Gezond èn lekker! VOLGENDE MAAND DE HUREN OMHOOG B0UWST0P WORDT VERLENGD TOT 1 FEBRUARI 1951 GEEN VERDERE VERLENGING VAN TERMIJN VOOR REPATRIËRING MARKTBERICHTEN GELIJKSTELLING VAN BUREAUX VOOR BEROEPSKEUZE Opnieuw een geding K.P.M. contra de Zuid-Molukken. Edelweis Chefarine ,4 ZATERDAG 23 DECEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TWEEDE KAMER Voorzitter Kortenhorst heeft in de Kersttoespraak, waarme de hij gistermiddag het zit tingsjaar 1950 van de Tweede Kamer besloot, de Kamerleden in dichtvorm zijn heilwens voor 1951 meegegeven. Hij deed dit in een vorm, door Guido Ge- zelle daaraan gegeven en door hem mr. Kortenhorst aangevuld: Ik wensch U een jaar, Dat ver van krank is, Een deugdelijk jaar Zoo breed als 't lang is, Ik wensch U een jaar. Dat, als 't voorbij te. Een Zalig jaar Voor U en mij is. Ik wensch U een jaar. Dat vrij van druk is, Een vredig jaar, Dat vol geluk is, Ik wensch U een jaar, Zoo God's gebod is, Dat in en dat uit Geheel voor God is. t Mr. Kortenhorst besloot het zittingsjaar met een Kerstrede. In een Kerstrede, waarmede hy de Kamerzittingen van 1950 besloot, heeft de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst, Vrydag een korte blik geworpen op het parlementaire werk van dit jaar, waarby hy wees op het uitzonderlijk karakter van de achter ons liggende periode. Uitzonderlijk vooral omdat met slechts onbeduidende onderbrekingen van 12 September tot 22 December, dat is 3j, j maand achtereen, werd verga derd. Spr. memoreerde de belnngrykste onderwerpen, welke aan de orde zyn geweest. Hy dankte alle leden, en ook de pers, voor hun medewerking en zeide tenslotte, dat zyn speciale heilwens uitgaat naar de landgenoten in Indonesië en do Nederlandse militairen In Indonesië. Vrydag werd de behandeling van 11 de begroting van sociale zaken voortgezet. Vijftien van de zestien leden, die in eerste instantie het woord hadden gevoerd, repliceerden. De heer Van den Born (Arb.) zei- de de in uitzicht gestelde compensa tie voor huurverhoging door verho ging van de kinderbijslag van het vierde kind af (hij sprak van 30 cent), onbevredigend te achten, om dat de ouden van dagen er niet mee gebaat zijn. De heer De Kort (KVP) diende daarop een, mede door A.R., C.H. en V.V.D. ondertekende motie in, waar door de Kamer o.a. zou uitspreken, dat de voorlichting by beroeps- en studiekeuze primair behoort tot het domein van het particulier initiatief, terwy'l de overheid voor zover nodig, aanvullend zal hebben op te treden, en in welke motie de regering wordt uitgenodigd de particuliere bureaux, welke aan te stellen normen van deugdelijkheid voldoen, te subsidië ren op een in financieel opzicht aan de Ryksbureaux gelijkwaardige wfl- ze. De heer Biewenga (A.R.) diende een motie in, waarin de regering wordt uitgenodigd spoedig een wets ontwerp op de organisatie van de emigratie in te dienen en in. afwach ting van de behandeling daarvan af te zien van elke maatregel, c.q. be noeming, waardoor wordt vooruitge lopen op de toekomstige organisatie. Deze motie was mede ondertekend door K.V.P. en C.H. De heer Haken (C.P.N.) diende drie moties in, vragende om aanpas sing van de lonen aan het gestegen pryspeil, om een Kerstgratificatie voor D.U.W.