NIEUWS UIT ZEELAND Zware Hoest WALCHEREN BEGROTING WERD VASTGESTELD MARKTBERICHTEN DINSDAG 19 DECEMBER 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Het Europees federalisme en wij. Voor de A.R. Kiesvereniging te Goes sprak Maandagavond in het Schutters, hof het Eerste Kamerlid, mr. W. Rip, over het onderwerp „Het Europese federalisme en wij". Spreker die jok lid is van de raadgevende vergadering te Straatsburg, begon met een uiteen- zetting te geven van het ontstaan van de Raad van Europa, de doelstellin gen hiervan en de werkwijze. De raadgevende vergadering heeft slechts een adviserende taak en ver richt geen wetgevende arbeid. Als een goede vorm van federatieve samen werking zag spr. de Ver. Staten van Amerika. In de praktijk is bewezen dat dit goed werkt. Ook bij de bespre kingen te Straatsburg is een langzame vooruitgang te bespeuren t.a v. de wil om in W. Europa federatief te gaan samenwerken. Vervolgens ging spr. na wat er staatsrechtelijk gebeurt wanneer men federatief gaat werke en beantwoord de hierbij de vraag of het overdragen van de souvereiniteit aan een boven nationaal orgaan gewenst is. Een al gehele overdracht van de souvereini teit zal volgens spr. geen kans hebben, doch dit zal wel op bepaalde punten dienen te geschieden, bijv. zoals in het plan-Schuman voor'de kolen- en staalindustrie wordt voorgesteld. Ver. der op het gebied van defensie e.d Om dit te bereiken zullen echter be paalde offers gebracht moeten worden. De bereidheid hiervoor neemt toe. Tenslotte ging mr. Rip na wat het A,R.-beginsel over het federalisme heeft te zeggen. Hij stelde hierbij vast dat belangstelling moet worden ge wekt voor internationale samenwer king, trots de bezwaren welke hieraan ook zijn verbonden. Men zal dit mo gen en moeten doen aan de hand van de Schrift. De ontwikkeling laat niet toe als zelfstandig volk onze gang te blijven gaan. Om nog wat invloed te kunnen uitoefenen, zal men, werkend volgens eigen politieke beginselen, me de moeten helpen. Vooral gezien dit laatste, is er ook voor de A.R. verte genwoordigers in Straatsburg veel te doen. Dit moet als een roeping en plicht worden gezien. Verder besprak inleider nog de dikwijls geuite opmer king dat de souvereiniteit niet mag worden overgedragen. Onze souverei niteit is echter ook een afgeleide sou vereiniteit van God, dus waarom zou een deel hiervan thans niet mogen worden afgestaan aan een boven-sta- telijk orgaan. Tenslotte wekte spr. op om het buitenlandse element in de A.R. te versterken. Men behoeft niet afwijzend te staan tegenover federa tief samenwerken, in de mening dat hierdoor de anti-Christ in de hand zou worden gewerkt. De wereld zou er anders uitzien, wanneer de Christen juist meer op de voorgond trad. Het Christendom heeft daarom ook staat kundig een grote taak. Middelburg PROBLEMEN DER SOCIALISATIE. In een in het Schuttershof gehouden, druk bezochte, ledenvergadering van de P. v. d. A., afdeling Middelburg, deelde de voorzitter mede, dat een af deling is opgericht van de HumanistL sche werkgemeenschap. Vervolgens hield mr. dr. N. Bolke- stein een rede over problemen der so cialisatie. Hij ving zijn rede aan met de ver klaring, dat de P. v. d. A. is ontstaan uit bestaande groeperingen, die de so cialisatie nimmer als beginsel hebben beschouwd, zodat deze nieuwe partij niet zo maar b.v. het oude socialisatie- rapport van de S.D.A.P. kon overne men. Twee factoren hebben dit vraagstuk trouwens naar de achtergrond