Scheidende Zuivelconsulent hartelijk gehuldigd PLOUVIER heeft DE warme PANTOFFELS WfBIRT VREUGDEDAG VOOR BRESKENS ENKELE WEGEN AFGESLOTEN DOOR 0PD00I IN ZEELAND Drukbezochte afscheidsreceptie van de heer C. Zwagerman CHEFAROX Edelv/eis 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 6 JANUARI 1951 Agrarisch Zeeland bra cht hem een eresaluut. De heer C. Zwagerman te Middelburg, die talrijke jaren als Rijkszui- velconsulent voor Zeeland de provincie op buitengewone wijze heeft ge diend en thans van een welverdiende rust gaat genieten, is gistermiddag in hotel „De Nieuwe Doelen" tjjdens een afscheidsreceptie en een af scheidsdiner op ongemeen hartelijke wijze door agrarisch Zeeland gehul digd. Een zeer groot aantal belangstel lenden vrienden, bekenden, men sen, waarmede de heer. Zwagerman nauw heeft samengewerkt vulde de receptiezaal van „Dc Nieuwe Doelen." Wij merkten o.a. op de le den van Gedeputeerde Staten, de he ren C. Philipse en mr. A. J. van der Weel, de hoofdinspecteur van het Ned. Rundveestamboek, ir. E. J. Al- derkamp, Zeeuwse consulenten, ver tegenwoordigers van de Z.L.M., de L. T.B. en de C.B.T.B., van zuivelfa brieken, coöperatieve verenigingen, ASTHMALIJDERS hier is wat U moet weten De hevigste asthma-aanval kan bin nen één minuut gekalmeerd worden. Dat is de ondervinding van de tien duizenden asthmalijders die de won derbaarlijke Adozo tabletten hebben gebruikt. De medicijnen, die de Adozo tabletten bevatten zijn zo samenge steld. dat één enkel tablet de felste aanval in 30 seconden verlicht en de normale ademhaling in 5 a 15 minuten herstelt. Adozo is doeltreffend in alle gevallen van asthma, bronchitis, nacht- en ochtendhoest, beklemming op de borst, moeilijke ademhaling, enz. Neem eens de proef met Adozo. U vindt de Adozo tabletten bij uw apotheker of drogist. De sportuitwisseling Middelburg- Folkestone Ook korfballers, handballers en gymnasten van de partij. In een vergadering van de Sport- adviescomraissie Middelburg over de aanstaande sportuitwisseling tussen de Zeeuwse hoofdstad en Folkestone, werd medegedeeld, dat ook de korf ballers, _jde handballers en de. gyro- nastiekbeoefenaren de reis naar En geland kunnen meemaken. Mochten zij eventueel geen tegenstanders kun nen ontmoeten, dan zullen zij in Fol kestone demonstratiewedstrijden hou den. Deze vergadering werd door verte genwoordigers van alle bij de com missie aangesloten verenigingen bij gewoond, met uitzondering van de motor- en autoclub „Scheldegouwen'- en van de tafeltennissers. Een mede deling van de voorzitter der commis sie, de heef D. Huijsse, dat de burge meester van Midde.lburg, mr. dr. N Bolkestein, het ére-voorzitterschap van de commissie heeft aanvaard voor zover de sportuitwisseling in het ge ding is, werd met hartelijke instem ming ontvangen. Algemeen was men zeer enthou siast over de komende ontmoeting met de sportmen van Folkestone. Het wordt aan hun overgelaten, wanneer deze zal plaats hebben, mits dit gezien de zomervacantie 1951 eind Juli of in de maand Augustus het ge val is. Het is nog niet bepaald, of de over tocht met de „Zeeland"-boot van de additionele toeristendienst Vlissingen Folkestone, dan wel met de paket- boot OostendeDover zal worden ge maakt. Dit zal afhangen van de kos ten ,die, zoals eerder gemeld, voor eigen rekening komen. Gezien de vele werkzaamheden van de secretaresse, werd in deze ver gadering besloten de functie van tweede secretaris te creëren. Ais zo danig werd benoemd de heer J. Pa- rent wie vertier denkt koopt motvrij l de Stichting v. d. Landbouw, de Ge zondheidsdienst voor Dieren, de K.I., de veehandelaren, de voorlichtings diensten, tet landbouwonderwijs, de melkslijters en vele andere afgevaar digden. Ook