Ambachtsschool Goes vierde haar 75-jarig bestaan VAL DA WTBERT douAne-ambtenaren waren actief Juist nu! IN DE BOUWVAKKEN HEERST ER DEZE MAANDEN SLAPTE Griep, zware hoofd- en borstverkoudheid, diep vastzit tend slijm, snuift en wrijft U weg °"'aDAMPO pioniers kregen toch voorrang in de n.0.-p0lder C.J.M.V.-ERS SPRAKEN OVER UITBOUW VAN HET JEUGDWERK is toch maar j e ware ZIERIKZEE WIL EEN AANTAL INDUSTRIEWONINGEN „accountant" uit zierikzee bedroog makelaar bodemkartering van st. philipsland PROVINCIALE ZE EU W SE COURANT WOENSDAG 24 JANUARI 1961 Tientallen bloemstukken gaven aan het schoolgebouw een feestelijk aan zien, toen rond vier uur de vele be langstellenden net gebouw betraaen om bestuur en directie hun geluk wensen aan te bieden met dit bijzon dere jubileum. Bestuur, leerkrachten •en genodigden gebruikten des mid dags in de Ochtmanzaal een lunch, zodat de eerste bezoekers enkele ogenblikken in de filmzaal werden ontvangen, waar de vakgroep sme derij een interessante film over de waarde en de mogelijkheden van dit vak vertoonde. Op de receptie was het een druk komen en gaan van talloze vertegen woordigers van gemeentebesturen, ondexwijsinstellingen, vakorganisa ties enz., die het bestuur gelukwens ten. Namens de afdeling Goes van de Bond van Leerkrachten bij het N.O. sprak de heer J. C. H. Meijer waar derende woorden tot het bestuur en liet deze vergezeld gaan van een bloemstuk en een enveloppe met in houd. Mej. W. C. Weststeijn, direc trice van de Vakschool voor meisjes, welke instelling onder liet zelfde be stuur werkt, bracht de gelukwensen van het onderwijzend en administra tief personeel van deze school over, prees de goede samenwerking tussen beide onderwijsinrichtingen en bood als aandenken het bestuur een ge- bakstel aan. De heer J. H. L. Kimmehaede uit Nijmegen, soralc namens de Vereni ging van directrices en directeuren van Nijverheidsscholen in Nederland. Hij bracht hulde aan de oprichters, aan wie te danken is dat Goes thans een ambachtsschool bezit die een goede naam in de lande heeft. Ook betrok hij in deze hulde het huidige bestuur en de tegenwoordige direc teur. Voorts spraken nog namens de leerlingen de heer Van Wasser, ir. J. Versteeg als directeur van de Rijks- landbouwwinterschool. oud-notaris J. Pilaar, die als oude Goesenaar de groei van de ambachtsschool steeds met belangstelling had gadegeslagen, en de heer J. van der Meulen Bosma. oud-leraar, die als hoofdbestuurslid van de Bond van fabrikanten van betonwaren wees op de grote be- lioefté aan goede werkkrachten wel ke nog steeds Dij het bedrijfsleven be staat. De voorzitter van het schoolbe stuur, ir. M. J. Stoel Feuerstein, bracht alle sprekers en overige be langstellenden in welgekozen be woordingen dank voor de vele goede wensen. FEESTAVOND. De feestavond in de geheel gevulde Schuttershofzaal overtrof aller ver wachting. Van het moment af. dat de „stationschef" het vertreksein voor het eerste nummer gaf, werd in Kalveren, boter, fiets en steenkool in beslag genomen. De ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen te LJzendijke consta teerden dat een aantal personen pro beerden vier kalveren frauduleus de grens over te brengen. Toen de doua niers dit trachten te verhinderen, lie ten de smokkelaars de kalveren in de steek en wisten ondanks waarschu wingsschoten te ontkomen. De kal veren, ter waarde van 500, werden in beslag genomen. Tegen een vee handelaar uit Breskens en een land bouwer uit IJzendijlte is procesver baal opgemaakt. Te Nieuw Namen wist de douane beslag te leggen op 28 kg. boter en een rijwiel. De hierbij betrokken smokkelaar kon na betaling van een boete en achterlating van de boter en de fiets, zijn weg vervolgen. Ook in Zuiddorpe kon men 25 kg. boter in beslag nemen. De smokke laar wist in de duisternis te ontko men. In Sas van Gent probeerden en kele personen 1000 kg. steenkool de grens over te brengen. Ook dit ver hinderde de douane. De Belgen kon den na het betalen van een boete huiswaarts keren, echter