NIEUWS UIT ZEELAND TRADITION PREDIKBEURTEN SO JAAR WALCHEREN lïïTTl VIRGINIA- TRADITIE IN OPZETTELIJK BRAND GESTICHT OF EEN NALATIGHEID? Akkertje RHEIMIX ZATERDAG 6 JANUARI 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Houdt dat in de gaten 't Is voor onze soldaten Vandaag een ongekend grote stroom van giften. V/ij kunnen de zaak haast niet bijhouden. Wanneer de actie zo blijft lopen, dan is de dag inderdaad niet ver meer, dat wij deze inzame ling kunnen afsluiten. Gisteren maak ten wij melding van het feit, dat te gen de verwachting in de 1500,— reeds was overschreden. Vandaag kun nen wij meedelen, dat de 1800,— reeds is bereikt. Zullen wij dit tempo kunnen handhaven? Dat hangt ook van uw medewerking af. Niet alleen voor particulier-en ligt hier een taak, maar ook voor verenigingen, die tij dens jaarfeesten e.d. kunnen collecte ren. De militairen van de C.O.A K. dragen ook hun steentje bij door col lectes in hun woonplaatsen. In onder staande verantwoording woi*den ver schillende van hen. die al hebben af gedragen, genoemd. De grootste ver rassing bereidden ons enkele vrienden van het Militair Tehuis op Urk. Er werd daar niet minder dan 102,50 ingezameld. Schitterend. Flip Jonk heer uit Yerseke ging met de koen- lcelpot rond in Yerseke en stuurde f 3,—. Prachtig gedaan, Flip. De cate chisanten der Geref. Kerk te Zierikzee collecteerden na de dienst op Kerst dag 53,20 voor het tehuis. Joh. R. te Bruinisse collecteerde tijdens hat Kerstfeest der C.J.M.V. en het bedrag werd prompt aangevuld tot f 30, Nog twee collectes van K.rstfeestvie ringen kwamen binnen n.l. van de Geref. J.V.'s en M.V.'s te Colijnsplaat en Westkapelle. Er werd resp. 5,25 en 6,50 afgedragen. Hier volgt de lange lijst persoonlijke giften. D. J. J. te A. f 11,50, P. de K. te Gr. 10,— O. K. (C.O.A.K.) i 10,—. H. v. B. te V. 7,50, A. J. K. te M. f 5,45, N. J. R. te B. f 5,—, M. R. te S. f 5—, J. M. v. R. te G. 3,—, Een rijksdaalder werd ont vangen van mevr. I. te St. L.. A. V. te Den H.. Sergt. P.S.D. te B. o. Z. (beide laatsten oud-bezoekers van het tehuis) voorts van S. W. te 'sH. A.. J. D. te M., M. J. te B., A. en D. de W. te B. o. Z., J. H. te K., mej. W. T. te G. f 2,—, A. J. te K. f 2,—. T. B. (C.O.A.K.) f 1,25, C. O. te A. 1 1,—, M. A. F. te R. f 1,-. J. de R. te V. 1,—. K. O. te St. L. f 0.70 en O. te A. 5,—. De stand kwam hierdoor op 1809,94. Denkt U er om, giro 359300 t.n.v. P.Z. C. .Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Middelburg is geduldig. Middelburg ZUINIG MET STROOM! In verband met de huidige schaar ste aan nootjeskolen, dient, zoals be kend, de grootst mogelijke zuinig heid bij het gebruik van electriciteit in acht genomen te worden. De direc teur van de Gemeentebedrijven te Middelburg heeft zich in verband daarmee tot de ingezetenen gewend met het dringend verzoek het stroom verbruik zoveel mogelijk te beper ken en heeft er het bedrijfsleven aan herinnerd, dat het branden van licht reclames momenteel verboden is. OPBRENGST KINDERPOSTZEGELS. De opbrengst van de verkoop van kinderpostzegels in de maand Decem ber te Middelburg en op het platte land van Walcheren, bedroeg in totaal f 2785,49. Hiervan komt een som van 