PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT President Truman zal vandaag de nationale noodtoestand afkondigen w Kamer van Koophandel in Zeeland wordt gereorganiseerd BILT bevolking in een radiorede op de hoogte gebracht Deze week Vandaag Truman zal beter bewaakt worden. CHINESE COMMUNISTEN ZOUDEN OFFENSIEF VOORBEREIDEN Toestand van vóór 1942 hersteld Minister breekt lans voor systeembouw. DE VOORSPELT: 193e Jaargang -No.296 Dagbiaa uitgave van de tirma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F B. den Boei Adj W de Pagier oidred C Baltintun pj verv.: W Leertouwer en H A Bosshardt ABUNNEMEN'ISPRUS 32 ct per week r 3.90 p tw fi p p t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 16 Dec. 1950. ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. Minimum p advertentie 1 2A0, Ingez mededelingen dubbel tarief. ■Cleine advertenties imsx «regels 1 van 1 -5 regels t 1.- Iedere regel meer 2t> cent ..Brieven ot adres Bureau van dit Blad 25 een' rneer. Giro nr 359300 P Z C. Middelburg. Bur Vllssingen Walstr 58 -60 tel >4 lijnen (b.g.g 2B61 ot 2160r M'burg. r ondt-nse Kaal 29 tel 2077 en 2924; Goes L. Vorslstr 63. tel 2475 (b.g.g 2228) Oostburg Pr Mauntsstr 12. tel 102; Terneuzen Brouwenjstr 2. Zleilkzee N Bogardstt C 160. tel 26 „Amerikaanse natie verkeert in groot gevaar". President Truman heeft in een radiorede over alle Amerikaanse zen ders de bevolking medegedeeld dat vandaag de nationale noodtoestand zal worden afgekondigd. Regeringspersoonlijkheden gaven te verstaan dat de rede van de pre sident gevolgd zal worden door de oprichting van een leger van vier millïoen man, mogelijke militaire credieten van 100 milliard dollar, een vrijwel totale industriële mobilisatie, een strenge controle op de Ameri kaanse economie, gepaard met een gedeeltelijke controle op de prijzen en lonen en tenslotte, een aanzienlijke verhoging van de belastingen. weldigen. Zij hebben bedreigingen, verraad en geweld gebruikt. De Chinese communisten hadden, door hun legers in Korea in de strijd Volgens sommige hoge ambtenaren van de Amerikaanse regering zullen de maatregelen, die getroffen zullen worden na de rede van president Tru man van het Amerikaanse volk een inspanning vergen, die te vergelijken is met die gedurende de tweede we reldoorlog. De president zei in zijn rede: „Onze haardsteden, onze natie, alle dingen waarin wij geloven, verkeren in groot gevaar. Dit gevaar is geschapen door de heersers van de Sowj et-Unie". De heersers van de Sowjet-Unie doen een meedogenloze aanval op de Amerikaanse pogingen om een blij vende vrede tot stand te brengen Zij hebben getracht de vr|je landen één voor één te ondermijnen of te over- Het is soms vreemd gesteld in de ze wereld. Vorige week leefde vrijwel iedereen in grote span ning in verband met de gebeurtenis sen in Korea en meenden velen een derde wereldoorlog op korte termijn te moeten venvachten. En nu, nog geen week later, hebben de ge beurtenissen, welke zich rondom oen klein, bedeesd meisje in Singapore afspeelden, Korea bijna van de voor pagina's van de kranten verdrongen. Men zou hierin een verheugend ver schijnsel kunnen zien, wanneer deze verschuiving in de publieke belang stelling alleen maar het gevolg was van de overigens inderdaad wel afge nomen spanning in het Verre Oosten. Maar dat is helaas niet het geval. Voor een belangrijk gedeelte ontstaat de be langstelling voor de affaire Bertha Hertogh immers uit een onsmakelijke zucht naar sensatie en het blijft een