft zwaar te ïyden gehad van de lawines, die twee woonhuizen, waarin zich 9 personen bevonden, meesleur den. Slechts één van hen kon levend uit de puinhoop gehaald worden. De luchtopname toont een gedeelte van het geteisterde dorp: Links het volle dig verwoeste en onder sneeuw bedolven huis „Zur Miihle", waarin acht men. sen de dood vonden; rechts het vernielde chalet „Milhlebach" en daarachter liet letterlijk begraven hotel „Drei Könige", dat ziyaar beschadigd werd. „Witte dood" eiste 251 slachtoffers Volgens de laatste berichten be draagt het aantal slachtoffers van de „witte dood" in de Alpengebieden 251. Uit Oostenrijk wordt gemeld, dat 112 personen om het leven gekomen zyn of vermist worden. In Italië zijn tot dusver 34 mensen om het leven geko men en in Zwitserland 75. In alle drie de landen zijn velen gewond geraakt en is de schade groot. 4000 doden tengevolge van vulcaan-uitbarsting. .Een gebied van 12 bij 25 km. rond dé vulcaan de Laipington (Nw. Gui nea) is tot niemandsland verklaard. Volgens de autoriteiten is 50 van 'de plaatselijke bevolking ten min ste 4000 personen om het leven ge komen tengevolge van de sinds Don derdag verleden week opgetreden uit barstingen. Leden van reddingsploe gen hebben de lijken gevonden van 20 van de 34 vermiste blanken. Pseudo-vogelpest breidt zich uit. In de gemeente den lip breidt de pseudo-vogelpest zich nog steeds uit. De ziekte werd geconstateerd bij on geveer 200 kippen van een pluimvee houder. De beesten zijn vernietigd. Omstreeks half tien werden de be woners van de Zuiderakkerweg te Sloten opgeschrikt door de kreet „brand". Het vuur woed'de toen al in het achterhuis een tot huis ver bouwde schuurop het tuindersbe- drijf van de familie Meekel. De brand breidde zich zo bliksemsnel uit, dat men geen kans zag de kinderen, die in bed lagen, nog naar buiten te bren gen Slechts de ou'dste jongen Nico kon zich redden. Toen de brand ontstond, waren de vader en moeder bij hun ouders een kaartje aan het leggen. Na het alarm, snelden de vader en een toekomstige zwager onmiddellijk het huis binnen, maar de vlammen grepen zo snel om zich heen, dat het onmogelijk was de bovenverdieping te bereiken. De 8-jarige Nico, die getracht heeft zijn broertjes en zusjes te wekken, wilde, toen dit niet lukte, zijn ouders waarschuwen. Dit heeft de jongen het leven gered. De beide mannen hebben nog geprobeerd over het dak de bo venverdieping te bereiken, maar ook dit mocht niet meer baten. De vader RUSLAND STEUNT TWAALFLANDEN-PLAN De Sowjet-Unie heeft haar steun verleend aan het Arnbisch-Aziatisch plan voor het houden van een voorbe reidende conferentie met de Peking- regering over de problemen in het Verre Oosten. Ook China zelf ging met dit plan accoord. De vertegenwoordiger van Rusland in de politieke commissie der V.N. verklaarde, dat hoewel de twaalf- landen resolutie een aantal onvol, maaktlieden bevatte, de Sowjets toch bereid waren haar te steunen, in de hoop, dat zjj zal bijdragen tot de verwezenlijking van een vreedzame regeling. Maarschalk Mannerheim ernstig ziek Baron Gustaaf Mannerheim. de 82- jarige Finse maarschalk en oud-pre sident van de Finse republiek, is zeer ernstig ziek in 't kantonnale zieken huis te Lausanne, waar hy Dinsdag avond een spoedoperatie heeft onder gaan. Volgens de behandelende art sen zyn de kansen op herstel gering. Eisen in het proces Wreszynski. De procureur-generaal by het Ge rechtshof te Amsterdam eiste in het proces in tweede instantie tegen Siegfried Wreszynski zich noemende bankier en millionnair, een gevange nisstraf voor de tyd van vier jaar met één jaar aftrek in de eerste zaak, de zg. zaak-Scheffer. waarin hij door de rechtbank tot drie jaar en één jaar aftrek was veroordeeld, en een jaar gevangenisstraf conform de uit spraak van de rechtbank in de twee de zaak. de zg. zaak-Verheul. Zoals men weet staat deze statenloze te recht wegens oplichting van grote geldsbedragen in de bezettingstijd. Eierprijs zakt. De eierprijs daalt nog steeds. Tc Bameveld werd op de eiermarkt voor een groot deel van 1.700.000 stuks aangevoerde eieren slechts 10 cent per stuk betaald. Enige maanden ge leden deden de grootste eieren meer dan 20 cent. De kolenschaarste Overtollig gebru'k moet worden vermeden. Nieuwe maatregelen voor etalageverlichting. Hoewel na 27 Januari a.s. de maatregelen tot beperking van het electrici- teitsverbruik tjjdens de piekuren niet