PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Regering denkt niet aan overdracht der souvereiniteit Generaal Kruis afgetreden als chef van de generale staf DE BILT Kantlijn Vandaag CHINESE TROEPEN STAAKTEN DE OPMARS IN KOREA UITBARSTING VAN DE VULKAAN LAMINGTON OP NIEUW-GUINEA 194e Jaargang - No. 20 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. L den Boer Adj. W de Pagter. Hoofdred G BallinliJn Pi. verv.; \V. Leertouwer en H. A Bossbarrit ABONNEMENTSPRIJS 31 ct. per week, i 4.55 p. kw £r p. p. 4.60 per kw Losse nummer» 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 24 Jan. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 1» ct. per mm Minimum p advertentie t 2jti, ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine aavertenUes tmax 8 regels» van i—6 rcgeu i i.— iedere regel meer 2b cent „Brieven oi adrea Bureau van cut Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.O. Middelburg. Bur VUsslngen Walstr 58--60. tel 2355 4 lijnen <b.g.g 2881 of 2150) M'burg 'Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr. 63. tei. 2473 (b.g.g 2228); Oostburg Pr. Maurttsstr 12, tel 102; remeuien Brouwerqstr 2; Zlerlkzee N Bogardsti C 160 tel 26. MENINGSVERSCHIL MET MINISTER. Kolonel Hasselman volgt hem op Generaal mr. H. J. Kruis Is afgetreden als chef van de generale staf. Ook luitenant-generaal M. R. H. Calmeyer, plaatsvervangend chef van de gene rale staf heeft ontheffing uit deze functie gevraagd en verkregen* Hem is verzocht zich voor bijzondere opdrachten ter beschikking te houden. Van officiële zijde tverd de volgende toelichting gegeven: De minister van oorlog is tot de conclusie gekomen, dat er te veel verschil van inzicht be staat tussen hem en de hoogste legerleiding over de wijze, waarop onze strijdkrachten kunnen en moeten worden georganiseerd, zodat hij zich Maandag na afloop van de ministerraad tot zjjn leedwezen genoodzaakt heeft gezien aan de chef van de generale staf, generaal mr. H. J. Kruis, mede te delen, dat hij zijn post aan een ander zou moeten overgeven. De minister van oorlog ls Dinsdagochtend door HLM. de Koningin in audiëntie ontvangen. Het ligt in het voornemen de kolonel der huzaren, B. R. P. F. Hasselman, Inspecteur der cavalerie, voor te dragen tot chef van de generale staf. Deze benoeming zal circa 1 Februari a.s. ingaan. Het aftreden van generaal Kruis is in de kring van de genei ale staf zeer onverwacht gekomen. Het was reeds lang bekend, dat er tegenstel lingen bestonden tussen de legerlei ding en de minister van oorlog, doch verscheidene hoofdofficieren ver- ldaarden deze afloop niet te hebben voorzien of verwacht. Er is tussen de minister en gene raal Kruis voornamelijk sprake ge weest van een verschil in inzicht over de uitvoering van het drie-divi sie-plan. De minister en generaal Kruis waren beiden voorstanders van een snelle uitvoering van dit plan. Bij de uitwerking zag men zich voor de vraag geplaatst, waar op dit ogen blik de mensen, het materiaal en de opleidingsruimte te vinden zouden zijn. Het ging beslist niet om de Eensklaps ziet Nederland zich ge plaatst tegenover een defensie- crisis. Generaal Kruis is op een nette manier aan de dijk gezet, zijn opvolger is reeds benoemd. En men mag aannemen, dat dit alles een ge volg is van het bezoek van generaal Eisenhower. Als men de Amerikaanse pers mag geloven, heeft Eisenhower zich inder daad nog al critisch over Nederland uitgelaten. Met name zou, hij van oor deel zjjn geweest, dat het beter was als minister-president Drees zich wat minder in de sociale welstand had verdiept en wat meer in de defensie problemen. Sociale zekerheid is vol gens de Amerikanen alleen wat waard, als men de wapens heeft om haar te verdedigen. De regering kon deze verwijten na tuurlijk niet op zich laten zitten. Het is tot ernstige meningsverschillen ge komen tussen de legerleiding en de minister van oorlog 's Jacob, hoewel nog Vrijdag j.l. officieel verklaard