PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Het uur is buitengewoon ernstig" Vlissingens nieuwe station geopend DC BILT Paul van Zeeland opende minister conferentie Atlantische landen Kantlijn Commissie van Drie wil met Chinezen praten, maar vond nog geen gehoor Vandaag Dozijn doden bij voetbal wedstrijd te Bandoeng. BEPERKING STROOMVERBRUIK 00K BUITEN PIEKUREN Vlissingen en het Land van Cadzand zijn tevreden VOORSPÉLT: 193e Jaargang - No.298 Dagblad uitgave van de tinna Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F B. dra Boer Adj W de Pagter Hootdred G Ballintün PI verv.: W. Leertouwer en B A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 et per week. t 3.90 p Sm.; Er p p t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 19 Dec. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm 'Minimum p advertentie t 2.50. Ingcz mededelingen dubbel tarief. <lelne advertenties iman 8 regels:) van 1—5 regels f L— Iedere regel meer cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 PZ.C. Middelburg. Bur VU«nngen Walstr 58—60 tel 2333 4 lijnen (b.g.g I of 2160) M'burg, i.ondense Kaal 29. tel 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel.2473 <b.g.g 2228) Oostburg Pr. Maurltsstr 12. tel. 102; Terneuzen Brouwertjstr 2. Zierikzee N Bogardstr C 160 tel 26 Overeenstemming over benoeming Amerikaans opperbev ethebber. „Het uur is buitengewoon ernstig. De besluiten, die hier zullen worden genomen, kunnen op de toekomst van de vrye wereld een beslissende in vloed hebben". Met deze woorden opende de Belgische minister van Buiten landse Zaken, Paul van Zeeland, gisteren tc Brussel de conferentie van vertegenwoordigers der 12 by het Atlantisch Pact aangesloten landen. In de met vlaggen versierde vergaderzaal van het provinciale Paleis, waren de ministers b|jecn met hun s ecretarissen en in een salon op een andere verdieping van het gebouw de 200 journalisten, die uit alle wind streken naar Brussel waren gekomen. De ministers van Defensie keurden de benoeming van een Amerikaanse opperbevelhebber voor de Atlantische strijdkrachten goed, evenals het plan voor Duitse deelneming aan de Atlan tische strijdkrachten. Op de gezamenlijke vergadering van de ministers van Defensie en van bul tenlandse zaken kwam men hierover niet tot een definitief besluit. Over de deelneming en de benoeming van een opperbevelhebber zal op de gemeen schappelijke vergadering vandaag de finitief worden besloten. Waarschijn lijk zal Eisenhower nog voor het einde der conferentie worden benoemd. Naar uit gewoonlijk betrouwbare bron werd vernomen, wensten ver scheidene gedelegeerden te spreken over de Sowiet-nota's inzake Duits land. Er zou een voorstel ingediend zijn om 1. een drie-mogendheden ant woord te zenden op het Sowiet-voor stel tot een vjor-mo^endhodenbesnre- king over Duitsland en 2 de gealli eerde hoge commissie in West-Duits- Het Sowjet-protesx tegen de Duitse herbewapening komt allerminst onverwacht maar het doet de bewoner van Europa niettemin pijn lijk scherp beseffen, hoe nauw West- Europa betrokken is bij wat zich tus sen Moskou en Washington afspeelt. Bovendien accentueert het de Euro pese machteloosheid nog eens extra. Vijf jaar geleden streed de gehele we reld tegen Duitsland. Nu heeft Europa diezelfde Duitsers broodnodig om al thans over enkele Jaren weer min of meer weerbaar te zijn tegenover Kus- land. Want men bedenke: Duitsland stampt zijn divisies op dit moment ook niet uit de grond! Over een paar jaar. dan kan er weer een Duits leger zijn. Eerder niet. De Duitsers trachten en dat if be grijpelijk uit de situatie te slaan wat er uit te slaan is. Gelijkberechti ging. lidmaatschap van de Verenigde Naties, opheffing van het bezettings statuut en vervanging daarvan door een „veiligheidsovereenkomst", zie daar de prijs, die Duitsland voor zijn medewerking bedingt. Rusland laat een waarschuwend ge brom horen. Of de Westerse mogend heden er iets