NIEUWS UIT ZEELAND f* Sport en wedstrijden WALCHEREN genda PolHierechier Middelburg LAATSTE NIEUWS. MAANDAG 22 JANUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANJ 5 De gerst-inlevering drukt te zwaar Voor geïnundeerde gebieden. Voor de afdeling Bruinisse van de Z L.M. heeft ir. J. Bos, adj. secreta ris een causerie gehouden over de huidige problemen in de landbouw. De bijeenkomst stond onder leiding var. de heer P. L. Krepel. De heer Bos besprak uitvoerig de versobe- ringseis, die Amerika aan ons heeft gesteld. Wij zullen onze uitgaven voor bewapening moeten verhogen. In verband met de versobering wees spr. op het gestegen vleesver bruik in Nederland. Uitvoerig ging hg in op de gerst- innameregeling, die niet het effect heeft gehad, dat men ervan ver wachtte. Er is namelijk slechts 10% uitgezaaid van de normale hoeveel heid wintertarwe. Spr. gaf in overweging nog ernsrig rekening te houden met uitzaai van zomert arwe. Wat de melkprijs Detreft, achtte hij het ondenkbaar, dat het Kon. Ned Landbouwcomité zou meewerken aan een actie als door de Friese Mg. voor Landbouw werd besproken. De boterafzet is thans beter. De koelhuizen liggen niet meer vol. Spr wekte tenslotte op tot stichting van een afdeling Schouwen en Duiveland van de Landbouwjongerengemeen- schap De voorzitter de heer Krepel m zgn Repliek op de rede van de heer Bos; vvees er op hoe de geïnundeerde gebieden en met name ook Duiveland nog steeds de nadelige gevolgen on dervinden van deze inundatie met zout water. Wie na de vele regens de Eercelen bekijkt, die het vorig jaai eteeld waren, met aardappelen, uien en hakvruchten, zal zien dat de structuur van de grond nog verie van goed is en er voor de betrokken landbouwers slechts twee mogelijk heden overblijven. Inzaai van granen of klavers. Waar zomertarwe voor uitzaai, praktisch niet is te beko men. blijft voor granen alleen de gerst. Vergt de Regering nu een in levering aan gerst van 2500 kg. per H A dan ligt deze inlevering voor Ie geïnundeerde gebieden veel te hoog en veel ongunstiger dan voor de niet geïnundeerde gebieden. Want ook ue oogstresultaten zijn op geïnundeerde gronden nog steeds slechter. Hg dc- pJeitte daarom, dat door de Z.L.M eer. gunstiger regeling voor de ge ïnundeerde gebieden zou worden be dongen en nodigde de Z.L.M.-deskun- d.ger. uit, de grond-structuur zoas die momenteel op Schouwen Duive land is, te komen onderzoeken. Na een korte discussie werden door de heer K. v. d. Knoop uit Brielle een serie aardige films vertoond. Vlissingen SUPPORTERSVERENIGING „DE ZEEUWEN". Ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan had de supportersvereniging van de voetbalvereniging „De Zeeu wen" Zaterdag in het Concertgebouw te Vlissingen een feestavond georga niseerd, waarvoor zeer grote belang stelling bestond. De voorzitter de heer J. C. Net, deelde in zijn ope ningswoord mede, dat de jonge ver eniging reeds 100 leden telt. Hij uitte de hoop. dat het eerste elftal wederom in de tweede klasse van de K.N.V.B. zal kunnen spelen. Een kleine kans is er. Nadat de voorzitter de vertegenwoordigers van zuster- voetbalverenigingen had verwelkomd, werd door een drietal dames een sup- portersvlag in de rood-witte kleuren aangeboden. De voorzitter van „De Zeeuwen", de heer A. Roose. was over het werk van de supporters vereniging best te spreken. Hij bood een enveloppe met inhoud aan. Daarna was het woord aan de ar- tisten. De verzorgers van de Bonte Bar. de radio-artisten Mary Gabriel, Wim van Herk en Nol van Dijk bij gestaan door de bekende Peter Pech, boden een aantrekkelijk programma aar. dat uitstekend in de smaak viel. De uianisf