GROTE PRIJSVERLA6IH0 ALBERT HEIJN Uiscouerji a XJiscoverjj s® XJiscoueci) -t UiscouerD discover® PLOUVIER heeft DE warme PANTOFFELS ZEELAND KRIJGT VIER HUURADVIESCOMMISSIES NOG STEEDS MOEILIJKHEDEN VOOR DE MOSSELHANDEL \joQl Vergoeding van oorlogsschade NIEUWE LAGERE SCHOOL VAN WESTKAPELLE WERD GEOPEND SLAAPT U SLECHT Plan voor A.V.0. werkplaats op Tholen neemt vaste vorm aan Extra koopjes Damesschoenen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 3 JANUARI 1951 Advertentie. Nog geen intrekking van het invoerverbod in Frankrijk. Totale uitvoer dit seizoen 145.000 tonnen. Hoewel tengevolge van de vorst de gehele mosselhandel stil ligt, be tekent dit niet, dat geen pogingen worden aangewend om de mossel- handel op gang te houden en straks weer te doen herleven. De voorzitter van de Adviescom missie Mosselen en voorzitter van de Visserij Centrale, drs. D. J. van Dijk, is onlangs naar Frankrijk geweest, om te trachten intrekking te krij gen van het verbod van invoer van mosselen aldaar. De Franse regering is namelijk bevreesd, dat bij invoer van mosselen ook de Westkust zal worden besmet. Een voorstel om de invoer in be paalde kustgebieden te verbieden en verder een verwaterverbod in te voe ren, werd door de Franse Regering niet aanvaard. Het bezoek van dr Lambert, een Frans bioloog, die de Waddenzee mosselen heett onder zocht, heeft tot dusver ook nog tot geen resultaat geleid. De totale uitvoer in dit seizoen heeft tot dusver 145000 tonnen be dragen. Hiervan waren 83000 tonnen Zeeuwse mosselen, en 62.000 tonnen Waddenzee mosselen. De helft van deze Waddenzeemosselen werd aan gevoerd door de Zeeuwen, die daar op wilde mosselen hebben gevist. Op verdere aanvoer van Zeeuwse mosselen valt dit seizoen praktisch niet meer te rekenen, ook de voor raad wilde mosselen op de Wadden zee schijnt uitgeput te zijn, zodat bij invallende dooi alleen nog aanvoer is te verwachten, van wat ae Wierin-" gers op eigen percelen hebben uit staan. Met het bestuur der Visserijen op De nieuwe nummerbewijzen voor motorrijtuigen Worden «n Den Haag afgegeven In aanvulling op hetgeen wij giste ren mededeelden over het inwerking treden van de Mie /e wegenverkeers wet, zij nog het vu gende gemeld: De nummerbewijzen voor motorrij tuigen voortaan kentekenbewijzen geheten worden van I Januari 1951 af afgegeven door de Rijksdienst .oor het wegverkeer. Van Hogenhoucklaan 60, 's-Gravenhage en moeten aldaar schriftelijk worden aangevraagd. Voorts zij ér nogmaals op. gewezen, dat de afgifte van rijbewijzen aan de Commissaris der Koningin blijft opge- gedragen, zodat de aanvrage, c.q. ver nieuwing van deze stukken geen wij ziging ondergaat; hiervoor zullen be langhebbenden zich dus ook na 1 Ja- 'nuari a.s. moeten wenden tot de ge meente-secretarie van hun woonplaats. Uitdrukkelijk worden degenen, die reeds :n het bezit zijn van een inge volge de Motor- en Rijwiel wet afge geven rijbewijs, er op gewezen, dal de evenbedoelde aanvrage in verband met de verplichting, daarbij een door het Centraal Bureau te 's-Gravenhage afgegeven geneeskundige verklaring over te leggen, over welke verklaring wij gisteren ook reeds uitvoerig schreven zeer tijdig zal moeten worden ingediend; verzuimt de be trokkene dit, dan zal vertraging in de afgifte van het nieuwe rijbewijs met alle onaangename gevolgen van dien hiervan het onvermijdelijke gevolg zijn. Duplicaten van rijbewijzen, afgege ven vóór 1 Januari 1951, worden na deze datum niet meer verstrekt. Inwoner van Maldeghem schreef bekroonde roman. Tijdens een bijeenkomst, welke ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij N.V te Leiden werd gehou. den, heeft in tegenwoordigheid van zijn medebestuursleden Anton Coolen en Ben van