Arie de Vroet over zn ervaringen als beroepsspeler C ML 3 Sport en wedstrijden JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Zware training vereist Zeeuwse Almanak Nederlandse kunstrijders naar Europese kampioenschappen Gymnastiekwedstrijden van de Z.E.B.R.A. te Goes K.V.P. herdacht eerste lustrum Gibraltar MAANDAG 18 DECEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Slechte lichamelijke conditie van de Nederlandse voetballers. (Van onze sportmedewerker) Ruim vier maanden is de vroegere aanvoerder van het Nederlands elftal, Arie de Vroet, die tussen 1938 en 1949 twee en twintigmaal het oranje shirt droeg, thans beroepsvoetballer in Frankryk, waar h\j tot dusverre alle competitiewedstrijden van zijn club Le Havre heeft meegespeeld. En met succes meegespeeld, want in de zestiende competitiewedstrijd, Le HavreSochaux (31), op Dinsdag 5 December, waarin zijn club de bovenste plaats op de ranglijst der eerste klasse veroverde, was hjj de beste speler van het veld, niettegenstaande de zware concurrentie, die hij hiervoor in zyn eigen elftal had van cracks als Ranzoni (rechtshalf by FrankrijkNederland), Ruminski, Besse, Albanesi en Strlcaune (alle vier spelers van het Franse B-elftal, dat op 10 December tegen Turkije en op 13 December tegen Griekenland uitkwam). De beste speler van het veld, dat zegt wel iets voor iemand, die juist 32 jaar was geworden op de dag, dat we hem in le Havre opzochten. Voor het Nederlands elftal was hij uitge schakeld na de thuiswedstrijd tegen Denemarken (11 December 1949), toen hij voor de vijftiende maal het aan voerderschap bekleedde: bij Feyen- oord dacht men aan het einde van het seizoen 19491950 erover om hem met het oog op zijn leeftijd te vervangen, maar nu in Frankrijk is hij aan een tweede voetbaljeugd begonnen. „Ik heb het aan de zware training te danken, dat ik zo goed in conditie ben", vertelde hij ons in het huis, dat hij met zijn clubgenoot uit Feyenoord en le Havre, Steenbergen (eveneens oud-speler van het Nederlands elftal) bewoont in de Normandische haven stad, waar deze beide huisgezinnen een eigen Hollandse kolonie vormen met een door de dames De Vroet en Steenbergen verzorgde Hollandse keu ken. „Ik héb zelfs een betere lichaams conditie dan ooit te voren in mijn Feyenoordjaren en kan het hoge tem po van het Franse profvoetbal ander half uur volhouden zonder uitge speeld te raken". .Maar die training is dan ook niet mis", vult zijn partner Steenbergen aan, „elke ochtend van half tien tot twaalf uur, alleen des Maandags heb ben wy vrij. De training is er vooral op gericht om de spelers uithoudings vermogen en prima lichaamsconditie te bezorgen. De bal komt er veel min der aan te pas in Nederland. Aanvan kelijk waren we alle twee te zwaar, maar nu is De Vroet zes kilo afgeval len en ik ben zelfs acht kilo lichter geworden door die training; nu hebben we ons juiste gewicht om tot toppres taties te kunnen komen". Politierechter deelde zware straffen uit. KAMERVERHUURDERS MAAKTEN SCHROMELIJK MISBRUIK VAN WONINGNOOD. De politierechter te Amsterdam heeft zware straffen uigtedeeld aan personen die te hoge kamerhuren en pensionprijzen berekenden. De zwaar ste straf kreeg een 48-jarige Amster dammer, die veroordeeld werd tot drie maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming. Voor elk van de 13 kamers, die deze man verhuurde, liet hij een huurprijs van f 20 per week betalen. Een onder zoek heeft uitgewezen dat de Amster dammer in de afgelopen vijf jaren voor zijn kamers ruim f 6000 teveel heeft ontvangen. Hij buitte elke mo gelijkheid om meer voor zijn kamers te ontvangen uit. Zo had hij bepaald, dat voor elk kind een extra rijksdaal der moest worden betaald. Verscheidene kamerverhuurders, die terecht stonden, werden door de poli tierechter veroordeeld de ontvangen woekerhuren aan de benadeelden te rug te betalen. Hieronder waren be dragen van 1275 en f 2000. POSTDIENST TIJDENS DE FEESTDAGEN. Op beide Kerstdagen zullen de P.T. T.