had veel succes met een potpourri van verzoeknummers en ook Peter Pech veroorzaakte stormen van hilariteit. Ln de pauze werd een verloting ge houden. De heer Net bood de arfistep na afloop als blijk van waardering een versnapering in de vorm van een taart aan. FILM-AVOND PHILATELIC A Voor leden van de postzegelvereni ging „Philatelica" te Vlissingen werden in restaurant Dekker enige films vertoond, welke de vereniging ter beschikking had gekregen van 't Nationaal Zwitzers Verkeersbureau. Voor de pauze werden twee films vertoond die de totstandkoming van postzegels liet zien en die werden vervaardigd door de Zwitserse PTT. Het ontwerpen van de afbeelding, 't vervaardigen van het cliché, het kleuren en het drukken van het ont werp, waren op overzichtelijke wijze in beeld gebracht. Na de pauze werd „Winterholidays en Zwitserland" gedraaid, welke de aanwezigen midden in de wintersport plaatste. De voorzitter, de heer A. Rorije, sprak een kort openings- en slot woord. ONDERWIJSKOSTEN. B. en VV. van Vlissingen stellen aan de gemeenteraad voor het he- drag te bepalen van de exploitatie der openbare scholen voor gl.o., v.g. l.o. en u.l.o. in 1949 en ook het be drag per leerling. Voorts willen B. en W. het weke lijks aantal lesuren bepalen voor net vakonderwijs by het v.g.l.o. en u.l.o. dit in verband met de vergoeding van de kosten voor het vakonderwijs bij de bijzondere scholen. B en W. stellen aan de raad voor een bedrag van 185,15 toe te ken nen aan de Prins Willemschool voor uitbreiding van de leermiddelen in de eerste klasse. Voorts leggen zij aan de raad een ontwerp-besluit 'voor, waarbij het gebouw van de Prins i Willemschool aan het betrokken schoolbestuur wordt overgedragen en tevens het mede-gebruik wordt toe gekend van het aanwezige gymna stieklokaal. Aar. de ouderraad voor het open baar lager onderwijs willen B. en W over 1951, een extra-subsidie van f 50 verlenen. MIDDELBURG. Vandaag: Kunstmuseum: Louis Heijmans- tentoonstelling, 1.30—5.30 uur: Electro. „The big lift" (14 j.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg- „De hartenbreekster" (a 1-), 8 uur; Van Benthem en Jutting, Chinese houtsneden, 96 uur. Morgen: Kunstmuseum: Louis Heijmans tentoonstelling 1,.30—5.30 uur; Schut tershof: Buitengew. ledenvergadering Handelsbelang, 8 uur; Electro- „Een vrouw bekent", 7 en 9.15 uur; Van Benthem en Jutting: Chinese hout sneden, 9—1 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Verbijstering" (13 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „De onster felijke sergeant", (14 j.), 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag; Lu xor: als vandaag. Verbetering van de straat verlichting. Enkele voorstellen tot verbetering van de straatverlichting werden door B. en W. van Vlissingen ingediend bij de gemeenteraad. Allereerst willen zij vier lichtpunten aanbrengen in de St Jacobsstraat. De kosten daarvan zul len f 750.— bedragen. Geruime tijd geleden trok de raad f 46.000.— uit voor het plaatsen van 200 lichtmasten in plan Oost en plan Bonedijke. Daar van zijn circa 80 masten nog niet ge plaatst. B. en W willen met die plaatsing voorlopig nog wachten en intussen de verlichting van Tuinstad en Tuindorp verbeteren met 16 lage lichtmasten en in de Vi-edehoflaan en omgeving 4 hoge lichtmasten plaatsen. De kosten van deze verbetering zul len op f 4300 komen en nu willen B. en W. dat bedrag putten uit het nog niet gebruikte deel van het cre- diet ad f 46.000.