PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Mr. J. M. Pilaar Griffier der Staten Jhr Van der Goes treedt af als fractievoorzitter BILT Ir. Vos verlaat partijbestuur Kantlijn MINDER MELK VOOR DE STEDEN VAN HET WESTEN PANTSERGR0EP DER VERBONDEN LEGERS BEZETTE S0EW0N Vandaag DE VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 14 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer AdJ W de Pagter. Hoofdred G Balüntijn PI verv.: \y Leertouwer en H A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week. i 4.55 P fr p p t 4.80 per kw Cosse nummer» 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 17 Jan. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm Minimum p advertentie l 2.00. Ingez mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels t 1.— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven ol adres Bureau van dit Blad' cent meer. Giro nr 359300 P ZC. Middelburg. Bur Vtlsslngen Walstr tel 2355 UJnen «b.g.g 288) of 2160) M'burg Condense Kaal 29. tel 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2473 (b.g.g 2228); Oostburg Pr Mauritsstr. 12. tel 102; Terneuzen Brouwerqgtr 2; Zlenkree N Bogarosti C 160 tel 26. Conflict in P.v.d.A.-leiding Jhr. rar. Van der Goes van Naton heeft de voorzitter van de Tweede Kamer per brief medegedeeld, dat hij aftreedt als voorzitter van de P.v. d.A.-fractie. Voorts heeft het secretariaat van deze party bericht, dat oud minister ir. H. Vos uit het bestuur van de P-v.cLA. is getreden. Dinsdag werd in de Kamerverga dering een brief van de heer Van der Goes van Naters voorgelezen van de volgende inhoud: „Er is om mijn persoon als frac tieleider enig rumoer ontstaan, in verband met een interview, dat ik op 3 Jan. aan de pers heb verleend en dat ik, omdat het mijn opvattingen niet zuiver weergaf, later heb moe ten rectificeren. Om de persoon van een fractielei der mag geen rumoer ontstaan. Dit schaadt het morele gezag waarmee hij in een parlementaire democratie in en buiten de Kamer behoort te zijn bekleed. Ik heb hieruit de con sequentie getrokken en treed terug als voorzitter van de Tweede Kamer fractie van de Partij van de Arbeid". Hierbij tekent het A.N.P. aan, dat de heer Van der Goes heeft ver klaard, dat hij zelf de oorzaak is van liet misverstand en niet de redacteur, die het interview afnam. OOK Ir. VOS GAAT HEEN. Naar aanleiding van zijn besluit het lidmaatschap van het partijbe stuur neer te leggen, heeft ir. Vos verklaard, dat de directe aanleiding hiertoe de gang van zaken ten aan zien van de Nieuw-Guinearesolutie is. Hij schrijft: „Ik kan het niet meer volgen, wanneer het partijbestuur, over deze zaak zich een oordeel vor mende en daarmede naar buiten tre dende, de door de fractie aanvaarde oplossing niet kiest, ofschoon de meerderheid tegen deze oplossing geen bezwaar heeft. Elk helder stel- lingnemen ontbreekt daardoor, tot schade van de partij en van 't land". in de Staten van Zeeland is Dinsdag gestemd over de benoeming van de opvolger van de griffier, dr. B. D. H. Tellegen. Het is er warm toege gaan, zonder dat ook maar bij bena dering te zeggen valt, waar de can- didaten hun stemmen vandaan haal den. Bij de eerste stemming kreeg rar. J. M. Pilaar 19 stemmen, de beide andere candidaten haalden er samen 21. Bij de tweede stemming behaalde de heer Pilaar er 20, de beide andere candidaten eveneens 20. Dat was dus één stem winst voor de heer Pilaar, maar net één te weinig om de abso lute meex-derheid te hebben. Er heerste daarna spanning. Zou bij de herstemming tussen de heren Pilaar en Van Liere laatstgenoemde alleen de 20 stemmen hebben ver kregen, die bij tweede stemming aan hem en de derde candidaat toevielen, dan zoueen loting noodzakelijk zijn geworden! Het liep anders uit. De heer Pilaar veroverde namelijk bij de derde stemming weer een stem meer en kwam dus met 21 stemmen uit de bus, tegen 