werd. dat er van diepgaand menings verschil geen sprake was. Bij deze botsing heeft generaal Kruis het on derspit gedolven. Generaal Kruis is steeds een om streden figuur geweest. Het Mi litair Gezag, door hem in de Londense jaren voorbereid, was niet bepaald een succes en het Nederland se volk bewaart er geen aangename herinneringen aan. Dit slaat natuur lijk terug op de organisator. Na de oorlog moest er voor troepen voor Indonesië gezorgd worden. Ook op de w\jze, waarop dit geschiedde, is her haaldelijk critiek geweest. Ten slotte is er op het zuiver Nederlandse leger critiek geweest. Te veel generaals, te veel officieren, te weinig troepen Met deze feiten voor ogen, kan men aannemen, dat de critiek, die volgens insiders thans op generaal Kruis' or ganisatorische talenten wordt uitge oefend door de minister van oorlog, niet onjuist is. Hoogstens kan men er de vraag aan vast knopen of de regering dan zelve zo ondeskundig was, dat eerst Eisenhower moest ko men, voor men de fouten ontdekte. Maar goed: met het verleden voor ogen kunnen wij instemmen met de critiek op generaal Kruis. Immers: zelf moest generaal Kruis nog in zijn Middelburgse rede toe geven, dat de parate kracht vrij wel nul is bij onze weermacht. Dit was natuurlijk een voor de le gerleiding zelve vernietigende cri tiek. Per saldo waren de lichtingen 1949 en 1950 beschikbaar en kon men putten uit een groot reservoir van gerepatrieerde militairen. Wapens zouden de legeronderdelen die daar uit gevormd kunnen worden, niet hebben gehad. Maar had het Engelse leger, dat in 1940 uit de grond ge stampt werd, wapens? Bovendien: aan Amerika en Engeland zou de taak zijn toegevallen voor wapens te zorgen. Men kan van een van 1940 45 leeggeplunderd volk ten slotte niet alles verlangen. Als er een keiharde kerel aan de top van ons leger had gestaan, zou die trouwens reeds ja ren geqverd hebben voor meer wa pens en reeds na Tsjecho Slowakije niet gerust hebben voor die er waren. Onze legerleiding en onze regering waren echter ziende blind. En zij ble ven het, ook toen het laatste jaar de gehele pers erop wees, dat wij weer loos waren als pasgeboren lammeren. Nog kon men zich afvragen of ge neraal Kruis de schuld droeg. Omdat van de zijde der rege ling geen woord van critiek kwam. De generaal Kruis bleef met autori teit bekleed. Eerst nu komt de critische aap uit de mouw. De generaal weet niet wat hij wil, handelt niet volgens vaste lijn, komt telkens met nieuwe plan nen aandragen. Dit is natuurlijk een lelijk ding. Op vraag, of het plan gefinancierd zou kunnen worden, want dat er zeer veel geld geofferd moet worden voor de defensie, daarover waren de gene raal en de minister het eens. De steeds weer andere plannen, die ge neraal Kruis Ontwierp om de di-ie hierboven vermelde vraagpunten op te lossen, konden de goedkeuring van de minister niet wegdragen. De mi nister miste daarin de door hem ge wenste vaste lijn. Hij wenste deze vaste lijn niet telkens doorkruist te zien door nieuwe plannen. Het laten te conflict misschien is het beter te spreken van een verschil van in zicht uitte zich, aldus verneemt het A.N.P. van bevoegde zgde, in zeer verscherpte vorm na het bezoek van generaal Eisenhower. Het werd toen zodanig verdiept, dat er geen basis meer was voor een goede sa menwerking tussen de legerleiding en de politieke leiding. De minister heeft het vaste voor nemen om zo snel mogelijk verder te bouwen aan de uitbreiding van de defensie. Er is reeds besloten om het drie-divisie-plan uit te breiden tot een vyf-divisie-plan. Met de uitwerking hiervan is men reeds begonnen. Regering in hoger beroep in kwestie Ambon. De regering heeft besloten in cas satie te gaan tegen de uitspraak van het Gerechtshof te 's-Gravenhage in zake het afvloeien der Ambonese mi litairen van het voormalige K.N.I.L. op Java. Verwacht wordt, dat het aftreden van generaal Kruis nog verschillende andere mutaties in de generale staf te weeg zal brengen. De nieuwe chef van de generale staf, kolonel Hassel man, werd gekenschetst als een uiterst bekwaam officier, die zijn sporen o.a. heeft verdiend bij de re organisatie van de cavalerie. Een hoofdofficier van de generale staf noemde kolonel Hasselman „een vechter, zo hard als een spijker". Luit.