PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Westelijke mogendheden willen met Rusland oraten Middelburgs Raad aanvaardt trieste begroting voor 1951 OPLOSSING VAN NIEUW-GUINEA- PR0BLEEM TOCH NOG MOGELIJK PEKING VERWERPT VOORSTEL TOT STAKEN VAN HET VUREN DE BILT tt Maar dan ook over de algemem howlinp van Moskou Deze week Mislukte aanval op bru??ehoofd bij Hoengnam. Korea-detachement maakt het uitstekend. Lof voor zuinig beleid van B. en W. VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 302 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. dén Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Bailinttfn PI. verv.; W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 23 Dec. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—3 regels 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58- 60, tel. 2355 4 lijnen <b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 2 !4; Goes L. Vorststr. 63, teL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; TerneuzenBrouwerljstr. 2: Zierikzec: N. Bogardstr C lf>0. tel. V Duitsland enige militaire macht in die van de f - w jet-zöne Frankrijk. Groot-Brittannië en de Ver. Staten hebben de Sowjet-Unie meegedeeld, dat zij bereid zjjn samen met haar de mogelijkheid van het vinden van een basis voor een conferentie van de ministers van Buiten landse Zaken te onderzoeken. Zjj voegen hieraan echter toe, dat de „nau we basis" van een conferentie over de-militairisering van Duitsland, zoals in de Russische nota van 3 November is voorgesteld, geen uitzicht biedt, op een werkelijke regeling van de uitstaande geschillen. De drie Westelijke regeringen verklaren zich bereid tot het minwijzen van vertegenwoordigers om een voor beide kanten aanvaardbare basis te vinden voor een conferentie van de vier ministers van Buitenlandse Zaken. Het hoofdkwartier der Verenigde Naties te Lake Success stellen zij voor als de geschikte plaats om deze voorbereidende besprekingen te voeren. De Westelijke voorstellen, die een antwoord zijn op de Russische nota van 3 November, zijn door de Weste lijke diplomaten aan het Sowjet-Rus- sische departement van Buitenlandse Zaken overhandigd. De Westelijke mogendheden ver klaren in hun antwoordnota's, die ge lijkluidend zijn, dat zij oprecht wen sen een einde te maken aan de hui dige internationale spanning en geen Met weinig bewondering zal de doorsnee-Nederlander kennis hebben genomen van de houdipg van de Ne derlandse regering inzake de Ambo nezen op Java. die deel uitmaakten van het Koninklijke Nederlands Indi sche Leger. Deze Ambonezen, die dc- trouwste soldaten waren van dit vroe gere leger, zouden voor het einde des jaars naar Ambon of een ander eiland der Zuid Molukken worden terugge voerd. Mocht dit niet kunnen, dan zouden zij naar een ander deel van de AréWoèl worden gebracht. Er is sedert het einde van de Ronde Tafel Conferentie het een en ander ge beurd De republiek Tndoriesië heeft de R T C-overeenkomst herhaaldelijk gescholden. Er heeft op Ambon een ODStand gewoed, die op zeer bloedige wiize werd onderdrukt On ziin zachtst uitgerukt zou men on grond hiervan. aPeen al moeten vaststellen dat terug voering naar Ambon van de nog op Java aanwezige militairen voor dezen zeer veel risico medebracht. Vermoe delijk zou zij gelijk staan met hun on^rgang. Welnu: niet alleen wilde de Neder landde regering de in Nederland aan wezige vertegenwoordigers dezer mi litairen dwingen naar Djakarta terne te keren, maar zii liet tevens de te rügvoering ..vrijwillig" doodgaan in tussen is bekend geworden, dat deze teru"voering hii dienstorder oe°ebied- dé. En dus allerminst vrijwillig was. De Amhonpzen rienpn d" hulp van de Neder'andc» j-eebter in Dé Medprlnnd se rechter beeft nu de regering verbo dén. od straffe van betaling van f 1 mi'lioen de Ambonezen te"en hun wil terug te brengen De Nederlands' rééb+er beeft -pebt gedaan. De Nederlandse regering bestreed in de Kamer