PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Radio-Peking kondigt slotoffensief aan in Korea De afbraak van de spoorlijn Mechelen-T erneuzen Deze week VERKLARING P. v. d. A. IN DJAKARTA KOEL ONTVANGEN SENATOR TAFT WIL GEEN TROEPEN NAAR EUROPA r DE BILT Tragedie van de vluchtelingen Vandaag Bezwaren tegen stopzetting van het personenvervoer VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 5 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. BalUntijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week. 1 4.53 p. kw.; fr. p. p 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 6 Januari 1951 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p advertentie I 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vllsslngen Welstr 58 60. tel 2355 4 tijnen lb.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g 2223); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Icrneuzen Brouwertjstr. 2; Zierikzee N. Bogardstr C 160 tel 26. Overal terugtocht van de-troepen der V. N. Radio Peking heeft omgeroepen, dat de bezetting van Seoel byna on middellijk ls gevolgd door een krachtig offensief, dat ten doel heeft „de Amerikaanse aanvallers volledig van het Koreaanse schiereiland weg te vagen." De legerleiding der verbonden troepen acht de situatie nog niet hope loos. Luitenant-generaal Matthew Rldgway, commandant van het Ameri kaanse achtste leger, heeft na een bezoek aan de nieuwe verdedigings linie ten Zuiden van de Han verklaard, dat alles daar „prachtig" gaat- Hij verzocht de verslaggevers de wereld te vertellen over „de grote menselijke tragedie" van de honderd duizenden Koreaanse vluchtelingen, d;e naar het Zuiden uitwijken. Hij noemde deze massale vlucht van „verscheidene millioenen mannen vrouwen, kinderen en grootmoeders met al hun aardse bezittingen" mo gelijk de grootste tragedie die Azië ooit heeft meegemaakt. De troepen van de V.N. trekken langs het gehele front terug naar van te voren vastgestelde posities Uit Centraal en Oost-Korea wordt gemeld, dat „twee grote groepen Chi- Zette het jaar 1951 goed in.... Veinigen zullen die vraag beves gend durven beantwoorden, maar we willen toch aan de pessimisten even de herinnering aan tien jaar geleden op het hart binden. In de eerste week van Januari 1941 lag Zeeland onder de bommen van de geallieerde luchtmacht. Huizen aan de Boulevard te Vlissingen werden verwoest en de bewoners moesten ijlings vluchten, bommen troffen het St. Joseph ziekenhuis, waar drie ver pleegsters werden gedoodde Duitse bezetter liet alle urinoirs dichttimmeren, omdat daarin onaan gename opmerkingen over de Teuto- nen stonden Zie, dan zijn we toch in de eerste week van 1951 er 'n ietsje beter aan toe. Nu dreigt het oorlogsgevaar al leen nog maar, toen hadden we het al te pakken. We hebben in de eerste week van Januari nog tamelijk onbezorgd kun nen genieten van de schaatsvreugde en al heeft de voorzitter van de Rot terdamse Kamer van Koophandel een sombere rede gehouden over de eco nomische toestand van Nederland, in heel veel bedrijven heeft men toch met een zucht van voldoening de jaarbalans afgesloten, omdat het al lemaal redelijk-goed was. al was er dan geen overdaad!! Minder prettig was intussen het spelletje van „vriezen en dooien", dat de Chinese- en de U.N.O.