Hervormde kerk te Oostburg in gebruik genomen VAL DA Talr'qke sprekers voerden het woord WEK DE GAL IN UW LEVER OP ZEEMANSERVE TE VLISSINGEN WEER BEWOOND Jtoliafto JIMMY BROWN HAD VEEL SUCCES IN ZIERIKZEE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 18 DECEMBER 1950. „Want een ieder huis wordt van iemand gebouwd, maar Die dit alles gebouwd heeft, is God". Deze tekst uit de prediking over H ebreën 3 4, had ds. W. J. Four- nier gekozen voor de ingebruiknemi ng van het nieuwe Ned. Herv. kerk gebouw te Oostburg, welke plechtigheid Zaterdagmiddag plaats had. Het ruime, nieuwe kerkgebouw was geheel gevuld toen, onder orgel spel van de heer C. Schijve, de leden van de kerlceraad en kerkvoogdij bin nen traden. De president-kerkvoogd, de heer J. v. Kampen, sprak een woord van welkom en Dracht dank aan allen die H. ampen, hebben medegewerkt aan de weder opbouw van aeze kerk. Het gaat er om, aldus spr., of wij in deze donkere tijd het licht kunnen aanvaarden. Zo niet, dan is deze kerk voor niets ge bouwd. Met de wens, dat dit kerkge bouw de eeuwen zal kunnen trotseren en al die jaren dienst zal mogen doen voor de verheerlijking van Gods naam, droeg spr. het gebouw over tot de eredienst aan de voorzitter van de kerkeraad, ds. W. J. Fournier. De gemeente zong daarna Gez. 273 1, 2 en 3, waarna door Zondagsschool kinderen de voorwerpen van de ere dienst. n.l. het Avondmaalszilver, het doopbekken en de nieuwe bijbel wer den binnengebracht, welke door de voorganger werden gerangschikt en in gebruik genomen. Na votum en groet, las ds. Four nier uit Ezra 6 16—22 en Hebreen 3 t 115, waarna de voorganger voor ging in gebed. De gemeente zong daarna ,.d'Aller hoogste zij geprezen", uit Gez. 272 1, 2 en 3. REEDS IN DE 7e EEUW.. Ds. Fournier schetste de geschiede nis van de kerk, hoe reeds in de 7e (Slot van pag. 1). Minder tarwe en koolzaad. GROTE BELANGSTELLING VOOR DE MAIS. In tegenstelling tot de tarwe en het koolzaad, begint er een steeds grotere belangstelling voor de maisteelt op de Zeeuwse eilanden te komen. Ge zien de hoge opbrengst van dit jaar en de zeer goede prijzen, is dit geens zins verwonderlijk. Dit jaar waren er drie maiskernen, nl. op Schouwen- Duiveland, Oost-Zuid-Beveland en Walcheren, doch thans zijn er ook in voorbereiding in het uiterste westen van Schouwen-Duiveiand, op Tholen, Noord-Beveland en in de Zak van Zuid-Beveland. De in deze clubs verenigde landbouwers, zullen met de medewerking van de landbouw- voorlichtingsdienst eveneens een aan vang met de maisteelt maken. Bo vendien tracht de Stijfsel- en Glu- cosefabriek te Sas van Gent een zo groot mogelijke oppervlakte mais te contracteren. Dit alles leidt er toe. dat verwacht mag worden, dat in 1951 zeker 750 h.a. op de Zeeuwse eilan den met mais zal worden beteeld, wanneer er althans voldoende zaad beschikbaar komt. Dit jaar was het maisareaal hier nog slechts plm. 100 h.a., zodat deze teelt wel een bijzon der grote vlucht schijnt te gaan ne men. Advertentie. O «olt 's morgens „kiplekker" uit bod springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, andere verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPTLLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's T^verpilietjes Hei onderwijs aan schipperskinderen. In de afdelingen van de Prov. Staten van Zeeland werd het voor stel van G.S. behandeld tot toeken ning van een subsidie aan het Nat. Comité voor Onderwijs aan Schip- •ersklnderen door Chr. scholen met nternaat te Vreeswijk, een bijdrage, welke voorlopig alleen over 1950 k, een bi