NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE cn J« rijp^vcgcl vDonnema hoor noodlot WALCHEREN JJees en schor? Siroop V. d. Pol Europees kampioen 47-2 VUURTOREN VAN NIEUWESLUIS WEER GEHEEL IN GEBRUIK DINSDAG 16 JANUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR AN 1 3 Bakkers kregen op tijü hun bloem. Zoals bekend, zyn de wegen tussen Oost Z.-Vlaanderen en West Z. Vlaanderen verleden week gedurende de eerste drie dagen gesloten ge weest wegens opdooi. Het gevolg hiervan was, dat de verbinding met Oost en West Z. Vlaanderen verbroken was en de N. V. Meelfabriek Walzenmolen te Sas van Gent zich voor de moeilijkheid zag geplaatst, hoe de bakkerijen in West Z.-Vlaanderen van bloem te voorzien. Wat is er toen gedaan? De vrachtwagens van de meelfabriek ajjn toen gereden van Sas van Gent af via Perkpolder door Zuid-Beveland via Vlissingen over naar Breskens. Het was voor de N.V. Walzenmolen een vervoer, dat met grote kosten ge paard ging, maar de bakkerijen kre gen hun bloem en het was juist ge handeld ook van de N.V., want toen de wagens verschenen, waren diverse bakkers reeds aan hun laatste baal bloem bezig. Fietsendief na drie jaar gearresteerd. De rijkspolitie te Breskens heeft de hand gelegd op een man, die in 1947 een rijwiel stal ten nadele van de heer v K. te Breskens. De schul dige is ter beschikking van de justi tie gesteld. Jeep reed in een sloot. De heer J. du B. uit Breskens, die Zondagnacht met zijn echtgenote en het echtpaar v. H. per jeep naar huis terugkeerde is nabij Kruisdrjk door een defect aan de stuurinrichting van zijn wagen, van de weg gereden. De jeep kwam naast de weg te recht in een drie meter lager liggen de sloot. Mevrouw v. H. liep een hoofdwonde op, die zich aanvanke lijk ernstig liet aanzien. Zij werd naar het ziekenhuis te Oostburg ver voerd, maar kon Maandag naar haar woning terugkeren. De overige in zittenden kwamen er met enkele lichte ontvellingen af. Vlissingen WILLEN NOSKE ZIEK. De solist van het concert, dat Woensdagavond door de Vlissingse Orkestvereniging wordt gegeven, de violist Willem Noske, is ziek gewor den. Zijn plaats zal nu worden inge nomen door Jo Juda. AFSCHEID BIJ „DE SCHELDE". Zaterdag werd in de nieuwe eleo- trische- en luchtcentrale van de Kon- Mij „De Schelde" op het Eiland te Vlissingen, afscheid genomen van de heer C. Verijzer, schakelbordwachter en electro-monteur, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de maatschappij verliet. Het woord werd gevoerd door de heer Ir. W. Muller, chef van de afd. Electrisch Bedrijf, en de heer Naere- bout, hoofdbaas van de afdeling Scheepsbouw. Beide sprekers prezen het vakmanschap van de heer Verijzer, en de stiptheid, waarmede hij steeds zijn werkzaamheden heeft verricht Herinnerd werd voorts aan de jaren vóói 1940, toen de heer Verijzer met grote ijver zijn krachten gaf aan de bouw van de eerste Ne derlandse onderzeeboten. Namens het gezamenlijk personeel van de afd. Electrisch Bedrijf werd een prisma-kijker aangeboden, ter wijl aan mevr. Vérijzer bloemen werden gezonden. Tenslotte werd door de aanwezigen persoonlijk afscheid genomen. ONGEVAL BIJ HAVENWERKEN Bij de havenwerken aan de vissers- haven aan de Niéuwendyk te Vlissin gen gebeurde gistermiddag een vrij ernstig ongeluk, dat betrekkelijk goed afliep. Twee arbeiders werkten op een steigertje aan de buitenkant van de oude stenen muur. Dit stei gertje rustte op twee ijzeren staven, die aan de muur waren bevestigd. Door een onbekende oorzaak raakte een van deze staven los, waardoor de steiger viel. Een van de mannen viel van onge veer vier meter hoogte en kwam doordat het iuist laag water was, op de stenen terecht. Hy werd ter ob servatie in het ziekenhuis opgenomen. De ander kon zich aan een uitsteek sel in de muur vasthouden. TERAARDEBESTELLING