NIEUWS UIT ZEELAND E n- WALCHEREN genda MINDER WONINGEN TEGELIJK BOUWEN SNIPPERS Een gedwongen Huwelijk MAANDAG 18 DECEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT Geslaagde tentoonstelling van postduiven te Goes. De Postduivenhoudersvereniging „De Zeeuw" te Goes organiseerde Za terdag en Zondag in „De Prins van Oranje" een provinciale postduiven- tentoonstelling. Niet minder dan 750 duiven uit verschillende delen van Zeeland waren ingezonden. Volgens de Rotterdamse keurmeesters was 't materiaal zo goed, dat het moeilijk was om de prijzen toe te kennen. De mooiste duivin van de tentoon stelling was van de heer Joh. de Witte uit Goes en de mooiste doffer van de heer J. Timmerman uit Le- wedorp. De voornaamste overige uitsla gen waren als volgt: Oude doffers: le pr. F. Ars, Borsse- le; 2. A. v. d. Dries, Ovezande; 3. G- van Strien, Wolfaartsdijk. Oude duiven: 1. Joh. de Witte, Goes; 2. J. v. d. Bulk, Middelburg; 3. C. J. Kuzee, Goes. Doffers: 1. J. v. Hekke, 's Heer Arendskerke; 2. en 3. J. Damman. Middelburg. Jarige duiven: 1. F. Gommers, Goes; 2. J. Vermue, 's Gravenpolder; 3. P. H. v. 't Westeinde, Lewedorp. Jonge doffers: 1. J. Timmerman, Le- wpdorp2. G. v. Strien, Wolfaarts dijk; 3. J. J. v. Sponselee, O. en VV. Souburg. Jonge duiven: 1. W. J. Raas; 's Hee- renhoek; 2. Joh. v. Stee, Yerseke; 3. F. J. v. Hese, Goes. Late jonge doffers: 1. J. Doene, Ove zande; 2. M. Koens, Lewedorp; 3- F. Ars, Borssele. Late jonge duiven: C. Zwartepoorte, Goes; 2. M. Poortvliet, Kwadendam- me; 3. J. Kole, 's Heer Arendskerke. De door de P.Z.C. beschikbaar ge stelde zilveren medaille kwam aan de eerste prijswinnaar in de klasse jon ge doffers: J. Timmerman, Lewedorp. Middelburgse /mk-dltf kreeg zes maanden. Dat oude metalen winstgevende handelsartikelen zijn, bleek Zaterdag morgen weer eens. toen de 23-jarige koopman F. A. C. uit Middelburg voor de Politierechter zyn bekentenis aflegde. Deze man, die in geldnood verkeerde, had ontdekt, dat op de op slagterreinen van de firma P. aan de Kleverskerkseweg te Middelburg gro te hoeveelheden zink lagen en dat de bewakers 's avonds om 10 uur naar huis gingen. Op een avond in October besloot hij zijn slag te slaan en samen met een minderjarige jongen wist hij bijna 400 kg zink onder de afraste ring door te trekken en langs de berm van de weg te verstoppen. Daarna lie ten zij het vrachtje door de taxi-on dernemer L. H. uit Nieuwland naar Breda vervoeren waar zij het aan 'n opkoper verkochten. Een week later herhaalde zich dit spelletje. Toen werd echter 800 kg meegenomen en weer enige dagen la ter werd andermaal 800 kg gestolen De woonwagenbewoner M. had zich nu bij de twee dieven aangesloten. Met de vrachtauto van deze laatste werd het zink naar Breda gebracht, waar ongeveer 1 per kilo werd be taald De verdachten M. en H. erken den, dat zij het zink vervoerd hadden, maar verklaarden niet geweten te hebben dat er misdriif in het snel was. De koopman had H. verteld dat de zinkeigenaar van het vervoer op de hoogte was. aldus te taxi-ondernemer. De officier van justitie achtte alle verdachten schuldig en eiste tegen C. 6 maanden, te°-en M. 2 maanden en tegen H 3 maanden De uitsoraak te gen C luidde conform de eis, terwijl M. werd veroordeeld tot 7 weken met aftrek. De zaak tegen L. H. werd verwezen na*r de meervoudige kamer van de Rechtbank. De minderjarige verdachte zal door de Kinderrechter worden berecht. Vlissingen EINDE LUSTRUM-JAAR „PHILATELICA" De afdeling Vlissingen van de „Phi- latelica" heeft haar eerste lustrum jaar beëindigd met een feestelijke Sint Nicolaas-bijeenkomst. De voor zitter, de heer A. Rorije, sprak een kort openingswoord, waarin hij zijn teleurstelling uitsprak over het feit, dat dr. Staverman, één