PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Strijdkrachten der V.N. hebben Seoel prijsgegeven Meer dan 800 woningen tekort in Goes x BILT Eindeloze stroom vluchtelingen trekt naar het Zuiden Kantlijn AMERIKAANSE TROEPEN IN KOREA ZULLEN DOORVECHTEN" Vandaag AARZELING IN DJAKARTA OVER DE UNIE-VERHOUDING ACHES0N ACHT RUSSISCH ANTWOORD ONBEVREDIGEND Nieuwjaarsrede van burgemeester mr. W. C. ten Kate VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 3 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bossharrit. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, I 4.35 p. kw,; £r. p. p 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 4 Jan. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 38 60. tei 2355 4 lijnen ib.g.g. 2861 of 2160» M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 <b.g.g 2228); Oostburg-. Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen Brouwerüötr. 2; Ziertkzee N. Bogardstr C 160 tel 28. Er Is geen voldoende huisvesting meer. Gisteren hebben de troepen van de Verenigde Naties de Zuid-Koreaan- se hoofdstad Seoel ontruimd. Reeds Woensdagavond begonnen de verbon den legers de stad te verlaten, waarop In de vroege morgenuren de Chi nese strijdkrachten de Noordelijke buitenwijken van de stad binnendron gen. In de stad zelf woedden talryke, door vluchtende burgers aangesto ken branden. De strijdkrachten der Verenigde Naties slaagden er niet ln de massale aanval langs de hoofdwegen te stuiten en een omsinge- Ungsbeweging te verhinderen. Bovendien zjjn volgens een woordvoerder van het achtste Amerikaanse leger 300.000 man Chinese en Noordkoreaan- se troepen de 38e breedtegraad overgetrokken en zjjn nog meer verster kingen onderweg. Seoel was sinds 36 September in Amerikaanse handen. Een stroom van twee millioen vluchtelingen beweegt zich thans achter het front in Korea in Zuide lijke richting. In Poesan, de aanveer- haven van de verbondenen aan de Zuidkust, zal voor hen geen plaats meer zijn. Met de beschikbare ver- blyfsruimte in deze stad is reeds tot het uiterste gewoekerd. Elke vier kante meter ruimte in kerken, scho len. theaters, fabrieken en andere gebouwen is er -eeds ingenomen. De autoriteiten, die geen plaatsruimte meer te vorderen of te vergeven heb ben, willen nu stromatten gaan dis tribuéren opdat daklozen zich daar mede nog enige beschutting teger. de koude kunnen verschaffen. Onderwijl arriveren nog dagelijks duizenden vluchtelingen uit het Noorden. Bij de stations zweiwen horden vervuilde en bedelende kinderen, huiverend ouder hun armelijke oedekking van oud legergoed. De honger drijft velen tot nachtelijke rooftochten. VLUCHTELING EN. Vele der vluchtelingen komen uit do Noordelijke hoofdstad Pjongjang oi nog Noordelijker van de Mands- joeryse grens en een groot gedeelte is de Zuidelijke hoofdstad Seoel ent- vlucht. Een honderdduizend vluchte lingen is afkomstig uit Noord-o"st- Korea, het gebied van Hamhoeng en Hoengnam, de door de geallieerde artillerie en luchtmacht van de aard- De auto jubileert! Het Ls namelijk in het begin van 1951 Zestig jaar geleden, dat in Stuttgart de Daimler Motoren Gesellschaft werd opgericht, die begon met een regelmatige massaproductie van door snellopende benzinemotoren voortbewogen voertuigen. De eer ste motor bouwde Gottlieb Daimler al in 1883, de eerste auto in 1885, maar pas m 1891 kon van een regel matige productie worden gesproken. Zestig jaar! In die zes decennia is de wereld veranderd, niet dooi de auto alleen, maai wel mede dank zij do auto. Ons moderne wegennet zou nooit zijn aangelegd, als de automo biel de behoefte er aan niet geseaa- peu had. En als de auto niet uitge vonden was, zou 't tempo van de oor log alleen reeds