19 op de heer Van Liere. Daarmede was mr. J. M. Pilaar griffier van de Staten van Zeeland. Gedeputeerden hebben het evenwel met him voordracht de Staten wel moeilijk gemaakt. Overigens dient men te bedenken, dat twee Statenle den afwezig waren. Waren zij aan wezig geweest wellicht zou de beslis sing dan reeds bij de eerste stemming zijn gevallen. De Statenzitting was verder alleen belangrijk, doordat de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot voor het eerst sedei-t zgn ziek worden in December, de leiding weer in handen kon nemen. Onze ge lukwensen met zijn voorspoedig her stel Trouw (a.r.) vertelt vreemde din gen over de verkoop van Ameri kaans legergoed; de fa. Speyer uit Amsterdam is bijna de enige im porteur en via deze „dump-handel" komt de oorspronkelijk voor G I be stemde textiel in ongeveer 800 „stock- winkels" tex-echt, maar ook gaat veel naar gestichten en tehuizen, of weer naar het buitenland, of zelfs naar de Nederlandse regeling: „Ongebruikt Amerikaans legeron- dorgoed, splinternieuw, alleen wat gekreukt door het transport, ligt als grote bergen sneeuw in de hoeken van de magazijnen aan de Weesper- zij. Verkoopt men het per stuk. dan krijgt men er ongeveer diie gulden voor. Gaat het echter per gewicht als lompen weg, dan brengt een hemd en een onderbroek drie gulden vijftig op. Dusnieuwe hemden, nieuw jae ger ondei'goed, niet van luxeuze uit- voexing, maar goed, deugdelijk spul, komt op een voddenhoop terecht". „Er vinden ook zonderlinge trans acties plaats in deze handel. Zo kocht men bijv. uit Engeland 30.000 zwarte stropdassen. Ze lagen een tijdje in het magazijn en werden doorverkochtaan de Nederland se Marine. De Nederlandse regering kocht indertijd een .partij tropenhel men In Engeland. De helmen kostten toen een pond sterling per stuk, on geveer tien gulden dus. De helmen werden nooit gebruikt, kwamen in een dump en Speyer kocht ze voor een kwartje per stuk. Ze lagen drie jaar oogeslagen en gingen toen door naar Amerika. Met winst, vanzelf sprekend In zijn brief zegt ir. Vos, dat door deze houding steeds meer het com promis in de regering dreigt te wor den tot standpunt van de party en daardoor ook de onmacht van de re gering tot onmacht van de partij. MENING PARTIJBESTUUR. Het partijbestuur van de P.v.d.A. geeft op de beslissing van ir. Vos een comment&ai*, waarin o-m. gezegd woi-dt: „Ir. Vos spreekt over een op lossing van de fractie, die het par tijbestuur niet kiest. Het is anders. Toen de onderhandelingen met Indo nesië volkomen vastgelopen schenen te zijn, maakte de fractie aan de re gering kenbaar in welke richting naar haar mening nog kon worden gezocht. Het partijbestuur heeft het denkbeeld als een constructief voor stel begroet. In meerderheid achtte het partij bestuur het inmiddels aan de orde gekomen voorstel van de regering een te aanvaarden uitgangspunt voor verdere onderhandelingen met Indo nesië. Dit laat de in het voorstel van de fractie aangegeven oplossing als mogelijkheid onaangetast. In het commentaar wordt voorts gezegd, dat alle leden van het partij bestuur, ir. Vos met nadnik hebben verzocht anders te handelen. COMMENTAAR GEWEIGERD. In Amsterdam liepen Dinsdagmid dag geruchten, dat vooraanstaande leden van de P.v.d.A. zich van deze partij zouden hebben afgewend. Ook de naam van de burgemeester van Amsterdam, mr. D'Ailly, werd ge noemd. Deze weigerde 'ieder com mentaar op de vraag of hg uit de partij was getreden. Klaroenen voor Amerikanen In de toekomst zal in Tilburg een monument opgericht worden als her innering aan de Koninkiyke Neder landse Brigade „Prinses Irene". Er dreigen moeilijkheden. De aflevering van melk in de con sumptiecentra van het Westen des lands dreigt moeilijkheden te onder vinden. Het zal van de besprekingen, die deze week worden gehouden, af hangen of er volgende week in een aantal steden in het