Donderdagmiddag, dat. de Ambonezen inderdaad niet naar Am- bon terug willen. En dat is haar goed reebt. Wat het goed recht der reeerins echter niet was was door laten sche meren dat zii zo nodig dit vonnis naaat, zich neer zon leggen, omdat., van de reehtévfijke m^ebp verlangd zou mogen worden, dat, zii de overheid niet voor onoverkomelijke moeilijkhe den nlaatst! Men houde het ons ten goede maar als de Justitie -rich af moet "aan vragen of een uitspraak Den Haag al dan niet welgevallig is. is het met de rechtszekerheid wel merkwaardie gesteld. Hoe het zij. de houding der Neder landse regering tegenover de Ambo. nezen is weinig bewonderenswaardig De oorlog op Korea heeft nog niet tot een nieuwe grote botsing geleid De conferentie te Brussel heeft zich geconcentreerd on de West-Eurooese bewapening en Eisenhower zwaait in deze gebieden thans de maarschalks staf. In Tndonesië staan de Nederlanders moeilijke dagen te wachten. Het gaat er' meer en meer naar uitzien, dat het inderdaad .ot een bovcot van de Ne-' derl»nder<? zal komen. Ook Soekamo kan de door hem nngeroenen geesten niöt horworpnTrnnwonc- df» wan orde en de misdaad in Indonesië ne men hand over band toe. het commu nisme wint er zienderogen veld De toekomst ziet er waarlijk niet roos- kJmirte ujt. Ziedaar de trieste ingang van de Kc-ridacren. Het vrede on aarde beeft een scbrii nende klank dit iaar. Zo scbriinend als 6edert het einde van de Tweede We reldoorlog nog niet het geval geweest Ss. Moge het zo zijn. dat het volgende Kerstfeest onder vrediger omstandle- heden gevierd kan worden, dan dh' Kerstfeest 19.50 De wereld zoals wii die thans om Oils heen z.ien is voor.het goed willen de deel der mencbpjd een hittere te leurstelling. Laat ons troost en moed putten uit de weterwehao dat vak^r in de werold"pcebiedenis het kwad» drei "de te triomferpn over het goede maar dat -uiteindelijk de zege aan het gogde was. moeite zullen sparen om dit zo zeer gewenste doel te bereiken. Zij achten echter een bespreking ■van Dultslands de-militairisatie niet voldoende om de huidige spanning weg te nemen en verklaren, dat „de enige Duitse militaire macht, die op het ogenblik bestaat, degene is, die maanden geleden in de Sowjet-zonc is gevormd en op militaire wijze met artillerie en tanks wordt opgeleid". In de Westelijke nota's wordt ver klaard, dat de eigenlijke moeilijkheid niet het Duitse probleem is, doch „de algemene houding, die de regering van de Sowjet-Unie sinds liet einde van de oorlog heeft aangenomen". De Westelijke nota's verwerpen ca tegorisch de voorstellen van Praag als een basis voor de regeling van 't Duitse vraagstuk. Zij vestigen de aandacht van de Russischeregering er op, dat de Westelijke Hoge Com missarissen in de hoop een einde te maken aan de verdeling van Duits land dit jaar twee maal aan de Sow- jet-Russische bestuurscommissie in Duitsland plannen hebben voorgelegd voor vrije verkiezingen onder inter nationaal toezicht. Dc voorstellen, die op 25 Mei en 9 October aan de Sowjet-commissie zijn voorgelegd, zijn tot dusver onbeantwoord geble ven, aldus de nota's. „De vraagstukken met betrekking tot Duitsland en Oostenrijk dienen uiteraard onderwerpen van bespre king te zijn", zo verklaren de Weste lijke mogendheden, die verder van mening zijn, dat de besprekingen „ook de voornaamste problemen moeten omvatten, waarvan de oplos sing een werkelijke en duurzame ver betering van de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de Westelijken mogelijk zou maken". Tenslotte vragen de Westelijke mo gendheden de mening van de Sow- jet-regering over hun voorstellen. Rad.'o-Kerstrede van H. M. de Koningin. H. M. de Koningin zal Maandag aA, eerste Kerstdag, te 13.00 uur een rede uitspreken, die door de beide Hilver- sumse radiozenders zal worden uitge zonden. Op Zaterdag 23 December zal op paleis Soestdijk om half drie een Kerstviering met het gezamenlijk personeel plaats vinden, waarbij