PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Reg ering van Indonesië staat de ot-acties toe boyc Polderhuis van Walcheren werd in gebruik gesteld De BILT ADENAUER THANS OP DE HOOGTE VAN PLANNEN VAN BRUSSEL AMBONEZEN KRIJGEN IN ELK GEVAL VRIJE KEUS Mits zij niet in strijd zijn met wet en openbare orde Kantlij n Nederlandse Staat in het ongelijk gesteld. Nieuwe boodschap aan Peking. Vandaag Minister van Waterstaat woonde openingsplechtigheid bij VOORSPELT: 193e Jaargang-No.301 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: \V. Leertouwer en H. A. BossharcU. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. pet- week 3.90 p. kw.; fr. p. p, f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 22 Dec. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50, Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. Iedere reg>l meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. VUssingen Walstr. 58-60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg. Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Brouwerijstr. 2; Zlcrikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26. Voorzitter Strijdcomïté dreigde met algemene staking en begin van boycot op 28 December. De Indonesische regering zal geen maatregelen nemen tegen acties onder de bevolking om Nederlandse belangen te boycotten in verband met de kwestie Nieuw Guinea, zolang een dergelijk initiatief niet in strijd komt met de wet en de openbare orde. Volgens het Franse persbureau A.F.P. is Donderdagmorgen in Djakarta een officiële mededeling in deze zin verschenen. De regering der R.r. zet in haar mededeling nader uiteen. dat een weigering door Nederland om voor het einde van het jaar de souvereini- teit over Nieuw Guinea aan Indonesië over te dragen, een inbreuk zou vor men op de verplichting, die Neder land op zich heeft genomen tegen over de algemene vergadering der Ver Naties, om het grondgebied van Nederlands Indie volledig en on voorwaardelijk aan Indonesië over te dragen. Zulk een inbreuk, aldus de officiële verklaring, zou noodzakelij kerwijze leiden tot e'" ernstige ver slechtering in de bet'- rngen tussen Nederland en Indones .- en de grond slagen voor een toekomstige samen werking in de waagschaal stellen. Zij zou ook onvermijdeltik een aan leiding vo'-men tot betom"ngen van kwaadwillige zijde en tot uitingen van gevoelens van verbittering onder de bevolking. Niettem-"-zal de regering haar ver- antwoordeikheid voor de bescher ming van het leven en de wettige rechten van ingezetenen on haar grondgebied aanvaarden en zij ver trouwt er op dat. in weerwil van zrin gewettigde verontwaardiging. het volle van Indonesië, onder leiding van president. Soek.vno en vice rvesident Moll. Hattn z'oh lovaal zal betonen en zich zal onthouden van handelin gen, strijdig met wet en orde. OPZEGGTNG R.T.O.-OVER- EF.NKOTVÏST WORDT GEËIST. Op 28 December zullen in geheel Indonesië demonstraties in de vorm van een algemene staking worden gehouden, indien Nieuw-Gulnea niet by Indonesië wordt gevoegd, aldus deelde de voorzitter van het Stryd- comitê Irian, Latoemahina, in een vergadering te Makassar mede. Te vens zal de opzegging van de over eenkomst der R.T.C. geëist worden. Dezelfde dag wordt een boycot be gonnen ten aanzien van Nederlandse producten. Deze boycot zal niet te gen vitale bedrijven gericht zyn. De vakbond van P.T.T.