zonder steenkool. Advertentie. Nu zoveel mensen om U heen verkou den zijn, moogt U vooral Uw keel niet verwaarlozen: Geef de bacillen geen kans, gebruik >u- Alléén in dozen 32, 45 en 70 eer.; Ook verkrijgbaar Wybert met menthol. dieselvaart een programma afge werkt, zo vlot, gezellig afwisselend en verzorgd en geheel afgestemd op de jubilerende ambachtsschool, dat het soms moeilijk in te denken was, dat hier schoolgaande jeugd aan het werk was, al mag dan zeker niet ver- feten worden, het grote aandeel, dat e leerkrachten met de directeur, de heer C. Buurman en vooral ook de' artistieke leider, de heer W. Wisse aan het hoofd, bij de samenstelling en de uitvoering hebben gehad. Na een kort openingswoord van de di recteur en nadat de sehoolharmonie met zang van de leerlingen, een spe ciaal jubileumlied ten gehore had ge bracht, gaf de voorzitter van het Be- NIJVERHEIDSJUBILEU M OP DE BEVELANDEN. Vele gelukwensen voor jubilerende onderwijsinstelling Druk bezochte receptie en geslaagde feestavond. In dc anders zo bedryvige Goesc Ambachtsschool aan de Westwal was Dinsdag liet lied van de arbeid verstomd, om plaats te maken voor een feestelyke drukte. De langverbeide dag was aangebroken, waarop het vjjf- en-zeventig jarige beslaan van deze school werd gevierd. In de namiddag was er in de Ochtmanzaal een druk bezochte receptie, tcrwyl des avonds in liet Schuttershof een geslaagde feestavond voor genodigden werd gegeven. stuur. ir. M. J. Stoel Feuerstein, een overzicht over het ontstaan en de groei van de school. Zeer kort slechts, omdat later zou blijken op deze avond dat in een levendige grafiek en een vijftal tableaux beter dan in woorden de groei en de betekenis van het Goe- se Ambachtsschool-onderwijs werden geschetst. De toneelclub was er voorts met aardige schetsen en oud leerlingen toonden eveneens wat zij konden. De tegenwoordige leerlingen lieten zich ook niet onbetuigd en een der le raren, de beer Wisse, bracht met een loflied op de Ambachtsschool de zaal aan het zingen. Op eeri^ officiële feestavond mogen ook de officiële speeches niet ontbreken. De directeur bood als voorzitter van de feestcom missie een jubileumgeschen aan in de vorm van een geluidsinstallatie en een geluidsfilm-apparaat. De direc trice van de vakschool; mej. W. E. Westeijn, moest met haar leraressen op het toneel verschijnen om de dank in ontvangst te nemen voor de me dewerking aan dit festijn. De direc trice werd hierby een bloemenhulde aangeboden. Aan het slot van deze geslaagde avond sprak wethouder J. J. van Melle een dankwoord namens alle aanwezigen en namens het ge meentebestuur een woord van hnulde. Ir. Stoel Feuerstein dankte tenslotte de organisatoren voor deze avond vol verrassingen. Vrij groot aantal arbeiders zonder werk. Probleem voor Schouwen-Duiveland. In .sommige delen van Zeeland zijn thans een vrij groot aantal bouwvak arbeiders zonder werk, Dat is een jaarlijks terugkerend verschijnsel, maai- het schijnt alsof er nu meer werklozen in de bouwvakken zrjn dan in vorige jaren. Voornamelijk op Schouwen-Duiveland is dit het geval. Hier zijn niet minder aan een 50-tal geschoolde bouwvakarbeiders zonder werkgelegenheid, welk hoog cijfer niet alleen aan de seizoenslapte is toe te schrijven. Op Schouwen-Duiveland raakt men namelijk langzamerhand een beetje uitgebouwd, omdat het voor dit eiland beschikbare bouwvolume niet zeer groot is en omdat er zo goed als geen grote objecten onderhanden zijn. Het merendeel van deze werkloze arbei ders is schilder en in dit vak moet men zich nu eenmaal voornamelijk bezig houden met onderhoudswerk. Er zijn in deze tijd echter maar wei nig mensen te vinden, die hun huis laten schilderen als het niet strikt noodzakelijk is. Daarom zal er en dat geldt niet alleen voor schilders! uitgezien moeten worden naar werk in andere gebieden en dat is. gezien dc verkeersverbindingen met Vliegveld te Knokke builen gebruik? Er is een kans, dat het vliegveld te Knokke wordt opgeheven en dat zou voor de toekomstige