der grondleg gers van de philatelica in deze ge meente, niet aanwezig kon zijn. Hierna werd Sint Nicolaas binnen geleid. Hy onderhield zich met enige leden die voor de philatelie in het algemeen en voor de afd. Vlissingen in het bijzonder een grote activiteit aan de dag hadden gelegd. Ook sprak hg een ernstig woord tot enkele le den, die dat in mindere mate deden- De eersten ontvingen enige fraaie en soms kostbare zegels. Vervolgens organiseerde men een hersengymnastiek, die evenals de ..Twenty questions" zeer in de smaak viel. De heer Torley Duvvel vertoon de hierna een filmpje over de feeste lijkheden in Vlissingen tijdens dc af gelopen zomermaanden. Ook waag den zich drie leden nog aan een spraakwaterval. Deze zeer geslaag de avond werd tenslotte besloten met een gratis verloting. DE STER VAN BETHLEHEM Zondagavond werd in de Doopsge zinde Kerk te Vlissingen opgevoerd het kerstspel van de dichter M. Ny- hoff „De ster van Bethlehem". Deze opvoering, waarvoor zeer grote be langstelling bestond, werd ingeleid door ds. M. de Boer. De speelsters en spelers, die aan dit kerstspel medewerkten, deden dit anoniem, omdat men terecht uitging van de gedachte, dat met dit werk een stuk Evangelieverkondiging werd verricht en dat het hier niet ging om individuele prestaties van een of meer acteurs. Deze opvating moet worden gerespecteerd en daarom willen wij niet op de spelkwaliteiten van de deel nemers afzonderlijk ingaan. Wel ech ter mag worden vastgesteld, dat de uitvoerenden als groep een grote ho mogeniteit hadden bereikt, dat hun spel werd gedragen door een werke lijke bezieling en dat het stuk zelf zo is geschreven, dat het Evangelie inderdaad wordt uitgedragen. Bovendien waren kosten noch moei te gespaard om de aankleding enz. zo verzorgd mogelijk te maken, zo dat deze gemeenteavond wel bijzon der geslaagd kan heten wanneer men tenminste dit woord wil gebrui ken Dinsdagavond zal het kerstspel nogmaals worden uitgevoerd. RAADSVERGADERING De raad van Vlissingen zal Vrijdag 22 December om 2 uur a s. bijeenko men. De agenda vermeldt een zeven tiental punten. BEPLANT IN RECREATIE TERREIN B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor een crediet toe te staan van 24.100 voor de herbeplanting van een gedeelte van het recreatie terrein by de Nolledijk. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Westwall 1944" (14 j.l. 7 en 9 uur; Luxor „Malak ka (18 j.) 8 uur. Morgen. Alhambra: .Haaien in New- York" (18 j.) 7 en 9 uur; Luxor .Afspraakje met Judy" (alle leeft.) 8 uur; Doopsgez. gemeente Vrijdom- weg: Kerstspel „De ster van Bethle hem", 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof: Vergadering C.B.T.B., 10 u.: Kunstmus. ledenver gadering Voor de Kunst, 9 uur n.m.; Electro: Westwa! 1944. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Sergeant, ze gooien met stenen en De rimboekoningin, i- uur; Van Benthem en Jutting: Ex positie werken Peter Glazener en Cor de Wolff (t.m. 30 Dec). Morgen Electro: „Zamba en de Jungle- prins", 7 en 9.15 uur. Middelburg CONCERT „DE VOLKSSTEM". Voor een vrij talrjjk publiek gaf de zangvereniging „De Volksstem" directeur de heer A. Hollaers Za terdagavond in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg een concert. Hieraan werd tevens medewerking verleend door mej. R. Koster (alt), de heer Th. C. Ferwerda (orgel) en een klein orkest met aan de vleugel mevr. A. SmitsMinderhoud. Het gevariëerde programma werd feopend met twee socialistische lie- eren, w.o. het mooie „Eens" van wij len Otto de Nobel. De heer Ferwerda faf enige soli en begeleidde voorts et koor en mej. Koster, die o.m. lie deren van Schubert, Mozart, Men delssohn en Handel vertolkte. Het programma werd besloten met drie gedeelten uit