meer van kracht zyn, blijft het niet temin noodzakelijk het verbruik van electriciteit, zowel voor licht- als voor kracht- en warmtedoelelnden tot het strikt noodzakeiyke te beperken. Ten einde tot een zo groot mogeiyke bezuiniging op het kolenverbruik der elec- trlsche centrales te geraken, zullen met ingang van 28 Januari a.s. de volgende bepalingen van kracht worden: étalageverlichting zal voorlopig uitsluitend zijn toegestaan tussen zonsondergang en 20.80 uur. Dit houdt in, dat de étalageverlichting gedurende de hiervoor belangrijke uren kan worden ontstoken. Het verbod van lichtreclame en buitenverlichting zal voorlopig moeten biyven gehandhaafd in afwachting van voldoende zeker heid met betrekking tot de toekomstige kolenpositie. electriclteitsle vering aan industrie en huishouding ongestoord voortgang te doen vinden. Slechts-indien blijkt, dat deze maatregelen en het beroep tot energiebeperking op het huishoudelijk en industrieel verbruik gunstige re sultaten hebben afgeworpen, zal liet mogelijk zijn van verder strekkende maatregelen af te zien. De minister van economische zaken doet een ernstig beroep op de huis houdelijke verbruikers en het bedrijfs leven zich tot het uiterste in te span nen om het electriciteitsverbruik te beperken en op deze wijze een bijdra ge tot besparing van het kolenver bruik te leveren. Het is noodzakelijk op het huishoudelijk verbruik van electriciteit een besparing van ten minste 20 tg bereiken. Hiertoe moét b.v. het branden van ieder overtollig lichtpunt en het ge bruik van electrische kachels geheel worden vermeden. De particuliere verbruikers kunnen op deze wijze in belangrijke mate meewerken om de WAAR ZIJN DE CHINEZEN? Donderdag vonden de troepen der V. N. geen spoor van Chinese of Noordkoreaanse hoofdmachten binnen 80 kilometer van hun defensielinies. De geruchten nemen toe, dat de Chi nezen hun legers even ten Zuiden van de 38ste breedtegraad hebben doen halt houden om politieke onderhan delingen te beginnen of zelfs een ge deelte van hun beste troepen geheel uit Korea hebben teruggetrokken. Goese scholenwijk groeit! Inval in Haags speelhol VROUWEN' STUURDEN BRIEVEN AAN DE POLITIE. De Haagse recherche heeft Woens- igavond een inval gedaan in een café, waar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. 15 personen werden fearresteerd, onder wié de caféhou- er en een kellner. De caféhouder kreeg een deel van de inzetten, de kellner hield de deur in de gaten en maakte gebruik van wachtwoorden als er onraad was. Het café werd bezocht door bloe- menkooplui, broodbezorgers, taxi chauffeurs, kappersbedienden, enz. De politie ontving tal van brieven van de echtgenoten dezer bezoekers, die in het café het huishoudgeld vergok ten. Rechters maakten aiann BEGIN VAN BRAND IN AMSTERDAMS PALEIS VAN JUSTITIE. De brandslang, die hangt in de gang langs de strafkamer van het ge rechtshof aan de Prinsengracht te Amsterdam, heeft Donderdagmiddag goede diensten bewezen. In de raad kamer van de arrondissements-recht- bank, was een kachel omgevallen, waardoor de matten op de vloer en de meubelen in brand geraakten. De rechters maakten onmiddellijk alarm, waarna ijlings toegeschoten hulp dit rode haantje te lijf gingen.1 bouw uiteindelijk gebaseerd Eén der rechters verspeelde zijn toga. plm. 310 leerlingen. In Februari a.s. b egint de bouw Het zal nu geen maanden meer duren of in de omgeving van Koningin neweg en Kamperfoeliestraat, de nieuwe Goese scholenwijk, zal het doffe geklop van de heimachine weerklinken, die de betonpalen voor de funde ring van het nieuwe schoolgebouw voor het Chr. Lyceum de grond in zal jagen. Na vele besprekingen, die al v an eind 1948 af lopende zyn van- daag-aan-de-dag bouwt men zo maar niet, vooral niet een dergeiyk groot gebouw is het dan thans toch zover, dat op 19 Februari a.s; de aanbe steding zal plaats vinden. Wanneer daarna alles een vlot verloop heeft, koestert men de hoop dat in September 1952, by de aanvang van de nieu we cursus, het gebouw in gebruik genomen zal worden. Nadat het principe-besluit tot bouw genomen was, kwam als een van de eerste vragen naar voren, welke grootte de school diende te krijgen. Immers bij de bouw moet met de toekomst rekening gehouden worden. Wanneer de plannen voor de afd. Middelbare Meisjes School ook verwezenlijkt kunnen worden en mede op grond van statistiekeyfers, zal het Lyceum binnen afzienbare tijd 292 leerlingen tellen. Bovendien wordt in Den Haag overwogen Alge meen Middelbare scholen met een 4-jarige opleiding te stichten, gericht op de practijk van het leven. De H.B S.