de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, bezocht de receptie. De scheidende Zuivelconsulent, ge zeten tussen fraaie bloemstukken, werd toegesproken door de voorzit ter van het Huldigingscomité. de heer H. H. A. Baron Collot d'Escu- ry. Deze herinnerde er aan, dat de heer Zwagerman in October 1906 als 22-jarige jongeman naar Zeeland kwam en sedert 1913 de functie van Rykszuivelconsulent vervulde. Gedu rende zijn ruim 44-jarige loopbaan heeft hij zoveel voor de provincie ge daan, dat het spreker onmogeltfk was daarvan een volledige opsom ming te geven. Hij wilde slechts ge wagen van de arbeid, die de heer Zwagerman heeft verricht voor de verbetering van de economische po sitie van boeren en arbeiders, voor de verbetering ook van de veeteelt in het algemeen en van de rundvee stapel in het byzonder, voor de scha pen-, geiten- en varkensteelt, voor het onderwijs en het onderricht en hij memoreerde verder de rol van de scheidende ambtenaar by de oprich ting van de Zeeuwse zuivelfabrieken, van de melkfederaties en van de ver enigingen voor de K.I., by de veekeu ringen en bjj het uitdragen van de coöperatieve gedachte. GEEN AMBTENAAR, DOCH EEN VRIEND. „Dank zy Uw arbeid, dank zy ook Uw persoonlijkheid, heeft U weten te bereiken, dat de Zeeuwse bevolking U niet meer in de eerste plaats beschouwt als een Rijksamb tenaar, doch als een groot vriend", zo zeide de heer Collot tot de heer Zwagerman. Hy stipte aan, dat deze ondanks een minder goede gezond heid en zware slagen in zijn gezin steeds opgewekt zyn taak vervulde en ook na de oorlog, die zoveel van zijn arbeid vernielde, ondanks het feit, dat hy niet meer tot de jong- sten behoorde, een enorme energie aan de dag legde. Als ötofreiyk biyk van waardering voor hetgeen de heer Zwagerman dc provincie heeft geschonken, bood hn hem tenslotte uit naam van geheel agrarisch Zeeland een radiotoestel en de Mémoires van Churchill aan. Mede namens de Commissaris dei- Koningin en het college van Ged. Staten sprak de heer C. Philipse vervolgens een hartelyk woord van afscheid. Ook deze spreker wees er op, dat hetgeen de heer Zwagerman tot stand bracht of dank zy zijn ini tiatieven tot stand kwam, van uiter mate grote betekenis is voor Zee land. Vele vruchten van zijn arbeid heeft hij zien rijpen, ja, vaak zelf kunnen plukken en dat ls slechts weinigen gegeven. Zijn noeste yver en werkkracht, zijn liefde ook voor Zeeland en de Zeeuwen, hebben hem over persoonlijke tegenslagen heen geholpen en bevorderden de welvaart van onze provincie. Nadat de heer Philipse nog even de bemoeiingen van de heer Zwagerman met de ver goeding van de materiële oorlogs schade in herinnering had geroepen, eindigde hij met de bede, dat God diens levensavond zal mogen verlich ten. BEDRIJFSLEVEN BOOD DINER AAN. Hierna hadden alle aanwezigen de gelegenheid persoonlyk van de heer Zwagerman afscheid te nemen. Men bleef vervolgens nog geruime tyd in gezellige stemming byeen. 's Avonds was er in „De Nieuwe Doelen" een diner, aangeboden door het bedryfsleven (zuivelfabrieken, melkhandel, enz.) Tydens deze maal- tyd, die een zeer geanimeerd ver- loop had, werden ondei*meer nog sympathieke afscheidswoorden ge- Advertentie. Nieuw gebouwde scholen officieel geopend. „Het Is voor ons, Bresslanen, vandaag een dag van vreugde. Want op deze dag zien w\j In gebruik genomen twee nieuw-gebouwde scholen, een openbare met zes en een bijzondere school met vier leslokalen. Scholen, die onder kundige leiding van de architecten, de heer en mevrouw Pot uit Amsterdam werden ontworpen en uitgevoerd. Beide architecten heb ben in innige samenwerking een monument gewrocht, dat niet alleen door de slanke Ujn, maar ook door een harmonische indeling, een sieraad is voor het oog en een verwarming betekent voor allen, die