Westen minder melk door de melkleveiingsbedrijven zal kunnen wox-den geleverd. De moeilijkheden hebben betrek king op de aanvullingsmelk, die uit het Noorden wordt aangevoerd. De melkleveringsbedrijven in die steden zien zich voor het feit gesteld, dat zij da aanvullingsmelk alleen kunnen kopen tegen prijzen, die te hoog lig- §en om de melk zonder veiiies aan e consumenten af te leveren. In het Nooi-den gebruikt men de melk liever ONGEREGELDHEDEN IN ITALIË In verband met Eisenhowers komst. Generaal Eisenhower, de opperbe velhebber van het Atlantisch Pact, is Dinsdagavond per vliegtuig uit Lon den te Lissabon aangekomen. In Italië, waar Eisenhower Woens dag besprekingen met de regering zal voeren, is het Dinsdag tot onge regeldheden en stakingen gekomen, waartegen de politie met kracht op treedt. Honderden communistische demonstranten zijn reeds opgebx-acht en in alle centra, waar Woensdag ongeregeldheden worden verwacht, zijn sterke politie-eenheden gecon- centreerd. Chefs van regeringsdepartementen, van de spooiwegen en openbare wer ken hebben hun pei-soneel gewaar schuwd, dat deelneming aan door de communisten geproclameerde stakin gen tjjdens Eisenhowers bezoek ont slag, gevangenisstraf of boete tot ge volg kan hebben. wordt de Nederlandse schilder en radiocriticus Jelle P. Troelstra 60 jaar. Prof. Romme over Nieuw- Guinea en Ambon. Op een afdelingsvergadering van de K.V.P. te Heerlen heeft pi'of. Romme in een rede o.a. de kwestie Nieuw- Giunea aangestipt. Hij kon zich ver enigen met net voorstel van de rege- ï-ing om de souvereiniteit over Nieuw Guinea over te dragen aan de Ne derlandsIndonesische Unie, met behoud van het Nederlands beheer. Vrees, dat ons land daarmee in feite toch zgn zeggingsmacht zou kwijt raken, achtte hij niet aanwezig. Wat betreft de Ambonese kwestie, aldus prof. Romme, laten velen zich te veel lelden door hun sentimenten, evenals dat het geval was bg de actieWesterling, welke ook In poli tiek opzicht veel kwaad heeft ge daan. Prof. Romme achtte het be treurenswaardig, dat op onmogelijke dingen wordt aangedrongen. Nog af gezien van de huisvestingsmoeilijk- heden mogen de Ambonese militairen niet naar Nieuw Guinea woi'den over gebracht. Men zou de nieuwe fase van Nieuw-Guinea zeer ongelukkig inluiden, als we de papoea's enkele duizenden van deze militairen, waar van ze niet gediend zijn, zouden stu ren. Tito: Kom maar kijken. Maarschalk Tito heeft Westerse mi litaire attaché's uitgenodigd tot bij woning van de „ergens in .Joego Sla vië" te houden manoeuvres van zijn bergtroepen. voor het opvoeren van de boterfabri- cage, die mede in verband met de grotere boterexport naar België meer oplevert. In dit verband zijn er door de stedelijke melkleveringsbedrijven reeds besprekingen gevoerd met de burgemeesters ter plaatse, waarbij gewezen is op de mogelgkheid, dat zij minder melk zouden kunnen af leveren. Dit zou betekenen, dat de melkbedrgven een zekex-e rantsoene ring zouden moeten gaan toepassen. In Rotterdam wordt die kans echter gering geacht, omdat er in de omge ving veel melk leverende boeren zgn. Ook in enige andere steden is men van mening, dat er nog wel een op lossing zal gevonden worden, die een beperking in de melklevering voor komt. In elk geval zal er wel één lijn getrokken worden door de melkleve ringsbedrijven in de consumptie-cen- tra van het Westen des lands. De melkhandel van Haarlem en omstreken is echter reeds tot dë conclusie gekomen, dat a.s. Maandag reeds met een rantsoenering van de melk begonnen moet worden, wanneer er intussen door de regering geen andere oplossing is bewerkstelligd. De huisvrouwen zullen dan ongeveer 50 procent minder melk kunnen be trekken. Voor de zieken en zieken huizen is een aparte regeling getrof fen. Vragen over Russische controleurs. ZOUDEN BIJ SCHEEPSBOUW WERKEN. Het Tweede Kamerlid Fens (K.V. P.) heeft aan de minister van oorlog, van marine en van economische za ken schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat, o.a. in verband met de levering van schepen aan Rusland, Russische controleurs hier te lande worden toegelaten op ver schillende zeer belangrijke inrichtin gen, ten dele ook op de inrichtingen, waar met militaire geheimen wordt gewerkt, en dat deze Russische con troleurs ons z.g. op de vingers moe ten kyken of wij onze verplichtingen wel goed nakomen? 