JIMMY BROWN, sportheld no.1 NEDERLANDSE SOLDATEN IN KOREA VECHTEN VOORBEELDIG haar noodlot VERENIGING „HAN ELSBELAHG' O, die pijn "WITTE KRUIS" Nieuws KLANKEN UIT DE AETHER ONZE KLEINTJES BUITENGEWONE LEDENVERGADERING PROVIN ClALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 JANUARI I „HELDEN VAN WONJOE" Tot dusver zeer geringe verliezen. Blijkens buitenlandse persberichten heeft het Nederlandse Korea-detache- ment zich, In samenwerking met Amerikanen en Fransen, bij de strijd in en om Wonjoe moedig gedragen. Onder moeilijke omstandigheden, geteisterd door een felle koude, heeft men stand gehouden bü herhaalde stormaanval len der Noordkoreanen, die In getalsterkte verre de meerderen waren. De Nederlandse en Franse vrijwilligers worden thans in verband met hun op treden de helden van Wonjoe" genoemd. Volgens in Den Haag ontvangen telegrammen hebben onze vrijwilli gers echter reeds voor Wonjoe aan belangrijke gevechtshandelingen deel- fenomen. Zo hebben zij omstreeks 7 anuari bij Hoengsan de terugtocht van een Amerikaans regiment op Wonjoe gedekt. In Wonjoe aangeko men werden zij belast met de bewa king van het vliegveld en de verde diging van de stad. Toen de Ameri kanen Wonjoe verlieten, dekte het Nederlandse detachement met nog enige onderdelen de terugtocht van de Amerikaanse divisie, waarbij het was ingedeeld. De laatste berichten vermelden, dat het detachement sedert 11 Januari met de hulp van andere V.N -troe pen zijn positie Zuidelijk van Wonjoe handhaafde, waarby de tegenstan ders grote vèrliezen werden toege bracht. De Nederlanders lagen in de voorste gevechtslinie ingegraven. Niettegenstaande de strenge kou-, de wordt de geestkracht van de Ne derlandse soldaat voorbeeldig ge noemd. De commandant heeft Den Haag vier voordrachten voor dapper- heidsonderscheidingen toegezonden. De zware gevechten, waaraan de Ne- Advertevtie. Hoofdpijn en rheumatiek zyn wel de pijnen die de mensen het meest plagen. Witte Kruispoeders helpen U onmiddellijk van die pijnen af. Zij monteren U op en geven U Uw gezonde opgewektheid terug. PoedersfO.^Op. doosje 12st. Cachetsf 0.90 koker 12st. iTabl. f 1.7524st. Tabl. f0.90,, 12st. Bij apothekers en drogisten POEDERS-CACHETS-TABLETTEN derlanders hebben deelgenomen heb ben ook hun tol geëist: officieel is bericht ontvarigen, dat by acties op 9 Januari is gesneuveld de soldaat J. H. Sour, ongehuwd, afkomstig uit Eygelshoven (L.). Verder zijn er 12 zeer licht tot licht gewonden. BINNENKORT NIEUWE AANMELDING. De regering overweegt om binnen kort wederom vrijwilligers op te roe pen ter aanvulling en te zijner tijd aflossing van het Nederlandse deta chement Ver. Naties in Korea. Nadere bijzonderheden over de aanmelding zuilen spoedig worden bekend gemaakt. Er bestaat geen verband tussen deze nieuwe aanmelding en de ver liezen van het Nederlandse Korea- detachement, die tot dusverre zeer gering zijn geweest. Door de nieuwe aanmelding wil men zorgen voor de aflossing van de vrijwilligers, van wie het grootste deel zich voor één jaar verbonden heeft. Ze hebben 169 Nederlandse Staatsburgers gevraagd: Zijt ge standvastig geweest deze eerste drie weken van het nieuwe jaar? 103 hebben geantwoord: ja, ik heb mij aan de nieuwe verkeersregels gehouden 65 hebben geantwoord: ja. ik heb iedere Zaterdag