—. dat destijds werd verleend. DE HUUR VAN HET STRAND ENZ. De dienst der domeinen verhuurt het strand voor de Boulevard Evert- sen te Vlissingen aan de gemeente voor f 150 per jaar. Dat huurcon tract eindigde 31 Dec 1950, maar B. en W van Vlissingen stellen aan de raad voor de huur te continueren De Bedrijfsraad voor het Bouwbe drijf richtte zicb tot de gemeente Vlissingen met het verzoek in de eerstkomende maanden zeer weinig woningen in uitvoering te geven om dat het aantal in aanbouw zijnde wo ningen in Nederland reeds zeei hoog is. B. en W. menen, dat nu het beschik baar gestelde contingent vooi Zeeland zo gering is. de gevraagde maatregel in Vlissingen niet getroffen be hoeft te worden. Evenmin willen zij ingaan op een verzoek van de Kon. Ned. Jagersver eniging afdeling Middelburg om het euvel van loslopende honden tegen te gaan. Er is in deze gemeente hoege naamd geen jachtterrein aanwezig. LEESZAALSUBSIDIE. In ver-band met de in 1950 toege kende tweemaal vijf procent loonsver hoging aan het personeel van de Openbare Leeszaal zal het nodig zijn de gemeentelijke subsidie te verhogen met f 221.55. B. en W van Vlissingen legden een daartoe strekkend ont werpbesluit aan de raad over. .EVA BONHEUR" VOOR ARBEI- DERSKUNSTKRING. Door omstandigheden kan de op voering vah het blijspel „Toen wij trouwden" voor de Arbeiderskunst kring van de Vlissingse Bestuurders- bond op 12 Februari niet doorgaan. Daarvoor in de plaats zal het Ned. Volkstoneel „Eva Bonheur" van Hëij- ermans ten tonele brengen. BENOEMINGEN. B. en W. van Vlissingen stellen aan de raad voor te benoemen tot waarne mend gemeente-geneeskundige (vaca ture wijlen G. Sissingh) de heer H. P. Veening, internist te Vlissingen. B. en W. adviseren de gemeenteraad te benoemen tot lid van de commissie voor de financiën (vacature M. J. van Poelje), de heer W. Andriessen en tot lid van de commissie voor So ciale Zaken (vacature M. J. van Poel je), de heer G. Geldof. Voorts willen zij de heer I. Rek kers herbenoemd zien als lid van de Commissie van beheer Zeemans- en Vissersbeurs. Aan de avondschool voor nijver heidsonderwijs wensen B. en W. de heer P. van Tilburg, leraar handteke nen en technisch schetsen, te benoe men in vaste dienst en als administra tiekracht bij de dagschool voor nij verheid (gedurende 3 dagen per week) dragen B. en W. aan de raad voor de heer J. P. Kempe, die concierge aan de avondschool is. B. en W. stellen voor de heer A. de Muynck uit Middelburg te belasten met het onderwijs in handtekenen aan de gemeentelijke industrie- en huis houdschool. Westkapelle NAT. CHRISTEN GEHEEL ONTHOUDERSVERENIGING. Uitgaande van de Nat. Christen Geheelonthoudersvereniging werd in de Zwitserse cantine te Westkapelle de film: ,,De kinderen van de grote Fjeld" vertoond. Ds. Oosthoek open de met gebed. De heer D. B. v. d. Veen sprak een propagandistisch woord. Zowel by de kinderen als by de ouderen bestond voor deze bijeen komst vrij veel belangstelling. Middelburg TROUWE BONDSLEDEN ONDERSCHEIDEN. De afdelingen Middelburg van <le Alg. Ned. bond van Handels- en Kantoorbedienden en Handelsreizi gers „Mercurius" en de Alg. Be- drgfsgroepencentrale organiseerden in onderlinge samenwerking Zater dag in De Vergenoeging een ontspan ningsavond voor leden en huisgeno ten. Het programma vermeldde het op treden van prof. Fantasio met zijn goocheltoeren en de Four Mexicans, met guitaarmuziek en zang. Deze at tracties werden zeer op prijs gesteld en hadden veel succes; vooral de vin gervlugheid van de „professor" wek te ieders bewondering. De districtsbestuurder van „Mer curius", de heer W. v. d. Vlerk uit Rotterdam,.huldigde drie leden van deze bond. De heer W. H. Appel, ile reeds 40 jaar lid is, ontving de gou den bondsspeld, terwgl mej. C. Geers cn de heer A. W. Bouff in verband met hun 