H. M. de Koningin het Kerstevangelie zal voorlezen en Z. K. H. de Prins een korte toespraak zal houden. Een gedeelte van deze viering zal per radio worden uitgezonden, via Hilversum n Zaterdag om half drie en via Hilversum I Zaterdag om kwart over zeven. Besprekingen worden vandaag voortgezet Mohammed Roem weer ii Nederland teruggekeerd. buitenlandse zaken van Indonesië, tevens hoofd, van de Indonesische de legatie voor de besprekingen over Nieuw-Guinea en de heer Mohammed Yamin, adviseur van de delegatie, rijn Vri,dagavond weer in Nederland teruggekeerd. In een gesprek, dat enkele journalisten met de heer Roem op Schiphol hadden, deelde de ze mede, dat hij in de 2V> dag, dat hij in Djakarta was geweest, besore- kingen heeft gevoerd met president Soekamo. de leden van het kabinet en bovendien in een besloten zitting verslag over de stand van zaken te hebben uitgebracht aan het parle ment. Uiteraard kon de heer Roem zich niet uitlaten over de eventuele in structies. die hij had gekregen, maar wel zeide hij, nog goede hoop te heb ben op de mogelijkheid tot het berei kt van overeenstemming. Als «1j niet tol overeenstem ming komen, zo zeide hjj, moet men niet denken, dat de zaken normaal zoals tot nog toe zullen door gaan. Het probleem Nieuw-Guinea zit diep bij het Indonesische volk. Geen over eenstemming zal een ernstige situa tie doen ontstaan en dat alles maakt Nieuw-Guinea tot een ernstig pro bleem. Er moet dan ook nog wel het een en ander worden besnroken tussen de delegaties, ook al blijft onzerzijds het streven er op gericM vóór 27 NEDERLANDS STANDPUNT Volgens een correspondent van Reuter heeft een hoge Nederlandse officiële woordvoerder in Den Haag nadrukkelijk de suggesties in Indo nesië en elders ontkend, volgens wel ke Nedex-land voornemens is zyn „be lofte" om de souvereiniteit over Wes telijk Nieuw-Guinea op 27 December aan Indonesië over te dragen te bre ken. Wij verlangen zeer naar een op lossing van dit vraagstuk, zo zeide de woordvoerder, doch wij zouden er sterk de nadruk op willen leggen, dat er geen enkele belofte tot overdracht van de souvereiniteit is gedaan. Het Nederlandse standpunt is, aldus de woordvoerder, dat, indien de on derhandelingen binnen bedoelde pe riode van een jaar geen beslissing hebben gebracht inzake een nieuwe politieke status, het gebied dan vol gens de normale gang van zaken on der Nederlandse souvereiniteit moet blijven. De Provinciale Zeeuwse Cou rant zal op Maandag 25 Decem ber en Dinsdag 26 December niet verschijnen. Herten en wilde zwijnen in de Veluwse bossen. In het winterlandschap van de Ve luwse 'bossen valt op het ogenblik veel te bewonderen, De Inzittenden van een personenauto, welke Woens dag vrn Arnhem naar Harderwijk reed, troffen het bijzonder. Eerst stak een kudde van ongeveer 26 her ten de weg over, vlak langs de wa gen. Nauwelijks waren zij verdwenen, of een tiental wilde zwijnen, waar onder enige jongen, kwam in zicht en stak eveneens de weg over. December de datum der sóuverci- niteitsoverdracht tot een besluit te komen. De besprekingen, die Za terdagochtend oni 11 uur zuilen be ginnen. zullen derhalve van groot ge wicht zijn. Mogeljjk zal op de Tweede Kerstdag de conferentie worden voortgezet. Ook de kwestie der boycot van de Nederlanders in Indonesië kwam ter sprake. De heer Roem merkte in verband hiermede op de indruk te hebben, dat de pro-boycot-stemming wel is geluwd. De uitsoraak der par tijen in Indonesië heeft wel aange toond, dat de belangrijkste politieke nartrjen geen voorstanders van een boycot zijn. Men moet de wrijvingen van de laatste tijd ook niet zien als een uitvloeisel van deze boycotplan nen. Vorst duurt voort Echter geen strenge vorst Het K.NA1J. deelt mede: In de algemene luchtdrukverdeling komen thans maar weinig veranderin gen voor. Een uitgebreid gebied van hoge luchtdruk strekt zich uit van West-Siberië over Rusland naar Scan dinavië. Dit hogedrukgebied