Rijksveeteelt- en zuivelconsulent van Zeeland vertelt JIMMY BROWN, sportheld no. 1 „Ik had de wind reusachtig in de zeilen" Zeeuwse Almanak HUISVUIL TE VLISSINGEN WORDT GEC0MP0STEERD POSITIE VAN NEDERLAND IN DE VER. NATIES ZEER GOED WOENSDAG 20 DECEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bij het afscheid van de heer C. Zwagerman. Met Ingang van 1 .Januari 1951 legt de heer C. Zwagerman te Middel burg, die In geheel Zeeland een grote bekendheid geniet als Rijksveeteelt en Zuivelconsulent, deze beide functies neer om opgevolgd te worden door jr. W. L. Harmsen, eveneens te Middelburg, die reeds sedert Mei 1948 als adjunct-consulent in Zeeland werkzaam is. De heer Zwagerman sluit daarmede een buitengewoon fraaie en vrucht bare loopbaan af. Sedert hy in 1906 op 22 jarige leeftijd naar Zeeland kwam als zuivelconsulent van de Zee uwsche Landbouw Maatschappij is hjj onafgebroken werkzaam geweest in het belang van de Zeeuwse zuivelbe drijven en de Zeeuwse veeteelt. Wat hjj tot stand bracht of op grond van zijn waardevolle adviezen tot stand kwam, is van zeer grote betekenis geweest voor de welvaart van de Zeeuwse boerenstand. Maar ik heb de wind dan ook in de zeilen gehad, merkt de heer Zwager man op, als wij met hem een terug blik werpen op die lange loopbaan in Zeeland. Ik vond hier een soli de agrarische bevolking, die dank zij een overgeleverde diepgaande erva ringskennis op hoog peil stond. Ik kwam in een periode, waarin het landbouwonderwijs een steeds hogei'e vlucht nam, omdat de boeren zelf tot de conclusie kwamen, dat theore tische kennis naast ervaringskennis onmisbaar was. En ik kwam in een tijd, waarin de landbouw-organisatie ontstond. Toen ik hier arriveerde be stond er alleen de Zeeuwsche Land bouw Maatschappij, thans hebben we daarnaast de C.B.T.B., de L.T.B., en de N.C.B. Ook de landarbeiders organiseerden zich in die jaren en werkten zich langzaam maar zeker omhoog, terwijl ten slotte de coöpe ratie een sterk stimulerende factor werd in het boei'enleven in Zeeland. Dat waren de fundamentele dingen, die mij het werken in Zeeland zo ge makkelijk en prettig maakten. Ik heb de tijdsomstandigheden geweldig mee gehad! BIJ DE Z.L.M. BEGONNEN. De heer Zwagerman vertelt van zijn geboorteplaats Hauwert, een vlek in West Friesland, waar hjj in 1884 het levenslicht aanschouwde. Hij doorliep er de lagere school en kreeg er van het hoofd dier school en de dominé Mulo onderricht. Met dat di ploma in zijn zak ging hij naar de Middelbare Landbouwschool te Wa- geningen, vijftien jaar oud. In drie jaar tijd werkte hij dit onderwijs ai en in Januari 1903 was hij reeds as sistent van de Zuivelconsulent voor Zuid Holland. Weer gingen drie jaar voorbü, toen brak de Zeeuwse tyd voor de heer Zwagerman aan: in No vember 1906 benoemde de Z.L.M. de toen twee en twintigjarige tot zijn zuivelconsulent. Nog altijd ben ik dankbaar, dat ik bij de Z.L.M. begonnen ben, zegt de Stichting voor de Landbouw tegen export van eieren naar Engeland. TENZIJ BEVREDIGENDE PRIJS WORDT VERKREGEN. In verband met de handelsbespre kingen met Engeland welke binnen kort zullen plaats hebben, heeft de pluimvee-commissie van de Stichting voor de Landbouw zich opnieuw be raden over de vraag van de export van eieren naar dit land. De commis sie is van oordeel, dat ook dit jaar geen contract met Engeland tot het leveren van eieren moet worden ge sloten. Alleen indien dit land een prijs zou willen betalen, die de pro ducent een prijs van 11% cent garan deert, zou de overheid naar de mening van de pluimveecommissie mogen overgaan tot het afsluiten GEEN LICHT IN DE DONKERE DAGEN Het worden ditmaal donkere, don kere dagen voor Kerstmis. Juist in de periode, waarin het licht feestelijker is dan ooit, komt het barre bevel om de straatverlichting te beperken, de lichtreclames uit te doven en zelfs in de huiskamers