Ueen wordt verleend. Een lid vroeg, waarom alleen sub sidie wordt toegekend als ouders, voogden of verzorgers in Zeeland zijn gedomicilieerd. Vele schippers zijn als gevolg '*an omstandigheden, voortkomende uit de bezetting, in het Centraal Bevolkingsregister in geschreven. Dit bezwaar delen G.S. en zij zul len daarom in het ontwerp-besluit een zinsnede aanbrengen, waaruit blijkt, dat de bijdrage ook wordt verstrekt voor kinderen van schip- Kers, die door route en ligplaats van et schip met de provincie Zeeland meer dan 'met enige andere provin cie verbonden zijn. ongeacht de plaats van inschrijving in het bevol kingsregister. Augusteyns Bank le Axel failliet. Tussen de schuldeisers van de Augusteijns Bank te Axel en de direc tie dezer bank is geen overeenstem ming bereikt zodat de Arrandisse- mentsrechtbank thans het faillisse- heeft uitgespi'oken. Zoals bekend stond geruime tijd ge leden een lid der directie van deze bank te Middelburg terecht wegens onjuist beheer van de aan hem toe vertrouwde gelden. Het faillissement van de Augu steyns Bank kwam daarom niet on verwacht, maar was een noodzakelijk gevolg van het wanbeheer dat op de ze bank Werd gevoerd. eeuw in Oostburg het Evangelie werd gepredikt. In de 11e eeuw stond op dezelfde plaats, althans zeker zeer nabij, een Kruiskerk, die in 1579 or delijk ontruimd werd van beelden en in gereedheid werd gebracht voor de Protestantse dienst. In 1583 moest men het gebouw reeds veriaten, waarin men later weer terugkeerde. Na de prediking zong het kerkkoor: „Gelooft zij God met diepst ontzag". Burgemeester mr. K. Hoelczema wenste de Herv. Gemeente geluk met dit nieuwe kerkgebouw, waarmede thans alle kerken in Oostburg her bouwd zijn. Hij sprak de hoop uit, dat ook de toren herbouwd zou kunnen worden. Ds. Schopenhauer sprak namens de Gen. Synode en namens de bouw- en restauratie-commissie. Hij noemde het verheugend, dat de grootste en meest centraal geleden gemeente in W. Zeeuwsch-Vlaanderen, haar kerk in gebruik mocht nemen en hoopte dat deze kerk in de moderne samen leving de plaats zou mogen innemen die zij verdient. TALRIJKE SPREKERS. Vervolgens voerden nog het woord de heer J. Moll uit Vlissingen, na mens het hoofdbestuur van de vereni- De inpoldering van de Braakman. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het advies omtrent de plannen tot inpoldering van de Braakman vastgesteld na overweging van de In gediende bezwaren. Het advies zal op 28 December a.s. ter Provinciale griffie te Middelburg ter visie worden J Advertentie. Tegen Kou Die Vastzit Bestrijdt hardnekkige kou van twee kanten tegelijk IQ Apeth. «n Drog. Imp. N.V Rowntr**. A'dam ging van Kerkvoogdijen; ds. A. B. M. Ode uit Goes, namens het kerkbe stuur in Zeeland; mr. C. Vermaas, namens de Prov. Comm. van Toe zicht; de heer Iz. Risseeuw—Brak man, namens het classicaal bestuur van IJzendijke; ds. Blom namens de Ring Sluis; de heer D. Dekker, na mens de Evangelisatievereniging van Oostburg; ds. v. Mechelen, namens de kerkeraad van de Geref. Kerk te OostDurg; ir. H. Kloeke, de architect van het gebouw, die dank bracht aan aannemer, opzichters en arbeiders en het kerkbestuur voor de prettige sa menwerking; de heer Fejj, afgevaar digde van ae kerkeraad te Naarden, die deze kerk adopteerde; ds. F. van Oort uit Naarden, vroeger te Oost burg; ds. Schrale van Sluis, die spe ciaal zijn grote waardering uitsprak voor de steun die na de bevrijding was ondervonden uit Zwitserland; de aannemer, de heer M. Korteweg uit Breda, waarna ds. Fournier de vele sprekers