PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bruggehoofd van Hoengnam met weinig verliezen volledig ontruimd In het winterse Domburg heeft men zomerplannen 0E BILT Verwachte Chinese offensief nog niet begonnen AMBON EEN GEHAVENDE STAD Nog geen beslissing over Nieuw Guinea KERSTFEEST WERD GEVIERD IN SFEER VAN BEZORGDHEID Komen er weer golfbanen? Vandaag VOORSPELT: 193e Jaargang - No.303 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. E. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijp PI. verv.: VV. Leertouwer en H. A. Bosshardi. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week t 3.90 p. kw.: £r p. p. I 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, 8RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 27 Dec. '50 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm: Minimum p. advertentie i 2.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels l 1.—Iedere regjl meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58- -60. tel. 2355 4 lijnen ib.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 Cb.g.g 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Temeuzen: Brouwenjstr. 2: Zierikzee N. Bogardstr C 160. tel 26. Luitenant-generaal Walker om het leven gekomen. „Het mooiste Kerstgeschenk, dat ik kon krijgen", aldus noemde presi dent Truman, die de Kerstdagen in zijn geboortestad Independence te Mis souri doorbracht, de succesvolle ontruiming van 't bruggehoofd bij Hoeng nam ln Noord-Oost Korea. In elf dagen tijds zjjn 105.000 militairen, 100.000 vluchtelingen, 17.500 voertuigen en 350 ton voorraden en uitrusting rustig weggevoerd. Er werd niets achtergelaten. De Amerikaanse minister van het leger, Frank Pace, zond generaal Mac Arthur het volgende telegram: „Gelukwensen voor alle officieren en manschappen met de schitterende verrichtingen te Hoengnam". De Amerikaanse bevelhebber gene raal Amond verklaarde, dat de eva cuatie weinig verlies aan mensen en materieel heeft gekost. De kanonnen van het Amerikaanse slagschip Mis souri, de zware kruisers Saint Paul en Rochester en acht torpedobootja- gere hebben vier millioen pond springstoffen afgeschoten. Vliegtui gen van zeven vliegkampschepen hebben in totaal 6000 aanvalsvluch- ten gemaakt. Toen de laatste man schappen Zondagavond het brugge hoofd verlieten, explodeerden de gra naten van torpedobootjagers slechts een honderdtal meters achter hen. Zaterdagochtend moesten nog 9000 man van de derde divisie ingescheept worden. Het Amerikaanse achtste leger heeft een zwaar verlies geleden door de dood van zijn commandant luite nant-generaal Walton H. Walker. Deze kwam Vrijdag by een ongeluk met een jeep om het leven. Hy was op weg geweest naar het Noorden voor het geven van een eer volle vermelding aan een Amerikaan se eenheid. Zijn jeep passeerde on derweg een tegenliggende colonne op een gladde weg. Een der auto's van de colonne, die door een Koreaan werd bestuurd, week plotseling zij waarts uit en kwam met Walker's jeep ln botsing. Walker werd uit de jeep geslingerd en er door overre den. Generaal Walker werd op 3 De cember 1889 te Belton in Texas ge boren. Na opleiding op „West Point" en andere militaire scholen in Ame rika doorliep hij in een diensttijd van dertig jaren alle rangen tot die van feneraal-majoor. Hij nam deel aan e expeditie naar Vera Cruz in Me xico in 1914 en diende in 19181919 bij de expeditionaire macht in Frank rijk. In 1930 ging hij voor drie jaar naar China. In de tweede wereldoorlog voerde hij, als generaal-majoor, het bevel over het vierde pantsercorps en daar na over het twintigste corps. Van 1943 tot 1945 was hij in Europa, waaraan hij dèelnam aan de strijd in Normandië, aan de veldtocht in Frankrijk en Duitsland. Hij voerde 't bevel over het twintigste corps bij de bevrijding van Metz. Tot opvolger van Walker als be velhebber van het achtste leger is be noemd lt.