-personeel maakt bekend, dat, zolang bespre kingen aan de gang zijn, de bond niet zal deelnemen aan de boycot. In een persconferentie deelde de Indonesische minister van Voorlich ting Pellaupessy, mede, dat zijn re gering nog niet de hoop heeft opge geven, dat Nederland tot samenwer king bewogen kan worden. Zy ver trouwt tevens, dat, indien de bespre kingen mislukken, het volk, ondanks een gerechtvaardigde verontwaardi ging, loyaal en gezagsgetrouw za: blijven en zich zal onthouden van on wettige acties. Naar Aneta verneemt, wordter naar gestreefd, dat de 18 Aziatische landen, die gezameniyk met Indone sië de z.g. dertien landen resolutie inzake Korea ondertekenden, aan de zyde van Indonesië zullen staan by de oplossing van het Nieuw-Guinea- vraagstulc. Mocht dit uitgroeien tot een internationale kwestie, dan is Pakistan bereid als eerste verdediger van Indonesië op te treden. Volgens parlementaire kringen kan het gebruik van „bijzondere mid delen" in de strijd om Nieuw-Guinea de internationale positie van Indo nesië zeker niet versterken. Aneta heeft voorts vernomen, dat de Indonesische ministers van bin nenlandse zaken en verkeer een ont slagaanvrage hebben ingediend. Uitspraak kort geding Ambonese militairen. De president van de Haagse Recht bank, mr. A. N. Kuhn, heeft vonnis gewezen In het kort geding van de Ambonese militairen van het voor malige KNIL tegen de Nederlandse Staat. Het vonnis verbiedt gedaagde (de staat der Nederlanden) afvloeiing van Ambonese ex-KNIL militairen of hun gezinsleden zonder hun toe stemming, naar Ambon of enig an der gebied van de republiek Indone sia op straffe van betaling van een dwangsom van 1 mlllioen. Gedaagde werd voorts veroordeeld tot betaling van de kosten van het ge ding. Bij het bepalen vah het vonnis werd ondermeer overwogen, dat eisers en de hunnen hun vaderland door een vreemde mogendheid bezet achten en dienovereenkomstig zich bepaald vij andig tegen de bezetter gevoelen, dat het mogelijk is. dat de Republiek oud- KNIL-mi'itairen gaarne tot verster king van haar eigen strijdmacht zal willen gebruiken en daarom trachten zal hc-n aan zich te verbinden, dat echte»- niet te voorzien is. wat het lot Turks paar doodgevroren in een boom. Te Indir, een stad in Anatolië (Tur kije) had de 18-jarige Hussein A hmet volgens het plaatselijk gebruik zyn 16-jarige toekomstige bruid Ghul- sum geschaakt. Het jonge paar begaf 231 Z1ln\ van degenen, die zich daar- zich naar een spelonk in de omge- aan nie^ zullen onderwerpen en aat ving, ten einde er de nacht door te v00r dezulken een noodtoestand zal brengen, maar het werd er door hon- ontstaan, gerige wolven verdreven. De jongelieden kropen in een boom en 's anderendaags vonden landbou wers, die er in geslaagd waren de wol ven uit de omgeving te verdrijven, de ongelukkigen die van de koude omgekomen waren. Een Duits nationaal leger en geen Duitse generale staf. De drie geallieerde Hoge Commissarissen en de Westduitse Bondskan selier, Konrad Adenauer, hebben Donderdag te Bonn een bespreking van 5 uur gehad over de Duitse bijdrage tot de defensie van West-Europa. Tevoren hadden de drie hoge commissarissen onderling een bespreking gevoerd. Adenauer verklaarde na de conferentie, dat men een flinke stap vooruit is gegaan. Geen der deelnemers wilde na afloop tegenover dé pers een verklaring afleggen. Een persconferentie, die Adenauer Vrijdagochtend zou houden, werd afgelast. Men verwacht, dat dè besprekingen begin Januari zullen worden hervat. Men neemt aan,-dat de hoge com missarissen Adenauer Donderdag avond op de hoogte hebben gesteld van het besluit van de Atlantische Raad om de herbewapening van een beperkt aantal Duitsers toe te staan onder voorwaarden, die tegen een her rijzenis van. een Duits nationaal leger en een generale staf garantie zullen bieden. Het algemeen plan is, zoals bekend, dat de Duitse strijdkrachten zullen worden georganiseerd in gevechts groepen van ongeveer 6000 man en to taal 150.000 man zullen tellen. Een West-Duitse woordvoerder had Donderdag reeds verklaard, dat