-kantoren voor de postdienst geslo ten zijn, terwijl ook geen bestellingen plaats vinden. In verband hiermede zal Zaterdag 23 December de tweede bestelling, zoals op andere werkda gen, in de namiddag worden uitge voerd. Op Nieuwjaarsdag zijn de postkan toren eveneens gesloten, doch er zal één postbestelling plaats vinden: DOMINEE Zelden vindt ge in de deftige stuk ken van het Koninkrijk der Nederlan den gedichtjes of rijmpjes, want daar voor leent zich de dorre st\jl der amb telijke stukken geenszins. Stel U eens voor, dat het aangifteformulier voor de belastinginspecteur in dichtvorm werd toegestuurd Doch ziet, de Nederlandse ambte naar heeft blijkbaar toch wel gevoel voor poëzie, want daar opeens ver schijnt de Staatscourant met een bij lage, waarin verscholen tussen lange ■rijen opsommingen van straten en ka nalen, een rijmpje Is afgedrukt: de dominee van Urk, die zou op Schok land preken, maar door 't razen van de zee, was hij zijn tekst vergeten". In de Noordoostpolder is namelijk een weg aangelegd, die thans de do mineesweg" is genoemd. Deze polder- reeg loopt ongeveer gelijk aan de koers, die de befaamde dominee van Urk vroeger per schip moest nemen, als hij op Schokland ging preken. Als toelichting bij deze alleszins originele naamgeving werd daarom dit rijmpje afgedrukt. Er zal waarschijnlijk menige Wal- cherse boer in de Noordoostpolder over de Domineesweg wandelen en het is maar goed, dat hij niet op Schokland moet preken. De zee raast daar weliswaar niet meer, maar wie weetAd Interim. NEDERLANDERS HEBBEN AANLEG. Een van de grootste verschillen tus sen Nederlands amateurvoetbal en Frans beroepsspel is inderdaad gele gen in de wijze van voorbereiding. De Nederlandse voetballers hebben aanleg genoeg dat blijkt uit de prestaties van een aantal landgenoten, die hier nauwelijks uitblonken en in het bui tenland geducht meetellen maar zij verkeren zeer vaak in slechte lichame lijke conditie. Ook diverse spelers van het Nederlands elftal. Van Schijndel, Clavan en De Graaf in de allereerste plaats. Een Nederlands amateur is niet ge wend zoveel te trainen als een prof en heel vaak ook heeft hij er geen gele genheid voor, omdat zijn achturige ar beidsdag in zijn maatschappelijk be roep met soms zware lichamelijke arbeid te veel van hem eist om een vergelijking billijk te maken met de trainingsmogelijkheden van beroeps spelers, die geen ander werk hebben dan de voetballerij. Wie bijvoorbeeld acht uur per dag met een voorhamer staat te zwaaien, kan bezwaarlijk nog elke avond twee uur zware training volgen. De Vroet heeft dat zelf ondervon den. „In Nederland was ik in het ca fébedrijf werkzaam", zegt hij, „en dat betekende, dat ik meestal niet voor half twee 's nachts op bed kwam, ter wijl het op Zaterdagavonden, dus daags vóór de wedstrijd, nog veel later werd. Hier in le Havre is het een re gelmatig leven: vroeg naar bed, 's morgens trainen, 's middags thuis of erop uit met de auto, die ik me heb aangeschaft, zoals de meeste Neder landse beroepsvoetballers hier gedaan hebben. We hebben een gezond be staan", GEEN LUXE LEVENTJE. Men moet echter niet denken, dat een beroepsvoetballer in Frankrijk een luxe leventje heeft. Elk profelftal speelt tussen de eerste Augustus en de laatste Mei ongeveer zestig wedstrij den en in het uitgestrekte Frankrijk brengt men dagen en nachten in de trein door om de uitwedstrijden af le werken. De verste uitreis van de De Vroet's club in deze competitie (Ie HavreNice v.v.) beduidt 2400 kilo meter. De twee volledige rustmaanden in de zomer zijn dan ook absoluut no dig om in Augustus weer fit