een bloe metje voor mijn vrouw mee gebracht 1 beeft geauiwoord: ja, voort aan rook ik alleen maar Bond Street. Onveilige toestand in Oost-Java. Na de moord op het echtpaar van Wel in het Banjuwangische op 16 Ja nuari, waardoor het aantal slachtof fers van moordaanslagen in Oost-Ja- va sedert het begin van het jaar tot vier is gestegen, komt thans het be richt, dat de~ militaire instellingen in de residenties Besoeki, Malang en Soerabaja hulp aan de burgerlijke in stanties,zal verlenen bij het herstellen van de órde en rust en het bestrijden van de misdaad. Het aantal om het leven gebrachte planters in de pro vincie Oost-Java sedert 1 Januari 1950 bedraagt thans 19. Het hoofd van de politie in Oost- Java deelde aan Aneta mede, dat er thans in de Oosthoek gebieden zijn, waar het bestuur niet meer in staat is. zijn taak uit te oefepen. De be stuursinstellingen aldaar zijn totaal ontwricht, terwijl de bevolking voort durend in angst' leeft.- Vliegboten voor de marine. De Nederlandse regering heeft in de Ver. Staten zes Cataiina-vliegbo ten ten behoeve van de Marinelucht vaartdienst aangekocht. De eerste van dezé vliegboten is reeds in ons land gearriveerd. Zij zijn bedoeld als vervanging van het oude materiaal en zullen bij Aviolanda in Papen- drecht worden gereviseerd. in een Notedop Het tiuolclbesluur van ue o.iehting voor ds Landbouw heeft voor 1951 de heer H. D. Louwes herbenoemd tot voor zitter van de Stichting. Sophie Stein zal het volgende sei zoen geen dee'. meer uitmaken van liet A.B.C.-cabaret. De 61-jarige prof. Ernst Peuter (soc. dem.) is herkozen tot burgemeester van Wcst-Berlijn. Ds. Martin Niemoeller zal binnenkort een reis door Frankrijk en Amerika ma ken om ..de vrede te prediken". Vragen over verpachting in de Noordoostpolder. In de Kamerzitting van Dinsdag 23 Jan. zal de heer Engelbertink (K.V.P.) de ministers van Verkeer en Water staat en van Financiën vragen stel len over de verdeling van boerderijen in de Noordoostpol'der. Volgens de lijst van de directie van deze polder zullen meer dan 40 van do aar> te wijzen pachters de Walcherse boeren niet meegeteld van het oude land komen. Van de 233 uit te geven boerderijen komen er 115 aan de pioniers, 22 aan de bijna-pio- niers en bijna 100 aan de bewoners van het oude land. Circa 100 pioniers en vele honderden bijna-pioniers zijn gepasseerd. Volgens de heer Engel bertink heerst daardoor grote onrust onder de pioniers en bijna-pioniers in de Noordoostpolder. Indonesiërs kopen een hotel in Den Haag. Sedert enige tyd zyn onderhande lingen gaande tussen het Indonesi sche Hoge Commissariaat te Den Haag en de directie van het bekende hotel „De twee steden" aan het Bui tenhof over aankoop van dit hotel door het Commissariaat, dat hierin dan haar thans over Den Haag ver spreide kantoren zal .onderbrengen. Naar verluidt, zal de aankoop bin- nennkort zijn beslag verkrijgen. Kampioenstier verkocht voor 36.000.