in het kort beantwoordde. Na dankgebed zong de gemeente Gez. 271 :1 en 2, waarna de plechtig heid was beëindigd. De genodigden begaven zich daarna naar het pas verlaten Zwitserse noodkerkje, waar de heer C. de Nood, namens de Geref. Gem. te Oostburg, nog gelukwensen sprak, waarna het gezelschap nog enige tijd bijeen bleef. Neem een doos echte PAS TIL-L.ES Tth VOORKOMING VAN GRIÊP Nu 22 keurige woninkjes om een vriendelijk parkje. Engels schip aan de grond. Ongeveer een mijl beoosten Ter- neuzen is Zondagmorgen op de Wes- terschelde het Engelse ss. „Corinthic" van een rederij uit Huil aan de grond gelopen. Het schip meet 6766 brt en was onderweg van Antwerpen naar Amerika. De sleepb Fen „John P. Best" „Schelde" voeren van Terneuzen ter assistentie uit, doch er was geen sleepboothulp nodig; omstreeks half vijf is het schip op eigen kracht weer vlot gekomen en heeft de reis naar zee voortgezet. Noors schip had machineschade. Het fioorée ss „Rex", komende van Zeebrugge en op weg naar New Castle, liep Zondag de Vlissingse ha ven binnen mét machineschade. Het schip zal worden hersteld door de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". De „Rex", die Oslo als thuishaven heeft, meet 1182 ton. De reparatie zal vermoedelijk enkele dagen duren. 'n „lekkere" versnapering tegen de hoest! Verkeer had van sneeuw en regen weinig last. Nadat de regen van Zaterdag de laatste restanten van de gedurende de vorige dag gevallen sneeuw had weggespoeld begon het Zondag we derom in Zeeland flink te sneeuwen. De kinderen beleefden er hun vreugde aan, maar het was een korte vreugde, want 's middags ging de sneeuw over in regen en deze veranderde de dunne witte laag op straten en wegen in 'n vieze, natte brei. De busdiensten van de N.V. Stoom tram Walcheren konden normaal worden uitgevoerd, maar de ring- dienst in de zak van Zuid-Beveland. welke anders op Zondag viermaal wordt gereden, werd ditmaal slechts tweemaal uitgevoerd. Tot gisteravond 10 uur had de ver- keersgroep van de Rijkspolitie geen verkeersongevallen in Zeeland ten gevolge van de gladheid gerappor teerd gekregen. In Middelburg ge schiedde Zaterdag, toen de straten hier en daar nog glad waren tenge volge van slippen een viertal kleine aanrijdingen, die zonder persoonlijke ongevallen en met slechts zeer gerin ge materiële schade afliepen. Een jeugdige Middelburger, die al te enthousiast politieagenten met sneeuwballen bekogelde, kreeg als tegenprestatie een proces-verbaal. De reorganisatie van de schoonheidscommissie. Het voorstel van Ged. Staten van Zeeland tot reorganisatie van de Prov. Zeeuwse Schoonheidscommis sie is in de afdelingen van de Prov. Staten met instemming begroet. Slechts één lid zag er het nut niet van in; hij acht de commissie over bodig en meent, dat er reed* instan ties genoeg z^n en dat de erkwh- ze der commissie vooral op het plat teland funest is. Doordat het consulteren van de Schoonheidscommissie voor de be trokkenen geld kost, vreesde een lid, dat er weinig gebruik van zal wor den gemaakt. De provincie geeft slechts 1000 subsidie en de rest moet dus door de gemeenten wor den bijgedragen. De Provincie zou gevoegelijk alles voor haar rekening kunnen nemen. Hierop werd door G. S. geantwoord, dat de commissie vroeger over 't algemeen goed werk te en dat de lasten, ingeval er geen of weinig adviezen gevraagd worden, dan ook naar evenredigheid zullen verminderen. Een ander lid wilde waarschuwen tegen teveel deskundigen. Het hoofddoel voor de gemeenten moet gelegen zün op het terrein van het bouw- en