PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verwachte Noordelijke offensief in Korea begonnen Voor de Zeeuwse landbouw was 1950 niet slecht D£ BILT NIEUWJAARSBOODSCHAPPEN KLONKEN DOOR DE AETHER MINISTER ROEM TELEURGESTELD IN DJAKARTA TERUGGEKEERD Seoel wordt reeds bedreigd Vandaag Sterke stijging van de kosten verwekt echter ongerustheid VOORSPELT: 194e Jaargang - No. 1 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwie Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdrad. G. Balllntljn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bossharrlt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, 4.55 p. kw.; fr. p. p. 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 2 Januari 1951 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie l 2.50, Ingez. mededelingen,dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven ol adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen vVaisir 5B 60. te. 2355 4 lijnen ib.g.g. 2861 of 2160» M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen Brouwerijstr. 3: Zlerlkzee N. Bngarcsti C 160 tel 26. Troepen der Ver. Naties moesten terugtrekken. Het verwachte Noordelijke offensief in Korea is op de eerste dag van het nieuwe jaar begonnen met een hevige nachtelijke aanval op .de Wes telijke sector van het front. Meer dan 200.000 Chinezen en Noord-Korc- anen trekken aan op de Zuid Koreaanse hoofdstad Seoel en naar het zich laat aanzien, zal deze stad moeilijk verdedigd kunnen worden. De troepen der Ver. Naties moesten zich tijdens de eerste dag van het offen sief langs een breed front terugtrekken. De Zuid-Koreanén vielen op en kele plaatsen terug tot 16 km. ten Zuiden van de 88ste breedtegraad. De aanvallers zijn volgens de laatste berichten nog 45 kin. van Seoel ver wijderd. Aan het offensief nemen drie Chi nese legers en negen Noord-Koreaan- 3e divisies deel. De Noordelijke troe pen stormden ongeacht de verliezen over mijnenvelden en prikkeldraad versperringen. Bij dageraad -staken zÜ op verscheidene punten de bevro ren rivier, de Imdjin, over, na dat gedurende de gehele nacht de stellingen van de verbonden troepen onder artillerievuur hadden gelegen. Doordat de rivier bevroren was kon den de Noordelijken lichte artillerie meenemen. Zij gebruikten in de eer ste stadia van het offensief echter nog geen tanks. Bij gunstige weersgesteldheid kon den vliegtuigen van de Amerikaanse Sowjet-Unie antwoordde het Westen. CONFERBNTIE VAN ONDERMINISTERS De Sowjet-lJnie heeft geantwoord op de Westelijke nota, waarin een conferentie fcusüen onderministers van Buitenlandse Zaken wordt voor gesteld over de hangende wereld vraagstukken. De inhoud van ie antwoord-nota is nog niet bekend, maar het antwoord zou in ambtelijkt kringen te Wash ington teleurstellng hebben gewekt. Een conferentie «ver alle belangrijke wereldkwesties, j zoals door de V.S., Engeland en Frankrijk voorgesteld, sou niet onvoorwaardelijk zijn aan vaard. In het axtwoord zou verder geen uiting zijn gegeven aan de wens om te komen tst een overeenstem ming, die de hiidige internationale spanning Zv.u kuanen verlichten. In Franse regeringskringen heeft het een gunstige indruk gemaakt, dat de Sowjet-Unie zo snel geant woord heeft op 4e geallieerde nota's van 22 Decembe?. NIET EN NEW YORK. A.F.P. verneent uit gewoonlijk welingelichte Bitse bron, dat de Russische regering accoord zou gaan met de confereitie van plaatsver vangers van de ninisters van Buiten landse Zaken der „grote vier". Zij zou echter wensen, 4at deze conferentie in een andere p teats dan New York wordt gehouden. Nederlandse „Catalina" op Nieuw Guinea verongelukt Vier slachtoffers te betreuren. Het „Catalina* amphibie-vleigtuig „VPY 82" van de Marineluchtvaart dienst is