Signora Cerutti vertelt over machtigenen dwazen VREEMDE JIMMY BROWN, sporiheld no.1 r OVERHEID HAD GELD NODIG ENGELAND HEEFT EEN NIEUW DEFENSIEPROGRAM OPGESTELD ITOHDERDAG 18 JANUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MEMOIRES VAN EEN DIPLOMATEN-VROUW Decoratieve verveling toch niet nodig „Ik heb hen zo goed gekend", zo luidt de titel van de Franse uitgave der Mémoires, die mevrouw Cerutti, de echtgenote van de Italiaanse diplo maat, die zyn land ook in Beriyn vertegenwoordigde, onlangs gepubliceerd heeft. Met die „hen" bedoelt zij alle persoonlijkheden, die zjj als diplomaten, vrouw in do laatste twintig jaar in gezelschapskringen ontmoette en met wie ze regelmatig omging. „Denk er aan: de belangrijkste eigenschap, die de vrouw van een gezant moet bezitten, is zich decoratief te kunnen ver velen", had Vittorio Cerutti gezegd, toen hy de Hongaarse actrice Elisabeth von Pauley ten huwelijk vroeg. Mevrouw Cerutti komt in haar mémoires echter tot de conclusie, dat zy zich geen ogenblik heeft behoeven te ver velen In 1928 zei Tsjitsjerin, de Russi-1 dat Eva Braun er maar niet in kon sche volkscommissaris voor Buiten landse Zaken, als tafelheer tegen haar: ,De Sovjet-Unie behoeft zich niet te' bekommeren om de buiten landse mogendheden. Wij zyn sterk genoeg om geen enkele van hen te vrezen, met één uitzondering: het VGraafBrockdorff-Rantzau, de Duit se vertegenwoordiger bij de onder handelingen in Versailles, die „zijn haat tegen de Geallieerden niet on der stoelen of banken stak", bekende haar, dat de Bolsjewieken de char mantste mensen waren, die hij ooit gezien had. Madame Caillaux, die ze in Rio ontmoette, liet zich de woorden ont vallen: „U zult het niet geloven, maar ik kan heel goed schieten". De vrouw van de Franse staatsman had, zoals bekend is, in 1914 de hoofdredacteur van de „Figaro" doodgeschoten. Goering zei tegen haar over Hin denburg „Die oude man was al 50, toen ik geboren werd. Hij moest in zien, dat het tijd voor hem is om af te treden. Maar hij staat erop te blqven en de zege van het nationaal- socialisme te verhinderen". Baronesse von Birkenfeld, een van de weinige Nazivrouwen, die gevoel voor humor hadden, vertelde haar, DE VALERA: IERLAND VOELT ZICH GEKRENKT „NEDERLAND ROOS PARTIJ TEGEN KLEIN LAND". Eamon de Valera, voormalig mi nister-president van Eire en leidei der oppositie, heeft tegenover het Iers nieuwsbureau de volgende ver klaring afgelegd: „Ik Betreur het, evenals iedere Ier en ieder ander, die het recht van klei ne landen op vrijheden voorstaat, dat de Nederlandse regering zich er toe heeft laten leiden partij te kiezen te gen een klein land. dat voor de hand having van de onschendbaarheid van zijn traditioneel nationaal gebied strijdt. Tientallen vliegvelden in En geland hadden gebruikt kunnen wor den voor de opleiding van Nederland se piloten, zonder Ierland te krenken. Hoewel in 1940 officieel neutraal, riskeerden wij de toorn van het machtige Duitsland door openlijk te protesteren uit naam van ons kleine land tegen de aanval van Duitsland op Nederland. Wij kunnen niet be grijpen, waarom Nedeiiand nu de te gen ons gekeerde zijde zou kiezen". Soekamo In helicoptere boven Djakarta. President Soekamo is Maandag ochtend in de tuin van zijn paleis in een helicoptère gestapt en heeft 5 minuten boven Djakarta gevlogen. Er werd een tussenlanding gemaakt op het dak van het ministerie van De fensie. Indonesië en Zwitserland hebben voor het jaar 1951 een handelsovereen komst gesloten, welke voorziet in een goederneuitwisseling ter waarde van on geveer 30 miliioen Zwitserse francs in elke richting. VERHALEN I slagen het cadeau te vinden, waar de Fiihrer van droomde: het moest een theetafel zijn met een glazen plaat, waaronder kleine visjes zwommen: „en ik zou hem in een doorzichtige groene japon zijn thee inschenken". HITLER OVER EEN JOODSE ZANGERES. Himmler bekende haar zijn voor liefde voor de schilder