Raad van Middelburg vergaderde iachter gesloten deuren KLANKEN uit DE AETHER De verbetering van de Oosthavendam te Goes. Als het gaat om de Ijabak -dan JHIilbury shag^! Een gedwongen Huwelijk R 12 ZUID-BEVELANDSE C.B.T.B. HIELD CONTACTVERGADERING Abe gaat toch niet naar Italië KAPPIE en Je §rijp^vogcI PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURAN1 WOENSDAG 20 DECEMBER i!>."30. B. en W. achten de kraamkliniek practisch niet meer bruikbaar. Wordt rusthuis der Godhuizen verwaarloosd Tn een besloten zitting; van de Mid delburgse gemeenteraad ter bespre king van de genieentebegrotlng-1051, hebben enige leden B. en W. ge vraagd te onderzoeken, of door bij dragen of subsidies van derden, dan wel bijdragen van woongemeenten, de exploitatie van de Kraamkliniek niet sluitend kan worden gemaakt. Zy willen zich zelfs kosten getroos ten om de Inrichting geheel in orde te maken. Enkele leden waren het met B. en W. eens. dat thans de tijd gekomen is de. kliniek op te heffen. Dfiar de woningtoestanden niet meer zo groot zijn als kort na de bevrijding en ge durende de overstroming, is het mo tief voor instandhouding grotendeels vervallen. Anderen meenden echter dat, waar in Middelburg nog altijd 90 noodwoningen, 42 duplexwoningen een aantal maycrete- en vele kleine woningen zijn.'de inrichting zeker nog levensvatbaarheid heeft. De ca paciteit van het gasthuis laat niet toe een groot aantal bevallingen daar te doen geschieden, en de uitbreiding van het ziekenhuis zal nog wel enige tyd op zich laten wachten. B. en W. antwoordden, dat de op heffing van de kliniek niet alléén als bezuinigingsmaatregel wordt voor gesteld. doch ook omdat de medische adviseurs van de gemeente het be smettingsgevaar groot achten, mede omdat de houten barak gebreken gaat vertonen. Wanneer deze worden hersteld, moeten grote kosten wor den gemaakt. De inrichting wordt bestuurd door een vroedvrouw, die echter niet veel aanwezig kan zyn. De verpleegden zjjn dan toever trouwd aan een drietal ongediplo meerde krachten. B. en W. kunnen daarom de ver antwoordelijkheid niet langer dragen. Zij deelden mede. dat er reeds twee gegadigden zyn. die de barak voor 'n ander doel willen exploiteren. critiek op bestuur godshuizen Toen de begroting van de Gods huizen ter sprake kwam, vroeg een lid een regeling voor de behandeling en het vervoer van personen, die op straat een 'ongeval hebben gehad. Geantwoord werd, dat hierover een bespreking is gevoerd. Daarbij is 'n Eerste Kamer aanvaardde wijziging Loterijwet. De Eerste Kamer heeft gisteravond besloten om de heer Van Santen CC. P.N.) toe te staan vragen te stellen aan de minister van Economische Za ken^, betreffende de huurprijzen van - kamers en gedeelten van huizen. De vragen zullen worden gesteld in de week na Kerstmis. Het ontwerp wijziging loterijwet 1905 werd, nadat de heren Rip (A.R en Kolff (C.H.U.) verklaard hadden om principiële redenen te zullen te genstemmen. aangenomen met 23 gen 8 stemmen. suggestie gedaan, welke enige dui zenden guldens zal kosten, doch wel aannemelijk lftkt. Thans zal van de gemeente-geneesheer 'n plan worden gevraagd, waarbij deze suggestie wordt uitgewerkt. Enkele leden waren van mening, dat het bestuur der Godshuizen te veel zijn aandacht laat vallen op het Jasthuis en het tehuis voor bejaar- en verwaarloosd. De manier van verzorging is niet goed. de ouder wetse wijze van regeren werkt daar aan mee, zo meende men. De outil lage laat te wensen over. Een lid, dat van zeer nabij met de Godshuizen bekend is. merkte op, dat het tehuis oud is en dat het niet altijd mogelijk is gebleken, geschikt personeel te vinden. Anderen ver klaarden, dat er ondanks die moeilijk heden toch wel „warmte" in een der gelijke inrichting kan zijn. Is het