Haydn's „Die Jahres- zeiten", waarbij het koor begeleid werd door een klein orkest. Aan het slot van de avond bood de voorzitter, de. heer W. C. L. de Rulj- ter, mej. Koster, mevr. Smit,, en de dames van het' orkest bloemen aan. AMBTENAREN VERGADERDEN Zaterdagmiddag werd in het Schut tershof te Middelburg een geweste lijke vergadering gehouden van de Bond van Gemeenteambteharen, afd. Zeeland. De leiding berustte bij de heer J. Ph. Koene. Na afhandeling van enige huishoudelijke zaken, hield de heer R. J. Zijlstra, gemeente-ont vanger te Vlissingen, een met grote aandacht beluisterde causerie over de moderne methoden in de ontvangers administratie. VOLKSBIJBEL IN DE TAAL VAN ONZE TIJD. Andreas Glotzbach, dichter en schriftkundige te Apeldoorn, heeft zich als levensdoel gesteld „de eeuwi ge waarheid en waarden die in de oude bijbelboeken verborgen liggen en die in het huidige atoomtijdperk der geschiedenis tot verdieping, ver nieuwing en zegen van het leven kun nen leiden, aan het gehele volk te brengen, aan kerkelijken en niet-ker- kelijken, aan geleerden en leken." Vrijdagavond heeft deze dichter in de Doopsgezinde kerk te Middelburg voor de plaatselijke afdeling van de Ned. Protestantenbond fragmenten uit „de nieuwe volksbijbel", geschre ven in do taal van deze tijd, voorge dragen, n„ ingeleid te zijn door ds. W. F. C. Metz. Andreas Glotzbach verklaarde in de verwarring van deze tijd weer ge grepen te hebben naar dit oude boek, waarna hij getracht heeft de inhoud te vertolken in de taal van de mo derne tyd en daardoor voor velen weer een bron van levenskracht te doen zijn. Hierbij bewandelde de dichter ge heel nieuwe wegen. Hoewel reeds vóór de oorlog enige delen van de nieuwe volksbijbel verschenen, is het werk nog niet geheel voltooid. Vóór de pauze droeg Glotzbach fragmenten voor uit het Oude Testa ment in zgn vertolking. Na de pauze declameerde hij frag menten uit het Nieuwe Testament. De grote zeggingskracht van deze kunstenaar en de prachtige vertol king van de bijbelse fragmenten maakten grote indruk op de aanwe zigen. Ds. Metz richtte tenslotte een dankwoord tot de heer Glotzbach. Bij Orandend maagzuur een of twee Rennies eenvoudig laten smelten op de tong Nog vóór U het weet. behoort de pfln tot het verleden. Ook voor U is er nu geen reden meer. bepaalde lievelings gerechten te laten voorbijgaan. Als er eens Iets verkeerd valt. hebt ge toch Uw Rennies by de hand. En ge kun ze innemen zonder water of wat ook, altijd en overal. Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennies. Een pracht remedie prettig om in te nemen en... zo doel treffend. Advertentie. NED. CHR. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL. De afdeling Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel hield een goed bezochte ledenverga dering onder voorzitterschap van de heer Chr. de Bruin. Uit het door de voorzitter gegeven overzicht van het bondswerk in de laatste tijd bleek onder meer, dat het ledental der afdeling thans is geste gen tot 340. Voorts werd aandacht besteed aan verschillende vraagstuk ken, die momenteel in studie zyn, zo als de onjuiste verhouding tussen de beloning van de ambtenaren op week loon en die op maandloon en de rege ling van een verplichte ziektekosten verzekering voor het overheidsperso neel. Een collecte ten bate van het Chr. Militair Tehuis te Middelburg bracht een bedrag van 20.80 op. OUDERAVOND MEISJESULO Tijdens de ouderavond van de Meis jesulo te Middelburg, welke brjeen-> komst onder leiding stond van de' voorzitster, mevr. Den Beer Poortu- gael uit Veere, werd in de plaats van mevr. S. G. Visser-Hoftijzer, die af trad, tot bestuurslid gekozen de heer P. Cappon. Mej. C. A. Ebbens, hoofd van dé afdeling Vrouwenbemiddeling van het Gew. Arbeidsbureau, hield voorts een lezing over beroepsmoge- j lijkheden voor meisjes met Ulo-di ploma. Zy gaf een overzicht van de vrouwenarbeid in de laatste eeuw en deelde mede, dat er momenteel in ons land reeds ongeveer 4200 vrouwen beroepen bestaan. Mej. Ebbens be sprak speciaal de vakken, die voor de Ulo-meisjes van belang kunnen zyn en vertoonde tevens een aantal lantaarnplaatjes. By de rondvraag beantwoordden de directrice en één der leerkrachten nog enige vragen. O. en W.