het goed me nen met de jeugd Met deze woorden opendo burgemeester J. A. Eek hout van Breskens gistermiddag in het gemeentelyk verenigingsgebouw een samenkomst van genodigden, ter gelegenheid van de opening der beide scholen. Onder de genodigden merkten wy o.m. op: de heer A. Schout, namens de Commissaris van de Koningin in Zeeland, het college van B. en W. en raadsleden van Breskens. sproken door de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, het lid van Ged. Staten, mr. A. J. van der Weel, de voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappy, ir. M. A. Geuze, alsmede door een per soonlijk vriend, de heer Holleman. De heer Zwagerman dankte ten slotte ontroerd voor de hem bewezen hulde, welke een schone afsluiting vormde van een schone, zegenryke carrière. Advertentie. Gereformeerde rusthuizen in Oost Zeeuwsch Vlaanderen. Reeds lang bestaan in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen.plannen vopr een gemeenschappelijk rusthuis, uit gaande van dc Gereformeerde'Kerken in de streek, doch de besprekingen hebben geen afdoende resultaat opge leverd. Wij vernemen thans van bevoegde zijde, dat Zaamslag een Gereformeerd rusthuis voor eigen rekening zal bou wen, waartoe dezer dagen de aanbe steding van de verbouw van een oude woning reeds heeft plaats gehad. Desniettemin blijven de overige Ge- ref. Kerken in Oost Z.-Vlaanderen samenwerken teneinde te trachten de bouw van een streek-rusthuis te ver wezenlijken. Advertentie. Uw maag niet verder van streek! Bij de meeste maagmiddelen moet men oppassen, niet teveel te gebruiken. Want dan gaat de maag juist weer méér zuur vormen. Chefarox daarentegen regelt automatisch de juiste zuurgraad. Vrouw zou boter- smokkelaars hebben geholpen. Voor de Bijz. Politierechter tc Mid delburg zal Maandag a.s. terecht staan mevr. P. J. B.-G. uit Goes, die ei*van wordt beschuldigd medeplichtig te zijn geweest aan clandestiene uitvoer van boter naar België. Zij zou meermalen in Den Bosch een hoeveelheid boter (in totaal ongeveer 5000 kg.) hebben gekocht en naar de Zeeuwsch-Vlaamse grens hebben gebracht of laten bren gen, terwijl zij wist, dat die boter be stemd was voor clandestiene uitvoer naar België. SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL Voefba'mafches afge'ast In verband met de toestand, waarin de speelvelden thans verkeren, zijn al le voor a.s. Zaterdag voor de Zater dag-competitie van de K.N.V.B. vast gestelde wedstrijden afgelast. Ook de wedstrijden van de afd. Zee land der K.N.V.B. (vroegere Zeeuwse Voetbalbond) zijn afgelast. Over de K.N.V.B. competitie zal vanmorgen worden beslist, doch men verwacht dat ook deze wedstrijden grotendeels afgelast zullen worden. SCHAATSEN ZEEUWSE SCHAATS KAMPIOENSCHAPPEN. De Zeeuwse schaatskampioenschap pen op de lange baan welke Zaterdag zouden worden verreden gaan in ver band met de veranderde weersomstan digheden niet door. De ijsclub H Y C. blijft echter actief en zal bij een even tuele nieuwe vorstperiode alles in net werk stellen de wedstrijden alsnog te doen doorgaan. Flinke straf voor dief van bromfiets. Vrijdag werd door do Rechtbank te Middelburg uitspraak gedaan in de navolgende, op 22 December behan delde zaken: - - - - - - P. F. J. V.v los werkman to Honte^ nisse. die op 14 Augustus 1.1. te Kloos- terzande een fiets met hulpmotor had gestolen, werd veroordeeld tot acht maanden gev. str. met aftrek der voor lopige hechtenis. Van deze 8 maanden kreeg hij er 4 voorwaardeiyk met eeu proeftijd van 2 jaar. en onder toezicht- stelling van een reclasseringsvereni- ging. De schilder J. B. N. uit Middelburg kreeg wegens het plegen van een ze denmisdrijf 8 maanden gev. str. met aftrek. Voor eenzelfde feit kreeg H. F. J. M. A. S. uit Vlissingen een geldboete van 50.