de Duitse eis tot gelijke behande.ing Everything is O.Kverklaarde de Britse minister van buiten landse zaken, Bevin in Rotter dam op de terugweg naar Londen. Uit de mond van een vooraanstaand staatsman klinken deze woorden als weinig minder dan een hoon. Toen Chamberlain in i938 uit j München en Godesberg terugkeerde, i De Commissie van Drie, belast met sprak hij de berucht geworden woor- 't streven naar het tot stand brengen den „Peace for our time". Vrede voor I van een staken van het vuren in Ko- onze tijd Een jaar later stond de rea, heeft, naar thans bekend wordt, wereld in vlammen. Dinsdag een tweede boodschap naar Mac Arthur heeft nog slechts en- Peking gezonden, waarin verklaard kele weken geleden de mogelijkheid wordt, dat onderhandelingen over geopperd, dat de troepen der Ver- het geheel der problemen van het enigde Naties met Kerstmis thuis zouden zijn. Thans zegt de Engelse minister van buitenlandse zaken, dat alles O.K. *5. Men zou toch mogen venvachten, dat met het voorbeeld van Chamber lain en Mac Arthur voor ogen, een verantwoordelijk man als Bevin, be ter op zijn woorden zou passen. De houding van Eisenhower, de opperbevelhebber zonder leger, die dit geen tijd vindt om te lachen, dwingt meer respect af. Minister Mansholt heeft het voor lopig by de boeren weer ge wonnen. Hij heeft de beste manier gekozen, die hij kiezen kon En het moet ons van het hart, dat wij dankbaar zijn voor dit gebaar. De heer Mansholt staat de laatste maanden bloot aan scherpe critiek van de zijde der boeren. Verwonderd vragen de boeren zich af, waarom, terwijl alles omhoog vliegt, zy met hun pryzen op het oude peil moeten blyven, of zelfs met lagere prijzen genoegen moeten nemen. Welnu;' zij hebben deze grieven in Middelburg zonder terughouding kunnen uiten en de minister heeft hun vragen openhartig beantwoord en toegezegd, met de Zeeuwse bezwaren rekening te zullen houden. Dat het in ons land nog mogelijk is, een minister, in het openbaar en zonder vrees voor de gevolgen, te zeg gen wat men van zijn beleid vindt, het stemt tot grote voldoening. Er zyn al te veel landen in Europa, waar dit niet meer mogelyk is. De Kerstdagen staan voor de deur. Onmiddellijk daarna volgt de 27ste. De datum, waarop volgens Soekarno Nieuw Guinea aan Indonesië moet zijn overgedragen. Wy hebben reeds, eerder betreurd, dat de Nieuw-Guinea-cónferentie zo laat begon, dat er voor overleg en het vinden van een compromis geen tijd over bleef. De feiten stellen ons in het ge lijk En wij zyn benieuwd, wat er de Siste gebeuren zal. Verre Oosten kunnen volgen op die, welke ten doel hebben een eind te maken aan de vijandelijkheden in Korea en wel nadat een wapenstil stand zou zyn afgekondigd. De Ver. Staten zouden zich in be ginsel met een onderzoek van het ge heel der problemen eens hebben ver klaard. Op het tijdstip van verzending van de tweede boodschap was op de eerste nog geen antwoord van Pe king ontvangen. De Commissie van Drie heeft in haar telegram aan de regering te Peking verklaard, dat zij een week zal wachten alvorens een definitief rapport over de kansen op beëindi ging van de stryd in. Korea op te stellen. Men meent, dat dit telegram het derde is, dat door de commissie naar Peking is gezonden. Slalfn werd 71 jaar. Joseph Stalin vierde Donderdag zijn 71ste verjaardag. Alle hoofden der Oosteuropese staten hebben hem hun gelukwensen doen toekomen. Radio Praag zond een nieuwe canta te van een Tsjechoslowaakse compo nist uit, getiteld „hulde, hulde aan Stalin". Radio Praa.g en Tirana rie pen de slagzin om: „waar Stalin is. daar is overwinning". De Albanese ministerraad heeft de industriestad Kucova, de op een na grootste van Albanië, herdoopt in Stalin, Wordt er