luchtverbindin- gen van Zeeland een tegenslag kunnen zijn, want vóór 1940 was de luchtver- binding met Zeeland voornamelijk mogelijk, doordat er naar Knokke kon worden doorgevlogen. Moelijkheden zijn te Knokke ont staan in verband met een eis van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sa bena. die een strook van 300 meter no dig heeft voor uitbreiding van het vliegveld. De Compagnie du Zoute, die eigenares is van de gronden rond om het vliegveld weigert deze strook af te staan, want haar villabouw-plan- nen zouden er door in het gedrang komen. De Sabena heeft thans medegedeeld, dat zij van verder gebruik van het vleigveld zal moeten afzien, wanneer de uitbreiding achterwege blijft. Schouwen-Duiveland en de moeilijk heden-om elders huisvesting te ver krijgen, niet altijd even gemakkelijk. WEST Z. VLAANDEREN. In de andere delen van Zeeland is het probleem minder urgent, liet minst is dit liet geval in West Zeeuwsch-Vlaanderen, dat nog steeds een gebied is, waar veel wordt ge bouwd. Ér zijn daar met uitzondering van enkele schilders bijna geen bouw- vakliedèn zonder werlc en bovendien zal dit kleine aantal werkzoekenden bij betere weersomstandigheden zeker ingeschakeld kunnen worden. Hier is dus geen sprake van een abnormaal verschijnsel. In Oost Zeeuwsch Vlaan deren is het werkloosheidscijfer in de bouwvakken iets hoger dan vorige jaren, doch ook in deze streek staan er nog voldoende bouwobjecten op stapel, zodat hier niet kan worden gesproken van een verontrustend verschijnsel. Weliswaar is er een overschot van ongeschoolde arbei ders. die dikwjils in de bouwnijver heid een onderdak vonden, maar zo dra b.v. de inpoldering van de Braak man begint, zal van dit overschot weinig meer te merken zijn. W ALCHEREN EN DE BEVELANDEN. Op Walcheren en de Bevelanden is er onder de vakarbeiders weinig of geen werkloosheid. Ook in deze gebieden is het voor de schilders slechter dan voor de andere vakken, vooral ook omdat het weer hun het werken be moeilijkt. Zo zyn er in Vlissingen en omgeving een 24 .schilders zonder werk. doch ook op Walcheren moeten- in- de toekomst nog tal van nieuwe werken worden uitgevoerd. Bezoldiging polder- en waterschapspersoneel. Het Provinciaal Bestuur van Zee land heeft een circulaire gezonden aan de besturen der polders of water schappen en de besturen vier waterke ringen van de calamiteuze polders of waterschappen in Zec-land, waarin de ze worden verzocht de nieuwe maat regelen met betrekking "tot de bezol diging van het Rijkspersoneel even eens toe te passen op het polder- en waterschapspersoneel. Advertentie. Nieuw gebouw voor de Meisjesvakschool te Goes? Het bestuur van de Vakschool voor Meisjes te Goes heeft het voornemen een nieuw schoolgebouw te stichten. De Minister van O. K. en W. heeft daartegen in beginsel geen bezwaar, indien de huur van het bestaande ge bouw wordt beëindigd met de Ingang van de datum, waarop de nieuwe school in gebruik kan worden geno men. Het gebouw aan de Vlasmarkt is door de gemeente nog tot 15 Nov. 1960 verhuurd. Daar B. en W. van Goes menen dat aan de plannen volle medewerking moet worden verleend, wordt de raad voorgesteld de huur op de gewenste datum te beëindigen. MINISTER STIKKER BEAXTWOORDDF. VRAGEN. In antwoord op vragen van de heer Engelbertink (K.V.P.J over de jong ste toewijzing van land en boerderijen in de N.O.-polder, heeft minister Spit zen gistermiddag in de Tweede Ka mer medegedeeld, dat de lijst van toewijzingen nog moet worden goed gekeurd. Inderdaad komen meer dan 40 pCt. aan de pachters van het „oude land". De pioniers hebben wei nig belangstelling getoond, maar ook aan pioniers zijn grote >en mooi gele gen boerderijen toegewezen. Dat 1/3 deel aan inwoners van de provincie Groningen is toegewezen, houdt verband met het feit. dat het ging om grote akkerbouwbedryven en dat er van elders weinig gegadig den waren. Voor onrust is er volgens de minister geen enkele aanleiding. Aan pioniers en bijna-pioniers is een duidelyke voorrang verleend. Er wordt geen aanleiding aanwezig ge acht het voorstel van de directie te rug te wijzen. EEN ZES MET VIER NULLEN Zeeuwen hamen deel aan kernconferentie op Ernst Sillem-hoeve te Lage Vuursche Ruim twintig Zeeuwse C.J.M.V.