-generaal Metthew Bridg- way, voorheen bevelvoerend generaal van de 82ste luchtlandingsdivisie en het 18-de luchtlandingscorps in Eu ropa in de tweede wereldoorlog. Kroningssteen verdwenen uit Westminster-abbey Waarschijnlijk weggevoerd door Schotse nationalisten. De „Scone stone", de steen waar op de koningen van Engeland ge kroond worden, is Maandag uit de abdij van Westminster verdwenen. De politie gelooft, dat de steen door Schotse nationalisten, die al eerder gedreigd hebben haar weer naar Schotland te laten terugkeren, is weggenomen. De steen werd in 1296 uit Schotland weggevoerd. Scotland Yard verzocht de provinciale politie de hoofdwegen van Engeland naar Schotland te bewaken. Auto's, die naar het Noorden reden werden aan gehouden en doorzocht. Het gewicht van de steen, die on- Eiveer 350 pond weegt, in aanmer- ng genomen, moeten enkele perso nen haar weggevoerd hebben door de abdij naar een gereedstaande auto. De steen is minstens 1100 jaar oud en bevond zich onder de zitting van de kroningszetel in de abdij. Zij werd in een periode van 400 jaar gebruikt bij de kroning van Schotse koningen. De steen ontleent haar naam aan Scone, de oude hoofdstad van de Schotse koningen. Volgens de overle vering zou Jacob uit de bijbel met zijn hoofd op de steen gelegen heb ben toen hij zijn profetische dromen had. Daarna zou ae steen in het be zit zijn gekomen van Scota, een doch ter van Pharao, die huwde met de zoon van de koning van Griekenland. De steen verhuisde toen achtereen volgens naar Spanje, Ierland en ten slotte naar Schotland. Parijse opera wegens brand gesloten. De Parijse opera is tot nader aan kondiging gesloten, daar Maandag door brand vijf rijen stalles en acht loges, waaronder de bestuursloge, verwoest zijn. De brand is waar schijnlijk door een achteloos wegge worpen brandende lucifer ontstaan. EVACUATIE VAN SEOEL. Het verwachte grote Chinese of fensief tijdens de Kerstdagen is uit gebleven. Berichten, dat Chinese een heden waren gesignaleerd ten Zuiden van de 38ste breedtegraad werden la ter tegengesproken. De Chinese troe pen bevinden zich thans ongeveer 50 k.m. ten Noorden van Seoel langs de breedtegraad. De Zuidkoreaanse president, Syng- man Rhee, heeft Zondagavond de on middellijke evacuatie van burgers uit Seoel, de Zuidkoreaanse hoofdstad, bevolen. Syngman Rhee zeide, dat hij met tegenzin tot het uitvaardigen van de ze order was overgegaan op het ad vies van de Amerikaanse bevelheb ber. Zyn regering zal naar het Zui den vertrekken. Een onafzienbare stroom vluchte lingen beweegt zich thans vanuit Se oel Zuidwaarts. 9 „zwarte" verstekelingen in de Amsterdamse haven Zij kwamen van de Goudkust. Toen Zondagmiddag de luiken van het Engelse schip „Sungrest", dat juist in de Amsterdamse haven was aangekomen, werden geopend, ont dekte de bemanning, dat er zich ne gen verstekelingen aan boord bevon den. Het waren negen negers, die zich op de Goudkust, waar het schip van daan kwam, clandestien aan boord hadden begeven, met de bedoeling op die wijze Engeland te bereiken. De arme kerels hadden de gehele reis geen eten gekregen en ook geen drinken en vooral toen zij in de Noor delijke wateren kwamen moet de koude hen aanzienlijk hebben ge kweld, want zij waren slechts ge kleed in een dunne broek en een over hemd. De bemanning van de „Sungrest" heeft hen van kleren voorzien. De Nederlandse havenpolitie heeft enke le dekens gegeven en voedsel ver steekt. Deze verstekelingen verzetten zich hevig tegen ontscheping en daarom wera in overleg met de kapitein van de „Sungrest" besloten dat zy aan boord konden blijven. Vrijdag vertrekt de „Sungrest" weer en dan zullen zij naar Engeland gaan. Of het hen daar zal