-troepen in Korea speelden. De barometer staat daar nu weer voor de Uno-troepen op strenge vorst. Seoel, de Koreaanse hoofdstad, veranderde voor de derde maal van eigenaar en de geallieerde strategen trachten de lessen van Ko rea te interpreteren: wat is de luiste verhouding tussen superieure bewa- penine en mankracht en hoe is het mogelijk, dat de massale inzet van vrij zwak bewapende Chinese infan terie, de minder talrijke, maar supe rieur bewapende Uno-soldaten. zo triest in het nadeel brengt? Het Chinese militaire succes doet waf primitief aan en wij moeten de militaire kracht van Mao Tse Tung's legerscharen zeker niet overschatten De oorzaak van de débacle der Uno- troenen ligt meer in het feit. dat men deze strijd aanvankelijk als een klei nigheid heeft beschouwd, die met vrijwillige en lichtelijk-improvisato- rische militaire bijdragen opgelost kon worden. Teleurgesteld was men over Korea, teleurgesteld was men in Indonesië ook over de Nederlandse regering, die weigerde de Papoea-bevolking van Nieuw-Guinea zonder meer toe te vertrouwen aan Soekarno en de zijnen. Er wordt in Djakarta hevig ge broed op een antwoord aan Neder land. Men wil een uiterst krachtige houding aannemen en de regering Natsir heeft dar bitter hard nodig, omdat ze innerlijk zo zwak staat en nauwelijks is ongewassen tegen de geweldige taak om aan volkeren van zeer uiteenlopende landaard, die te- samen meer dan 70 millioen zielen tellen, de ellende van 10 jaar strijd en revolutie te doen vergeten en hen te brengen tot rustige wederopbouw. Pessimisten beweren, dat de volvoe ring van die taak nog wel een gene ratie in beslag zal nemen! Zonden de Indonesiërs Nieuw Gui nea kriigen, dan zou dat de positie van Natsir voor misschien wel een half jaar zeer versterken. Daarna zou natuurlijk weer blijken, dat Nieuw Guinea slechts een bliksemaf- leidertje is geweest, en dat werk loosheid. voedselgebrek, bittere ar moede. slechte geneeskundige verzor ging. binnenlandse onveiligheid en de vele andere misère's, die de volkeren van Indonesië thans te dragen heb ben, onverminderd voortduren Ver moedelijk zou dan de regering Natsir nog zwakker komen te staan, dan ze nu reeds is. Vandaar dat volgens nuch tere beschouwers Indonesië niet ge baat is met een Nieuw-Guinea- succes Tenslotte nog iets over Rusland. Er zijn contactpogingen gaande tussen Rusland en de Verenigde Staten van N oord-Amerika. Die pogingen zijn nog aarzelend en men neemt wederzijds een tamelijk nezen" Zuidwaarts trekken langs de weg van Tsjoentsjon naar Seoel en naar Wondjoe. De toestand aan de Oostkust is onveranderd. Een Noordelijke compagnie is ge signaleerd op 13 k.m. ten Westen van Seoel, ten Zuiden van de Han. De V.N.-commissie voor Korea heeft haar zetel van Seoel naar Poe- san verplaatst. Piloten melden, dat zeer grote con- vooien Noordelijke voertuigen naar het Zuiden trekken. Het drukste ver keer werd waargenomen langs de weg van Pjongjang naar Hoeitsjon (600 voertuigen). De convooien zijn door lichte bommenwerpers aange vallen. Volgens piloten schijnt de val van Wondjoe, een sieutelstelling in de Centrale sector, op handen te zijn. Het vliegveld ligt in de Zuid-Ooste lijke omgeving van de stad. Ten Noorden van deze stad aan de grote weg van Wondjoe naar Tsjoentsjon. wordt nog gevochten. De verbonden troepen, die met dui zenden Koreaanse burgers en hun gezinnen door de vloot uit Intsjon werden geëvacueerd, hebben eerst alle installaties in de haven opgeblazen. Britse straaljager bij Ameland neergestort Piloot nog niet gevonden. Aan de Waddenkust, ten Zuiden van Hollum op Ameland, Is Vrijdag morgen een Britse straaljager van het type „Meteor" In zee gestort. Het toestel kwam uit Duitsland en was op weg na-ar Engeland. De piloot is tot dusver nog niet gevonden. Toen de „Meteor" boven Leeuwar den vloog, seinde de piloot naar de vliegbasis Leeuwarden, dat hij een noodlanding zou uitvoeren en dat hij uit het toestel zou springen. Er hing een laag, zwaar wolkendek, waar door men van Leeuwarden uit niet heeft kunnen zien of hij