een grondstoffen- directoraat gevormd In welingelichte economische krin gen te Parijs meent men. dat er op grond van de te Brussel geboerde be sprekingen binnenkort een grondstof- t'endirectoraat zal worden opgericht, dat onder Frans-Engels-Amerikaanse leiding zal staan en tot taak zal heb ben de grondstoffen onder de vrije landen te verdelen en de zeetrans portmiddelen voor grondstoffen te or ganiseren in hoofdzaak hierop neerkomt, dat de West-Dui'se troepen in geval van oor log niet in actie zullen gaan onder on gunstiger omstandigheden dan de an deren. VERZACHTINGEN. Het is zeker, dat de geallieerden in verband met de integratie van Duitse eenheden in het Atlantische leger ver dere verzachtingen van de bepalingen van het bezettingsstatuut zullen toe staan. Men gelooft echter niet, dat zy het statuut in zijn geheel zullen ophef fen, omdat hiermee de juridische grondslag voor de aanwezigheid van de geallieerde troepen in West-Duits- land zou komen te vervallen. De correspondent van dc „Daily Express" te Bonn meldt, dat hem uit gesprekken met West-Duitse regerings functionarissen gebleken is, dat de West-Duitse politieke leidei"s niet bereid zijn betrokken te worden in enig plan, waarvan de uitvoering een burgeroorlog met de Oostduitsers zou veroorzaken, of dat van Duitsland het slagveld van een derde wereldoor log zou maken. Zukftoreaanse regering schort executies op. De Zuidkoreaanse regering heeft bekend gemaakt, dat zij de exe*utie van politieke gevangenen en misdadi gers door de kogel heeft opgeschort in afwachting van een onderzoek naar de vraag, of de executies „op 'n onbehoorlijke en onmenselijke wyze" zyn uitgevoerd. Volgens de minister van Justitie kunnen alle thans tot de doodstraf veroordeelde gevangenen en wie daartoe veroordeeld zullen worden in hoger beroep gaan bij een speciale raad. President Syngman Rhee over weegt de mogelijkheid van het verle nen van amnestie en heeft verordend, dat in het vervolg niemand geëxecu- tieerd mag worden, voordat de fami lie van de datum is verwittigd. De minister noemde de berichten, dat ge vangenen waren terechtgesteld zonder vorm van proces en dat jongens en meisjes waren doodgeschoten „on juist, en geheel onverantwoordelijk en schandelijke laster". ..viert Prinses Elisabeth van Luxemburg haar 28ste verjaar dag; ..wordt in de wateren van het Zuidpoolgebied het seizoen van de walvisvangst geopend. Overval op Javasche Bank te Soerabaja. Op de Javasche Bank te Soerabaja werd een aanval gedaan, waarbij 3.8 millioen roepias werden buitge maakt. De bewapende rovers kwa men op het ogenblik, dat de kluizen geopend waren. Onder de vijf rovers bevonden zich één Europeaan en één Indo-Europeaan. De portier werd neergeslagen. Onderdelen van de 25ste Amerikaanse Divisie trekken door het onher bergzame berglandschap by Sariwon Zuidwaarts, naar de nieuwe linies der Ver. Strijdkrachten bij Seoel. In een eindeloze r|j trekken tanks, vrachtwagens, jeeps en andere vervoersmiddelen terug voor de opdringen de Chinees-communistische troepen. MINISTER s' JACOB Prof. Gerbrandy blijft aan d e vrijwill gheid twijfelen. (Van onze parlementaire redacteur) Dc interpellatie-Gerbrandy over de wyze van afvloeiing en verscheping van de cx-KiN.I.L.