25-jarig lidmaatschap, een verguld zilveren insigne ontvingen, alsmede een fraai presse papier. Oe heer Appel dankte namens de jubila rissen en richtte zich met enkele gloedvolle woorden tot de vele aan wezigen, met name de jongeren, WAARNEMEND GEMEENTE ONTVANGER. Nu de Middelburgse ambtenaar I. S. Blokpoel om administratief-tech- nische redenen per 1 Januari j.l. is overgeplaatst naar de secretarie, komt het B. en W. gewenst voor hem te ontheffen van de functie van twee de wnd. gemeenteontvanger. Het col lege heeft de Raad voorgesteld de ambtenaar le klasse ten kantore van de gemeente-ontvanger J. J. Hack te benoemen tot tweede plaatsvervan gend ontvanger. MAANDAG RAADSVERGADE RING. De raad der gemeente Middelburg zal op Maandag 29 Januari te 2 uur in het Stadhuis in openbare vergade ring bijeenkomen. Veere VOOR NOODLIJDENDE KINDEREN. De Zaterdag gehouden inzameling te Veere voor de kinderen in de kam pen van West Duitsland is een groot succes geworden. Behalve vele goe deren kwam ook een flink bedrag aan geld binnen. Oostkapelle VERGADERING N.C.V.B. De afd. Oostkapelle van de N.C.V.B. hield haar jaarvergadering. Als spreker trad op ds Pontier van Domburg met het onderwerp „De Mariaverering". Een zeer geani meerde bespreking volgde hierop. UITVOERING „CRESCENDO" Te Oostkapelle gaf de muziekver eniging „Crescendo" een openbare uitvoering voor genodigden en dona teurs in het verenigingsgebouw, on der leiding van de directeur, de heer P. Wisse. De voorzitter der vereniging, de heer A. Rotte, heette bg de opening allen hartelijk welkom. Nadat een vijftal stukjes waren ge speeld, trad de toneelclub „Onder ons" op met de schets „Lui van Standing", waarna nog een vgftal stukjes ten gehore werd gebracht. De belangstelling was zeer bevredi gend en getuige het herhaald applaus bleek dat het gebodene zeer in de smaak viel. Nieuw- en St. Joosland LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van de gemeente Nw. en St. Joosland nam in het afgelopen jaar af met 2. Op 31 December 1949 bedroeg het aantal ingezetenen 1288 (669 m. en 619 vr.Dit aantal vermeerderde door geboorte met 25 (12 m. en 13 vr.) en door vestiging met 62 (27 m. en 35 vr.); het verminderde door overlijden met 8 (4 m. en 4 vr.) en door vertrek met 81 (36 m. en 45 vr.). Op 31 December 1950 bedroeg het inwonertal dus 1286 (668 m. en 618 vr.). 1 Er werden in 1950 14 huwelijken voltrokken; er \yerden geen echt scheidingen ingeschreven. Vrouwenpolder FEESTAVOND KINDERKOOR. Vrijdagavond hield het kindei'koor „Van Knop tot Bloem" te Vrouwen polder zyn vijfde jaarfeest. Na psalm, gezang en Schriftlezing, heette de voorzitter, de heer A. C. Louwerse, alle aanwezigen hartelijk welkom. Secretaris en penningmeesteresse brachten hun verslagen uit. Het koor tje heeft 30 leden, terwgl het 107 be gunstigers telt. Het programma be vatte voordrachten, samenspraken en zangstukjes van 2, 4 of 6 kinderen. In de pauze werd een spreekwoor den-wedstrijd gehouden. Het kinder koor heeft het talrijke oubliek een zeer genoegelijke avond bezorgd. Een collecte ten bate van het Kanker fonds bracht 15,86 op. De secretaris sloot met dankgebed. Officiële publicaties VLISSINGEN. BENOEMING TIJDELIJK WETHOUDER GEMEENTEWERKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Raad dier ge meente in zijn vergadering van 10 Janu ari 1951 voor de duur der ongesteldheid van de heer M. A. van Popering, tot tij delijk Wethouder heeft benoemd de heer M. J. van Poelje, aan wie is opgedragen de behartiging van de aangelegenheden betreffende „Gemeentewerken". Vlissingen, 15 Januari 1951. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag 26 Januari 1951, des namiddags te 2 uur een openbare vergadering van de Ge meenteraad zal worden gehouden. Vlissingen, 19 Januari 1951, BRIDGE: Geslaagde drive van de „Vlissingse Fles". Ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan hield de vereniging Vlissing se Fles een perfect georganiseerde drive, waaraan niet minder dan 59 paren deelnamen. Talryke prachtige prgzen waren uitgestald. Na afloop van de wedstryd konden de danslus- tigen hun hart ophalen. Vóór de prgsuitreiking wenste de voorzitter van het District Zeeland, de heer H. B. J. Knoop, bestuur en leden geluk met dit feest en hg dank te de bestuursleden voor al het werk, dat zg belangeloos verrichtten bij het organiseren van twee grote drives binnen één jaar! De voorzitter, de heer Van Iren. reikte daarna met een toepasselijk woord de prijzen uit. Groep Al: le prgs dhrn. Mol en Roozen (Veere) 59,61 2e prgs dhrn. Knoop en Ouwehand (Vliss 54.63 Groep A2: le prgs Echtp IJssel (M'burg) 60,58 2e prgs id. v d. Kreke (Vliss.) 59.61 Groep BI: le priis dhrn. Byi en Marinissen (Vliss.) 57.41 2e prijs dames v. d. Boudt en Gabriëlse (M'burg) 55.09 Groep B2: le prijs dhrn. LMinse en Heijstek (M'burg) 59.26 ?e prgs dames Alewijnse (M'burg) 54,17 (na'loting met 2 andere naren). Groen Cl: le nrijs echtp. Louwer se (M'burg) 61.73 2e nrijs id. Brouwers (M'burg) 54 16 Groep C9.: le priis dhrn Joosse en Wienia (M'burg) 68 06 2e prijs mevr. Groot en dhr. Blankert (Vliss.) 57.41 Extra prijzen voor het hoogste aan tal punten in één spel behaald: De dames Ferwerda en Heijboer (M'burg) 1680 punten: echtp 'v. d. Kreke (Vliss.) 1540 punten. Evenals bii de ringrrjders was er een pollepel (met aardige persoonlij ke prezen) voor no. laatst, het echt. pasr Priester. Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan zal de Vlissingse Bridgeclub een grote drive in Maart a.s. houden TAFELTENNIS Coby van Megen won de Limburg Cup. De 19-jarige Coby van Megen uit Nijmegen heeft Zondag in Hilversum het tafeltennistournooi om de Lim burg-cup tussen de 10 sterkste ta- feltennisspeelsters van Nederland ge wonnen. De winnares van het vorig jaar. Fransje Beek uit Den Haag', moest met een gedeelde tweede plaats met haar stadgenote Henny van Woezik genoegen nemen. Zeer spannend waren vooral de wedstrij den tussen Fransje Beek en Margot van Wijk. nog altijd een geduchte tegenstandster en uiteraard de be slissende laatste partij tussen Frans je Beck en Coby van Megen. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Nederland zal met een dames- en een heren team deelnemen aan de wereldkampioenschappen tafelten nis, die van 2 tot 11 Maart a.s. in Wenen worden gehouden. In het damesteam werden gekozen Fransje Beek. Den Haag en Coby van Megen. Nijmegen. In het herenteam werden opgesteld Cor Pelser, Cor du Buy en Willy van Zoelen, allen Amsterdam. Captain is de heer N. Hogendoom, Utrecht. DAMMEN SOUBURGYERSEKE 9—9, In de hoofdklasse van de Zeeuwse Dambond werd te Souburg de wed strijd Souburg IYerseke I gespeeld. De uitslag was 99. met een afge broken partij, welke gunstig voor Souburg staat. De gedetailleerde uitslag luidt J. v. Eenennaam—R. Rijkse 0—2; G. v. EenennaamM. v .d. Parel 11; L. LeynseJ. Zuidweg 20; A. v. Sorge—P. Hoogstrate 0—2; J. Groene- veltM. J. Huisman 11; A. d. Pag- ter—C. d. Rooij 11; L. Bosschaart— D. v. Boven 20; F. v. Eenennaam— S. Buise 20; M. J. PluymersH. Bal legooien, afgebroken; Ch. Kats—C. d. Rooij 0—2. WIELRENNEN ZEEUWSE WIELERBOND OPGERICHT Programma voor 1951. In Hulst werd een vei-gadering ge houden door de N.W.U. In deze ver gadering werd opgericht de Bond van Zeeuwse wielersportverenigingen. In