-generaal Calmeyer zal gaan optreden als persoonlijk adviseur van de minister. GENERAAL KRULS. Generaal Kruis, die in 1902 gebo ren werd, zag zich in Februari 1943 belast met de voorbereiding van het Militair Gezag, waarvan hij het hoofd werd. In September 1944 volgde de bevordering tot generaal-majoor, op 1 November 1945 tot luitenant-gene raal. chef van de generale staf. Op 1 Mei 1949 geschiedde de bevordering tot generaal. KOLONEL HASSELMAN. De kolonel der huzaren, B. R. P. F. Hasselman. die genoemd wordt als de opvolger van generaal Kruis, werd in 1898 geboren. Hij is thans als kolonel der generale staf inspecteur der ca valerie. In de lente van 1950 was hij militair attaché in Praag. In deze functie vertegenwoordigde h\j met de zaakgelastigde J. v. d. Gaag en de handelsattaché mr. K. Westerhof de Nederlandse legatie bij het gerucht makende proces-Louwers. is het 5 jaar geleden, aat op Walcheren het laatste der vier Ij g[ gaten in de djjk, dat nabij fort H Rammekens, werd gesloten; g Iis het 25 jaar geleden, dat de s V.A.R.A. begon met haar gere- g gelde uitzendingen. Het Westen bereid over Duitsland te praten. De Westerse vertegenwoordigers in Moskou, hebben Dinsdag een on- derhoud met minister Wisjinskv ge had, om het antwoord te overhandi gen op de jongste Russische nota over Duitsland. Naar verluidt, hebben Frankrijk, Engeland en Amerika met het Russi sche voorstel tot een viermogendhe- denconferentle over Duitsland inge stemd, och verzocht eveneens ande re zaken van wederzijds belang te be handelen. De Westelijke mogendheden hadden ook toegestemd, dat de vergadering der plaatsvervangers, die de agenda van de voorgestelde vierlandenbe- sprekingen zouden opstellen, niet te New York zou worden gehouden. Men heeft Londen of Parijs voorgesteld. Dinsdag zjjn op verschillende plaatsen tn Europa de deelnemers aan de „Rallye van Monte Carlo", liet grote jaarlijkse evenement op het gebied van de autosport vertrokken. Enige Nederlandse deelnemers kort voor hun vertrek uit Monte Carlo; v.l.n.r. de ploegen 106 (Dr. D. J. Hissink); 177 (Ir. H. D. Prins); 150 (J. Knegtel); 127 (Dr. J. B. Hillen). Attlee heeft nog hoop o p vreedzame oplossing. De troepen der V.N. konden Dinsdag naar believen kilometers ten Noor den van hun Unies rondtrekken en ontmoetten slechts sporadisch tegenstand van communistische troepen, die langs het gehele Koreaanse front de opmars gestaakt schjjnen te hebben. Van de Westkust tot Wondjoe in het centrum, drongen patrouilles der V.N. 11 a 16 kilometer in niemandsland door zonder Chinezen te ontdekken. Dit raadsel, gecombineerd niet de voorstellen tot een staakt het vuren der Chi nese regering, heeft weer voedsel gegeven aan de wjjdverspreide geruchten, dat de communistische troepen in Korea een algemeen bevel tot terugtrek ken hebben gekregen. De gehele sector aan de Oostkust schijnt geheel vrij van communisti sche troepen te zijn en patrouilles der V.N. konden tot 30 kilometer naar het Noorden komen zonder enige tegenstand te ontmoeten. Langs de Westkust zwermen pa trouilles der V.N. om Soewon heen, 10 kilometer naar het Zuidwesten, 8 kilometer naar het Zuiden en 10 kilo meter naar het Zuidoosten. Geen vij and werd ontdekt. Itsjon bleek verlaten te zijn en zon der tegenstand bereikte men het 15 kilometer meer naar het Noordoosten gelegen dorpje Ipori. VERWARRING. De nieuwe voorstellen van Peking- China voor een regeling in het Verre Oosten, hebben in Lake Success enige verwarring teweeg gebracht. Dinsdagochtend is het Britse kabi net in een buitengewone vergadering bijeen geweest om de voorstellen te bespreken. Na de vergadering