1044,85 ten goede aan instellingen, welke werken ten behoeve van het misdeelde kind. „DERTIG SECONDEN LIEFDE." Velen hebben Vrijdagavond in het Schuttershof te Middelburg plezier beleefd bij het aanschouwen van de moeilijke situaties, waarin het gezin van genei-aal Cesare Siriani plotse ling komt te verkeren tengevolge van een auto-ongeval, dat veroor zaakt is door de schoondochter van Zijne Excellentie. De moeilijkheden in het gezin Sixiani werden op de plan ken gebracht door de personeelsvere niging van de Raad van Arbeid te Rotterdam op uitnodiging van haar zustervereniging in Middelburg. Met buitengewone vlotheid werd deze klucht onder do titel „Dertig secon den liefde" door de Rotterdamse Raad van Avbeid-mensen opgevoerd en het valt dus niet te verwonderen, dat zij groot succes oogstten. De man, die wel het grootste aandeel in dit succes had, was de genei-aal zelf. Hij stak letterlijk en figuui-lijk met „kop en schouders" boven zijn speelgenoten uit. Wanneer men dan in aanmei-king neemt, dat door het merendeel der actrices en acteurs FILMS VAN DE WEEK Een Amerikaanse familiefilm Samuel Goldwyn's productie On verbreekbare banden (Our vei-y own; regie David Miller), welke thans in Electro, M'burg, gaat, is in dubbel opzicht een echte faixxiüefilm. Zij verplaatst ons naar een Amerikaans gezin met dxie dochtertjes. Het oud ste meisje is echter geadopteerd, het geen zij zelf niet weet. Wa ..'anneer een afgunstig pleegzusje haar op dc hoogte brengt, krijgt zij een psychi sche instorting en loopt zelfs van huis weg. Haar verdere ondervindin gen en een wijze i'aad van haar vriend brengen haar echter tot in keer en de film tot een happy-ending. Goldwyn maakte andexmaal een boeiende speelfilm, waarin evenwel wat stex-k op de traanklieren wordt gewerkt. Ann Blyth in de hoofdrol, Joan Evans als het zusje en Farlev Granger als de vx-iend geven aanne melijk spel te zien. In het voororo- gramma gaat een interessante film- reportage van Truman's in San Fran cisco uitgesproken krachtige rede voering tegen de communistische aggressie. De onnavolgbare komiek Jimmy ..Schnozzle" Durante kunnen wij ein delijk weer eens zien in de onderhou dende klucht Geld valt uit dc hemel (The great Rupert, regie: Irving Pi- chel) in Luxor, Vlissingen. Jimmy is ditmaal een variétéartist-saan-lager- wal. die echter uit de penarie wordt geholpen door zijn gedx-esseerde eek hoorn Rupert, een grappig diertje, dat samen met zijn baas voor een paar uurtjes onschuldig en zeer te appreciëren vermaak zorgt. De anderé films: Vulcano, de Ita liaanse film. die met Kerstmis in Middelburg haar première beleefde en thans in Alhambra, Vlissingen. draait, werd door onze medewerker Long-Shot reeds uitvoerig bespro- kon. Hii wees daarbij o.m. op de op merkelijke regie van William Dieter- Ie, die bijzonder bekwaam een inten se werkelijkheidsatmosfeer wist te scheppen en op het soel van Anna Magnani die aan de figuur van een rampzalige, naar wat geluk en inner lijke rust snakkende prostituée tref fend gestalte gaf aangrijpend van dramatiek, krachtig en uiterst ge voelig gekarakteriseerd en in elk dé tail tintelend van leven. Ook bespra ken wij reeds De strijd in de Birma- jungle (Schouwburg. M'burg), een uitermate boeiend filmépos over de verschrikkingen, welke een groepje Amerikaanse soldaten in de laatste wereldoorlog in de hel van Birma doormaakte. Jammer, dat het accent pu en dan iets te veel is gelegd op de heldenmoed, een karakter-eigen- schap, die iui.rt aan het front zo wei nig in werkelijkheid voorkomt. Errol I' i.ynn is goed in de hoofdrol. uitstekend werd gespeeld, valt het te begrijpen, dat deze toneelopvoering wel slagen moest. Behalve de gene raal werd er bijzonder goed werk geleverd door zjjn schoondochter, Grazia Siriani, en ook door zijn zoon, tandarts Siriani. De gehele groep muntte voorts uit door vlotte dialo gen en zeer bewegelijk spel. Alle waardering! Aan het einde van de voorstelling dankte mr. A. C. van Epenhuisen de spelers onder het aanbieden van een klein geschenk. Een collecte voor het Chr. Mil. Tehuis bracht 41,60 op. Vlissingen ONTWIKKELING SA VOND K.A.B. De Kath. Arbeidersbeweging te Vlis singen hield een ontwikkelingsavond. Na een openingswoord van de voor zitter hield de heer A. Korteweg een causerie over het Ziekenfondswezen. Dit belangrijke onderwerp behandelde spreker op uitstekende wijze, waar door deze bijeenkomst een leerzame en nuttige avond bleek. De vele gestelde vragen werden deskundig beantwoord. a Tc Vlissingen slaagde voor het exa men 2e stuurman grote Handelsvaart, de heer J. W. A. Deynen. leerling van de „De Ruyterschool". Arnemuiden BIETENAANVOER. Tijdens de bietencampagne werden er te Arnemuiden voor Dinteloord 5.422.020 kg. en voor de Centrale 1.476.950 kg. bieten aangevoerd. In totaal dus een aanvoer van 6.898.970 kg. LOOP DER BEVOLKING. Het zielental van de gemeente Ax-ne muiden nam in het afgelopen jaar af met' 11. Op 31 December 1949 bedroeg het aantal ingezetenen 2894 (1554 m. en 1440 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 68 (35 m. en 33 vr.) en door vestiging met 51 (25 m. en 26 vr.); het verminderde door overlijden met 22 (9 m. en 13 vr.) en door ver trek met 108 (52 m. en 56 vr.). Op 31 December 1950 bedroeg het inwonertal dus 2883 (1453 m. en 1430 vr.). Er werden in 1950 30 huwelijken voltrokken. O. en W.-Souburg BIETENCAMPAGNE TEN EINDE. Ook de bietencampagne te Souburg is weer ten einde. In totaal werden aangevoerd 10.418.760 kg. suikerbie ten. ZUID-BEVELAND <apelle KLEUTER-CURSUS. Onder leiding van Zr. Fuikschot wordt te Kapelle een kleutex'-cursus gehouden in het wijkgebouw. Voor deze cursus bestaat veel belangstel ling. Krabbendijke POSTSPAARBANK. Gedux*ende de maand Dec. is bij de Rijkspostspaai'bank te Krabben dijke ingelegd 8781,79, terugbetaald 16.637,87, terwijl 7 nieuwe boekjes wei-den uitgereikt. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 5 Jan.: Maraat V van Antwerpen. Pinguïn van Ant werpen. Vlissingen vertrokken 4 Jan.: Nogat naar Rostock. Gepasseerd naar Antwerpen 4 Jan.: Westland van Barry; Bree Helle van Bremen; Alchiba van Amsterdam; Rem- mert van Lissabon. 5 Jan.: Lucas Buis I van zee; Gesina van Denemarken Gepasseei-d van Antwerpen 4 Jan.. Mcrak naar zee; Rocket naar South ampton; Sarangan naar» Djakarta. 5 Jan. Diana V naar Wasberg. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Middel burg te bereiken zjjn de heer A. W. Boerwinkel, arts te Middelburg, Los- kade 11, tel. 2460; te Vlissingen: dr. H. C. A. Detmar, ai'ts, Badhuisstraat 25. tel. 2233; te Zoutelande, Westkapelle en Koudekex-ke: de heer M. Huygens, arts te Westkapelle, „De Wiezei", tel. K 1188—316; te Veex-e, Serooskerke en Oostka- pelle: de heer M. A. v. d. Sluys. arts te Veere, tel. K 1181—271. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek van Pien- broek, Mai'kt 69, tel. 2134. Vlissingen: Apotheek van Ocken- burg. Singel 5, tel. 2730. RUWE HUI D KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Kruinihgen Chr. van Dam te Werkendam. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Murmerwoude-Oenkerk J. de Wal ie Rijxisburg. Aangenomen naar LoppersumWes- terembden G. A. Jansen te Hoorn— Enkhuizen. Bedankt voor Kapelle a.d. IJsel A. H. Algra te Waardhuizen. Lot der Ambonnezen Zv/arte-lijst-mensen naar Nederland. (Van onze Haagse redacteur» Kolonel Van Santen, opvolger van generaal Scheffelaar als commandant van de kampen met Ambonnezen van het voormalige K.N.I.L., heeft van de Nederlandse regering machtiging ge kregen in het uiterste geval wapenge weld te gebruiken tegen 60 Ambonne zen, die op de dag vóór Oudejaar hun Nederlandse officieren neersloegen en volledig bewapend het kamp in Dja karta in drie trucks verlieten, zo deel de minister s'Jacob ons op een Vrij dag jL gehouden persconferentie mede. Deze groep Ambomxezen heeft in de stad weliswaar hier en daar gescho ten, maar voor zover bekend waren hierbij geen doden te betreuren. De regering hoopt, dat deze Am bonnezen, die de K.L.-status hebben, zich goedschiks weer onder het gezag van hun officieren zullen stellen. In dien zij dit niet doen, is de regering ge noodzaakt uit hoofde van haar verant woordelijkheid voor de K.L. militai ren, waartoe ook de Ambonnezen oe- horen, tegen hen op te treden. Voorts heeft de regering aan kolo nel Van Santen opgedragen de nog :n de kampen te Djakarta. Bandoeng, Soerabaja. Semarang en Malang ver toevende Ambonnezen mede te delen, dat de regering hen voor de keus stelt: le. over te gaan naar de A.P.R.I., de strijdkrachten van de Republiek Indonesia 2e. ter plaatse te demobiliseren; 3e. verscheept te worden naar de Zuid-Molukken. De regeling geeft de Ambonnezen tot de 15de Januari a.s. bedenktijd. Voor ongeveer 100 Ambonnezen, die op de zwarte lijst van de republiek Indonesië voorkomen, is de regering bex'eid in Nederland met hun gezinnen asylrecht te verlenen. Duits scheepje bij Ameland vergaan. Ten Noord-Oosten van Ameland' heeft een visser Vi-ijdag het wrak van een vermoedelijk uit Koningsbergen afkomstig Duits scheepje ontdekt. Het bevond zich zelfs bij laag water geheel-1 onder water, zodat er weinig moge lijkheid is meer omtrent hei-komst, eventuele lading, etc te weten' te ko men. Men neemt aan, dat het scheep je, „Hanzina" geheten, op een mijn is gelopen. Vrijdagochtend vx-oeg zijn op de Oostpunt van Ameland di-ie lichamen van leden der bemanning, een koffer met levensmiddelen en enig wrakhout aangespoeld. De toestand van de licha men wettigt de veronderstelling, dat de mannen eerst kort geleden zijn om gekomen, Uit papieren