op 21 December te Seroei (Nietiw-Guinea) bij de start veronge lukt. Van de zeven inzittenden, allen be horende tot het icrsoneel van de ma rine luchtvaartdfnst, werden er drie uit het vliegtuig feslingerd en als ver mist opgegeven. Dit waren de üitenant ter zee vlie ger tweede klass' L. M. van Son uit Bergen op Zoom.de vliegtuigmaker H. J. M. van Leth uit Zeumel (Gelder land) en de vlieguigmaker J. de Groot uit Den Helder. Het stoffelijk over schot van deze latste is inmiddels ge vonden. Zwaargewond sverd de luitenant ter zee tandarts der© klasse M. J. W. van Es (K.M. reserve uit' Wassenaar). De familieleden van deze slachtoffers zijn inmiddels gewaarschuwd. De overige dré inzittenden werden slechts licht gewond De ooi-zaak van het ongeval is n)g niet bekend. Jeugdige autodieven liepen tegen de lamp. Maandagmorgen kwam te Zeist een bestelauto in boising met de voor-ge vel van een huis aan de verkeersweg UtrechtEdeArnhem. Toen een dienstdoende pilitieagent zich naar de beschadigde wagen begaf, koos de bestuurder, (te 23-jarige Arnhem mer F. A. van II., plotseling het ha zenpad maar koi nog net worden ge grepen. Ook de andere inzittende, de 19-jarige J. L. C. uit Arnhem, werd daarop gearresteerd. Bij het door de politie ingesteld onderzoek bleek dat beid heren, die enigszins onder de invloed waren van sterke drank, de auto te Arnhem gestolen hadden. In de wagen bevond zich een partij ta pijten. Hoge pauselijke onderscheiding voor mr. dr. Houben. Paus Pius heeft aan de commissa ris der Koningin in Limburg, mr. dr. F. Houben, de onderscheiding van commandeur in de orde van de heili ge Gregorius (met de placque) ver leend. Monseigneur dr. G. Lemmens, bis schop van Roermond, heeft Zondag middag de Limburgse commissaris in Maastricht persoonlijk mededeling Sedaan van deze hoge pauselijke on- er«cheidüi£ luchtmacht actief in dé operaties te land ingrgpen. Generaal McArthur verklaarde in een Maandag uitgegeven communi qué, dat de communistische strijd krachten in een „weloverwogen po ging er aanvankelijk in zijn geslaagd door stellingen der onzen in het ge-* bied van Korangporl heen te drin gen". De verbonden legers moesten zich ten Zuiden van de Imdjin terugtrek ken. Ondanks de door de luchtaan vallen veroorzaakte moeilijkheden staan de Chinese communisten, die voor hun bevoorradingsproblemen .,een of andere uitweg" hebben ge vonden, klaar om een groot offensief tegen de strijdkrachten der V.N. te beginnen., aldus McArthur. De actie van de Chinese communistische strijdki-achten in Korea in de laatste maanden had er toe geleid, dat de verbonden legers zich voor een grote overmacht gesteld zagen. De infante rie was de laatste tien dagen ver sterkt met zware uitrusting, artille rie en pantserwagens. De zwaarste aanval van de tegenstander scheen zich te concentreren langs de meest directe wegen naar het Zuiden in de x-ichting van Seoel. Dr. Renner overleden President van Oostenrijk. Dr. Karl Renner, de president Van Oostenrijk, is op oudejaarsnacht In de leeftjjd van 80 jaar overleden. Dr. Renner was al geruime tyd ziek. De dag voor Kerstmis had hij een instorting. Dr. Renner was sinds December 1945 pi*esident. Hij werd tot ,deze functie geroepen, nadat hij kanselier was geweest in de eerste naoorlogse regering, die in April 1945 werd ge vormd. Voordat de' Russen op 13 April Wenen veroverden voerde dr. Renner besprekingen met hen over de voiming van een voorlopige rege ring Rën- 'ok vóór 1945 bekleedde di ner belangrijke posities. Zondagochtend om tien uur kreeg H. M. Koningin Juliana het overlij densbericht van dr. Renner. Weinig kon zij vermoeden, dat zij enkele uren later nog namens dezelfde overleden president een bloemengroet zou krij gen. Het was de laatste