op uit zullen doen, staat te bezien. Intussen is er weer een steentje des aanstoots meer! In Nijmegen heeft de gemeenteraad van de heer Lieftinck de kous op de kop gekregen. Er loopt een nog al tijd zeer bruikbare electrische tram. De raad wil deze tram vervangen door bussen. En die bussen in Enge land kopen. Neen. zegt de heer Lieftinck. Geen deviezen voor deze aankoop. En als ge zonder mij deviezen kunt krij gen, dan geen invoergunning! En daar zit Nijmegen. En terecht. Want in de eerste plaats moet men geen bussen kopen als de tram inder daad nog goed bruikbaar is. En als men dan toch bussen wil ko pen, dan van Nederlands Fabi'ikaat. Het „Algemeen Dagblad" (rechts) meent, dat het sociaal wense lijke in ons land (vooral voor de hoofdarbeiders) nog niet is be reikt, maar dat desniettemin ingrij pende versoberingsmaatregelen niet langer kunnen uitblijven; zo moeten onze prijzen zich aanpassen aan wat het buitenland betalen wil en zullen we onze aankopen moeten inkrim pen: „Tal van plannen vooral van de overheid zowel de landsoverheid als die der lagere organen, zullen een voudig moeten worden uitgesteld tot gunstiger tijden. Wij zullen het moe ten doen met onze oude plunje, tot t|jd en wijle wij zoveel over hebben, dat wij voor de aanschaffing van nieuwe plunje de geldmiddelen ge reed hebben. Maar behalve een ernstige be perking van niet direct productieve investeringen, zal ook onze dagelijk se consumptie vooral moeten ver minderen. Dat kan feitelijk alleen bereikt worden door een zekere prijs stijging by gelijk blijvende inkomens of door verhoging der verbruiksbelas tingen. Met lapmiddelen komen wij er niet Daarom ware liquidatie van het landbouw-egalisatiefonds op korte ter mijn toe te passen. Dat zal ongetwij feld leiden tot stijging van de kosten van het levensonderhoud en tot span- ning met het loonpeil, maar de erva ring heeft wel geleerd, dat het spel van prijsstijging gevolgd door loons verhoging juist voor de kleine man fnuikend is. De laatste loonronde heeft, zoals wij hebben voorspeld meer kwaad dan goed gedaan. Be perkte koopkracht is trouwens het eni ge middel om tot lager prijzen te ko men. Laten wij elkaar dus niets wijs maken. De spanning tussen kosten en lonen gaat in ons land toenemen". land te machtigen besprekingen met de West-Duitse regeringen te voeren over deelneming aan het Atlantisch leger. De ministers van Buitenlandse za ken van Engeland, Frankrijk en de V.S. zullen in Brussel de situatie be spreken, die veroorzaakt is door het feit. dat West-Duitsland tot nog toe in gebreke is gebleven de verantwoorde lijkheid voor zijn vóór-oorlogse en na oorlogse schulden te aanvaarden. DUITSERS NIET ENTHOUSIAST. De aanwezige journalisten hadden zich verenigd rondom de bar, die door de goede zorgen van het Belgische mi nisterie van Buitenlandse Zaken is in gericht en gaven zich over aan bespie gelingen over de internationale toe stand en de geneugten van de Belgi sche koffie. Onder de journalisten be vinden zich 15 Duitsers en uit gesprek ken met hen kreeg men niet de in druk, dat de Duitsers erg enthousiast zijn over een herbewapening van hun land. De straten, die gelegen zijn rondom het provinciaal paleis van Brabant te Brussel, worden door een waar leger van politie-agenten en leden van de Belgische rijkswacht bewaakt Ook in het gebouw zelf bevinden zich talrijke rechercheurs, die de zaal nauwkeurig bewaken. Aanvankelijk was toegezegd, dat de journalisten het begin van de verga dering mochten bijwonen. De orde dienst had evenwel berekend, dat m dat geval ongeveer 460 personen in de j toch al niet te grote vergaderzaal op elkaar gedrongen zouden moeten wor den. De reporters werden dan ook slechts in de gelegenheid gesteld, één voor één de zaal even door te wande len en een blik te werpen in de salon waar de gedelegeerden rondom de la- fel hun plaats reeds hadden ingeno men. De twaalf delegaties streven er naar te vermijden, dat het