wer den nieuwe instructies gezonden aan de Britse delegatie bij de V.N. VERKLARING VAN ATTLEE. De Britse eerste minister, Clement Attlee, heeft Dinsdag in het Lager huis zjjn instemming betuigd met de pogingen van de Aziatische en Ara bische landen om een wapenstilstand in Korea tot stand te brengen. Attlee meende, dat de Ver. Naties geen nieuw belangrijk besluit mochten ne men, waardoor de hoop op een vreed zame oplossing teloor zou gaan. Winston Churchill drong er bij Attlee op aan voortdurend de ernsti ge gevaren voor ogen te houden, die zouden ontstaan, indien de Britse politiek ernstig zou gaan afwijken van de Amerikaanse. Aanhangers der regering riepen hierbij: „Wij zullen ons niet in een oorlog laten meesle pen". Attlee gaf ten antwoord, dat zijn regering het van het grootste belang acht, dat de eensgezindheid tussen het gemenebest, de Ver. Staten en alle vredelievende landen gehand haafd blijft. De regering was op haar hoede voor pogingen om een schei ding teweeg te brengen. Men moest die manier zjjn er op korte termijn natuurlijk geen resultaten te berei ken. En er moet op korte lermgn wat bereikt worden. Plannen voor drie of vjjf divisies in 1952 zijn prachtig. Maar Nederland heeft behoefte aan één of twee divisies, liever vandaag dan morgen Hopelijk leidt de „revolutie" in de legerleiding tot snel resultaat. Want de positie, waarin Nederland tegenover de buitenwereld verkeert, is weinig minder dan beschamend. echter nooit gedachtenloos en roeke loos de hoop laten varen op een vreedzame regeling van een zaak, die voor de gehele wereld van belang is. De Aziatische landen menen, dat Chi na de kans moet worden gegeven een rol als gelijke in de landenge- meenschap te spelen. De Britse hou ding wordt mede bepaald door deze overwegingen. ERGER DAN EEN ATOOMBOM. Vierduizend slachtoffers onder de inheemsen. In een officieel communiqué is Dinsdag bevestigd, dat een uitbarsting van de vulkaan Lamington in het Australisch gedeelte van Nleuw-Guinea naar schatting vierduizend slachtoffers under de inheemsen heeft gekost. De slachtoffers bezweken aan brandwonden, veroorzaakt door de lava, die bij de uitbarsting uit de vulkaan werd geslingerd. Uit Port Moresby zal een schip met levensmiddelen en medicijnen naar het geteisterde gebied vertrekken. Reddingsvliegtuigen cirkelden Dins dag boven het gebied rondom de vul kaan Lamington. Zij keerden terug met de boodschap, dat het geen nut had nog naar overlevenden te zoeken. Verklaard werd dat de uitbarsting van de Lamington ..van groter omvang was dan de ontploffmg van een atoombom". Een Australische regeringsfunctio naris, die per vliegtuig een uitgestrek te vlucht boven het getroffen gebied heeft gemaakt, meldde twintig verla ten dorpen te hebben waargenomen, waar de huizen tegen de vlakte lagen en de ontbladerde bomen door het ge weld van de ontploffing tegen de grond waren geslagen". Vluchtelingen trekken langs aller lei bospaden door het met vulkanische as overdekte oerwoud, om te ontko men aan verstikking door de dampen, die na de uitbarsting nog zijn blijven LEGER HIELD EERSTE ALARMOEFENING In de afgelopen nacht werden er in geheel ons land door het leger alarm oefeningen gehouden. Deze oefeningen zjjn onlangs aangekondigd. Zij zjjn bedoeld om de paraatheid van staven en legeronderdelen te beproeven. De grootste activiteit werd ontplooid in die, centra, waar geoefende troepen gelegerd zjjn. hangen. Gehele dorpen liggen begra ven onder lava en as. Ivan Champion een bestuurder van het district van Papoea, waarin de Lamington is gelegen en die thans de leiding heeft van het reddingswerk, deelde mede dat het gehele Noordelij ke gedeelte van de Lamington door het geweld van de uitbarsting is weg geslagen. Men kan thans een rood gloeiende kratermond waarnemen waaruit nog steeds rook en stoom op stijgt. Eisenhower over de eer van de Duitse soldaat Te Frankfort is een verklaring van generaal Eisenhower