Hieronymus Bosch en Hitier vertrouwde "haar toe, toen ze over de zangeres Selam Kurz spraken: „Ze was een Jodin, Amerikanen en Fransen prijzen onze boi'en en zuivel. In Frankrijk en Amerika is op ver zoek van het Nipo de publieke opinie fepeild over Nederlandse exporfpro- ucten. De eerste vraag, die gesteld werd luidde: „Kunt u mij enkele dei- belangrijkste producten uit Neder land opnoemen? De grote meerder heid, zowel in Amerika als Frank rijk dacht het eerst aan zuivelpro ducten en bloembollen. Andere pro ducten waren niet erg bekend. In Frankrijk werden nog aardappels en ve«. genoemd, in Amerika klompen en schoenen. De tweede vraag was: „Hoe vindt u de Nederlandse producten, uitste kend, goed, tamelijk goed of slecht?" Uitstekend en goed was de mening van de overgrote meerderheid, zowel van het Amerikaanse als het Franse publiek. Moh. Jamin op tournee door Indonesië. Moh. Jamin, lid van de Indonesi sche parlementaire Irian-commissie, heeft aan Aneta meegedeeld, dat hij een tournée door Indonesië zal ma ken „om het volk in te lichten over de strijd om West Irian". Hij was van mening, dat het parlement tot annulering van de R.T.C. had moe ten besluiten en dat de herzieningen van de R.T.C.-overeenkomsten voor al op financieel-economisch gebied dienen te geschieden. T maar ze zong verrukkelijk". De hertog van Windsor was van mening, dat onze generatie moest 1 boeten voor de vele grote fouten van onze grootvaders. De Republikein Herriot verraste haar met de mede deling, dat Frankrijk zijn rijke erf deel. zijn godsdienstige, morele en civiele structuur, alles wat hét aan goede en gelukkige gaven bezat, noch aan Napoleon, noch aan de Repu bliek, maar aan zijn Koningen te dan ken had. In Bayreuth hoorde ze hoe een vleier Hitier toefluisterde, dat hg Parcifal was maar het onver wachte antwoord luidde: „Neen, eer der Hans Sachs Ze was erbij, toen mevrouw von Ribbentrop haar dames verbood voor de Koningin van Italië de bij het Hof gebruikelijke buiging te maken „Een Duitse vrouw buigt zich nooit en voor niemand". Edda Ciano verkondigde in haar bijzijn „Wij zullen allen op een rij tegen de muur ons einde vinden". Dat was op het hoogtepunt van het fas cisme. Goering amuseerde haar in Karinhall in een costuum van sma ragdgroene zijde, met een lans in zijn hand en een zilveren hoorn om zijn halsDe vrouw van een hoog waardigheidsbekleder ontblootte eens haar borst temidden van een groot gezelschap, om haar kind te voeden; daarbij fluisterde ze de zuigeling in zijn oortje „Heil Hitier". 'En een kleine jongen vroeg eens geheel argeloos aan de man. die toen de machtigste in Europa was: „Als men zegt Heil Hitier zegt u dan: Heil my De jongste portretfoto van H.K.H. Prinses Margriet, die morgen haar 8ste verjaardag viert. MINISTER LIEFTINCK WAS KRAP BIJ KAS Nederlandse Bank kon gelukkig helpen. (Van onze economische medewerker) De weekstaat van De Nederlandsche Bank kan 'soms van die aardige ver rassingen brengen. Dat bleek niet al leen op 3, maar ook op 10 Januari. Wij hebben al eens verteld, dat de weekstaat een verkorte balans is, die onze circulatiebank elke Dinsdagavond uitgeeft. Hij vertelt ons elke week o.m. hoeveel bankbiljetten er in omloop zijn, hoeveel goud wij bezitten, hoe het staiat met onze voorraad aan bui tenlandse valuta, hoeveel geld er staat op de zogenaamde tegenwaardereke ning (het bedrag in guldens, dat wij aan Marshallhulp ontvangen) en ook in hoeverre de overheid een beroep doet op de circulatiebank om haar geld voor te schieten. De Néderlandsche Bank is de kas sier van het Rijk; er is dan ook op die 450.000 vrouwen gevraagd Geleidelijke oproep ing van vier miliioen reserve-v eteranen. (Van onze correspondent.) Londen, Dinsdag Generaal Eisenhower's besprekingen met leden van het Britse kabinet en de Britse generale, staf, hebben alle byzonderheden omvat van het grootste verdedigingsprogramma, dat Engeland ooit in vre- destyd