hoogst betreurenswaardig feit, dat. een deel van de pers - voornamelijk de fotopers zich heeft laten verleiden tot 'n onwaardige activiteit, die de aankomst van Bertha en haar moe der op Schiphol vrijwel tot een weerzinwekkende vertoning heeft gemaakt. Dat men algemeen met de familie Hertogh medegeleefd en het verloop der ten dele zo tragische gebeurtenis sen in Singapore gevolgd heeft, is vol komen begrijpelijk. Maar nu Bertha eenmaal in de kring der haren is te ruggekeerd, zal men toch dienen te begrijpen, dat het wil er van dit reeds zo heftig geschokte kinderleven tje nog iets kunnen terechtkomen in de eerste plaats nodig is, dat Ber tha en haar ouders met rust worden gelaten Laat Bertha nu eerst eens kunnen bekomen van de emoties van de laatste weken en laat zij verder zonder ongepaste en overdreven oe- langstelling met haar broertjes en zusjes naar hartelust kunnen genie ten van de witte wereld, waarin dit donkere meiske uit het warme land, zo plotseling werd overge plaatst. rat Korea overigens betreft: de spanning is inderdaad afgeno men, maar de onzekerheid blijft. Onzekerheid in de eerste plaats over het resultaat van de motie der dertien landen, waarmede men een staking der vijandelijkheden hoopt te bereiken, onzekerheid óók over de verdere bedoelingen van de rode Chi nezen. De eerste berichten over over schrijding van de 38ste breedtegraad (in de verkeerde richting!) kwamen in de loop van gisteren binnen, maar laten we hopen, dat dit slechts de ac tiviteit van een enkele guerillabende betreftVerheugd mogen we in tussen zijn over het feit, dat de ne derlaag in Noord-Korea althans geen tweede Duinkex-ken met zich bracht De evacuatie der verbonden troepen is in volle gang en, bedrie gen de tekenen niet, dan zal zij ook in volkomen orde tot de laatste man kunnen worden voltooid. Ten slotte de Nieuw-Guinea-confe- rentie. Mislukt is zij nog niet, maar men is in Den Haag toch wel in een impasse geraakt, waaruit men niet gemakkelijk de weg tot 'n oplossing zal kunnen vinden. Voor ons Nederlanders stemt het voorlo pig tot voldoening, dat de regering blijk gaf er ditmaal niet over te den ken om het hoofd te buigen. Inmid dels is de leiding der Indonesische delegatie, mr. Mon. Roem. naar Dja karta teruggevlogen voor nader over leg met president Soekarno en de Indonesische regering. Wij zijn be nieuwd of h|j volgende week zal te rugkomen met instructies, die een redelijk compromis mogelijk maken. Zolang er leven is, is er altijd nog hoop. Dit geldt ook voor het leven van een conferentie, van welker re sultaten nu eenmaal veel afhangt. Ad Int. te werpen tegen de vrije landen, toond, dat zij thans bereid zijn de we reld in de richting van een algemene oorlog te sturen, teneinde te verkrij gen, wat zij willen. Dit Is de werkelij ke betekenis van de gebeurtenissen, die in Korea zijn voorgevallen. Daar om verkeren wij in zulk een groot ge vaar. De toekomst van de beschaving hangt af van wat wij doen van wat wij thans doen en in de maanden, die voor ons liggen. De president verklaarde, dat de V. S. vier dingen zouden doen: 1. De V. N. blijven steunen. 2. De gecombineerde defensies van de vrije wereld blijven versterken. 3. De Amerikaanse strijdkrachten op bouwen en meer wapens maken voor onszelf en onze geallieerden. 