bleek, dat zes mannen aan boord moeten zijn ge weest. Ook griepepidemie in Zweden en België. In geheel Zweden heerst thans een griepepidemie. Het aantal zieken is aanzienlijk. Verscheidene industrie takken zijn hierdoor ernstig gedesor ganiseerd. In Stockholm moest het tramverkeer aanzienlijk worden be perkt. Ook in België is sprake van een epidemie. Volgens functionarissen van de gezondheidsdienst lijden twee van elke tien Belgen aan wat genoemd wordt een epidemische „driedaagse griep". Drie gedetineerden ontsnapt uit gevangenis Leeuwarden. Donderdagavond omstreeks tien uur hebben drie gedetineerden uit de bij zondere strafgevangenis te Leeuwar den kans gezien te ontsnappen. Twee ervan zijn inmiddels weer gepakt. De gevangenen zagen kans 'n deur te for ceren, waardoor zij in een op een verdieping gelegen magazijn terecht kwamen. Daar bemachtigden zij een touvv. met behulp waarvan zij op de begane grond terecht kwamen en kans zagen te ontvluchten. Er stonden toevallig enkele fietsen, waarvan zij een dankbaar gebruik maakten. De nachtwaker had hen zien gaan en hij waarschuwde onmiddellijk de po litie. Deze zette direct een achtervol ging in en om ongeveer één uur 's- nachts wist men twee van de drie aan de Lekkumerweg te Leeuwarden weer te grijpen. Deze twee moesten nog een lange straftijd doox*brengen. De derde, die nog voortvluchtig is, be hoefde nog slechts enkele maanden in de gevangenis te verblijven. Biesbrouck niet naar Italië. De R.C.H.-speler Biesbrouck heeft Vrijdag het aanbod, om voor een Itali aanse profclub te gaan spelen, van de hand gewezen. De Italianen boden hem een bedrag van f 60.000.— voor een contract van 1 jaar aan; maar daarvóór moest Biesbrouck eerst een oefenwedstrijd in Italië spelen. Biesbrouck heeft na rijp beraad be sloten niet op de voorstellen in te gaan. De Verenigde Staten hebben Ar gentinië, Brazilië en Chili medegedeeld, dat zij bereid z(jn deze landen elk twee lichte kruisers te verkopen. VIRGINIA Getuige wilde Officier van Justitie te lijf. Voor de Amsterdamse rechtbank kwam waardij recht stond de 32-jaiige se koopman D. T., die ervan werd beschuldigd opzettelijk brand te heb ben gesticht in de wo broer. De getuige-deskundige, een schei kundige uit Den Haag, was in zijn rapport tot de conclusie gekomen, dat de brand alleen zo fel kon zijn, omdat er opzet in het spel was. Twee aridex-e getuigen, een inspecteur van politie en een brandmeester, zeiden geen voorbei-eidingen tot brandstich ting te hebben geconstateerd. De verdachte ontkende de brand te hebben gesticht. Hij was in de ach terkamer bezig geweest met het af branden van vei-f van de deuren en toen hij zich even verwijderen moest had hy de brander uitgedraaid. Hij wist zich echter niet te herinneren of de brander helemaal uit was ge gaan. De officier van justitie concludeer de in zijn requisitoir tot opzet en eiste twee jaar gevangenisstraf. De broer van de verdachte, die eveneens als getuige was gedagvaard en die overtuigd is van de onschuld van zijn broer, zat in de rechtszaal toen de officier zijn eis uitsprak. Hij ontstak in woede en rende naar vo ren in de richting van de zetel van de officier, kennelijk met de bedoe ling de