2. Zjjn de ministers bereid, indien het bovenstaande juist is, onverwyid maatregelen te treffen om aan deze zeer ongewenste toestand ten spoe digste een einde té maken? Nederlandse kwartiermakers in Belfast gearriveerd. Zeven-en-zeventig personeelsleden van de^vierde yljegtuigengroep dei- Nederlandse vloot zijn Dinsdag te Belfast aangekomen. Zij fungeren als kwartiermakers voor de mannen van het Nederlandse escadrille, dat deel zal nemen aan de oefeningen met de Britse vloot. De groep bestaat uit twaalf „Firefly's. Ondanks de Ierse protesten tegen de aanwezigheid van Nederlandse strijdkrachten in Noord- Ierland zullen de oefeningen vol gens plan voortgang vinden. Militairen gebukt onder voortdurende onrust. Een pantsergroep der verbonden legers Is Soewon, ten Zuiden van Seoel, binnengedrongen en wist de stad na hevige straatgevechten te bezetten. \an een herovering kan echter niet gesproken worden: een woordvoerder van de derde divisie, verklaarde, dat een „versterkte patrouille" gewoon lijk na het volbrengen van haar opdracht wordt teruggetrokken. De verbonden troepen bezetten thans Osan. In de stad wordt geen tegenstand meer geboden. De regimenten van de Amerikaan se tweede divisie, waaronder een Ne derlands en een Frans bataljon, heb ben zich onder dekking van vliegtui gen en artillerie kunnen terugtrek ken op een Zuidelijker gelegen nieu we verdedigingslinie. Het terugtrek ken binnen enkele uren van een ge hele divisie heeft zich bijzonder vlot voltrokken. Reuter meldt, dat de communistische troepen zware ver liezen leden, doch dat de terugtocht nagenoeg geen verliezen kostte. NOG NIETS BEKEND OVER KEUZE DER AMBONEZEN WEER EEN GROEP NAAR .MAKASSAR VERTROKKEN. Omtrent de keuze van de Ambon- nezen, met tijdelijke status, die inge volge de instructies van minister s' Jacob voor 15 Januari moesten kiezen tussen de drie bekende mogelijkhe den, waren Dinsdag te Djakarta nog geen mededelingen te verkrijgen Men volstond met de mededeling, dat aan Den Haag rapport was uitge bracht. Inmiddels verneemt de correspon dent van Aneta te Soerabaja, dat Woensdag in het kader van de alge mene afvloeiing van het voormalige K.N.I.L. een groep militairen, afkom stig uit de Toradja-landen, met hun gezinnen, in totaal 581 personen, met het K.P.M.-schip „Thedens" naar'Ma kassar vertrekt. BLOEDIGE GEVECHTEN IN IND0-CHINA. Troepen van de Vietminh, naar schatting ongeveer 40.000 man, die een nieuw offensief tegen Hanoi zijn be gonnen, drongen Dinsdag tot minder dan 30 km van de voornaamste stad van Noord-lndo-China op. Franse troepen zouden een mach tige verdedigingslinie rond de be langrijke haven Haiphong inrichten. Frans-Noordafrikaanse elitetroepen hebben bloedige gevechten op de ba jonet geleverd met de tegenstander. GEORDENDE AFTOCHTEN Sedert het front, dat nabfi de 38ste breedtegraad was gevormd, ineen gestort is, heerst in Zuid-Korea een verwarde toestand. Tot dusver ver lopen de aftochten van Mac Arthur's troepen geordend en zonder al te veel verliezen. De militairen gaan echter gebukt onder een voortduren de onrust. In dit verband dient ge zegd te worden, dat het gebruik door de Chinezen van klaroenen en fluitjes voor hun seinstelsel, zeer op de zenuwen van de tegenstanders werkt. De mannen zijn zo gevoelig voor dit psychologisch wapen, dat de Amerikanen thans ook hun troepen van klaroenen voorzien. NEHROE NAAR PARIJS