daardoor lager zijn gebleven. Nog ,n 1914—1918 rukte de infanterie te voet op naar het slagveld, in 1939 ging het per auto! De automobiel, waarvan niast Daimler ook Benz de geestelijke va der is geweest, heeft de mensheid meer cömfort gebracht en een niet meer weg te denken vervoersmiddel. Maar alleen tot zegen is hij het mens dom ook niet geweest. En zo gaat het met de meeste uitvindingen. Helaas. In Korea bljjkt het nieuwe Chinese offensief wederom een verrassend snel succes te hebben. De troepen der Verenigde Naties moeten wijken. Ten tweeden male blijkt, dat goede bewapening en goede leiding niet al les is. De Chinezen opereren met massale mzet van mensen. En daar kan blijkbaar de beste bewapening niet tegen op. Noch door prikkel draadversperringen, noch door mij nenvelden laten zij zich ophouden. Met ware doodsverachting gaan zij voorwaarts ende betere wapens leggen het af! Er op of er onder! Het is vijf jaar geleden, dat ir. de Ranltz en ir. M. de Vink hun brochure lan ceerden, die bovenstaande titel droeg. Het kleine boekske baarde, zoals klei ne boekskens vaker plegen te doen nog al opzien. En veel vriendelijke woorden hebben de schrijvers er toen niet over gehoord. Toch heeft de brochure haar ooel niet gemist. Zij was als een wek en maanroep. Zij bedoelde uiteindelijk toch niets anders dan Zeeland en de Zeeuwen te verstaan te geven, dat zij niet bij de pakken neer moesten zitten, niet in hun ellende moesten berusten, maar het oog op de toe komst moesten richten en vecht en voor een beter bestaan. Zij hebben daarom recht op dankbaarheid van de Zeeuwen. Want het resultaat mede van de brochure Erop of Er onder is geweest dat men in brede kring een flinke activiteit heeft ont plooid en krachtig gestreefd heeft naar vernieuwing. In het Zeeuws Landbouwblad Kan inen van de hand van ir. J. J. Dvrat thans een artikel vinden, waarin de schrijver alles de revue laat passe- r®h wat er in de agrarische secto» in vjjf iaar is geschied. Het is zoveel, dat ook de niet-Zeeuw er respect vonr moet hebben. Hoeveel te meer dar» niet de Zeeuw zelf. Voor de landbouw is het zeer zeker Ei op! geworden en niet Er onder! bodem weggevaagde havensteden. Vele vissers uit Poesan en omstre ken hebben hun gewone bedrijf thans verwisseld voor vluchtelingentrans- port. Zij vragen het equivalent van duizend Amerikaanse dollars voor het overbrengen van een gezin. Inmid dels doen Amerikanen, Zuid-Koi ea- nen "-i de Wereldgezondheidsorgani satie hun oest om zoveel mogelijk hulp te bieden, vooral aan de bejaar de vluchtelingen en kinderen Sir Senegal Rau, het Indonesische „Gesina" aan Zweedse kust gestrand Het 325 ton nietende Nederlandse m.s. „Gesina" uit Delfzijl, is Dins dagmiddag ter hoogte van het eiland Smaagse. aan de Zweedse Z. O.-kust gestrand. Een bergingsvaartuig is uitgevaren. De „Gesina" maakte veel water. lid van de Commissie van Drie, heeft 'n rapport opgesteld met een „onom wonden en ongekleurd verslag" van het werk der commissie sinds 14 De cember. Er wordt op gewezen, dat het ge,- allieerde opperbevel de gestelde voor waarden om tot een staakt-het-vuien te komen had aanvaard. De Chinese regering toonde echter weinig bereid willigheid. VERKLARING PEKING. VAN RADIO Op 22 December riep radio-Peking 'n lange verklaring om, waarin weid gezegd, dat de gehele poging der Ver. Naties om tot een .staakt-het-vuren in Korea te komen, niets anders was, dan een „Amerikaanse samen zwering". De schriftelijke tekst van deze verklaring werd de Commissie van Drie door Peking toegezonden. „Na de ontvangst van deze jongste verklaring van Peking", aldus Sir Benegal Rau, ,,werd de Commissie van Drie gedwongen te concluderen, dat het. ondanks haar beste streven, onmogelijk