lukken aan de wal te komen, is uiteraard nog een vraag. Anders zullen zij aan boord van de „Sungrest" weer de reis naar de Goudkust maken en „thuis" aan land worden gezet. De bevolking kreeg zwar e slagen te incasseren. De eerste indruk, welke de stad Ambon by het binnenrijden op een be zoeker maakt, is die ener ontwrichte maatschappij een van vernieling ook: Afgebrande huizen en onopgeruimde puinhopen. Daartussen leeft de bevolking, die geestelijk cn materieel zware slagen te incasseren kreeg en een lange lijdensweg had'te gaan.' aïd'us Aneta's spciale correspondent, die met een gezelschap journalisten op uitnodiging van het ministerie van Defensie hel eiland Ambon bezocht. Ongeveer tachtig procent van de stad Arabon is vernield in de huis- aan-huis gevechten. Er heersten bran den en het stadscentrum werd uit zee beschoten. Buiten de stad is de ver nieling minder, doch ook hier ziet men velerlei sporen van de strijd. In middels beweegt het leven zich weer in normale banen. Er worden hutten van zink en atap gebouwd en ook gebruikt men de nerf van de sago palm. In het havengebied is weer eni ge handel, zij het dat de prijzen van de eerste levensbehoeften veelal abo minabel zijn. De kerken kampen met gebrek aan glas. Van de acht kerken zijn er vijf vernield, en men maakt thans noodkerken van sagopalmnerf Drie bulldozers zijn doende het puin dat het verkeer belemmert op te rui men. Het monument „Door eeuwen trouw" is men doende op te blazen In plaats daarvan komt een „Merde- ka-monument". De eeuwenoude klok van het oude monument zal ter be schikking worden gesteld van de Pro testantse kerk van Ambon. DE NEDERLANDSE KOLONIE. De gehele Nederlandse kolonie be staat uit 200 personen. Enkelen be vinden zich nog in de bergen, waar heen zij vluchtten toen de acties be gonnen. Enkelen wonen in de stad. De meeste Nederlanders hebben de wens tot evacuatie te kennen gege ven. De voedseltóevoer is voorlopig ver zekerd doordat dè K.P.M. Ambon ge regeld aandoet. Van normale verbin- Eisenhower krijgt in Parijs zijn hoofdkwartier. Generaal Eisenhower zal het Asto ria hotel te Parijs gebruiken als zijn eerste tijdelijke hoofdkwartier in zyn hoedanigheid van Atlantisch opper bevelhebber. Officieren en manschappen van.de Franse sectie zjjn Dinsdag begonnen met de verhuizing naar andere kwar tieren. Het hotel wordt opnieuw in gericht voor generaal Eisenhower. Geruchten over verloving van Prins Boudewijn. Volgens berichten in de Franse pers zou koning Leopold een be spreking hebben gehad met de Graaf van Parijs over een eventuele verlo ving van de koninklyke prins Bou dewijn met Isabella, de 18-jarige dochter van.de Graaf van Parijs. „Stalin-prijs'' voor de vrede. Het presidium van de opperste Sowjet heeft een internationale Sta'- lin-prfjs ingesteld, die zal worden verleend „voor het versterken van de vrede onder de volken", zo meldt het Russische Tass. Een internationaal comité, dat de pry's jaarlijks zal uitreiken is sa mengesteld uit prominente leden van de „wereldvredesraad". dingen met de buitenwereld is nog geen sprake. „Ambon is een groot kamp", aldus de speciale correspondent Ongeveer 20.000 burgers zijn in kampen onder gebracht. Allen ontvangen 250 gram distributierijst dagelijks en wel gra tis. Er zal gratis textiel gedistribueerd worden. Er bestaat een dokterstekort: er zijn slechts 4 artsen en 150 man medisch personeel, terwijl disenter ie heerst. De correspondent kreeg de indruk dat het eiland Ambon ..rustig' was Overste Warouw verklaarde dat de hoofdmacht der militairen van de Re publiek Zuid Molukken (RMS) uit eengeslagen is. Hier en daar waren nog verspreide gewapende groepen die echter geen gevaar voor rust en orde betekenden. In de benedenstad van Djakarta staat de „Amsterdamse Poort", één der zeer weinige