and well aan het nieuwe seizoen te beginnen. Daarbij komt, dat er veel en veel ruwer gespeeld wordt dan in Neder land met als resultaat vele blessures. Als een speler ziek is. gaat zijn basis- loon wel door. maar hij mist de vaak zeer belangrijke premies, die een overwinning oplevert en daarom kwam onze landgenoot Van Geen, die op 1 October met een ernstige sche delbreuk in levensgevaarlijke toestand naar het ziekenhuis was overgebracht, ertoe om op 12 November weer de midvoorplaats in zijn club Nantes to bezetten. Men vond toen alleen, dat hij zo weinig kopte VOETBAL K.N.V.B. waarschuwt tegen ruw spel. Tussen de voorzitters van de scheids- rech terscommissie, de straf commissie en de commissie van beroep van de KNVB werd onder leiding van de heer W. H. A. Burgwal een vergade ring gehouden, waarop eventueel strengere maatregelen tegen ruw spel werden besproken. Besloten werd nog niet over te gaan tot het strenger maken der betref fende bepalingen, voorlopig zal men volstaan met een herhaalde waar schuwing tegen ruw spel. Het Bonds- bestuur zegt, niet langer voort te kunnen gaan met het geven van waarschuwingen aan spelers, die zich aan ruw spel schuldig maken. Ruw spel zal als een gewelddadige hande ling worden beschouwd en spelers, die zich aan deze handeling bezondi gen, zullen in staat van beschuldiging worden gesteld en straf kunnen ver wachten. EINDHOUT WEER OP HET GROENE VELD De bekende Dreischor-speler Lind- hout, die het vorig jaar door de KNVB voor vyf jaar werd geschorst, zal aan het einde van dit jaar weer voor zijn club mogen uitkomen. Zoals bekend gingen in de op 18 December 1949 gespeelde wedstrijd tussen Drei- schor I en Zonnemaire I enkele spe lers elkaar te lyf, waardoor de scheidsrechter de wedstrijd een ogen blik staakte. Na lang praten zag aan voerder Lindhout van verder spelen af. Hij werd toen voor de tijd van vijf jaar geschorst. Enkele weken ge leden werd deze kwestie opnieuw be handeld en werd besloten hem eeh schorsing van één jaar op te leggen, welke nu 23 December afloopt. VOLLEYBAL België Nederland 3 0. Een interlandwedstrijd volleybal tussen België en Nederland, welke te Antwerpen werd gespeeld, werd met 3-0 door de Belgen gewonnen. In een voorwedstrijd won Rotter dam met 3-2 van Antwerpen. SCHAATSEN Naar het A.N.P. verneemt, wordt ernstig overwogen enkele Nederland se kunstrijders uit te zenden naar de Europese kampioenschappen, welke op 2, 3 en 4 Februari a.s. op de kunstijsbaan te Zürich in Zwitserland zullen worden gahouden. Indien de uitzending doorgaat, zou het voor de eerste maal zijn, dat Ne derlandse kunstrijders aan Europese kampioenschappen deelnemen. BILJARTEN Van Gils nationaal kampioen eerste klasse driebanden. Te Amsterdam is Zondagmiddag Van Gils uit Breda nationaal kam pioen eerste klasse riebanden gewor den. Aangezien hij met zyn algemeen gemiddelde van 0.679 boven de voor promotie vereiste grens van 0.600 is gekomen, promoveert deze speler naar de hoofdklasse. ZWEMMEN Raymonde Vergauwen verbeterde Belgisch record. De Belgische zwemster Raymonde Vergauwen, Europees kampioene op de 200 meter schoolslag, verbeterde te Couillet het Belgisch record op de 100 meter schoolslag. Zy bracht het op haar naam staan de oude record van 1 min. 24.6 sec. op 1.24.2. GYMNASTIEK Veertien verenigingen namen deel De Zeeuws-Brabantse Turnkring or ganiseerde Zaterdagmiddag in het Schuttershof te Goes de jaarlijkse ver enigingswedstrijden. Veertien ver enigingen namen hieraan deel. De da mes werkten in twee klassen, A. en B. en de heren in de klassen C. en D. De hoogst geklasseerde van elke afdeling won een prijs. Voor een eerste prijs moest een mi nimum aantal punten van 360 worden behaald, voor een tweede prijs 336 pt. en voor een derde prys 312 pt. De voorzitter van de Zeeuws-Bra