-arbeiders en steuntrek kers en om een Kerstgratificatie voor de ouden van dagen. Ingaande op deze en andere op- merkingen,.by de replieken zeide mi nister Joekes, dat hij niet bereid is af te zien van de doorzetting der invoe ring van de wachtgeld- en werkloos heidswet. De minister zeide. dat het bedrag van 30 cent, dat de heer Van den Born had genoemd, niet juist is; het ligt lager. Spr. lichtte nog eens toe. dat de zaak voor de ouden van dagen anders ligt. De vorm van organisatie der emi gratie is -nog niet aan de ordo. De Kamer zal alle gelegenheid krygen zich uit te spreken. De minister zal bevorderen, dat er sooedig een wets ontwerp wordt ingediend en hij voeg de hieraan toe, dat hij de motie Biewenga niet begrijpt Ze is byna grievend, daar spr. schriftelijke en mondelinge toezeggingen heeft ge daan. Er zullen geen maatregelen worden genomen, die vooruitlopen op de organisatie; met de benoeming van een commissaris is de minister doende, maar deze titulatuur loopt op de organisatie niet vooruit. Z.i. zou het te betreuren zijn, als nu al een beslissing zou moeten wor den genomen ala bedoeld in de motie De Kort. Er is nog alle reden voor overleg en daarom zou hij het waar deren als de motie werd aangehou den. Nogmaals verklaarde de minister, V dat een Kerstgratificatie niet moge- ïyk is. DE MOTIES. De heer Biewenga (A.R.) trok hierop zijn motie in. De motieDe Kort werd aangeno men met 46 tegen 16 stemmen (Arb. en C.P.N.De drie motiesHaken werden verworpen met slechts de stemmen van de C.P.N. voor. De stemming over de artikelen der thans afgehandelde afdelingen werd in verband met de kwestie der top salarissen aangehouden. ouderdomsvoorziening. Het wetsontwerp tot nadere wy- ziging van de noodwet ouderdoms voorziening werd z.h.s. aangenomen. Tenslotte is nog een wyziging der Kinderbyslagwet goedgekeurd, waar door de kinderbyslag wordt aange past aan de laatste loonsverhoging met 5 procent. Beschikking vonnis overtreden? Het conflict tussen de Koninklijke Paketvaart Maatschappij en de re publiek der Zuid Molukken heeft Vrydagmorgen geleid tot een tweede kort geding voor de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. C. W. Thöne. Ditmaal aanhangig gemaakt door de K.P.M. De procureur der republiek van de Zuid-Molukken, mr. J. A. J. Botten- heim heeft namelyk tenuitvoerleg ging gevorderd van het vonnis van 2 November, waarin de K.P.M. veroor deeld was tot het betalen van een dwangsom van f 250.000.per schip indien voortgegaan werd met het vervoer van troepen naar Ambon. Per deurwaarders exploit was be slag gelegd op de eigendommen der K.P.M. tot een waarde van 500.000 op grond van het feit, dat de K.P.M.- schepen „Reinierse" en „Waiwerang" troepen naar Ambon zouden hebben vervoerd. Mr. c. Berkhouwer, advocaat der Zuid Molukken, stelde in zijn verde diging, dat allereerst zijn cliënt de dwangsom geëist voor de vaart der „Reinierse" zal laten vallen. De eis ten aanzien van de „Waiwerang" blyft echter onverminderd van kracht. Dat nog stryd op Ambon is, blykt uit de krantenberichten. Als garantie voor de eventuele terugbe taling der dwangsom bood mr. Berk houwer aan, de deurwaarder onher- roepeiyk te machtigen het geld te storten op een Amsterdamse bank en deze bank garant te stellen voor de terugbetaling. STOOMWASSERIJ SINGEL 135, VLISSINGEN TELEFOON 2589 HET VERTROUWDE ADRES OOK VOOR UW WAS. In het staatsblad is afgekon- - digd de wet huisvesting gerepatriëer- den. Zy treedt in werking op 24 De- cembcr 1950 en geldt tot 1 Januari 1953. In het staatsblad is afgekondigd een K.B., houdende voorschriften no pens huuradvies-commissies. De voornaamste bepalingen uit de nieuwe huurwet. Nu de Eerste en Tweede Kamer de wetsontwerpen tot verlaging van de inkomsten- en loonbelasting hebben goedgekeurd, kan op 1 Januari a s. de huurwet In werking treden. In verband hiermede volgt hieronder een over zicht van de belangrykste bepalingen van deze wet en de daarop steunen de uitvoeringsvoorschriften. De bepalingen van deze wet zyn bindend. Een overeenkomst, strijdig met het In de wet gestelde, is ongeldig, zelfs Indien de overeenkomst de goedkeuring van belde partyen, huurder en verhuur der, draagt. Minister In 't Veld schrijft prijsvraag uit voor ideale woning met redelijke huur. Om het noodzakeiyk evenwicht op de bouwmarkt te behouden,zal de enige tyd geleden aangekondigde bouwstop worden verlengd tot 1 Fe bruari a.s. Deze mededeling deed mr. J. In 't Veld, minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, in een rede in het „Bouwcentrum" te Rotterdam, waar hij behalve over de woningbouw ook over de te houden woningbouwprijs- vraag sprak. 