op touw heeft gezet. Het nieuwe Britse bewapeningsplan, dat Maan dag aan Eisenhower werd voorgelegd door Shinwell, de minister van Defen sie, is Dinsdag door het kabinet in behandeling genomen. Het zal binnen drie weken ter goedkeuring aan het parlement worden voorgelegd. De man moet zich vergissen! Hij plaatste in het jongste nummer van Horeca, het weekblad van hotel-, res taurant-, café-, pension- en aanver wante bedrijven, een advertentie, waarin hij mededeelde algemeen en administratief ontwikkeld te zijn, een H.B.S. opleiding te hebben genoten, representatief te zijn in optreden en verschijning, allround Horeca-vakman te zijn en dan bovendien nog gewend te zijn leiding te geven, doch niette min door de fiscus totaal geruïneerd te zijn. Hij zoekt nu een werkkring, die prettig is en stelt geen hoge sala riseisenEr moet iets niet kloppen. De man moet zich vergissen. Er wordt in Nederland niemand door de belas tingen geruïneerd en zeker niet met zoveel voortreffelijke eigenschappen.... Berouwvolle zondaars koesteren wij aan ons hart. Dinsdagmorgen om ze ven uur ging de bel van het politie bureau aan de Admiraal de Ruyter- weg te Amsterdam. Toen de xoacht- commajidant ging kijken, lagen er een groot en een klein pak met een brief. De pakjes bevatten een meisjesmantel en een kistje sigaren, die een paar da gen geleden uit de vestiaire van een verenigingsgebouw waren ontvreemd en de brief bevatte een recu voor een fiets in een rijwielstalling met 60 cents om het stallen te betalen. Be rouw! schreef de dief. En alle gedu peerden hebben hun bezittingen terug. Geen berouw heeft Bill Cook, de Amerikaan, die acht mensen ver moordde. Uit hebzucht pleegde hij zijn daden. De politie zat hem op de hielen, maar hij wist een plaats te be machtigen in een vliegtuig, dat uit de V. S. naar Mexico ging. Toen hij uit het vliegtuig stapte werd hij gegre pen. En nu volgt er iets anders. Maar berouw toont Cook niet. Het is ontworpen door de „Grote Vier" van 's lands verdediging, admi raal Lord Fraser, veldmaarschalk Sir William Slim, luchtmaarschalk Sir Arthur Sanders en luchtmaarschalk Sir Ralph Cochrane, in samenwerking met Sir Edwin Plowden, de voor naamste economische raadgever van de regeling. Het plan zou in grote lijnen de vol gende vier voorstellen omvatten: Punt I. De onmiddeliyke opvoering van de huidige defensiebegroting tot een totaal bedrag van 4.500 miliioen pond sterling over de komende drie jaar, in plaats van de 3.600 miliioen pond sterling, die in de extra-defen siebegroting van September j.l. werd goedgekeurd. Deze nieuwe verhoging der defen- slekosten zal vermoedelijk een in krimping van de nationale gezond heidsdiensten met zich meebrengen en een vermindering van bouwsubsi- dies, waardoor men 200 miliioen pond zou uitsparen. Een verdere 500 mil iioen pqnd zal waarschijnlijk door nieuwe belastingen moeten worden opgebracht, die vrij zeker in de nieu we April-begroting door Gaitskell zullen worden aangekondigd. Punt 2. Het geleidelyk oproepen van Engeland's zogenaamde „Z"-re- serve voor een onmiddeliyke trai ningsperiode, variërende van enige weken tot drie maanden. De „Z"-re- serve van het Britse leger omvat in totaal vier miliioen man. Het zijn al diegenen, die in de afgelopen oorlog onder de wapenen geweest zijn. Tege lijkertijd zou de RAF dan zijn vetera nen oproepen, de zogenaamde „G"- reserve. Punt 3. Een onmiddeliyke uitbrei ding van de Britse vliegtuig-fabrie ken. Punt 4. Een voorstel om het aantal Britse munitie-arbeiders uit te brei den tot een totaal van een miliioen, voornamelijk door de recmtering van vrouwelijke arbeiders. De oorspronkelijke schatting, dat 250.000 extra arbeiders nodig zouden zyn voor het herbewapeningspro- gramma, is thans herzien en dit cij fer is nu verhoogd tot 450.000 arbei ders. Daar de ï-egering het verplichte tewei'kstellen in de bewapeningsindus trieën van arbeiders uit andere tak ken van industrie