oude monumenten, die deze stad nog tclt. Men heeft het bouwwerk echter steeds meer als een sta-in-de-weg beschouwd, zodat het Gemeentebestuur heeft besloten, de Poort te slopen. Arbeiders bezig met het neerhalen van de poort. Vandaag nieuwe vergadering. De delegaties ter Nieuw Guinea conferentie kwamen Dinsdag bjjeeii en vergaderden gedurenden ongeveer anderhalf uur. Na afloop werden geen inlichtingen aan de pers ver strekt. Slechts werd meegedeeld dat de delegaties Woensdag om 5 uur wederom zuilen vergaderen. Een woordvoerder in Den Haag heeft krachtig stelling genomen te gen de voorstelling van zaken, als zou een weigering van Nederland om de souvereiniteit over te dragen binnen de tijdslimiet, die in de RTC- overeenkomst werd gesteld, een in breuk betekenen op eerder gedane beloften. Er wordt op gewezen, dat bij alle onderhandelingen en beslis singen steeds het standpunt is ge handhaafd: Nieuw Guinea los van de sou vereinitei tsoverdracht. De „Zuiderkruis" komt vroeger. De „Zuiderkruis", die met 1600 re- pairiërenden uit Indonesië op oude jaarsdag te Rotterdam werd ver wacht, zal onvoorziene omstan digheden voorbehouden reeds in de nacht van Donderdag op Vrijdag a.s. arilveren. Strijd om een 7-jarige jongen in Duitsland Een tweede geval Bertha Hertogh Di Assen woont het Nederlandse echtpaar Meinders-Kosschaert, de man oorspronkelijk afkomstig uit Eext (Dr.) de vrouw uit Coulllet (België), dat vijf kinderen in z\jn trouwboekje heeft ingeschreven, doch waarvan er slechts vier by de ouders wonen. De oudste, de zevenjarige Nanno Sjoert woont in Duitsland by zyn pleegmoeder en ondanks herhaalde pogingen der ouders is het nog steeds niet gelukt het jongetje te krygen. De geschiedenis van Nanno Sjoert, zoals zij ons door zyn vader is ver teld, begon in Duitsland, in 1943, toen de ouders beiden gedwongen.in Bre men werkzaam waren. Het kind aan schouwde het levenslicht in de tjjd, dat deze stad een gewild object was voor geallieerde bombardementen. De vader was destijds chauffeur en de moeder werkzaam in een eethuis. Zodoende kon aan de baby weinig zorg worden besteed- en Nanno Sjoert werd voor 40 mark per rnaand tyde- lijk bij pleegouders, het echtpaar UU- ner, ondergebracht. Toen de geallieerden Bremen na derden ging vader Meinders naar de familie Ullner om zijn kind te halen, doch kwam voor een gesloten deur. Ook na de bezetting van Bremen wa-, ren de Ullners in de stad niet te vin den. Later bleek dat het echtpaar Ullner gescheiden was en het kind bij de pleegmoeder verbleef. Frau Ullner is ongeveer twee jaar geleden in Assen bij het echtpaar Meinders geweest. Zij gaf toen te kennen dat zij niet van plan was het kind af te staan. Sindsdien zijn er ve le brieven naar vele instanties ge schreven, doch voorlopig zit de Ne derlandse jongen Nanno Sjoert nog in Duitsland. Viering van het heilige jaar werd afgesloten. (n de gehele Christelijke wereld ls dit jaar het Kerstfeest rustig en sober gevierd met een ondertoon van diepe ernst in verband met de huidige spanning. Dr. Drees drukte het in een korte redevoering voor de Ameri kaanse radio als volgt uit: „Gezien de huidige internationale toestand schijnen wy weer ver te zijn van de idealen van een blijvende vrede en broederschap tussen de volkeren der wereld." In de Kerstboodschappen van andere staatslieden kwam op gelijke wijze bezorgdheid tot uiting. De Paus heeft in zijn Kerstbood schap voor de Vaticaanse radio ver klaard, dat onder de St. Pietersba siliek het graf is gevonden van Sint Petrus. In het graf zijn menselijke beenderen aangetroffen, doch het was niet mogelijk met zekerheid te be wijzen. dat zij van Sint Petrus zijn. De Paus zeide verder, dat de vie ring van het Heilige Jaar. dat nu wordt gesloten, de meest optimistische verwachtingen had