C. LAGENDIJK Maandagmiddag werd te Vlissin gen het stoffelijk overschot van wij len de heer C. Lagendijk ter aarde besteld. In de aula schetste de heer M. C. Kuijl de overledene als een nobel mens die voor de metaalbewerkers als voorbeeld diende. Namens de Al gemene Nederlandse Metaalbewer kers Bond sprak hij enkele gevoel volle woorden. De heer M. J. van Poelje sprak als voorzitter van de afdeling Vlissingen van de P. v. d. A. Spreker schetste de overledene als pionier van de ar beidersbeweging. Daarna werd de met vele bloemen bedekte baar door leden van de A.N.' M.B. grafwaarts gedragen. Een zoon van de overledene dankte voor de laatste eer, zijn vader bewezen. Koudekerke PROPAGANDA-AVOND C.J.M.V. De afdeling Koudekerke van de C.J.M.V. gaf in 't Gem. Verenigings gebouw een propaganda-avond, wel ke werd geopend door ds. L. van Dijl. De heer J. C. Gordeau sprak een opwekkend woord tot de aanwezigen en spoorde de jonge mannen aan zich als lid van de C.J.M.V. op te geven. Opgevoerd werd het toneelspel „Ma terialisme", dat door eigen leden ten tonele werd gebracht. Op verdienste lijke wgze werd door twee dames en twee heren zang met mondorgel be geleiding ten gehore gebracht. De heer W. P. Rooze, erelid van de C.J. M.V. sprak een slotwoord. Domburg RINGRIJDERSVERGADERING. De ringlijders van Domburg kwa men in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer W- Brand. Deze deelde mede dat er on der leiding van de voorzitter van V. V.V. te Middelburg een bespreking is gehouden over gerezen geschillen tussen de Walcherse Ringrrjders Ver eniging en de Commissie van V.V.V. te Middelburg. Er kon overeenstem ming worden bereikt, zodat in het vervolg conflicten kunnen worden vermeden. Besloten werd een afdeling van de Walcherse Vereniging te vormen. Statuten en reglement werden daar na besproken en goedgekeurd. Tot leden van het afdelingsbestuur wer den benoemd de heren W. Brand, C. Minderhoud, Jac. Geldof, L. Dour- leijn en W. Maljaars. De kampioenswedstrijden welke door de Walcherse Vereniging wor den uit geschreven zullen dit jaar in Juli te Domburg worden gehouden. Zij zullen da.n door de plaatselijke afdeling worden verzorgd. Middelburg Drie avonden verkoopkunde. Gisteravond werd in het Schut tershof te Middelburg de eerste van de drie cursusavonden in verkoop- kunde gegeven. De heer A. P. van de Kamer sprak namens de vier sa menwerkende winkeliersverenigin gen een inleidend woord, waarbij hy burgemeester rar. dr. N. Bolkestein van Middelburg en wethouder L. J. Geers verwelkomde. Voorts zette hy het doel van de cursus uiteen, n.l. 't controleren van de verkoopcapacitei ten en wat daaraan verbeterd kan worden. Hierna leidde burgemeester Bolke stein de heer Fi'anck A. Bibo uit Voorburg in, spreker en cursuslei der van deze avonden. De burge meester wees erop, dat de winkeliers en zakenlieden er niet komen met hetgeen zy in de practjjk hebben op gedaan, maar dat ook kennis van 't vak verkoopkunde noodzakelijk en wenselqk is. Een winkelier behoort zich ook altyd weer aan te passen aan de mentaliteit van de bevolking in een bepaalde streek. Hij hoopte dat de cursus zou slagen en zou mo gen bgdragen tot ontplooiing van de middenstand. De heer Bibo begon daarna zyn causerie, die getiteld was: „Inspec tie van de bagage". Op zeer vlotte, duidelijke en vaak ook humoristische wijze gaf hy zijn uiteenzettingen over de verkoopkunde. Deze eerste avond legde hy voornamelijk de nadruk op de samenwerking en collegialiteit in het zakenleven. Zijn aanwijzingen en opmerkingen werden met de groot ste aandacht gevolgd door de vele aanwezigen uit het Middelburgse za kenleven. legaat voor geref. kerk van middelburg. Mevr. wed. C. A. van Andelde Bruijne, die onlangs te Weesp is over leden .heeft aan de Geref. Kerk van