gedron gen: de partij is regeringsorgaan in hogere en lagere lichamen gewor den, zodat haar prominente figuren meer gebonden zijn, én andere actuele vragen vragen thans de aandacht. Thans wordt meer in een juiste loon- en belastingpolitiek, in een vermeer dering van de invloed der overheid als orgaan van het algemeen belang, sociale zekerheid enz., de oplossing gezocht Ook is de overtuiging gerijpt dat de beschikkingsmacht van de overheid over de eigendom belang rijker is dan de eigendom zelf. Socialisatie heeft ook nog een fi nanciële kant. Men moet van staats wege de onteigenden schadeloos stel len, hetgeen de staatsschuld doet stij gen. Tegenwoordig neemt de Staat ook deel in de productie: spr. wees op de Hoogovens te Velsen. Het leek hem echter niet juist, dat de overheid wel de vruchten plukt, maar geen risico draagt. Tenslotte wees de heer Bolkestein op de ontwikkeling die gedurende de laatste decennia sterk in socialistische richting gaat, zij het in afwijking van de socialistische concepties. Na de pauze ontstcnd nog een interessante discussie over talrijke onderwerpen. VERGADERING CHR. ONDERWIJZERS VERENIGING In een vergadering van de Chr. Onderwijzersvereniging te Middel burg sprak dr. Kraan over zjjn er varingen als medicus op de „Willem Barends" tijdens de reis naar het Zuidpoolgebied. Na de pauze ver toonde dr. Kraan enkele door hem zelf opgenomen films over zijn reis. De heer Mollema zong een Kerstlied- Dr. K. Huizlnga sloot deze goed be zochte vergadering. BANKETLETTER GEVONDEN. De Commissaris van Politie te Mid delburg maakt bekend, dat In het tijd vak van 5 tot en met 12 December aan zijn bureau als gevonden zijn aangege ven de volgende voorwerpen, welke terug zijn te verkrijgen des Zaterdags tussen 19 en 20 uur: diverse handschoenen en wanten, portemonnaie. huis- en andere sleutels, kaart met tekeningen, blauwe ceintuur, verfkwast, schroevendraaier, grijze ceintuur, zwarte ballpointpen zwar te rijwieltas .actetas met boeken, kinder schoentje, motorhandschoen, zilveren bladwijzer, damespolshorloge. Bij particulieren zijn de volgende voor werpen in bewaring (adressen bureau van politie) rood geruite schort, wit zakdoekje, ballpointpen, lederen hals band met penning 46, tas met tijdschrif ten, zilveren ring, huissleutel, witte wol len want, schroevendraaier, paar witte wanten, doos met banketletter, enig los geld, enig los geld, bruine kinderwant. kanarievogel, gebloemde hoofddoek, zwar te ballpointpen, padvindersriem, ge vlamde vulpen, blauwe want. linker rode kinderwant, bruine handschoen, motor- bril en kinderwantje, dames polshorloge, blauwe klnderportemonnale. grijs groene want, bol Jaegerwol, bruin met gele kin derwant, zakmesje. Tot diaken der Ned. Herv. kerk te Wemeldinge is gekozen de heer J. de Schipper Jansz. (vac. J. K. Domlnicus.) Vlissingen COMMISSIES VAN TOEZICHT OP HET ONDERWIJS Ter vooiziening in de vacatures, welke zijn ontstaan in de Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs hebben B. en W. aan de Raad de volgende voordrachten aangeboden: In de vacature I. J. Luteyn: De heer I. J. Luteyn; 2. de heer J. Kareis. In de vacature A. C. Willemse: 1. De heer A. C. Willemse; 2. de heer J. Sorel. In de vacature C. A. van Wijn- rarden: 1. de heer W. van Soelen; de heer J. Dekker. In de vacature 1. de Jong: mevr. A. ElandZeilstra; 2. de heer C. P. Goedhart. Voor de voorziening in de vacature W. F. Christlaansen, lid van de Com missie van Toezicht op het Nijver