niet mogelijk een behoorlijke verzorging te geven voor de huidige verpleeg- prijs. dan moet deze worden ver hoogd. S.s. Rijndam te water gelaten. Op de werf van Wilton Feyenoord te Schiedam is Dinsdag het s.s. Rijn dam te water gelaten, bestemd voor emigrantenschip. Aan de bouw van de Rijndam hebben 700 man gedu rende anderhalf jaar gewerkt. Er moest met handkracht 550 ton staal en 20.400 nagels aan boord worden gebracht. Mevr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, echtgenote van de Ne derlandse vertegenwoordiger in de Noord-Atlantische organisatie hakte de laatste beletselen weg. B. en W. wijzen elke verantwoor delijkheid van de hand. b. en W. van Goes delen t.a.v. het nadere voorstel tot het verbeteren van de Oosthavendam de raad nog mede, dat zij, terwille van een spoedige uit voering, in het door Ged. Staten ten hoogste toegestane bedrag van 35.000 berusten, doch bij hun aan vankelijke mening blijven, dat door verwerking van dit bedrag geen .af doende oplossing wordt verkregen. Ongetwijfeld zal op de lange duur het gemeentelijk inzicht juist bevon den worden, zo wordt opgemerkt. Daar in de loop van de jaren opnieuw aanvulling van het bestortingsmateri- aal zal moeten plaats vinden, zal op de duur de door Ged. Staten voorge stelde wijze van werken duurder zijn. In de brief van Ged. Staten werd er enerzijds op gewezen, dat de thans be nodigde aanvullingen normale ver schijnselen zijn, terwijl er anderzijds de aandacht op wordt gevestigd dat de gemeente gehouden zal zijn elk jaar in de zomer een onderhoudspost voor de Oosthavendam te verwerken. Daar uit blijkt dat. indien dit onderhoud wordt gekapitaliseerd, men tot een bedrag komt, dat, indien dit werd gevoegd bij het oorspronkelijk voor de verbetering van de dam bestemde bedrag, deze zodanig had kunnen worden geconstrueerd, dat van verder onderhoud praetisch geen sprake meer geweest zou zijn. Ten aanzien van de bestorting van een ton per m2, menen B. en W.. dat deze voor een zinkstuk dat horizon taal ligt, voldoende en gebruikelijk is. Voor een damtalud. dat onder bijna 45 helling is komen te staan is het duidelijk, dat de gewichtsverhoudin gen geheel anders komen te liggen en het doet dan ook enigszins onlogisch aan. dat men de berekeningen voor de bestorting van zinkstukken volgt voor het opzetten en bestorten van taluds. B. en W. menen goed te doen de raad hierop te wijzen, daar bij verder voordoende calamiteiten de verant- n nieuwe edele drank iw w» woording niet ligt bij B. en W. doch bij de adviseurs van het college van Ged. Staten en bij dit college zelf. De hoop wordt uitgesproken, dat de ziens wijze van Ged. Staten juist zal zijn, doch B. en W. wijzen elke verant woording van de verdere gang van zaken van de hand. k.n.v.b., afd. zeeland boekte 7000ste lid Juist nog; voor het einde van het kalenderjaar werd het 7000ste lid ingeschreven by de K.N.V.B., afd. Zeeland. De oude garde zal zich on- fetwijfeld nog herinneren de kleine .V.B. en met vreugde constateren, dat thans een r'espectabel ledental is bereikt en dat de afdeling Zeeland thans tot in de kleinste gehuchten van onze provincie is doorgedrongen. De eer het 7000ste lid te zijn komt r.oe aan Dirk te Bruyne te Middel burg, die op 18 dezer als lid van de bond werd genoteerd. 1 LICHTE VIRGINIA SHAG door hAary Burchell DONDERDAG. Ter herdenking van het feit. dat het honderd jaar geleden is. dat de Franse romanschrijver Honoré de Balzac stierf, wordt vanavond uitge voerd als hoorspel „Eugénie Grandet' <H. I 21.15). Het Radio Plülharmonisch Orkest, onder leiding van Eduard Fllpse, speelt de Symphonle in D groot van Haydn en „Tod und Verklürung" van Richard Strauss. (H. I 21.15). Hilversum I. 