zo lang mogelijk wil vermijden omdat dit tot con flicten met de vakbonden zou leiden heeft men thans plannen ontwor pen om evenals tijdens de oorlog, weer zoveel mogelijk vrouwen te re- cruteren voor de munitiefabrieken. Daar er in Engeland nagenoeg geen werklozen zyn en dus geen arbeids reserves, overweegt de regering ver der, behalve het recruteren van vrou wen op grote schaal, het weer tewerk stellen van arbeiders boven de nor- male leeftijdsgrens en tevens het in- voeren van buitenlandse wei'kkrach- ten, met name Italianen. balans altijd eon rekening, die aan geeft het bedrag, d-t de bank voor de overheid bewaart. Is dit bedrag erg klein geworden, dan is dat een vingex*- wijzing voor onze minister van Finan ciën. Hij moet 'dan op de een of ande- re wijze ergens geld vandaan halen. KRAP IN HET KASGELD. Zo bleek ook tegen het einde van December het bezit aan kasgeld niet al te groot te zijn. De minister moest dus maatregelen nemen, temeer daar er voor speciale doeleinden een bedrag nodig was van liefst 305 miliioen. Ex- moest een bedrag van i 133 miliioen afgelost worden op in het buitenland aangegane leningen, voorts moest het Rijk aan De Néderlandsche Bank f 80 miliioen terugbetalen, welk bedrag de Bank alvast aan Indonesië had ge leend, doch welke lening ten laste van het Rijk moest komen. En ten slotte moest er aan de Bank f 92 miliioen worden teruggegeven van destijds aan Indonesië verleende credieten in het kader van Bretton Woods (kapitaal verstrekking voor Monetaire Fonds en Wereldbank) Het meest voor de hand liggende was geweest, dat de overheid voor die 305 miliioen een beroep op de ban ken had gedaan. Maar deze kwamen tegen het einde van het jaar ook slecht in haar contanten te zitten, omdat veel mensen geld opvragen (feestda gen) of voor 31 December nog bepaalde verplichtingen hebben. De banken moesten dus eveneens omzien naar wegen om aan geld te komen; zij gin gen dan ook schatkistpapier naar de overheid tex-ugbi-engen (in plaats van nieuw erbij te nemen), terwijl zij bo vendien bij de Nederlandsche Bank door het in belening geven van (voor namelijk) schatkistpapier, dat nog niet afgelost kon wox-den, geld in huis kregen. LAATSTE MIDDEL. Er bleef nu voor de overheid nog Verdachten van moord op mr. Kamphuisen vrijgelaten. De heer Eduard Messer van „Het Vrije Volk", die enige tijd te Cairo heeft vertoefd in verband met de moord op de con-espondent van zijn blad, mr. G. Kamphuisen, is per vliegtuig in ons land teruggekeerd. Een koffer met enige persoonlijke bezittingen van mr. Kamphuisen heeft hy uit Cairo naar ons land meegebracht. De heer Messer deelde mede. dat de twee verdachten, die door de po litie ter plaatse in hechtenis waren genomen, inmiddels weer zijn vrijge laten. De politie volgt thans een an der spoor. maar één middel over: ook bij de cir culatiebank aankloppen. Dit heeft ze dan ook gedaan, waarbij ze gebruik maakte van een overeenkomst van 1947. volgens welke zij ter voorziening in haar kasbehoeften schatkistpapier bij de Bank mag onderbrengen. Voor een bedrag van 300 miliioen heeft zij opgenomen en daarmee de ge noemde schulden betaal'd. Men kan er over twisten, in hoe- verder hierdoor extra geld in omloop is gebracht en dus de kans op infla tie is vergroot. De overheid ontkent het; verschillende economen vinden echter van wel. Hoe dan ook, de beurs, die fijngevoelige barometer, vond de handelwijze van de overheid maar raar. Zij zei (o.