regex-ings- daad van dr. Renner, die daarmede de voi-stin, die zijn land andermaal als vacantieooi-d had gekozen, wilde vei-welkomen. Aan dr. Wilhelm Ko- rab, de Oostenrijkse kabinet-secreta ris. had hij opgedragen van Wenen naar Sankt Anton te reizen om de orchideën te overhandigen en de Ko ningin namens hem te begroeten. Onderwijzers bij het N V.V. De algemene vergadering van de Nedex-landse Onderwijzersvereniging, die in congres te Enschedé bijeen was, heeft een besluit genomen ten aanzien van een eventuele aanslui ting van de N.O.V. bij het N.V.V. De vergadeiïng nam een voorstel aan, volgens hetwelk de N.O.V. zich op 1 Januari 1952 bij het N.V.V. zal aansluiten, mits tweederde der ledén bij een dit jaar te houden referendum zrjn stem voor deze aansluiting uit brengt. President Truman was kort en krachtig. Vele staatslieden hebben gisteren Nicuwjaarboodschappen de aether ingezonden, waarin steeds het woord „vrede'' een belangrijke rol speelde. Het kortst was wel president Truman, die zich bepaalde lot; „Ik hoop, dat 1951 vrede aan de wereld zal brengen." In enkele regels luidden de andere boodschappen; Einaudi, president van Italië; De volkex-en zijn vervuld van on gerustheid over de toekomst. De Ita lianen hebben'één. verlangen te volharden in de wederopbouw van hun door de oorlog verwoest land. President Pieck van Oost-Duitsland: Ons hoogste doel voor het nieuwe jaar is Duitsland te herenigen en het een vreedzame buur van alle vrede lievende landen te maken. Joseph Pholien, de Belgische pre mier: Het is thans niet genoeg de vrede te verlangen; het is noodzakelijk deze zo nodig te verdedigen. Paasikivi, de Finse president; Finland zal de bij het vriendschaps verdrag met de Sowjet-Unie vastge stelde beginselen nauwgezet navolgen. Finland streeft er naar buiten de ge schillen der grote mogendheden te blijven. Generaal Franco, de Spaanse caudil- lo; Spanje zou gaarne worden inge schakeld in de plannen der Westerse wereld om het communisme een halt toe te roepen. Spanje heeft zelfver trouwen. De geallieerden mogen Spanje er dankbaar voor zijn dat het het com munisme uit Europa's Westelijke hoek heeft gehouden. Op grond hiervan is Spanje gerechtigd te verwachten dat, het tegenover het land begane onrecht ongedaan zal worden gemaakt. Dean Acheson, Amerikaans minister van Buitenlandse Zaken; Dc Verenigde Staten hebben nu no dig hetgeen Churchill in 1940 de enige oplossing voor Engeland achtte, na melijk „bloed, zweet en tranen". Doch hier moet nog iets bij: geloof, geloof in ons land en geloof dat de grootse taak, die ons wacht, volbracht kan en zal worden. Tsjang Kai Sjek, leider van de Chi nese regering op Formosa: Het is uitsluitend door een volle dige mobilisatie van het land en de voortzetting van de oorlog op het Chinese vasteland, dat het communis me kan worden uitgei-oeid en de rode dreiging, die over de wereld hangt kan worden wpeggenomên. Tito laat 11.000 politieke gevangenen vrij. Maarschalk Tito: Wij treden het jaar 1951 met veel kommer binnen. Wij mogen echter nooit wanhopen. Fandit Neliroe, premier van Incjia: Wij zijn geen pacifisten. Wij heb ben een leger, een vloot en een lucht macht, waarvan wij ons, zo gevaar dreigt, zullen bedienen. Dr. W. Drees. de Nederlandse mi nister-president: Het jaar 1951 zal geen gemakkelijk jaar zijn. Ik ben er echter van overtuigd dat wij de moeilijkheden te boven zullen komen als wij weer vervuld zijn van de geest die het verzet bezielde, en van de wil tot aanpakken, die grote dingen tot stand kan brengen. Wij moeten daarbij ook over onze grenzen weten te zien en ons bewust zijn van de verantwoordelijkheid van Nederland in de rij der volkeren. ,.is dc ongevallenwet 40 jaar van kracht; ..wordt de jacht op reegeiten