nog sterker te beper ken, dan in de piekuren al noodzake lijk is. Het heeft overigens een haar ge scheeld, of er was een bevel uit Den Haag gekomen om ook de Kerst boom verlichting uit te laten dit jaar. Zo luidt de mare. Zover is het niet gekomen. En dat is maar goed ook. Want zou iemand in Zeeland zijn Kerstboom hebben uitgelaten? Als de stroomdistributie dddrvan had moeten afhangen, was ze reeds bij voorbaat een feit geweest. heer Zwagerman. Als man van de Z.L.M. vond ik bij de boeren overal een open deur, ik was jong en groen, ik kende Zeeland niet, maar de Z.L. M. leverde mij de onmisbare relaties. En dat was van betekenis in een ge bied waar de landbouw zo gevarieerd is als hier, vooral toen ik in 1908 ook belast werd met het behartigen der veeteeltbelangen. DE SPECIALISATIE. Deze laatste opdracht gaf de thans scheidende consulent gelegen heid te profiteren van zijn niet-ge- specialiseerde opleiding. Er zijn krin gen in Nederland, waar men die specialisatie noodzakelijk achtte, er zijn andere kringen, die juist een al gemene, veelzijdige scholing toe juichten. We hebben de periode van de zeer sterke specialisering achter de rug: in de crisisjaren van 1930— 1940 ontstonden de provinciale Colle ges van Consulenten, die coördinatie brachten, zonder de voordelen van de specialisatie verloren te laten gaan. BOTERFABRIEKEN „DEDEN" HET NIET. Ik begon dus als zuivelconsu lent voor de Z.L.M. en toen dit con sulentschap in 1913 beëindigd werd, werd ik Rrjkszuivelconsulent, tevens belast met de veeteeltzaken. In het begin is natuurlijk al mijn aandacht naar de zuivel uitgegaan. Overal werden zo sedert 1890 zuivelfabrie ken opgericht en ook in Zeeland pro beerde men dat. Maar in 50 jaar zijn er 17 op de fles gegaan en da.t kwam omdat enerzijds de melkveebezetting in Zeeland te dun was, anderzijds de boerinnen vonden, dat de zuivel een kwestie van de boerdery en niet van de fabriek was. Ze noemden me toen de „botervent", een bewys, dat mijn actie voor een zuivelfabriek niet ovei-al in goede aarde viel. In 1916 werd eindelijk de Middelburgse fa briek opgericht: het werd een lij densgeschiedenis. Maar toen er in de Europese tekenwedstrijd voor kinderen van 8 tot 15. Europese samenwerking moet in beeld gebracht worden. Alle kinderen van acht tot en met vijftien jaar uit de Marshall-landen kunnen meedoen aan een teken- en kleurwedstrijd, welke door de E.C.A., het administratieve orgaan voor de uitvoering van het plan Marshall te Parijs, wordt georganiseerd. Het doel van de wedstrijd is om bij de jeugd de gedachte van de Europese samenwer king levendig te maken. In elk land zal eerst een voorwedstrijd worden gehouden. Aan ieder kind zal een boekje wor den uitgereikt, waarin op eenvoudige wijze wordt verteld, wat met Europese samenwerking wordt beoogd. Aan de hand van dit verhaal kunnen de kin deren hun eigen voorstelling van de Europese economische samenwerking in beeld brengen. De inzendingen van de eerste vijf tien prijswinnaars worden naar Parijs gezonden, waar ze worden gevoegd bij de beste inzendingen van de kinde ren uit andere Marshall-landen. De drie hoofdprijzen bestaan uit een be zoek aan Rome, Parijs of Londen. De reizen worden gemaakt in gezelschap van een der ouders of van iemand door hen aan te wijzen. Hoe het spookte in de Golf van Biscaje. PASSAGIERS VAN „LANGKOEAS" HADDEN EEN ANGSTIGE REIS. De „Langkoeas" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd is een der eerste schepen geweest, dat kans heeft ge zien de vliegende storm in de Golf van Biscaje te ontvluchten. De gezagvoer der, kapitein G. H. van Manen, kwam er rond voor uit, dat hij in zijn 33- jarige zeemansloopbaan nog nooit dergelijk noodweer had meegemaakt. Er stond, zo zeide hij, een angstwek kende deining. De passagiers spraken van fantastisch hoge golven en van een orkaan, die zo fel was. dat