KAPPIE LEZERS SCHRIJVEN Jtaliano STRIJD TUSSEN SPOORWEGEN EN PARTICULIERE ONDERNEMERS LAXE E R-AKKE RTJES Stichting v. d. Landbouw over Woningwet. Dc verhoging van de abonnementsprijs der dagbladen J. VERHAGE ONDERSCHEIDEN ÖfERMOGÉNf Een gedwongen Huwelijk KLANKEN uit de AETHER ENAVOi I i PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT DONDERDAG 21 DECEMBER 1930. TWEEDE KAMER Begroting van Verkeer en Waterstaat In behandeling. De Tweede Ivamer is Dinsdag; begonnen met de behandeling van de be groting van Verkeer en Waterstaat, waarby in de eerste plaats een aantal vcrkccrs- cn vervoersproblemen aan de orde kwamen. Van meer dan één 7.yde werd gepleit voor de belangen van de particuliere ondernemer, die vooral tegenover de Spoorwegen nog al eens in het gedrang komt. hervatting van het binnenlands lucht verkeer en de heer Algera (A.R.) vroeg naar het standpunt van de rege ring t.a.v. Ypenburg. De minister antwoordde o.a. dat binnenkort een beslissing zal worden genomen over Ypenburg. Voorts be toogde hii. dat het bezwaarlijk zou zijn aan de K..L.M. opdracht te geven ver- liesbrengend verkeer in haar program op te nemen. Hierna werd de vergadering ge schorst. De heer Krol (C.H.) zou bijv. te al len tijde vergunning willen verlenen voor ongeregeld vervoer, zoals suppor- tersritten e.d. De heer Algera (A.R.) meende, dat de richtlijnen van de Commissie Vergunningen Personen vervoer alleen betrekking behoren te hebben op het wegverkeer en niet op het railverkeer. Spr. had ook bezwa ren tegen het instituut van „dochter ondernemingen der Spoorwegen". De richtlijnen moeten in elk getfal zeer gunstig voor de streekbedrijven zijn. Tegen de geheime tarieven van de Spoorwegen voor het kolenvervoer verklaarde zich de heer Zegering Had- ders (V.V.D.). die betoogde, dat een groot deel van het kolenvervoer zon der deze geheime taneven aan de bin nenscheepvaart zou toevallen, hetgeen hij ook de juiste weg achtte. De heer van den Heuvel (K.V.P pleitte voor de handhaving van de kleine ondernemers. De heer Posthu mus (P.v.d.A.) vroeg om vereenvoudi ging van het rijtijdenbesluit ter verge makkelijking van de controle. De he ren Algera en Zegering Hadders vroe gen nog om uitstel van de nieuwe kentekenregeling. De heer van Dis (St. G.) wilde het A.T.O.-vervoor aan de particuliere on dernemers overdragen en vroeg ver der bevordering van de Zondagsrust. De heer Haken (C.P.N.) maakte er ernstig bezwaar tegen, dat de bezuini gingen zijn gevonden op waterstaats werken in plaats van op de Spoorwe gen. Zijn fractiegenoot, de heer Hoog- carspel, vond de diensttijden van het spoorwegpersoneel te lang en de lo nen te laag. Hjj pleitte overigens voor enige tariefsverlaging. ANTWOORD VAN DE MINISTER. Minister Spitzen beantwoordde do sprekers cn zeide volkomen open te staan voor critiek op de richtlijnen van de Commissie Vergunningen Per sonenvervoer. Spr. meende echter, dat het ongeregelde vervoer niet het eer ste doel van de streekvervoersonder- nemingen behoort te zijn. Het is ook niet waar, dat de Spoorwegen voorge trokken worden in een der richtlijnen. Het mag echter aan de N. S. niet on mogelijk gemaakt worden aan hot wegverkeer deel te nemen. Spr. was gaarne bereid tot nader overleg inza ke de richtlijnen. Voorts betoogde de minister, dat er kolenvervoer is, dat zich niet leent voor scheepsvervoer. Op het ogenblik is de verhouding ongevc-er 70 30. De minister legde er de nadruk op, dat Nederland het enige land in West- Europa is. dat een sluitend spoorweg- .hp*lget heeft. V<M Voorts verklaarde dc heer Spitzen, dat hlf de kcntekcnrcgeling als essen tieel element niet uit de wet kan ne men. Hierna werd geré- en dupliceerd. RIJNVAART. Bij de afdeling internationale ver keerszaken kwam de heer Schilthuis (P.v.d.A.) op voor onze Rijnvloot, de grootste der Rijnlanden, maar met minder goederen, waardoor ze haar ondergang langzaam maar zeker tege moet gaat. Hier moet de regering een initiatief nemen voor samenwerking in West-Europees verband. De heer Maenen (K.V.P.) pleitte voor Advertentie. ^e!Mt^onêerbm!