geope.nd. Een dode bij een brand. Een felle brand heeft Zaterdag ochtend gewoed in de boerderij van de heer J. Keizer aan het Oostereind te Winschoten. De brand was ont staan doordat een kachel uit elkaar sprong toen deze werd aangemaakt met tractorolie. Bij deze explosie ge raakten de kleren va.n de echtgenote van de heer K. in brand. Met ern stige brandwonden werd zij naar het Winschoter ziekenhuis overgebracht, waar zij in de nacht van Zaterdag op Zondag overleed. Haar man, die haar de brandende kleren wilde af rukken, liep ook ernstige brandwon den op en werd eveneens in het zie kenhuis opgenomen. Het gezin K. zou de volgende maand naar Canada emigreren. Ir, de stad Groningen brak op Nieuwjaarsochtend een binnenbrand uit in de maéhinefabxiek van de fir ma Naayer en Houtman. Bij de blus- sirigswëi'kzaamheden werden vijf brandweerlieden door de rook be dwelmd. Allenvege zoekt men in Engeland naar de „kroningssteen", die dezer dagen uit de Westminster AbdU te Londen werd weggehaald. Daar men een vermoeden had, dat de steen in het riviertje de „Serpentine" in Hyde Park gedeponeerd zou kunnen z|jn, werd het water 's avonds nog door politiemannen in boten btf het licht van schijnwerpers afgedregd. Samenwerking met Nederlanders kan niet met hetzelfde enthousiasme worden voortgezet. De Indonesische minister van B uitenlandse Zaken, mr. Mohammed Roem, is Maandag op het vliegveld van Kemajoran aangekomen. Hy werd verwelkomd door het gehele kabinet, hoge commissaris Lamping en de Chinese ambassadeur. Zich via de luidspreker tot het volk richtend zei Roem: „Het spyt m|j ten zeerste, dat ik in Indonesië terugkom zonder te hebben kunnen vol doen aan de verwachtingen van U allen. Het is in het bestaan van een staat iets gewoons dat vei-schillende aanspraken niet worden vervuld, doch wij moeten ons niet laten be- invloeden door deze tegenslag. Inte gendeel. wij staken de strijd niet, totdat de idealen zjjn vex-wezeixlijkt. 71-: -wens alle landgenoten een geluk kig Nieuwjaar en laten wij gezamen lijk hopen, dat wy meer kracht zul len hebben in het voltooien van onze stryd. De tyd zal aanbreken, dat onze nationale idealen vex-wezenlijkt zul len zijn". Tot de aanwezige journalisten zei minister Roem: „Het spyt ons ten zeerste, dat wij de samenwerking met de Nedexianders niet .met het zelfde enthousiasme kunnen voort zetten als verleden jaar. nu de be spreking over Irian in een volledige impasse is geraakt. De mislukking van Linggadjati is niet door de Ne derlanders gecorrigeerd. Sedert Linggadjati en voordien ook, is Nieuw Guinea nooit uitgesloten brj de besprekingen over de status van Indonesië-" De gehele delegatie, tezamen met de ministers, werd om half twee in audiëntie ontvangen door president Soekarno. Het lid der delegatie, Hamid Al- gadrie verklaarde aan Aaxeta ,,De samenwerking tussen Indonesië en Nederland zoals die tot nu toe heeft bestaan, kan naar mijn mening na de mislukking van de conferentie over Irian, niet worden voortgezet. De samenwerking tussen beide landen moet worden herzien". MENING VAN SOEKIMAN. De voorzitter van de Masjoemi, dr. Soekinxan, heeft in verband met het mislukken van de Irian-conferen- tie. in Djogja verklaard, van mening te zijn. dat de samenwerking tussen Nederland en Indonesië, welke ver wezenlijkt was in de Unie, het liefst verbroken dient te worden. Verbre king van de Uixieband betekent geenszins annulering van de R.T.C. Na verbreking van ae Unieband kan de samenwerking NederlandIndo nesië geregeld worden volgens de geldende internationale gebruiken", aldus dr. Soekiman. Moord te middernacht. TELEURGESTELDE MINNAAR TROK ZIJN MES. Zaterdagnacht heeft onder de ge meente Marilm in Groxxingen de 30- jarige boerenknecht X. P. de