-Souburg „CÜARELKE DOP". In „De Zwaan" te Souburg gaf dé bekende toneelspeler Dick van Veen onder auspiciën van de Z.V.U. een solo-toneelvoorstelling. Hij droeg voor „Charelke Dop" van Ernest Claes. Hoewel hij de in het verhaal voor komende personen niet individueel uitbeeldde, wist hij toch door zijn boeiende wijze van vertellen, de vele stemnuances en mimiek, het verhaal als het ware tot léven te brengen. In pittig Vlaams vertelde hy op vaak geestige wijze over de vele avonturen van de Vlaamse koopman Charelke Dop. De opkomst voor deze zeer geslaag de voorstelling was mede door het slechte weer, gering. Ze hebben aan 21 schatgravers gevraagd wat ze het liefst zouden opgraven. 9 antwoorddengoud 8 antwoorddendiamanten 4 antwoordden: uranium Niet één zei Bond Street sigaretten, maar bij nader inzien kunnen wij ons dat ook wel voorstellen (ze kun nen die zó in de winkel kopen) Bedrijlsraad voor het Bouwbedrijf wijst op gevaar van stagnatie. De grote landelijke werkgevers- en werknemersverenigingen in het bouw bedrijf in Nederland, samen vormend de Bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf, hebben er in een adres bij alle ge meenteraden van Nederland op aan gedrongen, om in de eerstkomende maanden zeer weinig woningen in uitvoering te geven. De Bedrijfscel heeft namelijk met grote zorg gezien, dat de aantallen van de in aanbouw zijnde woningen over het gehele land na April van dit jaar met sprongen omhoog zijn ge gaan, om eind September de 51 800 te passeren. De raad heeft de vaste overtuiging dat dit aantal veel hoger ligt dan op dit ogenblik door de be schikbare arbeiders en met de be- '•"hikbai'c materialen kan worden af- bouwd. De zojuist door werkgevers- en werknemersorganisaties in samen werking met de overheid ontworpen en ingevoerde tariefregeling voor de volkswoningbouw dreigt volgens de bedrijfsraad te worden belemmerd m haar gunstige werking, de arbeidspro ductiviteit heeft een dalende tendenz, de duur van de bouw van woningen en daarmee de pryzen zullen onver mijdelijk een neiging tot stijgen ver tonen. Bovendien heeft de omstandig heid, dat gemeenten, beschikkend over veel bouwvolume, grote aantallen wo ningen gelijktijdig in uitvoering heb- >en gegeven, met zich medegebracht, dat de vraag naar bepaalde vakarbei ders, zoals b.v. metselaars eri stuca- doors, het ene ogenblik veel hoger en enkele maanden later weer lager ligt dan het aanbod. Inmiddels is bekend gemaakt, aldus het adres, dat geen rijksgoedkeuringen voor het bouwen van woningen meer worden verstrekt tot 1 Januari a.s. op grond van bovengenoemde argumen- Domburg .UITVOERING „VOLHARDING LEIDT TOT HET DOEL" Vrijdagavond gaf de zangvereniging „Volharding leidt tot het Doel" te Domburg,, onder leiding van de heer J- Hekhuis, een uitvoering in de zaal „Tramzicht". Nadat da voorzitter, de heer Joh. Geldof, een openingswoord had gesproken en 'n bijzonder woord van welkom had gericht tot de bur gemeester, werd het zangprogramma vlot afgewerkt. Enkele nieuwe num mers vielen bijzonder in de smaak en toonden aan. dat er met ernst is gestudeerd. De pianobegeleiding van enkele num mers was bij de heer M. Lichtendahl uit Middelburg, in zeer goed handen. Na de zangnummers voerde men het blijspel „Om wille van de smeer" op, en behaalde daarmee veel succes. Tijdens de pauze hield men ten ba te van het pianofonds een verloting, die bijna 100 opbracht. In velband met de uitbreiding van ac arbeid der wijkverpleging en ae stads uitbreiding heeft het bestuur van de Goese wijkverpleging als derde wijkzus ter benoemd zr. T. Coomans te Vlissin gen. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Souburg is benoemd de heer J. Din- gemanse te Serooskerke. Tot sluismeester te Vlissingen is be noemd de.heer P. Slabber, brugwachter te Sluiskil. Voor het in Den Haag gehouden examen gemeente-financiën (deel l) slaagde de heer A. van Dis. ambtenaar ter secretarie van Serooskerke en J. Burm, ambtenaar ter secretarie van Hulst. Vijfentwintig jaar gemeente-arts. Dokter P. A. Staal te Sluis zal op 1 Januari a.s. zijn zilveren jubileum als gemeentearts mogen vieren. 109 Zo kan het toch niet verder blijven gaan, zei Teresa tot zichzelf. Ik moet geduld hebben. Dit is een overgangs stadium. een tijd van aanpassing. We moeten allebei deze crisis door. Maar iets zal er op zekere dag moeten ge beuren, en dan zal alles weer als vroe ger zijn. Toen op een dag. tegen het eind van April, kwam Elliott veel vroeger thuis dan gewoonlijk en ofschoon hy er heel kalm uitzag, toen hij de lea rner binnenkwam; waar Terasa zat te handwerken, wist ze plotseling dat het „iets" gebéurd was. En dit weten bracht geen golf van verlossing maar van vrees mee. Ze zorade dat haar stem rustig en natuuriyk klonk toen ze vroeg: „Zo, dag Elliott. Ben je niet erg vroeg?" „Ja", sprak hij kortaf. „Ik ben vanmiddag niet naar de gieterij ge weest". „Niet naar „Nee. Ik ben by Marcia geweest om alles te bespreken". „Bij Marcia!" Teresa had opgehou den met naaien en liet het werk in haar schoot rusten. „Wat... was er... te bespreken... met Marcia?" „Beste kind, je moet net zo goed als ik geweten hebben, dat het zo tussen ons niet verder kan gaan". „Ik dacht", zei Teresa zwakjes, „dat het tamelijk goed ging". „O, Teresa..." hy uitte een onge lukkig lachje. „Noem je dat tameiyk goed? Ik .beschuldig heus niemand anders dan mezelf. Ik had je nooit tot dit huwelyk mogen dwingen. Dat Is zowel slecht als dom van me ge weest. Maar het was nu eenmaal ge beurd en..." Hy aarzelde. „Ja, Elliott?" Ze keek hem niet aan. Ze staarde dom het raam naar de heuvels, waar ze hem voor het eerst had ontmoet en ze klemde haar handen vast ineen ln haar schoot. „Teresa, dit wordt niet prettig voor je, maar het moet gezegd wor den. Ons huweiyk Is een vergissing geweest, en die vergissing moet on gedaan gemaakt worden. Je kunt el ke voorwaarde stellen en ik zal alles doen, het zo makkelyk voor je te ma- door Alary Burchell ken als mogelyk is. Maar ik verzoek je, me mijn vrijheid terug te geven. Wil je dat voor me doen?" HOOFDSTUK XI Teresa haalde diep adem en het duurde enkele ogenblikken voor ze antwoordde. Hy zag haar met vreemd toegekne pen ogen aan, trachtend haar ge dachten te peilen. Eindelijk sprak ze. En ze zei: „Nee", zeer helder en duidelijk. „Wat zei je?" Elliott scheen zijn oren niet te willen geloven. „Ik zei nee", herhaalde Teresa, „en Ik meende het". „Maar myn beste kind", ze hoor de de ongeludige klank van zijn stem. „wat denk je te winnen met een wei gering?" Ze zag hem aan en er was niets kinderlijks meer in de wydopen, ern stige blik, die ze op hem richtte. „Het is geen kwestie van winst of verlies. Ell. Marcia is slecht en wreed en ze zal je dodelijk ongelukkig ma ken als je met haar trouwt. Daar zal ik haai- niet toe in staat stellen". Hy lachte, boos en ongelovig. „Ik verzeker je, dat ik volkomen in staat ben, op mezelf te passen". „Nee, dat is nu juist het zonder lingste met je, dat kan je niet", ant woordde Teresa