NIEUWS UIT ZEELAND PK PREDIKBEURTEN Aantrekkelijke fotosalon in de Zeeuwse hoofdstad. Raad van Middelburg behandelde in recordtijd begroting WALCHEREN C0MP0STERINGSBEDR1JF ZAL IN WERKING KOMEN TENTOONSTELLING VAN DUIVEN EN KONIJNEN TE MIDDELBURG Zal de voetbalcompetitie stilgelegd worden? ZATERDAG 23 DECEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Tweede expositie van de W.A.F.V. Do bovenzaal van „De Vergenoeging" te Middelburg Is voor de Kerstdagen herschapen In een aantrekkelijke fo tosalon van de Walchersc Amateur Fotografenvereniging. Deze vereni ging heeft, aangemoedigd door het succes van vorig Jaar, een tweede expositie georganiseerd, waarvoor 113 foto's werden Ingezonden. Dc expositie werd Vrijdagavond ge opend met een speech van de voor zitter der vereniging, do heer P. M cle Kleyn. Deze dankte degenen, die hebben medegewerkt aan de voorbe reiding en maakte de beoordeling be kend van de jury, gevormd door twee heren van het foto-publiciteitsbedryf „Focus", die de ingezonden foto's hebben getest op technische en com positorische kwaliteiten. Het alge- meno peil werd zeer gunstig beoor deeld, ongetwijfeld een succes voor de Zeeuwse amateurs. De door de heer J. C. Merk uitge loofde wisselbeker ging dit jaar naar de heer I. Cambler, voor zijn Spelen de Boer, (in welke boer net geoefend oog de voorzitter zai herkennen). De overige bekroningen waren: 2e prijs: J. P. Jooase voor „Parisienne", 3e prijs: P. Boone voor „Golven", 4e prijs: B. v. Wlngen voor „Keuken- schaduw", 5e prjjs: Hoffman voor „Kindje in de Stoel", 6e prijs: A. P. Jobse voor „Hond", 7e prijs: J. P. Baars: 8e prijs: J. G. Telgenkamp, 9o prijs: P. M. de Kleyn, 10e prijs: C. D. Waardenberg. De prijs voor do oeste collectie ten slotte was voor de heer Hoffman. Kraamkliniek wordt opgeheven "Ultimatum aan V. D. Subsidie voor zangschool - Geen invoering ambtsgebed Dat de gemeenteraad van Middelburg er in slaagde een zó lijvige be groting als die, welke voor het dienstjaar 1951 is ingediend, in slechts drie uur te behandelen, mag wel een unicum In de geschiedenis van de Zeeuwse hoofdstad genoemd worden. Vatt de algemene beschouwingen geven wfl elders in dit blad een verslag; de op deze beschouwingen volgende hoofd- stuksgewijze behandeling der begroting bracht nog vele vragen en opmer kingen van raadsleden met zich mee. Zaken gedaan, terwijl de winkel werd afgebroken. Voor de Tuchtrechter v. d. Prij zen te Middelburg verscheen P. M. te Middelburg, die een woning en 'n winkel had gehuurd, terwijl hij wist, dat hy daarvoor een te hoge huur betaalde. M. erkende dit, maar bracht naar voren, dat hij in een dwangpositie had verkeerd." Terwijl hjj nog zaken deed, werd zijn nood- winkel afgebroken en hij had toen de keuze: een pand huren tegen te hoge prijs, of zfjn goederen op een andere plaats opslaan. Zijn woning was daarvoor namelijk te klein. De Tucht rechter legde hem een boete op van 15. De verhuurder van het oanu, A. M. te Middelburg, werd bjj verstek veroordeeld tot een boete van 150. Voor de derde maal in enige maan den tyds stond A. H. uit Krabbeudy- ke terecht wegens het te duur verko ven van brood aan schippers, die moesten wachten by de sluizen. Ver dachte weet dit aan een vergissing, maar de Tuchtrechter geloofde daar niets van en zeide zich genoodzaakt te zien om deze zaak in handen te stellen van de Bijz. Politierechter. OPENBARE VERKOPING WOONHUIZEN Door de notarissen J. L. Verhagen te Vlissingen en B. A. van Verre te Middelburg werden in het openbaar verkocht: het woonhuis Glaclsstraat 29 te Vlissingen voor 4.270 