officier aan te vallen. Een lid WALCHEREN ZONDAG 7 JANUARI. Ned. Herv. kerk: 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Richard; Arnemuiden: 10 en 2 ds. Kerker; Biggekerke: 10 ds. Wit- teveen, 2 ds .Wagner; Gapinge: 10 ds. de Boer; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Kleverskerke: 10 ds. Olte: Koudekerke: 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Enker; 't Zandt: 10 ds. Enker, 7 ds. v. Dijl; Meliskerke: 10 en 2.30 dhr. Barnard; Middelburg: Concert zaal: 10 ds. v. Woerden fH.D.), Oost- kerk: 10 en 7 (voorb. H.A.) ds. de Vries. Barak wederopbouwkamp. 10 ds. Don. Engelse kerk. 9.45 ds. Smits (Jeugakei'k); Nw.- en St. Joosland: 10 (bev. ambtsdrager-s) en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; O.- en W.-Sou- burg: 9.30 cand. Froetjes, 11 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkapelle: 10 ds. Ri chard. 2.30 ds. v. Willenswaard; Rit- them; 10 ds. Muller, 2.30 cand. Fi-oen- tjes; Serooskerke: 10 ds. v. Empel, n.rn. geen dienst; St. Laurens 10 (Voorb. H.A. en bev. ambtsdr.) en 2.30 ds. Keijzer; Veere: 2 ds. Otte; Vlissin gen: Noorderkapel: 10 ds. Klooster man, St. Jacobskerk :10 ds. Hartjes Advertentie. Spit. rheumatiek? Neem Waar zijn onze schepen? Aagtedijk 3 325 m. Z.O. K. Race. Aalsdljk 3 225 m. O.N.O. Flores. Blijdendijk 3 480 m. O.K. Race. Lekkerkerk 3 v. Cochin (th.) Maashaven 4 v. R'dam naar B. Aires. Noordam 3 825 m. W. Scillies. Rijnkerk 4 v. Marseille (th.) Abbekerk p. 4 King George Sound. Agatha 5 te Port Swettenham. Aldegonda 5 te Pladju. Alphacca 4 v. Vitoria n. Bahia. Almdijk 4 v. Havanna n. Houston Amstelstad 4 n.m. te Stavanger. Ariadne p. 5 Caste's end n. A'dam. Baarn 4 v. A'dam n. Curacao. Bennekom 4 v. Gyayaguil n. Callao. Boskoop 5 P. Rico n. Kingston. Breda 4 v. Tocopilla n. Callao. Ceram 5 v.m. te Calcutta. Chitral p. 4 Enggano eil. n. Colombo; 29 te A'dam verwacht. Gooiland p. 5 Fern. Noronha. Hecuba 5 v. P. del Gada n. Plym. Hercules p. 4 Pantellaria. Helicon 5 te Maracaibo verw. Laagkerk 4 te Spezia (th.) Lekkerkerk 5 te Bombay (th.). Leopoldskerk 4 in G. v. Manar. Leuvekerk 5 Algiers n. Rotterdam Loenerkerk 4 te Suez (th.). Maaskerk p, 5 Finist. n. Havre. Mentor 6 n.m. 8 te R'dam verw. Mariekerk p 4 Shikohoe n. Hongk. Nestor p. 4 Finisterre (uit.). Niobe 4 te Kotka. Oberon 3 te New York. Poseidon 5 n.m. te Miami verw. Pr. Willem III 5 v.m. te Burriana. Pr. J. W. Friso p. 4 Elbe lichtschip. Roebiah 4 v. P. Sudan n. Suez. Schie 5 te Houston. Sibajak p. 5 Algiers; 10 te H. v JL verwacht. Stentor 5 te Algiers verw. Sunetta 3 v. B. Aires n. Singapore. Tarakan p. 4 Algiers. Venus p. 4 Kaap Bon. Volendam 5 v.m. te Suez (th.). Vulcanus 4 v. Tunis n. Oran. Westland 4 140 m. NNO Teneriffe. Willemstad 4 dw. Demerara. Zeeland 4 v. Bombay n. Madi-as. Zijpenberg 4 v. Savona n. Saffi. q?tep' hetfitf 20 tabletten 46 ets (Voorb. H. A. en bev .ambtsdr.). 