was tot een bevredigerde regeling voor een staakt-het-vurer, in Korea te komen". Commissie van Drie der V.N. geeft pogingen op. De Amerikaanse troepen in Korea zullen doorvechten, dit is in overeenstenuning met de verantwoordelijkheid, die alle leden der Ver. Naties te dragen hebben gekregen door het aanvaarden van de resolu ties over Korea door de algemene vergadering en de Veiligheidsraad." Dit verklaarde de Amerikaanse vertegenwoordiger. Warren Austin, in de bijeenkomst van Woensdag van de politieke commissie der Ver. Na ties. „De Verenigde Naties moeten to nen dat zij verenigd aan een aanval weerstand zullen bieden". Doch zij moeten blijven» pogen hun doeleinden in Korea op vreedzame wijze te ver-, wezenlijken." Voor hem had de Sow jet-vertegen woordiger, Jacob Malik, gesproken, die een lange lijst van beschuldigin gen tegen de Ver. Staten had uitge- Officier van justitie handelde niet onjuist Minister geeft inlichtingen op adres van P. de Boer. Zoals bekend is in October 1949 te gen P. de Boer uit Drachten een strafrechterlijk onderzoek aangevan gen op verdenking van misdryf, ge pleegd ten nadele van de „Bond van Mobilisatieinvaliden en van hunne na bestaanden" en van de Stichting ,,De Nederlandse soldaat". De Oiiicier van Justitie heeft toen een commu niqué aan de pers verstrekt, behel zend een kort overzicht van de be langrijkste gegevens, welke in het stadium, waarin het onderzoek z:eh oj. dat ogenblik bevond, ter kennis van de Justitie waren gekomen. In een adres aan de minister van Justi tie heeft P. de Boer zich beklaagd met name over het door de Officier van Justitie verstrekte communiqué. In een brief aan de voorzitter der Tweede Kamer geeft de minister van Justitie inlichtingen op het adres van P. de Boer. Al ia het geven van in formaties, op een moment dat het onderzoek nog niet is geëindigd in het algemeen niet zonder gevaar, net werd in casu, zowel in het algemeen belang als in het belang van oetcok- kene, door het openbaar ministerie niet verantwoord geacht, het doen van zakelijke mededelingen over deze zaak achterwege te laten, voorcat de zaak in het openbaar zou worden behandeld. De minister acht gezien de bijzondere omstandigheden van dit geval, deze opvatting van het openbaar ministerie niet oniuist. Wat de inhoud van de door de Of ficier van Justitie aan de pers ver strekte mededelingen betreft heeft de minister niet de indruk gekregen, dat de Officier van Justitie de gren zen van het toelaatbare heeft over schreden. Generaal Eisenhower Zaterdag naar Europa. Genei-aal Eisenhower, de bevelheb ber van het Noordatlantische leger, zal Zaterdag naar Europa vertrek ken om besprekingen te voeren met functionarissen der mogendheden van het Atlantische Pact. Zijn stafchef, luitenant-geheraal Gruenther en een kleine staf zal mee reizen. Het is niet bekend hoelang de ge neraal zal blijven en of hij eerst Pa rijs zal aandoen. j bracht. „De ware bedoeling der heer sende Amerikaanse kringen is voort te gaan met hun hopeloze Koreaan se avontuur", verzekerde Malik. De politieke commissie nam daar op met 46 tegen vijf stemmen, bij zeven onthoudingen, het besluit de zitting tot Vrijdag a.s. te verdagen, teneinde de ledèn in staat te stellen te beraadslagen over hetgeen thans moet worden gedaan. De debatten waren begonnen, na dat de destijds ingestelde commissie van drie had medegedeeld, er niet in te zijn geslaagd om een staakt-het- vuren op Korea te bewerkstelligen. viert dr. ir. W. J. H. Harmsen. directeur-generaal van de Rijks waterstaat in Den Haag zijn 65ste verjaardag; .is het 10 jaar geleden, dat de Franse wijsgeer en Nobelprijs winnaar prof. Henri Bergson le Parijs overleed. Twee Nederlanders in België verongelukt. Een