$ werken •Stopping „Wonderlijke en betreurens waardige gang van zaken' „Het verslag van de Staatscommissie tot herziening van de woningwet is voor de landbouw van ingrijpende be tekenis. Met name de voorontwerpen voor een „ruimtewet" en een wijziging Van titel van de onteigeningswet, kunnen de georganiseerde landbouw allerminst onberoerd laten. Dientenge volge betreuren wij het wel zeer, dat bij het ontwerpen van deze voor het agrarische bedrijfsleven zo uitermate belangrijke regelingen de georgani seerde landbouw niet betrokken is ge weest", aldus een zeer uitvoeiige brief, welke door de stichting voor de land bouw is gezonden aan de minister van wederopbouw cn volkshuisvesting. In deze brief wordt weergegeven het verslag van de staatscommissie tot herziening van de woningwet. Dat evenmin deskundigen van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening in de staatscom missie waren opgenomen acht de com missie grondgebruik „een hoogst won derlijke en betreurenswaardige gang van zaken, waarvan de gevolgen in de ontwerpen regelingen onmiskenbaar zijn te bespeuren. De commissie grondgebruik van de slichting heeft beide voorontwerpen in studie genomen en haar bevindingen in de genoemde brief aan de minister medegedeeld. DAAR NIET Een zeer ingrijpende verho ging van de prijs van het cou rantenpapier tot meer dan het zesvoudige van de vooroorlogse prijs, gepaard gaande aan een nieuwe belangrijke stijging van andere bedrijfsonkosten. heeft de Algemene Vergadering van de Vereniging „De Nederland- sche Dagbladpers 1945" genoopt tot het nemen van het besluit do abonnementsprijzen der dag bladen met ingang van 1 Jan. 1951 te verhogen. Van deze ver eniging zijn de uitgevers van alle Nederlandse dagbladen lid en het genomen besluit bindt hen allen. Het gevolg is. dat de abonnementsprijs van ons blad per 1 Januari a.s.. zal moeten zijn: 37 cent per week of f 4.55 per kwartaal, (f 4.80 franco per post). Niet dan na langdurig overleg is tot deze maatregel besloten. Ofschoon sinds 1945. het jaar der bevrijding van ons land. de bedrijfsonkosten der dagbladen telkenjare door verschillende oorzaken met zeer grote bedra gen zijn gestegen, is steeds het streven geweest, de abonne mentsprijzen laag te houden. Dat streven doet zich ook bij de hier aangekondigde verhoging gelden, want zij is niet voldoen de om de stijging der kosten te dekken. De prijs van het couranten papier wordt in hoofdzaak be- invloed door fluctuaties op de wereldmarkt. Oorzaken, die zich *bij de nu opgetreden zeer grote stijging heben doen gelden, zijn o.a. de sterke stijging der prij zen van de grondstoffen, die voor de fabricage van het cou rantenpapier dienen en het enorme, nog steeds snel toene mende gebruik van dit papier door de Verenigde Staten. De Nederlandse dagbladen geza menlijk zullen in het jaar 1951. volgens de thans beschikbare gegevens, alleen voor couran tenpapier 7 millioen gld. meer moeten besteden dan in 1950. Het totale bedrag, niet het pa pier gemoeid, zal ongeveer ne genentwintig millioen gulden zijn. Zulke sommen geven een indruk van de hoge kosten, aan dc productie van dagbladen ver bonden. Het dagblad is een artikel, dat ver beneden de kostende prijs aan zijn lezers wordt geleverd. De opbrengst van advertenties moet voor een belangrijk