overtroffen. De gedachten gingen thans vooral uit naar „zekere Christelijke gemeen schappen, die van contact met het centrum der Christenheid beroofd zijn" en wier leden „de grote afwezi gen" waren in het Heilige Jaar. De laatste plechtigheid van het Hei lige Jaar geschiedde Zondagochtend in de St Pieter. waar de Paus het jubileumjaar heeft gesloten door hel leggen van de eerste steen van de muur welke gedurende 25 jaar de heilige deur zal afsluiten. ..Per annum sacrum" aldus luidt de titel van een document, dat op 25 De cember is. gepubliceerd en waarin de Paus de gunsten van het Heilig Jaar tot de gehele wereld uitbreidt. In het document spoort de Paus de bisschoppen er toe aan geestelijke oefeningen, sermoenen en bidstonden te houden, „om van de Heer voor namelijk de wereldvrede, en de kracht voor hen, die folteringen doorstaan, zoals de martelaren van voorbije tij den, het geestelijke en zedelijke peil van het gezin, de eendracht van allen in rechtvaardigheid en naastenliefde en de triomf van de Kerk af te sme ken." TE BETHLEHEM Bij helder weder, begonnen Zondag ochtend te Bethlehem de Kerstfees- Onder de sneeuw die nu al vele dagen geheel Nederland met uit zondering van Walcheren bedekt, kiemt het jonge leven. Dat beeld geldt niet slechts voor de plantenwereld. In de winter kiemen ook de plannen van de mensen, die in de zomermaanden onze badplaatsen tot volle zomerglorie willen brengen. En U kunt het geloven of niet, maar op mooie winterweekends komen er reeds touristen naar Zeeland's strand en duin om daar kamers voor de zomermaanden te bespreken. De dame, die in Domburg het V.V.V.- kanaoor beheert, kan er van meepraten. Er is enige fantasie nodig om koetsjes beschikbaar voor wandelend langs het eenzame strand Domburg, waar hongerige van Domburg, waar w meeuwen krysen in de kille Oosten wind, zich een zonnig zomertafreel voor te stellen en het wat vervallen badpaviljoen, waar achter 'n stoffig venster een Oosterse sarong wap pert, te maken tot een middelpunt van strandvermaak. Toch doet men dat in Domburg. Men ziet daar reeds het verbeterde en vernieuwde strand voor zich. En kele dagên geleden is de Stichting Badplaatsbelangen in het leven ge roepen en zij zal aan het Domburg- se strandleven de nodige stimulan sen geven. DE STRANDEN. Het Oosterstrand zal aanmerke lijk gemoderniseerd worden; daar zullen wisselcabines verrijzen met een klein paviljoen en behoorlijke douches. De loopplanken zullen aan merkelijk uitgebreid worden. Op het Westerstrand zullen ook douches en toiletten komen. Wellicht blijven daar enkele bad- families, die aan deze voertuigjes gehecht zijn, maar er wordt ook overwogen practische kleedtenten te plaatsen. Alle toegangen tot het strand en de wandelpaden zullen ook by de stichting in onderhoud komen, even als de tennisbanen en het zuiveren van het strand er komen nog wel eens oorlogsrestanten enz. bloot zal nauwgezet geschieden. Het voordeel van de stichtings vorm is, dat er geen winst gemaakt behoeft te worden en dat men even tuele exploitatieoverschotten geheel kan besteden ten bate van het stichtingswerk. HET BADBEDRIJF. Wat die inkomsten betreft, wil men ook een billyker abonnements tarief voor het baden vaststellen. De tarieven gezinsabonnement zijn thans gelyk, dat wil zeggen, men betaalt voor een gezin van twee personen precies evenveel als voor een gezin van tien of meer. De gedachten gaan nu uit naar een persoonstarief, waarbfl dus iedere ten. Van 's ochtends vroeg af begaf zich een groot aantal bedevaartgan gers op weg van Jeruzalem naar Bethlehem, waar in de zeer nauwe straten de bonte mengeling van natio naliteiten was op te merken. In de namiddag vertrok mgr. Al berto Gori, Latijns patriarch van Je ruzalem, geëscorteerd door een afde ling van de bereden politie