langzaam. „Je bent groot en zelfbewust en in de zaken wereld zyn de mensen bang voor je... soms ben ik dat zelf ook. Je bent knap en je hebt succes en de mensen denken dat je elke situatie beheerst, net als oom Chad. En dat is dok zo, tot op zekere hoogte. Maar met een meisje als Marcia, ben je eenvoudig hulpeloos. Ze heeft je vroeger onge lukkig gemaakt... dat weet je..." (Wordt vervolgd). Voor de Politierechter. TALRIJKE MISHANDELINGEN De Politierechter te Middelburg veroordeelde J. de J. vertegenwoordi ger te M'burg, wegens een zedende lict tot 3 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftyd en onder toezichtstelling van de Piot. Chr. Re- classeringsvereniging. De verbetering van de Oosthavendam te Goes. De Goese gemeenteraad voteerde in de vergadering van 9 October jl. na ampele discussie een bedrag van 90.009 voor herstel van de Oostha vendam. Ged. Staten hebben tegen goedkeuring van dit besluit bezwaar gemaakt en medegedeeld dat voors hands kan worden volstaan met een uitgaaf van ten hoogste f 35.000. B. en W. hebben na ampele overwe ging gemeend de raad te moeten voor stellen niet bij de Kroon in beroep te gaan, daar «deze procedure zeer veel tyd in beslag neemt en er in die tus sentijd aan de dam niets gebeurt. Daarom stellen zij thans voor het cre diet van 90.000 terug te brengen tot f 35.000. KERKNIfcUWS INTREDE VOORGANGER CHR. GER. KERK TE THOLEN. Vrijdagavond deed de Dinsdagavond bevestigde lerend-ouderling, de heer L. Gebraad uit Leersum, zyn intrede als voorganger der Chr. Geref. kerk te Tholen. Na het votum en zegenbede werd gelezen Cor. 1 2. Hieraan verbond de heer Gebraad zijn tekst. Na zijn predikatie richtte hij 't woord tot zijn Vosemeer. Vervolgens sprak hij tot de kerkeraad, gemeente, koster, organist, catachisanten, verenigingen en afge vaardigden van de zusterkerk te Oud- Vossemeer. Vervolgens sprak tij tot de burgemeester mr. A. J. v. d. Hoeven en ae wethouder De Heer, waarna de ouderlingen Baaij en Van Bemden spraken namens de kerkeraad, ge meente en verenigingen. Namens de gemeente Oud-Vossemeer sprak de heer Aamoudse. De nieuwe voorgan ger werd daarna staande Ps. 20 1 en Ps. 25 4 toegezongen. Afgevaardigden uit zijn vorige gemeente en van de classis waren door de gladheid der wegen verhinderd te komen. Na een woord van dank sloot de heer Gebraad deze dienst met gebed. NED. HERVORMDE KEREL Beroepen te Kesteren J. Hovius te Hogeveen; te Aalberg J. T. Doornen bal te Oene; te Ederveen C. Treure te Wilsum; te Erika C. de Jongh te Warfhuizen; te Fijnaart (toezegging) P. de Bruyn te Workum. Aangenomen naar Loenen a. d. Vecht dr. S. v. d. Linde, voorheen missionair predikant, woonachtig te Zeist, die bedankte voor De Heyplaat en Hoogblokland. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zljldyk J. D. Kruithof, candidaat te Kampen; te Ter Aar G. H. Homans, candidaat te Nieuw Dord- drecht; te Strijen H. Numan te Hat- tem. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Ederveen: Chr. van Daam te Werkendam en F. J. Diele- man te Borssele. Beroepen te Meliszand: F. J. Diele- man te Borssele. die bedankte voor Amsterdam-C. ZON EN MAAN. 19 December. Zon: op 8.45 onder 16.29 Maan op 13.27 onder 3.48 19 December Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOUG WATER U. NAP U.+ NAP 10.22 10.49 11.08 11.27 11.46 1.35 1.56 1.68 1.02 1.20 23.02 23.28 23.55 1-55 1.76 1-90 LAAG WATER U.—NAP u.