4. De Amerikaanse economie uitbrei den en in evenwicht houden. OORLOG NIET ONVERMIJDELIJK. President Tmman vervolgde: „Hoe wel de huidige toestand zeer gevaar lijk is, geloven w|j niet, dat oorlog on vermijdelijk is. Er is geen conflict tussen de wettige belangen van de vr|je wereld en die van de Sowjet- Unie, welke niet door vreedzame mid delen opgelost kunnen worden. Wij willen alle eervolle stappen, die wü kunnen, blijven doen om een algeme ne oorlog te vermijden, maar wij wil len geen politiek van toegeeflijkheid volgen". De wereld heeft vaii Münehen ge leerd, dat veiligheid niet door toe geeflijkheid kan worden gekocht. viert Zuid-Afrika Geloftedag (vroeger Dingaansdag). MORGEN.... ..worden in geheel Rusland verkiezingen gehouden voor de locale en stedelijke Sowj ets. Amerikaanse geheime dienst vreest meer aanslagen op de president. Het hoofd van de Amerikaanse ge heime dienst, U. E. Baughman, heeft verklaard, dat mogelijk nog meer aan slagen op het leven van president Truman zullen worden gepleegd. Hij noemde „Blais House", de tijdelijke verblijfplaats van de president, „uit het oogpunt van veiligheid gezien een der armzaligste plaatsen, die er be staan". Baugham vroeg het Congres om 82.000 dollar extra voor de geheime dienst en 49.000 dollar meer voor uit breiding van de het Witte Huis be wakende politie. t'lak na haar aankomst te Bergen op Zoom, verscheen Bertha tussen haar zusjes en broertje voor het open raam van de bovenverdieping, waar zij de lulde toejuichingen van het publick, dat bij duizenden was samengestroomd en haar spontaan hulde bracht, beantwoordde met een lach en een armzwaai Noordkoreaanse partisan en over de breedtegraad. In N.O.-Korea blijven de Chinezen aanvallen doen op het bruggen hoofd in de sector Hamhoeng van waaruit de Amerikanen en Zuid-Ko- reanen overzee geëvacueerd worden. Communistische patrouilles tastten het front af op zwakke plelsken. Volgens een woordvoerder van het Zuld- Koreaanse leger zouden communistische troepen de 38ste breedtegraad overschreden hebben. In betrouwbare militaire kringen te Seoel geloofl men echter, dat de communistische troep uit enkele honderden Noord koreaanse partisanen bestaat. Men gelooft, dat de hoofdmacht der Chi nese troepen nog ten minste 30 km. Noordelijk is. In een telegram van Reuter wordt de verwachting uitgesproken, dat de communisten met inzet van meer dan een kwart millioen man een groot winteroffensief zullen beginnen. bemanning en de Chinese eigenaar van een Bx*itse Catalina-vliegboot, die b|j de Portugese kolonie Ma Cao een noodlanding op zee maak te, gered en het vliegtuig naar land getrokken. Later is aan de Britse consul-ge neraal te Kanton verzocht de Chine se autoriteiten te bedanken voor hun houding en om toestemming voor de voortzetting van de vlucht te vragen. Volgens een regerings woordvoerder is het „een raadsel" hoe de Catalina bij Ma Cao kwam te. landen. Generaal MacArthurs hoofdkwar tier heeft Vrijdag in een commu niqué medegedeeld, dat de bewijzen zich opstapelen, dat de grote mas sa van het communistische leger opdringt tegen het terugtrekkende achtste Amerikaanse leger. „Uit de niet opdrogende bron in Mandsjoe- rije blqft de Chinese communistische mankracht toestromen in Korea" aldus het communiqué. Als operatie gebied van de communistische troe pen wordt met name genoemd de streek Majon - KoksanIntsjon. In het door radio Moskou omge- roepen Noordkoreaanse legerbericht werd gezegd, dat eenheden van het volksleger oprukken en dat de geal lieerde troepen zich terugtrekken op de 38ste breedtegraad. Oorlogsvliegtuigen van de ver bonden legers hebben een waarne mingspost ten Noord-Westen van Tsoentsjon vernield en communis tische troepen