-militairen, met name de Ambonezen, kreeg Donderdag middag in de Tweede Kamer een hijzonder aspect tengevolge van het juist die morgen in kort geding door de president van de Haagse rechtbank, mr. A. N. Kuhn, gewezen vonnis, waarbij de staat verboden wordt om dc op Java verblijvende Ambonese militairen en hun gezinnen zonder hun toestemming naar Ambon of een ander door de Apri bezet deel van de Republiek Indonesië weg te voeren. Men heeft aan de Ambonezen do vrye keus gelaten. Nog altijd geven z\j er de voorkeur aan naar Ambon terug te keren. Invloed is op hen niet uitgeoefend. Drie uur na de uitspraak ont ving de minister een telegram van de voormannen van de Ambone zen op Java, dat zy beter kunnen be oordelen, wat er moet geschieden dan een president van de rechtbank in Deu Haag. Toen de anti-revolutionnaire prof. Gerbrandy zijn interpellatie begon, hadden achter de regeringstafel plaats genomen de minister van Oorlog, mr. s' Jacob en de minister van Uniezaken en Overzeese Rijksde- len, mr. Van Maarseveen. Even la ter verscheen ook de minister-presi dent, dr. Drees. Prof. Gerbrandy noemde als kern van het probleem', dat men oüd-X.N. I.L.-leden in de dood jaagt door hen naar Ambon te sturen. Hij was van oordeel, dat de Nederlandse regering een permanente druk op deze mensen uitoefent om naar Ambon te gaan. De vrijwilligheid had daardoor voor hem weinig of geen waarde. De interpellant vestigde de aan dacht op het des morgens door de president van de Haagse rechtbank gewezen vonnis en vroeg aan de mi nister ,of hij bereid was het schip, dat op 18 December is vertrokken, ondanks de uitspraak op 16 Decem ber, terug te roepen. Minister s' Jacobs verzekerde, dat het allerminst de bedoeling van de regering is de militairen naar stre ken te voeren, waar zij gevaar lopen. Men staat hier voor een grote moei lijkheid en moet verschillende tegen strijdige belangen met elkaar ver zoenen, ook de Nederlandse troepen hebben er recht op naar huis te gaan. Het ergerde de bewindsman in hoge mate. dat er thans rondom het kort geding een rel gemaakt wordt. Middelburg met monumentaal gebouw in het hart van de stad verrijkt. Met een forse hamertik verklaarde de wnd. Commissaris der Koningin In Zeeland, de heer C. Philipse, gistermiddag het nieuwe Polderhuls van Walcheren aan de Groenmarkt te Middelburg voor geopend. Dit geschied de in een styivolle byeenkomst, welke door een groot aantal genodigden werd bygewoond, onder wie de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen en de secretaris-generaal van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, mr. J. Th. Bonnerman. In zijn openingswoord zeide de voorzitter van het dag. bestuur der Polder Walcheren, mr. R. W. Graaf van Lynden, het zeer te betreuren, dat de Commissaris der Koningen we gens ongesteldheid niet aanwezig kon zyn; hy stelde voor jhr. De Ca- sembroot een telegram te zenden, waarin hem een spoedig algeheel her stel wordt toegewenst. De heer Van Lynden heette in het byzonder wel kom de minister, mr. Bonnerman en de vertegenwoordiger van het minis terie van Wederopbouw en Volks huisvesting, de heer D. Stam, alsme de prof. ir. J. Berghoef, ontwerper van het gebouw en van het voor naamste deel der inrichting, prof. P. P. Jansen, de „droogmaker" van Walcheren en ir. S- Herweyer, in specteur van Landbouwherstel. In het kort behandelde de voorzit ter de geschiedenis van de bouw, een geschiedenis, die, zoals bekend, een tydvak van 10 jaar beslaat. Het had reeds veel voeten in de aarde, voor dat tot de aanbesteding kon worden overgegaan (de kostenbegroting was toen reeds gestegen tot 180.000) en toen de fundamenten gereed waren, verlamde de Duitse bouwstop het werk. Na de oorlog kostte het zeer veel moeite vergunning te verkrijgen om het Polderhuis af te bouwen. Het dagelijks bestuur, alsmede wijlen burgemeester Sandberg tot Essen- burg, hebben herhaaldelijk de wense lykheid daarvan in Den Haag bepleit In Januari 1949 werd eindelijk toe stemming verleend, mits de werk zaamheden over twee jaar werden verdeeld. Inmiddels waren de kosten echter zodanig gestegen dat op het plan bezuinigd moest worden, doch niettemin moest het bouwcrediet tot 425.000 worden