twee ge broeders Stokroos met messteken dermate verwond, dat een van de broers kort daarop overleed. De toe stand van de tweede is zeer zorg wekkend. P. had een verhouding' met een zuster van de gebroeders Stokroos. Deze verhouding was de laatste tijd niet erg vredelievend meer, waardoor P. die avond de toegang tot de wo ning van het meisje werd ontzegd. Hij tx-ok hiex-op zijn mes met boven vermeld noodlottig gevolg. P. is in arrest gesteld. „Over de gehele linie waren de uitkomsten niet onlievredigend, behou dens één restrictie. Sedert de aanvang van de gebeurtenissen in Korea z|jn de pryzen van de grondstoffen zeer sterk gestegen, waardoor de financiële 'resultaten van de landbouw beïnvloed worden". Dit antwoord mochten wfl optekenen uit de mond van één der meest tot oordelen bevoegde Zeeuwse landbouwer, ir. M- A. Geuze, voorzitter der Z.L.M., die w\j naar zijn oordeel over 1950 vroegen. De oogst was niet slecht te noemen, alhoewel niet zo groot als het vorige jaar toen bijzondere opbrengsten wer den verkregen. Door het onguixstige weer valt de landbouwoógst voor het doch het gehalte was te laag. Ge weldige belangstelling was er voor de maisteelt. De eerste plukmachine heeft op Schouwen gewerkt en in verband met verdere uitbreiding van gehele" land" niet mee, doch Zeeland deze teelt is niet onbelangrijk de De Joegoslavische x-egering heeft een nieuwe amnestie afgekondigd voor meêr dan li.000 politieke gevan genen. Tot de vrij te laten personen zullen onder meer jeugdige veroor- zondering van het koolzaad dat zeer deelde boeren, die zich niet aan de in- tegenviel boven het gemiddelde levex*plicht hebben gehouden, en col- j kwamen te liggen. Ook de suikerbie- laborateurs uit de oorlog behoren. l ten bleven boven het gemiddelde, blijft toch xxog wel iets boven het lan delijk gemiddelde. De kosten liggen nu echter ook aanmerkelijk boven het genxiddelde. De tarwe deed het gedeeltelijk niet zo goed, daar er vrij veel voetziekte voorkwam en de zware regen veel tarwe deed legeren. De uien daaren tegen waren zeer goed, wat echter weer tot gevolg Ixeeft dat de oogst groot is en moeilijk een afzetgebied hiervoor gevonden kan worden. De peulvruchten waren ixx opbx-engst eveneens zeer bevredigend, ter-wijl de overige landbouwgewassen met uit- dezer dagen door minister Mansholt te Middelburg gedane mededeling, dat de maisprijs vrij zal blijven. DE PRIJZEN. En de prijzen, die toch uiteinde lijk mede de xutkomsten voor de boer bepalen? De voergranen bewogen zich. even als vorig jaar, op een vrij hoog ni veau. De vaste tarweprys viel ditmaal voor vele Zeeuwse boeren dubbel te gen, omdat door de ongunstige oogst- periode vaak, in verband met een te hoog vochtpercentage in de korrels, nog 'n korting op deze toch reeds lage veel uitval was tengevolge van de phitopthora. De mestveehoudex'ij welke in de eerste helft van het jaar zeer lucra tief was, werd later door daling van het prijsniveau matig, terwijl zelfs hier en daar verlies werd geleden. OOK MECHANISATIE KENT HAAR GRENZEN. Hoe of het staat met de verdere mechanisatie van de landbouw? Wat de trekkracht betreft, schijnt naar de mening van ir. Geuze, het evenwicht ongeveer wel bereikt te zijn. Na 1946 hebben we geen natte jaren meer gehad, doch 1950 heeft nu wel laten zien, dat er ook een grens voor mechaixisatie bestaat en dat niet alle paarden van de bedrijven hier mee verdwijnen. Het weer heeft teveixs zijn invloed op de werkzaamheden doen gelden. De arbeidsvoorziening is zodoende niet overal gunstig verlopen. De aard appeloogst moest tengevolge van de regen worden verschoven met het ge volg, dat de bietenoogst wat in het gedrang kwam. Toen de sneeuw en de vorst kwamen opdagen waren de bieten dan ook nauwelijks van