— of 25 dagen hechtenis, en terbe schikkingstelling van de Regering voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. A. C. S., chauffeur te Axel, werd in hoger beroep veroordeeld tot een geld boete van j 15 of 10 dagen hechtenis en tot een geldboete van 10.— öf 6 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Wegen verkeersregeling. Het beroepen vonnis van de Kanton rechter werd hierbij bevestigd. BENOEMING. De heer K. Karel3, wonende te Vlis singen en werkzaam op de secretarie te Brouwershaven, is benoemd tot ambtenaar van de gemeentesecretarie te Breskens. VERENIGINGSLOKAAL. Donderdagavond werd in het café „De Koophandel" te Krabbendyke een vergadering gehouden, om te ko men tot stichting van een vereni gingslokaal. Een comité is gevormd, om voorbereidend werk te verrichten. REDE VAN DE BURGE- MEESTER. In het vervolg van zijn rede wees burgemeester Eekhout er op, dat het gemeentebestuur van Breskens en het bestuur van de Bijz. school, met dankbaarheid het onderwyzend per soneel zullen blyven gedenken, dat 5 lange jaren er de moed wist in te houden en dat in noodgebouwen les gaf onder omstandigheden en in een sfeer, die men, aldus spr., het best zou kunnen vergelyken met een huis houden, waarin moeder-de-vrouw de traditionele en tot in alle denkbare stofhoekjes doorgevoerde voorjaars schoonmaak houdt. DANKWOORD. Na verschillende autoriteiten dank te hebben gebracht voor de onder vonden medewerking en de by de bouw ontvangen adviezen, wendde spr. zich tot de raad en bestuursle den van de Bijzondere school, die spr. eveneens dank bracht voor het be sluit om tot de scholenbouw te ko men. Na de burgemeester voerde de heer J. van Haneghem, voorzitter van Byz. schoolbestuur het woord. Spr- herinnerde aan de tyd, dat de school ten offer was gevallen aan het oorlogsgeweld en aan de tijd na dien, waarin de school verhuisde van de ene naar de andere plaats. De heer van Haneghem uitte zijn grote dankbaarheid over het totstandko men van het nieuwe schoolgebouw en sprak zyn erkentelijkheid uit aan de burgemeester, die de belangen van Je Chr. school evengoed heeft Oorlogstuig gevonden te Oostburg. In de Oudejaarsnacht werden ver scheidene ingezetenen van Oostburg opgeschrikt door het ontploffen van voetzoekers, die in de brievenbussen werden gedeponeerd. De politie slaagde er in de daders op te sporen. Een drietal opgeschoten jongens P. R., P. R. en F. P. uit Oost burg bleken de schuldigen. Deze knapen hadden een grote voor raad ontplofbare stoffen o.a. ook hand granaten verzameld in een bunker op hét sportterrein van de R.H.B.S. te Oostburg. De politie verwijderde deze souve nirs en maakte proces verbaal op. STOOMWASSERIJ -vINGILL 135, VLISSINGEN TELEFOON 2589 HET VERTROUWDE ADRES OOK VOOR UW WAS. Duurt mogelijk tot Maandag De Provinciale weg. ZierikzeeRe- nesse is vanaf hedenochtend afgeslo ten voor zwaar verkeer. De geteerde wegen van het Waterschap Schouwen zijn sinds gistermiddag in verband met de z.g. „opdool" gesloten en de grintwegen van hedenmorgen af. Het voornemen bestaat om de pol derwegen van het waterschap Noord- gouwé hedenmorgen af te sluiten, evenals die in het calamiteuze water schap Bruinisse. IN ZUID-BEVELAND. Wegens opdooi zijn vandaag, Zondag en mogelijk ook Maandag, verschillen de gemeente- en polderwegen in de Zak van Zuid-Beveland gesloten voor voertuigen met een asdruk van 1200 kg. en zwaarder. Eénmansduükboot te Vlissingen aangebracht. Reeds werd gemeld, dat door de N.V. v. d. Tak's Bergingsbedryf een torpedo werd opgevist op Oudejaars dag en dat deze torpedo te Vlissin gen werd aangebracht. Het bleek een ongewone torpedo te zyn en nog wat meer dan dat. Het voorwerp, dat aan de Oranjedyk te Vlissingen werd gedeponeerd, waar de mijnopruimingsdienst het te ver werken kreeg, bleek namelyk een éénmansduikboot te zyn. waaronder een torpedo was bevestigd. Omdat de veiligheidspal van de torpedo was afgebroken, en#het de monteren daarvan dus minder een voudig was. is men Vrydag begonnen met het bootje los te branden van de torpedo, opdat deze laatste afzonder lijk vernietigd kan worden. Daaima zal men de inhoud van het bootje aan een onderzoek onderwer pen. In verband hiermee zal de busdienst Goes. 