deel mede dienen om de kosten te dekken. Dat de directies der dagbladen niettemin, ondanks de conjunctuurgevoeligheid, die dit voor hunne bedrijven mee brengt, aan zo laag mogelijke abonnementsprijzen blijven vasthouden heeft een goede re den. Zij zijn er zich welbewust van, dat de ideële taak van het dagblad tot zijn verspreiding op zo groot mogelijke schaal noopt. Iedereen moet een dagblad kunnen lezen. Deze overweging heeft zich ook bij het nu genomen besluit weer krachtig doen gelden en de verhoging van de abonne mentsprijs beperkt. Dat zij niet uit kon blijven is ter Algemene Vergadering van de Vereniging ,.De Nederlandschc Dagblad pers 1945" als een harde nood zaak ingezien. ZEEUWEN VAN BETEKENIS De man van de oogstinname! By K.B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer J. Yerhage. directeur van het aan- en verkoopbureau van akkerbouw produc ten te 's Gravenhage, welke instelling hij per 1 Januari 1951 verlaat. De heer Yerhage werd 24 Augustus 1907 te Serooskerke op Walcheren geboren, waar zfln vader landbouwer was. Na by de Hollandse Maatschap pij voor Landbouw te hebben gewerkt als assistent op het boekhoudbureau werd hy op 1 April 1931 benoemd tot administrateur van de gewestelijke tarwe organisatie voor Noord- en Zuid-Holland. In 1933 werd de heer Verhage ad ministrateur van de landbouw crisis organisatie voor Zuid-Holland. In deze tyd legde hy de grondslag voor de administratie van de oogst-inna- rae. Op 1 December 1936 ging hy over naar het regeringsbureau voor de uitvoering van de landbouw crisis wet 1933. Het regeringsbureau werd later het rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstyd. Reeds in 1937 werd de heer Verha ge gedetacheerd by de Nederlandse akkerbouwcentrale. Na de mobilisatie in September 1939 wijdde hij zyn werkzaamheden by de Nederlandse akkerbouwcentrale geheel aan de in name van granen, zaden en peul vruchten. PAKHUIZEN Enige jaren voor de oorlog hield hy in het land lezingen over de bin nenlandse graanhandel en wees daar bij op de noodzaak, in geval van oor- HOEST, GRIEP. borst en verjaagt de aanvat. Vragen over repatriëring van militairen. Het Tweede Kamerlid de heer Hoogcarspel heeft aan de minister van Oorlog de volgende schriftelijke vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de ervaringen van de heer P. i Korthuys over zijn reis met de „Siba- 1 jak", medegedeeld in het „Nibeg Or- HIER WEL overgenomen uit „De Banier". algemeen Cnri het lekkerste middel tegen verkoudheid gaan algemeen Christelyk orgaan voor In donesië Is de minister niet van mening, dat de militairen, wier offervaardigheid in zovele toonaarden is bezongen, recht hebben op een betere „afvoer" naar Nederland dan de regering be reidt Kan de minister mededelen of er maatregelen zullen worden genomen, dat het transport der nog te repatri ëren militairen op een zodanige wijze zal geschieden, dat klachten, als door de heer Korthuys geuit (hy noemt dit vervoer „rondweg onzedelijk") niet meer zuilen worden gehoord? Feuilleton door: Mary Burchell Ze was er zo zeker van geweest ge lijk te hebben, de enkele minuten dat ze zich teweer had gesteld en kalm de scheiding geweigerd had. Nu begon nen dc heldere omtrekken van haar argumenten te verdoezelen en hun klaarheid te verliezen. Misschien gaf ze haar gevoelens toe haar verstand te overheersen. Mis schien in haar wanhopig verlangen hem te behouden maakte ze zich maar wijs, dat hij met Marcia onge lukkig zou worden. Kón je, als het er op aan kwam, verstandig zijn voor an dere mensen? Kon je voorspellen wel ke omstandigheden hen gelukkig of ongelukkig zouden maken? Maar zij heeft hem vroeger ellendig gemaakt, herinnerde