-ers zouden dan zesjarig worden. Inrichting van een dergelijke afde- ling,zou ook vergroting van het leer lingental tengevolge heben, zodat de Het terrein aan de Koninginneweg en de Verl. Kamperfoeliestraat, heeft een oppervlakte van 5000 M2. Twee vleugels van het gebouw met resp. drie en twee verdiepingen komen pa rallel te lopen en worden verbonden door een zgn. directie-gedeelte van twee verdiepingen, waarin ook de officiële ingang is geprojecteerd. Voorts komt aan de zijde van de Ko ninginneweg rechthoekig op de ene vleugel een lokaal voor overblrjven- de leerlingen met daaronder een ry- wielbergplaats en op de tweede vleu gel een gymnastieklokaal van 240 M2 te staan. Daar de hoofdingang tegenover de nieuwe Bergweg zal komen, waar langs in de toekomst een druk ver keer te verwachten is, is er een apar te ingang voor de leerlingen aan de Koninginneweg. Via de rywielberg- plaats bereiken zg dan de grote hall met de garderoberuimte. Bij de offi ciële ingang worden een concierge- kamer en een wachtkamer ingericht. In de vleugel van twee verdiepingen worden zes lokalen voor bijzondere vakken als scheikunde, tekenen e.d. alsmede op de bovenverdieping een leraarskamer ondergebracht. Boven de ingang komen de rector- en con rectorkamers, terwijl de vleugel van drie verdiepingen in totaal uit 16 ge wone leslokalen zal bestaan. Een 9- tal bestemd voor 30 leerlingen, zal de normale afmetingen van plm. 6.10 x6.30 m. krijgen en een 7-tal voor de kleinere klassen, met maximaal 24 leerlingen, worden ongeveer 6.10x4.50 m. groot. VAKLOKALEN-SYSTEEM. Daar men voornemens is in het nieuwe gebouw het zgn. vaklokalen- systeem toe te passen, waarbij niet de leraren doch de leerlingen na ie der lesuur van lokaal veranderen, worden de gangen en trappen zo ruim mogelijk gehouden. Voorts ko men er natuurlijk op diverse plaat sen de nodige toiletten en lokalitei ten voor het opbergen van materia len e.d. Aan het gymnastieklokaal woi'den tevens een kleedkamer en een wasruimte verbonden. In de lokalen wordt zowel aan de buitenzijde als aan de gangzijde zeer veel glas ver werkt. (vervolg op blz. 2) Het moet met ieders medewerking mogelyk zijn strengere maatregelen te voorkomen. In aansluiting op het bovenstaande wordt er op gewezen, dat ook het ko lenverbruik der gasfabrieken omlaag wordt gebracht. Dit betekent, dat ook voor het huishoudelijk gasverbruik 20 besparing dient te worden be reikt. wil men verdere maatregelen voorkomen. Kruis op meest eervolle wijze van functie ontheven By Kon. Besluit is met ingang van 1 Februari 1951 generaal mr. H. J. Kruis, op de meest eervolle wijze ontheven van de functies van chef van de generale staf en voorzitter van het chefs van staven comité; Luitenant-generaal M. R H. Cal- mejjer op de meest eervolle wijze ontheven van de functie van plaats vervangend chef van de generale staf. Bij hetzelfde Kon. Besluit is be noemd en aangesteld by de generale staf, tot generaal-majoor kolonel B. R. P. F. Hasselman, van het wapen der cavalerie. Generaal-majoor Has selman is benoemd tot chef van de generale staf. Tijdelijk, voor de tyd. dat hy de functie vervult van chef van de ge nerale staf, is generaal-majoor Has selman benoemd tot luitenant-gene raal. Aan generaal mr. Kruis en luite nant-generaal Calmejjer is de dank van H.M. de Koningin betuigd voor de A'ele diensten door hen in verschil lende gewichtige betrekkingen en on der dikwijls moeilijke omstandighe den aan den lande bewezen. Gehuwde ambtenares tot 1 Januari 1952 in dienst. De voorgenomen maatregel tot ont slag van de gehuwde ambtenaressen in dienst van net rijk is enige malen op geschort, laatstelijk tot 1 April a.s. Naar wij vernemen is de ontslagter mijn thans andermaal verlengd. Het gehuwd^ vrouwelijke rijkspersoneel kan dientengevolge in dienst worden gehouden tot 1 Januari 1952. WEEK LETS KOUDER. Geldig tot Vrijdagavond; Voor de Noordoostelijke helft van het land: droog weer met opklaringen, lichte vorst en overwegend matige Ooste lijke wind. Voor de Zuidwestelijke helft van het land: zwaar bewolkt met plaatselijke opklaringen en over wegend droog, temperaturen om het vriespunt, matige tot zwakke wind tussen Oost en Zuidoost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1