voortge schreden stadium van de ontwikke ling van het Atlantische leger verde re onderhandelingen met de Sowjet- Unie nutteloos maakt. De sterke indruk, die de bespre kingen van Maandag hebben achter gelaten, is echter, dat de Atlantische landen eensgezind zijn in hun besluit om de uitvoering van hun defensie plannen om generlei reden uit te stel len. Journalist smeet met bier. Voordat perschef Parsons te Brussel een korte verklaring aflegde over het verloop der besprekingen van het Atlan tische Pact deed zich in de sa- ion, waar de pers verzameld was, een incident voor. De vertegenwoordiger van de ..Baltimore Sun", die zich naai een andere zaal wilde begeven, Werd dit verboden door leden van de Belgische geheime dienst. Hij zou zich hierna on hoffelijk hebben uitgelaten te genover deze vertegenwoordi gers van de wet en zou de in houd van een glas bier in hun gezicht hebben geworpen. Toen hij enkele ogenblikken later aan de bar terugkeerde werd hij door inmiddels ontbo den versterking van de veilig heidsdienst met geweld uit de zaal verwijderd. Oudste inwoner van ons land 104 jaar. De oudste inwoner van ons land „Opa Reiling" te Drouwenermond hoopt op Woensdag 21 December a.s. in goede gezondheid zijn 104de ver jaardag te vieren. Politieke commissie ging voorlopig uiteen. Malik weerde zich weer eens. De V.N.-commissie van Drie heeft Maandag aan de politieke commis sie gemeld, dat zy geen antwoord van de Chinese communistische auto riteiten heeft ontvangen op hun ver zoek to. een bespreking over een staken van het vuren in Korea. Lester Pearson, het Canadese lid van de commissie, heeft medegedeeld, dat aan de regering te Peking een boodschap is gezonden, waarin de commissie zich bereid verklaart over een staken van het vuren te spreken, te New York of ergens anders. Deze boodschap is Zaterdag verzonden. Pearson legde er de nadruk op, dat het, in verband met de verbindingen, niet ongewoon is, dat er nog geen antwoord binnengekome- is. Pearson zei verder, dat de com missie „een interessante en nuttige bespreking" met het verenigd opper bevel heeft gehad over de voorwaar den voor i staken van het vuren. Hjj verzocht de commissie meer tijd te geven voor het voeren van onder handelingen. De Sow jet-afgevaardigde, Malik, verklaarde, dat, terwijl de commissie van Drie voort zou gaan met haar onderhandelingen, de politieke com missie haar debat zou kunnen voort zetten over de volgende onderwer pen le. de Amerikaanse agressie tegen China; 2e. de kwestie-Formo sa; 3e. de nog niet afgehandelde re- soluties over Korea; 4e. het bombar deren van Chinees gebied door Ame rikaanse vliegtuigen. Hy beschuldig de d<" Amerikaanse delegatie er van ..is het 10 jaar geleden, dat bij verordening van Seyss Inquart de gehele radio-exploitatie werd opgedragen aan de P.T.T. ..viert de bekende Nederlandse violist Ferdinand Helmann, voormalig eerste concertmees ter. te Amsterdam zijn 70ste verjaardag. Katholieke bisschoppen mogen hun posten niet verlaten. Paus Pius XII heeft alle katholieke bisschoppen ter wereld opgedragen hun post gedurende de huidige crisis periode niet te verlaten. Men gelooft niet hieraan de beteke nis te moeten hechten, dat het Vati- caan een onmiddellijke oorlog ver wacht, doch men ziet het eerder als een onderdeel van de campagne van de Paus om de 4400 millioen katholie ken der wereld in gebed voor de vre de te verenigen. te trachten discussie van deze pun ten te vermijden. M: k verklaarde verder, dat dui zenden onschuldige vrouwen en kin deren in Korea door „maniakken wa ren gedood onder het waarmerk van de V.N". De politieke commissie besloot alle verdere besprekingen over de Koreaanse en Chinese kwesties op te gchorten, tot er een rapport zal zyn ontvangen van de commissie van Drie. Met de stemmen van de Sow- jet-groep tegen, besloot de commis sie voor onbepaalde tijd uiteen te gaan. Nadat de politieke commissie haar zittinr voor onbepaalde tijd had ver