als het schip eenmaal over de rug van zo'n golf was gekomen, het plotseling met ongekende snelheid naar de diepte schoot, om even later opnieuw opge nomen te worden. Enkele passagiers hebben de nacht van de hevigste storm zittend op de trap doorgebracht, zich vastklampend aan de leuning, de zwemvesten om. Een andere passagier was dermate van streek, dat hij midden in de nacnt de hut van de hofmeester kwam bin- nenstrompelen en riep: „We vergaan, we vergaan". De „Langkoeas" moest dagen lang bijgedraaid liggen, maar werd gelukkig bewaard voor de moei lijkheden. waarmee andere schepen in zijn nabijheid te kampen hadden. Zo dra de elementen het enigszins veroor loofden, gaf kapitein van Manen or der de reis naar Rotterdam voort te zetten, al viel dit niet mee, want ook nog in het Kanaal en trouwens de ge hele reis naar Rotterdam gierden de sneeuwstormen om het schip heen. dertiger jaren een goed bestuur kwam en een goede directeur, toen bleek, dat het wel degelijk goed ging! Later zijn er nog drie fabrieken bij- fekomen, in Kloosterzande, Aarden- urg en IJzendijke en zij bestaan nog altijd. Tussen haakjes: Wemeldinge heeft de oudste zuivelfabriek van Zeeland: die bestaat al meer dan vijftig jaar! OP DE BRES VOOR DE ZEEUWEN! De heer Zwagerman kan eindeloos belangwekkende herinneringen opha len. Hij vertelt van de stichting der Melkfederaties, die boeren en slijters en publiek een redelijke melkprijs garandeerden, van de cursussen, die in kaasbereiding gaf, van de orga nisatie der melkcontróle, van zyn samenwerking met de Provin ciale Gezondheidsdienst voor Dieren, de stichting van niet minder dan 70 geitenfokverenigingen, die vooral voor de landarbeiders van betekenis was, van de schapenfokkerij, de var kensfokkerij, van het onderwijs, dat hij gaf aan tal van instellingen, enz. enz. De interviewer bedenkt dan daarbij tevens, dat de heer Zwagerman bij dit alles bovendien nog kans zag een froot aantal brochures over vakon- erwerpen te publiceren, dat hij in 't werk van Landbouwherstel een be langrijk aandeel had, en zeer vele en intensieve bemoeiingen op het gebied van de vei-goeding der materiële oor logsschade had als voorzitter van de Vereniging van Oorlogsgetroffenen. Hij stond voor de Zeeuwse gedupeer den op de bres! Als iemand op een werkzame, vruchtdragende loopbaan mag terug zien dan voorzeker de thans schei dende Rijksveeteelt- en Zuivelconsu lent voor Zeeland, de heer C- Zwager man. ZEELAND: DRIEVOUDIG MOOI. Ach, zo besluit de heer Zwager man, vergeet niet, dat ik herhaal, dat Zeeland een prachtig land is om te werken. Het is mooi, met zijn pol ders, zijn dijken, zijn duinen. Het is ook agrarisch mooi met zijn ge mengde bedrijven en zijn bouwboe- ren, die zoveel ontwikkelder zijn dan de zuivere weideboeren. Ende Zeeuwen zijn een mooi volk, de ge sloten mensen van Walcheren even goed als de felle Schouwenaren en de gemoedelijke mensen uit Zeeuwsch Vlaanderen en de trouwe Bevelan ders. Als je, behalve de tijdsomstan digheden zo het milieu mee hebt, als ik, dan is het werken een genot! „Koning" Tlilalf was de Friezen het afgelopen weekeinde gunstig gezind. Zjjn kille adem 1 onder water staand land tot prachtige ijsbanen. Dat de Friezen hiervan een dankbaar gebruik smalle ijzers onder te binden, bewijst deze foto. Eerste installatie in Nederland. De gemeente \Tissingen zal waarschijnlijk de eerste gemeente in Nederland zijn. die een volledige composteringsinstallatie voor het ver werken van huisvuil zal oprichten. B. en W. van Vlissingen hebben daartoe thans voorstellen bjj de ge meenteraad ingediend. De installatie is ontworpen door ir. Weststrate, directeur van de NA'. Yuilafvoermaatsehappij „V.A.M." te Wijster (Drenthe) en zaJ onder zyn toezicht worden gebouwd bij de firma Bakker en van der Vorm te Schiedam Aangenomen wordt, dat met de ma chine 75 van het vuil tot