inderdaad het toestel heeft verlaten. De vuurtorenwachter te Hollum hoorde omstreeks half elf een zware slag, kort nadat een straaljager ge passeerd was. Hieruit werd ae con clusie getrokken, dat het toestel even ten Zuiden van Hollum in zee moest zijn gestort. De reddingboten „Brandaris", „Insulinde", ,.Jhr. Ortt" werden on middellijk uitgezonden en een „Mit chell" steeg op van Valkenburg om te zoeken. Alle pogingen om piloot en vliegtuig te vinden, bleven echter zonder resultaat. Wel zyn op Ame land kleine wrakstukken aangespoeld, die vermoedelijk van de veronge lukte „Meteor" afkomstig zijn. Sir John Balfour Brits ambassadeur in Madrid. De Spaanse regering heeft haar goedkeuring gehecht aan de benoe ming van sir John Balfour tot Brits ambassadeur te Madrid. Balfour, thans ambassadeur te Buenos Aires, was in de afgelopen oorlog ambassadeur te Moskou. In 1945 werd hij tot ambas sadeur bij het Witte Huis benoemd. Het psychologische ogenblik is voorbij. Ant-1a heeft politieke waarnemers in Djakarta gevraagd naar liuu me ning over de jongste verklaring van de heer Van der Goes van Naters. Zij stelden in het algemeen de wedervraag: Waarom kwam de Party van de Arbeid niet met zulk een verklaring, toen de conferentie nog aan de gang was? „Het psychologische ogenblik is nu voorby" zo zeide een hun ner. De vice-voorzitter van het Indone sische parlement, Tambunan, deelde aan Aneta mede: Hoewel de poging van de Partij van de Arbeid om als nog tot een oplossing te komen sym pathiek is, zijn, naar ik meen, de voorstellen van de partij thans voor Indonesië onaanvaardbaar. „Zy ko men veel te laat. Zelfs de zeven pun ten van de Indonesische delegatie ontmoeten thans in 't parlement zeer grote oppositie. De zeven punten vormen, naar ik meen, de maximum concessies van Indonesische zijde. Ik ben van mening, dat deze zeven pun ten nogmaals ter tafel kunnen wor den gebracht bij eventuele hervatting van de besprekingen, die dan geba seerd dienen te zyn op overdracht van de souvereiniteit over West-Iri- an aan Indonesië." Een woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Voorlichting gaf als commentaar: „Wy kennen maar al te goed de tot eigen nadeel leidende uiterst be hoedzame politiek van Nederlandse politici, ook die van de zgn. progres siefste partij in Nederland. Er schijnt in Nederlandse politieke kringen we derom misverstand te heersen over de bedoelingen en wensen aan Indo nesische zyde. De Indonesische dele gatie is naar Nederland gereisd om als vrienden met de Nederlanders het geschil inzake West-Irian op te lossen voor of uiterlijk op 27 Decem ber. Daarbij was de Indonesische de legate bereid concessies te doen. zo als dre vervat waren in de bekende zeven punten. Tot verbazing en spijt moesten de leden van de Indonesi sche delegatie tijdens de besprekin gen constateren, dat men zich van Nederlandse zijde niet op het stand punt stelde, als vrienden met vaste wil het vraagstuk Irian op te lossen voor 27 December, maar zich inte gendeel beschouwde als verbeten te genstanders met de uitdrukkelijke wens het onderste uit de kan te ha len. Eisenhower naar Nederland. ONS LEGER TELT EIND 1951 DRIE DIVISIES. Naar het A.N.P. verneemt, zal gene raal Eisenhower, de opperbevelhebber van het Atlantische leger, tijdens zijn bezoek aan West-Europa ook naar Ne derland komen. Verder wordt vernomen, dat ge- vechtsklare divisies in ons leger aog niet voorhanden zijn, o.m. omdat de Amerikaanse uitrusting nog niet is aangekomen. Toch zal Nederland de nieuwe opperbevelhebber niet met le ge handen tegemoet behoeven te tre den. Men beschikt over een groot reser voir aan Indonesië-veteranen, waarvan men dit