ï. terecht): „dan had je maar beter moeten huishou den in de loop van het jaar, opdat je tegen het einde geld had overgehou den. Nu moet je het scheppen". Prompt liepen dan ook na het be kend worden vaxx die transactie 'de koersen van verscheidene aandelen op. Op de weekstaat van deze week bleek gelukkig, dat de overheid op het goede pad teraggekomen is: van de 300 miliioen zijn namelijk weer 50 miliioen afgelost, dank zij het feit. dat de banken schatkistpapier wilden opnemen. (Nadruk verboden) MEER VERVALSINGEN VAN HAN VAN MEEGEREN Onthullingen van zijn zoon. Buiten schilderskringen werd 25 jaar geleden voor het eerst de naam van de schilder Han van Meegeren genoemd in verband met mogelijke vervalsing. Er was veel te doen over een schilderij „De lachende cavalier" ten name van Frans Hals, dat was verkocht met een certificaat van dr. C. Hofstede de Groot. Toen aan de echtheid werd getwijfeld, naar later bleek op goede gi-onden, kocht dr. Hofstede de Groot het schilderij voor 50.000. Van Meegeren schijnt er zelf op te hebben gezinspeeld, dat hy de maker was, doch hij was aan stemmingen onderhevig en bij andere gelegenheden ontkende hij het met stelligheid. Nu heeft rich iemand bii de redactie van het Franse weekblad Opéi-a aangemeld als zoon van Han van Meegeren en bevestigd, dat „De lachende cavalier" door zyn vader zou zijn geschilderd. Ook een tweede schilderij ten name van Frans Hals, uit de nalatenschap van dx-. Hofstede de Groot in het bezit van het museum te Groningen gekomen, zou van de hand van Har. van Meegeren zyn. (Onlangs is bericht, dat de directeur van het museüm het schilderij geen authentieke Frans Hals acht). Verder signaleerde de bezoeker aan de redactie van het Franse blad, dat Han van Meegeren de „Dame met blauwe hoed" (collectie Thyssen) en een meisjesportret, beide ten name van Johannes Vermeer, zou hebben geschilderd. 77. Meneer Goochem was er helemaal onderste boven van, dat hij zo onverwacht Jimmy Brown aan de telefoon gekregen had en het duux-de een hele tijd, voordat hij met een gewone stem kon vragen, wat er nu toch eigenlijk gebeurd was en waar Jimmy op dit ogenblik uithing. „Ik ben zo gezegd gekidnapt", antwoordde Jimmy. „Door niemand andei-s als Pat Poot en Mike Moker. Ze hebben me weggelokt en toen hebben ze mij aan een of ander goedje laten ruiken en toen ben ik van m'n stokje gegaan en toen hebben ze mij met een bx-ok touw vastgebonden en toen hebben zc mij in een donkere kelder gesmeten en toen ben ik weer bijgekomen en toen heb ik die touwen losgex-ukt en toen heb ik de -kelderdeur stuk gera- meid en toen heb ik die twee sukkels met dezelf de touwen waarmee ze mij hadden gebonden aan hun tenen in 'n pereboom opgehangen en daar hangen ze nu nog". Dat was het verhaal, dat Jimmy heel kalm voor meneer Goochem op dreunde. Het wereldgebeuren Weinig vertrouwen Vorige week is vla openbare rede voeringen in West-Duitsland een in teressante discussie aan de gans: ge weest tussen de Britse Hoge Com missaris, Kirkpatrick en bondskense- lier Adenauer. De eerste gaf onbe wimpeld te verstaan, dat de Duitsers nu maar eens duidelijk moeten kiezen tussen Oost en West en niet langer proberen hun bondgenootschap met een van beide kampen zo hoog moge lijk te verkopen. We hebben gekozen was het antwoord van Adenauer, en wel voor het Westen. Maar dan ia het ook een billijke wens als gelijk waardige pai"tner te worden opgeno men in het West-Europese verdedi gingsstelsel en niet als een bondge noot, die nog steeds toezicht nodig heeft. Als om zyn pro-Westei-se ge zindheid te bewijzen, gaf Adenauer kort na dit antwoord een regerings- vex-klaxring uit, waarin de voorstellen van zyn Oost-Duitse collega Grote- wohl tot besprekingen over eenheid van Duitsland, vierkant werden afge wezen. Ons gaat de eenheid van Duitsland evenzeer ter harte als onze landgenoten in het Oostelyke kamp, zei Adenauer, doch wij wensen daar toe niet de „normale democratische vrijheden" op te offeren of een Volks- politie te accepteren. Vermoedelijk hadden Grotewohl en zyn kliek van Oost-Duitse machtheb bers geen andere reactie venvacht, want net is al evenmin hun bedoeling de volksdemocratische teugels uit handen te geven tenville van één wording van Duitsland. Een samen smelting van de beide zónes door on derhandelingen is trouwens onder de huidige omstandigheden even on denkbaar als eenheid in Korea, door dat Noordelijken