Middelburg 20.000 gelegateerd. Hier van is 10.000.bestemd voor de kerk en f 10.000 voor de diaconie. TER AAR DEBE STELLING E. J. V. D. MIJLE Maandagmiddag werd op de Alge mene begraafplaats te Middelburg 't stotfelijk overschot van wijlen de heer E J van der Myle ter aarde be steld. Er was veel belangstelling. Aan de geopende groeve voerde als eerste het woord de heer Chr. Sche pers, hoofdbestuurslid van de Neder landse Banketbakkersvereniging, die de overledene schetste als een zeer bekwaam vakman en daarna enkele woorden van troost richtte tot de fa milie. De heer J. van Boven sprak na mens de collega's van de afdeling Zeeland der Ned. Banketbakkersver eniging, waarvan de heer v. d. MIjle voorzitter was. Daarna spi'ak de heer J. Houmes namens het Comité Concours Hippique en de Rijvereni- ging M'burg waarvan de overledene bestuurslid was. Tenslotte sprak de heer L. A. Schenk als vriend en kele gevoelvolle woorden. Advertentie i> ZWITSAL product- De heer A. H. Izeboud te Vlissingen ambtenaar ter gemeente-secretarie te Spükenisse, slaagde te Rotterdam voor practijkexamen boekhouden Nederlandse Associatie. Als kerkvoogden in de Ned. Herv Kerk te Koudekerke zijn herkozen, de heren W. P. Rooze en J. Kleinepier. Marktberichten VISMIJN VEERE. 15 Jan.: Export garnalen 440 kg 2.44 2.84. Schar 338 kg 54—62. Bot 197 kg 56—64. Schardijn 45 kg 51—58. Ongesor teerd 11 kg 52—57. Alles per kg. BILJARTEN Hij won in vier beurten yan Belg van Hassel. Door zjjn beslissende partij tegen de Belg Van Hassel in vier beurten te winnen heeft onze landgenoot Van de Pol het Europees kampioenschap 47/2 op zijn naam gebracht. In weerwil van onverwachte strui kelingen van enkele favorieten, bleef de spanning gehandhaafd tot in de laatste partijen van de laatste dag. De Rotterdammer Van de Pol dreef de ballen met langzame verzamelsto- ten, afgewisseld door klein spel, over de gehele tafel, op zoek naar de cadre kruising, waar de grote series gebo ren worden. Elke stoot was sterk en raak. Hy kwam niettemin herhaal delijk in hachelijke situaties, waar voor hij steeds een oplossing vond. De Belg kwam niet aan bod; zijn score was 2, 0, 19, 0 totaal 21 en voor Van de Pol 0, 265, 101, 34, totaal 400. Er zijn tijdens dit tournooi in totaal 40 series van 100 en meer caramboles gemaakt. De eindstand van het tour nooi luidt: p. car. br. gem. 1. v. d. Pol (N.) 14 3150 109 28.89 2. v. Hassel (B.) 13 2S21 102 27.66 3. De Ruyter (N.) 12 3138 100 31.38 4. Gabriels (B.) 11 2635 83 31.74 5. Kruythof (N.) 8 2506 141 17.77 6. Dufetelle (Fr.) 8 2360 152 15.52 7. Galmiche (Fr.) 4 2245 148 15.16 8. Alhinho P.) 2 1788 155 11.53 9. Semrad (O.) 0 1215 152 7.99 EEN BOL IN EEN TUIN Parade in Bergen op Zoom. Maandagmorgen werd in Bergen op Zoom door de soldaten van het re giment Veld Artillerie „Prins Frede- rik" uit Bergen op Zoom een parade gehouden waarmee zy zich tevens voor de eerste maal officieel presen teerden aan de bevelhebbers van het 3e Militaire Gewest, Generaal-Ma- joor J. A. A. Sitsen uit Breda. Generaal Sitsen sprak de troepen toe. en wenste de soldaten geluk, „Nu zijn jullie volwaardige soldaten, in plaats van recruten", aldus de gene raal. Na deze toespraak werden door de garnizoenscommandant twee gouden medailles voor 36 jaren trouwen dienst uitgereikt. Uitspraak van Soekarno. „Indien het volk myn redevoerin gen over Irian in het afgelopen jaar beschouwt als een belofte, die niet in vervulling is gegaan, ben ik -bereid vrijwillig af te treden als president", aldus verklaarde president Soekarno tijdens een persdiner. Hij doelde daarby op zijn uitspraak, dat Nieuw- Guinea vóór 1 Januari 1951 tot Indo nesië moest behoren. Thans zeide hij ervan overtuigd te zijn, dat dit vóór begin 1952 het geval zal zyn, wan neer het Indonesische volk één is. FEUILLETON