'handleiding planologie Onder de titel „Planologie" ver-' scheen by de N.V. Uitgeverij Samson te Alphen a.d. Rijn een boekje over planologie (ruimtekunde) van de hand van de heer J. de Bliek, bu reau-chef by de Prov. Planologische Dienst te Middelburg. Het is de be doeling van de schryver door middel van deze handleiding het voor ons dichtbevolkte land zo belangryke vraagstuk van de rulmtelyke orde ning op beknopte wijze onder de aan dacht van velen te brengen. j De verhoging van de huurprijs, waarover deze wet handelt, heeft al leen betrekking op de „naakte" huur- i prys, dat wil zeggen de huurprijs met attrek van vergoeding voor de levering van gas, water, electriciteit en het gebruik van meubilair, stoffe- I ring. centrale verwarming en soort- I gelyke bykomende voorzieningen. Hiervoor gelden afzonderlyke voor schriften. De huur\vet geeft geen voorschriften voor pachtpryzen en pensionprijzen. De daarvoor geldende bepalingen blijven van kracht. De j wet brengt ook geen verandering in de huurprijs van ongebouwd onroe rend goed. Op deze algemene regeling bestaan verscheidene uitzonderingen- Voor woningen of bedrijfsruimten. welke I op of na 5 Mei 1945 zijn tot stand I gekomen zonder financiële steun van j de overheid, geldt de huurprijs, welke huurder en verhuurder met elkaar j overeenkomen. Dit betekent dus. dat 1 deze huurpryzen practisch vrij zyn. Voor woningen of bedrijfsruim- 1 ten. gebouwd tussen 27 December '40 en 5 Mei 1945 zonder overheidssteun, j kan de minister de op 31 December I a.s. geldende huurprys verhogen, of schoon deze woningen ingevolge de algemene voorschriften van de 15 pet huurverhoging zyn buitengeslo ten. Voor de woningen of bedrijfsruim ten, welke od of na 27 Dec. '40 zijn gebouwd of die nog zullen worden ge bouwd met financiële steun van de overheid, is de minister bevoegd de huurprys vast te stellen. INWONING In de nieuwe huurwet is een aantal bepalingen opgenomen ten aanzien van de huurprys die inwonenden aan de hoofdbewoner verschuldigd zijn. Deze bepalingen beogen een einde te maken aan het vragen van buiten sporige huurprijzen, waaraan sommi ge hoofdbewoners zich schuldig ma ken. Ongetwijfeld zullen niet alle huur overeenkomsten na 1 Januari de goed keuring van beide partijen wegdragen. Ook hierin is voorzien, indien huur der en verhuurder, hoofdbewoner en inwonenden of kamerbewoner niet met elkaar tot overeenstemming kun nen komen, kunnen zij zich wenden tot de huuradvies-comm. Zij kunnen dit gezamenlijk doen. Zij kunnen ook ieder afzonderlijk hun taak voorbren- re afzonderlyk hun zaak voorbren gen. Voor het advies van de commis sie is de indiener f 2.50 verschuldigd. Indien de partyen zich niet bij de uit spraak van de adviescommissie wen sen neer te leggen, dan kan de zaak tegen betaling van griffierechten aan de kantonrechter worden voorgelegd. Op diens uitspraak is geen beroep mogelhk. Een beknopt overzicht van de bepa lingen van de huui-wet zal na 1 Janu ari tegen betaling van tien cent ver krijgbaar zyn by alle postkantoren. ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGIÉ Officiële publicaties VLISSINGEN. OPHALEN VUILNIS IN VERBAND MET DE FEESTDAGEN. De Directeur van Gemeentewerken Vlissingen maakt bekend, dat in de wijk. waar de 25e Dec. vuilnis zal worden opgehaald, dit heden Zaterdagmiddag 23 Dec. zal geschieden en de wijk van de 2'5e Dcc. wordt afgehaald des Woens dagsmiddags 27 Dec. GEEN SPREEKUUR WETHOUDERS VAN ONDERWIJS EN SOCIALE ZAKEN. De burgemeester, de wetnouders van onderwijs en die van sociale zaken van dc gemeente Vlissingen zullen Woensdag 27 December a.s. geen spreekuur houden. Sinds enkele maanden, aldus de mi nister, dreigen er door het Koreaanse conflict verschillende moeilijkheden bij de woningbouw. Alles zal op alles moeten worden gezet om het woning bouwprogramma in zijn volle omvang tot uitvoering te brengen. Als wij zouden terugvallen tot een productie van 40.000 woningen, wat mogelijk zou zijn, dan zal het, aldul; vervolgde de minister, niet mogelijk zijn de ach terstand in te halen en hij drong aan op inspanning van alle krachten. MATERIALEN-SCHAARSTE. Na gememoreerd te hebben, dat stij gende lonen en prijzen ook stijgenae kosten voor de woningbouw zal mee brengen, merkte de minister op, dat eveneens met een schaarste aan mate rialen rekening moet worden gehou den. De sombere verhalen over de baksteenproductie berusten echter niet op waarneid. Het volgend jaar zal de productie hoger zijn dan het afgelopen jaar. Wat het bouwprogramma betreft, was dc minister van oordeel, dat op nieuw bekeken zal moeten worden of het plan in volle omvang kan worden uitgevoerd. HU meende, dat het moge lijk Is, dat men op het vryiaten van de bouw van schoten, kleuterscholen en gymnastieklokalen zal moeten te rug komen. Mr. in 't Veld wilde onder geen be ding verlaging van het woonpeiL Hij meende een oplossing in de eerste plaats te moeten zoeken in een sterke re differentiatie en wees in dit ver band op een gemeente, die in de bouw verordening woningen met minder dan drie slaapkamers niet toestond. Hij zeide te overwegen die gemeente e vragen hier binnen drie maanden verandering in te brengen op straffe van onthouding van medewerking van zijn departement. Ook in de opvoering van de arbeidsproductiviteit zag de minister mogelijkheden. Spr. wees verder op de verschillende bouwver ordeningen, die standaardisatie en normalisatie in de weg staan. PRIJSVRAAG. Over de te houden prijsvraag spre kende, wees de minister op ae vele centrale voorzieningen in nieuwe wo ningen in andere landen. De huurprij zen in Nederland vergelijkend met het buitenland, merkte hij op, dat een ho ger huurpeil voor een groot deel der arbeidersbevolking thans niet goed mogelijk is. Evenmin laat de financi ële toestand toe de Rijksbijdrage voor de woningbouw omhoog te brengen. Een en ander maakt het niet gemak kelijk arbeiderswoningen met voorzie ningen zoals centrale verwarming, warm water en was- en drooginrich- tingen uit te rusten. Spr. meende daar om dat het verstandig is te beginnen met aandacht te wijden aan woningen voor kleine middenstanders en voor iets beter gesitueerde arbeiders. Wo ningen dus. die met behulp van de premieregeling kunnen worden ge bouwd en waarvoor de bewoners be reid zijn een hogere prijs te betalen als de woning meer comfort biedt. Om nu na te gaan of het mogelijk is voor deze groep van de bevolking een ideale woning te ontwerpen met een redelijke huur, heeft de minister het plan opgevat een prijsvraag uit te schrijven, waai-aan zowel door Neder landse als door buitenlandse architec ten kan worden deelgenomen. Het ligt in het voornemen van de minister de prijswinnaars, zo enigs zins mogelijk, in de gelegenheid te stellen de bekroonde ontwerpen tot uitvoering te brengen. Daartoe heeft hij de medewerking gevraagd van de gemeentebesturen van Amsterdam. 