—. De kampioenstier „Adema 21" is door de fokkers, de broeders Dé" Ruy- ter te Blokker, voor 36.000 verkocht aan de „kunstmatige inseminatiever eniging Noorderkwartier" te Scha- gerbrug. Vijfmaal behaalde „Adema 21" het kampioenschap van Noord- Holland. Nieuwe gezanten benoemd. Bij K.B. is F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant d'Ansembourg benoemd tot Nederlands gezant bij het Thai- landse hof. Bij K.B. is verder dr. H. R. van Houten, chef der directie buitenland se dienst van het ministerie van Bui tenlandse Zaken benoemd tot Neder lands gezant bij-de verenigde Mexi caanse staten. DOOR FEUILLETON COPPERSMITH 13 De eerste vrouwen verschenen aan dek. Enigen hunner deden een po ging om een vuur aan te maken: het hout was vochtig, telkens gleden zij uit op het gladde dek, dat, nu de deining toenam, steeds schever kwam te liggen. Van eten zou op die manier niet veel komen. Bovendien meldde zich ook de zeeziekte reeds spoedig aan. De meeste kinderen lagen zon der een woord te spreken reeds in de kooien. En de mannen die meenden, dat een pyp tabak zou helpen de zeeziekte te bestrijden, moesten zich eveneens al spoedig gewonnen geven. „Elke dag een halve liter zeewater drinken", gaven de matrozen als goede raad. En de passagiers volgden dit advies gedwee op. maar helpen deed het niet. Integendeelspoe dig waren de passagiers der „Meer min" allen het slachtoffer der zee ziekte geworden. Zij lagen in hun kooien als een zielig hoopje mensen. Claire zat op haar kooi,, eindelijk alleen met haar verdriet. In haar handen had zij een uit ivoor gesneden beeldje, dat zij de vorige avond ten feschenke had gekregen van iemand, ie haar gevraagd had hem ook een aandenken te geven van haar. Zij had het direct beloofd. „Mor gen", had zij Gerard verzekerd, „morgen als wij gaan wandelen". In de plaats daarvan was Westerbaan nog laat "s avonds met de mededeling gekomen, dat de „Meermin" reeds vroeg de volgende ochtend het anker zou lichten en dat de bagage bij het aanbreken van de dag gereed moest staan. „En dat zou de neef van de reder niet hebben geweten Claire vermande zich. Zij moest nu eerst naar haar vader. Toen viel haar in. dat haar schoen nog steeds stuk was Het was werkelijk onmogelijk om nu een nieuw paar schoenen uit haar kist te halen. Daarom liep zij even later op één schoen naar de grote kajuit. Het ruwe hout deed haar pijn aan de ongeschoeide voet. Haar vader lag in zyn kooi. Hilty, de vroegere boekhouder, stond naast de oude Mumer en probeerde zijn hoofd te steunen. De zieke zag er slecht uit: de zeeziekte had hem zwaar aange pakt. „Gelukkig dat u er bent", zei Hilty tegen Claire. „Uw vader is to taal uitgeput". Meer dan een uur bleef Claire naast haar vader" zitten. Toen scheen hij in te sluimeren, zodat zij meende voor iets eetbaars te kunnen zorgen en haar bagage ordenen. In de eer ste plaats moest zij een paar andere schoenen zien te krijgen. Maar in de kajuit, waarin de vrouwen waren on dergebracht, heerste nu een ware verwarring. Overal lagen kleren en ontelbare andere voorwerpen. Claire bukte zich en bekeek de schoen, die zij hier achtergelaten had. Wat, zag zij het goed? Ja deze was gemaakt; de hak zat er weer onder. De vrouw van Chavelli zag haar verbaasd kij ken. „De toneelspeler heeft hem ge maakt", lichtte zij het meisje in. Snel 80. Toen Jimmv en meneer Goochem een beetje waren bekomen van hun blijdschap over het weerzien en Jimmy nog eens omstandig had verteld op welke manier hij door Pat en Mike was ontvoerd, begaven zij zich naar de badkamer van het huis om te zien hoe het met dc twee schobbejakken gesteld Was. Zij lagen met zijn tweeën meer dood