uitgegeven, waarin deze verschil tussen de Duitse soldaat en de Hitlersoldaten maakt. ..Zoals ik aan de kanselier en de andere Duitse heren, met wie ik sprak, heb meegedeeld, ben ik tot het inzicht gekomen, dat er een wezenlijk onderscheid is tussen de gewone Duit se soldaat en officier en Hitler met zijn misdadige groep. Wat mij betreft geloof ik niet, dat de Duitse soldaat zijn eer heeft verloren. Het feit, dat bepaalde personen tijdens de oorlog oneervolle en verachtelijke daden heb ben bedreven, heeft zijn weerslag op de betrokken personen en niet op de grote meerderheid van Duitse solda ten en officieren", aldus Eisenhowers verklaring. Kamerdebat over Nieuw-Guinea Moties ingediend door dr. Schouten mr. Oud, Tilanus en Gortzak Nadat in de middagvergadering van Dinsdag nog door enige leden van de Tweede Kanier in het Nieuw-Guinea-debat het woord was gevoerd, heeft minister Van Maarseveen 's avonds namens de regering geantwoord cn daarbjj nadrukkelijk de verzekering gegeven, dat van dit kabinet nimmer enig voorstel tot overdracht van de souvereiniteit aan Indonesië is te verwachten. De regering is zover gegaan als redeljjkerwjjze maar gegaan kon worden, aldus de minister. Zjj heeft echter vastgehouden aan de eis, dat het bestuur over Nieuw-Guinea in Nederlandse handen behoort te bljjven. Na de rede van minister Van Maarseveen, heeft dr. J. Schouten (A.R.) een motie ingediend, waarin de voorstellen van de Nederlandse regering tot overdracht van de souvereiniteit aan de Unie en tot het vragen van internationale bemiddeling onaanvaardbaar worden geoordeeld. Ook mr. P. Oud (V.V.D.) diende een motie in, welke nog verder ging dan de motie- Schouten en waarin wordt uitgesproken, dat de regering niet-constitutioneel heeft gehandeld door de wijziging in haar houding niet in openbare behan deling in de Kamer te brengen. Voorts kwam er een motie-Gortzak (C.P.N.), strekkende tot het on- verwjjld terugroepen van alle strjjdkrachten uit Indonesië. De heer Tilanus (C.H.) kwam in de avondzitting nog met een motie, waarin nogmaals wordt uitgesproken, dat de souvereiniteit bjj Nederland dient te bljjven tot de bevolking van Nieuw-Guinea zich zelf zal kunnen uitspreken door een volksstemming. Voor de rede van minister Van Maarseveen bestond vanzelfsprekend zeer grote belangstelling. De minister schetste de gang van zaken met be trekking tot Nieuw-Guinea en wees er op, dat elk geschil op te lossen is, hetzjj op de basis van recht, lietzjj door een compromis. De Nederlandse regering heeft aan haar recht vastge houden en de weg van het compromis bewandeld door haar voorstel tot op dracht aan de Unie. Hierin lag de mo gelijkheid besloten, dat geleidelijk het Nieuw-Guinea-probleem als probleem uit de onderlinge verhouding van Nederland en Indonesië zou verdwij nen. De minister wees op het internatio nale aspect van het probleem en zeide o.ra., dat waar gepoogd is de ontwik keling van denationale tendenzen in Azië tegen te houden, dit heeft geleid tot radicalisering en soms zelfs tot een verbreken van de bestaande ver houdingen tussen Oost en West. Waar aan dc nationalistische stro mingen bevrediging is gegeven, werd de mogelijkheid van behoud van be hoorlijke betrekkingen open gehou den. Bij de conferentie over Nieuw-Gui nea lag het belangrijkste struikelblok in een verschil van inzicht over het zelfbeschikkingsrecht. Wanneer In donesië zich op het standpunt stelt, dat een deel van het gebied zich niet mag afscheiden tegen de wens van de meerderheid van geheel Indonesië, dan is het duidelijk, dat op deze wijze van zelfsbeschikking niets terecht kan komen. Indonesië zegt de deur open te houden, maar stelt daarbjj de eis van overdracht der souvereini teit. Van Nederlandse kant zjjn voor verdere onderhandelingen echter geen eisen gesteld. In de hoofdgedachte is de Neder landse regering zichzelf steeds geljjk gebleven en zjj heeft steeds het con tact met de Kamer in acht genomen. Met de heren Romme en Tilanus, was spr. het eens, dat Nederland moet open staan voor de Indonesische wen sen tot herziening van de R.T.C.