Teresa zichzelf. Hij heeft zelf gezegd, dat het een af schuwelijke slavernij is geweest, en... erger nog. Toen heeft hij de waarheid gesproken. Zo zag hij het toen hij niet verblind was door haar fascinerende aanwezigheid. Als ze maar iemand om raad kon vragen. Maar er was niemand. Me vrouw Burdern kwam helemaal niet in aanmerking en Clara zou alleen volgens haar eigen plannen en wensen raad kunnen geven. Zelfs als Teresa naar haar moeder zou gaan, zou het haar onmogelijk zijn de ware toe stand te verklaren en dus zou ze van haar moeder ook geen uitkomst kun nen verwachten. Voor haar bestond het leven uit een voudige, primaire kleuren. Ze zou nooit de subtiele en ingewikkelde nu ances van deze situatie kunnen aan voelen. Ik zal het zelf moeten uitzoeken dacht Teresa, niemand kan me helpen. Ik móét zelf een uitweg zien te yin- den. Ze wist niet eens hoeveel tijd haar daarvoor gegeven werd, Elliott had haar gezegd „er over na te denken". Maar waren haar hiervoor dagen of uren toegestaan Zou hjj soms een on middellijke beslissing wensen? i binnentrad. j „Heb je wat poeder voor me, Tere- I sa? Ik heb vergeten een nieuwe doos te kopen toen ik vanmiddag in de stad was en ik heb niets meer". „Janatuurlijk". Teresa stond een beetje duizelig op en liet haar langvergeten handwerkje op de grond vallen. „Wat is er? Is er iets mis?" zei Clara levendig, terwijl ze bukte om het handwerk op te x-apen, omdat Teresa er naar stond te kijken alsof ze niet meer wist wat het was. „Nee nee, er is niets mis. Ik geloof dat ik half in slaap was", loog Teresa, vindingrijk geworden nu ze zich be wust werd, dat Clara er ditmaal bui ten moest blijven en geen voorstellen zou mogen doen. Wordt vervolgd). als ze die niet gaf, zou hij dan oc eigenmachtige en onherroepelijke wij ze de zaak xn eigen handen nemen? Ze zat hier nog steeds over te den ken toen de deur openging en Clara IN DE MODDER. Alle werken der Nederl. Heide maatschappij zyn onlangs wegens lie vige regenval stilgelegd. Men schijnt echter niet geweten te hebben dat het ook in de omgeving an de Nolledijk te Vlissingen gere gend heeft, want daar is liet werk voortgezet. Onze ploeg is de kipwa- genploeg die grond verplaatst naar een laag gelegen plek. Bij de afgra ving wordt deze grond los gewérkt. Door de vele regens en door het steeds heen en weer lopen ontstaat er een breiachtige massa. Het gevolg hiervan is dat wij steeds dieper met onze laarzen weg zakken. Zo doende Ls nomiaal lopen onmogelijk. Wij moesten zelfs met onze handen de laarzen beet pakken om deze laar zen uit de modder te ti'ekken. Ko men wij op een vastere pjaats, tegel of plank, dan glijden wy weg en moe ten dan hulp van anderen inroepen, wat by normale omstandigheden niet nodig is. Onder deze omstandigheden moes ten de stadgenoten nomiaal werk le veren terwijl anderen thuis waren. Nu vraag ik my af, waarom dit werk ook niet gestaakt Als wij meer kun nen prestei'en dan anderen, die naar huis waren gezonden, waarom dan geen normaal loon uitgekeerd Waar om moest een getrouwd arbeider met een loon van 33.genoegen ne men? Wij zijn geen wondermensen en kunnen evenmin ijzer jnet handen breken- Waarom is er niet by vermeld, dat dit niet onze stadgenoten betrof? Op 't eind van do week is het werk by ons stop gezet en zijn we de dijk gaan afgraven en ook dat ging niet, want wij zakten met siyk en al naar naar beneden. A. L. VERMEULE, Havendorp 667, Vlissingen Onderschrift redactie. By klachten over de D.U.W.