en Zuidelijken als broeders van één volk, de handen zullen drukken. De voorstellen van Grotewohl had den alleen tot doel de propaganda te dienen en de wankelmoedige en voor het Westen onbetrouwbare elementen in West-Duitsland tot aarzelen te brengen. De Oost-Duitse pers en ra dio kan nu voortborduren op het thema van de „kliek van Adenauer en zijn politici, die zich aan de Ame rikaanse imperialisten hebben ver kocht en de eenheid van Duitsland saboteren". Tot dusver heeft deze propaganda niet veel invloed gehad. Aangenomen mag worden, dat het overgrote deel van de Westduitse bevolking vol strekt afkerig is van de zegeningen, die het Sowjet-stelsel in Oost-Duits- land heeft gebracht. Daarmee echter is nog geen sprake van een pro-Wes terse gezindheid of van enige be reidheid off ere te brengen voor wat verstaan wordt onder ..democratie". De meeste buitenlandse correspon denten zyn het er over eens, dat de Duitse mentaliteit geheel anders ge richt is. Een groot deel van de Be volking riet de Nazi-periode niet als een nachtmerrie, maar als een tyd- perk van nationale gloxie en opgang, waarvan de glans stei-ker wordt, naarmate de tyd verstrykt. De neder laag heeft een stemming gebracht van: we zyn niet van plan slagveld te worden voor stryd tussen Russen m Amerikanen en evenmin om voet volk te leveren teneinde voor Angel saksische belangen te vechten. Her bewapening. best, maar dan zal te vens het Duitse belang ermee ge diend moeten zyn. Deze stemming van apathie en po litieke onzekerheid is het, die Kirk patrick tot zyn uitval bracht tegen de West-Duitsers. De New York He rald Tribune berichtte in dit verband al, dat de Westelijke mogendheden ovenvegen him opvatting, dat Euro pa aan de Elbe moet worden verde digd te herzien. Zij zouden de Ryn thans als ver dedigingslinie willen aanvaarden, ge zien alle moeilykheden en gevaren. die verbonden zyn aan inschakeling van West-Duitsland in het verdedt- gingsstelsel. De militaire deskundi ge zouden nieuwe mogelykheden be- studei-en, waar de slag om Europa moet worden geleverd, indien Rus land agressie mocht plegen. Deze berichten zijn wellicht voor barig, maar dat het vertrouwen in West-Duitsland als bondgenoot niet groot is, staat vast. BEJAARD ECHTPAR IN VLAMMEN OMGEKOMEN Woensdagmorgen zijn twee bewo ners van Wolvega, de 76-jarige Jo hannes de Vries en zyn echtgenote, door brand om het leven gekomen. Omstreeks 7 uur brak brand uit in een woning aan de Keiweg te Wol vega. Het vuur ontstond in de slaap kamer van het bejaarde echtpaar. Verondersteld wordt dat het bedden, goed door het omvallen van een pe troleumkachel vlam vatte. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de brandweer noch de bewoners van het huis, noch iets van de inboedel wist te redden. Technische Hogeschool moet uitbreiden. Voor de laatste wereldoox-log was de technische Hogeschool te Delft geschikt voor ongeveer 2000 studen ten. De industrialisatie van ons land maakt het evenwel nodig, dat over een groter aantal ingenieurs kan wor den beschikt dan bii een bezetting van 2000 studenten kan worden afge leverd. Daarom is besloten de tech nische Hogeschool geschikt te maken voor de opleiding van 3500 studeijten. Thans zyn ongeveer 5500 studenten ingeschreven, zodat dus van een „noodtoestand" kan wox-den gespro ken. Ten behoeve van de uitbreiding zal een terrein worden aangekocht ter grootte van 30 h.a., waarop nieu we laboratoria voor werktuigkunde, scheepsbouwkunde en vliegtuigbouw- kunde, technische physica, metaal kunde, weg- en waterbouwkunde en verder een warmtecentrale en een windtunnelgebouw zullen verrijzen. Nederlandse Kamerleden gasten van Britse parlement. Het Nederlandse parlement heeft een uitnodiging ontvangen van het Britse parlement om zeven leden van. de Eerste en Tweede Kamer van 7 tot 14 Februari a.s. de gasten te doen z^n van het Britse parlement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5