ten Westen van deze stad beschoten. President Truman heeft in een toespraak verklaard, dat de verbon den troepen niet van plan zijn Ko rea te verlaten, tenzij z|j eruit ge dreven worden. CHINESE COMMUNISTEN REDDEN BRITSE BE MANNING VAN VUEG- BOOT. De bemanning van twee Chinese communistische kanonneerboten heeft Vrij'dag de Britse driekoppige Nog steeds schepen In moeilijkheden. Door het stormachtige weer in de Golf van Biscaje dat nog steeds voortduurt is de Groninger kust vaarder „Remmert" in moeilijkheden geraakt De lichtmatroos G. Aalders uit Gasselternijveen (Dr.) is over boord geslagen en vermoedelijk ver dronken. Het schip is de haven van Lorient binnengelopen om olie te bun. keren. Een Grieks vrachtschip is de haven van Brest binnengesleept. De „Lang- koeas". die Vrijdagavond te Rotterdam moest aankomen, heeft door het slech te weer in de Golf van Biscaje vertra ging ondervonden en zal nu heden middag om 12 uur aankomen. jA. G. M. J. van 't Markusse; J. Steutel; L. Westende; L. I. Verwer Kamer voor Zeeuwsch-VIaanderen en voor de Zeeuwse eilanden. De Kamer van Koophandel voor Zeeland houdt In haar huidige vorm op te bestaan. Met ingang van 1 Januari a-s. zal de toestand van vóór 1942 worden hersteld: er zal een Kamer zy'n voor Zeemvseh Vlaanderen met zetel te Temeuzen en een Kamer voor de Zeeuwse Eilanden met ze tel te Middelburg. In verband daarmede droeg de vergadering, die de Kamer van Koophandel voor Zeeland Vrijdag in hotel JDs Korenbeurs" te Goes hield een bijzonder karakter. Er stonden in feite slechts twee punten op de agenda: bespreking van de vvegverbebering van Dinteloord naar de Moerdijk ten behoeve van het autoverkeer van en naar Schouwen en Duiveland elders in dit blad wordt op dit punt nader ingegaan en de reorganisatie van de Kamer per 1 Januari a.s. De voorzitter, de heer C. A. Kam- meraad, leidde de discussie in met een korte uiteenzetting: Op 21 Augustus van dit jaar is, aldus de heer Kammeraad, de nieuwe wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken van kracht geworden. Deze nieuwe wet maakt een eind aan een onder druk der Duitse be zetters tot stand gekomen regeling, waarbij ruim tweederde deel dei- Kamers hun zelfstandigheid verloren en ondergeschikt werden gemaakt Bh' dat overleg waren voor het eerst in de geschiedenis der Kamers, ook de arbeidersorganisaties be trokken. De voordracht, als resultaat van het met alle betrokken organisaties gepleegde overleg werd tijdig b|j de Staatssecretaris ingediend en enke le dagen geleden werd de gi-ootst mogelijke meerderheid der thans zittende leden door de minister van Economische Zaken ook in de nieu we Kamers benoemd. aan een provinciale indeling. Op 11 Augustus ontving het be- VOOR DE EILANDEN, stuur van de Staatssecretaris voor In de nieuwe Kamer voor de Economische Zaken de opdracht Zeeuwse Eilanden zijn dit de heren: overleg te plegpn met de daarvoor Ir. A. A_ Brevet; M. Doeleman in aanmex-king komende organisa- HJzn.; C. ties en een voordracht in te dienen j Smit; C. voor de samenstelling van de nieuwe K. van Everdingen:, Kamers. I A. M. de Rijke; C. A. Kammeraad; I ghers; Hub. A. M. A. de'Meijer;"P. C. a. crevei; m. uoeieman 3. F. v. d. Peijl; Ing Arie Duvekot Lzn.; T. Drjkslag; Everdingen; J. P. Maljers; jhr. mr. D. H. van Doorn; M. P. de JongeLughten; J. H. Roose; jhr. mr. Tj. A. J. W. Schorer en J. Ger ming. Slechts de heer Laport, die niet meer aan een in het District der Kamer ge vestigd bedrijf verbonden is, en de heer