uit een voorstad van Bethlehem naar de La tijnse kathedraal, waar hij werd op gewacht door de diplomatieke verte genwoordigers van alle Christelyke naties. Voor de middemachtmis werd de patriarch voor de basiliek van de kerk der geboorte begroet door de gouver neur van Jeruzalem, die koning Ab- doellah vertegenwoordigde. Zondagavond vertrokken 20 luxe auto's met diplomaten en hun gezin uit Jeruzalem naar Bethlehem langs de weg. die volgens de overlevering de wijzen uit het Oosten gevolgd heb ben. Een ster stond boven de kerk der geboorte. is 't een jaar geleden, dat de acte van Souvereiniteïts- overdracht werd getekend, ten gevolge waarvan Indonesië een onafhankelijke en souvereine staat werd. moet volgens een besluit van de R.T.C. een beslissing zijn genomen inzake de defi nitieve status van Nieuw Gui nea. bader of baadster iets betaalt. Een ander bezwaar te Domburg was, dat het badseizoen eerst vrij laat begon. Ook nu heeft men er nog geen winter-zwemmers, maai' wel zijn er vroeg in het voorjaar reeds bezoe kers, die een duik in de frisse golven willen nemen. Om deze bezoekers te gerieven, wil men van Pinksteren af tijdens de weekends het badbedrijf geopend houden. Dan zullen er voor hen, die van een zitje op het strand willen g< nieten, meer strand- en ligstoelen komen en er zal deze zomer een proef met strandparasols worden ge nomen. ATTRACT IE'S. De V.V.V. Domburg is dit jaar begonnen wat meer attracties te or ganiseren voor de badgasten en zij zal dat werk in 1951 voortzetten. De uitvoeringen van muziek-, zang- en gymnastiekverenigingen zullen her haald worden. Waarschijnlijk komt ook weer een pypercorps, er zal een lampionoptocht komen, een wed strijd in strandvermaak (fortenbou- wen) georganiseerd worden en ten slotte zal er nagegaan worden of er een tennistournooi mogelijk is. Op een paar mooie punten in de ge meente zal tijdens het badseizoen een feestverlichting worden aange bracht. Het badpaviljoen zal ook dit jaar weer door de N.V. Zeebad wor den geëxploiteerd. DE DUINEN. De toestand van de duinen is op het ogenblik góed, maar V.V V. wil het wandelen nog wat prettiger ma ken. Er zjjn plannen om te komen tot een duinpad van de boulevard aansluiting gevend op de Rode weg door Hoogduin (langs de waterto ren). Toestemming zal daarvoor worden gevraagd aan de grondeige naren. I Er is de laatste tfld geklaagd over vorst. het bestaande wandelpad in de dui nen. Dat pad behoort afgedekt te zijn met een schelplaag en het maakt dan in de zomer een alleraardigste indruk. Men heeft evenwel uit zui nigheidsoverwegingen dit jaar geen nieuwe schelplaag aangebracht en daardoor ziet het pad er veel min der aantrekkelijk uit dan soortgelij ke paden elders op Walcheren. Het zal dus zaak zijn dit pad in 1951 van een flinke nieuwe schelplaag te voor zien. GOLFBANEN. Van veel betekenis zou het voor Domburg zijn indien de golfbanen weer in orde werden gebracht. Men hoopt nog op het herstel daarvan en de mogelijkheid is er om ze op de zelfde plek weer aan te leggen. Zij vormden vroeger een van de grote attracties van Domburg. Totzover de zomerplannen te Dom burg. Op het ogenblik wandelen er al gasten in Domburg rond. Dat zijn Indische gerepatrieerden die er een tijdelijk onderdak hebben gevonden. Hoewel Domburg geen repatriërings oord is en z'n verblijfsruimte moet vrijhouden voor zomergasten, stemt het tot voldoening dat ook te Dom burg het mogelijke wordt gedaan om aan de woningnood van de ge- repatrieerden tegemoet te komen. MEER WIND. Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enige sneeuw, voorna melijk in de Oostelijke helft van het 'and. Matige tot vrij krachtige N.C. wind. Langs de Waddenkust tempe ratuur om het vriespunt, elders lichte

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1