- overeenkomst. PROF. ROMME TEGEN DE MOTIE. In de avondzitting verklaarde prof. Romme (K.V.P.) de ingediende moties niet te kunnen steunen. De heer de Kadt (P. v. d. A.) zeide alleen te voelen voor een regering, "die weet wat ze wil. De moties-Schou ten en Gortzak noemde hij onaan vaardbaar. Minister Stikker kondigde een verklaring aan, waarmede hij zolang mogeljjk gewacht had, omdat hij het gewenst vond, dat de Kamer zich eerst uitsprak, (vervolg op pag 5) Dijk doorgebroken van het Muntendarnmerdiep. WATER STROOMT MET KRACHT BINNEN. Dinsdagavond om ongeveer zes uur is de Oosteljjke dijk van het Munten darnmerdiep doorgebroken. Het water stroomt met kracht de Oosteljjke pol der binnen. De Oostelijke dijk van het Munten darnmerdiep. die door het doorsijpelen van het water zacht was geworden is over een afstand van zeker 20 meter weggeslagen, ongeveer midden tussen Zuidbroek en Muntendam. Met enor me kracht stroomt het water van het Winschoterdiep de polder, die zich tot Scheemda uitstrekt, binnen. Twee schepen, die in het Muntendarnmer diep lagen, werden door het gat in de dijk geslagen. Er viel niet aan te den ken, de stroom te stuiten. Mogelijk zal men het gat met behulp van bulldozers vergroten, teneinde de polder sneller onder water te hebben. Alle woningen in de polder waren reeds ontruimd. Reddingswerk in de Alpen in voile gang. NOG STEEDS SLACHTOFFERS. Het reddingswerk in de Alpenge bieden, die door lawinerampen ge troffen zijn, vindt nog steeds voort gang. Aan een honderdtal arbeiders, die geïsoleerd zijn in een kamp op de gross Clockner in Oostenrijks Karin- thië, wil men hulp bieden door het uitwerpen van voedselvoorraden. Vijf en zeventig andere arbeiders, die uit 't kamp wisten te ontsnappen, vertel den, dat in de buurt nog steeds lawi nes naar beneden kwamen rollen. Vele der houten hutten waren reeds door- neerstortende sneeuwmassa's als eierschalen in elkaar gedrukt. Bij Bad Gestein in de Koetschach vallei heeft men twaalf lijken uitge- fraven op de plaats waar een hoer erij stond. Nog twee mensen worden hier vermist. Het gehele aanzien van deze streek is door de neergekomen lawines veranderd. Men had grote moeite de plaats vast te stellen waar de boerderijen moesten zijn. De Zwitserse federale raad heeft Dinsdag een bedrag van honderddui zend Zwitserse francs ter beschik king van het Zwitserse Rode Kruis gesteld voor onverwijlde hulpverle ning aan de slachtoffers der lawines. De Rijn wast. De Rijn is op verscheidene plaatsen tussen Keulen en Bonn buiffen zijn oevers getreden. In Bonn heeft het Rijnwater bijna de tuin van het par lementsgebouw, dat dicht bij "de rivier is gelegen, bereikt. In Keulen zijn de kelders van enige dicht bij de rivier gelegen huizen onder water gelopen. Voorlopig bestaat er nog geen gevaar voor de scheepvaart. Het Rijnwater stijgt evenwel met ongeveer twee cen timeter per uur. België stelt 56.500 man ter beschikking. Binnenkort zal in de Belgische Ka mer het debat beginnen over de be groting van Defensie. Op de begroting van landsverdedi ging is een bedrag uitgetrokken van fr. 12,3 milliard, hetgeen fr, 4,6 mil liard meer is dan verleden jaar en ir. 8,2 milliard meer dan in 1948. België heeft een volledige infante riedivisie, een volledige pantserdivi sie, en een infanteriedivisie ter be schikking gesteld van de opperbevel hebber van de Atlantische strijdkrach ten. in totaal 56.500 man. Nieuw lid der Eerste Kamer. Tot lid der Eerste Kamer is in de vacatureVan Heuven Goedhart be noemd verklaax-d dr. F. Wibaut te Amsterdam. VOORSPELT: IETS KOUDER. Over het algemeen veel bewolking met slechts hier en daar enige motre gen en vooral in het Noorden van het land op vele plaatsen mist. Zwakke tot matige Oostelijke wind. Iets lagere temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1