aan cc heer A. Meerman, te Vlissingen; het woonhuis Glacisstraat 60 te Vlissin gen voor 3.280 aan de heer C. Boo ne, to Vlissingen; het dubbel woonhuis Vrydomweg 12 te Vlissingen voor 9000 aan de heer P, van Es te Kou- dekerke. In ons verslag van de opening der „Coloriet"-tentoonstelling te Middelburg is een kleine onjuistheid geslopen. De naam van één der spre kers luidde niet Prinsen, doch J. A. V. Prince. UH Ht'l ZAKKNLEVt.N De fa- Louisse, autohandel en gara ge, Gortstraat 6062 te Middelburg, heeft in dezelfde straat, waarin de garage gevestigd is, thans ook een showroom voor automobielen inge richt- De nieuwste Morrisproducten worden hier permanent geëxposeerd en dank zij een zeer doeltreffende verlichting komen zij in de show ruimte op hun voordeligst uit. De aanblik van de Gortstraat is door deze nieuwe aanwinst ongetwijfeld levendiger geworden. OVERAL OVERALLS Iedere werker én PK. sterker! EVERS DIJK, Kanaalstraat 4, Oost Souburg. H. BLOK ZONEN, Kapelle Z.B. QUAACK, Hoofstraat 77, Krulningen HACCOU Zn., St. Jacobsstraat, Vliósingen Eerst kwamen de begrotingen van de gemeentelijke bedrijven en dien sten aan de beurt. De heer L. J. Breel (Arb.), drong aan op invoering van nachtstroomtaiïef, maar wethouder J. W. Kögeler antwoordde, dat dit niet voordeliger zal zijn dan het hui dige tarief. Op een vraag van de heer B. A. Hesselink (VVD), ant woordde de voorzitter mr. dr. N- Bol- kestein, dat. wanneer de afstands- gasvoorziening (waarop nog tfeer eens is aangedrongen), niet tot stand komt, men genoodzaakt zal zijn tot samenwerking met de andere gasfa brieken in Zeeland of tot uitbreiding van de eigen fabriek. Men zou dan echter voor grote kosten staan en dus het slachtoffer zijn van Den Haag, daar beloofd is, dat de af standsvoorziening binnen 3 jaar een feit zou zrjn. De heer A. J. Schuitema (Arb.), vroeg hoe het staat met de herbouw van Vroom Dreesmann. De voor zitter deelde mede, dat het gemeen tebestuur een ultimatum heeft ge steld; vóór 1 Januari 1952 moet met dr bouw begonnen worden, anders wordt de noodwinkel afgebroken. De heer J. S. Hoek (AR), vond, dat bij gladheid van de straten te laat wordt gestrooid, wethouder L. J. Geers antwoordde op een vraag van de heer H. J. Flierman (Arb.), dat gewerkt wordt aan een nieuwe rege ling van de slachttarieven. De heer M. Wattel (AR), informeerde, wan neer het Gasthuis zal worden uitge breid en kreeg te horen, dat dit nog niet is te zeggen, maar dat het be stuur hiervoor do nodige activiteit aan de dag legt. De heer I- v. Loo (Arb.), uitte ac hoop, dat de regen ten van het Oude Mannen en Vrou wenhuis alles zullen doen wat moge lijk is om de oudjes een zonnige le vensavond te schenken. De raad besloot tot opheffing van de kraamkliniek. Naar aanleiding van dit besluit sprak wethouder A- J. Berenpas woorden van waardering en dank aan het adres van de vroed vrouw en het personeel van de kli niek. DE GOUDEN KOETS Bij behandeling van het hoofdstuk Alg. Beheer der gemeentebegroting drong de heer Hoek er op aan één van de politieauto's af to schaffen. De voorzitter antwoordde, dat de grote wagen zo weinig mogelijk wordt gebruikt, maar door de ge meente m verband met do represen tatie niet gemist kan worden. „Zy is onze gouden koets", voegde de heer Kögeler er aan toe. De heer Flierman opperde bezwaren tegen de .subsidie aan de Bond tegen het Vloe ken, aangezien deze bond een soort evangelisatievereniging is geworden. Dezelfde spreker vroeg of het niet gewenst is het hofje Molenberg op te knappen. Weth. Berenpas zeide, dat wel overwogen is het af te breken