begint zich nu steeds meer in Westelijke richting uit te breiden waardoor een verbinding tot stand komt met een ander hogedrukgebied boven Groen land. Aan de andere kant neemt het Azorerihogedrukgebied geleidelijk in betekenis af. waarbij het zich nog wat verder naar het Zuiden terugtrekt De Oceaan-depressies volgen daardoor een koers over de Golf van Biscaje en het Iberisch schiereiland naar de Mid dellandse Zee Hierdoor wordt boven geheel West-Europa de Oostelijke luchtstroming in stand gehouden Daar het echter tot diep in Rusland niet' meer dan ongeveer vijf graden vriest, kan de vorst niet belangrijk :n betekenis toenemen. Alleen tiidens op klaringen kan plaatseRik de temoera- tuur tot onder min viif graden dalen. Het ziet er naar uit dat de nu heer sende luchtdrukverdeling nog ver scheidene dagen zal standhouden. Radio Pjongjang roept op tot capitulatie. Grote Chinese en N'oordkoreaanse legers, naar verluidt in het totaal 110 000 man, hebben Vrijdag een aan- j val gedaan op het laatste bolwerk der V. N. boven de 38sfe breedtegraad in het gebied van Hoengnam. doch moes ten terugwijken voor de hagel van ko gels en hommen van oorlogsschepen, vliegtuigen en artillerie. Het dodelijke vuurgordijn schiep een „niemandsland" voor de prikkeldraad versperring en loopgraven van de ver bonden grondtroepen. Volgens erva ren artillerie-officieren evenaarde het spervuur in hevigheid het zwaarste vuur uit de tweede wereldoorlog. De geheime dienst van generaal MacArthur is van mening dat de com munistische troepen in Noord-West- Korea de voornaamste geallieerde li nie aldaar op beperkte schaal aanval len. om te Dogen de sterkte dezer linie te peilen. Dit zou geschieden met het oog op de mogelijkheid van een „win teroffensief" der communisten in de richting van Seoël. dat dan met 'tach tig tot honderdduizend man zou wor den ondernomen en waarbij de 38ste breedtegraad ,zóu worden overschreden. Radio Pjongjang (de hoofdstad van Noord-Korea) is Donderdagavond weer in de aether teruggekeerd met een oproep tot de Zuidkoreaanse troe pen om de wapens neer te leggen en zich „bij ons als broeders aan te slui ten". „Wij behoren tot hetzelfde ras en willen niet tegen U vechten. Laat u niet door de Amerikanen beetne men, schaart u aan onze zijde en wij zullen u vergiffenis schenken", aldus radio-Pjongjan-g, die haar oproep ook richtte tot de Zuidkoreaanse regerings functionarissen. Wederom zijn twee fregatten in de haven van Xieutvediep aangekomen, die de Amerikaanse regering aan Nederland heeft overgedragen. Het waren Hr.Ms. „Van Ewjjck" en Hr. Ms. „Dubois" die na de aankomst werden ge ïnspecteerd door Commander L. Holden, namens de, Amerikaanse ambassa deur .en door de Comm'andant Zeemacht Nederland Vice Admiraal J. J. Willlnge. By de aankomst in de haven van Niemvediep: op de voorgrond Hr. Ms. „Van Ewjjck"; op de achtergrond Hr. Ms. „Dubois" Ch.'nese voorwaarden zouden strikt nagekomen moeten worden. China heeft het voorstel van de Ver. Naties tot het staken van het vuren' in Korea verworpen, aldus een radio-uitzending uit Peking. De Chinese minister van Buitenlandse Zaken, Tsjou Fn-Lai, noemde het voorstel onwettig, omdat de Chinese communistische delegatie naar de Ver. Naties niet by de opstelling er van betrokken is geweest. China »ian het voorstel niet aanvaarden als zjjn voorwaarden niet strikt worden nagekomen. Deze voorwaai-den. zijn: het terug trekken van de buitenlandse troepen uit Korea en van de Amerikaanse vloot uit de wateren van Formosa en toeiating van het communistische China tot de Verenigde Naties. Tsjou er.