ernstig auto-ongeval te West- malle (België) heeft het leven gekast aan twee Nederlanders. De wagen werd bestuurd door kapelaan S- uit Oss, die slechts licht werd gewond, evenals een andere inzittende, pastoor V. d. W. uit Oss. De beide zwaarge wonden, rector A. v. N., leraar aan de H.B.S. te Vegliel en kapelaan L. Lam mere uit Helmond, zijn Woensdagoch tend in een ziekenhuis te Turnhout overleden. Regeringsverklaring van Moh. Natslr. De Indonesische premier, de heer Moh. Xatsir, heeft Woensdag in het parlement medegedeeld, dat Indonesië na het mislukken van de bespre kingen over Nieuw-Guinea herziening van de overeenkomst der Ronde Tafel-Conferentie met inbegrip van het statuut der Xederlunds-Indone- sisehe Unie zou moeten overwegen. Enigerlei toekomstige bespreking zou moeten geschieden op basis van souvereiniteitsoverdracht over Nieuw Guinea aan Indonesië, zo zeide hij. Anders zouden dergelijke besprekin gen zelfs bij aanwezigheid en bij stand van een derde partij, nutteloos zijn. De impasse in de besprekingen schiep een toestand, waar by naar nieuwe grondslagen in de verhouding tussen Indonesië en Nederland ge zocht dient te worden. Natsir zeide, dat het uitblijven van de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië het samenwerken met de Er werd geen ja e n geen nee gezegd. „De Westerse mogendheden zullen eerst nadere gegevens over de Russi sche houding moeten ontvangen, alvo rens aan te kunnen nemen dat de Sowjet-Unie bereid is de Westerse voorstellen te aanvaarden voor het houden van vier-mogendheden-bespre- kingen, om de hangende internationa le vraagstukken op te lossen", aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Acheson op zijn wekelijkse persconferentie. „Het is duidelijk", vervolgde Ache, son. „dat de Sowjet-Russische nota geen aanvaarding inhoudt van de Westerse voorstellen. De Westerse mo gendheden hebben ook voorgesteld het Duitse vraagstuk te bespreken. De Sowjet-Russische houding tegenover dit probleem heeft bij de vredelieven de landen een gevoel van onveiligheid doen ontstaan". Minister Acheson deelde verder mede dat de Ver. Staten. Engeland en Frankrijk reeds zijn begonnen met be. sprekingen over de volgende stap der Westerse mogendheden. „Er bestaan geen meningsverschillen tussen ons", zeiae hij. „Het enige nieuwe punt in de Sow- Twee Surinaamse ministers vragen ontslag. De Surinaamse landsministers He witt (landbouw) en L. Lichtveld (on derwijs. tevens volksgezondheid) heb ben Woensdag ontslag gevraagd. Gou verneur Klaassesz heeft dit ontslag aanvaard. In hun gezamenlijke ontslagbrief zeggen de ministers, dat zij niet bereid zijn een besluit te tekenen tot ontbin ding van de Staten vóór de behande ling der wijziging van het kiesregle ment. Hun bezwaar tegen ontbinding nü is, dat de voorzitter van de Staten geen gelegenheid heeft gehad om met gebruikmaking van de aanwezige machtsmiddelen tot handhaving van de orde, het kiesreglement in behan deling te brengen. jet-nota, behalve de voorgestelde be spreking van het Duitse vraagstuk, is de bereidverklaring der Sowjet-Unie om in te stemmen met een bijeenkomst van vertegenwoordigers der Grote Vier, vóór het houden van besprekin gen tussen de vier ministers van bui tenlandse zaken, doch uitsluitend voor het opstellen van een agenda. Dit be tekent geen aanvaarding van de Wes terse voorstellen voor algemene be sprekingen, die overigens ook weer niet worden verworpen", vervolgde Acheson. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken weigerde commentaar te geven op het Sowjet-voorstel om de voorgestelde bijeenkomst der vier mi nisters van buitenlandse zaken te Londen, Parijs of Moskou te doen houden. Hij wees er wel op dat. de normale gang van zaken is, dat de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" beurtelings in de vier hoofdsteden bijeenkomt. New York zou aan de beurt zijn voor de eerstvolgende bijeenkomst. Nederlanders op dezelfde basis als voorheen „zeer moeilijk" had ge maakt. Hy drong er bjj de bevolking op aan, de strijd op Nieuw-Guinea voort te zetten en zeide, dat het par lement moet beslissen, hoe de zaak in de toekomst moet worden behan deld. De verklaring werd uitgesproken voor een voltallig parlement. Van de zyde van het publiek bestond een zeer grote belangstelling. GEEN OPZEGGING? De politieke correspondent van Aneta heeft een groot aantal ge sprekken gevoerd met invloedrijke leden van het Indonesische parle ment over de kansen van de ontwerp- motie, waarin op annulering van het Uniestatuut en wijziging van de R. T. C. wordt aangedrongen. De con clusie, die uit deze gesprekken kan worden getrokken, is als volgt samen te vatten: Het lijkt onwaarschijnlijk, dat er een meerderheid kan worden gevonden voor de motie, welke zon der meer de opzegging van het Unie statuut eist. De indruk bestaat, dat de meeste fracties haar stem zullen geven aan het voorstel tot wijzigin gen in de R. T. C.-overeenkomst, in deze zin, dat daaruit genomen wordt, wat in de huidige situatie niet meer als passend wordt geoordeeld en dat daaraan wordt toegevoegd, hetgeen thans opportuun is te achten. Prof. Gerretson bij ongeval gewond. De Utrechtse hoogleraar professor dr. F. C. Gerretson is te Amsterdam op het Stationsplein onder een tram wagen geraakt. Hij liep verwon iin- gen op aan het hoofd en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Distributie van meta'en wordt voorbereid Als eerste komt koper aan de beurt Op het ogenblik worden maatrege len voorbereid voor de distribute van enke.c metalen voor de industrie. Als eerste metaal komt koper aan de beurt, waarvoor een distributiere geling reeds zeer binnenkort is te wachten. De wereldpositie van enkele meta len is reeds enige tijd door de oorlog in Korea en. de toegenomen productie van de bewapeningsindüstrie moeilijk geworden. In verband daarmee zijn met name in de Ver. Staten beperken de maatregelen voor het gebruik en de uitvoer dezer metalen genomen. Consolidatie van schu Iden wordt moeilijker. Burgemeester Ten Kate opende Woensdagavond de eerste vergade ring van de Goese raad In 1951 met een Nieuwjaarstoespraak, waarin hjj in het kort het afgelopen jaar de revue liet passeren en enkele proble men aanstipte waarmee Goes als groeiende gemeente te kampen heeft. Zo wordt het steeds moeilijker om tot consolidatie van schulden te ko men, daar liet practisch onmogelijk is geworden om leningen op lange termyn te sluiten. Voor snel groeiende gemeenten is dit een ernstige handicap. Het inwonertal steeg in 1950 van 18073 tot 13275, doch de groei zou nog groter zjjn geweest, wanneer huisvesting had kunnen wor den verleend aan allen, die hier in ve rband met hun werkkring thuis horen. Er was dan ook geen sprake van een merkbare lening van het woning tekort. Het verkregen bouwvolume voor 1950 was nog niet eens toerei kend om te voorzien in de woningbehoefte door de- gewone jaarlijkse toe name en de nodige saneringen. Het tekort aan woningen in Goes kon daarom einde 1950 op ruim 800 worden geschat. gebeurtenissen welke dat jaar plaats vonden. Het bureau van gemeente werken toonde een grote productivi teit, de mechanisatie van de reini gingsdienst werd voltooid, de brand weer hield zich paraat, de haven- boorden werden gedeeltelijk ver nieuwd en de toestand aan de Koe poort werd verbeterd, o.a. met de bouw van het wachthuisje. De gasfabriek bestond 90 jaar. Over de lange afstandsgasvoorzie- ning is nog niets