dan levend in de badkuip, die half vol water stond. Verschrikt knipperden zij met hun ogen, toen zij Jimmy ontwaarden. „Moot zo", zei Jimmy met een grijnslach op z'n gezicht. „Nu zullen we er eens een beetje kokend water bij doen en dan pas gaan we de heren opwarmen tot zij zo rood als kreeften zienPat en Mike waren juist voldoende bij hun positieven om deze dreigende woorden met ontzetting aan te horen. Hun ogen puilden gewoo n uit. hun hoofd van de schrik en toen zij menee r Goochem naast Jimmy in de deuropening zagen verschijnen, begonnen zij om het hardst tegen hem te jammeren. „Ge nade Gerrit, genade!" smeekten zij. „Hij heeft ons eerst afgeranseld en toen heeft ie ons aan onze tenen in een pereboom opgehangen en nou wil-ie ons nog gaar koken ook!" Zuivelwaarde-toeslagen voor consumptiemelk. De moeilijkheden, die zich voor doen bij het bijkopen van melk voor consumptiedoeleinden hebben het be stuur van het Bedrijfschap voor Zui vel aanleiding gegeven te besluiten om voorlopig voor de week van 21 t.m. 27 Januari bij de berekening van de zuivelwaarde-toeslagen, de op basis van de tot volvette fabrieks- kaas verwerkte melk verkregen zui- velwaarde, i.p.v. met 0.25 per 100 kg. te verhogen met 0.75 per 100 kg- De buit van overval op Rotterdamse antiquair. Een bedrag van 600, een aantal kostbare ringen en clips met dia manten en twee goudstaven, elk van een kilogram, vormden de buit van de Vrijdag op een antiquair te Rot terdam gepleegde roofoverval. Zoals gemeld werd de man doorschoten; levensgevaar is echter niet aanwezig. De daders, een ongeveer 45-jarige man en een jonge vrouw van om streeks 25 jaar, spraken met een Zuid-Nederlands of Vlaams accent. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. Groenten: Andijvie 0.540.59; Bloem kool 3.6010.70; Rode kool 6.50—10: Ge le kool 6—8.10; Groene kool 711; Was- peen 8—26; Grote peen 3,50—8; Prei a— 19: Selderij 5.30—15.20 Knolselderij 4.50— 11.70; Spruiten 0.12—0.37; Uien 2.60—6.30; Witlof 0.14—0.43. Appelen; Allington Pippin 14—39; Belle fleur 15—30; Cox Oranje pippin 24—43; Glorie van Holland 30—31; GoudreineUe 21—44: Jonathan 28—48: Laxton's Super be 22—48: Eng, Bellefleur 24—37. Peren: Bredcrode 35—39: Comtesse de Paris 29—33; Cleser Wildeman 33—53; Kleipecr 25—38. St. Rem.y 2036. trok Claire de schoen weer aan en ging op zoek naar Bianchi. De Zuidwester, die de „Meermin" direct nadat deze de beschutte Zui derzee had verlaten, in haar greep had nam van dag tot dag. ja van uur tot uur in kracht toe. In het Kanaal was deze aangewakkerd tot een ware storm, zodat de „Meermin" niet dan met de grootste moeite de juiste koers kon houden. Laag joegen de wolkenbanken elke dag over het schip, dat na vijf dagreizen eindelijk de Oceaan bereikte. En gedurende die vijf dagen waren de meeste opvaren den van de „Meermin", behalve over geleverd aan zeeziekte, er zich ter- dege van bewust geworden, dat er van de vele beloften van Westerbaan niets, maar dan ook niets,, terecht kwam. De rantsoenen waren ontoe reikend; de kwaliteit van het voedsel bar slecht; aan dek koken was by het stormachtige weer uitgesloten. Verscheidene dagen achtereen had men het dan ook al zonder warm eten moeten stellen. De twee kajuiten voor de vrouwen en mannen waren, evenals het logies, in deze dagen