woningtoe zicht. Ook werd in de afdelingen de opmerking gemaakt, dat het onjuist zou zjjn. wanneer een directeur van Bouw- en Woningtoezicht zelf de bouwontwerpen van de onder zün 'eiding staandp dienst ter beoorde ling in de bo> kommissie zou ont vangen. Met dit bezwaar konden OS meegaan; het zal worden ver holpen. O.L. Vrouwekerh te Tholen «edeelteliik weer In gebruik. De in de 13e eeuw gestichte O. L. Vrouwekerk te Tholen, (Ned. Herv.), Is thans na drie jaar restauratie, zo ver hersteld, dat de preekkerk Vrij dag a.s. in gebruik kan worden geno men. Chr. Emigratie Centrale. De afdeling Zeeland van de Chr. Emigratie Centrale belegde Zaterdag middag een vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes. De afdelings voorzitter. de heer A. L. Louws uit Oostkapelle, gaf na een korte uiteen zetting van de wenselijkheid voor ve len om te emigreren, een overzicht van de mogelijkheden in verschillende landen. Hoewel in Z. Afrika diverse cate gorieën ambachtslieden worden ge vraagd, vlot de emigratie naar dit land momenteel niet. Voor landbou- wers die over kapitaal beschikken is er op het ogenblik een goede kans om in groepsverband naai* Brazilië te verhuizen. Nieuw Zeeland biedt gele genheid aan 1200 ongeh. jongens en 800 meisjes die zich moeten ver plichten om twee jaar in de zuivelin dustrie te werken. Er ligt. daar een goede toekomst, doch d.e stroom emigranten is nog niet groot. Wel zjjn er inmiddels drie Zeeuwen tiaar Nieuw Zeeland vertrokken, terwijl een 15tal nog op passage wacht. Uitvoerig besprak de heer Louws ook de grote mogelijkheden van Australië. Er is echter een groot bezwaar aan verbonden, nl. de woningnood. Voor A R grote gezinnen wilde spreker daarom emigratie naar Australië ten sterk ste afraden, tenzij men een eigen woning kan meenemen. De sociale voorzieningen zijn er buitengewoon foed, en in de geestelijke verzorging egint ook verbetering te komen. De gunstigste kansen biedt nog wel Canada, met name de staten On tario en Alberta. Na een pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Gebouw voor R.K. bejaarden op Zuid-Beveland. Er bestaan plannen om te geraken tot de oprichting van een gebouw voor R.K. ouden van dagen te Le'we- dorp. Het project is reeas de Stich ting R.K. Bejaardenzorg" te Utrecht gepasseerd en is thans by de Stich ting Zeeland voor Cultureel en Maat- Radarreflector te Breskens. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, Op de ljchtopstand van het rode vaste licht op de Oostelijke haven- dam van Breskens is een radarreflec tor aangebracht. Leges-verhoging afgifte rijbewijzen. Ingevolge het nieuwe wegenver keersreglement wordt de geldig heidsduur van de door de Commis sarissen der Koningin uit te reiken rijbewijzen van 2 op 5 jaar gebracht, met het gevolg, dat de opbrengst aan leges aanzienlijk zal dalen. Te genover deze vermindering van in komsten staat een belangrijke uit- j breiding van werkzaamheden, ver band houdende met in het regle ment opgenomen voorschriften. Ged. Staten van Zeeland hebben thans aan de Prov. Staten voorge steld de volgende wijzigingen ln de ung op te Zeeland heeft zijn énige „hofje" weer terug. Zaterdagmiddag zijn de huis jes aan de Korte Zelkë te Vlissingen, bekend als de „Zeemans Erven" met een korte, eenvoudige plechtigheid weer officieel in gebruik gesteld en burgemeester mr. B. Kolff heeft daarbij in het kort de merkwaardige his torie van deze huisjes in de herinnering teruggebracht. Daarna begaf het gezelschap, dat hiervoor in het C.J.M.V-gebouw aan de Noordstraat was