compost kan worden verwerkt. B. en W. over wegen voor de afname van deze com post een contract te sluiten met een belanghebbende, die het product vijf tien jaar lang wil afnemen. De prijs voor de compost bedraagt thans vol gens mededeling van ir. Westrate 5.20 per ton, maar veiligheidshalve begroten B. en W. de opbrengst op ƒ3 per ton. De installatie zal f 102.500 kosten, terwijl voor grond men wil de in richting op een terrein bij de huidige belt plaatsen voor een kipkarren- Interview met dr. van Heuven Goedhart. De leider van de Nederlandse delegatie bij de Ver. Naties, dr. van Heu ven Goedhart, heeft in een radio interview als zyn mening te kennen ge geven, dat de tegenslag in Korea de Ver. Naties geen afbreuk hoeft te doen. De jongste algemene vergadering had in elk geval de vastbesloten heid van de 50 landen om het hoofd te bieden aan agressie tot uitdrukking gebracht. Dat was een stap voorwaarts, ongeacht de resultaten in Korea- Di-. van Heuven Goedhart is door de Assemblee aangewezen als de eerste Hoge Commissaris der V.N. voor vluchtelingenzaken. Het hoofd van de Nederlandse de legatie was van mening, dat de posi tie van Nederland sedert de oplossing van de Indonesische kwestie zeer veel beter was geworden. De Nederlandse regering kan tevreden zijn over de mate waarin Nederlanders thans be trokken worden in allerlei niet strikt Nederlandse Zaken, zo zeide hij, en de Nederlandse houding in het alge meen heeft in vele kringen waarde ring gevonden. Hij wees er op dat Nederland tot lid van de V.N.-com- missie voor Korea en tot lid van de vijftienlanden commissie inzake vrij heid van voorlichting benoemd was en dat de Nederlandse delegatie tij dens deze assemblee meermalen door andere delegaties was uitgeno digd, ontwerp resoluties mede in te dienen. Dr. van Heuven Goedhart prees de eensgezindheid van de Nederlandse Overkoepelend verbond van werknemers in transportbedrijf. In het buitengewoon congres van de Centrale Bond van Transport arbei ders te Utrecht is met algemene stem men besloten toe te treden tot het Verbond van Werknemersverenigin gen in het Nederlandse Vervoerswe zen. Voorts werd besloten de naam van de bond te wijzigen in „Centrale Bond van Werknemers in het Trans portbedrijf". (C.B.T.). delegatie, die het over de aan te ne men houding ten aanzien van kwes ties op de agenda der Assemblee al- tyd zo geheel eens was, dat geen en kele keer over iets behoefde te wor den gestemd. In verband met Korea merkte hij op dat er een „redelijke kans" op een staken van het vuren bestaat. Hg noemde de samenstelling van de groep van drie welke thans onder handelingen hiertoe voert „uitermate gunstig" daar Rau, Pearson en Ente- zam alle drie een hoog aanzien ge nieten en voortreffelijk geschikt zyn om de moeilijke taak uit te voeren. Sprekende over zyn eigen nieuwe positie als Hoge Commissaris voor vluchtelingen deelde dr. Goedhart mede, dat hij als „internationaal ambtenaar" op 1 Januari zal moeten aftreden uit alle Nederlandse func ties inclusief het lidmaatschap van de Eerste Kamer, hoewel het parle mentaire werk hem zeer dierbaar was. Alleen hoopt hg lid te kurmen blijven van het bestuur van de stich ting Het Parool waartoe hij voor het leven benoemd is. Het stemde hem tot dankbaarheid, dat hij van leiders van de Amerikaanse delegatie (die zyn tegencandidaat Kingsley had ge steund), hartelijke gelukwensen by zijn benoeming had ontvangen. Het Hoge Commissariaat zal uit dertig tot veertig personen bestaan met vertegenwoordigers in Parys, Rome, Bonn en Washington. Het totaal aantal vluchtelingen waaraan het Hoge Commissariaat zijn aan dacht zal moeten wijden is, "zo zeide hy, zelfs niet bij benadering te schat ten. stortbunker enz. nog een uitgaaf van f 17.500 nodig zal zijn. De totale kos ten komen op f 120.000. Jaarlijks zal op de begroting 'n bedrag van f 24.000 komen te