—NAP 3.55 1.33 1.55 1.69 1.11 1.33 4.24 4.59 5.03 5.0 16.35 17.05 17.40 17.33' 17.38 1.64 1-84 2.01 1.42 1.67 ten. Indien de gemeenteraden echter ook na 1 Januari de grootste terug houdendheid betrachten in het geven van nieuwe opdrachten of vergunnin gen voor woningen, zullen zU bereiken dat de reeds in aanbouw zijnde wo ningen sneller klaar komen. Daarmee kan men voorkomen, dat evenals twee jaar geleden het gehele bouwbedrijf en daarmee dus de voorziening in de wo ningnood ernstig in gevaar wordt ge bracht, aldus de Bedrijfsraad. Oosterpolder pas in 1963 In cultuur. Naar aanleiding van de vraag hoe ver ae inpolderingswerken van dc Oosterpolder van de voormalige Zui derzee zijn gevorderd en wanneer de ze polder klaar kan zijn, heeft minis ter Spitzen aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat de bedijking waar schijnlijk in 1955 gereed zal komen, waarna met het leegmalen van de polder nog een jaar gemoeid zal zijn. Voor de ontginning en het in cultuur brengen van de polder zullen daarna nog tenminste 7 jaren nodig zijn. Nu vitamine in alle margarine. Het is thans aan margarinefabri kanten verboden margarine voor binnenlands gebruik af te leveren, welke niet tenminste 20 internatio nale eenheden vitamine A per gram bevat Daar tengevolge van de con currentie gevitamineerde margarine reeds verkocht'wordt tegen de eerst voor ongevitamineerde margarine geldende prijs, behoeft deze maatre gel thans geen invloed op de prijs der margarine te hebben, zo deelde men van de zijde van het ministerie van landbouw, visserij en voedsel voorziening mede. Kunst-prijzen uitgereikt. De jaarlijkse prijzen „letterkunde" en „beeldende kunst" van de stich ting „Kunstenaarsverzet 19421945", zijn in het Stedelijk Museum te Am sterdam uitgereikt aan prof. dr. N. A. Donkersloot en aan de echtgenote van de beeldhouwer Titus Leeser. die zelf door ziekte was verhinderd WANDELSPORT AFSTANDSMARSEN. Voor de Bondsafstandsmarsen van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond (.15, 15, 20, 25 km.) slaag den van de gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg 13 dames. De dames W. van Loo, A. Wolders en E. Cosijn ontvingen het onderscheidings teken voor de 4e maal. De geslaagden zijn: N. van Loo, A. Wolders en E. Cosijn voor de 4e maal, C. v. d. Vrede, J. Jansen van Roosen daal, R. van Loo, F. Fiegen, R. de Jonge en M. Vinkè voor de 3e maal. J. v. Breda en N. Houtepéu voor de 2e maal en T. de Vries voor de le maal. ATHLETIEK CENTRALE LEIDING BEGONNEN. Zondagmorgen waren de deelnemers aan de centrale training van het dis trict Zeeland der KNAU te Westduijn bij de heer Huvers bijeengekomen om onder leiding van de heer Johannisse uit Goes een aanvang te maken met de wintertraining 1950/'51. Voordat de training begon, werden de deelnemers toegesproken door de districtsvoorzitter, de heer F. A. Ko- lijn, die er op wees, hoe noodzakelijk het is voor de Zeeuwse athletiek dat er een kern wordt gevormd, waarop het bestuur straks kan bouwen by het samenstellen van een Zeeuwse ploeg. Hy wees er op. dat de weg die een athleet moet bewandelen om tot prestaties te komen een moeizaam te begane weg is, doch uiteindelyk grote voldoening geeft, vooral wan neer men zover kan komen, dat tegen het buitenland de Zeeuwse of natio nale kleuren kunnen worden verde digd. Van 7 Januari a.s. af zal de training wekelijks plaats vinden. Nagekomen Heden overleed, in volle vrede, na eén korte ongesteldheid, onze lieve Zuster en Tante, Mevrouw CATHARINA ANNA BRUIJNE, Weduwe van de Heer Mr. LEVIXUS VAN ANDEL, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, A. P. BROECKMANS- BRUIJNE. Weesp, 15 Dec. 1950. Stationsweg 22. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 19 December te 14 uur op de Alge mene Begraafplaats te Middelburg. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootva der CORNELIS POUWER, in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, m. C. POUWER— POLDERMAN. Oost- en West-Souburg, 15 December 1950. Grote Abeele 28.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3