heidsonderwijs voor jongens, is de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer W. F. Christlaansen; 2. de heer J. de Kam. HET GASTHUIS TE VLISSINGEN Op 31 December 1950 treden perio diek af als regentessen over het Gasthuis mevr- de wed. G. Laernoes- Zoutman en mevr. C. Geldof-Geertse. Eerstgenoemde wenst voor een her benoeming niet meer in aanmerking te komen. Mej. B. W. de Kam heeft ontslag ingediend als Regentes over het Gasthuis. Aan B. en W. zijn voor de vervulling van deze vacatures door het College van Regenten de volgende aanbevelingen aangeboden. In de vacature mevr. GeldofGeertse: 1. Mevr. C. GeldofGeertse; 2. mevr. C. Stroovan Gent. In de vacature mevr. de wed. G. LaernoesZoutman: 1. Mevr. B. LouisZfllstra; 2. mevr. H. H. A. VerhagenKagenaar. In de vacature mej. B. W. de Kam: 1. Mevr. M. van AltenVisser; 2. mevr. de wed. G. NonnekesVeen. EEN NIEUWE INDUSTRIE-WEG B. en W. stellen aan de Raad der gemeente Vlissingen voor in princi pe te besluiten tot het aanleggen van een industrieweg van de Prins Hendrikweg naar de Wachtpost 6S en een crediet van 5000.te verle nen voor de verharding van deze weg ten behoeve van de daar in bouw zijnde nieuwe electrische centrale van de P.Z.E.M., daar momenteel deze terreinen moeilijk te bereiken zijn. Het eventueel te verlenen crediet van 5000.zal ten laste komen van het Grondbedrijf. CENTRALE A.R. KIESVER. De Centrale A.R, kiesvereniging „Nederland en Oranje" vergaderde te Vlissingen, onder leiding van haar voorzitter, de heer A. Schout. Deze wees in zijn openingswoord op de grote internationale en nationale spanningen van deze tijd, waarin wjj mensen geen uitkomst zien. Doch wij weten, aldus spr., dat God het wél weet. In vertrouwen op Hem worden we als A.R. partij geroepen om van Hem te getuigen ook op staatkun dig terrein. Op deze vergadering, welker werk zaamheid bepaald werd door art. 6 en 11 van het reglement, bleek, dat het ledental thans 698 personen be draagt. Als voorzitter werd herkozen de heer A. Schout. Uit de door de kiesverenigingen aangewezen candi- daten werden als bestuursleden ge kozen voor Vlissingen: W. Poppe; voor Souburg: M. A. v. d. Putte; voor Koudekerke: P. Aarnoutse; voor Biggekerke: Joh. Kodde; voor Meliskerke: W. de Buck; voor Zoute- lande: P. Brasser; voor Westkapelle: R de Buck en voor Ritthem: J. Ponne. Als Moderamen treedt op naast de voorzitter, de heer M. A. v. d. Putte; als secretaris en de heer W. Poppe als penningmeester. Als afgevaardigden naar het Prov. comité werden benoemd de heren A. Schout, primus; W. Poppe, secundus; B. H. Ligteringen, primus; B. Koole, secretaris: P. Aarnoutse, primus; Joh. Kodde, secretaris. Als ouderling bij de Ned. Herv. Ge meente te Heinkenszand zijn herkozen de heren ,1. C, van Iwaarden en J. J Nieuwenhuize en als diaken de heren A. van Liere en W. Karelse. Oostkapelle OUDERAVOND. Dezer dagen werd een ouderavond gehouden van de Chr. school onder voorzitterschap van de heer J. de Kam. De bijeenkomst begon in de Chr. school waar het werk der leerlingen werd bezichtigd. Hierna vertrok men naar het verenigingsgebouw waar het hoofd der school de heer P. Cornelisse de leiding nam. Deze sprak over de film als tech nisch onderwijs en liet enkele school- films draaien. De meisjes der hoogste klassen gaven enkele zangnummers ten beste en de jongensklasse liet enige gymnastiekoefeningen zien. Tenslotte sprak de leider over de mo gelijkheid van v.g.l.o. op eigen school waarna hij eindigde met dankgebed. Xoudekerke SCHAAKWEDSTRIJD. In Koudekerke werd een schaak wedstrijd gespeeld tussen Koudekerke I en Souburg. De eindstand luidde 5%2%. Z.A.R.