Evsselsteyn. dr. P H. Rit- ter Jr. de uitslag bekend semaakt van de romanprijsvraag, welke ter gele genheid van dit eeuwfeest was uitge schreven. Volgens het oordeel van de jury kwam bij de beoordeling reeds direct vast te staan, dat slechts één manus cript ver boven alle andere inzendin gen ui'steekt Zowel de schrijfkunst als de bouw van dat boek ziin opval lend goed. terwijl daarnaast de auteur de gave bezit om de sfeer tot in alle details uit te werken aldus deze 'ury. Het betreft hier de roman ..De weer lozen" van de heer Valeer Kerkhove uit Maldeghem. Hij won daarmee de prijs va# f 2000. Het boek zal binnen kort door Sijthoff worden uitgegeven Opnieuw hebt U kou gevat en hoest Udagen lang. Grijp tijdig in. Bronchitis dreigt!! Neem heden nog akker s abdijsiroop. die weldra Uw hoest zal stillen en Uw keel en luchtpijpen zuiveren van prik- f kelend slijm en ziektekiemenMorgen reeds zijl U zoveel beter l Tegen 6 Kou, Hoest, Bronchitis en Oriep 'W de Zeeuwse Stromen en andere daar bij betrokken instanties, zal overleg worden gepleegd om een billijke re geling voor de aan de Staat verschul digde pachtsommen voor de Visserij percelen. DE KUIL VISSERIJ Het blijkt, dat voor de mosselvis sers, die niet in staat zijn in hun eigen bedrijf in hun onderhoud te voorzien en in de kuilvisserij hun toe vlucht hebben gezocht, de mogelijk heden zeer gering zijn. Momenteel is het zo, dat praktisch alleen de visse rij op bliek geoorloofd is. Enigen hadden voor de winter in trad reeds het initiatief genomen om ook de ijle haringvisserij te gaan uitoefenen, doch dil blijkt zonder ver gunning niet mogelijk. Door de Stichting voor de Zeeuw se Visserijbelangen worden nu po gingen aangewend, om ontheffing van het verbod om ijle haring te vis sen, te verkrijgen. Belgisch Nederlands verdrag van wederkerigheid. Tijdens te Brussel gehouden be sprekingen z\jn de bepalingen vastge steld van een Belgisch-Nederlands verdrag van wederkerigheid voor de vergoeding van oorlogsschade. Krachtens dit verdrag zullen de Belgen, die in Nederland oorlogsscha de hebben geleden, op dezelfde wijze worden vergoed als de Nederlanders. Schade van Nederlanders in België zal op dezelfde wijze worden vergoed als die der Belgen in Nederland. Jubileum de heer P J. Eyke. De heer P. J. Eyke te Terneuzen, die op 1 Januari zijn 40-jarig ondcr- wflzei-sjubileum vierde, ontving op deze dag van vele zijden belangstel ling. Onder de vele bloemstukken, welke de heer Eyke ontving, was er ook een van het gemeentebestuur. De burgemeester en wethouder de Vos kwamen de heer Eyke persoon lijk gelukwensen. Viissingse po'itie had nieuwe verkeerswet spoedig nodig Rijbewijs van dronken automobilist ingehouden. De gemeentepolitie van Vlissin- gen was vermoedelijk de eerste in stantie die gebruik moest maken van de bevoegdheden haar verleend bij de nieuwe verkeerswet, welke op 1 Januari in werking is getreden. En kele uren na middernacht moest zij namelijk het rijbewijs innemen van een autobestuurder die bij het nieuw jaarswensen waarschijnlijk van te veel geestrijke dranken had genoten. In de Irislaan was hij bij het maken van een bocht in de omheining van een der woningen terecht gekomen en had deze over een lengte van ruim acht meter vernield. Ook de auto werd zeer zwaar beschadigd. Hij moest z'vjn rijbewijs Inleveren omdat de nieuwe verkeerswet be paalt, dat van een ieder, die niet ge- aeht wordt een auto naar behoren te kunnen besturen het rijbewijs moet worden ingenomen. „Nieuwjaarscadeau van de eerste rang", aldus inspecteur Leenhouts. VrolRJk wapperde de valg van de overhandigde spreker als aandenken nieuwe openbare lagere school te het boekwerk „De kunst van het Westkapelle toen burgemeester