- ers hebben het afgelopen weekeinde doorgebracht op de bekende Ernst Sillem-Hoeve te Lage Vuursche om de derde kernconferentie van deze jongemannen-vereniging bij te wo nen, terwyl een gelijk aantal jon gensleiders zich tegelijkertijd in het Broederschapshuis te Bilthoven be zon op hun taak ten opzichte van de jeugd van 12 tot 16 jaar. Op de terug reis, welke per bus werd gemaakt, wisselden de conferentiegangers hun ervaringen uit en unaniem was men het er over eens, dat beide bijeen komsten uitstekend geslaagd waren. Reeds thans bereidt de C.J.M.V. zich voor op het eeuwfeest in 1953, dat op luisterrijke wijze gevierd zal worden. Men heeft zich ten doel ge steld in dit jubileumjaar een leden- Lal van 60.000 te bereiken. „Dit aan tal moeten wij trachten te bereiken", aldus de C.J.M.V.-secretaris, de heer E. J. M. Faber, Zaterdagavond in de huiskamer van de Ernst Sillem Hoe ve, „door de jongens van de straat op te nemen in onze vereniging. Ons streven moet uiteindelijk voortkomen uit een drang iets te willen doen uit bewogenheid voor de jeugd, die in nood verkeert en niet uit een zucht om de grootste jeugdorganisatie van Nederland te worden". Er waren niet alleen Zeeuwen, doch ook vertegenwoordigers uit andere provincies: in totaal ongeveer 80 man. Na de ontvangst hield de heer Faber Zaterdagavond een rede, waar in hij de geschiedenis van het ver bond in herinnering riep en tevens stipuleerde, dat de dienstplicht het bondswerk belemmert en het leden tal doet dalen. Hij Wees tenslotte op het voorrecht, dat Nederland een C. J.M.V.-gemeenschap rijk is, die met God's hulp tot veel in staat is. „To- j nen wij ons dit voorrecht waardig?", zo besloot de secretaris. NOG VELEN AFZIJDIG In de discussiegroepen bezon men zich ondermeer op de vraag, waarom zovele jongeren zich nog afzijdig houden van het C.J.M.V.-werk en welke redenen zij daarvoor hebben. Zondagochtend werd een speciale kerkdienst bijgewoond, waarna men andermaal praatkringen vormde om te spreken over de interne organisatie en de verdere uitbouw van het werk. De heer J. C. Gordeau, bondssecreta- ris voor Zeeland, Brabant en Lim burg, gaf 's middags na 'n toespraak van zijn collega voor het jongens werk, de heer A. Cazimier, een kor te samenvatting van het gesprokene. Hierop volgde opnieuw een debat, dat kort voor oïuitingstijd werd beëin digd. De heer A. Jansen, de Voorburgse bondsbestuurder, sloot als conferen tieleider het weekend. „Wij zijn weer op de berg geweest", zo zeide hij, ,,wy hebben onze idealen weer ge zien en ons er op kunnen bezinnen, nu gaan wij uiteen om in de afdelin- ge met de hier opgedane nieuwe moed en nieuwe kracht aan de slag te gaan". Een uitspraak, die duidelijk aangaf, waarom het bQ deze kern- conferentie ging. School te Zonnetnaire wegens griep gesloten. De bijzondere school te Zonnemaïre werd wegens het groot aantal griep gevallen gesloten. Op de kleuterschool waar meer dan de helft van het aantal leerlingen wegens ziekte afwezig is, worden de lessen nog voortgezet. Advertentie. Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd! Een klein sigaartje is óók een sigaar Overal waar een grote sigaar teveel tijd zou vergen, kunt U tóch ge nieten van pure tabak dank zij de senorita of het sprietje! Overal en te óllen tijde kunt U het zeggen: O De burgemeester sprak De aanvraag werd reeds Ingediend. De burgemeester van Zierikzee, mr. J. Schuurbeque Boeye heeft Dinsdag middag in de raadsvergadering zyn gebruikelijke nieuwjaarsrede gehouden, .waarin hjj er op wees, dat het jaar 1950 voor Schouwen en Duiveland ge schetst kon worden als een jaar van rustig en hard werken. De internationa le gevaren zjjn groot en de economische toestand van Nederland de koop kracht van onze gulden is gedaald tot 37 van 1914 is moeilijk. De