drukken voor rente, aflossing, onderhoud enz. Op een opbrengst van f 14.000 per jaar mag gerekend worden, zodat aan kosten voor de gemeente overblijft f 10.000 per jaar. B. en W. stellen nu aan de raad voor het in 1950 reeds uitgetrokken bedrag van 100.000 te verhogen met f 20.000 en tc-t inrichting van het com- posteringsbedrijf over te gaan. Omdat dit de eerste installatie is in Neder land en Vlissingen dus als een proef- gemeente kan worden beschouwd, zul len B. en W. moeite doen voor deze proef subsidie van het departement van landbouw te verkrijgen. Destijds is vuilafvoer per schip naar zee overwogen, maar de kosten daar van zijn hoger dan van compostering. De thans voorgestelde verwerking is reukloos en kan bij de stad geschie den. Voor de overblijvende 25 van het huisvuil (de grovere stukken) zal opslagruimte nodig blijven. Eerste groep Ambonezen naar de Molukksn overgebracht. Vrijwillig of niet De eerste groep der Ambonese mili tairen van het voormalige K.N.I.L. is Maandagmiddag met de „Van Ouds. hoorn" van de K.P.M. van Djakarta naar de Kei-eilanden en de Zuidelijke eilandengroep der Molukken vertrok ken. Het contingent bestond uit 250 mensen, waarvan 100 militairen, die allen vrijwillig naar deze bestemming wensten te vertrekken. Een andere groep Ambonese militai ren te Semarang heeft echter gewei gerd aan boord te gaan toen de „The- dens" aankwam om hen te repatriëren. Deze groep wilde eerst de uitspraak afwachten van het proces, dat in Den Haag is begonnen tegen de Staat der Néderlanden. NIET VRIJ WILLI G. Volgens een mededeling van het bureau Zuid-Molukken zou het eerste transport militairen en gezin nen, dat met de „Oudshoorn" ver trokken is, niet vrijwillig gegaan zijn. Dit zou bewezen worden door het feit, dat aan de vertrouwenslie den van het hoofdbureau te Djakar ta door de Nederlandse officieren Laurens en Toorop een schriftelijke verklaring ter tekening is voorge legd, waarin stond vermeld, dat deze afvoer wel vrijwillig was geschied. De vertrouwenslieden hebben gewei gerd deze verklaring te onderteke nen. De twee telegrammen, waarin het bevel van de status quo werd meege deeld aan de vertrouwensmannen van het hoofdbureau te Djakarta, waren Dinsdagmiddag nog steeds niet ontvangen. 58. Om de een of andere ondoorgrondelijke reden vond Jimmy Brown, toen hg eenmaal in de grote zaal van het Odeon tegenover zijn tegenstander Kid de Kneuzer kwam te staan, deze een aardige man. Hg zou een broertje van mg kunnen zyn, dacht hij vertederd en daaraan had Jimmy niet geheel ongelijk, want inderdaad leek Kid meer op een chimpansee dan op een mens. Hjj was werke lijk foeilelijk. Jimmy vond hem echter niet alleen lang niet onknap, maar hij vond hem nog sympha- tiek ook en daarom trad hjj zyn rivaal met een brede glimlach om de kaken tegemoet. Kid die aan dit soort vriendelijkheden in de bokskring in het geheel niet gewend was, vatte Jimmy's lachen de snuit helemaal verkeerd op. Ik laat mij door niemand uitlachen, dacht hij en hij tracteerde Jimmy in de eerste ronde op een serie treffers die zo hard waren, dat een betonnen bunker ervan uit elkaar gespat zou zijn. Het wereldgebeuren. Accoord te Brussel Er begint langzamerhand tekening te komen in de opbouw van een Atlanti sche strijdmacht. De Atlantische Raad heeft in twee dagen tijds en blijkbaar zonder veel discussie enkele belang rijke besluiten goedgekeurd, waarvan de voornaamste zijn: inschakeling van Duitse eenheden in een Westeuropees leger en de benoeming van Eisenho wer tot opperbevelhebber. Als de za ken marcheren zoals zij op papier staan uitgewerkt, kunnen er in de loop van 1951 dertig divisies gereed komen, te weinig wellicht om een eventuele Russische opmars onmogelijk te ma ken, voldoende om te voorkomen, dat West-Europa in enkele dagen onder de voet wordt gelopen. De Atlantische ministers zijn slechts