's-Gravenhage en Eindhoven. Elk van de genoemde gemeenten zal een be bouwingsplan, ieder voor ca. 1000 wo ningen, ontwerpen. Jeugd'ge ladelichter. Door de Vlissingse politie is aange houden een uitgevroren jeugdige D. U.W.-arbeider die van zijn vrije tyd gebruik maakte het pad der misdaad op te gaan. Toen hy namelyk in een bakkerswinkel was en de dochter van de eigenaar zich even verwHderde maakte hy van de gelegenheid ge bruik door een greep in de geldlade te doen. Toen het meisje echter eerder te- rugkwam, dan hy vei-wachtte schrok de jongeman zo, dat hy het geld neer wierp en de winkel \iitrende. De politie slaagde er echter in hem te achterhalen. Een bekentenis volg- de. KERSTGRATIFICATIE IN NATURA Ter gelegenheid van Kerstmis zal i het gehele personeel van de N. V I Stoomtram Walcheren te Middelburg een gratificatie in natura ontvangen, nl. een pakket, dat diverse verbruiks- artikelen bevat. Hetzelfde zal ge schieden ter gelegenheid van de jaars wisseling. Regering ontkent nogmaals nadrukkelijk, dat op Ambonezen pressie wordt uitgeoefend. In haar antwoord aan de Eerste Kamer cp het afdelingsverslag over dc ontwerpen van wet betreffende het onder de wapenen biyveit van dienst plichtigen en tot uitzending van dienstplichtingen erkent de minister van Oorlog en van Marine, dat het voor vele dienstplichtigen een teleurstelling is, dat zy voor wat betreft de lichting 1949-2 wederom onder de wa penen moesten komen of voor wat betreft de H-brigade niet vóór het einde van 1950 huiswaarts konden keren. Teleurstellingen kunnen zich uiteraard herhalen, maar het is de uitdrukkeiyke wens der regering niet andermaal een termynsverlenglng voor te stellen. nezen in de kampen, aan wie de ty- delijke K.L.-status is verleend, en de Nederlandse militairen, met de wachtdiensten rondom deze kampen belast. Elders komen helaas wel enkele wrijvingen voor. bon en sprake zijn van „dienstweige- ring", stelt de regeling, dat zij krachtens telefonische zowel als tele grafische inlichtingen harer verant woordelijke officieren in Indonesië de stellige overtuiging heeft, dat geen De regering verkeert inderdaad in i pressie wordt uitgeoefend om naar een dwangpositie, hetgeen niets af- Ambon af te vloeien, doet aan haar vurige wens om deze Voor zover kon worden nagegaan moellykc aangelegenheid vóór 14 is behalve het eerder vermelde trans- April a.s. tot een goed einde te bren- port van 250 personen naar de Kei en. De regering is echter van oor- 3eèl, dat bovenvermeld kort geding een remming voor haar betekent. In antwoord op de vraag, welke verscheidene leden stellen ten aan zien van de stelling van de advocaat van de eisers in het kort gedingo Ambon, n.l. als zou er geen sprake ding tussen de Ambonezen en onze zijn van vrijwillig afvoeren naar Am- ,,.or„-or, Aagtekerke Verbetering van straten en afvoer van regenwater. De raad der gemeente Aagtekerke kwam Donderdagavond in vergade ring bijeen. Het van de gemeente Fin- sterwolde ingekomen adres tegen de aanstelling' van een regeringscommis saris, werd voor kennisgeving aange nomen. Het verzoek van enige ingeze tenen om te komen tot straatverbetc- ring en afvoer van regenwater, werd ingewilligd. Binnenkort zal het verbe- teiingswerk ter hand genomen wor den. De pensioengrondslag van de ge meentesecretaris werd met ingang van 1 Mei 1950 gebracht op 40CO, De definitieve grond- en bouwvoor- schotten voor de door de gemeente gebouwde nieuwe woningen zijn vast gesteld op resp. f 2754,54 en f 49.832.45. Besloten werd om aan de ambte naar ter secretarie een gratificatie te verlenen van 2 van zijn jaarwedde. Vei-der werd m.a.st. besloten toe te treden tot de stichting Maatschappe lijk Werk en Gezinsverzorging op Walcheren. Van het bestuur der Zeeuwse C.B.T. B. was een verzoek