daagd, zijn de 12 Aziatische en Mid- denoostelijke landen, die de resolutie tot het staken van het vuren in Ko rea hadden ingediend, opnieuw bij eengekomen om de gehele situatie in het licht van de nieuwste ontwikke lingen opnieuw te bezien. Geschil over belreden van vostbalterrein. Een geschil in verband met het betreden van een voetbalterrein te Bandoeng, beeft volgens een eerste opgave 5 doden en vele gewonden en volgens een later nlet-officieel bericht een doz|jn doden geëist. Het Incident begon toen een wedstrijd tussen „Jong Ambon" en „Sidolig" juist 5 minuten aan de gang was. Onder de doden zijn de sportoffi- eier luitenant Van der Loos van de Kon. Landmacht en de voetballers Raque van „Jong Ambon" en De Bies van „Sidolig. Een onderzoek naar de toedracht van de gebeurtenis is ingesteld door de militaire commandant van Ban doeng en de Nederlandse rayons commandant. Koninklijk gezin na Kerstmis naar Sankt Anton. Koningin Juliana en Prins Bern- hard hopen met de drie oudste Prin sesjes na Kerstmis voor korte tijd naar Sankt Anton in Oostenryk te gaan. In de loop van de eerste week van Januari zal de Koningin terug keren met de Prinsessen Irene en Margriet, wier schoolvacantke dan voorbij is. De Prins zal met zijn oud ste dochter een week langer in de bergen blyven. 30 slachtoffers bij botsing in de lucht 30 militairen, nagenoeg allen Franse officieren, zijn in Indo-China gedood bij een botsing in de lucht tussen twee J unker-toestellen. Symington eventueel opvolger van Marshall? President Truman zou het voor nemen hebben om de gewezen minister van Luchtmacht, Stuart Symington, te benoemen tot minister van Defensie voor het geval generaal George Marshall zich om gezondheids redenen zou willen terugtrekken, zo is in kringen, die in contact staan met het Witte Huis, verklaard. De President zou Marshall, die 31 December 70 Jaar wordt, niet „onbe perkt" in dienst willen houden. Symington is voorstander van een in tensieve mobilisatie. Geheimzinnige schutter in Philadelphia. De Noordwestelijke buitenwijken van Philadelphia worden onveilig ge maakt door een geheimzinnige schut ter. In zes weken tijds zijn zeven per sonen door onverwachts „uit het niet" op hen afgevuurde schoten getroffen De eerste zes werden niet ernstig ge wond doch nu is er een dode te be treuren. Een 28-jarige huisvrouw werd, terwijl zij in de keuken van haar ouders bezig was eetgerei te wassen, dodelijk gewond. De politie te Philadelphia is met man en macht bezig de onverlaat op te sporen. Felle brand in pension te Amsterdam. Twee gezinnen en elf alleenstaan de personen werden dakloos door een felle brand, die de vierde verdieping en de vliering van een pension aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam verwoestte. De brandweer rukte met groot materiaal uit, daar gevreesd werd. dat de vlammen over zouden slaan naar belendende percelen. Met zeven stralen kon het vuur in een half uur bedwongen worden. Moge de vry zware sneeuwval al stagnatie veroorzaakt hebben in het verkeer op de weg, het luchtverkeer ondervindt er niet zoveel hinder van- Vrij geregeld starten en landen de vliegtuigen op de luchthaven. Regering vraagt uiterste zuinigheid met stroom, anders weer electriciteits-distributie. De minister van Economische Zaken heeft besloten maatregelen te tref fen om het verbruik van electriciteit, ook buiten de piekuren, te beperken. Met Ingang van vandaag is het verboden electriciteit te gebruiken voor lichtreclames en buitenverlichting, die hoofdzakelijk voor reclamedoelein den wordt gebruikt. levens wordt het electrlciteitsverbruik voor straat verlichting beperkt tot 80% van het normale verbruik in de overeenkomsti ge periode van het vorig jaar. Naast deze verbodsbepalingen doet de rege ring een dringend beroep op de bevolking om zich ook buiten de piekuren vrywillig beperkingen by het electriciteltsverhruik op te leggen. Indien in de gezinnen en bij het bedrijfsleven