-Lal verklaarde, dat het Chinese volk vurig naar een vreed- Schepen met repatriërenden. Het S.s. ..CamerorJa" met in hoofd zaak repatriërende militairen van 't voormalige K.N.I.L. alsmede hun ge zinnen aan boord, wordt in de nacht van Zaterdag op Zondag a.s. voor Hoek van Holland verwacht. De ont scheping der opvarenden zal on voorziene omstandigheden voorbehou den Zondagmorgen éen aanvang nemen. Het m.s. „Maloja" eveneens met repatriërende militairen van het voormalige K.N.I.L. en him gezinnen, zame regeling van de Koreaanse kwestie verlangde. Dit kon echter slechts worden bereikt door het na komen van de Chinese voorwaarden. De minister vroeg zich af, waarom de resolutie tot het staken van het vuren niet was aanvaard, toen de Amerikaanse troepen de 38ste breed tegraad overschreden. De reden, zo zeide hii, is, dat ae bedoeling voorzit, de „Amerikaanse agressiestrijd- macht" een adempauz te verschaf fen ah'o?-ens zij tot verdere agressie overgaat. Naar de legervoorliehtingsdienst mededeelt, wordt ei- by het Ned. de tachement Ver. Naties nog steeds Izeer druk getraind. De gezondheids toestand van en de stemming onder de militairen van het detachement la- tijdstip van de ontscheping is voor- lopig vastgesteld op D'onderdagmor- I gen 9 uur. ten niets te wensen over. Er heerst in Korea een strenge koude, maar de kleding is daarop berekend. Regering komt morele verplichtingen tegenover de gemeenten niet na. Slechts drie uur heeft de Middelburgse gemeenteraad nodig gehad om in deze donkere dagen vóór Kerstmis de sombere begroting voor 1951 (met een tekort van 265.000) te behandelen en daarna vastgesteld. Kern achtige, zakelyke algemene beschouwingen, een pittige behandeling van de begrotingshoofdstukken en last but not least een smakelijke kerstkrans by 't kopje koffie, verleenden deze bijeenkomst een aangenaam karakter, wat niet wil zeggen, dat men de ogen gesloten hield voor de zorgelijkheid van Middelburg's financiële positie. Het moet voor B- en W. echter prettig geweest zijn te ervaren, dat de raadsleden hun zuinigheid niet in twijfel trekken. De algemene beschouwingen wer den geopend door de heer H. J. Fliermar (Arb.), die verklaarde, dat het begrotingstekort iri wezen 335.000 bedraagt, aangezien niet, zoals gewenst was, 70.000 kon wor den gereserveerd. Het kan niet an ders, of het Rijk moet de in 1948 vastgestelde bijdrage verhogen, ge zien de stijging van pryzen en lonen. Spr. wees voorts op de waarschijn lijkheid, dat de Middelburgse arbei ders, die thans werk vjnden by de D. U.W., na beëindiging van de herver- kavelingsarbeid, ten laste van de ge meente komen. Sprekend over het Industrieterrein zeide hij, dat, indien de grondprijs het enige bezwaar is voor eventuële vestiging van industrieën, het veel beter is thans een (aanmerkelijk) kapitaalverlies voor lief te nemen, doch daardoor meer werkgelegenheid te scheppen. Dit laatste kan wellicht ook geschieden door de bouw van industriehallen, maar men dient deze. niet te plaatsen, voordat de gegadig de zich heeft verbonden de hal ge durende een aantal jaren te huren. Het is in 't geheel niet nodig, dat de verhuring de gemeente winst ople vert; het schepnen van werkgelegen heid is belangrijker. Hoewel liet woningprobleem min der njjpend is geworden, dient er toch in verband met eventuële in dustrievestiging aandacht aan ge schonken te worden. De heer Flier- man achtte uitvoering van het plan tot bouw van 50 woningen achter N-Middelburg wel zeer gewenst, ZWEMBAD OF SPORTPARK In de eerste plaats om medische bezwaren tegen de barak, kon hij zich wel verenigen met het voorstel tot opheffing van de Kraamkliniek. Hij vroeg of het veel geld zal kosten de barak zodanig op te knappen, dat deze nog gebruikt Kan worden, tót dat de capaciteit van het Gasthuis is vergroot. Nu wreekt zich de te kleine behuizing van het ziekenhuis. Spr. was er overigens van overtuigd, dat men het bestuur der Godshuizen daarvan geen verwijt kan maken. Hij hoopte, dat dit bestuur er spoedig in zal slagen een afzonderlijk zaaltje te reserveren voor de kraamvrouwen en dat dan de vroedvrouw gelegen heid zal kragen hier normale beval lingen te behandelen. De heer Flierman noemde het ver heugend. dat B. en W. de uitgaven voor culturele doeleinden onaange tast hebben