jaar door herscholing twee mobilisabele divisies hoopt te kunnen maken. De jonge lichtingen 1949 II en 1950 I zullen samen meer dan een di visie vormen, zodat het Nederlandse leger tegen eind 1951 drie divisies, d.w.z. 75.000 man gevechtsklare troe pen zal tellen, de territoriale troepen niet meegerekend. Deze divisies zullen echter eerst dan geheel geveehtsklaar zijn. wanneer de toegezegde Ameri kaanse uitrusting is gearriveerd. Een orkaan, welke onlangs de Co moren-archipel (in de Indische Oceaan) hééft geteisterd, heeft meer dan 500 mensenlevens geëist. 40.000 personen werden dakloos. Amerika moet zich op vioot en luchtstrijd krachten concentreren Robert Taft, de leider der Republikeinen in de nieuwe Senaat, heeft Vrijdag zyn eerste toespraak gehouden na de jongste verkiezingen voor het Amerikaanse congres. „President Truman", aldus Taft, „mist dc be voegdheid om, zonder voorafgaande toestemming van het Congres, Ame rikaanse troepen deel te doen uitmaken van een Europese verdedlglngs- macht." „Ik heb er geen bezwaar tegen", vervolgde Taft, „indien de president een beperkt aantal divisies ter beschikking stelt van de Noordatlantisehe verdediging. Doch by het vormen van een Europese verdedigingsmaclit moet Europa zelf de leiding nemen. De president heeft geen bevoegdheid om Amerikaanse troepen naar Europa te zenden, om hen daar a3n een oorlog tussen de staten-leden van het Noord- atlantisch verdrag en de Sowjet-Unie te doen deelnemen, indien deze zou uitbreken.Truman heeft de Verenigde Staten zonder machtiging van het Congres in dc Koreaanse oorlog be trokken. Hij wil nu blijkbaar hetzelfde doen met Europa. In plaats van troe pen naar Europa te zenden, moeten de Ver. Staten zich concentreren op de opbouw van hun vloot- en lucht- In stromende regen arriveerde Donderdagavond een toestel van de Swiss Air, waarmede Prinses Irene en Prinses Margriet uit Sankt Anton naar Nederland terugkeerden, op Schiphol. Tenvyl de Prinsesjes hot toestel verlaten, worden zjj door een stewardess van de gronddienst met een parapluie tegen de regen beschermd. ...viert Italië „Befana"-dag, waarop men elkaar en aan de verkeersagenten geschenken pleegt te geven, 's Nachts wordt met toeters en ratels 'n hels lawaai gemaakt ter af schrikking van de heks Befa- na. ...is het feestdag van Drie Ko- ningen. stugge houding aan. Toch zal het tot besprekingen moeten komen. Er zijn teveel aanrakingspunten tussen de twee grootmachten, dan dat men elkander voorgoed links kan laten liggen. Er moet nu eenmaal over tal van zaken gesproken worden. Het is wel zeker, dat men binnenkort tot zulke besprekingen zal komen. Het resultaat daarvan laat zich moeilijk voorspel len, maar het zal wel zo zyn, dat men voor enkele meest-dringende vraagstukken zoals de vredesverdra gen in de richting zal gaan van op lossingen, die althans het directe ge vaar voor de wereldvrede zoveel mo gelijk elimineren. Ad. Int. De plannen van de Nederlandse Spoorwegen om het personenvervoer op de spoorlyn TerneuzenMechelen stop te zetten, stuiten in Oost Zeeuwsch Vlaanderen op heftige tegenstand. Dat kwara tot uiting in de bijeenkomst, die Vrijdag-middag door Gede puteerde Staten van Zeeland was belegd in het gemeentehuis te Axel, waar gelegenheid geboden werd bezwaren tegen de opheffing van het personenvervoer naar voren te brengen. De byeenkomst werd gepresideerd door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, terwyi mede aanwezig wa ren het lid van Ged. Staten, de heer C. Hamelink, de griffier der Staten, mr. B. D- H. Tellegen, het Zeeuwse Tweede Kamerlid mr. W. F. Baron van der Feltz, enkele leden van de Provinciale Staten, vele burgemees