mr. wonen." M. Tydeman deze onderwijsinrich- De heer M. Glerum, hoofd-inge- ting gistermiddag officieel opende, nieur van de Provinciale Dienst van Wederopbouw en Volkshuisvesting prees het doorzettingsvermogen van B. en W. waardoor in betrekkelijk korte tijd deze school kon worden gebouwd. Hij sprak de hoop uit, dat na de school het gehele dorp spoedig voltooid zou zijn. De architect dankte voor het ver trouwen in hem gesteld, waarna de inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer A. A. Leenhouts het woord voerde. Deze noemde de school een nieuwjaarscadeau van de eerste rang. Spreker was dankbaar dat ook op het gebied van het onderwijs de geordende toestand terugkeert. Hét was het hoofd dei* school, de heer L van der Sande, aan te zien, dat hij, zoals hij zeide, vrolijk ge stemd was. Sinds 1943 aan de school verbonden had hij nog nooit les kun nen geven in een normaal lokaal. Zijn wens was echter dat In de toekomst ook een gymnastieklokaal zal verrij zen. De voorzitter van de oudercommis- sie, de heer J. de Pagter, noemde de bouw van de school een belangrijke stap voorwaarts. Het óud-hoofd der school, de heer P. de Vos, memoreerde de moeilijkhe den tijdens de bezetting en wenste dat het nieuwe gebouw zal dienen tot heil van de Westkappelse jeugd. HET GEBOUW. Na de thee was er gelegenheid het gebouw te bezichtigen. De school heeft vijf lokalen en is voorzien van electrische verwarming. In het mid den is een tweede verdieping, waar ook een lokaal kan worden ingericht In de toekomst zullen de leerlingen van de hoogste klassen hier hand werk en handenarbeid verrichten. Rond de school is er een behoor lijke ruimte. Naast het speelterrein is er nog een terrein waar bloemen en heesters zullen worden geplant. Voor deze plechtigheid wa ren veel genodigden in een der lo kalen samengekomen. De Commissa ris der Koningin was verhinderd aanwezig te zijn. ,Het is een goed begin van het nieuwe jaar", aldus de burgemees ter, „dit gebouw te mogen openen." Hij bracht dank aan allen die mede werkten aan de bouw van deze school. Het onderwijzend personeel wenste hij geluk met het feit, dat zij in een schone omgeving de kinderen be kwaam mogen maken voor het ver dere leven. De architect, de heer C. de Cler, Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Togai Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert de me ren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. t 0.83. 2.08. Kwitante- en andere zegels duurder. PUBLIEK EN ZAKENLEVEN WAS VERRAST. De telefoon van ae inspectie der Registratie en Successie ie Middel burg neeft gisteren vrijwel aannou- dend gerinkeia: ieaer ogenblik weer werden de ambtenaren opgebeld door verbaasde lieden, oie nog niet wisten dat mei ingang van 1 Januari nieuwe zegelrechten van kracht zijn geworden en die tot nun verbazing bemerkten, dat zij eensklaps méér moesten beia- len voor kwitantie- en andere zegel tjes. Voor verschillende zegels is het ta rief verhoogd. De kwitantiezegel, waarmee het publiek en het zakenle ven het meest te maken hebben, is van een dubbeltje op 15 cent gebracht. Daarentegen ls het van zegel vrijge stelde bedrag verhoogd tot f 20; to, nu toe was dat 10. Aanwezige voorraden Eezegeide kwitanties kunnen bij de intvanger der Belastingen worden „bijgezegeld". De vrijstelling van zegel voor rem- boursfacturen is vervallen; daarvoor dient dus nu ook een zegel van 15 cent te worden geplakt. Teraardebestelling oud- burgemeester B. J. M. Thomaes. De ruime RiC. Kerk te Hoofdplaat was gistermiddag geheel gevuld toen, voorafgaande aan de teraardbesielling van oud-burgemeester B. J. M. Tho maes. een Heilige Mis van Requiem werd opgedragen. Na de kerkdienst schaarden velon zich achter de baar