5 ds. Kloostennan, Havendorp: 10 dhr. v. Sabben, Geen jeugdd. in Nieuwe kerk, Engelse kex-k: 9.30 voor jongeren; Vrouwenpolder: 2 ds. v. Winterswijk; Westkapelle: 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande: 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Witteveen. Ned. Herv. Evangelisatie: Vlissin gen: (Lutherse kerk), Zaterdag 6 Jan.: 7.30 drs. Hooijkaas; Zondag 7 Jan.: 10 en 3 in „Concordia". Geref. kerk: Ax-nemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg: 10 ds. Scheeie, 2.30 ds. Pontier; Gapinge: 9.30 en 2 ds. Spier; Grijpskex-ke: 10 en 2.30 ds. Verschoor; Koudekei'ke: 9.30 en 2.30 ds. Boon; Mehskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg: Hofplein: 10 dr. Oussoren, 2.30 drs." v. d. Berg; Noorderkerk: 10 ds. v. Til, 5.30 dr. Oussoren: O.- en W.-Souburg: 9.30 drs. v. d. Berg. 2.30 ds. v. Til; Oost kapelle: 10 en 2.30 ds. de Jager; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Elshout; Veere: 9.30 en 2.30 ds. v. Til; Vlissin gen: 9.30 en 5 ds. Zwanenburg; Vrou wenpolder: 10.45 leesd., 4 ds. v. Wou we; Westkapelle: 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheeie. Geref. kerk (Art. 31): Souburg: 9.45 en 2.30 stud. Ketel; Vlissingen: 4.45 stud. Ketel. Geref. gemeente: Aagtekérke: 9.30, 2 en 6 leesdienst: Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke: 9.30. 2 en 6 leesdienst; Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 ds. de Wit; Oostkapelle; 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk: Middelburg: 10 leesd.. 2.30 ds. Nieuwenhuijze; Vlissin gen: 9.30 en 5.30 ds. Nieuwenhuijze. Ver. Vryz. Herv.: Middelburg: 7 ds. Metz; Vlissingen: geen dienst Evang. Luth. gemeente: Middelburg: 10 ds. Johannes; Vlissingen: 5 ds. Jo hannes. Doopsgezinde gemeente: Middel burg: 10.15 ds. Sipkema; Vlissingen: 10 zendeling Matthijssen. Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissin gen: Concordia: 10 en 5 dhr. Rijndex-s. Herst. Apost. Zendingsgemeente: Vlissingen: Bakkersgang: 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg: 10 Heil. dienst, 4 Openl. samenk.. 7.30 Verloss. samenk.; Vlissingen: 10 Heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 Ver- loss.. samenk., o.l.v. kapt. Ranselaar. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) 97 li 97% dito 1947 (3 3 971a 97 dito 1937 3 95Ï'a 95% Dollar-lening 1947 3 Vo 9512 95% Investeringscert. 3 9714 97 Nederland 1962—64 963,4 Nederland 1962—64 96% Nederland N.W.S. 21'. 78?4 783,4 Indië 1937 A 3 93 93 Grootboek 1946 3 95% 95=14 Nat. Hond. B 81% 85 Ned. Handelmij. 145% 148 AKU 168% 171 Vi Bergh's Jurgens 320 325 Calvc-Delft 126% 131% 168 Centx-ale Suiker 161% Kon. Ned. Hoogovens 14914 152 Unilever 224% 228% Ned. Kabelfabriek 235 Philips 231% 234 Wilton Feyenoord 154?4 15612 Biliton 230 Kon. Petrol. Mij. 30914 310% Amsterdam Fubb. 120% 122 H.A. Lyn 187 187% Kon. Paketvaart 121 y2 123 Ned. Scheepv. Unie 154% 156% Rotterdamse Lloyd 1503,4 151% Stv. Mij. Nederland 1623,4 164% Handelsver. A'dam 113% 115% Deli Batavia My. 115 118 Deli Mij. 103% 106'% Anaconda 42% 43% Bethlehem Steel 52% 54% General Motors 98 99% Kennecott 80 81% Shell Union 58 59% Baltimore Spw. 20% Miss K.T. Spw. 21% 11% New York Centr. Spw. 23% 23% Pennsylvania 24% 25% Een rustige vaste tendens beheerste gisteren de Amsterdamse effectenbeurs. Nieuwe aspecten waren er niet Nog steeds blijft de inflatievrees de voor naamste factor. De activiteit scheen gis teren iets minder groot. In het nieuwe jaar bluft de gemiddelde dagomzet