Sinke uit Yerseke, in wiens plaats door de Stichting voor de Vis- serijbelangen de heer Bal uit Tholen is aangewezen, keren niet in de nieu we Kamer tei-ug. De voorzitter richtte speciaal tot de heer Laport een woord van dank voor hetgeen hg in het belang van het Zeeuwse Bedrijfsleven heeft ge daan. Als nieuwe figuren zijn in de nieu we Kamer voor de Zeeuwse Eilan den benoemd: de'heer K. J. van Loo als vertegen woordiger van het Bouwbedrijf; de heer B. W. Alink als vertegen woordiger dér Coöperaties; de heer W. P. J. Baars, namens de detailhandel de heer A. M. Zuidweg-Burger, na mens de Veehandel; de heer J. Kaliewaard als vertegen woordiger van het beroepsgoederen- vervoer de heer J. H. Bal reeds genoemd als vertegenwoordiger van de op de Zeeuwso Eilanden zeer belangrijke Visserij b e langen Tenslotte als vertegenwoordigers van de arbeidersorganisaties de heren: J. Lodder, G. J. Rijnten Jr. en Th. van der Himst. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. In de nieuwe Kamer voor Zeeuwsch Vlaanderen zijn alle thans zittende le den benoemd n.l. de heren: R. van Acker; H. A. A Baron Collot d'Escury; E. A. van Dorsselaer; Ir. C. A. L. Horstmann; Eug. P Fassaert; P. J. Blommaert; D. Luteijn; C. J. Se- Geen financiële steun meer voor bijzondere bouwsystemen. „Wil de systeembouw ook in 1951 ten vo 'e zijn funct:e kunnen uitoefe nen b|i de verwerkelijking van het bouwplan, dan zal het nodig zijn, dat In de gemeenten met meer dan 30.000 inwoners een aantal van in totaal 10.000 12 000 systeemwo ningen wordt gebouwd. Het is in het bijzonder in het belang van de grote gemeenten, dat dit aantal ook werkelyk wordt bereikt". Aldus mi nister dr. J. in 't Veld in een brief aan de gemeentebesturen. De minister deelt daarbij mede, dat van 1 Januari 1951 af geen ex tra financiële steun meer zal wor den verleend voor de ontwikkeling van bijzondere bouwsystemen. Hiex-uit mag évenwei niet worden geconcludeerd, dat het ministerie feen belangstelling meer zou heb- en voor systeembouw. Het is er integendeel van overtuigd, dat de systeembouw bij voortduring een uitermate belangrijke factor zal zijn bij het verwezenlijken van het bouw plan. Drie-jarige kapitein op zijn eigen schip. De driejarige Henkie Kop, u.t Den Haag, staat op het ogenblik in het middelpunt van de be langstelling van zijn vriendjes en hijzelf voelt zich een echte zeekapitein. Ziin vader is name- ijk 2\<2 maand lang in Henkie s kamertje aan het timmeren en verven geweest en het resultaat is. dat het vertrekje nu meer lijkt op een luxe hut van het motorschip „Willem Ruys" dan op een gewone slaapkamer. Het bestaat nu eigenlijk uit verschil lende delen. Eén hoekje is in gericht als slaapcabine. een on dergedeelte als woon kajuit en voor het raam kan Henkie uren. lang aan het roer zitten draaien, de scheepstelegraaf laten rinke len, handles over halen en de „stormbel" luiden. In de wanden zijn patrijspoorten aangebracht en halverwege de hoogte van een der muren is een promena dedek gebouwd. In het xnterieur dat in wit en goud is uitge voerd en indirect wordt ver licht, zijn verscheidene onderde len van de echte „Willem Ruys" nauwkeurig nagebootst. De heer Kop was al op 't idee gekomen om iets dergelijks te maken, toen hij tijdens de bouw van de „grote" „Willem Ruys" als schilder op dat schip werkte. KORTE PREDICATIE Men zal nergens leed doen, noch. verderven, op de ganse berg Mijner Heiligheid; want de aar de zal vol van kennis des He- re??. zijn. Jesaja 119. Een aangrijpend