het bestuur hebben zitting de heren: Van Heukelom uit Hulst, voor zitter; Calon uit IJzendijke, vice-voor- zitter; C. v. d. Linde uit Vlissingen. penningmeester; Baert Jr. uit Sas van Gent, secretaris en Verhagen uit Oud- Vossemeer, 2e secretaris. Leden zijn de heren Kindt uit Kloosterzande, P. Ysebaert uit Terneuzen, Polfliet uit 's Heerenhoek en Bogaert uit St. Jan steen. Voorts werd tijdens deze vergade ring het wedstrijdprogramma in 1951 voor Zeeland bekendgemaakt. Dit luidt als volgt: 15 April: Kloosterzande, course voor amateurs en nieuwelingen; 3 Mei: Vlissingen, course voor nieuwelingen; 5 Mei: Koewacht: course voor ama teurs en nieuwelingen; 6 Mei; Nieuw Namen: course voor nieuwelingen; 8 Mei: Hulst: course voor amateurs en nieuwelingen; 14 Mei: Koewacht: cour- se voor nieuwelingen; 15 Mei: IJzen dijke: course voor nieuwelingen: 15 Mei Axel: course voor amateurs; 26 Mei: Terneuzen: course voor profs; 2 of 3 Juni: Sluis: course voor amateurs; 10 Juni: Oostburg: course voor amateurs; 26 of 27 Juni: St. Jansteen: course voor amateurs en nieuwelingen; 30 Juni: Kruiningen: course voor prof en amateurs; 7 Juli: Krabbendijke: cour- se voor amateurs; 14 Juli: Philippine: course voor amateui-s; 14 Juli: Oud- Vossemeer, course voor amateurs. 5 Augustus: Hontenisse: course voor amateurs en nieuwelingen; 11 Augus tus: Sluiskil: course voor nieuwelin gen; 11 Augustus: Vlissingen: course voor amateurs; 15 Augustus: Graauw: course voorlopig voor amateurs en nieuwelingen; 15 Augustus: Axel: course voor nieuwelingen; 18 Augus tus: Vlissingen: course voor amateurs; 26 Augustus: Hengstdijk: course voor nieuwelingen; 4 September: Sas van Gent: course voor profs; 11 Septem ber: Nieuw Namen: course voor ama- terus en nieuwelingen; 15 September: Lamswaarde: course voor nieuwelin gen; 30 September: 's-Heerenhoek: course voor amateurs en nieuwelingen en 9 October: Hulst: course voor ima- eturs en nieuwelingen. Het kampioenschap van Noord Bra bant en Zeeland voor amateurs zal worden verreden op 23 Juni. Nederlandse successen te Brussel. In het sportpaleis te Brussel zijn Zondagmiddag wedstrijden gehouden met als belangrijkste nummer een in ternationale ploegomnium wedstryd en een snelheidswedstrgd tussen een Belgische ploeg (Scherens, Gosselin, Pauwels) en een gemengd team (Van Vliet, Patterson, Gérardin). Deze laatste verreden in negen ritten deux en een kilometer a 1' Italifenne. De gemengde ploeg zegevierde in de sprintwedstrijd, dank zij vooral het prachtige rijden van Van Vliet, die al zijn ritten won en ook de beste tijd van de dag over de laatste 200 meter maakte, n.l. 11.6 sec. SchultePeters waren ongenaak baar in de ploeg-omnium-wedstrgd. Zij werden eerste in alle drie manches en derhalve ook in het eindklasse ment. Burgerlijke Stand SINT LAURENS. Bevallen: W. Franekevan Nes, z.; P. D. Pluijmers—Flipse, z.; J. Marinissen— Louwerse, d. Getrouwd: J. van Beers, 30 j. en J. Kwekkeboom, 29 j. Overleden: C. SteJjn, 82 j„ wed. van L. M. Hoek. Belediging en mishandeling. Door de Politierechter te Middel burg werden weer een aantal kleine misdrgven behandeld, waarbij bleek, dat er nog steeds mensen zijn, die hun mond niet kunnen houden wan neer dat nodig is en hun gedachten dikwyis onder woorden brengen, waardoor andere mensen worden be ledigd. Zo werd de Belg F. van der L., vlaskoopman te Kemseke, veroor deeld tot 20 of 10 dagen, omdat hij zijn broer waarmede hij niet op al te goede voet staat, enige minder nette uitdrukkingen had toegevoegd. Wegens dierenmishandeling werd J. B., landbouwer te Biggekerke, ver oordeeld tot f 20 of 10 dagen. Hij had eên hond, waar hij