en te vervangen door huisjes in de geest van de woningen voor bejaarden bij de Lange Jan. Het is mogelijk, dat er apart bouwvolume voor beschik baar wordt gesteld. De heer Wattel pleitte wederom voor afschaffing van deze verpachting der standplaatsen van patates-frites-ver- kopers, daar deze mensen hierdoor op te zware lasten komen, maar de heer Flierman had de indruk gekregen, dat het met hun verdiensten nogal meevalt. De voorz. achtte verpach ting een billijk systeem. Sprekend over de alg. begraafplaats zeide de heer Breel, dat de inning van ach terstallige aanslagen niet altijd even elegant geschiedt en betwistte de heer Hoek de gemeente het recht om een grafsteen zo maar weg te ne men. De voorz. voerde echter aan, dat de betreffende verordening dit toestaat. SUBSIDIE ZANGSCHOOL De heer Schuiten» wees op het be lang van gymnastieklokalen voor de scholen. De voorzitter merkte op, dat aan Bachtensteene een centraal gymnastieklokaal zal worden ge bouwd. Een verzoek van „Uit het Volk-voor het Volk" om een subsidie van 200 voor de zangschool, werd ingewilligd. De heer A. J. Schot (SG) was tegen een subsidie aan de mo torclub Scheldegouwen voor de orga nisatie van de Beneluxronde, daar deze club z.i. dc Zondagsheiliging ge weld aandoet. Ook verlangde hy, dat de naar zijn oordeel onzedelijke ro mans van Zola uit de Leeszaal zullen worden verwijderd. De voorzitter ver- verklaarde, dat velen een andere me- Zola en dat ook x*ekening cliënt te worden gehouden, met opvattingen van anderen. Dit geldt eveneens voor de sport op Zondag. De heer Schenk drukte er zijn verbazing over uit, dat de Rijksbijdrage in de Gymnasium- kosten nog altijd is gebaseerd op de nettokosten in1921. HU vroeg tevens vermindering van vermake lijkheidsbelasting bij bijzondere ge legenheden. zoals concoursen-hip- pique. De begroting werd hierna z.h s. aangenomen. Bij het begin van de vergadering werd mededeling gedaan van een verzoek der Ger. Kerk (art. 31 K.O), tot invoering van het ambtsgebed in de raadsvergaderingen. De voorzitter zeide, dat de meerderheid van het college van B. en W. dit, gezien de gemengde samenstelling van de be volking, niet wenselijk acht. Mr. P. v. Empel (CH), stelde echter voor het ambtsgebed in te voeren. De heer Flierman verklaarde, dat de bij een kerkgenootschap aangesloten leden der P.v.d.A.-fractie tegen dit voorstel zouden stemmen, indien het niet door de gehele raad zou worden gesteund en ook de heer Schenk verklaarde zich tegen, daar hy het gebed te hoog acht om tot een formaliteit te wor den gemaakt. Het voorstel-Van Em pel werd hierna met 7 tegen 9 stem men verworpen. Een voorstel van B. en W. tot het verlenen van cre- diet voor de bouw van 16 étagewo ningen werd aangenomen. Bij de rondvraag stelde de heer Van Loo voor, mevr. De Vlieger en de heer Van 't Westende, die onge steld zijn, de beste wensen van de raad voor een spoedig herstel en een gelukkig 1950 kenbaar te maken. De raad stemde daarmee van harte in. De heer Wattel stelde vast, dat de stationsbrug nog steeds niet in ge bruik is en vroeg, of het nut zou heb ben, hierover een adres aan de mi nister van Waterstaat te richten. De voorzitter achtte het nut daarvan zeer gering. Alvorens deze zitting te sluiten, dankte mr. dr. Bolkestein gemeente- personeel, wethouders, secretaris en raadsleden voor hun medewerking aan de totstandkoming en goedkeu ring van de begroting en wenste hun allen gelukkige Kerstdagen en een voorspoedig Nieuwjaar. In do Ned, Herv. Gemeente te Wol- phaartsdijk is als ouderling herkozen de heer D. Berkeveld en als diaken