Het Vrije van Sluis gaat bruggen en een wachtsluis bouwen Ontwateringsplan kan nog niet volledig uitgevoerd worden DE WALCHERSE BOER EN DE SCHADEVERGOEDINGEN BEPLANTING TE VLISSINGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 19 DECEMBER 1950 Dat het waterschap „Het Vrije van Sluis" nog steeds grote zorgen heeft en nog tal van moeilijkheden tot een oplossing moet brengen, kwam dui delijk naar voren in de vergadering van het bestuur met de hoofdingelan den en hun plaatsvervangers, die Maandag in café De Vuyst te Oostburg werd gehouden. Wegens ziekte van de dijkgraaf, werd deze vergadering gepresideerd door de heer A. Gambler. Reeds by de ingekomen stukken ontstond een levendige discussie. Er was namel\jk een schrijven ontvangen van de Unie van Waterschapsbon den over herstel en vernieuwing van sluizen en bruggen, die door oorlogs geweld zjjn vernield of beschadigd. In dit schrijven wordt er nl. op ge wezen, dat, hoewel deze objecten eigendom van het Rijk zijn en dus 't waterschap niet verplicht kan wor den tot- herstel of vernieuwing, er voor het waterschap toch »een ande re keus is dan alsnog daartoe over te gaan, Men heeft ze nu eenmaal no dig! De oorlogsschadevergoeding komt dan natuurlijk aan het water schap. Maar deze schadevergoeding, aldus de voorzitter, is nog steeds niet bekend. Men mag echter rekenen op ongeveer 1/3 van de kosten. Het vernieuwen van de bruggen ls al die jaren niet mogelijk geweest in verband met de plannen voor een nieuwe ontwatering. Dit plan is in middels wel gereed gekomen, maar daar de uitvoering ongeveer 12 mil- lioen zal kosten, zal het niet worden uitgevoerd. Wèl zal het brugherstel, nu de af metingen bekend zijn, met kracht worden aangepakt. Reeds zyn vier bruggen aanbesteed en binnen twee maanden zullen er nog zes volgen. Op aandrang van de vergadering werd toegezegd, dat alle vernielde bruggen in 1951 vernieuwd zullen worden. Wat de ontwatering betreft, ligt het in de bedoeling slechts datgene uit te voeren, dat het meest noodza kelijk is. Hierbij zal men overleg ple gen met de Cultuur-technische Dienst en de Landbouw-Voorllchtingsdienst Rekening zal worden gehouden met een uitwatering naar Biervliet. Nu dat volledige ontwateringsplan voorlopig niet wordt uitgevoerd, gin gen er stemmen op, die de voorge stelde lening van twee millioen te zwaar oordeelden. Men vroeg het bestuur een urgentie-plan op te stel len omdat de vergadering kan weten wat er te doen staat. Hef maken van een dergelijk plan is volgens het be stuur echter onmogelijk. Verbetering van de zeewering staat bovenaan en daarvoor is reeds 1% millioen nodig! Aan de ontwatering is reeds veel gedaan om de gebieden, die er het slechtst aan toe waren, te verbete ren, maar het water moet naar een lager peil gebracht worden. De kos ten daarvan bedragen twee millioen Dat is samen dus reeds 3% millioen Ook de wegen eisen zeer veel, doch wanneer men betere wegen wenst, zal men moeten wachten tot de tijd dat het waterschap een overschot heeftHet bestuur is daarom van mening, dat niet alleen de lening van twee millioen gesloten moet worden, doch dat deze gelden in verband met de stijging van de materiaalprflzen zo spoedig mogelijk moeten worden besteed. WACHTSLUIS By de behandeling van de begro ting 1951 werd de aandacht geves tigd op de gevaarlijke toestand aan de zeesluis te Cadzand. In de begro ting is wel een post. uitgetrokken voor het aanbrengen van een stuw in het afwateringskanaal, maar ter plaatse is een wachtsluis dringend nodig. Wanneer de zeesluis, die zeer zwak ls, het mocht begeven, zal de ramp niet zjjn te overzien. Alleen een wachtsluis zal het gevaar kun nen keren, omdat by doorbraak van (Slot van pag. 1). Vlissingens nieuwe station geopend. GESCHENK VAN VLISSINGEN Tenslotte sprak burgemeester Kolff namens het Vlissingse gemeente- stuur, dat