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11,00 KRO. 14.0ft-24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15^Morgengebed en litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de vrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Gram. muziek. 9.40 School radio. 10.00 Gram. muziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Omroeporkest. 14.00 Promenade-orkest. 14.30 Voor de vrouw. 13.25 Koperkwartet. 15.40 Kerstwijdings- dienst. 16.30 Zenderslulting. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Land- en tuinbouw-cau- serie. 18.45 Kerstboodschap. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard". 19.30 „In dienst van het. Vaderland". 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. ,20.05 Radio Schaakwedstrijd Noorwcgen-Nederlaid. 20.06 Familie-oom- petltic en spraakwaterval. 20.10 Gcvnr. programma. 22.10 Gram. muziek. 22.13 Buitenlands overzicht. 22.33 Kerkkoor en Bachkoor. 22.43 Avondoverdenking. 23 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. Hilversum II. 298 m. 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgen wijding. 9.25 Gram. muziek. 9.30 Populair concert. 10.30 „De Antwoord-man". 10.45 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. muziek. 11.45 Js er iets nieuws onder de zon?", causerie. 12.00 Mctropolc orkest. 12.30 Land- en tuln- bouwmededelingen. 12.33 „In 't spionne tje". 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 AVRO-Allerlei. 13.20 Zang en pla no. 13.45 „U kunt het geloven o£ niet". 13.50 Gram. muziek. 14.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. muziek. 13.00 Voor de zie ken. 16.00 Orgel en accordeon. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- praatjes. 18.30 Dansorkcst. 19.00 Voor burger en militair. 19.10 Orkestconcert. 19.45 „Opvoeding tot Staatsburger", cau serie. 20 00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20,15 Radio Philhsrmonisch orkest. 21.lft ..Eugenie Grandet". hoorspel. 22.45 Vo caal Dubbelkwartet. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram. mu ziek 111 „Je zou kunnen proberen, de toestand die je zelf in het leven hebt geroepen een eerlijke kans te geven. Zend Mar- cia weg. Wijwij zijn gelukkig ge weest voor zij weer op het toneel ver scheen". En een ogenblik verborg ze haar gezicht in haar handen. „Dat weiger ik absoluut", zei hij en zijn stem werd hard. Des te harder, vermoedde ze, omdat hij licht ontroerd was. „We draaien in een kringetje rond, Teresa. Marcia is de vrouw die ik begeer en door een reeks vergissingen net spijt me dat ik je eraan moet herinneren een jniet al te nette handelwijze van jou. is zij van mij afgehouden. Ik wens dat niet te accepteren". „Het.het hangt dus niet van jouw beslissing af?" vroeg ze zacht. „Wat bedoel je?" „Als ik weiger van je te scheiden, kan je niet met Marcia trouwen". Al haar wilskracht was nodig om de toestand in zulk een onbarmhartig licht te zetten en ze voelde zich ziek van angst worden, toen ze zijn gezicht zag verduisteren. „Wil je zeggen, dat je definitief wei geld: van me te scheiden?" vroeg hij koud. „Ja, dat wilde ik je zeggen". „Maar jij kleine gek, je denkt toch niet dat je me hierdoor bij je kan houden?" „Het zal je van Marcia af houden", zei Teresa haast fluisterend. „Dat zal het helemaal niet". Ze had in zijn stem nog nooit deze ijskoude toorn gehoord en ze kon haast niet ge loven, dat zij het was, die deze toon uitlokte, „Als jo in een scheiding toe stemt", zei hij, kan alles zonder schan daal tot stand komen. Maar als je wei gert, hoef je niet te denken, dat dit Marcia en mij van elkaar zal houden". „Wat bedoel je?" ze staarde hem weer met wijdopen angstogen aan. „Ik zou er maar geen proef mee ne men, Teresa", raadde hij haar rustig aan. „Marcia en ik zullen heel wat be ter tegen zo'n situatie