verwezenlijking van de Benelux vlotte slecht en het aantal emigran ten uit Nederland nam toe. Het bedrijfsleven in ons gewest, ont wikkelde zich redelijk goed, met uit zondering van de mosselcultuür, die door een ramp werd getroffen. De vraag blijft wat op de duur de overheid voor de getroffen mosselvis sers zal moeten doen. Op Schouwen en Duiveland zijn ve le grote werken gaande voor ontwate ring, oeververdediging, ruilverkave ling en wegenverbetering. Behoudens énkele kleine stukken is Advertentie. mm -bed is ook voor U ideaal! Lekker warm en volkonïen geruisloze vering. Oplichting van 17.500. Anderhalf jaar gevangenisstraf eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen de. 32-jarige accoun tant G. W., thans wonende in Den Haag, wegens verduistering en oplich ting. W. zou in Januari van het vorige jaar onder valse voorwendsels f 17.500 hebben geleend van de Haagse make laar F. A. Muller. Boven'dien zou hij een in huurkoop gekochte auto heb ben verduisterd. M„ als getuige gehoord, beweerde, dat W. hoog had opgegeven van zijn bloeiend kantoor in Zierikzee eri van zijn vorderingen op Schouwen-Duive land, op grond daarvan zou Muller hem f 17.500 hebben geleend. Het kan toor in Zierikzee bleek echter niets waard, de vorderingen waren fictief en Muller zag zijn geld niet terug. W. verklaarde echter, dat hij eerst na de geldlening een onjuiste schilde ring van zijn financiële positie had gegeven. Hij achtte zich slechts schul dig aan grote beleidsfouten. Uitspraak 6 Februari. Verenigingsgebouow te Meliskerke vernieuwd. Donderdag 1 Februari zal te Me liskerke met enige plechtigheid het gerestaureerde vergaderlokaal op nieuw in gebruik worden genomen. Het tegenwoordige verenigingsge bouw was vroeger de openbare school, maar kwam in de twintiger jaren, toen het openbaar onderwijs in Me liskerke afgeschaft werd, leeg te staan. Door dc verwijdering van een scheidingswand werd het gebouw ge schikt gemaakt voor gebruik als ver gaderlokaal, maar het voldeed als zo danig toch niet ten volle. Daarom nam de gemeenteraad enige tijd ge ledén het besluit tot vernieuwing van het verenigingsgebouw. Deze vernieuwing, die tevens een aanzienlijke verbetering betekent, is thans voltooid. De grote zaal is uit stekend geschikt voor het houden van bijeenkomsten en het organiseren van uitvoeringen en maakt, mede door de ouderwetse schouw, welke men er in heeft aangebracht, een vriendelijke indruk. Het podium is van de zaal gescheiden door openslaande deuren, die bij uitvoeringen diëtist kunnen doen als décors en die, wanneer zij gesloten zijn, van het podium een mi niatuur-'vergadérloka alt je maken. De verlichting en het plafond wer den vernieuwd, ér werd een aardig toegangsportaal gebouwd en voorts werden een garderobe en een buffet gemaakt. Het vernieuwde vereni gingsgebouwtje betekent voor Melis kerke dan ook een grote aanwinst. Lagere landbouwschool te Nieuwerkerk gaat naar Zierikzee. In de raad van de gemeente Zierik zee werd medegedeeld, dat het kring- bestuur der Z.L.M. heeft besloten de lagere landbouwschool, die te Nieu werkerk is gevestigd, over te plaat sen naar Zierikzee. De raad besloot grojtd voor deze school aan te ko pen aan de Grachtweg voor 3000 en naderhand deze grond öf in erf pacht aan de Z.L.M. tè geven öf deze grond tegen de huidige koopsom aan dezé maatschappij te verkopen. Advertentie. Neem een doos echte P>AS TILLES VOORKOMINGVAN GRIEP de weg naar het Oosten van het eiland thans uitstekerid. Van de samenvoeging der gemeen ten hoort men op het ogenblik niets. HET BX.O. Er is aanleiding om te hopen, dat een regeling voor het buitengewoon lager onderwijs thans in orde zal ko men. Het vraagstuk van de verbindingen, die het eiland heeft blijft actueel. Wat Zierikzee betreft, memoreerde spr. het Koninklijk bezoek en het 50- jarig bést aan van de'N.V. Zeelandia= In het algemeen had Zierikzee niet te klagen over belangstelling. In de hotels werd in 1950 aan 2634 Nederlanders en 391 buitenlanders nacktlogies verstrekt