ters uit O. Z. Vlaanderen en verte genwoordigers van handel en indus trie. De burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen verklaarde tegen opheffing van het personenver voer op de iyn MechelenTerneuzen te zyn, omdat de lijn van zeer veel belang is voor de haven van Terneu zen. De directeur van de Ned. Spoorwegen heeft by de over name van het lijngedeelte op Nederlands gebied, nadrukke lijk toegezegd, dat de status quo wat betreft het personen vervoer zou worden gehand haafd tot 1961. Het instandhouden van de lijn is voor de gehele streek van het grootste belang. De heer E. Smit, directeur van de Prov. V.V.V. in Zeeland, betoogde, dat het opheffen van het personenvervoer op deze lyn zou betekenen, dat Zee land de helft van zijn spoorlijnen ver liest. De lyn naar Terneuzen is van grote betekenis voor het vreemdelin genverkeer. De heer Van den Berg, directeur van de Azote, achtte het goederen vervoer van het grootste belang en vreesde, dat by stopzetting van het personenvervoer ook het goederen vervoer gevaar zou lopen. DIENSTREGELING SLECHTERD. \-ER- De Commissaris der Koningin merkte op. dat de dienstregeling op de lijn naar Terneuzen de laatste an derhalf iaar belangrijk is verslech terd en aat de Nederlandse Spoorwe gen nu schermen met cyfers. waar uit zou moeten biyken, dat het per sonenvervoer niet lonend is. Mr. Tellegen legde er de nadruk op, dat men de lyn niet moet vergelijken met andere Nederlandse lijnen. Men moet de kwestie van de opheffing internationaal bezien. De heer C. Hamelink betoogde, dat op de spoorlyn onmiddellijk na de be- vryding, zeer gebrekkig materiaal reed. Toen kon men niet aan de grote vraag voldoen waarop werd toege staan, dat de Z.V.T.M. enkele bus diensten in exploitatie nam, waardoor het personenvervoer werd afgeroomd. De concessie is echter maar tijde- lyk verleend. Burgemeester P. H. Geirhaert van St. Jansteen wees er op. dat de dienst lonend is tot Hulst, omdat zeer veel Belgische arbeiders van de trein ge bruik maken. De Nederlandse Spoorwegen heb ben evenwel geen enkele poging ge daan om de verbinding met België te verbeteren. De heer H. de Meijer, lid van de Kamer van Koophandel te Terneu zen, protesteerde met klem tegen de opheffing van het personenvervoer. Spr. wees er op, dat de directie van de N.S. een pluimpje gaven aan de Zeeuwse lijn naar Vlissingen. terwyl O.Z. Vlaanderen in een hoek wordt gedrukt- HET ONDERWIJS. Door vertegenwoordigers van de industrie en directeuren van scholen werd daarna gewezen op de beteke nis van de lijn voor het vervoeren van arbeiders en leerlingen. Ook de middenstands vertegen woordigers verklaarden zich tegen opheffing. DE INDUSTRIE. De heer C. Hamelink merkte nog op. dat by de overname reeds werd gerekend op een aanmerkelijk verlies van 3 400.000 gulden per jaar. Toen was echter de industrie nog niet hersteld. BHlijk zou het zijn, wanneer aan deze lyn de kans tot herstel werd ge geven en daarvoor moet men zeker op drie jaar rekenen. BENELUX-VERBAND. Nadat nog door de vertegenwoordi ger van het Arbeidsbureau te Hulst was gewezen op de noodzaak om driemaal per dag een treinverbinding te hebben voor arbeidersvervoer en van vlasserszyde was betoogd, dat men de lijn ook moest zien in Bene- lux-verband, dankte de voorzitter de sprekers en gaf hij de verzekering, strijdkrachten, al zou er veertig mil liard dollar per jaar voor militaire doeleinden moeten worden uitgegeven. Taft verklaarde verder dat in een oorlog met de Sowjet-Unie de tegen stander zeker numeriek in dc meer derheid zou zyn en dat „het verweer der Amerikaanse troepen tegen dfe Russische horden blijkbaar afhanke lijk zou zijn van de