in al z|jn schakeringen aan deze oproep terstond gevolg wordt gegeven, zal het weder Instellen van een electrlci- teitsdistributie kunnen worden voorkomen. De sterk gestegen vraag op de in ternationale kolenmarkt als gevolg van toenemende industriële bedrij vigheid maakt het moeilijk met ze kerheid de omvang van de import van de kolensoort nootjes IV en V vast te stellen. Gezien het feit, dat de electriciteits-centrales voor circa 75% in haar behoefte aan brandstof fen op deze kolensoort zijn aangewe zen. is het noodzakelijk gebleken met het gebruik van de thans nog beschikbare voorraad voorzichtigheid te betrachten. De aandacht wordt er nog op ge vestigd, dat de voorziening met noot jes IV en V geen stagnatie bij de huisbrand-voorziening met zich mede brengt. Deze voorziening verloopt tot General Motors staakt tijdelijk verkoop van modellen-1951 De General Motors Corporation heeft opdracht gegeven de verkoop van de modellen 1951 van „Chevrolet", „Pontiac"- en „Cadillac"-personen- auto's, welke auto's alle vallen onder het regeringsbesluit van Zaterdag, dat de autoprijzen stabiliseert op het ni veau van 1 December jl„ tijdelijk te staken. De maatschappij deelde aan de dealers mede, dat alle ..Pontiacs". „Chevrolets", .of „Cadillacs", die zij Maandag ontvingen, of daarna zullen ontvangen. eigendom van de maat schappij blijven op consignatiebasis. De auto's mogen niet verkocht wor den voordat de maatschappij er toe stemming toe geeft. Het nieuwe station van Vlissingen Is reeds enige maanden in gebruik, doch het was nog altyd niet geheel voltooid, zodat van een officiële in gebruikstelling eigenlijk tot dusver nog geen sprake kon zjjn. Maar nu ls het dan toch eindelijk zover. Maandagmorgen had zich in de restauratie van het nieuwe station op uitnodiging van de directie der N.S. een gezel schap autoriteiten verzameld om getuige te z|jn van de plechtigheid, waarmede dit station het tweede geheel nieuwe in Nederland na de bevrijding officieel werd geopend. door ziekte van de Commissaris der Koningin, wiens belangstelling voor de spoorwegen algemeen bekend is. Spr. noemde het Vlissingse station er één met een zeer bijzondere traditie en herinnerde er aan, dat het zwaar gehavend uit de str|jd te voorschijn is gekomen. Lang is er gedacht en overlegd over de wijze en de plaats van herbouw, maar tenslotte is er toch een resultaat uit de. bus geko men, dat er zijn mag: een gebouw, dat niet voor de show werd gebouwd, maar eenvoudig, doelmatig en toch aantrekkelijk van uiterlijk. B|j de keuze van de plaats heeft men zich tenslotte laten leiden door de over weging, dat dit station niet alleen voor Vlissingen, maar ook voor ge heel West Zeeuwsch-Vlaanderen Be stemd is. Ir. den Hollander wilde zich hier niet uitlaten over de vraag of de „Zeeland" ooit naar Vlissingen zal terugkeren, maar stelde vast, dat er ook in dit station in elk geval al tijd plaats voor de „Zeeland" is. Onder de aanwezigen bevonden zich de beide directeuren van de Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander en de heer D. J. Wansink, met een aantal leden van de staf, en verder een groot aantal autoriteiten uit Zee land. Van deze laatsten noemen wy de wnd. Commissaris der Koningin, de heer C. Philips, de leden van Ged. Staten, de heren mr. dr. A. J. J. M. Mes, A. Schout en mr. A. J. van der Weel, de griffier der Staten, dr. B D. H. Tellegen, burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen, burgemeester J. A. Eekhout van Breskens en ver der een vertegenwoordiger van de Rijks- en Provinciale Waterstaat, de Prov. Planologische Dienst, de Prov. Stoombootdiensten in Zeeland, de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, de N.V. Haven van Vlissingen, de douane, de Provinciale en plaatse lijke V.V.V., de dienst van Gemeen tewerken te Vlissingen en het be drijfsleven. De president-directeur der NS, ir den Hollander, betreurde de afwezigheid dusverre bevredigend en er