opgewassen zijn dan jij", „EllZe strekte haar hand naar hem uit, ze wist zelf niet of het sme kend of afwerend bedoeld was. „Denk er maar eens over na", zei hij koel. „Je zult zien, dat een scheiding zonder opschudding voor allen het beste zal zijn". En voor ze nog iets kon zeggen was Advertentie. tegen rheumatiek DoeltrcHcnd Onschadelijk Gemakkelijk in lm nemen Prectlsch smakeloos Tegen spier-, zenuw- en gewrichts- rlieumatiek, spit, ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen. Het feit, dat in R 12 (Salicylamide) de voor de nevenverschijnselen verantwoordelijke zuurgroep ontbreekt, maakt het mo gelijk de voorgeschreven dosis zonder bezwaar in tc nemen. Kuurverpakking, Infu 48 tabletten. Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. hij de kamer uitgegaan. ?sTiet dat er voor Teresa nog iets te zeggen was overgebleven. Toen hij verdwenen was, zonk zij terug in haar stoel en sloot de ogen. Ze voelde zich niet flauw vallen, maar ze beefde hef tig. nu ze zich niet meer behoefde te beheersen en ze kreeg een gewaarwor ding van ijzige koude. Hij heeft niet werkelijk gemeend wat hij gezegd heeft, zei ze tot zichzelf. Hij noch Marcia zouden een openlijk schandaal wensen in dc stad waar ze zouden moeten blijven wonen. Maar ze kon zichzelf niet geheel overtuigen. Ze gaf er zich rekenschap van. dat zij allen de grenzen van het gewone alledag-leven hadden over schreden. Dit is iets wat andere men sen overkomt, maar nooit jezelf, dacht Teresa angstig. Ik weet niet wat er nu moet gebeuren. Het is best wanneer het gebeurt'in een toneelstuk of in een boek. dan heeft iemand de oplossing al klaar liggen. Maar als je die zelf moet uitvinden. (Wordt vervolgd). ^Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. I Doet de Jeuk bedaren en I doodt de ziektekiemen, I I zodat de huid zich kan 1 herstellen. Amsterdamse Beurs. 18 Dec. Dec. Nederland 1947 (3%) 3 96% 96% dito 1937 3 95 Va 95% Dollar-lening 1947 3% 96% 96% Investeringscei t. 3 96% 96% Nederland 196264 96'.2 96% Nederland 1962—64 96 Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Spa ore af 100 2Vi>c'< 1Ó0 Indië 1037 A 3 94 93% Groothoek 1946 3 95% 95% Nat. Hand. B 77 Va 79 Ned. Handelmij. 1411a 141% AKU 163 163% Bergh's Jurgens 315 314 Calvé-Delft 125 124 Centrale Suiker 168 170 Kon. Ned. Hoogovens 141 142% Unilever 217% 2111! k Ned. Kabelfabriek 232 Philips 224! a 224 Wilton Feyenoord 152 151 Biliton 226 227 Kon. Petrol. Mij. 289% 289'% Amsterdam Rubber 114 Va 115 H.A. Lijn 176% 177 Kon. Paketvaart 110 114 Ned. Scheepv. Unie 144% 146% Rotterdamse Lloycl 144% 146% Stv. Mij. Nederland 156 158% Handelsver. A'dani 107% 108% Deli Batavia Mij. 106% 107% Deli Mij. 97 99 Anaconda 39% 40 Bethlehem Steel 48% 49 General Motors 96 92% Kennecot 77% 78% Shell Union 56% 56% Baltimore Spw. 19 Miss K.T. Spw. 8% New York Cent. Sp. 20% 21% Pennsylvania 22 22% Met het naderen van de Kerstdagen schijnt de affaire ter beurze eerder ver der in te krimpen. De koersen weken aanvankelijk maar zeer weinig bij die van Maandag af en voor zover het dc internationale waarden betreft, gold dit ook voor het verdere verloop van de markt. Unilever b.v. zette iets hoger in maar belandde weldra op het vorige nt- veau. De heer H. M. Gerbrandy behandelde aetuële landbouwproblemen. Leden van de C.B.T.B., Chr. Plattelandsvrouwenbond, C.B.P.D. en C.J.B. T.O. luidden zich Dinsdagmiddag verzameld in „De Prins van Oranje" te Goes, waar de afdeling Zuid-Beveland van de Zeeuwse C.B.T.B. een con- taetvergadering hield. Als spreker trad op de. heer H. M. Gerbrandy, voor zitter van de Friese C.B.T.B. De voorzitter van de afdeling Zuid- Beveland van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond, de heer K. J. Dominicus, opende met gebed en een