om de overledene naar zijn laatste rustplaats te begelei den. Onder hen merkten wij onder meer op. het voltallige gemeentebe stuur van Hoofdplaat, oud-burgemees ter A. F. J. Aernouts van Sluis, bur gemeester F. A. Hendrikse van Vogel waarde en vele anderen. Aan het graf werd niet gesproken. Candideatsexamen civiel-ingenieur. Te Delft 6laagden voor het candi- daatsexamen civiel ingenieur de heren C. P. Kallewaard te Kortgene en L. W Lievense te Nieuwerkerk. INSPECTIE CHR. VOLKSONDERWIJS. In de plaats van de heer A. H. S. Stemerding te Oost- en West-Souburg, die als inspecteur van het Christe'ijk Volksonderwijs heeft bedankt, is be noemd de heer p. Daniëlse, burge meester te Ritthem. PORTEMONNAIE-REGEN OVER GQES. Do maandelijkse opgave van bij de Goese politie gedeponeerde gevonden voorwerpen bevat steeds een respec tabel aantal artikelen, doch zoveel als Zaterdag zal er nooit op één dag op de straat te vinden zijn geweest. Tweehonderdvijftig Goesenaars zagen die middag iets op het wegdek glin steren, bukten en vonden een spik splinternieuwe portemonnaie. Hoe be staat het! Vele vinders(siers) spoed den ermee naar het politiebureau jm van hun vondst aangifte te doen. doch de politiemannen deden de moeite niet om het register open te slaan en adviseerden alleen maar om de porte monnaie eens goed op haar inhoud te controleren. In alle geldbeursjes zat Zij zullen nog deze maand met hun arbeid beginnen. Nu op 1 Januari «le nieuwe Huurwet In werking is getreden, zal in het rechtsgebied van leider Kantongerecht een Huuradviescommissie worden ingesteld. Aan deze commissie zullen verhuurders, huurders en onder verhuurders advies kunnen vragen over de wettige huurprijs ln hun geval. De huurverhoging met 15 zal uiteraard in bepaalde gevallen aan leiding geven tot moeilijkheden, die uiteindelijk hier op neerkomen, dat de verhuurder meent te weinig te ontvangen en de huurder van oor deel is, dat hij teveel moet betalen. Nu kunnen huurders en verhuur ders over het algemeen zelf wel be rekenen, of de nieuwe huurprijs bil- lyk is, maar dat neemt niet weg, dat men voor bepaalde problemen kan komen te staan, bijvoorbeeld in verband met onderverhuring of sa menwoning. Deze moeilijkheden kun nen licht tot conflicten leiden. Wan neer deze bij de Kantonrechter aan hangig worden gemaakt, verliest men nodeloos tijd en geld. Om dit te voorkomen, worden de Huuradviescommissies in het leven geroepen. Beide partijen of één van beiden kan zich daartoe wenden en tegen betaling van 2.50 advies ontvangen. Het spreekt vanzelf, dat men tot commissieleden alleen terza ke kundigen zal benoemen. Zij tre den dus in feite als bemiddelaars en assistenten van de Kantonrechter op. Mén verwacht, dat het publiek zich over het algemeen met de adviezen zal kunnen verenigen. NOG NIET GEÏNSTALLEERD. Hoewel de voorbereiding vrij ver gevorderd is, zullen de commissies niet onmiddellijk na 1 Januari geïn stalleerd kunnen worden. Intussen Afscheid van Zeeuwse Rijkszulvelconsulent. behoeft dit de belanghebbenden niet te weerhouden om zich reeds thans schriftelijk tot de commissie in hun gebied te wenden. Zij kunnen hun correspondentie daartoe richten tot de Huuradviescpmmissie en adres seren aan het gemeentehuis in de plaats, waar een Kantongerecht Middelburg, Terneuzen, Oostburg en Zierikzee is gevestigd. Wg vernemen voorts nog te Mid delburg, dat de voorzitters en vice- voorzitters van de commissies wor den benoemd door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, de secretarissen door de minister op aanbeveling van G.S. Men is echter nog niet zover, dat deze benoemingen reeds konden feschieden. Wel rekent men er op, at de commissies nog deze maand met hun arbeid zullen