definitiefs bekend. In verband met de nodige voorzie ningen aan het gasbedrijf is het ech ter noodzakelijk dat spoedig duide lijke taal ten deze zal worden gespro ken- Het bouwvolume voor 1951 is nog niet aan de gemeenten toegewezen, doch gezien het aantal dat voor ge heel Zeeland is toegekend, bestaat er alle reden tot pessimisme. De burgemeester hoopte dat bij de verdeling sterk rekening zal worden gehouden met de positie van Goes als centrumgemeente en de daaruit voortvloeiende behoeften. Vele onderwerpen waarmee B. en W. in 1950 bezig waren, zullen dit jaar in de raad aan de orde moeten komen. WAT WERD BEREIKT Burgemeester Ten Kate herinner de tenslotte aan verschillende zaken welke in 1950 werden afgehandeld en Met dankbaarheid memoreerde de 1 burgemeester ook het bezoek van het Koninklijk Paar. Goes toonde zich in het afgelopen jaar een kerngezonde gemeente, waarvoor het waard is te werken. Spr. besloot met de bede dat de Al lerhoogste ook in het nieuwe jaar al het werk met Zijn zegen zal blijven begeleiden. De heer Zuidema dankte als oudste raadslid en sprak zijn teleurstelling erover uit, dat het woningtekort, dat in de vorige nieuwjaarstoespraak nog op ca- 500 was geraamd, thans tot 800 was gestegen. VERBETERING HAVEN. Hierna kon met de afwerking van de agenda worden begonnen. Bij het voorstel tot het aanbrengen van ver beteringen aan de haven en het ha venterrein, merkte de heer Bakker (KVP) op, dat de raad thans voor een voldongen feit werd geplaatst, daar de aanbesteding reeds op 7 De cember plaats had. Daar het meest efficiënte deel van de loswal in de nieuwe haven thans voor normaal ge bruik komt te vervallen, vroeg hij van B. en W. de toezegging dat zal worden overwogen om de loswal aan de andere zijde te verlengen. Voorts vroeg hy aandacht voor verdere ver betering van de kademuren in de oude haven, o.a. by de gasfabriek. Tevens meende deze spreker in het belang van de gemeente te moeten wyzen op financiële consequenties van het dikwyls vergaderen, daar de raad nu in korte tijd viermaal bijeen is geweest. De voorzitter merkte op dat B. en W. van oordeel waren dat een en ander zonder meer afgewerkt kon den worden. Nu echter de kwestie van wegaanleg over het terrein van de fa. de Dreu en de participatie in de kosten voor verbetering aan de outit haven door twee bedrijven, aan de orde kwamen, meenden B. en W de raad hiermee te moeten komen. Voor verlenging van de loswal hoopt men nog dit jaar een voorstel te doèn. terwijl aan verbetering van de Twee leden van de „bezetting v in Helgoland" hijsen de Europese vla"; aan de vlaggemast; liet zijn de Hel- delbergse studenten Georg'von Hatz- feld (links) en René Leudesdorff. oude havenmuren alle aandacht wordt besteed. Op een vraag van de heer de Roo (VVD) deelde burge meester Ten Kate nog mede, dat dc totaal kosten van 22.000 als volgt gespecificeerd kunnen worden: weg aanleg 3500, verbetering loswal bij fa. v. Riessen 2500 en aandeel ge meente in verbetering beschoeiing oude haven 16.000. Het voorstel werd hierna z.h.s. aanvaard. Na enige discussie werd eveneens z.h.s. een verordening tot tijdelijke ziektekostenverzekering van het ge- meentepersoneel vastgesteld. De kos- tenworden geraamd op ten hoogste Tenslotte werd besloten tot het aankopen van een strookje grond aan de Leliestraat van de wed. P. L. de BuckRykse c.s. NU EN DAN OPKLARINGEN. Weersverwachting, geldig tot he denavond; Overwegend droog weer met nu en dan opklaringen en voornamelijk ge durende de ochtend nog op vele plaatsen mist. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Temperatuur vrijwel overal geleidelijk stijgend tot enke le graden boven het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1