kort welkomstwoord de vergade ring en gaf direct daarna het woord aan de heer H. M. Gerbrandy. Het onderwerp, dat de heer Ger- brandv. behandelde was „Inzicht- Uitzicht". Spr. zeide, dat vele jonge ren tegenwoordig weinig perspectief in het leven zien en het uitzicht vol komen hebben verloren. Materieel en idealistische waarden zyn verloren gegaan, doordat de materiële toe standen momenteel niet al te best zijn. Er is geen uitzicht meer voor de jongeren en zij hebben bij gebrek aan uitzicht, inzicht nodig. Voorop komen echter nog altijd de geeste lijke en daarna de stoffelijke waar den. Ook de ouderen lijden onder die uitzichtloosheid van het leven. Spr. wees er op, dat vele jongeren eigen lijk hun geluk niet meer zien en niet meer willen zien. Zij moeten het uit zicht niet verliezen, als het materi ele geluk niet dadelijk voor het grij pen ligt. zelfstandigheid De heer Gerbrandy bracht ook de zelfstandigheid van de boer naar vo ren, een zelfstandigheid welke nog steeds gewenst wordt. Zelfstandig heid is in alle betrekkingen en op alle gebied maar zeer betrekkelijk en op agrarisch gebied is de zelfstandig heid van de boer tegenwoordig denk beeldig door do overheidsmaatrege len. Spr. drong er bij de jongeren op aan, dat zij niet bij de pakken neer moeten zitten en de handen uit de mouwen te steken. Hij waarschuwde de ouderen er voor bij de jeugd geen illusies te wekken, welke nooit ge honoreerd kunnen worden. naar de industrie Het platteland noemde spr. de voe dingsbodem voor de cultuur en het is de taak van de jonge mensen de cul tuur voort te dragen. Op het plat teland is er een geboorte-overschot. Daarom moeten de jonge boeren niet op het bedrijf blijven plakken, maar in de industrie werk zoeken. Ook voor de meisjes is er in de in dustrie-centra nog voldoende werk. De belangstelling van het volk gaat nu ook meer uit naar het belang van de landbouw dan vroeger en van re- LEZERS SCHRIJVEN... ruiming graven te middelburg. Als ik het raadsbesluit betreffende de algemene begraafplaats te Middel burg goed begrepen heb, zullen dc graven, die ouder zijn dan 30 jaar. ter besparing van de uitbreidingskosten worden geruimd. Dit besluit zal vele stadgenoten, die het graf van hun ge liefde doden nog kunnen aanwijzen en bezoeken, pijnlijk hebben getroffen. Ik geloof dc tolk van velen te zijn, wanneer ik de hoop uitspreek, dat als nog op dit besluit teruggekomen wordt. Middelburg. G. van S. verbanddoos was leeg. Op tal van plaatsen ziet men thans de bekende E.H B.O.-verbandtrommel- tjes, in trein of tram en ook in de bus sen van de N.V. Stoomtram Walche ren. Edochonlangs zat ik in de bus naar Goes met een kennis over deze vooruitgang te praten, toen ons oog viel op zo'n verbanddoos, waarvan het deksel door een trilling, veroor zaakt door het starten van de motor, was opengevallen. Wij zagen toen tot onze grote teleurstelling, dat"deze doos leeg was. Weg was ons vertrouwen in die verbanddoos. Ik vraag mij nu af: is er geen contróle op en hoe staat het met de verbanddozen in de andere bussen? Amemuidcn. b. B. geringszijde is medewerking verkre gen. Spr. wees in dit verband op de inpolderingen, maar aan de andeic kant gaat ook weer land verloren voor belangen der industrie. Voor mensen, die zich beslist op het plat teland willen vestigen, is er een uit weg in de emigratie- Emigratie moet echter op de laatste plaats komen, want hiermede gaan de beste krach ten van ons volk voor het eigen land verloren. Na een korte pauze beantwoordde de heer Gerbrandy op uitvoerige en duidelijke wijze de gestelde vragen. Hij sloot de vergadering met gebed. Abc Lenstra heeft besloten niet in te gaan op het profcontract, dat dc club „Florentina" uit Florence hem heeft aangeboden. Dinsdagmiddag zouden de