bedompte verblijf plaatsen. De enige warme maaltyd, die men gereed had weten te maken, was erwtensoep geweest, erwtensoep van gezouten vlees. Maar de lijders aan zeeziekte wendden vol afkeer het hoofd om toen degenen, die geen of weinig last van het slingeren van de „Meermin" hadden, het eten brach ten. En de bemanning. Het slechte weer eiste alle mannen op. Met de passa giers konden zij zich niet bemoeien. Slechts één hunner, dezelfde, die de rede van de kapitein in stuntelig Frans had vertaald, vond af en toe tijd om een opbeurend woord te zeg gen tot de vrouwen en kinderen. IWordt vervolgd). Ver. van radioluisteraars thans opgericht. Zondagmiddag is te Amsterdam de Vereniging van Radioluisteraars offi cieel opgericht. De vergadering koos zich het volgende algemeen bestuur: mevr R. J. Kleekamp-Wassenaar (Apeldoorn), mevr. Wijnandts Franc ken (Den Haag), prof. mr. J, Drion (Dén Haag), dr. E. D. Hirsch-Ballin (Amsterdam), mr. J. W. F. Donath (Arnhem), mr. J. M. A. Budee (Apel- doron), mr. S. A. M. Bottenheim (Amsterdam), ds. E Gaalder (West- zaan) en M. G. Haringman (Hilver sum). Amerikaanse soldaat ontdekte een Stradivarius. Vrijdag heeft een Amerikaanse sol daat in het veroverde stadje Sojong in Korea «en „Stradivarius"'ontdekt. De viool, die in goede toestand ver keert en inderdaad echt schijnt te zijn, bevond zich in een gedeeltelijk leeg geplunderde winkel onder andere muziekinstrumenten, die waarschijn lijk het eigendom zijn van een plaat selijke orkestvereniging. In de viool was een papiertje met de woorden: .Antonio Stradivarius cremonae face- bat, anno 1725". LEZERS SCHRIJVEN... HONDENBELASTING. Vele hondenbezitters zouden gaarne zien. dat de mogelijkheid zou worden geschapen om de hondenbelasting in vier termijnen te voldoen. Nu moet 10 ineens worden betaald, hetgeen voor velen in deze tijd geen geringe uitgave is. Bij termijnbetaling komt het geld toch ook binnen? Middelburg. J. G. S. KERKNIEUWS NE". HERVORMDE KERK. Beroepen te Hummelo (toezegging) ds. F! J. Dun, vlootpredikant te Am sterdam. Aangenomen naar Kothen als hulp prediker J. Kuylman, emeritus predi kant te Vreeland. Bedankt voor dc Presbyteriaanse kerk van Nieuw Zuid Wales (Austra lië) met standplaats Bathurst P. Lug- tigheid te 'S-Gravenhage. eBroepbaarstellinig: candidaat R. A. Bitter, Hengelosestraat 2 te Delden, stelt zich beroepbaar. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP. Tweetal te Franeker: G. Kater te Dantumwoude en J. J. J. van Sluys te Den Helder. Aangenomen naar Joure: J. Krij- tenburg te Veenwoude. GEREF .GEMEENTEN. Beroepen te Woerden: Chr. van Dam te Werkendam. Beroepen te Viissingen ds. M Heer schap te Wageningcn. EXAMENS. Aan de Vrije Universiteit zijn ge slaagd voor het candidaatsexamen theologie 'de heren W. Baas, te Bosum, O. Jager te Delft en J. van Leeuwen te Amsterdam. CHR. GEREF. KERK. Op het tweetal te 's-Graveriz'ande komt voor: ds. J. C. Ravenswaay te Zaamslag. Beroepen te Artesia (U.S.A.) ds. C. Smits te Driebergen. DINSDAG De 50ste sterfdag van Verdi wordt vanavond voor de microfoon van Hilv. II herdacht met een hoorspel over zijn leven en zijn werk onder de ti tel „De troubadour", 's Morgens om 11 uur brengt Hilv. I een recital door de sopraan Elisabeth Lugt, die door George van Renesse wordt begeleid. Uitgevoerd worden liederen \*an Du- parc, Debussy, Ravel en Ponlenc. Hilversum I. 402 m. 7—24 AVRO. AVRO: 7 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram. muzie*. 