vooral verheugd is omdat liet nieuwe station ,nu het eenmaal af is, de stemmen heeft doen verstom men, die aanvankelijk wel eens ver kondigden, dat het te klein en onaan zienlijk zou worden. Vlissingen is met recht trots op dit station en het ge meentebestuur is dankbaar, dat het tot stand is gekomen, zonder dat het als in zoveel andere gevallen er om heeft moeten vragen. De spoor wegdirectie kwam in Vlissingen, zag de toestand en besloot, dat er een nieuw station moest komen! Als stoffelijk blijk van de waardering van het gemeentebestuur bood burge meester Kolff tenslotte een fraaie tuinvaas aan, welke in het plantsoen voor de rijwielstalling is geplaatst. Behalve het jaartal 1950, kan men op deze vaas het woord Vlissingen en het embleem der Spoorwegen aan treffen. De burgemeester zeide ten slotte te hopen, dat Vlissingen en de Spoorwegen tot in lengte van dagen verbonden zullen blijven. Nadat de aanwezigen het nieuwe sta tion waarvan wij reeds eerder een beschrijving gaven hadden bezich tigd, verenigde men zich in hotel Noordzeeboulevard aan een lunch, tij dens welke burgemeester Eekhout nog de dank van West Zeeuwsch- Vlaanderen vertolkte en de heer J. L. Verhagen die van „Vreemdelingen verkeer". Eerstgenoemde spreker vroeg de bijzondere aandacht voor 'n eventuele aansluiting van Zeeuwsch- Vlaanderen op het spoorwegnet: wij liggen tussen twee netten in, maar de laatste 20 kilometer, die we. nodig hebben, ontbreken.- aldus Breskens' burgemeester. de zeesluis deze wachtsluis als zoda nig dienst zal kunnen doen. De vergadering achtte na uitvoeri ge besprekingen deze wachtsluis der mate urgent, dat men besloot haar binnen de kortst mogelijke t\jd te doen bouwen en dan andere werken maar te laten rusten. DIJRGESCHOl Het dijkgeschot werd verhoogd van 26 tot 30 per ha. en het dyk- geschot van gebouwde eigendommen bepaald op 7% van de belastbare opbrengst. GEEN WEG DOOR CADZAND-I>ORP Van Ged. Staten was een schrijven ingekomen, waarin de raad werd ge geven, om het eens genomen besluit de Ringdijk te Cadzand tot tertiaire weg te maken te veranderen en daar voor de Maria-weg te nemen. De Maria-weg is korter, terwijl de ge meente Cadzand bereid is gevonden alsdan het onderhoud van deze weg geheel voor haar rekening te nemen. De heer de BrUyne-van Mslle achtte het wenselijk het verzoek van G. S. niet te negeren, temeer daar de Ma ria-weg voor het waterschap voorde liger is. Ook is de gemeente Cadzand daar mede gediend. Het bestuur bleek echter van mening, dat wan neer de Maria-weg een tertiaire weg wordt, de Ringdijk veel aan onder houd zal gaan kosten, terwijl het waterschap voor herstel van de Ma- riaweg recht heeft op oorlogsschade. De ingenieur van het waterschap, ir. L van Sandick, achtte het geen polderbelang, wanneer de Maria-weg vernieuwd zal worden, temeer daar er dan 400 meter volkomen nieuwe Weg moet worden aangelegd, waarbij cultuurgrond verloren gaat. Tenslotte werd het voorstel van t' bestuur om het besluit van 22 April 1948 tot verbetering van de Ringdijk te handhaven, aangenomen met slechts één stem tegen. Aan de gemeente Waterlandkerkje zal een bedrage van 2000 verleend worden voor verbetering van de weg Waterlandkerkje-IJzendijke. Het be stuur sprak hierbij de overtuiging uit dat de Maria-weg tot stand zal ko men. Gp de aanbeveling van drie perso nen ter benoeming van een gezwore ne voor het tweede en eerste district, wegens periodieke aftreding resp. van de heren A. J. Cambier en ir. H. L. G. Carpreau, werden geplaatst voor district H: 1. A.