samengekomen, zich naar het hofje, waar de 22 wo ninkjes nu weer vrijwel alle bewoond zjjn. En menige bewoonster of be woner nodigde een paar van de dames en heren in het keurige huisje om vol trots te laten zien hoe keurig alles er nu weer uitziet. Geen wonder overigens, want de nieuwe huisjes zijn inderdaad waard om trots op te zijn. Niet alleen voor de bewoners, maar ook voor de heren van de gemeente, die er in nauwe samenwerking met tal van andere in stanties voor zorgden dat in de plaats van de oude, totaal uitgewoon de woningen, waarvan er bovendien nog zeven door oorlogsgeweld ver woest waren, deze keurige nieuwe huisjes verrezen, klein weliswaar, maar fris en proper: één kamer, een keukentje, een goed beschoten zolder, een eigen W.Clicht, gas en water leiding. Dat Hjkt in geen enkel op zicht meer op de toestand van vroe ger, toen de bewoners hun water tweemaal per dag van de poort moes ten gaan halen en er voor gemeen schappelijk gebruik een aantal priva ten midden op het pleintje stond. Dat pleintje is nu een alleraardigst plantsoen geworden met 'n paar ban ken en in het midden een zonnewij zer, geschonken door de heer J. F. Berting, de aannemer van het werk. In plaats van de 24 huisjes van vroeger, staan er nu 22; men heeft nl. door samentrekking van de klein ste, enkele iets ruimere woninkjes kunnen bouwen. POORTJE HERSTELD Ook de toegangspoort is weer ge- schappelijk Werk, die de exploitatie methode onderzoekt, 't Complex is be stemd voor de Rooms-Katholieken in Westelijk Zuid-Beveland. DAAR NIET HIER WEL het lekkerste middel tegen verkoudheid 30 cent -• per.100 gram prov. legesverordening op te nemen: afgifte van een rijbewijs, geldig voor één der categorieën motorrijtuigen A. B-E, C-E, D-E of F 3 (dupli caat eveneens 3). afgifte van een rijbewijs, waarop naast één der ca tegorieën A. B-E, C-E of D-E één of meer andere zijn afgestemd 1 extra voor elke categorie (duplicaat van een der hier genoemde stukken 1) en voor elk der categorieën A, B-E, C-E. of D-E welke naast één dezer categorieën op het rijber wijs meer is afgestempeld, 1 ex tra. De extra Jimmy Brown- voorstellingen. Zoals wij reeds meldden zul len te Vlissingen, Middelburg en Goes nog een aantal Jimmy- voorstellingen worden g Deze zijn als volgt vastj Vlissingen. WOENSDAG 20 DECEMBER, Concertgebouw. 1 uur witte gestempelde kaarten; 3 uur oranje kaarten. Voor beide voorstellingen zijn ook kaarten uitgegeven, waar op datum en uur vermeld zijn. Op deze kaarten wordt vanzelf sprekend toegang op het aange geven uur verleend. 23 gele Middelburg. ZATERDAG DECEMBER. Schuttershof. 12.30 uur blauwe kaar ten; 2.30 uur oranje kaarten; 4.30 kaarten. Goes, WOENSDAG 27 DE CEMBER, Schuttershof. 1 uur blauwe kaarten; 3 uur oranje kaarten; 5 uur gele kaarten. restaurcerd en mede daardoor is Vlis singen weer een karakteristiek oud plekje rijker geworden. Boven dit poortje treft men ook de gevelsteen aan met het opschrift, dat herinnert aan de stichting in 1643 door Cor nelia Quack. Tijdens de officiële ingebruikne ming, waartoe op uitnodiging van 't gemeentebestuur en de commissie voor Zeemanserven, een aantal ge nodigden in het C.J.M.V.