de heer J. Ossewaarde. Middelburg BOUW SCHOOL OF 'T ZAND BEGONNEN Er is een begin gemaakt met de bouw van de uit zeven klaslokalen bestaande tweede semi-permanente school op 't Zand te Middelburg. Men heeft namelijk de houten palen, waar op het gebouw zal rusten, ingeslagen. BH dit complex van scholen is een plaats gereserveerd voor de bouw van een gymnastieklokaal, welk plan ech ter voorlopig niet gerealiseerd kan worden. Het Is de bedoeling om twee lokalen van de nieuwe school tijdelijk als gymnastieklokaal in te richten. De opzet van deze tweede semi-per- menete school is wat 't inwendige en het uitwendige betreft, practisch gelijk aan de bestaande, maar afzon derlijke schoorstenen voor de verwar ming van de lokalen komen te ver vallen. Beide scholen zullen namelijk centraal verwarmd worden, waar voor een centrale verwarmingskelder wordt gebouwd. Vanzelfsprekend zal de bestaande speelplaats worden ver groot. SPOEDIG AANBESTEED BOUW DIERENASYL WORDT In een vergadering van de Zeeuw se vereniging tot bescherming van dieren „Dieren in Nood" te Middel burg, werd medegedeeld, dat alle be nodigde vergunningen voor de bouw van^een dierenasyl met woning voor de asylhouder, thans in het bezit zijn van de vereniging, zodat binnen en kele weken tot de aanbesteding kan worden overgegaan en Middelburg dus spoedig een asyl, waaraan grote behoefte bestaat, rijk zal zijn. Na een opwekking om de vereni ging. die momenteel 575 leden telt, dooi- het wei-ven van nieuwe leden nog groter te maken, sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering. Vlissingen ADVENTSAVOND. De leden der Hervormde Mannen- vereniging „In dienst der Kerk"' hiel den Woensdagavond met hun vrouwen een Adventsavond in de zaal Noord straat 34 te Vlissingen. De voorzitter, de heer W. de Ridder, spralc in zijn welkomstwoord zijn vreugde er over uit, dat zo velen aan de uitnodiging hadden gehoor gege ven, daar zaal en podium geheel be zet waren. Inzonderheid heette hij welkom ds. J. S. Hartjes en de heer L. J. van Damme, die een gedeelte van het pro gramma zouden verzorgen, en bestuur en leden van de Christelijke Mandoli- nevereniging, alhier. Onder voortref felijke leiding van haar dirigente, mej. Kuypers, werden .de gespeelde en ge zongen Kerstliederen vooi-beeldig uit gevoerd. Op deze avond werd ook het 45-jarig bestaan der vex-eniging her dacht. GEMEENTERAAD VLISSINGEN. JAARVERGADERING VL1S8INGSE OUDERRAAD. Onder voorzitterschap van de heer A. van Schijndel hield de Ouderraad bil het Openbaar lager onderwijs te Vlissingen met de oudercommissies de algemene jaarvergadering. De wet. houder van Onderwys, de heer W. Poppe, werd door de voorzitter wel kom geheten. Met het gemeentebe stuur zal contact opgenomen worden oyer de kosten van het psychotech nisch onderzoek voor schoolgaande kinderen, over de herfstvacantie, de verhoging van subsidie en schoolbus diensten. Als lid van de ouderraad wei-d mevr. W. F. Florusse-Helm her benoemd, In de vacature de Jonge werd benoemd de heer L. Post. Aan de scheidende secretaris-penningmees ter, de heer de Jonge, werd dank ge zegd voor het vele werk door hem verricht. Hem werd een portefeuille aangeboden. Sor. memoreerde o.m. dat in Vlissingen 44 van de leerplichti ge kinderen staat ingeschreven als leerling van een openbare school. Dit is voornamelijk te danken aan het werk van de oudercommissies. SCHAATSEN Naar wij van bevoegde zijde verne men wordt alle mogelijke moeite ge daan om de sproei-ijsbanen aan dc Nadorst te Middelburg tijdig in orde te krijgen, opdat er hedenavond gere den kan worden. Men