bantse Turnkring, de heer F. G. Lem mers uit Vlissingen maakte de uitsla gen bekend, welke als volgt luidden: Dames A: eerste prijzen: Olympia Tholen, 380.5 pt.; Volharding I, Goes, 379 pnt.V.Z.O.S. I. 389.75 pnt.; V.Z. O.S. II, Yerseke, 361.5 pnt.; Medio- burgum, Middelburg, 360.75 pnt.; twee de prijzen; Volharding II, Goes, 356.75 pnt.; Wilhelmina I, 355.75 pnt.; Wilhel- mina n, Middelburg 338 pnt.; Achilles, Middelburg, 354 pnt.; Prins Hendrik I, 346 pnt.: Prins Hendrik II, Breda 344.25 pnt. Dames B: eerste prijzen: W.I.K., We- meldinge 361.5 pnt.; Sparta I, B. op Z. 371.5 pnt.; tweede prijzen: Domburg, 351 pnt.; Astrow I, Souburg 346.25 pnt.; Olympia II, apelle 342.5 pnt.; Medio- burgum, Middelburg 338.25 pnt.; Olympia II, Tholen 354.25 pnt.; derde prijzen: Sparta, B. op Z. 325 pnt.; At las, Heinkenszand, 314 pnt.; Astrow II, Souburg 319.5 pnt.; U.D.Ï., Wolfaarts- dijk 335.25 pnt.; Olympia I, Kapelle 313.25 pnt. Heren C.: eerste prijs: Prins Hendrik, Breda 379 pnt.; tweede prijzen: V.Z.O. S„ Yerseke 345 pnt.; Volharding, Goes 352.25 pnt.; derde prijs: Astrow, Sou burg 331.5 pnt. Heren B.: tweede prijzen: Achilles, Middelburg 339.5 pnt.; Sparta, B. op Z. 347.25 punten. SCHAKEN Middelburg verloor mei 6 3 van D.D. II. In Den Haag werd voor de hoofd klasse-competitie van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond de wedstrijd D.D. II (Den Haag)Middelburg ge speeld. De voorlopige uitslag werd 6—3 voor Den Haag. De gedetailleerde uitslag luidt: Drs. J. MuilwijkH.Strooband Vt— VsMr. W. G. Belinfantedrs. M. C. Verburg 10; Mr. W. J. van Eijkeren K. Maartense 10; Dr. W. EuwP. M. Kleijn 1—0; W. H. Koster—J. de Baare 10; J. van der Bergh—J. Sin- ke 10; Mr. C. J. LeembruggenP. D. de Zeeuw C. J. P. ter PlegtA. Dobbelaar 0—1; G. A. Beije J. Scheltens afgebroken; H. R. E. NaegeleJ. L. Woudstra 0—1. IN 'T KORT „Sugar Ray Robinson, wereldkampi oen weltergewicht, heeft de Franse mid dengewicht Jean Walzack in een gevecht over 10 ronden op punten geslagen. In het kader van het tournoo! om het internationale militaire voetbalkam pioenschap heeft Frankrijk met 6—3 van Denemarken gewonnen. Tijdens tafeltenniswedstrijden tn Den Haag heeft Cor de Buy beslag ge legd op de N.T.T.B,-beker Dit sprookjesachtige beeld strekte zich uit voor de eenzame automobilist, die, na de sneeuwval door de nacht reed. De schijnwerpers van de auto werpen een schitterend licht op de besneeuwde bomen en de weg, die als een zilveren lint onder hem door glijdt. BRIDGE A.V.R.O. bridge-dr' re Zaterdag hield de AVRO een zeer geanimeerde bridge-drive in het Schuttershof te Middelburg. Voor de eerste en tweede prijswinnaars wa ren fraaie prijzen beschikbaar ge steld; de meesten van hen mogen deelnemen aan de volgende bridge drive in Den Bosch, De uitslag van de drive te Middelburg was Groep BN.-Z.: le prijs: mevr. Knoop en de heer Leertouwer 14 pnt; 2e prys de heren Bisselink en Van Kranenburg 17 p; voorts werden voor de drive in Den Bosch geplaatst de dames Van IJssel en Brouwers. Groep BO.-W.: le prys: de heer en mevr. van Pallandt Goes, 15 p.; 2e prys: de heer en mevr. Louwerse 21 punten. Groep A-N.-Z.: le prijs: mevr. Dron- kers en de heer Heijboer 18 p: 2e prijs: de heren Verhoef en Van Vugt 22 p. Groep AO.-W.: le prys: mevr. Mazure en de heer Jongeheer 16 p.; 2e prijs: mevr. Schenk en de heer Steenland 24 p. WIELERSPORT Schutte en Pelers wonnen in Parijs en in Antwerpen. Te Parijs is Zondagmiddag een koppehvedstrijd over 100 km verre den. Winnaar werd het Nederlandse koppel SchultePeters in 2 uur 5 min. 44.6 sec. Deze tijd betekende 'n nieuw baanrecord. In het sportpaleis te Antwerpen werden SchultePeters eveneens winnaars in een rit over 100 km in de tijd van 2 uur 2 min. 22 sec. Het koppel van EstMiddelkamp bezette de 11e plaats. Bijna 2 millioen brandschade in October. De directe schade, als gevolg van brand Ontstaan in de maand October 1950, wordt geraamd op 1.888.205 (vorige maand: 2.112.145, October 1949: 2.571.525). Uit een overzicht van de 20 belangrijkste branden, elk met een schade van 20.000.