's-Gravenpolder, Kwadendamme. Ovezande, Driewegen, Ellewoutsdijk, Oudelande, Baarland en Hoedekens- kerke althans vandaag en Zondag niet worden uitgevoerd. De diensten GoesHoedekenskerke, GoesNisse en GoesBorssele blijven normaal. IN Z.-VLAANDEREN. In Zeeuwsch Vlaanderen zijn de borden geplaatst om zonodig een aan tal wegen in verband met de opdooi te sluiten, maar voor Zaterdag werd nog geen sluiting verwacht, omdat de toestand van de wegen daartoe geen aanleiding gaf. Liefdesdrama in zakformaat „Ik ga me verdrinken" riep de 20- jarige H. C. van E., een pakhuis knecht uit Middelburg, uit, toen zijn meisje, mei. A. M. uit Souburg, de verkering had afgemaakt. Maar in plaats van de daad bij het woord te voegen, greep hy haar plotseling bij de keel, sloeg het arme kind op het hoofd en gooide haar daarna op de stenen vloer. Het meisje keurde deze hardhan dige vryage vanzelfsprekend niet Koed en deed haar beklag bij de po- tie. Ook moest het zich onder dok tersbehandeling stellen en zelfs moesten er foto's worden gemaakt. De jongeman, die gedreigd had zich het Teven ter wille van zijn ge liefde te ontnemen, had zich biykbaar toch maar bedacht; gisteren stond hy althans in levende ïyve voor de Po litierechter te Middelburg en zeide een beetje schuchter, dat hy het meisje alleen maar bang had willen maken. Wegens mishandeling werd hy veroordeeld tot 40 of 20 dagen en twee weken gevangenisstraf voor- waardeiyk met een proeftyd van 2 jaar, De eerste verdachte in Het nieuwe jaar. METSELAAR KNOEIDE IN SPAARBANKBOEKJE VAN ZIJN VROUW. Een 22-jarige Vllssingsa metselaar was Vrijdag de eerste verdachte in het nieuwe jaar, die voor de Politie rechter te Middelburg verscheen. Deze man, zekere K. J. L., had ge knoeid in het spaarbankboekje van zijn vrouw. Er stond nog een tegoed op van 25 en verdachte nad daarvan 100.25 gemaakt. Vervolgens schreef hij een machtiging en ondertekende deze met de naam van zyn echtge note. Toen hij 100 op ging vragen van haar „tegoed", kreeg hij de som dan ook prompt uitbetaald. K., die al meer op zyn kerfstok heeft, is thans bezig om P.T.T. het bedrag in termijnen terug te betalen. Wegens het plegen van valsheid geschrifte werd tegen hem een voor waardelijke gevangenisstraf geëist van 2 maanden met een proeftyd van 3 jaar en onder toezichtstelling. De Politierechter veroordeelde hem con form de eis. De vertegenwoordiger L. Z. te Mid delburg had van diverse personen te Nieuw- en St. Joosland geld ontvan gen voor het plaatsen van een adver tentie in uit te geven menuboekies. Hij had echter meer ontvangen dan hij afdroeg aan het reclamebureau, waarvoor hij als colporteur werkte. Er werd tegen hem een maand ge vangenisstraf geëist. De Politierech ter wilde het nog eens met deze man proberen en veroordeelde hem tot 40 boete of 20 dagen hechtenis. Muziekconcours te Middelburg. Zoals reeds werd gemeld zal de mu ziekvereniging „Excelsior" te Mid delburg ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan een muziekconcours organiseren op tweede Pinksterdag. Naar wy vernemen zullen ongeveer 30 muziekkorpsen aan dit concours deelnemen. Van de zijde van het Mid delburgse gemeentebestuur wordt alle medewerking ondervonden. Op 9 Jan. a.s. zal een vergadering wor den gehouden, om het concours voor te