heeft enige technische tegenslag gehad bij het ge reedmaken van de banen, maar er be stond goede hoop, dat deze tegenslag hedennacht en hedenochtend zou zijn overwonnen. Nationale expositie door burgemeester mr. dr. N. Bol kesteln geopend. Met een geestig speechje, waarin een ernstige noot toch niet ontbrak, opende de burgemeester van Middelburg, mr. N- Bolkestein, gisteravond in het Veilingsgebouw een nationale tentoonstelling van konijnen en sier en postduiven, waarin tevens de Zeeuwse Provinciale Tentoonstelling was ondergebracht. Deze tentoonstelling was georganiseerd door de verenigin gen Nut en Sport te Middelburg, Nut en Genoegen te Souburg, Zeelandia te Goes en Streven naar Beter te Nieuwdorp. In de afmynhal van het veilings- febouw verwelkomde de voorzitter, e heer J. C. v. d. Boudt, de aanwezi gen, onder, wie zich bevonden burge meester mr. N. Bolkestein van Mid delburg, wethouder A. J. Berenpas, de heer C. A. Kammeraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland en de heer A. S. de Jonge, secretaris van deze instelling. De heer v. d. Boudt wees op de vele moeilijkheden, die aan de voorbereiding van deze tentoonstel ling waren voorafgegaan, maar mede dank zij de medewerking! welke van het bestuur van de Coöp. Veiling Walcheren was ondeiwonden, had men het toch zover weten te bren gen, dat voor de expositie een ge schikt onderdak wera gevonden. Ook dankte hij de schenkers van de mooie prijzen en ook mevr. Seymour, de echtgenote van de secretaris, voor de vele opofferingen, die zy zich ge troost had. De burgemeester wees in een aar dige speech op het niet-alledaagse van deze tentoonstelling en het hou den van tentoonstellingen noemde burgemeester Bolkestein zeer nuttig, omdat zij aanzet tot betere prestaties op het gebied van de foklcery. Hij hoopte, dat bij een volgende tentoon stelling ook het pluimvee er bij be- Aan de school voor Maatschap pelijk Werk te Amsterdam slaagde voor het examen aantekening Ar beidszaken. mej. C. Groen, vroeger te Vlissingen. Geslaagd voor het examen 2e stuur man grote handelsvaart, dc heer H. W(jn- ja. leerling van de De Ruyterschoo] te Vllnsslngen. Benoeming van een tijdelijke wethouder. De raad van de gemeente Vlissin gen vergaderde Vrijdag onder leiding van burgemeester B. Kolff. Benoemd werden tot regentessen over het Gasthuis, de dames C. Geldof— Geertse, B. C. Louis—Zijlstra en M. van Alten Visser; tot leden van de commissie van toezicht op het lager c -.dei-wijs de heren J. Kareis, A. C. Willemse, C. A. van Wijngaai-den en mevouw A. ElandZeilsïra; tot lid van de commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs dc heer W. F. Christiaansen en tot tijdelijk lera res ln stofversieren enz. aan de huis houdschool mej. J. Peeters. Na korte discussie over een ver zoek van de Vlissingse schoolvereni ging om door een kleine verbouwing een lokaal aan het schoolgebouw toe te voegen de heren J. C. Corver (V.V.D.) en J. P. Ventevogel (C.H.) waren er voor werd deze uitbrei ding afgewezen, omdat men beducht was voor de consequenties. De wijzigingen in enkele voor- waarden voor da fusie der waterlei dingmaatschappijen werden aan- vaard. De patatesfriteskramen zullen tot 12 uur des nachts geopend mogen blijven. Enkele grondtransacties werden aangegaan en in piincipe werd besloten tot aanleg van een in dustrieweg van de Prins Hendrik- naai wachtpost 66. <o plannen voor de gemeenschap- pel yke tuinaanleg bh een aantal wo ningen van „St, Willlbrord" en „Goed Wonen" werden goedgekeurd en een crediet voor de nerbeplanting van nlng hebben, over de