gelaten en wenselijk, dat het gemeentepersoneel wordt ge wezen op de noodzaak zuinig om te steld. springen met materiaal, enz. Hij zei de, dat; wanneer om financiële rede nen gekozen moet worden tussen aanleg van het sportpark en van het zwembad, hij de sportvelden prefe reert en vroeg tenslotte of Hotel „De Burg" niet met „Marshall-geld" kan worden afgebouwd. „GEMENTE LEEFT ZUINIG". Mr. P. van Empel (C.H.) maakte het kort. Zijn fractie is er van over tuigd, dat de gemeente zuinig leeft. De normen, volgens welke het Rijk de gemeenten steunt, zijn verouderd. Met recht mag worden verlangd, dat de regering Middelburg tegemoet komt. Spr. onderschreef het betoog van de heer Flierman t.a.v. de Kraamkliniek en eventuële industrie vestiging, maar achtte de aanleg van het zwembad urgenter dan die van het sportpark. Volgens de heer B. A. Hesselink (V.V.D.) hebben overheid en parti culieren na de oorlog te royaal ge leefd. Dat wreekt zich nu. Hij is er van overtuigd, dat de consumptie moet worden verminderd, ook door de gemeente en gaf in overweging de investeringen nauwkeurig te bezien en illusies en politieke dogma's de eerste jaren ondergeschikt te maken aan de eis van het ogenblik: het voe ren van een realistisch en zuinig be heer. De heer J. S. Hoek (A.R.) ging de financiële verhouding tussen Ryk en gemeente en de daaruit voortvloeien de moeilijkheden na en zeide het te betreuren, dat de noodregeling-Oud met twee jaar is verlengd. Hy vond het bedenkelijk, dat nu een begroting met een groot tekort wordt aangeno men met de enige hoop, dat het Ryk wel za! bijspringen. De heer A. J. Schot (S.G.) ver- klar de zich tegen het verlenen van subsidies voor allerlei doeleinden, die niet dringend geboden zLJa en wees er op, dat er in ernstige tijden als deze slechts één redding bestaat, de erkenning van onze zonden voor God. Hij gaf te kennen by alle verschil len van mening toch waardering te gevoelen voor de wyze, waarop B. en W. de begroting hebben samenge- HERBOUW HOTEL DE BURG? De voorzitter, burgemeester rar. dr. N. Bolkestein. beantwoordde in het kort de verschillende sprekers. Wat de herbouw van hotel De Burg betreft: er zijn al vele pogingen ge daan om hiertoe te geraken en ook thans is de directeur van de prov. dienst voor Wederopbouw daarmee bezig, niet zonder hoop te zullen sla gen. Wellicht is het mogelyk gelden voor herbouw te ontlenen aan de te genwaarde-rekening Marshall-plan. De zweminrichting vormt een moeilyk probleem, dat nog in studie is. Het plan kan eerder aan de orde komen dan dat voor aanleg van sportvelden, aangezien men het over de plaats van'het sportpark nog niet geheel eens is, over die van het zwembad echter WèL Met de heer Hoek stemde de voorzitter in. dat de regering haar morele verplichtin gen tegenover de gemeente tot nu toe niet is nagekomen. De Ver. van Ned. Gemeenten zal hierover een adres aan de leden der Staten-Gene- raal richten. Door verhoging van de byzondere uitkeringen keert in feite de van vroeger beruchte „staat van noodiydendheld" terug en hierdoor kan het verantwoordelykheidsgevoei worden verzwakt. Wethouder J. W. Kögeler was het met de heer Flierman 'eens, dat het industrieterrein niet in de eerste plaats een winstobject mag zijn. Het heeft geen zin de barak van de kraamkliniek nog op te lappen, aan gezien deze op de lange duur toch onbruikbaar is. B. en W. zijn even eens van oordeel, dat het gewenst is. dat de vroedvrouw haai* arbeid in het Gasthuis kan voortzetten. Tenslotte verzekerde spr.. dat naai- de grootst mogelijk zuinigheid by het gebruik van materialen en gereedschappen wordt gestreefd. VORST BLIJFT. Geldig van Zaterdagavond tot Zon dagavond. Zwaar bewolkt met hier en daar enige lichte sneeuw. Plaatselijk, voor namelijk in de r.'Jdelijke helft van het land opklaringen. Zwakke tot matige Oostelijke wind. midden op de dag nog vrijwel overal lichte vorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1