Een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van Buitenland se Zaken heeft verklaard, dat de Chinese communisten de stryd moe ten staken voordat de V.S. zou deel nemen aan een conferentie over Ko rea en het Verre Oosten in het alge meen. Premier Nehroe van India zal Donderdag te Parijs met Trygve Lie, secretaris-generaal der V.N., beraad slagen over de Indiase pogingen om de vrede in het Vexre Oosten te her stellen. ZITTING PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND Stemming had een spannend verloop Eervol ontslag verleend aan dr. B. D. H. Teilegen. Als voornaamste punt stond op de agenda de buitengewone zitting van de Provinciale Staten van Zeeland het verlenen van eervol ontslag aan de griffier der Staten, dr. B. D. H. Tellegen en het benoemen van diens opvolger. Aan dr. B. D. II. Tellegen werd zonder hoofdeiyke stemming met in gang van 1 April 1951 eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd. Voor de benoeming van een nieuwe griffier was door Gedeputeerde Sta ten een voordracht opgemaakt, die als volgt luidde: 1. mr. J. M. Pilaar, chef der 2c afdeling der Provinciale Griffie, 2. mr. A. M. van Liere, oud resident hoofd van het Tijdelgk Bestuur van Soerabaja, 3. mr. H. H. Morl- son, laatstelijk resident van Menado. Nadat de Staten ongeveer drie kwartier In geheime zitting waren ge weest, volgde ln openbare zitting de stemming. By eerste stemming werden uitgebracht 19 stemmen op de heer Pilaar, 12 stemmen op de heer van Liere en 9 stemmen op de heer Morison. Bij de tweede stemming verwierf de heer Pilaar 20 stemmen, de heer van Liere 12, de heer Morison 8 stemmen. Wederom had geen der candidaten een volstrekte meerderheid behaald, zodat een herstemming noodzakeiyk was tussen de lieren Pilaar en van Liere. Hierbij behaalde de heer Pilaar 21 stemmen, de heer van Liere 19 stem men, zodat eerstgenoemde gekozen was tot Griffier der Staten van Zee land. Het voorstel van de voorzitter om deze benoeming te doen ingaan op 1 April 1951 werd z.h.s. aangenomen. De Statenzitting had verder niet veel om het lgf. De voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, opende de bijeenkomst met gebed en dankte voor de vele blgken van belangstel ling, die hij tijdens zijn ziekte had ondervonden. Tevens bracht spr. hul de aan de heer C. Philipse voor de wijze, waarop deze zgn functie had waargenomen gedurende zgn afwe zigheid. Enige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen ter wijl enkele voorstellen van Gedepu teerde Staten naar de afdelingen werden verwezen. Hetzelfde ge schiedde met de algemene verslagen van de afdelingen over de begrotin gen der provinciale diensten. Bg het splitsen der vergaderingen in afdelingen werden deze als volgt samengesteld: Eerste af deling: L. F. Dubois, A. A., van Eeten, A. S. Wisse, J. de Knxyter, M. A. H. Govaert, mevr. E. J. v. d. Broecke-de Man, J. M. A. C. v. Dongen, jhr. mr. T. A. J. W. Scho- rer, A. J. Cambier, C. Boender, L. P. van Oorschot, A. P. Bil en de 'heren C. Philipse en A. L. S. Lockefeer na mens Ged. Staten. Tweede afdeling: P. Boudeling, J. S. Visscher, J. L. Verhagen. E. F Poppe, A. H. Vermeulen, A. Ver- maire, M. de Boer, J. L. J. Bruyn- zeel, D. Dekker, D. Kodde, G. Me- liefste. P. V. M. Vercauteren, mr. A. J. v. d. Weel en A. Schout namens Ged. Staten. Derde afdeling: C. Verdonk, H. Flikweert, mr. H. B. Bouwman, C. de Putter, J. Hommes, C. A. Kaan. D. W. Llndenbergh, mr. W. F. E. ba- ron van der Feltz, M. v. d. Himst, A. H. Stemerding, D. Imming, ir. G. P. M. Dlkötter en mr. dr. A. J. J. M. Mes en C. Hamelink namens Gede puteerde Staten. Nadat de heer D. Kodde namens de Staten jhr. de Casembx-oot geluk had gewenst met het herstel van zyn gezondheid, werd de volgende verga dering vastgesteld op 20 Februari, 10.30 uur. Mr. Ji M. PILAAR Mr. J. M. Pilaar werd op 24 Juni 1902 te Goes geboren als zoon van notaris Joh. Pilaar. Hij bezocht het Sted- Gymnasium te Middelburg en studeerde rechten in Leiden. Op 16 Juli 1928 werd hij adj.