kort bijeengeweest en dat vindt wel hierin een verklaring, dat alle plan nen reeds volledig waren uitgewerkt door hun plaatsvervangers, die te Londen vergaderd hebben. In feite behoefden de ministers de in Londen opgestelde aanbevelingen slechts te bekrachtigen. Ongetwijfeld zal ook gesproken zijn over de Russische protestnota tegen de Duitse herbewapening. Dit was kennelijk een poging om aan de voor avond van de conferentie in Brussel een wig te drijven tussen de Ver. Sta ten en de Europese bondgenoten. De Russische diplomatie speculeerde op de Franse beduchtheid voor een her rijzenis van het Duitse militarisme en op de vrees bij sommige Franse staats lieden, dat herbewapening van Duits land door Moskou als een uitdaging zou worden beschouwd. Vandaar ook. dat in de nota een passage werd opge nomen. die inderdaad sterk de aan dacht heeft getrokken. Het is de me dedeling, dat Rusland in geen geval weerloos zou blijven toezien, indien de Duitsers wapens wordt verstrekt. Do bekende Amerikaanse commenta tor Walter Lippmann heeft ongewild deze Franse vrees aangewakkerd door er op te wijzen, dat deze waarschu wing niet eenvoudig als intimidatie terzijde kan worden gelegd. De betref fende passage, zo schreef hij, is gelijk luidend aan die, welke de Chinese mi nister van Buitenlandse Zaken Tsjoe en Lai gebruikte, toen hij MacArthur waarschuwde niet de 33ste breedte graad te overschrijden. Toen, zo zegt Lippmann, is die waarschuwing door daden gevolgd; nu zou dat ook het ge val kunnen zijn. Formeel hebben de Russen trou wens gelijk: herbewapening van Duitsland is in strijd met het verdrag van Potsdam en met de Russisch Franse en RussischEngelse verdra gen van vriendschap. Van die vriend schap is echter in de loop der jaren niet veel meer overgebleven en der halve is de basis van deze verdragen weggenomen. Bovendien zijn de Rus sen zelf begonnen met de Oost-Duit sers te bewapenen door de oprichting van de „Volkspolitie", weliswaar geen leger, maar toch de kern ervoor. De Duitsers zelf tonen nog geen zweem van enthousiasme voor herbe wapening, zolang hun niet tegelijker tijd alles wat tijdens,, de tweede we reldoorlog is gebeurd vergeven wordt. Zij voelen zich gewond in hun natio nale trots, dat zij wel mogen bijdragen tot verdediging van het Westen, maar nog steeds niet gelijkberechtigd zijn. De socialistische leider Schumacher heeft gedreigd een nationale beweging tegen de herbewapening te zullen ont ketenen, indien zijn regering instemt met de Atlantische plannen. Nogal on logisch, went dezelfde Schumacher laat geen gelegenheid voorbijgaan zich te keren tegen het communisme en het Russisch imperialisme. Al met al rijst de vraag of herbe wapening wel zulk een verstandig be sluit is als het lijkt. Zowel de Fransen als de Duitsers zijn er weinig mee in genomen en de Russen worden er door geprikkeld. Bovendien is de consequentie van herbewapening, dat West-Duitsland volledige zelfstandigheid wordt gege ven. Duitsland accepteren als bondge noot en het tegelijkertijd onder toe zicht en onder de duim houden is een merkwaardig hinken op twee gedach ten. „Pool" voor de ontwikke ling van de atoomenergie? Een commissie voor samenwerking op wetenschappelijk gebied, waarin specialisten in de kernphysica uit Ne derland, België, Frankrijk, Italië, Noorwegen en Zwitserland zitting hebben, heeft uit Genève waar men vergaderde, aan de Europese Assem blee en aan de Unesco een resolutie gezonden, waarin wordt aangedrongen op organisatie van een West-Europese ..Pool" voor de bestudering en de ont wikkeling voor vreedzaam gebruik van de atoomenergie. Zes Duitsers zijn wegens ..spionna- e voor de Amerikaanse inlichtingen dienst" ter dood veroordeeld en zullen binnenkort met de kogel worden te rechtgesteld. zo meldt het Oost-Duitso persbureau A.D.N.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3