-AVOND GING NIET DOOR. Tengevolge van de slechte weers omstandigheden is de door de Z.A.R te Koudekerke voor Zaterdagavond georganiseerde zangavond niet door gegaan. Besloten werd het concert begin Februari te houden. St. Laurens GEREF. KERK. In de plaats van de heer P. Boon Sr., aan wie ontheffing van zijn oe- noeming werd verleend, werd de heer C. Ton tot ouderling der Geref. Kerk te St. Laurens gekozen. De op Dankdag gehouden collecte In de Ned. Herv. kerk te Borssele, heelt 300,21 opgebracht. VOLLEYBAL. De uitslagen van de Vrijdag en Za terdag gehouden volleybalwedstrijden zijn: Heren afd. A: Marathon I—Walcheren 0—3 (13—15), (7—15), (10—15). E.V.V.C. I—E.W.W. 3—1, (15—8), (11—15), 15—11), (15—12). Walcheren—Zeevaartschool I 0—3, (0—15), (7—15, (9—15). E.W.W.—Wiino I 0—3 (4—15), (6— 15), (2—15). Heren afd. B.: E.V.V.C. HI-^Politie Vlissingen 3—1, (15—6), (15-1), (14— 16), (15—3). E.V.V.C. III—Marathon n 3—0, (15— 5), (15—8), (15—3). Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 16 Dec. Ham burg van Antwerpen. 17 Dec. Quo Vadls van Antwerpen; Maraat V van Antwer pen: Adeny van Antwerpen. Fredor van Gent. Loanda van Antwerpen. Vaires van Gent: Democraat van Antwerpen; Boren van Antwerpen; Inorde van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen: 16 Dec.: Noordzee van zee: Muiderkerk van Ham burg; 17 Dec. Kunlabpri van Llanelly: Monica van Londen: Jozina van Gandia: Antilope van Londen; Alpha van Par; Michel Swentien van Swansea naar Gent: Maashaven van Rotterdam; Prins Frede- rik Hendrik van Montreal; Nezo van Hull; 18 Dec. Leerdam van New York. Vlissingen vertrokken: 16 Dec. Sud West n. Kopenhagen: Fredor n. Bristol; Hamburg naar Hamburg: Rex naar Fin land; Boren naar Bordeaux. 17 Dec. Hed- wig Pannbacker naar Bremen; Arak n. Rotterdam. Quo Vadis naar Ipswich: Ward naar Londen: Adeny naar Man- tyluoto; Loanda naar Londen; Vaires n. Lissabon. 18 Dec. Inorde naar Denemar ken. Gepasseerd van Antwerpen: Peter Swenden naar Londen; Kathleen naar Li verpool. rN Gezellige Kerstdagen met Warme voeten in Pantoffels Aanslag op oude vrouw. Gewaarschuwd door kreten „moord", trof dé Rotterdamse politie Zaterdag avond in haar woning de alleen wo nende 69-jarige vrouw G. S. aan. Zij was ernstig aan het hoofd gewond door slagen en moest in het zieken huis worden opgenomen- Maandag was haar toestand van dien aard, dat zij nog niet verhoord kon worden. De politie heeft in verband met deze aanslag een 61-jarige los werkman aangehouden. Zijn kleren waren met bloed bespat. Rotterdam en het Moerdijkkanaal. De gemeenteraad van Rotterdam heeft met 333 stemmen een motie aangenomen, waarin als het oordeel van de raad wordt uitgesproken, dat iedere beslissing over de vaarwegen tussen Antwerpen en Rotterdam voor barig is. zolang niet na de totstandko ming en onder volledige werking van een economische unie diepgaand on derzoek is ingesteld ten aanzien van de vraag of de gemeenschappelijke economische belangen een ingrijpen in de bestaande structuur der vaarwegen noodzakelijk maken en naast de re sultaten van dit onderzoek in openba re discussie zijn geweest. Lenstra en Roosenburg naar Italië? Aanbiedingen van ongeveer honderdduizend gulden. Abe Lenstra heeft een aanbieding gekregen van de Italiaanse prof club „Florentina". Geruchten, die de ronde