-commles ter Prov. Griffie te Middelburg op de 2e afdeling (verkeer en waterstaat). Op 1 Januari 1936 wérd hg op die af deling tot commies bevorderd en met ingang van 1 Januari 1940 werd hij benoemd tot hoofdcommies, chef der 2e afdeling. Op 1 April 1944 volgde de bevordering tot referendaris. Mr. Pilaar maakt verder deel uit van de rijkscommissie van advies voor de D.U.W. in Zeeland, tot voor kort van de inmiddels opgeheven Prov. adviescommissie inzake bouw volume weg- en waterbouwkundige werken, van de Prov. commissie be last met het onderzoek naar de mo gelijkheid van oprichting van z.g. dgkringen, de Prov. Grenswijzigings commissie en van de de vaste com missie voor de Prov. Planologische Dienst. Voorts is hy vertegenwoordi ger van Zeeland in de Nat. Lucht vaartcommissie. Daarnaast bekleedt hy diverse func ties op maatschappelgk gebied. Wy noemen die van voorzitter der afd. Middelburg van het Ned. Rode Kruis voorzitter district Walcheren Demo- bilisatleraad, lid van de plaatseiyke commissie „Steun Wettig Gezag" en thesaurier van het Schuttersgilde St. Sebastlaan. Nederlandse telepaath zoekt de „Stone". De Nederlandse telephaat Pe ter van der Hurk, beter bekend als „Hurkos", is Dinsdagmor gen met zgn secretaris per vliegtuig naar Londen vertrok ken om deel te Aemen aan de speurtocht naar de Stone of Scone, die uit de Westminster Abbey is ontvreemd. Scotland Yard heeft het aanbod daartoe van Hurkos aangenomen, on der het devies ..baat het niet. het schaadt ook niet" De poli tie zal alle medewerking ver tenen en een Engelse- krant heeft zich bereid verklaard de verblijfkosten voor haar reke ning te nemen D.e foto's van de ontvreemde steen en van de situatie ter plaatse na de dief stal waren Hurkos al eerder toegezonden. Hurkos is ervan overtuigd, dat hij de Engelse politie op zijn minst waardevolle inlich tingen kan geven. Personenauto slipte: één dode. Dinsdagmorgen is op de rgksweg bg Hoorn een auto-ongeluk gebeurd, dat aan de vrouw van de bestuurder het leven heeft gekost. Een auto uit Leeuwarden, bestuurd door de heer R. Vos, reed met gx-ote snelheid in de richting Amsterdam. Door de gladheid van het wegdek slipte de wagen, waardoor hij tegen twee be tonnen paaltjes botste, in een grep pel belandde en tenslotte over de kop sloeg. De 48-jarige echtgenote van de bestuurder werd uit de wagen geslin gerd en liep zodanige veiwondingen op, dat zij na aankomst in het zie kenhuis overleed. De bestuui'der en zijn dochter, liepen vrij ernstige kwetsuren op. De vierde inzittende, een nichtje van de familie Vos. kwam met de schrik vrij. Eddie Christiani kreeg geen gelijk. De president van de Amsterdamse rechtbank heeft uitspraak gedaan in het korte geding, dat aanhangig was gemaakt door het gramofoonplaten- concern Decca tegen de liedjeszanger Eddie Christiani. Christiani had met Decca een contract afgesloten, waar in hij zich verbond- slechts door de Decca opnamen van zgn stem te la ten maken. Desalniettemin heeft hy voor een Belgische maatschappg ge zongen. Hij stelde zich op het stand punt, dat hy dit kon doen, indien hg een bedrag van 3000 (in het con- tracht genoemd als schadevergoeding bg contractbreuk) aan de Decca zou betalen. De president zeide in zijn vonnis, dat de betaling van dit bedrag geen rechtvaardiging voor contractbreuk was. Hg bepaalde, dat de zanger een dwangsom van 5000 wordt opge legd voor iedere opname, die ng mocht laten maken door een andere maatschappg dan de Decca. ZWAAR BEWOLKT. Weersverwachting, geldig tot heden avond: Overwegend zwaar bewolkt met Plaatselijk enige lichte regen of mot- ragen. Matige tot krachtige wind tus sen Zuid-West en Zuid. Dezelfde of iets hogere temperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1