beginnen. Huldiging dokfer Staal te Slu's Tal van sorekers boden gelukwensen aan. In de raadszaal van hét gemeente huis te Sluis werd gistermiddag dok ter P. A. Staal gehuldigd in verbaud met zijn zilveren ambtsjubileum als gemeentearts te Sluis. De eerste van een lange rij spre kers was burgemeester P. F, van Hoo- tegem, die o.m. opmerkte dat dokter Staal een man was, die met Sluis was vergroeid, die zijn tijd begreep toen de medische wetenschap andere wegen insloeg en meer in preventieve zin ging werken. Hij bood hem namens t-, n ihet gemeentebestuur een electrisch De heer C. Zwagerman te Middel- bureauklokje aan en bracht ook de ^rg i?' 'r£ dank over van het Wit Gele Kruis. i "If n„ I k®ra volgden vele sprekers, o.a. WUUU.WBI. iu axic suuucuiojw velconsu.ent voor Zeeland, ln verbami de hger j Lako, als bestuurslid van Ro- een kaartje waarop het mysterie van V, m- I zenoord, kapelaan A. Nooren en ds. W. de portemonnaie-regen werd onthuld i Hotel De Nieuwe Doelen te Middel- gchrale, die beiden de nadruk legden Het was een reclame van een ge- burg een receptie gehouden welke om op schenkenhuis In de L. Kerkstraat, dat 3 uur begint. SA" de gelukkige vinders deze surprise of- diner aangeboden, freerde en hiermee op originele wijze personeel zijn uitverkoop aankondigde. waaraan ook het van het Rykszuivelconsu- I lentschap zal aanzitten. Donderdag beslissing over machinale brel-inrichting. Benodigd kapitaal rond 12.C00 Het plan van een werkplaats voor onvolwaardigen op het eiland Tholen begint thans vastere vormen aan te nemen. Donderdag a-s. zal er een vergadering worden gehouden door vertegenwoordigers van gemeentebe sturen op het eiland en vertegen woordigers van de A.V.O., tene.nde de definitieve exploitatievorm vast te stellen. Waarschijnlijk zal de Stichtingsvorm worden gekozen en er mag worden aangenomen, dat de notariële akte spoedig zal worden gepasseerd. Dan zal met de exploita tie van de werkplaats kunnen wor den begonnen en zullen tien tot vijf tien minder valide arbeidskrachten een redelijk ioon kunnen verdienen. Men zal in deze werqplaats langs machinale weg sokken breien voor het leger. Het Ministerie van Oor log heeft namelijk bfl de A.V.O. een grote bestelling sokken gedaan en Advertentie. OOK IN 1951, ALBERT HEIJN WEER No. 1 MAÏZENA per pak 15 ct BAK. EN BRAADVETper pak 36 ct SPERCIEBONEN per groot blik Tb ct DOPERWTEN groot blik vanaf 64 ct PRUIMENJAM per pot 39 Ct HUISHOUDJAM per pot 65-47 ct DROOGKOKENDE RIJST 500 gram 49 ct GROENE ERWTEN 500 gram vanaf 27 ct &PLITERWTEN 500 gram vanaf S3 ct BRUINE BONEN 500 gram vanaf 39 ct A. H. THEE De krachtigste en de gcurigste NU per 100 gram 64 72 76 80 85 ct ZAANSE BESCHUITgrote rol 26 ct GROTE ONTBIJTKOEKper stuk 88 ct ZAANSE KOEKEN per bus 50 ct it MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPE!?! Spaart onze Cinderella plaatjes yp de noodzakelijke samenwerking s Avonds wordt een tussen geestelijke en arts. de heer P. F. van Daalen als lid van de raad en als sportvriend, de heer Joh. le Clercq als voorzitter van het Groene Kruis. Deze laatste bood dokter Staal een kristallen presse-papier aan. Voorts spraken nog de heer Blon- deel, namens de Godshuizen, de heer Gevaert namens het Algemeen Armbe stuur. notaris van Mazijk. namens de patiënten, de heer Buskens xïwttctjs-uc E.H.B.O,, de heer Lako namens het Al- gemeen Armbestuur van Heille en de eer Meertens namens de Rijkspolitie. In zijn antwoord en dankwoord aan de vele sprekers ging dokter Staal in op de terreinsveranderiiigen van de geneeskunst, de preventieve taak van de arts en merkte op dat levenslust beslissend is voor de gezondheid. Deze levens'ust, die klassiek en historisch in Sluis gegroeid is, wenste hij allen