-J. Cambier, 2. J. B. Becu-Risseeuw en 3. I. Bacting, op de aanbeveling voor district I werden geplaatst: 1. T. van Heiften, 2. P. j d'Hont-Salomé en 3. J. E. V. de Mil- liano. Het voorstel van het bestuur tot aanstelling in vaste dienst van een kern van vaste arbeiders werd na veel discussie verworpen met 35 te gen 10 stemmen. De begroting 1951 werd tenslotte zondex; hoofdelijke stemming goedge keurd evenals het voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening van twee millioen gulden. Het voorstel tot aanleg van een oad boven op het duin te Cadzand ter bescherming van de duinen werd verworpen, omdat de vergadering 't wenselijk achtte dat het bestuur eerst overleg zal plegen met de belang hebbende gemeenten en polders ter verkrijging van een bijdrage in de kosten van aanleg. Een groot aantal voorstellen, die betrekking hadden op verkoop van stukjes grond, verlenging van erf pachtrechten, het leggen van duikers, enz- werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Aan het slot van de vergadering bracht de voorzitter dank aan de heer de Bruynevan Melle, die we gens het bereiken van de 70-jarige leeftijd niet meer als hoofdingeland Zal terugkeren, voor het vele werk, dat deze gedurende een reeks van iaren voor het waterschap heeft ver richt. Oprichting Vismijn te Bruinisse gewenst. BEVREDIGENDE BLIEKVANGST. In de mosselhandel is nog steeds zo goed als niets te doen en toch heerst in de haven van Bruinisse de laatste weken weer bedrijvigheid en zijn er dagen dat slechts enkele schepen in de haven achterblijven. Naast enkelen, die nog bezig zijn om mosselen te ver. zaaien is het vooral de kuilvisserij die deze drukte meebrengt en deze week waren de vangsten over het algemeen lonend, de aanvoer van bliek was veel ruimer dan in de voorgaande weken, omdat de winterbliek blijkbaar thans ook de Zeeuwse zeegaten opzoekt. Waar behalve uit Bruinisse, ook schepen uit Ouddorp, Stellendam. Goe- ree en Tholen op deze visjes jacht ma ken. is ook hier het spreekwoord van de varkens en de spoeling van toepas sing en zijn de besommingen per vaartuig nog niet zo groot, als van de vissers die op de Waddenzee en in de zeegaten aldaar de zeebliek vissen. Een voordeel voor de Waddenzee vissers is bovendien nog. dat behalve ae bliek die aan de vismijn verkocht wordt ook de andere gevangen, vis ho gere prijzen opbrengt, met name de bolk en de. schardijh. Waar het laatste ranport van dr. Korringa alles behalve Optimistisch- is, wat de te verwachten resultaten van de mosselcultuur 1951 betreft, een rapport dat ook door de feiten der thans nog verzaaiende mos selkwekers bevestigd wordt, daar de schade overal nog steeds groot is, is wél te verwachten, dat de kuilvisserij nog geruime tijd de mosselcultuur zal -moeten vervangen. In dit verband wa- ïe de stichting van een vismijn té Bruinisse zeker een noodzakelijkheid;' '50-jarig bestaan Kon. Sted. Harmonie van Hulst. In 1951 zal de Kon. Stedelijke Har monie van Hulst het 150-jarig bestaan herdenken. Het bestuur heeft grote plannen en er zal een groot internati onaal muziekconcours gehouden wor den, waaraan Nederlandse, Belgische en Franse gezelschappen zullen deel nemen. Het bondsconcours van de R.K. Bond wordt eind Juni in Hulst gehouden. Botersmokkel Ieeti weer op. J de frauduleuze uitvoer van vee wat i"jj|d'-J boter Week .«OUICIUUIO y roomboter in beslag genomen. Door de ambtenaren van de L en A. te Sint Jansteen werd dezer dagen 75 kilo roomboter in beslag genomen. De smokkelaars wisten in het duis ter te ontkomen. Stapatie Vlissmgen- Breskens minstens tot half Januari Tegenslag bij bet werk te Vlissingen. Het werk voor de nieuwe sluizen te Vlissingen. dat oorzaak was, dat het bootverkeer tussen Vlissingen en Bres kens tijdelijk niet met de snelle fer- ryboten kan worden uitgevoerd, is op enige tegenslag gestuit. De aanwezige tekeningen van de oude sluizen ble ken nl. niet geheel met de werkelijke situatie te kloppen, hetgeen enige ver traging heeft veroorzaakt Bovendien is het weer de laatste weken ook niet bijzonder gunstig voor een vlotte gang van zaken geweest. Naar wij vernemen, zal men er reke ning mede