doen, als zou Abe honderd duizend gulden ineens krjjgen als hij een prof-contract afsluit, zhn niet juist, hoewel de som wel hoog is. Vandaag valt de beslissing of Len stra ingaat op de aanbieding. Abe Lenstra heeft zelf gezegd, dat de kans groot is, dat hij vertrekt. Ook André Roosenburg. de mid- voor van Sneek heeft een aanbieding gekregen van „Florentina". Ziin con tractsom zou hoger dan f 80.000 lig gen. Maandag is Roosenburg naar Italië vertrokken om poolshoogte te nemen over de huisvesting ea. K.N.V.B. VERLENGT OVER- SCHRIJVINGSTERMIJN. In verband met de onderhande lingen van Nederlandse spelers met buitenlandse clubs vernemen wij dat het bestuur van de K.N.V.B. de ter mijn van overschrijving van een maand op drie maanden heeft ge bracht. hetgeen inhoudt dat, wan neer de contracten getekend en de aanvragen om overschrijving van de betrokken buitenlandse bond ont vangen zijn, de K N.V.B. nog drie maanden zal wachten alvorens toe stemming te verlenen. Dit is ge schied zowel in het belang van de spelers, die zodoende meer bedenk tijd krijgen, als van de clubs die voortaan hun diensten zullen moe ten ontberen. De K.N.V.B acht het bovendien onwenselijk en niet spor tief om buitenlandse verenigingen die hun ploeg om de een of andere reden willen versterken, in de gele genheid te stellen op stel en sprong Nederlandse spelei j aan te kopen. Gedurende 1e wachttermijn van drie maanden zullen de spelers nog voor hun oude club mogen uitkomen WATERSCHAP SCHOUWEN. Eervol ontslag verleend aan de heer P. A. G. van Dijk. Wegens het bereiken van pensioengerechtigde leeftijd. Onder voorzitterschap van de heer J. Klompe werd Maandag in 's Lands Kamer te Zierikzee de algemene ver gadering gehouden van het Water schapsbestuur van Schouwen. De heer N. L. de Oude werd De- edigd en geïnstalleerd als hoofdinge land, nadat zijn geloofsbrief in orde was bevonden. Voorts werd o.m. meegedeeld, dat de vooroever van de Langendyk is ver pacht aan de heren Vermolt en Schot te Zierikzee, voor een proefneming met kreeftencultuur. De heer P. M. Panny maakte De- zwaar tegen het ontslag van de op zichter intjjd. dienst, L- H. A. Frenks, waardoor het aantal opzichters van 3 op 2 wordt gebracht. De voorzitter antwoordde, dat proefondervindelijk is bewezen, dat de schade ten gevol ge van stormschade de laatste kwart eeuw gemiddeld slechts 3000 per jaar heeft bedragen, zodat men met twee opzichters kan volstaan. Van G. S. is bericht ontvangen, dat de Meeldijk krachtens de wettelijke bepalingen als waterkeringsdijk moet worden beschouwd. De heer C. M. Moolenburgh meende echter, dat deze dijk geen bescherming biedt en stelde voor van de beslissing van G. S. in beroep bij de Kroon te gaan. Dit voorstel werd echter niet aan vaard. ONTSLAG AANVRAGE ONTVANGER-GRIFFIER De ontvanger-griffier, de heer P. A. G. van Dijk, heeft wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 Juli 1951 ontslag gevraagd. Over deze ontslag-aanvrage werd uitvoerig gediscussieerd. Het had de heer Panny zeer onaangenaam ge troffen, dat men de heer Van Dijk ontslag wil verlenen; dit wekt de in druk, alsof men weinig waardering heeft voor zijn arbeid. De voorzitter antwoordde niet in te zien, waarom men voor de heer Van DQk met be trekking tot de pensionnering 'n uit zondering zou moeten maken. De heer A. M. den Boer merkte op, dat er omstandigheden kunnen zijn, die langer aanblijven wettigen. Wat be- Commissaris der Koningin Noord Holland niet bij jubileum „Amsterdamse Pers". De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, is teruggekeerd op zijn aanvankelijk voornemen, de viering van het gouden jubileum van de „Am sterdamse Pers" bij te wonen. Als re den hiervoor werd opgegeven, de hou. ding van de pers bij de aankomst van Bertha Hertogh op Schiphol. Landbouwtelling in Januari. Naast de jaarlijkse inventarisatie van land- en tuinbouw worden er in Nederland ongeveer iedere 10 jaar gro te landbouwtellingen gehouden. De landbouwtelling-1950 maakt deel pit van de dit jaar onder auspiciën van de voedsel- en landbouworganisatie der V.N. in 65 landen georganiseerde telling, die een inzicht moet geven in de land- en tuinbouw over vrijwel de gehele wereld. De landbouwtelling-1950 is in Ne derland gesplitst in twee delen, nl. Ie de gewone gegevens betreffende het grondgebruik en de veestapel, die in Mei zijn geteld en 2e de overige ge gevens. t.w. die over de sociale en technische zijde der bedrijven Deze vormen de landbouwtelling-1950 die gehouden wordt van 3 t.m. 23 Ja nuari. Gevraagd wordt naar de arbeids krachten. de bedrijfsinrichtingen en de machine's. Onder dit gedeelte van de telling valt iedereen, die de tuin bouw in de ruimste zin van het woord uitoefent voor de handel en iedereen, die 1 ha. of meer cultuurgrond exploi teert. voorts degenen, die de veehoude rij beroepsmatig uitoefenen, de land bouwwerktuigen-exploiterende coöpc. raties en de z.g. loonwerkers. tn 25 zaken over geheel Nederland Op aanvraag gaarne reizigersbezoek. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe zonder vochtcondltie voor de fabricatie van ongebulld aanmerkelijk la ger van 2424.25; doorsnee kwaliteit op vochtcondltie f 23.75—24.15; zomergerst f 29.50—30.50; haver f 27.50—29.00. rogge f 2929.50; Peulvruchten- groene erwten f 3512; schokkers f 4047; bruine bo nen iets beter gestemd f 5060.50. VEILING ZUID-BEVELAND. 18 December. Groenten: Spruiten A 3543; id. B 21 —33; Andijvie 38; Rode kool 10—14; Boerekool 8—12: Peen 44.50. VEILING BERGEN OP ZOOM. 18 December. Bloemkool A 40; id. B 28; Rode kool 11—18: Witte kool 12-13; Boerenkool 14 —15; Savoye kool 7—14; Spruiten A 35 41-49; Uien 5—6; Prei 12—20: Schorse- —55; id. B 22; Witlof A 43—58; ld. B neren 2528. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei (35 mm opwaarts): eigenheimers f 10.5011; bintjes f 10—10.50; alpha's f» —950; bevelanders f 1010.50; furore t 10.50—11; koopmans blauwe t 10.50— II. meerlanders f 9.75—10.2Ö; Klei (45 mm opwaarts): bintjes f 1212.50: alpha» f 9.7510.25, zand (35 mm. opwaarts) noordeling f 8.509: eigenheimers f 7.75- 8.25: voran f 7—725; record f 7—7.25; bintjes f 7—7.50; voeraardappelen f 5.25 —5.50, alles per 100 kg. VISMIJN VEERE. Export garnalen, aanvoer 1112 kg.. 214 —262; Schar, aanvoer 411 kg., 4353; Wijting, aanvoer 184 kg„ 3316; Kabel- jouw. aanvoer 11 kg.. 8490; Ongeso-- teerd, aanvoer 53 kg.. 3556: Schardijn, aanvoer 653 kg.. 37—39. doelt de yoorzitter, als hij zegt, dat langer aanbltfven door het dag. be stuur niet verantwoord wordt ge acht? De heer Den Boer stelde voor het ontslag te doen ingaan 1 Juli 1952. De heer Moolenburgh wilde 500 bezuinigen door de heer Van Dijk tc ontslaan en dan weer tijdelijk in dienst te nemen tot 1 Juli 1952. Ztjn voorstel werd met 12 tegen 9 stemmen verworpen. De heer R. Ger ritsen wilde de functie griffier-ont vanger splitsen. De heer Den Boer ondersteunde dit voorstel; hfl toon de aan. dat het werk van de grif