bemidde laars van de Italiaanse profclub bij Lenstra terug komen om „antwoord te halen". Hoewel de verleiding groot was, heeft de Fries besloten in Hee renveen te blijven. Alle voor- en na delen heeft hij tegen elkaar afgewo gen, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de nadelen het wonnen. Abe, die thans 30 jaar oud is, zeide niet graag uit zijn omgeving te ver trekken. Bovendien zou hij zijn baan verliezen, waardoor het risico hem te groot is geworden. Prachtig' debuut van Rijvers als prof. In enthousiaste en prijzende be woordingen beschrijft het Franse sportblad L'Equipage het debuut van Kees Ryvers in het Franse beroeps voetbal. Met niet minder dan 51 won St. Etienne, de nieuwe club van de Bredanaar, op een bevroren en glad veld, van Rijssel. Er was nog een debutant in deze wedstrijd, en wel de Deen Jensen, die onlangs voor Kyssel tekende. Ook de Deen speelde rechtshalf, hetgeen het maken van een vergelgking verge makkelijkte. In enkele bladen was voor de wedstrijd gesproken van een duel RijversJensen, maar daarvan kwam niets terecht omdat, zoals L'Equipe het uitdrukte, Jensen niet in de schaduw van de Nederlander kon staan. Feestdagen zijn dure dagen voor een huisvrouw TOr wordt natuurlijk iets extra's gedaan en dat brengt extra uitgaven mee. Gelukkig maar, dat er aan Uw extra uitgaven bij De Gruyter extra cassabons zijn te verdienen. Juist in deze dure dagen is het winkelen bij De Gruyter voor U van bijzonder veel voordeel. Van elke gulden, die U aan De Gruyter' artikelen besteedt, komt er een dubbeltje weer bij U terug. Is dat niet een uit komst juist nu? 21 December Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge hoog water u.+nap u.-j-nap 12.09 1.51 1.81 1.96 1.31 1.51 LAAG WATER U.NAP U.NAP 0.22 0.49 1.08 1.24 12.37 13.01 13.24 13.42 1.71 1.83 1.13 1.34 5.54 6.25 7.03 7.01 1.48 1.70 1.85 1.24 1.46 18.23 18-55 1932 19-20 19-28 1.72 1.93 2.09 1.45 1.71 5. Kappie vond dat hij lang genoeg aan het stuurrad had gestaan. Hij had al een paar keer: „Maatgeroepen, maar geen antwoord ge kregen. Dat kwam om dat de maat toen in zijn hut was om zijn baard droog te wrijven en uit te kammen. Kappie wond zich hoe langer hoe meer op, toen liij geen antwoord kreeg. „Waar is die klont nu weer!" dacht hij. „Zeker weer in de machineka mer om bij de meester te staan leuteren! Ik zal hem de waarheid eens gaan zeggen., de klont!" Kappie zette het stuur vast, wat zonder gevaar kon, omdat de zee zo mooi glad was, en omdat er in de verste verte geen tegenligger aan kit'am. Kappie was nog maar net van het trapje van de brug afgedaald, of hij hoorde een deur slaan en iemand vals fluiten van: „Sinter klaas Kapoentje!" Even later kwam de maat met zijn schone, witte baard te voorschijn. „Waar zat je, kerel!" riep Kappie. „Ik heb je wel vier keer geroepen! Ik heb er een dro ge keel van gekregen! Haal me een "'as wa ter, klont!" „Ik... eh... was in mijn hut!" zei de maat, die van Kappie's boze gezicht was geschrokken, „en ik heb mijn jas en..." „Geen praatjes!" bulderde Kappie. „Wan neer ik je roep, kan je komen. Uit! En haal me nu als de haaien een glas water!" De maat haalde gehoorzaam een glas uit de kombuis, en liep er mee naar het drinkwater- vat. Hij draaide de kraan open, en er kwam een dun straaltje uit. „Vreemd!" dacht de maat. „De kraan is zeker verstopt! Ik zal er dadelijk even een rietje doorheen steken!" Het glas liep langzaam vol, en toen bracht de maat het naar Kapptof, die het water in een paar teugen opdronk. „Dat doet de mens goed!" zei Kappie. „Haa! me nog maar een glas, kerel!" De maat liep weer terug naar het vat, draaide de kraan open, en toen kwamen er tot zyn verbazing nog maar drie druppels water uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4