— of meer, blijkt, dat hierby 8 boerderijen waren, die geheel of gedeeltelijk wer den vernield en waarvan de totale directe schade wordt geraamd op 406.200 (vorige maand: 8 boerdery- en met 'n totale schade van 449.000; October 1948: 18 boerderijen. schade. 808.500). Churchill zoekt de zon op. Winston Churchill gaat de Kerst dagen doorbrengen in de Noordafri- kaanse stad Marrakesj, waar in deze tijd van het jaar volop de zon schijnt. In deze staa heeft Churchill zyn me moires geschreven. Vice-premier van India overleden. Sardar Patel, de vice-president van India, is Vrijdag te Bombay overle den. Hy is 75 jaar geworden- Patel, die een intiem vriend van Gandhi is geweest, bekleedde in In dia de eerste plaats onder Nehroe. In geheel India zijn de scholen, win kels, fabrieken, banken en regerings- bureaux gesloten. Patel bracht het probleem van de ruim zeshonderd Indiase vorstenstaten, dat de moei lijkste kwestie van de Britse kolo niale nalatenschap vormde, tot op lossing. Herdenkingsrede van voorzitter W. J. Andriessen. Te Utrecht werd Zaterdag een buitengewone partijraad vergadering van dé Katholieke Vólksparty gehou den. In deze vergadering heeft de voorzitter, de heer W. J. Andriessen, een lustrumrede uitgesproken waar- In hy er aan herinnerde, dat op 22 December 1945 de Katholieke Volks party is opgericht door de aanvaar ding van ^en resolutie in de Party raadsvergadering der R. K. Staats party. De grote partyen waren voor de oorlog beginsel pat-tijenzij zyn het thans weer. aldus de heer Andriessen. In de politieke arena van ons vader land staan naast de Katholieken de Anti-Revolutionnairen. de Christelyk- Historischen, de V. V. D., de Partij van de Arbeid en de Communisten Dit is geen toevalligheid, maar gevolg van de geestelijke structuur van ons volk, dat nu eenmaal theologisch is ingesteld. Hieruit volgt echter niet, dat een politieke groepering van katholieken als zodanig een onmiddellijke eis van katholieke levensbeschouwing is. Dit hangt af van concrete omstandighe den, Spreker was van oordeel, dat de omstandigheden deze groepering in hoge mate wenselijk maken. Voorts betoogde de heer 'Andriessen. dat de KVP haar huidige structuur, d.w.z. haar karakter als Volkspartij, demo cratische party en progressieve partij dient te bewaren. Spreker ontkende de juistheid van een bewering van „Het Vrije Volk", dat de politieke verhoudingen door partyvorming op confessionele grond slag zouden verstarren. Acte werd ge nomen van de mededeling in het zelf de artikel, dat er principieel tussen de KVP en de PvdA geen nauwe rela ties bestaan en dat samenwerking tussen beide nooit meer kan zyn dan een op een concreet programma van politieke eisen. Tenslotte merkte de heer Andries sen op. dat de voor ons liggende ja ren. jaren van grote verantwoorde lijkheden en van zware inspanning zullen zijn. Het zal er ook om gaan nieuwe zich baanbrekende of in aan leg aanwezig zijnde ontwikkelingen te concretiseren en gestalte te geven in nieuwe en daardoor fundamenteel ge wijzigde vormen. Deze zullen ont staan nationaal, zowel als internatio naal. Ook de KVP moet. daarin een werkzaam aandeel hebben. Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van de vereniging „De Am sterdamse Pers" is haar voorzitter, de heer J. J. F. van den Bergh. benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het wereldgebeuren. In het begin van de vorige week eiste de Spaanse dictator Franco één ogenblik de weinige ruimte voor bui tenlands nieuws op, die er overblijft als Korea en Lake Success aan hun helaas abnormale trekken zijn geko men. In een interview zei hij, dat Gi braltar een rijpe vrucht was, die eens zou vallen in de schoot van Spanje, kon men hierbij denken. Sedert 23 November, toen de Hertog van Edin- burg de nieuwe wetgevende vergade ring van de Britse rotsstad had ge opend, is in Spanje nogal wat actie gevoerd tegen het Engelse bewind in Gibraltar. Madrileense studenten eis ten de teruggave van de vesting aan Spanje „zo nodig met geweld". Radio •en pers hamerden op het thema door. vooral toen de Algemene Vergadering der VN. bereid bleek Spanje weer in het Westelijke diplomatieke verkeer op te nemen. Franco deed het dezer dagen voorzichtiger: hij heeft Weste lijke economische hulp te zeer nodig om zich te kunnen permitteren hoog van de toren te blazen. Franco heeft er de nadruk op gelegd, dat Gibraltar niet meer de strategische waarde heeft,' die het vroeger had. De toegang tot de Middellandse Zee- wordt, zo zei hij, thans eerder beheerst door het gehele Iberische schiereiland dan door Gibraltar alleen. Moderne factoren vliegtuigen b.v. maken de vesting als geïsoleerd punt alleen van waarde met steun van Spanje of als Spanje zoals in de tweede we reldoorlog neutraal is. Deze Spaan se stelling heeft kennelijk ten doel om Spanje's positie als mogelijk onder deel van de Noord-Atlantische defen sie, krachtiger te doen lijken. Het Westen, aldus deze stelling, kan zich wat betreft de ingang tot de Middel landse Zee veilig achten als Spanje dat deze entreé werkelijker beheerst dan het kleine Gibraltar kan deel nemen aan het Atlantisch Pact. Het was niet te verwachten, dat de voorzichtige, altijd ietwat aarzelende Spaanse dictator met grof geschut het nationalisme in zijn land zou steunen. Eerder is bovengenoemd interview te beschouwen als een bliksemafleider. Bovendien is het nog altijd niet ge bruikelijk om meer dan twee eeuwen oude rechten geheel te negeren. Im mers ,de Britse bezetting van Gibral tar dateert reeds van 3 Augustus 1704. Sedertdien vormde deze rots een even belangrijk steunpunt van het Britse imperium als Aden, Suez, Sin gapore, Hongkong, e.d. En thans, nu dat imperium minder waarde heeft, is er nog geen Engelsman te vinden, die meent dat zijn land zonder Gibraltar kan bestaan. Daarvoor heeft de vesting in de roemruchtste tijd van Engeland, tussen 1700 en 1900, een te grote rol in de wereldpolitiek gespeeld. Vliegramp in Venezuela. Een lijn vliegtuig, met 28 Venezo laanse studenten aan boord, is boven de bergen nabij Valera, in Zuid-west Venezuela, neergestort. Uit Valera wordt gemeld, dat er enige overle venden zijn. Reddingsploegen zijn in allerijl naar het toneel van de ramp vertrokken. 56. Terwyl Jimmy Brown zich met mijnheer Gerrit Goochem in zijn trainingskwartier had te ruggetrokken om zich rustg voor te bereiden op de komende strijd tegen Kid de Kneuzer, broed den Pat Poot en Mike Moker op hun snood plan. Zy kienden alles tot in de kleinste bijzonderheden uit en toen zy meenden, dat niet him plan in dui gen zou kunnen doen vallen, begonnen zy allebei vals te grijnslachen en zeiden tot elkaar: „Dat is dan afgesproken. Wy zien elkaar na afloop van dc wedstrijd van Brown tegen de Kneuzer en ons hoofd er af als dat niet meteen het einde betekent van zyn carrière als bokser. Heus, we bewijzen de bokssport een grote dienst door dat gevaarlijke knaapje voor eens en voor altijd op te ruimen..." Jimmy, zich van geen gevaar bewust, oefende in tussen zo hard, dat de vonken er af spatten. Ger rit Goochem had een nieuwe sparringpartner voor hem uitgekozen een zekere Battling Bult en deze kreeg er dagelijks zó van langs, dat hy vurig hoopte, dat de avond van de grote match maar gauw mocht aanbreken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5