ontvangen om subsidie voor de landbouwwinter- school „Toornvliedt" te Middelburg. Over dit verzoek ontspon zich een le vendige discussie. Tenslotte werd het voorstel van de heer Moens (A.Rom de subsidie te stellen op f 100 per leerling uit Aagtekerke aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Van de heer J. Moens was een ont slagaanvrage binnengekomen als lid van de commissie inzake de Woon- ruimtewet. Hem werd dit ontslag eer vol verleend Als zijn opvolger werd benoemd de heer A. WiUemse. Verder werden als lid herbenoemd de heren I J. de Lange. P. de Visser Wzn., S. de Visser Gzn. en C. Minderhoud. Van de heer A. de Vos was een ver zoek binnengekomen in verband met zijn aanstelling in vaste dienst bij de P.T.T. om ontslag als grafdelver. Ook hij kreo? eervol ontslag. v Art 29 lid 3 van de Bouwverorde ning werd zodanig gewiizigd. dat de hoogte van een vertrek in olaats van 2.70 meter nu tenminste 2.60 meter moet bedragen. Het verzoek van het bestuur der Geref. Gemeenteschool om een bedrag van f 170 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe leermid delen werd ingewilligd. In de vergadering van 31 October jl. werd besloten het paadje van de hofstede van P. Kodde te laten ver vallen. Op verzoek van de omliggende bewoners, die zich door het verdwij nen van het paadje gedupeerd gevoe len, werd thans besloten het te laten voortbestaan. Bij de rondvraag vroeg de heer Moens een lijst in de gemeente te la- eilanden en Zuid-Molukken geen i «en circuleren ten einde te kunnen transport verti-okken. In Semarang zou men inderdaad het verloop van het kort geding hebben willen af wachten. Het was de minister eind Novem- bcr ter ore gekomen, dat de verhou- Advertentie. i militairen te wensen overliet. Een ondex-zoek heeft echter uitgewezen, dat de verhouding niets te wensen overlaat ten aanzien van de Ambo- bijdragen in de oprichting van een mi litair tehuis. De heer Willemse vroeg naar de vorderingen van het uitbrei dingsplan. De heer Melse informeerde naar de gang van zaken betreffende de verbduw van gemeentehuis en ver gaderlokaal. Zowel het uitbreidings plan als de verbouw hebben de volle aandacht van B. en W.. maar burge meester j. Bosselaar kon toch nog niets definitiefs mededelen. Viervoudige bestrijding van pijnen en griep. Dê vier geneesmiddelen in één tablei Chefarine „4" verenigd, brengen dikwijls baat, wanneer een ander middel faalt. Tezamen werken zij dan ook bijzonder krachtig en weldadig. n TEGEN PIJNEN EN GRIEP, 20 TABLETTEN t 70 VEILING MIDDELBURG 22 DEC. Jonathan 3546; Goudreinetten 3539; Cox Oranje Pippin 2552; Glorie van Holland 35-13Golden delicious 2739; Zure Bellefleur 8 17; Nouveau Poiteau 27; Francois Borgia 36—37; Comtesse de Paris 29—30; Andijvie 1041: Rode Kool 616; Savove kool 618; Boeren kool 8—15; Witte kool 6—11; Sprui ten 12—72; Prei 12—29; Kroten 8— 13; Bospeen 814; Peen kilo's 47; Bloemkool A 30—44; id. B 24—35; id. C 818; koolrapen 714; Wit- i lot 30—67; Veldsla 218; Koopm. bl. 10.5011-20. Alles per kilo, por I bos of per stuk. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 21 Dec.: Groenten: Andijvie 32—35. Boere kool 12—15.80. Kroten 6.50—12.60. Rode kool 9.4013.20. Gelo kool 530— 8.20. Groene kool 7.20—12.80. Waspeen 22—24. Grote peen 4.306.90. Prei 9.80— 21.—. Selderij 730—11.40. Knolselderij 530—1930. Spruiten 15—68. Uien 2.00— 7.70. Witlof 32—65. Fruit: Druiven 103112. Appelen: Allington Pippin 2430. Br. Seedling 1115. Cox Orange Pippin 61— 65. Glorie van Holland 3439. Goudrei- nette 25J3. Jonathan 2040 Laxton's Superbe 3a10. Sterappel 20—46. Peren: B. Alex. Lucas 54—58. St. Remy 32—36, alles per 100 kg, bos of stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 15