verhoogd. De heer Van Lynden sprak de hoop uit, dat het ten laste van de Polder blijvende gedeelte van de kosten binnen redelij ke perken zal blijven. Hij dankte de architecten, prof. Berghoef en ir. H. Klarenbcek, als mede degenen, die het bestuur ge schenken voor de inrichting van het Polderhuis aanboden. De Polder is ge lukkig met een zo fraai, waardig en doelmatig gebouw, aldus verzekerde hij. Ook bracht hij dank aan de aan nemersfirma Hubers en alle anderen die aan de totstandkoming van het gebouw meewerkten en hij richtte sympathieke woorden tot de oud voorzitter, mr. H. F. Lantsheer en tot zyn naaste medewerkers, jhr. mr- G. C- D. Rutgers van Rozenburg, griffier en ir. A. G. Wiersma, inge nieur van de Polder. DE PROBLEMEN VAN DE POLDER De wnd. Commissaris der Koningin wenste de voorzitter toe. dat ondei zyn leiding spoedig een oplossing zal worden gevonden voor de huidige fi nanciële moeilijkheden van de Polder. Een verdere verhoging van de lasten is niet mogelyk. Hij verzekerde het Polderbestuur, dat het provinciaal bestuur wil trachten mede te werken aan de oplossing van deze problemen. Verder sprak hg de hoop uit, dat het nieuwe Polderhuis te allen tijde open zal staan voor de Ingelanden en dat deze behalve een open deur ook een open hart zullen vinden. Tenslotte wenste hij het Polderbestuur geluk met deze aanwinst en gaf met een hamerslag te kennen dat het gebouw officieel in gebruik was gesteld. (Vervolg op pag. 2). Wat de verhouding tussen de staat en de rechter aangaat, haalde de mi nister een uitspraak aan van... pref. Gerbrandy, volgens welke de bu.ger- lyke rechter mét het beleid van de overheid als overheid mag beoorde len. Prof. Gerbrandy was allerminst tevreden gesteld. Hij hield vol, dat pressie op de Ambonezen op Java was uitgeoefend. POLITIEK VONNIS? Tijdens deze bespreking had mr. Van der Goes van Naters (.PvdA), zich bij wijze van interruptie de uit drukking „politiek vonnis" laten ont vallen. De minister had doen blijken, dat hij het met het vonnis van de president van de rechtbank niet eens was en dat deze zich eigenlijk heeft bewogen op een terrein, dat het zijne niet is. Daaruit zou men de conclusie kunnen trekken, dat er bij de rege ring en bij de P.v-d.A. weinig eer bied voor dit vonnis bestaat. Dit deed dan ook prompt mr. Oud van de WD die van de regering eerbied voor elke rechterlijke uitspraak verlangde, dus ook voor deze. Dit was ook de opvatting van prof. Romme (KVP), die het antwoord van minister s'Jacob overigens be vredigend vond. Minister van Maarseveen was van mening, dat de overheid ongetwijfeld een rechterlijke uitspraak heeft te eerbiedigen, maar dat aan de andere kant de rechterlijke macht zich heeft af te vragen, of zij de overheid niet voor onoverkomelijke moeilijkheden plaatst. Het debat ging als een nachtkaars uit, want prof. Gerbrandy verlangde geen uitspraak van de Kamer. IN BEROEP Minister s' Jacob deelde tenslotte mee, dat de staat, van het vonnis van do president van de rechtbank in be roep gaat. Volksleger wil Seoel opn euw bevrijden. VERKLARING VAN DE NOORD-KOREAANSE RADIO. De Noord-Koreaanse radio-omroep heeft Donderdag in een uitzending meegedeeld .dat het „volksleger" de stad Seoel opnieuw zal „bevrijden" Volgens de radio zal het Chinese vrijwilligersleger schouder aan schou der met het Koreaanse volksleger strijden totdat de Amerikaanse strijd krachten uit Korea zijn verdreven en het land zal zijn verenigd. WEINIG VERANDERING. Geldig tot Vrijdagavond. Zwaar bewolkt en nevelig weer met hier en daar enige lichte sneeuw of mo'resen. Ma'ige wind tussen Oost en Zuid-Oost Temoeraturen omstreeks het vriespunt tot lichte vorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1