-gebouw was samengekomen, heeft burgemeester Kolff, zoals gezegd, een historisch overzicht gegeven. Aangezien wij reeds eerder over deze historie schreven, kunnen wjj daarover nu kort zijn. De burgemeester herinner de er aan, dat het hoge punt, waarop het hofje werd gebouwd, in het oude Vlissingen ontstond als stortplaats van de „zelke" of as, welke overbleef uit de zoutwinning (uit zeewater), welke hier in .de middeleeuwen werd bedreven. Later stond op deze plek een molen en in 1643 kreeg hét stads bestuur van Stadhouder Fredèrik Hendrik, die als markies vari. Vlissin gen hier ook liet „recht van bewind" had, toestemming om op de plaats van de molen de 24 huisjes te bou wen, die door Cornelia Quack uit Den Haag betaald zouden worden. In 1650 zijn de huisjes aan de Hervorm de diaconie overgedragen en in 1786 was het de directie der Zeemans- en Vissersbeurs die de zorg voor hét toen totaal vervallen hofje op zich nam. Nu na de oorlog, met medewerking van de provinciale directie voor de Volkshuisvesting, tot het bouwen van een geheel nieuw hofje kon worden besloten, heeft de gemeente voor de eerste vijftig jaren de exploitatie op zich moeten nemen. Daarna zullen de huisjes weer terugvallen aan de Zee- mans- en Vissersbeurs. De burgemeester dankte tenslotte allen, die voor de totstandkoming van het nieuwe complex hun medewer king verleenden. ANDERE SPREKERS De hoodfingenieur-directeür dei- Volkshuisvesting in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum, wenste het gemeen tebestuur en de commissie geluk met het thans bereikte resultaat, waarbij de heen C. Bikker zich aansloot, na mens de Ver. voor Vreemdellrigenvér- keer. De aannemer, de heer Berting, dankte voor de ondervonden mede werking, waarna ten -slotroé de heer J. Stortenbeker van de dienst van Ge meentewerken zijn tevredenheid uit sprak over de prettige en soliede wij ze, waarop het werk werd uitge voerd. Spr. gaf tenslotte uiting aan de wens, dat de bewoners vele jaren gelukkig in de nieuwe woningen zul len wonen. Vier geslaagde voorstellingen van de avonturen van „Sportheld no. 1". Jimmy Brown heeft ook te Zierikzee een groot succes gehad. De kin deren van Schouwen-Duiveiand, die in groten getale naar Zierikzee waren getogen om de befaamde „sportheld no. 1" van dichtbij aan het werk te zien, hebben buitengewoon genoten. Geen wonder: Jlnuny Brown is im mers sportheld in de ware zin van het woord. Het zag er eerst naar uit, dat de weersomstandigheden diens optreden onmogelijk zouden maken, doch tot grote opluchting van de organisato ren en van vele kinderen arriveerde Jimmy en zijn gezelschap op tijd in de oude stad aan de Oosterschelde. Toen kon het feest beginnen. Vier voorstellingen achtereen hebben ve len en niet alleen kinderen! van harte genoten van de vrolijke en soms zo zotte avonturen, die Jimmy beleefde. Daarbij was iedereen vol bewondering voor de stoute staaltjes, die Jimmy uithaalde. Vooral zijn ca priolen op de fiets werden hogelijk gewaardeerd. Jammer moest de eerste voorstelling tengevolge van 't weer later dan was vastgesteld be ginnen, waardoor de bokswedstrijd moest uitvallen. In de andere voor stellingen echter kon Jimmy weer naar hartelust boksen! De goochelaar had eveneens groot succes en wist de juiste toon te tref- Overeenstemming over basistarief sleepdiensten. Op het traject Dordrecht-Antwer- pen vormen de sleeplonen de laatste jaren een oorzaak van voortdurende strijd. In het begin zag het er naar uit, dat reders en particulieren het met elkaar eens zouden worden, maar de interpretatie van de begrip- Een „eigen werk" en „telatiewerk" leek daarvoor toch een groot strui kelblok. Het gevolg was dan ook, dat zich, ook wat de tarieven betreft, voortdurend moeilijkheden voordeden. Thans hebben beide groepen dan toch in zoverre overeenstemming be reikt, dat is besloten tot terugkeer tot het vroegere basisarief. Daarmede is dus, wat de tarieven betreft de toe