-arbeid kan men zich altijd wenden tot de Inspectie Noordsingel 176, Middel burg. Alle klachten worden door de inspectie serieus onderzocht. Advertentie. Met de Feestdagen COGNAC PERRIEUX Een (eest op zichzelf OOK WITTE MUS IN GOES. Naar aanleiding van een schrijven in de P.Z.C. van Zaterdag j.l. (Zeeuw se Almanak) betreffende een witte mus in Zonnemaire, bericht 11c U dat er bij ons in de buurt al sinds onge veer twee maanden een witte mus is gesignaleerd. Daar ik iedere dag brood voor de mussen strooi, komt het beestje ook van tijd tot tijd om zijn portie. Giste renmiddag (Zaterdag) was hij nog op het appél, dus ik veiTnoecl dat dat. wel niet dezelfde zal zijn als op de hof stede van boer Berman te Zonnemai- Een bewoonster van de Zuidvlietstraat. VRIJDAG. Kerkerlijke kerstmuz. wordt vanavond uitgevoerd door klein koor en orgel, onder leiding van dr. Anthon van der Hoi'6t. Men hoort werken van Sweelinck. Walther, Schütz en Pales- trina. (H. II 20.15). George van Renesse speelt piano sontater van Franz Schubert. (H. 71 21.40) en Wouter Paap bespreekt ..Ca priccio en Adagio" in de rubriek „Wij en de muziek". (H. I 10). Hilversum. T. 402 m. 7.0024.00 K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Gram. muziek. 9.30 Water standen. 9.35 Kamerorkest en solist. 10.13 Populair concert. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Orgelconcert. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededellngen), 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gram. muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gëvarleexd programma. 14.53 Gram. muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zenderslultlng. 18 Regeringsuitzending: D. van der Meulen: „Het geboortefeest van Muhammad" 18.10 Gram. muziek. 18.18 „Katholiek Signaal", Benelux commentaar en bui tenlands overzicht. 18.30 Piano-duo. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Rege ringsuitzending: Een uitzending' verzorgd door de Regeringsvoorlichtingsdienst, in samenwerking met de departementen van Algemeen Bestuur: „Verklaring en Toelichting". 19.35 Orgel en tenor. 19.48 log wanneet* import van granen niet mogelijk zou zyn te kunnen beschikken over voldoende pakhui zen. Het gevolg hiervan is geweest, dat vele pakhuizen maar vooral ook graandrooginstallaties werden ge bouwd, die in de bezettingstijd zulke gewichtige diensten hebben bewezen. By de vorming van de publiekrechte lijke organisatie van de voedselvoor ziening, waarby (hoofd-) bedrijf schappen in de plaats kwamen der crisiscentrales, werd de heer Verhage in 1942 waarnemend directeur van 't commercieel lichaam aan- en verkoop bureau van akkerbouwproducten. DISTRIBUTIE Eind Augustus 1945 werd hy direc- teur. In de laatste faze van de oorlog, in 1944/1945 had hij een belang rijk aandeel in de distributie van de Rode Kruis-goederen en de distribu tie van de op vliegvelden gedrop te" levensmiddelen in de Meidagen 1945. Voor zyn medewerking aan de doorvoer van geallieerde goederen naar de troepen in Duitsland ont ving hij een Engelse onderscheiding", in April 1949 werd hij nl. „honory member of the civil division of the most excellent order of the British Empire" (M.B.E.) De noodzaak in de eex*ste jaren na dc oorlog tot gecentraliseerde aankopen in het buitenland, leidde in October 1945 tot de stichting van het voedselvoorzienings import bu reau (V.I.B.) waarvan de heer Ver hage directeur werd. Hierdoor kreeg hy dus de leiding by alle aankopen van de overheid in het buitenland, voor zover het de sector van het ministerie van landbouw, vissery en voedselvoorziening betrof. Op 1 Januai-i 1951 verlaat de heer J. Verhage liet aan- en verkoop bureau van akkerbouwproducten cn het voedselvoorzienings import bu reau om de functie van directeur van dc Internationale Contróle Maatschappy te Rotterdam te gaan bekleden. Advertentie. Veemarkthallen, Rotterdam Vrydag 22 Dec. 224c MAANDAGS MET DE BEKENDE „ENAVO-GARANTIE" „Katholiek Signaal" en politiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-sehaalo wedstrijd Noorwegen-Nederland. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Amusements-orkest en solist. 20.40 „Ja, zo was 'tklankbeeld. 21,40 Plano recital. 22.20 Religieuze liederen. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. muziek. Hilversum II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.00 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Gram. muziek, 9.12 Voor dc huisvrouw. 9.22 Gram. muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor dc zie ken. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Piano voordracht. 11.40 Radiofeuilleton. 12.00 Dansorkest. 12.30 Land- en tuinbouwme dedellngen12,33 Sport. 13,00 Nieuws. 13.15 AVRO-Alierlei. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw-. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.50 Gram. muziek, J6 Muzikale causerie. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Accordeonorkest. 18.45 „Denk om de bocht19.00 Kindcr-Kerst- dienst. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespre king. 20.15 Klein koor en orgel. 20.35 „De Godsdienst en het moderne leven", cau serie. 21.00 Vcrzoekprogramma. 21.49 „De Ducdalf". 22.00 Buitenlands week overzicht. 22.15 Gram. muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.0J Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.30—24.00 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 22 December. Zon: op 8.46 onder 16.31 Maan: op 14.28 onder 7.27 21 December Vlissingen Terneuzpn Hansweert Zierikzec Wcmcldinge HUUÜ WATER u. 4-NAP U.+NAP 0.54 1.60 13.14 1.23 1.81 1.49 1.96 2.14 1.22 2.31 1-44 13.39 14.08 14.35 14.49 1.70 1-90 2.04 1.28 1.51 LAAG WATER u.NAP u.—NAP 7.08 7.40 8.18 8.05 8.18 1.79 2.01 2.16 1.50 1.74 1922 19.g5 2036 20.18 20-34 1.78 2.00 2.15 1.46 1.70 6. „Die kraan moet aardig verstopt zyn!" mompelde de maat, na dat hij de drie druppels water in het glas had op gevangen. Hy pakte een rietje, en peuterde er mee in de kraan, maar er gebeurde niets. „Wat heb ik nu aan myn baard hangen!" dacht de maat verbaasd. „Waar biyf je?" riep Kappie. „De kraan is verstopt!" riep de maat terug. Kappie wilde het zijne er van weten, en hij liep naar het vat toe, waar de- maat met een bezorgd gezicht voor gehurkt zat. „Wat zit je daar te peu teren!" zei Kappie. „Die kraan moet goed zijn! Die is al tyd goed geweest! Wat zou daar aan kunnen mankeren! er moetfiets anders aan de hand zyn! Ik zal dat wel eens even onderzoe ken!" Kappie lichttte de deksel van het vat op en tuurde naar binnen. „Maar dat vat is leeg!" riep hy. „Hoe kan dat? Het is helemaal leeg! Er moet ergens een lek zijn!" „Ja," zei de maat, „dan moet er een lek zyn! Natuurlijk!" en me {jrijp«*iJo<ge „Maar er kan geen lek zijn!" zei de maat, na even nagedacht te hebben. „Dan zou ik 't daar net gemerkt hebben! Ik heb immers zo pas myn jas en m'n baard gewassen en toen was er niets aan de handgeen .verstopte kraangeen lek „Wét zeg je?" riep Kappie. .,Je jas en je baard gewassen? Met water uit dit vat? En mag ik soms weten, hoeveel emmers je daar voor gebruikt hebt, stuurman?" Kappie keek de maat met een rood gezicht van opwinding aan. ,,Eh...es even denken," zei de maat. „Eerst m'n jasdaar heb ik...... ehik geloof vyf emmers voor gebrulWfc...... en toen m'n baardehéén, tweeja, twee em mers!" „Dus by elkaar zeven emmers!" zei Kappie met ingehouden woede. „En ze waren zeker he lemaal boordevol, nietwaar stuurman?" „Ja, ze waren helemaal vol!" zei de maat met een benauwde stem. „Natuuriyk!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 6