bereiden. behartigd als die van de openbare school. DUBBELE AANWINST VOOR BRESKENS. De heer A. Schout, die hierna het woord verkreeg, deelde mede, dat de Commissaris der Koningin in Zee land niet aanwezig kon zyn, maar dat deze meeleefde met Breskens. Spr. feliciteerde Breskens met de dubbele aanwinst en merkte op, dat hy al vele scholen heeft geopend, maar nog nimmer de opening van een Chr. en openbare school tegéiyk. UITSTEKEND GESLAAGD. De heer M. D. A. Glerum gaf een overzicht van het wederopbouwplan voor Breskens, dat een totaal ander beeld geeft dan het Breskens van vroeger. In de eerste plaats heeft het ge meentebestuur van deze plaats ge meend te moeten zorgen voor een goede volkshuisvesting, de bouw van deze scholen is hier een onderdeel van. Met de eenvoudige bouw van de scholen, is, dank zy de architec ten Pot, aldus spr., een uitstekend geslaagd gebouw verkregen voor de jeugd. Hier is een daad gesteld waardoor voor de volle honderd procent uit voering is gegeven aan de Onder wijswet, aldus de inspecteur van het L.O., de heer A. A. Leenhouts uit Middelburg. Vervolgens werd nog gesproken door de architect Pot uit Den Haag, de heer P. Hoste namens de vereni ging van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers, het hoofd van de openb. school, de heer Du Bree en- het hoofd van de Bijz. school, de heer Spoor. Hierna begaf het gezelschap zich naar de scholen, waar de heer A. Schout met het hysen van de drie kleur de symbolische opening ver richtte. Tot besluit werd een rond wandeling door do scholen gemaakt. Goede vangst van Viissingse politie Zwijntjesjager opgespoord. Door de politie van Vlissingen is aangehouden de 24-jarige los werk man H„ die op een fiets reed, welke hij in- het begin van de zomer bij hét badstrand had gestolen. Toen dc xieia aan de eigenaar werd getoond, bleek dat het stuur verwisseld was met het stuur van een fiets, die H. bij het ziekenhuis „Bethesda" van een Viis singse dame had gestolen- Hierna werd het onderzoek voortgezet, zodat de man tenslotte de diefstal van vier fietsen ten laste worden gelegd. Hij legde een bekentenis af. Drie van deze fietsen werden in beslag genomen en de vierde is de politie op het spoor. Voorts bleek by nader onderzoek dat de man een hemd droeg dat ook als vermist was opgegeven. Hij be kende toen ook in de zomer by drie adressen hemden, sokken en ander ondergoed van de drooglijn gestolen te hebben. Hij zal voor de officier van justitie worden geleid. Autobus-Inzittenden hadden benauwde minuten. Vrydagmiddag om omstreeks vier uur is by Driewegen door het sprin gen van een voorband, een autobus van de Z.V.T.M., die de dienst Ter- neuzenHulst onderhield, van de weg geraakt en in een daarlangs ge legen uitgraving gereden. Hoewel de bus zwaar overhelde, konden de pas sagiers, die met de schrik vry kwa men door een nooddeur de bus verla ten. De bus werd later met behulp van een vrachtwagen weer op de weg getrokken. Advertentie. Voorkom ^MaBi heesheid! Zij.die veel moeten spreken, leraren, zangers enz. waar- Zij.die vee! spreken, zangers enz. deren de beproefde werking vanWybert an de aangename frisse smaak. ^..iéén in dozen 32, 45 en 70 cenft Ook verkrijgbaar-.Wybert met menlHol Bevolking van Goes nam met 200 inwoners toe. Het zielental van de gemeente Goes nam in het afgelopen jaar toe met 202. Op 31 December 1949 bedroeg net aantal ingezetenen 13.073 (6279 m. en 6794 vr.) Dit aantal vermeerderde door geboorte met 288 (146 m. en 142 vr.) en door vestiging met 704 (336 m. en 368 vr.); het verminderde door overlijden met 83 (29 m, en 54 vr.) cn door vertrek met 707 (316 m. en 391 vr.). Op 31 December 1950 bedroeg het inwonertal dus 13.275 (6416 m. en 6859 vr.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2