stand teruggekeerd, die bestond vóór beide partijen uit elkaar gingen. fen, die vooral bij kindervoorstellin gen immers van zo'n groot belang is. Inderdaad: ze hebben genoten, de kinderen en ook de ouderen van het Noordelijke Zeeuwse eiland. Zelfs een bejaarde bezoeker uit een afgelegen plaats verklaarde ons buitengewoon veel plf-* leefd! Zeeuwse Kerst-fotosalon in Middelburg. Van Vrijdag 22 t.m. Dinsdag 26 De cember wordt in De Vergenoeging te Middelburg wederom een Kerst-foto salon gehouden. De organisatoren ont vingen reeds uit vele delen van de provincie inzendingen van amateur- en beroepsfotografen voor deze expo sitie, Zeeuwse opnamen voor de P.C.J, UITZENDING OP OUDE-J AARSAVOND De inwoners van Brouwershaven werden een dezer dagen opgeschrikt door het luiden van de kerkklok. Het was echter geen brandalarm; de klok werd geluid op verzoek van de wereld omroep P. C. J., die het geluid op een plaat vastlegde. Behalve het klokge lui werd ook opgenomen een voor dracht van de heer P. L. Bastiaanse, die een gedeelte van een door hem zelf gemaakt gedicht declameerde Ook droeg hjj nog een gedicht van Jacob Cats voor. Belde declamaties werden in het Zeeuws voorgedragen. Tenslotte sprak ds. Eckenhausen als oud-Indisch predikant een nieuw jaarsgroet uit voor Indonesië en de De uitzending van deze opnamen zal zijn op oudejaarsavond tussen 23.30 en 24 op de 31 en 49 meter. Scheepsbrandje werd met sneeuw geblust. Doordat het wasgoed op de kachel viel en vlam vatte, ontstond brand aan boord van het schip „Anna" (schipper G. van Mell), dat in St. Annaland lisrt. Nadat ee - slapend kind in veilig heid was gebracht, werd het vuur ge doofd met vers gevallen sneeuw en met behulp van een tuinslang. Een schuimblusapparaat van het gemeen tehuis. dat men ijlings had gehaald, behoefde dus geen dienst meer te doen. Een aantal kledingstukken verbrandde en er ontstond - enige waterschade. JUBILEUM OP VREDERUST. Vrijdag vierde de heer J. Schipper verpleger bij de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom zijn zilveren dienstjubileum. Van de Stichting, van. de Bond van Overheidspersoneel,'' van het personeel van Vrederust,-van het paviljoen 11 en namens de vereniging Euphonia werden de jubilaris geschen ken en bloemen aangeboden. BENOEMINGEN PROV. STOOMBOOTDIENSTEN Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben benoemd bij de Prov. Stoom bootdiensten in Zeeland tot goederen- klerk de heer J. H. Blankaert, Joh. van Denderen, A. D. Fester, ,P. J. Louwerse E. P. Verschorre, A.'v. Doorn, Ch. J. de Regt, R. dé P' A. v. Eenennaam, A. C. BosseJaar, A. M. Schout, E. M. Mattelé M. C. v. d. Have en tot matroos de heer A. A. Smolenaars. LEZERS SCHRIJVEN... Het oorlogsmonument te Middelburg Zeer geachte Hèer Wattel," In de discussie in de Middelburgse Raad betreffende het oorlogsmonu ment, zeide U tot de heer Schot (S. G.). dat ik meer verstand van beel den zou hebben dan van bladeren. Ik kan U daarop zeggen, dat ik er helaas niet in geslaagd ben om in deze tijd van het jaar een behoorlijk vijgebled te bekomen. Noodgedwongen moest ik nu wel overgaan tot een an dere bladsoori en daarmee afwijken van mhn opdracht Ik koos toen een klimopblad, hetwelk vele voordelen heeft, o.a. dat het in Middelburg inaer bekend is. dat het steeds groen blilft en veel minder vergankelijk is dar» een vijgeblad. hetwelk elk jaar afvalt. Ik meen hiermee geheel in de geest van de heer ScHot gehandeld te hebben Hoogachtend, PROF. L. O. WENCKEBACH Noordwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2