ontwikkeling van nieuwe wapens, waarvan de uitwer king in de practijk echter nog niet is getoetst". Er bestaat echter één alternatief voor het voeren van een grondstryd met de Russen, indien er oorlog zou uitbreken. Wij moeten dezelfde door- sijpelingsmethoden gebruiken als de Russen. Wij kunnen hier direct mee beginnen, door steun te verlenen aan de operaties der Chinese nationalisti sche guerUueros in China. Wij moeten niet pogen de Europea nen aan te zetten tot een herbewape ning op grote schaal, daar dit naar mijn mening bijna zeker tot oorlog zal leiden. In antwoord op een vraag van de democratische senator Fulbright of het noodzakelijk zou zijn de Westeuropese staalbedrijven te vernietigen, indien de Russen het Europese vasteland en- der de voet zouden lopen, zeide Taft: „Dat zouden wij ongetwijfeld doen. Kijk maar eens wat wij nu in de ha ven van Intsjon doen". KORTE PREDiCATIE NIET VAN DEZE STAL. Joh. 10 IC. Het Kerstfeest is weer voorbij. Over heel de wereld zijn liederen ge zongen ter ere van het kind in Bcthlehems' stal In en buiten de kerk z{jn cr, die de betekenis van deze nederige geboorte hel lm verstaan, dat de lijdende mensheid eerst recht gebaat is met zelfverloochening en dienende liefd en dat Christus de drager is van dit waarachtige heilomdat hij zich ver nederd heeft tot de dood des kruisen voor anderen. Er waren ook anderen, die de lich ten ontstoken en misschien liederen gezongen hebben, dat z\jn wieg was een kribbe cn zgn troon een kruis, maar het ging buiten hen om en zij veranderden er niet van. Z[j ver stonden het nietdat de goede herder en de stal bijeen behoorden. Toch gaat zijn boodschap door. Er zijn nog andere schapen, die van de ze stal niet zijn. Hij wil ze ook toe brengen, opdat het wordt één kudde en één herder. Dit is zeker de achtergrond van dc nieuwe kerkorde, welke thans in dc Ned. Hervormde kerk is aangeno men. De kerk mag ?iiet rusten, vóór de stem van Christus alom is ge hoord en doorgedrongen tot het hart der mensheid. De stal, waarin hij ge boren is, moet zyn het nederig hart, waarin wij hem ontvangen en bele ven. Wij mogen ons niet zelfgenoeg zaam verschansen, maar behoren tc groeien in dienstbetoon, opdat ook anderen zich verblijden in dezelfde Heer. Meestal is het een strijdwapen on der mensen, wanneer anderen niet van deze stal zijn, voor Christtis was het een heilige drang, om hen tc zoe ken en te winnen. Zo gaan de deuren open e» in dienende liefde laat dc kerk haar boodschap uitgaan in dc zorg voor het gezin, in maatschap pelijke vragen en staatkundige ver houdingen, opdat Christus' geest al len doortrekt tot eigen geluk. Juist nu ondragelijk wordt de spanning onder de volkerenmoet te luider de Kerstroep blijven klinken Komt allen tesaam, cn het zal zo zijn, als de stal toordt het beeld ook van uw dienen cn openheid voor an deren. Dan hebben wij de Kerstbood schap verstaan en wij geven in het nieuwe jaar aan de wereldwat zij innerlijk behoeft. Goes. A. W. M. Odé. dat Gedeputeerde Staten de kwestie ernstig zullen bestuderen. Tenslotte werd nog het goederen vervoer besproken in verband met het feit, dat de N.S. in Zeeuwsch- Vlaanderen niet de gewenste service biedt. Getracht zal worden daarover een speciale bespreking voor belang hebbenden te organiseren. VRIJ ZACHT. Weersverwachting, geldig tot Zater dagavond. Zwaar bewolkt met voornamelijk in het Noorden van het land opklaringen. Later van uit 't Zuiden nadering van een nieuwe regenzone. Gedurende de ochtend hier en daar nevel of mist. Zwakke Westelijke wind, later krim pend naar Zuid en toenemend tot ma tig of vrij krachtig. Vrij zacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1