fier-ontvanger sinds 1940 enorm is toegenomen. Niettemin werd beslo ten het ontslag op 1 Juli 1951 te doen ingaan. Het gewone d(Jkgeschot werd be paald op dezelfde bedragen van 1950, het buitengewone op 23 per ha voor lo tot 7e soort en op 6 per ha voor 8e tot 10e soort, gebouwde eigendom men op 8.9 cent per 1 belastbare opbrengst volgens de grondbelasting, d.I. 1 cent duurder en 2000 voor at en overschrijving. De begroting werd met de stem van de heer Moolen burgh tegen, aangenomen; z\j geeft in ontvangsten en uitgaven een to taal van f 2.023.171,50 met een post onvoorzien van f 21-810,52. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Beroepen te Vlissingen (2e pred. plaats) ds. P. v. d. Schaaf, .-oorheen legerpredikant in Indonesië, tbar.s verblijvend te Epe. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Houten W. L. Mulder, te Maartensdijk; te Leeuwarden. J. Hoogenkamp te Meppel; te Sneek W. Brinkman te Asperen. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Zuidhorn E. Baerends te Marrum. GEREF. KERKEN (ART. 31). Beroepen te Kapelle a.d. IJsel A. H. Algra te Waardhuizen; te Haulerwijk J. van Benthem, cand. te Vollenhovo. Ambonezen mogen niet vertrekken. De president van de Haagse recht bank heeft bepaald, dat een schip, dat vandaag uit Djakarta zou vertrekken om Ambonese oud-KNIL-militairen naar Ambon te brengen, niet mag uit varen. Deze tussenuitspraak tot hand having van de bestaande toestand is het voorlopig resultaat van een kort geding, dat Zaterdag werd behandeld. De uitspraak is bepaald op Donderdag Smelt, om de prikkeling re verlichten, het slijm los te maken en het hoesten te verzachten, een weinig VapoRub in kokend water en adem de medicinale dampen in. Voor het slapen gaan keel, borst en rug flink L ix.H met deze zalf inwrijven. Wegens gebrek aan ruimte, moe*en wtf In dit nummer het stripverhaal „Kappie en de grijpvogel" laten overstaan. Amsterdamse Beurs. 15 Dec. 18 Dec. Nederland 1947 3%) 3 96% 96% dito 1937 3 95% 95% Dollar-lening 1947 3 96% 96% Investeringscert. 3 97 96% Nederland 1962—64 69% 69% Nederland N.W.S. 2% 79% 78% Spaarc. a f 100 2%% 100% 100 Indië 1937 A 3 93% 94 Grootboek 1946 3 95% 95% Nat. Hand. B 76% 77% Ned Handelmy. 144 141% AKU 166 163 Bergh* Jurgens 313% 315 Calvé-Delft 124% 125 Centrale Suiker 168 Kon. Ned. Hoogovens 141% 141 Unilever 216% 217% Ned. Kabelfabriek 227% 232 Philips 224% 224% Wiilton Feyenoord 151% 152 Bill ton 222 226 Kon. Petrol. Mij. 291% 289% Amsterdam Rubb. 113% 114% HA.. Ltfn 175% 176% Kon. Paketvaart 114 110 Ned. Scheepv. Unie 144% 144% Rotterdamse Lloyd 145% 144% Stv. Mij. Nederland 155 156 Handelsver. A'dam 106% 107% Deh Batavia Mjj. 106% 106% Dell Mij. 96V4 97 Anaconda 38% 39?4 Bethlehem Steel 46% 48% General Motors 96 96 Kennecott 76 77% Shell Union 54 56% Baltimore Spw. 19 New York Centr. Spw. 18% 20% Pennsylvania 30% 22 Het verloop van de markt was vrij on belangwekkend. waarbij opviel, dat H. VA. zich mceiltjk kon bandhaven In de scheepvaartboek viel bet 4 pet. koersver lies op van Paketvaarl. Overigens was de stemming biet prijshoudend. Tegen bet sluiten van de markt ont stond een kleine opleving. Voor de cul tures kwam enige vraag los en bet slot kwam daardoor juist iets boven jJ. Vrij- ObUgaties Koninklijke bewogen zich van 108 tot 108%. De aandelen lagen op circa 289. Op de Amerikaanse markt was de be langstelling zeer matig en werd een agio vernomen van 2% pet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3