9.30 Waterstanden. 9.35 Orkestconcert. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11 Sopraan en piano. 11.30 Voor de zieken. 12 Prome nade-orkest en soliste. (12.3012.33 Land en tuinbouwmededelingen. 12.3312.40 Voor het platteland). 13 Nieuws. 13.15 AVRO-Allerlei. 13.20 Financieel week overzicht. 13.30 Gram. muziek. 14 Voor de vrouw. 14.30 Gram. muziek. 15.30 „On ze Amerikaanse Buren". 15.45 Gram. mu ziek. 16.10 Kinderkoor. 16.30 Zenderslui ting. 18 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Drs. M. Klaas- sen: „Trage aarde: Nicuw-Guinea in het verleden". 19 „Paris vous parle". 19.05 Oude muziek. 19.45 „De schoonheid der schepping", causerie. 20 Nieuws. 20.05 Radicschaakwedstrijd Nederland—Noor wegen. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Geva rieerd programma. 21.15 „De Antwoord man". 21.30 AVRO-Allerlei. 21.35 Gram. muziek. 22 „Goede moed", causerie. 22.15 Orgelconcert. 22.45 Buitenlands overzicht. 23 Nieuws. 23 15—24 Gram. muziek. Hilversum II. 298 m. 7—24 KRO. KRO: 7 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek, 10.40 Schoolradio. 11 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12 Angelus. 12.03 Metropole orkest. (12.3012.33 Land en tuinb. med.t 12.55 Zonnewijzer. 13 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actu aliteiten. 13 25 Gram. muziek. 14 Geva rieerd programma. 14.53 Gram. muziek. 15.30 Ziekenlof. 16 Voor de zieken. 16.30 ZendeisluiUng. 18 Gram. muziek. 18 20 Amusementsorkest en soliste. 18.48 Sport; „Dit is leven", Voor de jeugd. 19 Nieuw*. 19.15 Sport. 19.23 Koorzang. 1952 Poli tiek overzicht. 20 Nieuws. 20.05 Radio- schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne V3n. 2012 „De Troubadour", hoorspel. 22.05 Pianorecital. 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender. 23 Nieuws. 23.15—24 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 23 Januari. Zon; op 8.34 onder 17.10 Maan: op f7.10 onder 09.12 23 Januari HUUÜ WATER LAAG WATER U.+NAP U.+NAP Viissingen 2.09 1.83 14.29 1,92 Terneuzen 2.37 2.02 14.54 2.11 Hanswcert 3.12 2.12 15.34 2.21 Zierikzee 3.40 1.30 16.01 1.42 Wemeldinge 3.55 1.56 16.12 1.68 -NAP 8.32 2.07 9.06 2.27 9.46 2.42 919 1.68 9.40 1.94 -NAP 20.39 1.85 21.13 2.05 21.54 2.20 21.24 1.46 21.52 1.69 5 -Ar -»-* x je i; Vrijdag 26 Januari 't D.V. hopen onze lieve si Ouders. Behuwd- en i: Grootouders si; j; J. C. den Hollander en E. M. den Hollander WJjngers, hun 40-jarige echtver- eniging te herdenken. j: Hun dankbare Kin. jj deren, Behuwd- en X \i Kleinkinderen. i; Schoondyke, Willemsweg 5. Dinsdag 6 Febr. gecost. bal,_zaal „Zeclandia". Hans- weert, tc geven door „Schcl- degalm". Entree 1.50. Ge- costumeerden 1.Aan vang 8 uur. Sluiting 2 uur., Ondergetekende betuigt hierbij zijn hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling. ontvangen bij zijn terugkeer uit Indonesië. Inzonderheid de buurtbewo ners. M. SCHIPPER. Beciusstraat 16, Souburg, Terstond gevraagd nulp in de huishouding, van middelb. leeftijd, voor d. en nacht, bij vrouw al leen. Ooststraat 32, Kapel- le-Biezelinge. Een „Kleintje" kost slechts één gulden. f ï^J.775 *r.e8els 1~' *6 Punts letter). Iedere regel meer fan 8 '"•■Kels. „Brieven of adres bureau san dit blad 25 cent extra. Betaling a contant. Dinsdag spreekt Ds. ENTER. Onderwerp: „Stralend licht in donkere tijden". Woensdag lichtbeeldenavond over Israël Leider: DANIEL GUTTER Toegang vrij. allen welkom. Dinsdag en Woensdag, aanvang 8 uur, Noordstr. 