werken van het recreatieterrein werd toegestaan. DE COMPOSTEKJLNG. werd tot aanschaffing Besloten o van een composterlngsmachine voor het reinigingsbedrrjf, waarbij de heer J. Marys (A.R.) de toezegging ont ving, dat samenwerking met andere Gemeenten nog steeds mogeiyk Is en at daarby in het byzonder wordt gedacht aan Souburg. De Vereniging voor Chr. Kleuter onderwijs ontving een garantie voor een lening van 60.000. TIJDELIJK WETHOUDER. De burgemeester, die by de aan vang van de zitting de wethouders W. Poppe en L. P. van Oorschot ge luk wenste met hun herstel, deelde mede, dat de ziekte van wethouder M. A. van Popering vermoedelijk van iets langduriger aard zou zijn en dat in verband daarmede in de komende raadsvergadering een voorstel tot benoeming van een tydelyk wethou der aan de orde zou komen. Het ligt in de bedoeling de raad op Woensdag 10 Jan. a.s. des mid dags te twee uur byeen te roepen voor de behandeling Van de begro ting 1951. DEMONSTRATIE. De raadszitting werd gedurende enige tyd onderbroken om de leden in de gelegenheid te stellen een de monstratie met de nieuwe gemeente brandspuit gade te slaan, die voor het stadhuis stond opgesteld en voorts de kolkenzuiger te bezichti gen, die voor de gemeentereiniging werd aangeschaft. Beide fraaie en nuttige apparaten werden grondig bekeken. WALCHEREN ZONDAG 24 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. v. Willenswaard, Arnemulden 10 en 6 dhr. Wakker, 2 ds. Pijnacker Hor dij'', Domburg 10 ds Willenswaard. Gc^.nge 2 ds. Otte. Grijpskerke 10 ds. v. Winterswijk, 2.30 ds. Richard. Kle- verskerke 2 ds. de Boer. Koudekerke 10 ds Witteveen. S ds v. Dijl. 't Zandt 10 ds Wagener, 7 ds Hartjes. Melis- kerke 10 ds. Oosthoek. 2.30 dhr. Bar nard. Middelburg Oostkerk 10 ds Don, 11 ds. Smits (nachtdienst). Con certzaal 10 ds. v. Voorst Vader. Ba rak wederopbouwkamp 10 ds. Keyzer. Engelse kerk 9.45 ds. Smits (Jeugd- kerk). Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pijnacker Hordijk, 7 Kerstwijdinga- dienst. Oost- en West-Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer, 11 ds. Kloosterman. Oostkapelle 10 ds. Richard. 2.30 ds. v. d. Wind. Ritthem 10 ds. Maas. 7 ds. Muller (Kerstzangdienst). Seroosker- ke 10 ds. v. d. Wind. 2.30 as. Winters wijk. St. Laurens 10 ds. de Vries, 7 ds. Keijzer. Veere 10 ds. de Boer. Vlis singen St Jacobskerk 10 ds. Hartjes. (H.D.), 5 ds. Maas. Engelse kerk geen i dienst. Havendorp 10 ds. Muller. Noor- derkapel 10 ds. Sickesz. Vrouwenpol- der 10 ds. Otte. Wcstkapelle 10 dhr. Barnard, 2.30 ds. Oosthoek. Zoutelan- de 9.30 ds. Enker, 2.30 ds. Wagener. Gereformeerde Kerk. Arnemulden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen. Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele. Ga- pinge 9.30 en 2 ds. Zwanenburg Grijpskerke 10 leesd., 2.30 ds. Boon. Koudekerke 9.30 ds. Elshout, 2.30 drs. v. d. Berg. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes. Middelburg. Hofplein 10 ds v. Til, 2.30 ds. Oussoren. Noorderkerk 10 ds Oussoren, 5.30 ds van Til. Oost en West-Souburg 9.30 drs. v. d. Berg, 2.30 ds. Elshout. Oostkapelle 10 en 2.30 cand. Klapwijk. Serooskerke 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Streefkerk. St. Laurens 10 ds Bon, 2.30 ds. Verschoor. Veere 9.30 ds. Streefkerk. 2.30 ds. v Wouwe. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Ver schoor. Vrouwenpolder 9.30 ds. Ver schoor, 2 ds. Veldkamp. Westkapelle 10 leesd., 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (Art 31). Souburg 9.45 en 2.30 leesdienst Vlissingen 4.45 lees- dienst. Gereformeerde Kerk. Aagtekerke leesdienst. Arnemulden 9.30, 2 en leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd. Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst. Vlis singen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. West kapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Middel burg 11 en 2.30 Stud, de Vuijst. Vlis singen 9 en 5 dhr. de Vuijst Ver. Vrijzinnig Hervormden. Mid delburg n.m. 11 ds. Metz. Vlissingen n.m. 9.30 ds. Metz (Nieuwe kerk). Evang. Luth. Gemeente. Middelburg n.m. 11 ds. Johannes. Vlissingen n.m. 11 ds. v. Empel. Herst, Apost. Zendingsgem. Vlissin gen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Herst Apost. Zendingskerk. Vlis singen Concordia 10 en 5 dhr v. Bem- mel. 25 DEC, 1ste KERSTDAG. Ned. Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theimissen, 7 Kerstzangdienst Arnemulden 10 en 6 dhr. Wakker, 2 ds. v. Voorst Vader. Domburg 10 en 7 ds. Theunissen. Gaping® 10 dhr. d'Oli- vat 2 ds. dc Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk. Kleverskerke 10 ds. Otte. Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Enker. 't Zandt 10 ds. Enker, 7 ds. v. Dijl. Middelburg, Oostkerk 10 as. v. Voorst Vader. Concertzaal 10 ds. de Vries (Jeugddienst), 7 ds. v. Woerden. Barak wederopbouwkamp 19 ds. Don. Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk. Oost en West-Souburg 9.30 ds. Spijkerboer, 11 ds. Hartjes. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem 10 en 2.30 ds. Muller. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 7 Kerstwijdingsdienst. St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keijzer. Veere 10 ds. Smits, 6.30 ds. Otte. Vlissingen, St. Jacobs kerk 10 ds. Maas, 5 ds. Kloosterman. Engelse kerk geen dienst Havendorp 10 ds Kloosterman. Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Sickesz. Vrouwenpolder 10 ds. de Boer. 2 ds. de Vries. West kapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek. Zou- telande 9.30 ds. Wagener, 6 Kerstfeest Zondagsschool. Eglise Wallonne. Middelburg 11 dans l'Eglise Anglaise Monsieur le Pasteur J. Risseeuw. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen. Domburg 10 leesd., 2.30 dienst. Gapinge 9.30 d. Veldkamp. 2 ds. v. Til. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Zwanenburg. Koude kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout. Melis kerke 9.30 ds. v. Nes. Middelburg Hof plein 10 as Oussoren. Noorderkerk 10 ds. v. Til. 2.30 ds. Veldkamp. Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg. Oostkapelle 10 cand. Klap wijk, 2.30 dienst. Serooskerke 10 ds v. Wouwe, 2.30 ds. Streefkerk. St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Boon. Veere 9.30 ds. Streefkerk, 2.30 ds. v. Wouwe. Vlis singen 9.30 en 5 ds. Verschoor. Vrou wenpolder 9.30 leesd. 2 ds Oussoren. Westkapelle 10 ds. Pontier. 2.30 ds. Scheele. Geref. Kerk (Art 31). Souburg 9 ds. Arnold. Gereformeerde Gemeente. Aagte kerke leesdienst. Arnemuiden 9.30 en 2 leesdienst. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. do Wit. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk- Middel burg 11 en 2.30 stud, de Vuijst. Vlis singen 9 en 5 dhr. de Vuijst Ver. van Vrijz. Hervormden- Mid delburg 7 ds. Metz. Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 10 ds. Johannes. Vlissingen geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker. Vlissingen v.m. 10 Kerstdienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen Concordia 10 en 5 dhr. v. Bemmel. trokken zou zijn en wenste de voor zitter geluk met de tentoonstelling. De heer v. d. Boudt dankte daar op de burgemeester voor zyn woor den. waarna de heer W. M. v. d. Driest namens de pluimveevereniging en de postduivenvereniging Middel burg ook zyn gelukwensen aanbood en hoopte, dat de tentoonstelling ten volle mocht slagen. De voornaamste uitslagen waren: KONIJNEN Mooiste konijn van de tentoonstel ling. Winnaar medaille H.M. de Ko ningin: J. van Pelt, Zegge, jonge voedster Alaska. Mooiste konyn op één na. Winnaar medaille gemeente Middelburg: P. Moerkens, Oud-Gastel, haaskleur Vlaamse reus, voedster, jong. Mooiste tekening konijn. Winnaar medaille Kamer van Kooph. en Fa brieken voor Zeeland: L- J. Janssen, Souburg, zwart Ras, voedster, oud. Hoogst aantal punten één inzender- Winnaar beker Dommelse Bierbrou werij: P. J. den Hollander, Middel burg, collectie Havanas. Mooiste konijn grote rassen: P. Moerkens, Oud-Gastel, haaskleur Vlaamse reus, voedster, jong. Mooiste konijn midden rassen: J. van Pelt .Zegge, Alaska, voedster, jong. Mooiste konijn kleine rassen: A. v. d. Muysenberg, Breda, zwart Tan, voedster jong. Mooiste konijn lang-, kortharige of dwergrassen: J. v. d. Buys, Zegge, Pool roodoog, voedster, oud. Mooiste konijn lang-, kortharige of dwergrassen op één na: E. A. de Bourgraaf, Middelburg, Gouwenaar, Rex, ram, jong. DUIVEN Mooiste vogel v.d- tentoonstelling. Winnaar medaille Z. K.*H. Prins Bernhard: A. Maranus, Oostkapelle. oude duif, rode Saksische Ekster- kropper, vedervoetig. Mooiste vogel v. d. tentoonstelling op één na. Winnaar medaille Comm. der Koningin: J. Zweedijk. Vlissin gen. jonge doffer, rode Saksische Ek- sterkropper, vedervoetig. Mooiste vogel oud. Winnaar me daille burgemeester Middelburg: A. Maranus, Oostkapelle. Mooiste vogel jong. Winnaar me daille burgemeester Vlissingen: J. Zweedyk, Vlissingen. Geen voetbalweer, maar ook niei voor de schaats. Vannacht btf het afsluiten Van deze edi'ie was er nog geen beslissing over het al of niet doorgaan van de voet balwedstrijden van de KNVB. Wel zijn in vele districten reeds de zg. af- dellngswedstryden afgelast, maar men wilde op het bondsbut-eau de beslis sing voor de landelijke competitie toch aanhouden tot Zaterdagmorgen, voor al ook omdat Vrijdag in het Westen van het land een lichte dooi was inge treden. Toch achtte men dc kans zeer groot, dat de gehele competitie zou worden stilgelegd. Inmiddels blijkt ook dc toestand van het ijs hier en daar vrij slecht te zijn. zodat verschillende reeds vastgestelde schaatswedstrijden moesten worden afgelast. Het ziet er dus naar uit, dat de ko mende dagen op sportgebied tamelijk rustig zullen verlopen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Vlissingen: 24 December, de heer J. Vader, arts te Vlissingen, Badhuis straat 88. tel. 2472; 25 December: de heer G. J. M. de Greef, arte te Vlis singen, Koudek. weg W 13. tel. 2121: 26 December: de heer R. Grippeling. arts te Vlissingen, Badhuisstraat 121. tel- 2190. Middelburg. 24 December, mevr. G PelMeilink, arte te Middelburg, tijd. Singelstraat 29. tel. 2821; 25 De cember: mevr. G. PelMeilink, arts, tyd. Singelstraat 29, tel. 2821; 26 De cember: de heer J. Z. S. Pel, arts te Middelburg, tyd. Singelstraat 29. tel. 2821. Zoutelande, Westkapelle en Koude kerke: de heer H. Prima, arte te Zou telande, Duinweg 59, tel. K 1186 282. Veere. Serooskerke en Oostkapelle dr. Reijnders Schilt, arts te Seroos kerke, tel. K 1189—212. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek v. Ocken- burg, Walstraat 54, tel. 2010. Middelburg: Zaterdag 23 Dec. tot 30 Dec. Apotheek v. Pienbroek, Markt 69. tel. 2134.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5