C O P P „Maar wat moeten we dan doen"? vroeg Gerard. „Denk je dat ik je di rect weer wil verliezen?" Lang keek zy hem aan. „Dat hoeft toch ook niet" zei ze toen, op elk woord de nadruk leggend. „Ga met ons mee!" Zyn zichtbare verrassing over dit voorstel deed haar onmid- delljjk er aan toevoegen: „Neen, niet met de Meermin", maar kom ons na over drie, vier of vyf maanden." Weer nam hy haar hand, draaide de palm naar boven en drukte er een kus op. Even liet zij hem be gaan, toen trok zy snel haar hand terug. „Gerard, we zijn in de stad", waarschuwde zij hem. „Wij zullen later nog over onze plannen en over de toekomst praten, we hebben nog enige dagen voor ons", antwoordde Gerard. Op de Dam liet hij de koetsier stoppen waarna de beide jonge men sen uitstapten, omdat Claire de wens te kennen had gegeven haar land genoten in het „Eiland Texel" te be zoeken. Toen zy de Bantammerstraat in sloegen zagen zij dat de ingang vol komen versperd was door een aozyn grote wagens. Voor het logement heerste een drukte van belang, zodat Claire en Gerard zich nauwelijks een doorgang konden banen. Vlak voor de herberg stond een kleine dikke man met grote gouden gespen op de schoenen. Hij schold iedereen uit en liet de bagage op de wagens kis ten en koffers dan weer hierheen dan weer daarheen brengen. De laatste passagiers voor de „Meermin" zyn gearriveerd", riep iemand Claire toe. „O, dan zullen we waarschy'nlyk al over twee dagen vertrekken", wendde Claire zich tot Gerard. „Uit de weg daar!" riep op dat moment de kleine dikke man, die zo gewichtig deed, tegen Claire, Meteen was Gerard aan de zijde van het jonge meisje. „U zou wel wat beleefder kunnen zijn!" riep hy de man toe. „Wat verbeeldt U zich wel? Wie bent U?" was het onverwachte ant woord. „Ik ben Gerard van Wael", zei de ze rustig. Direct veranderde de toon. „Neem me niet kwalyk, myn naam is Wes- terbaan. Ik ben de agent van Uw oom. Ik had nog niet 't genoegen kennis met U te maken, Mynheer Van Wael." „Zorgt U ervoor, dat orde en rust hersteld worden en dat de nieuwe lingen behooriyit onderdak krij gen?" „Ik mag ze alleen hier onderbren gen", antwoordde Westerbaan ge prikkeld, „dan moeten degenen, die er reeds zyn, maar inschikken!" „Dat zullen ze zeker niet!", zei Gerard scherp „Ik verwacht van U, dat U Uw best zult doen. En oefen U tevens een beetje in beleefdheid.'' „Beleefdheid siert de mens en kost niets", mengde nu Bianchi, die met onnavolgbare zwier zyn hoed voor Gerard afnam, zich In het gesprek. Allen die het gesprek hadden ge hoord, barstten in lachen uit. Ook Claire en Gerard. De laatste voelde dat het meisje zyn arm had gepakt en er opleunde. Hy voelde zich on- gewoon gelukkig. (Wordt vervolgd) Nieuwe lenzen komen over zes maanden uit Amerika Na een onderbreking van ruim tien jaar zendt de vuurtoren van Nieuwe- sluis bij Breskens weer zyn felle stralenbundels over de mond van de Wes- tersehelde: 7 seconden licht, 3 seconden donker, steeds herhalend met een onderbroken regelmaat. Ruim tien jaar is dit voor de scheepvaart zo be langrijke baken buiten werking geweest: in 1940 gedwongen door de oor log, in 1945 wegens vernieling. Bij de hevige gevechten om de be vrijding van West Zeeuwsch Vlaande ren bleef deze vuurtoren niet ge spaard. Niet alleen werd de toren, geheel vervaardigd van giet-yzeren platen, zwaar beschadigd, doch ook de lichtinstallatie werd vernield. Het herstel van de toren werd door het personeel ter hand genomen en hoe wel er na de bevryding een groot ge brek aan het benodigde materiaal was, werd de toren grotendeels her steld. Met de lamp was het moeilijker omdat daarvoor kristal gebruikt wordt. Dit kristal was en is nog steeds niet te verkrygen. Men was daardoor gedwongen om, ten einde de scheepvaart nog enigszins ter wil le te zijn. een