toe. In de avonduren bracht de muziek vereniging Apollo" dokter Staal een serenade. deze nieuwe werkplaats zal er nu aan mede werken, dat deze bestel ling kan worden uitgevoerd. Men verwacht een productie van ongeveer 20.000 sokken per jaar, dat wil zeg gen een jaarlijkse omzet van om en by 80.000. Er is nog niet vastgesteld, waar da werkplaats gevestigd zal wor den. Dit zal pas kunnen gebeu ren als de Stichting voor het be heer is gevormd. Waarschijnlijk zal er beslist dienen te worden tussen Tholen en Sint Maartensr dgk. Deze laatste plaats heeft wel iets gunstiger papieren dan Tho len, omdat St. Maartensdijk in sommige opzichten gunstiger is gelegen. Verwacht wordt dat de exploitatie lonend zal zgn. Aan de arbeiders kan een loon worden uitbetaald van 25, dat uiteraard by hogere prestaties ook hoger wordt. Natuurlijk zal het personeel het werk moeten leren, doch men verwacht dat zich hierme de geen moeilijkheden zullen Voor doen. Het benodigde kapitaal bedraagt rond 12.000, waarvan door de A. V. O. 5000 zal worden gestort en 7000 door de deelnemende gemeen- Houdt dat in de gaten 'tis roor onze so'daten Het nieuwe jaar is goed ingezet. We mogen niet nalaten in de eerste verantwoording in 1951 een ere-sa- luut te brengen aan zeventien per sonen, die in de „Scheurpolder" op Rozenburg wonen, zy waren het, die ons de grootste verrassing bereidden, want wy ontvingen een lijst, waar op door deze mensen niet minder dan 110 gulden was ingezameld. Voorwaar een schitterend staaltje van meeleven. Een van onze corres pondenten, de heer A. W. N. te O. deelde mede, dat by het uitbetalen van het honorarium over het 4e kwartaal 1950 een bedrag van f 10 kon worden ingehouden en gestort voor het Militair Tehuis. Een voor beeld ter navolging voor correspon denten van alle Zeeuwse bladen. Dan is er een collecte van de Geref. Kerk van Aardenburg A.B.M.T.Z. ƒ18,50 en een collecte tgdens de Kerstfeest- viering van de J.V. en M.V. te Schoon- dijke 5. Aan giften van particulie ren werden ontvangen: W. P. v. d. B. te O. 2,50, J. B. te M. 1, P. de R. te M. 1, fam- S. te M. 1,50, en mej. C. te M. 1. De stand per heden kwam zodoende op 1357,55. En nu op naar de 1500. Zal de verantwoording Zaterdag a.s. dit be drag halen? Deze eerste verant woording in het nieuwe jaar geeft ons zeker moed. Hier en daar moe ten ook nog collectes worden afge dragen. Doe dit spoedig, dan zuilen wij de 1500 zeker deze week berei ken. U weet toch ons gironummer nog wel 359300 P.Z.C. „Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Mid delburg. wy wachten weer af. Een gevaarlijk „Oudejaars-sleep.js". Op de middag van Oudejaarsdag zag personeel van Van der Taks Bergingsmaatschappij op de Schelde naby Breskens een torpedo drijven. Het gelukte het gevaarlijke projec tiel op sleeptouw te nemen en by de Oranjemolen te Vlissingen op het strand te deponeren. De mynoprui- mingsdienst van de Marine consta teerde dat het een afgeschoten tor pedo uit de oorlogsdagen was. die waarschijnlijk zijn doel heeft gemist. Hoewel gevaar voor ontploffing niet byzonder groot was, is het pro jectiel door het personeel van deze dienst toch onschadelijk gemaakt en daarna weggevoerd. Middelburgse predikant ln Amerika beroepen. Naar wij vernemen is dr. A. H. Ous- soren, Gereformeerd predikant te Mid delburg, beroeren bij de Chris' ian Re formed Church te Hoboken bij New York. Dr. Oussorcn houdt dit beroep nog in beraad. Gevaarlijk spel. Het ongeveer 3-jarig zoontje van de familie M. te Yerseke speelde met lucifers en stak een bed in brand. Gelukkig werd de brand spoedig ont dekt en wist men het bed buiten te gooien, waardoor erger werd voor komen. Advertentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2