vanaf wilde, met een vrachtrgder megegeven naar ZWEEDS SCHIP OP EEN MIJN GELOPEN Bemanning in de reddingboten. Na om onmiddellijke hulp te heb ben verzocht, is 'de bemanning van het Zweedse schip ,,Bie" vannacht ten Zuidoosten van de Doggersbank in de reddingsboten gegaan. De Nederlandse sleepboten „Hector" en „Holland" en de reddingsboot „Brandaris" hebben IJmuiden en Terschelling verlaten en zijn op weg naar het verlaten schip. Ook het Zweedse stoomschip „Sun- nenland", dat zich op 70 km. afstand van de „Bie" bevindt, is bijgedraaid en stoomt naar de plaats van het on geluk. In scheepvaartkringen te IJmuiden achtte men het mogelijk, dat de „Bie" op een mijn gelopen is, daar het zich in een nog niet geveegde zóne oe- vindt. Middelburg, met de opdracht het dier daar los te laten.Het gevolg hiervan was, dat de hond by vriezend weer bijna een etmaal lan°; zonder voedsel of drinken te Middelburg had rond gezworven. De veehandelaar C. J. P.,' te Eede, kreeg eveneens wegens dierenmishan deling f 150.— of 30 dagen. Begin De cember van het vorig jaar had hij in de buurt van Breskens een aantal kalfkoeien dag en nacht in een wei laten staan, terwijl deze wei bijna geheel onder water stond. Drie personen hadden zich wegens vernieling te verantwoorden. De 20- jarige Vlissingse schildersknecht M. P. W. had in de nacht van 17 op 18 December 1.1., in een dronken bui, de ruit van een reelamekast van de Luxor-bioscoop nldaar, ingeslagen. Dit kwam hem buiten de schadevergoe ding te staan op f 25.— of 10 dagen. P W., stratenmaker te Groede, was op 3 December vorig jaar. aldaar be zig geweest met het vernielen van ruiten. Allereerst had hij in dronken toestand een ruit vernield van het café van v. H. te Groede en toen hij later op straat kabaal maakte, werd hij door de politie ingesloten in een cel van het gemeentehuis aldaar. Hij had echter kans gezien om uit deze cel uit te breken en bij het verlaten van het gemeentehuis zelf. vernielde hij in de gauwigheid nog enige ruiten van de buitendeur. Verdachte was ter terechtzitting niet aanwezig en werd daarom bij verstek veroordeeld tot f 30.— of 15 dagen. R. A. E., visser te Boekhoute (B.) werd wegens diefstal van een hoe veelheid mosselen veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. Wegens diefstal van een hondje werd mej. W. L. J. L. te Den Haag veroordeeld tot 20.— of 10 dagen Wegens poging tot diefstal van een bedrag van f 10.— uit de toonbankla de van de bakker G. te Vlissingen werd R. v. d. H„ los werkman, ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. ZWEMMEN Tweede massa-race over het Kanaal J. de Waal uil Bergen op Zoom wil tweede poging wagen. Ongeveer twintig van de beste lan- ge-afstandszwemmers van de wereld zullen zich medio Augustus, wind en gety dienende, bg Cap Gris Nez te water begeven voor de tweede massa- race over het Kanaal, georganiseerd door de Daily MaiL Het gaat ditmaal om een bedrag van 7000 pd. st. aan prgzen en om twee Festival of Bri- tain-bekers welke beschikbaar wor den gesteld voor de eerste heer en de eerste dame, die aan de Engelse kust voet aan wal zullen zetten. Verleden jaar namen 24 zwemsters en zwemmers aan de eerste massa- wedstrgd deel. Winnaars waren toen de Egyptische luitenant Hassan Abdel Rehim bij de heren en het En- felse onderwgzeresje Eileen Fenton ij de dames. Uit het buitenland hebben zich reeds zeven candidaten, t.w. twee Nederlanders, drie Belgen, één Oos tenrijker en één Italiaan gemeld. Eén van de Nederlanders is J. W. de Waal uit Bergen op Zoom, die reeds eenmaal een poging gewaagd heeft, maar moest opgeven. De andere Nc- de landse deelnemer is Van