noodlicht te plaatsen, een zogenaamd „laag licht", dat ge ruime tijd heeft dienst gedaan. In tussen werd al het mogelijke gedaan om in het bezit te komen van kristal zonder resultaat echter. KLANKEN uit DE AETHER WOENSDAG, Het pianoconcert no. 1 in d van Brahms wordt vanavond uitgevoerd door Detlev Krauss. samen met het Radio Philharmonisch Orkest onder leiding van Paul van Kempen. <H. (J 21.45). Het Nederlands Kamerkwartet geett een jeugdconcert in de Volkshoge school te Havelte. Uitgevoerd worden volksliederen, toegelicht door Akke de Vries. (H. I 14.15). Hilversum L 402 m. 7 VARA, 10 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20—24 VARA. VARA: 7 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9 Nieuws en weerberichten. 91.2 Voor de huisvrouw 9.22 Gram. muziek. (9.309.35 Waterstan den). VPRO 10 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11 Gram. muziek. 12 Promenade-orkest. 12.30 Land- en tuin- bonwmededelingen. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Orgel en zang. 12.55 Kalen der. 13 Nieuws 13.15 Gram. muziek. 13.50 Regeringsuitzending; Bernard IJzerdraat Jeugduitzending: „Klanken uit Java en Bali'14 Gesproken portret. 14.15 Jeugd concert. 15 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Banjo-ensemble. 19 „Plaatselijke keuze" causerie. 19.15 Rhythmisch trio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20 Nieuws. 20.05 Radïoschaakwedstrijd Noor wegen—Nederland. 20.06 Politiek com mentaar. 20.15 „Otello", opera. 21.20 „De vrolijke vagebond", hoorspel. 22 30 Dans muziek. 22.45 „De wereld van de schijn (kleuren)", causerie. 23 Nieuws. 23.15 Or gelspel. 23.3524 Gram. muziek. Hilversum II. 298 m. 7—24 NCRV. NCRV- 7 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zender sluiting. 9 Nieuws en weerberichter. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst. 11 Gram. muziek. 11.10 „Jan Pieterszoon Coen", hoorspel. 12 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Instrumentaal sex tet, 13 Nieuws. 13.15 Reportage. 13.20 Ma rinierskapel. 14 Tenor en piano. 14.15 Volksmelodieën. 14.30 Kamerorkest en solist. 15.15 Vocaal ensemble en solist 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting 18 Mannenkoor. 18.30 Gram. muziek. 18.25 Instrumentaal septet. 19 Nieuws- en weerberichten. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20 Nws 20.05 Radioschaakwedstrhd Nederland- Noorwegen 20.06 Gemeente-zangavond. 20.35 ..Een Nederlandse kolonie in Bra- zilië'causerie. 20.45 Strijkorkest. 21 ..Ge zin en school"causerie. 2120 Solisten- concert. 21.45 Radio Philharmonisch or kest en solist- 22.45 Avondoverdenking 23 Nieuws. 23.15—24 Gram. muziek. 17 Januari. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOUD WA l'EK U. NAP U. NAP LAAG WA IER 9.34 9.55 10.12 10.32 1.24 1.45 1.60 0.92 1.11 21.56 22.22 22.48 23.02 23.19 1.30 1.52 1.68 1.03 1.22 u.—NAP 2.44 1.38 -NAP 15.28 1.60 3.13 3.50 3.56 3.59 1.60 1.73 1.14 1.36 15.58 16.32 1632 16.32 1.82 1.95 1.38 1.63 22. Ze aten ieder een paar boterhammen met stroop, en daarna ging Kappie weer naar de brug. „Help Ah Sing even met afwassen!" zei hy tegen de maat, „èn kom me dan op de brug aflossen!" Kappie ging de kombuis uit, en even later hoor den de maat en Ah Sing een schreeuw. Ze storm den naar buiten, en za gen Kappie met zyn hand aan z'n hoofd op het dek staan. „De mast!" riep Kappie. „De mast is weg! Kyk, daar vliegt dat beest... mèt de mast!!" „Ooooh!" jammerde de maat „Erger kan het niet! Wat moeten we doen!"'," „We kunnen niets doen!" zei Kappie. „Terwijl wij in de kombuis brood zaten te eten is die klont van een vogel natuurlijk terug gekomen! Dat beest moet wel zo sterk als een olifant zijn om met zo'n zware mast door de lucht te vliegen! We moeten nu samen op de brug blijven, want er kan