het land. Op het eind van het jaar lag veel bietenloof nog op het land, ploeg- werkzaamheden moeten later worden uitgevoerd, terwijl veel stalmest nog ligt te wachten om ondergeploegd te kunnen worden. GEEN STRO VERBRANDEN! De combines bleven dit jaar ook in gx-ote getale Zeeland binnenstromen. Vele boeren lieten hun combinestro weer in vuur opgaan, doch de feiten hebben dit jaar bewezen dat zy die dit doen, in eigen vlees snijden, [m- Vliegramp in Argentinië. In het uitgebrande wrak van een vliegtuig van de Ax-gentynse staats- luchtlijnen, dat Vrijdagavond laat ten Zuiden van Buenos" Aires in stromen de regen is neergestort, zyn zeven tien lijken aangetroffen, waaronder vijf van de bemanning. Alleen een achtjarig meisje leefde nog, maar was zwaar gewond. Het vliegtuig was op weg van een vacantiecentnun naar Buenos Aires. „Zendt mijn man a.u b. terug." De in België geboren mevr. Lucille Vogeler, wier rnan be gin dit jaar door een Hongaars volksgerechtshof tot 15 jaar ge vangenisstraf is veroordeeld, heeft een brief aan de Hongaar se premier geschreven, waarin zij om de terugkeer van haar man vraagt. Vogeler, een 38-jarige vice- president van de International Telephone en Telegraph Com pany te New Yoi-k, werd we gens „spionnage en economische sabotage" verooi-deeld. „Ik wens U een gelukkig nieuw jaar, mijnheer ftakosi", zo schreef mevrouw Vogeler. „Zendt Bob alstublieft terug en maak, dat ik ook een gelukkig nieuw jaar heb". „Maar stuur tenminste de in gesloten brief aan mijn man, zo dat hij kan weten, dat ik van hem houd en op hem zal wach ten, zelfs al moet het vijftien jaar duren". Mevr. Vogeler zeide niets meer van haar man te hebben vernomen en bang te zijn. dat de brieven, die zij via het Ame rikaanse departement van bui tenlandse zaken heeft gezonden, hem niet hebben bereikt. per ton! Jammer ook, dat de plannen voor de strocellulosefabriek dit jaar nog geen vastere vorm hebben kun nen krijgen. ACTIVITEIT! Andere bewijzen van activiteit van de Zeeuwse boer om zijn bedrijf ratio neler in te richten? Ook deze werden in 1950 op overtuigende wijze gele verd. Men denke slechts aan de opening van de grote graansilo te Kortgene, de bouw van vier aardappelkoelhui zen, de inrichting van het Cexxtraal Stiereixstation te 's Heer Hendriks kinderen, waar thaxxs behalve W. Z. Vlaanderen geheel veehoudend Zee land aan K.I. doet en de totstandko ming van het landbouwproefbedrijf te Bruinisse. Talrijke proefnemingen werden ook gedaaxx met het gehakseld inkuilen van groenvoer, waardoor het aantal silo's vooral op Walcheren. Tholen en Schouwen-Duiveland dit jaar sterk uitbreidde. Tenslotte de vooruitzichten voor 1951? Ir Geuze kon ons hierover uiteraard ook geen voorspellingen doen. De boer kan alle zorgen aan zyn gewassen besteden en hij zal dit ook volgend jaar weer doen doch voor de wasdom is hij immers afhan kelijk van de Schepper. Er is echter, nog meer dat uiteinde lijk het bestaan van de boer bepaald. Do prijsstijgingen zetten zich nog steeds voort met de daaraan verbon den prijsdrukkende maatregelen. En het is de ontwikkeling van deze bei de factoren welke de boer, volgens ir. Geuze, voor het volgend jaar met on- gerxxstheid gadeslaat. prijs werd toegepast. De aardappel- r mex-s. na een stroprijs van 12 per ton prijzen zyn goed te noemen, doch het in het begin van de oogst, is deze rendement werd gedrukt doordat or I prijs nu opgelopen tot boven de f 40 BUIEN. Weersvex-wachting. geldig tot Dins dagavond. Zwaar bewolkt met vooral in het Westen en Noorden van het land re gen-, sneeuw- of hagelbuien. Af en toe opklaringen. Matige tot krachtige en langs de kust tijdelijk wel'icht harde Zuid-Westelijke wind. Temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1