dienen te houden, dat het tenminste half-Januari wordt alvorens de boten weer van de aaniegfuik ge bruik kunnen maken. Zolang blijft het verkeer over de Westerschelde op dit punt dus gehandicapt. Nieuw schoolcomplex te Breskens. OPENING OP 5 JANUARI. Vrijdag 5 Januari zal te Breskens het nieuwe schoolcomplex, waarin de openbare en een bijzondere school worden ondergebracht, officieel in ge bruik gesteld worden. Naar wij ver nemen, heeft het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, zich bereid ver klaard de officiële opening te verrich ten. Tevredenheid, maar ook teleurstelling. Mr. W. Rip sprak voor de C.B.T.B. te Middelburg. De Walcherse boeren zjjn tevreden over de vergoeding, welke z|j heb ben ontvangen voor de verloren ge- ganc runderen en inventaris, maar zy zijn allerminst content over de by- drage, die van regeringszijde wordt verstrekt in de kosten van liet „zwa re herstel" en van boederijenbouw. Bovendien zijn zij in 't geheel niet te spreken over de chadevergoeding, die dë eigenaren van geïnundeerde boomgaarden hebben ontvangen, want ook deze achten zy veel te ge ring. Dit werd geconstateerd tijdens een .vragenuurtje", dat een voor naam onderdeel uitmaakte van de goed bezochte vergadering^ der afde ling Walcheren van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, gisteren gehouden in de Bogardzaal te Middelburg. De ze bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Bosselaai, die haar inde met het lezen van Jes. 28 jpende me 13 (einde) De extra Jimmy Brown- Yoorstellingen. Zoals wij reeds meldden zul len te Vlissingen, Middelburg en Goes nog een aantal Jimmy- voorstellingen worden gegeven. Deze zijn als volgt vastgesteld: Vlissingen, WOENSDAG 20 DECEMBER, Concertgebouw. 1 uur witte gestempelde kaarten: 3 uür oranje kaarten. Voor beide voorstellingen zijn ook kaarten uitgegeven, waar op datum en uur vermeld zijn. Op deze kaarten wordt vanzelf sprekend toegang op het aange geven uur verleend. Middelburg, ZATERDAG 23 DECEMBER. Schuttershof. 12.30 uur blauwe kaar ten; 2.30 uur oranje kaarten: 4.30 uur gele kaarten. Goes. WOENSDAG 27 DE CEMBER, Schuttershof. 1 uur blauwe kaarten: 3 uur oranje kaarten; 5 uur gele kaarten. en vervolgens met dank baarheid gewaagde van de goede oogstresultaten. Hij kon tevens mel ding maken van een toename van het ledental en met vreugde wijzen op dc uitbreiding van het Chr, land bouwonderwijs op Walcheren. Uitvoerig werd hierna gediscus sieerd over de wenselijkheid om op Walcheren een groot aantal silo's voor opslag van veevoeder te bou wen. Men besloot tenslotte zich in verband hiermee te wenden tot de Landbouwyoorlichtingsdienst en te vens na te gaan hoe groot de belang stelling voor deze silo's is. Uit de vergadering werd voorts critiek uit geoefend op degenen, die verant woordelijk zijn voor het leg-'en van de nieuwe drainage op Walcheren. Deze ligt namelijk in talrijke perce len te diep. Teze klachten zullen aan de Herverkavelingscommissie wor den voorgelegd. Een aantal klachten over de te hoge waterstand in de sloten zal ter kennis van de Polder Walcheren worden gebracht. Hr. Ms. „Flores" wordt wachtschip te Vlissingen. De „Jacob van Heemskerk" komt einde Februari. Naar wij vernemen, zal morgen het logeerschin „Leeuwerik" van de Kon Marine Vlissingen verlaten en naar Den Helder worden gesleept. De plaats van de „Leeuwerik" als wachtschip wordt voorlopig ingenomen door de kannonneerboot H.M.'s, „Flores". Ook de „Flores" blijft echter maar tijdelijk in Vlissingen, nl. tot. de komst van de „Jacob van Heemskerk", welke tegen einde Februari verwacht mag worden. CRITIEK OP LANDBOUW BELEID. In de middagvergadering werd het woord gevoerd door de Bondssecreta- rls, mr. W. Rip, die een aantal natio nale en internationale landbouwpro blemen belichtte. Hij begon met er aan te herinneren, dat Nederland