nog een boel meer ge- beuren!" „Dat denk ik ook!" zei de maat emt een ang stige piepstem. „Ik denk, dat we hier hele maal niet veilig meer zyn. Er gaat iets vre selijks gebeuren! Ik voel het aan myn ek steroog! Ik zou liever naar mijn hut gaan... ik voel me niet goed... ik ben ziek... ik..." Verder kwam de maat niet, want ineens voel de hy een hevige wind. „Wat is dat!" riep Kappie. „Er komt een storm opzetten! Ook dat nog!" Maar het was geen storm. Het was de vogel, die over hun hoofden heen vloog! Het beest was nu ongeveer half zo groot als de Kraak. Kappie en de maat keken om en ze zagen net, dat de vogel de sloep losrukte!" Totdat het hoofd van ile liehtwacht de heer C. Verboven uit Breskens, op een fietstochtje door het Landje van Cadzand, in dc tuin van een landbouwer een kristallen bol ontdek te, die daar als sieraad stond. De eigenaar, die de glazen bol had gekre gen als ooriogs-souvenir, was zich geen moment bewust van de waarde van deze bol. Toen hy vernam dat hiermede het kustlicht weer in orde kon worden gemaakt, was hij onmid dellijk bereid z\jn souvenir af te staan. Van dit moment af, kon het herstel voortgang nemen, met het f;evolg dat Vrijdagavond jl. het lage Icht gedoofd kon worden en het gro te licht, hoog in de toren, zijn func tie kon hervatten. Toch is ook dit licht nog tijdelijk, omdat de definitieve lamp, die nog sterker zal zyn, in Amerika is be steld. Wegens de grote schaarste van kristal zal het minstens nog zes maanden duren alvorens deze lamp in ons land zal aankomen. Intussen is de weder-ingebruik-neming van de vuurtoren licht van grote waarde voor de scheepvaart, die ter plaatse zeer gevaarlyk is, door de aanwezig heid van een veertig tal scheepswrak ken tussen Oostende en Zeebrugge, De ontscheping van de militairen, die met de „Volendam" zijn gerepa trieerd, begint Woensdag 17 Januari om 9 uur. Amsterdamse Beurs 12 Jan- 15 Jan. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (312) 3 dito 1937 3 Dollar-llening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2% In dié 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon .Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. HA. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Sty. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Shell Union Baltimore Spv; Miss K.T. Sptv. New York Centr. Spw. Pennsylvania Mid. Continental Oil Tide water North American Rep Steel U.S. Steel Intern. Nickel De nieuwe week werd op de Amster damse efiectenbeurs niet al te gunstig ingezet. Vooral de stakingsberichten uit het gebied van Sumatra's Oostkust maak ten een minder prettige indruk. De scheepvaartmarkt werd onmiddel lijk meegetrokken door de cultures Waar bij vooral de lijnmaatschappijen op Indo nesië een veer moesten laten. 97 96% 96% 96% 95 95% 9514 95% 96 96% 96 95% 96 95% 783/4 78% 99?S 92% 92% 951/4 95% 87% 87% 147 147% 170 172 323 322 134 135 172 173 153V4. 155 232% 233% 242 242 239 242% 158 159% 235 313% 315% 1241/4 122% 189% 190 326 125 160% 159% 154 150% 1111-'» 109-,'a 117 116% 103% 100% 45% 44% 59% 57 Va 104% 104% 82% 81% 58 58% 23% 23% 12 27 26% 26% 26% 38 37»% 19% 48 48 50 48% 43% 42% Nagekomen advertentie. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, onze beste Oom, Be- huwrtoom en Oud-Oom JACOB GABK1ÊLSE. in de ieeftyd van 66 jaar. Laren (N.H.) K. J VAN DUKE. Hilversum: P. VAN DUKE. P. M VAN DUKE— HARTOG HANSJE. Hilversum, 14 Jan. '51. Langestraat 31 A. Condoleantie-adres Kerkstraat 39. De overledene is op gebaard in de rouwka mer aan het Melkpad 21 A te Hilversum. De teraardebestelling zal plaats hebben he den, Dinsdag 16 Janu ari, tegen kwart voor 4 uur op de Noorder- begraatplaats te Hil versum. Vertrek van de rouwkamer aan het Melkmd kwart over 3 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3