34, Viissingen Voor alle feesten en plech tigheden kunt u banken, ta fels met schragen, glas- en aardewerk enz. huren, bij J. ARNOIJS, Verbuur-inrichting, Braamstr. 45, Souburg (geslo ten woning). 9 Evangelisatie samenkomst. Woensdag 24 Januari, 8 uur spreekt voor U Ds. ENTER van Rotterdam. Muzieklokaai Burchtstraat, Souburg. 9 Heer zoekt gemeubil. of ungemeubil. kamer. Souburg of Middelburg. Brieven letter O, Fa. v. d. PEYL, Kantoor- boekh., Souburg. 9 Net slaapkamertje te huur te Vhssingen. Br. lett. R 93, Bur. P.Z.C., Viissingen. 9 Woningrull. Grote bovenwo ning, goede stand, voor kleine laenedenwoning. (geen havendorp), Br. lett, K 89. Bur. P.Z.C., Viissingen. 9 Winkelhuis met kleine be woning te Jiuur te Viissingen op goede stand. Zeer geschikt voor wolhuis. kleuterwinkel of derg. Br. nr. A 15. Bur. P. Z.C.. Goes. 9 Dienstbode gevraagd, bo^n dc 16 jaar, bij: A. ROTTIER. G 17, Schore. 9 Wie ruilt te Goes mooie woning op goede stand voor woning met pakhuisruimte. Br lett. A 16. Bur. P.Z.C.. Goes. 9 Telefonisch aangesloten K 1188—433, tV. WONDERGEM, vracht- en bodedienst. Brou- werijweg 14, Oostkapelle. 9 Wij gaan veel fietsen ver kopen. Daar kunt ook U van profiteren. Rijwielen voor elke beurs in de Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 59, Viissingen 9 Wringers, wringerbokken, wasborden, wasketels en de nieuwe Berkelite koekepan. F. J. VAN AARTSEN, Span jaardstraat 17, Middelburg. 9 Vogelliefhebbers. Parkieten tn groen, blauw, geel, wit paars, alles f 7,— per paar. P. TAELMAN. IJzendijke. 9 Net meisje, 19 j,, z.z.g. voor dc middaguren geplaatst in winkel of iets dergelijks, ook wel bij kinderen. Br. lelt. L 90, Bur. P.Z.C., Viissingen. 9 Te koop: D.K.W., 98 cc., in prima staat, 2de hands solex of iets anders mag des gewenst worden ingeruild. Br. Agent P. Z.C., Westkapelle. 9 Te koop: wit emaille keu ken kachel; zware reep, 40 me ter, z.g.a.n.; 1 paar zware lan ge laarzen. Ritthemse straat 1. Souburg. 9 Te koop: jonge hennen, aan de leg. A. KUIJS, Bogardstraat 8, Middelburg. 9 Te koop: haardkachel, prijs f 90.—. Adres St. Pieterstraat 19, Middelburg. 9 Te koop: auto, merk Flat 500. Garage „Mona", St. Jan straat, Middelburg. 9 Te koop: twee lappen kam- garen stof voor lierencosluum. Adres: Jozef Israëlslaan 78, (na 6 uur), Viissingen. 9 Gevraagd: nette werkvrouw van 9 tot 12 uur. Café-Rest. „De SchouwburgMolenwater, Middelburg. Bekende groothandel te Goes zoekt ERVAREN ERTEGENWOORDIGER Liefst met standplaats Middelburg. Brieven met uitvoerige inlichtingen en recente foto te zendenletter D 86, Bur. Prov. Zeeuwse Crt., Viissingen MIDDËLBURG. op Dinsdag 23 Januari 1951 in de groene zaal van het Schuttershof. Aanvang 8 uur precies. 9 Mevrouw TROMP, Nadorst-1 weg 30. Middelburg, vraagt 9 Arbeider gevraagd voor de net flink meisje, van 8—12 uur Noord Oostpolder. A. P. VA- en Donderdags de gehele dag. I DER, Grijpskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6