thans voor de noodzaak staat méér te produceren, minder te investeren en eventueel minder te consumeren. Sprekend over de nationale agrari sche economie, merkte de heer Rip op, dat de boeren de redelijke eis mo gen stellen, dat zij niet worden ver plicht hun procVbten te leveren te gen een prijs, welke lager ligt dan de froductiekosten. Hun inkomens moe- en op hetzelfde peil liggen als die van ondernemers in andere takken van bedrijf en ook op de arbeiders lonen mag niet beknibbeld worden. Mr. Rip oefende ernstige critiek uit op de recente land- en uiinboaw- polltlek van de regering. „Wy moe ten niets hebben van oproerige ver gaderingen, maar wel moeten wjj ar gumenteren en waakzaam zijn", zo zeide bij. PACHTWET EN P.B.O. Mr. Rip wijdde vervolgens enige woorden aan de nieuwe Pachtwet, daarbij de mening uitsprekend, dat de regering binnenkort een verho ging van de pachtprijs moet toe staan. De overheid mag echter niet op de stoel van de verpachter plaats nemen. Ook kondigde hij aan, dat de C.B.T.B. van plan is het belang rijke vraagstuk van de P.B.O. lande lijk en provinciaal te bestuderen en daarna zijn standpunt te bepalen. Tenslotte stond mr. Rit) stil bij de bedrijfsvoering, die hij het funda ment van de gehele landbouwpolitiek noemde. Men moet het landbouwon derwijs steunen, de vakpers lezen, profiteren van de uitkomsten der we tenschap en iedere Chr. boer en tuinder moet in leven en werken een. lichtend licht en een zoutend zout zijn, zo verklaarde hij. Hij wekte de C.B.T.B.-leden op propagandist te zjjn voor de Chr. organisaties. verkoudheid Fraai gebaar van de Stichting ,yNieutv Walcheren" De beplanting van het toekomstig recreatieterrein achter de Nolled ijk te Vlissingen is begonnen, zo delen B. en W. van Vlissingen aan de raad mede. Voorts zullen gemeenschappelijke tuinen worden aangelegd by de 60 flatwoningen van „St. Willibrord" en gemeenschappelijke voortuinen bij de 120 woningen van „Goed Wonen" in plan Oost. Voor deze gemeen schappelijke tuinen stelt de „Stichting Nieuw Walcheren" niet alleen het plantmateriaal beschikbaar, maar zy zal ook alle overige kosten vergoe den zoals spitten, planten, zaaien, zaad, afwerking enz. Ditzelfde zal gel den voor twee nieuwe plannen, die nog ln bewerking zijn en die betrekking hebben op de tuinen van 80 en 96 woningen der Vereniging tot Verbetering der Volkshuisvesting. B. en W. achten een woord van er kentelijkheid voor deze bijzonder fraaie geste van de Stichting Nieuw Walcheren zeker op zijn plaats. De bewoners der betroxkèn wo ningbouwverenigingen hebben zich bereid verklaard in de jaarlijkse on derhoudskosten van de beplanting 0.10 per woning per week bij te dragen waardoor voor St. Willibrord ongeveer de helft van de onderhouds kosten worden gedekt en voor Goed Wonen vrijwel ae gehele kosten. B. en W. stellen nu aan de raad voor een bedrag van 5350.uit te trekken voor de kosten van de be plantingsplannen, die voor St. Willi brord en Goed Wonen zjjn gemaakt. Vfat het toekomstige recreatieter rein achter de Nolledjjk betreft vra- fen B.. en W. voor het beplanten van e reeds klaargekomen terreinen een bedrag van 24.100.Drie gedeel ten van dit terrein zullen beplant CENTRALE EINDLES FRUHSOR- TEREN EN VERPAKKEN. In de rijkstuinbouwconsulentschap Zeeland en West N. Brabant werden tussen September en November weer 10 cursussen gegeven in sorteren en verpakken van fruit, n.l. te Colijns- plaat, Fflnaart, Goes, 's Heerenhoek, Kapelle (2), Krabbendjjke, Steenber gen, Wemeldlnge en Temeuzen. Donderdagmorgen a.s. zal in het pakstation van de Goese veiling een centrale eindles worden gehouden. Van elke cursus worden de twee beste leerlingen naar deze eindles afgevaardigd, waar zij naar de rege len der kunst een kist fruit krijgen te verpakken. Een jury zal het ge leverde werk beoordelen op sortering, CANDID