Hemsber- gen uit Haarlem. VOETBAL Biervliet met 24 door Zeelandia geslagen. Na 15 minuten spelen wist Zeelan dia na keurig samenspel van de lin kervleugel het eerste doelpunt te sco ren (01). Dobbelaere van Biervliet zorgde voor de gelgkmaker en met deze 11 stand ging de rust in. Bier vliet deed verschillende aanvallen op het Zeelandia-doel, maar door de slechte afwerking kwam het niet tot doelpunten. Zeelandia voerde echter het samenspel veel beter door. Na de rust kreeg Biervliet een vrije schop te nemen, die Dobbelaere benutte (2 1). Deze voorsprong was niet van lange duur, want bg een aanval van links, scoorde Zeelandia de gelijkma ker, en kort daarop bracht het de stand op 23. Enkele minuten latei- moest de Biervliet-keeper, omdat hg veel te ver uitliep, voor de vierde maal vissen, zodat Zeelandia een ver diende 24 overwinning behaalde. E.M.M. leed zware nederlaag. In deze belangrijke wedstrijd wist Hulst vrij spoedig te doelpunten, doordat de EMM-d< [-doelman uitgleed Vlak hierop scoorde Hulst zelfs een tweede doelpunt. Doch EMM zag kans om deze achterstand voor de rust nog in te lopen door doelpunten van v. a. Endt en Brasser. Tot een kwartier voor het einde bleef de stand 22. Toen echter maakte een achterspeler van EMM een fout. Door de penalty werd het 3 2. Even later scoorde Hulst het vierde doelpunt. Vlak voor het einde werd Hulst nog een penalty toegewezen. Ook deze werd benut' (52). SCHAKEN PILNIK WINT HOOGOVEN- SCHAAKTOURNOOI Zondag werd te Beverwijk de ne gende tevens laatste ronde van het internationaal Hoogovenschaaktour- nooi gespeeld. Vier partijen .eindigden in remise en één. die tussen Donner en Palomaa, werd door onze landge noot Donner gewonnen. De Argentijn Pilnik Is met 6!!: punten de winnaar van dit tournooi geworden. De eindstand luidt: 1. Pilnik (Arg.) 6 Va pnt.; 2. O'Kelly de Galway (Belg.) 6 pnt.; 3. en 4. Kieninger (West- Duitsl.) en Kramer (Ned.) ieder 5'i pnt.; 5. en 6. Rossolimo (Frank en Poulsen (Den.) ieder 5 pnt.; 7. Van Seters (Belg.) 4',2 pnt.; 8. Donner (Ned.) 8l-è pnt.; 9. dr. Stumpers (Ned.) 2 pnt;. 10. Palomaa (Finl.) 1*4' pnt. Centrum Terneuzen 6H 3^2- Voor de hoofdklasse C van de Kon. Ned. Schaakbond werd te Rotterdam de wedstrijd CentrumTerneuzen 1 gespeeld Centrum won de wedstrijd met 6V2—3!j. De gedetailleerde uitsla gen zijn: H. RoosM J. Quakkelaar 01; G. v. Dalen—A. Stadhouders \'s—\i; J. VersluysG. ten Decker 1—0; W. Bo gaertJ. P v. d. Staal 10; J. de VriesP. J v. d. Sande 10; A. C. TimmermanA. Hamelinck V.—!i; L. Buitenhuisli. Voorhands 'i; A. v. d. Berg—G- Dyselinck VaVi; P. de Vries—A. de Coninck Vali; A. v. HerkM. C. Harinck 10. BILJARTEN Goede prestatie van C. Baarends bij kampioenschap 38^2. Te Zwolle werden de wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Nederland, le klasse klein biljart 38/2. Aan deze wedstrijden werd on der meer deelgenomen door de be kende Goese biljarter C. Baarends. Baarends wist Zaterdag te winnen met een carambole-verhouding 350— 182. Ook van der Koik moest Zondag zwichten voor de Goesenaar, die in deze partij een gemiddelde van 11.66 behaalde. In Lamers moest Baarends echter zijn meerdere erkennen. La mers maakte de partij uit, toen Baa rends op 272 stond. De eindstand luidt: matchp alg.gem. 1. Zondervan 10 20.10 2. Lamers 10 19.62 3. Rietveld 10 15.42 4Wijdeveld 8 20,98 5. Baarends 7 18.23 6. Lankhof 4 14.41 7. Berkelmans 3 15.17 8. Van der Kolk 2 14.23 Rietveld, Lankhof, Berkelmans en Van der Koik degraderen, aangezien ze meer dan ÏOT® onder de voor deze klasse gestelde algemeen gemiddelde grens van 17.00 bleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3