zyn mo menteel geen aanwijzingen, die een andere ontwikkeling doen verwach ten. De verbruikers zullen zich even wel zoals reeds verschillende raa ien is medegedeeld naast anthra- ciet ook met eierkolen, eierbriketten en cokes tevreden moeten stellen. Overigens vertrouwt de regering er op, dat de moeilijkheden by de ko- lenvoorziening der electriciteits-cen trales van tijdelijke aard zullen zijn. Spr. betreurde het, dat het uitzicht vanuit de restauratie op de Schelde nog altyd wordt belemmerd door het gebouw van de Prov. Stoombootdien sten en zeide voorts, dat t.z.t. ook nog een nieuwe goederenloods ge bouwd zal moeten worden. Tenslotte dankte de heer den Hol lander allen, die aan de totstandko ming hebben medegewerkt, in het b|j- zonder de architect, ir. S. van Rave- steijn, en de aannemer, de fa. H. van Heesewyk te Best, en sprak hij goe de wensen uit voor de toekomst van Vlissingen, Zeeuwsch-Vlaanderen en geheel Zeeland. DANK VAN HET PROVNCIAAL BESTUUR Namens het provinciaal bestuur sprak de heer C. Philips, die zeide dankbaar te zijn voor dit eenvoudige en smaakvolle stationsgebouw. Spr. herinnerde aan de internationale en nationale betekenis van dit station, met name aan het belang voor het toeristenverkeer, en wees er op, dat de Spoorwegen, blijkens een uitlating in hun jaarverslag, er naar streven de dienst op bepaalde niet-rendabele lynen te behouden, indien dit moge lijk is. Spr. was hierdoor toch wel wat verontrust en zeide te hopen, dat de N.S. opheffing zullen weten te voorkomen. Wat het gebouw van de Prov. Stoombootdiensten betreft, verzekerde spr., dat dit zo spoedig mogelijk zal verdwijnen. Maar dat gaat nu eenmaal niet in een vloek er een zucht. Het Rijk. dat de tekorter van de dienst op de Westerschelde betaalt, ziet immers wel degelijk toe. dat de gelden zo efficiënt mogelijk besteed worden. Stad in Nicaragua na vulkaanuitbarsting ontruimd. De bevolking van de stad Leon ten Noorden var. Managua in Nicaragua maakt zich klaar om de stad, die be dreigd wordt door de vulkaan „Cerro Negro" die reeds een maand in actie is, te verlaten. De stad is haast geheel met as van de vulkaan bedekt. Er heerst een volslagen duisternis. Talrijke gezinnen zijn reeds uit de stad vertrokken, terwijl de rest van ae bevolking lijdende is aan ziekten die door de as en het zand van ae vul kaan worden veroorzaakt. Voortdu rend worden in de streek van Leon aardschokken waargenomen evenals droge onweders. Mohammedaanse leider in Singapore gearresteerd. Karim Gani, de voorzitter van de Mohammedaanse liga te Singapore en twee andere Mohammedaanse leiders zijn in opdracht van het bestuur van de kroonkolonie Singapore, in hechte nis gesteld. Karim Gani zou als voorzitter van een delegatie van Malakka de te Karat- sji te houden bijeenkomst van een aantal Aziatische landen bijwonen Hij had medegedeeld ter conferentie een boycot van Nederland te willen voor stellen, in verband met het verloop van de zaak-Bertha Hertogh. Mr. Gieben wordt lid van Korea-commissie der V.N. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. Gieben tot Neder lands gedelegeerde in de commissie der Ver. Naties voor Korea. Mr. Gie ben, die in 1898 te Medemblik .verd geboren, doorliep het gymnasium te Middelburg en studeerde daarna in Leiden. In 1924 kwam hii in dienst van het Nederlands Indische gouver nement als ambtenaar bij de rechter lijke macht Zijn laatste was die van plaatsvervangend Hoge Commissaris te Djakarta. Maandag arriveerden per trein te Rotterdam 668 militairen en burgers met gezinsleden uit Indonesië, die de reis van Soerabaja tot Marseille met het Griekse sa „Cyrenia" maakten. (Vervolg op pag. 2). NOG LICHTE VORST. Geldig tot Dinsdagavond. Zwaar bewolkt met plaatselijke op klaringen. Voornamelijk in het Zuid- Westen van het land enige regen of natte sneeuw. Overwegend matige wind tussen Zuid en Oost. Midden op de dag lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1