zich echter op een vrij hoog niveau handha- van de rijkspolitie en de verdachte, die uit de verdachtenbank was ge sneld, verijdelden deze poging en on der veel tumult werd de aanvaller uit de zaal geleid. De verdachte verdedigde zichzelf. Hij zei onder meer: „Als U mjj schul dig acht, dan moet U me maar voor de rest van mijn leven opsluiten in een krankzinnigengesticht. Waarom zou ik de inboedel van mijn broer, met wie ik zeer goed omging, bjj wie ik bijna elké dag vertoefde, willen vernielen? Elke keer als ik vroeger deze zaal binnenkwam, had ik een gevoel van schuld, maar dat heb ik nu niet. Ik heb voldoende vertrouwen in de Nederlandse rechtspraak, om te weten dat U me vrij zult spreken. Ik hoop, dat mijnheer de officier van nacht rustig kan slapen". Na in raadkamer te zjjn geweest, achtte de x-echtbank geen termen aanwezig de verdachte onmiddellijk in hechtenis te nemen en bepaalde de uitspraak in deze zaak op 19 Jan. a.s. Advertentie. IM'Wi trés bien Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Van 4 Januari 1951. Fruit: Druiven 651.22. Appelen: Codlin Keswick 3617. gew. 80; Cox Orange Pippin 3647, gew. 80: Golden Delicious 2843; Goudreinette 22 43; Groninger Kroon, gew., 51; Jona than 31—52; Notarisappel, gew., 43; Pr. Noble, gew., 50; Sterappel 1043. Peren: B. Alex Lucas 58—60; Bredero- de 33—43; Kleipeer 25—40; SL Remy 32 —39. Groenten: Andijvie 0.540.68; Boeren kool 0.140.22; Kroten 6.4010.10; Rode kool 5.70—16.80; Gele kool 9.10—11.80: Groene kool 0.20; Waspeen 0.300.37; Grote peen 6.20—7.80; Prei 0.22—0.30; Sel- cLrij 12.2013.90; Knolselderij 4—11: Sprieten 0.29—0.56: Uien 26.40; Witlof 0.22—0.55. VEILING MIDDELBURG. Jonathan tot 50; Goudreinetten 28—38; St. Remy 2339; pondsperen 39; Comtes- se de Paris 4047; andijvie 1164; bloem kool B 43; id. C 14; rode kool 7—18; sa- voye kool 618; boeren kool 614; sprui ten 21—66; prei 938; kroten 611; wit lof 36—75; peen (kilo) 4—7; uien 4 veldsla 18—46; koolrapen 38. Heden overleed, na een kortstondig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CATHARINA R EI JX IERSE, in de ouderdom van 68 jaar. Diep beti'eurd door ons allen. Uit aller naam, L. GESCHIERE. Koudekerke, 5 Jan. '51. Westhoek B 59. Met grote droefheid geven wij kennis, dat, na voorzien te ztfn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, is overleden onze lieve, zorgzame Vader, Be huwd-, Gioot- en Over grootvader HERMAXUS ADRIAN LS STOUTHART. Weduwnaar van JOHANNA VAN EGERAAT, in de ouderdom van bijna 86 jaar. Uit aller naam, A. J. STOUTHART. Vlissingen, 5 Jan. 1951. St. Jacobsstraat 24. De gezongen Uitvaart dienst zal plaats heb ben op Maandag 8 Ja nuari te 9 uur in de O. L.V. Kerk. Liever geen bezoek. Heden overleed, nog zacht en kalm, onze ge liefde Moeder, Be huwd-, Groot-, Over groot- en Bedovex*- grootmoeder FRAXCIXA SCHOLTE, Wed. van A. J. GILLISSEN, in de gezegende ouder dom van ruim 94 jaar. Namens de familie, G. H. GILLISSEN. Branderijmolengang 14 Middelburg, 5 Jan. '51. Condoleantie-adres Koepoortstraat 12. De begrafenis zal plaats hebben vanaf het sterfhuis. Koe- poortstr. 12, op Dins dag 9 Januari a.s. om 10.45 urn-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7