en het gemeen temuseum werd door 2000 personen bezocht. Het gemeentelijk sportpark en het badhuis kwamen in 1950 weer op gang. Herstellingen werden verricht aan de Oosthavendijk en de reparatie van de kademuren werd voortgezet. Het grote werk aan de haven'dijken zal in 1951 moeten beginnen. Een aanvang is gemaakt met het leggen van een ringriool als eerste deel van het rioleringsplan. De modernisering van het gasbe drijf werd voltooid. DE WONINGBOUW. Wat de woningbouw betreft zou men gaarne op ruimere schaal willen bouwen. Een aanvraag voor industrie woningen is thans ingediend. In 1950 kwamen totaal 39 woningen gereed en er werden 11 woningen, waaronder 5 duplex, aanbesteed. Spr. zegde de woningcommissie en de wethouder belast met woningza ken dank voor de moeilijke taak, die zij in 1950 verricht hebben. Spr. riep de medewerking van de gehèle burgerij in bij het komende bevolkingsonderzoek op t.b.c. Een voorgenomen transactie met be trekking tot het Tempelierenhuis sprong af. Vast staat, dat wil er iets met dit historische gebouw gebeuren, de gemeente het pand zal moeten ko pen. Na nog de stichting van een ram- oendepot door het Ned. Rode Kruis en le vooruitgang in leerlingental van iet Lyceum gememoreerd te hebben, eindigde spr. met woorden van dank aan het gemeentepersoneel, de raad, en de wethouders. Plan wordt nader bestudeerd. In de Druiventros te St. Pkilipslan'd werd een vergadering gehouden van de Z.L.M.- en C.B.T.B.-afdelingen, waar twee belangrijke zaken aan de orde kwamen namelijk de bodemkar- tering en de kunstmatige inseminatie. De bijeenkomst stond on'der leiding van de heer J. A. Stols. Ir. S. F. Kuipers besprak de bodem kartering, waarbij hij allereerst wees op het verschil tussen grondonder zoek en bodemkartering. Beiden heb ben namelijk een geheel afwijkend doel. De bodemkartering is in hopfd- zaak gericht op kennis van de' Water huishouding in de grond. Spr, lichtte de techniek van de kar tering toe met een aantal lantaren plaatjes. Als resultaat van de veld waarnemingen wordt een kaart ge maakt. die tot een diepte van lm. 50 een beeld geeft van de bodem. Deze kaart vormt een leiddraad bij het op te maken rapport en uit de kaart zijn vele conclusies te trekken, die voor verschillende doeleinden haar beteke nis heben. Zo kan men bijvoorbeeld antwoord geven op de vraag, welke grond voor tuinbouw en welke voor boomgaard bestemd kan worden, wel ke grond waardevol is voor de land bouw en dus niet binnen gemeentelij ke uitbreidingsplannen moet vallen en welke grond minder waardevol is en wel voor die plannen kan worden afgestaan. Nu is het zo, dat de boeren wel op grond van ervaring hun bebouwings plan voor bepaalde gronden kunnen vaststellen, maar zodra door wijziging van de waterstand of door cultuur technische werken veranderingen in do bodem ontstaan, niet meer op die ervaring kunnen voort werken en dan kan aan de hand van de bodemkaart een waardevol advies gegeven worden. NADER OVERLEG. Na de voordracht van ir. Kuipers volgde een discussie, waarbij de vraag aan de orde kwam of het voor St. Philipsland wenselijk zou zijn een bodemkaart samen te stellen. Deze vraag zal door de besturen der landbouworganisaties en het polder bestuur nader behandeld worden. INSEMINATIE. Na de heer Kuipers sprak de voor zitter van de vereniging voor kunst matige inseminatie afdeling Tholen en St. Phil'psland. Hij schetste het ont staan van de K.I. De vereniging dc- schikt thins in Zeeland over een stie renstation, dat als eigen bedrijf is in gericht. Waar de enige stierenhouder van Tholen zijn bedrijf wil staken, is het van betekenis om toe te treden tot de K.I. Het bleek, dat vele aanwezigen voor aansluiting bij deze vereniging gepor teerd waren. Oorlogsherlnneringskruis voor burgemeester Bouwense. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot heeft het oorlogsherinneringskruis uitgereikt aan burgemeester D. C. Bouwense van St. Maartensdijk en Scherpenisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2