AATSEXAMEN èan de Technische Hogeschool te elft slaagde voor het candidaats- examen Civiel Ingenieur, de heer L. W. Lievense te Nieuwerkerk. verpakking en algemeen voorkomen, worden. De kosten voor het gehele plan worden geraamd op 120.000. en daarvoor zullen B. en W. nog een begroting indienen. Vat de thans te beplanten drie ge deelten betreft, verwachten B. en W. een aanmerkelijke rijksbijdrage, om dat het hier oorlogsschade betreft. Advertentie. BUISJE 20 TABLETTEN 75 CENT KERSTMIS Drie vrije dagen wachten U, dagen die ieder op eigen ma nier zal willen doorbrengen. Zorgt in ieder geval, dat U er op deze feestdagen feeste lijk uitziet. Speciaal een wit overhemd kan daaraan bijdragen. Paramount, vaste Trubenlis brdf 11.95 Kerko. double front. shirt 15.50 Fablo en Trubenijs boorden 16.95 St.- Jacobsstraat 25,. Vlissingen. Uitbreiding van schoolbouw geweigerd Het bestuur der Vlissingse School vereniging heeft B. en W. verzocht om, overeenkomstig het bepaalde in art. 72 der L.O.-wet 1920, gelden be schikbaar. té stellen om. In de Finse school aan de Rembrandtlaac, de be schikking te krjjgen over een zeven de lokaal, welk lokaal dan gebruikt zal worden voor het geven van han denarbeid, godsdienstonderwijs en 't vertonen van schoolfilms. Voorts is er in de toekomst een belangrijke toename van het leerlingenaantal te verwachten. Het schoolbestuur heeft een goed kope oplossing voor deze uitbreiding. Het wil namelijk door een verande ring in het gebouw dit zevende lo kaal beschikbaar krijgen. De inspecteur l.o. te Middelburg verklaarde in zijn advies, dat „de ge dachte, om door gebruikmaking van bestaande ruimte een lokaal te ver krijgen, dat voor velerlei doeleinden geschikt zou zijn, hem in beginsel juist voorkomt". De inspecteur be veelt dit ook aan voor de openbare school aan de Hoge weg, die even eens in een Fins gebouw zit. B. en W. merken op, dat het hoofd van deze laatste school niet om het veranderen van het gebouw en het beschikbaar krijgen van een zevende lokaal heeft gevraagd. Ook menen zij, dat de Vlissingse schoolvereni ging „rechtens" geen aanspraak kan maken op medewerking voor de ge vraagde verandering. Tenslotte ach ten B en W. de leerlinaentoename van de school ntet zo groot. Zij Willen daarom aan het bestuur van de Vlis singse Schoolvereniging de gevraag de medewerking onthouden. SLUITINGSTIJD VOOR PATATES-FRITESKRAMEN Bjj vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg is enige tjjd geleden uitgesproken, dat patates-friteskramen, die een vaste standplaats hebben en aangesloten zijn op het electriciteitsnet -of gas leiding vallen onder het begrip .winkel". Dit brengt met zich mede, dat deze kramen ook de voor de normale winkels vastgestelde slui tingstijden in acht moeten nemen. Het behoeft geen betoog,- dat dit een groot nadeel voor de houders van deze kramen zou betekenen en velen zouden dan geen levensvat baarheid meer hebben. Nu- kan er met goedkeuring van de Minister van Economische Zaken een regeling worden vastgesteld, d'e hiervan af wijkt. B. en' W. van Vlissingen me nen, dat de nat? t es-friteskramen reer zeker gerekend kunnen wor den onder deze afwijkende regeling en steMen daarom de Ra«d voor éen verordening vast te stellen, waar door de kramen to* 's nachts twaalf uur ooen mogen blijven. De nstates- *ritepkr?mnn vinden levensvatbaar heid in het feit. dat het artikel brj voorkeur 's avonds wordt gekocht en wel d'kwbls door buiten goz/ns- verb-vnd levende nersenen. zo«ls •^olieden en rnofro3e-n ^on Ma rine. In vprcjebWoT.^,» 7°euwse ee- meenten is de afwekende v«c"»ung v>u kroeht. p-unsrio-e be- lyoeing in deze ze' zeke~ door het oubliek gewaardeerd worden. GESLAAGD. Voor econ drs. slaaade te Tilburg - aan de Economische Hogeschool cum Iaude de heer Aug. Eeckhout te Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2