gedeelte uit 't Oude Testament is wel deze toekomstver wachting van Jesaja. Hij leefde in een klein landje, bedreigd door machtige buurstaten. In de plaats van ongerust te zijn 'over de toekomst schouwt de profeet een tijdperk van geluk. Er zal uit 't Koningshuis van David een Koning voortkomen, die over de aar de zal heersen en door Zijn bestuur zal er vrede op aarde zijn en zal t kicaad wijken. Zo groot zal die vrede zijn dat zelfs i?i het dierenrijk de strijd tussen 't ene beest en 't andere zal ophouden. Er is in deze woorden een niet uitgesproken gedachte, nX. dat door de komst van die Vredevorst een geweldige omvorming van de schepping zal plaats hebben. De schepping was niet goed, niet vol maakt, er liep een barst door (tenge volge van 's mensen zondigen). Wel nu, God zal die barst uitwissen en door Zijn Gezant de wereld zo van liefde vervullen, dat die volkomen zal veranderen en alles zal leven en be staan uil die Goddelijke liefde. Nu geloven wij Christenen dat de Vredevorst gekomen is in Jezus Chris tus, maar ook staan wij naast Jesaja in onze hoop en verwachting van de komst van een vredesrijk. Want wat Jesaja voorzag, n.l. dat de liefde alles zou vervullen, is nop niet u'aar. Ook wij kunnen temidden van de nood van deze tijd uitzien naar een heerlijke toekomst, als allen in vrede zullen leven en er nergens meer leed zal gedaan worden, of enig onrecht zal gebeuren op de berg van God's Heiligheid. Is dit nu IJdele dromerij, blote fan tasie? Neen! Voor een gelovig mens is 't een onderdeel van zijn geloof dat God, Die liefde is, eens de wereld met Zijn liefde zal vervullen. Moge dat geloof en die zekerheid ons tot troost zijn in dagen van nood. Aardehburg J. Nolthenlus. Spoorwegen kampten met sneeuw en ijs. Als gevolg van sneeuw- en regenval werkten vrijwel door het gehele land Vrijdag de wissels en seinen der Ne derlandse Spoorwegen moeilijk. Dit gaf aanleiding tot ernstige vertragin gen. Op de lijnen naar en van Amster dam werden in alle richtingen vertra gingen van 40 tot 50 minuten gecon stateerd. Vice-admiraal Kist zal op 18 Dec. uit Djakarta per vliegtuig naar Neder land vertrekken. Roest en J. J. Brugge-Dubois. En als nieuwe leden in de nieuwe Kamer te Temeuzen: de heer J. F. de Klerk als vertegen woordiger der Kanaalindustrie; de heer P. J. van Bendegem voor de Groothandel in landbouwproducten; de heer A. J. Cambier voor het goe derenvervoer langs de weg; de heer G. J. W. van der Pe|jl voor de Groothandel in bouwmaterialen; de heer L J. van Dalen voor de de- tail handel; de heer Ph. de Vuyst voor de Hore cabedrijven; de heer Ir. J. F. Denie voor het Ver keer en de heren G. Jacobs, G. Hame link en M. L. van Liere voor de Ar beidersorganisaties. (Slot op paa. 2.) Schaarste aan grondstoffen bedreigt Nederlandse exporthandel. DR, VAN ROYEN DRINGT AAN OP HET NEMEN VAN MAATREGELEN Dr. J. van Royen, de Nederlandse ambassadeur in de Ver. Staten heeft tijdens een te New York gehouden redevoering aangedrongen op gecom bineerde maatregelen door de Ver enigde Staten en West-Europa om het acute tekort aan essentiële rondstoffen te boven te komen. )e ambassadeur verklaarde, dat de toenemende schaarste aan grond stoffen, de exporthandel die Neder land nog steeds moet opbouwen, be dreigt. De voorraadvorming door de regering en de enorme stijging van de prezen zouden een ernstige be dreiging kunnen vormen voor een grotere uitvoer. „Het zou een illusie z|jn aan te nemen, dat uitvoer naar de V.S. het dollartekort zou kunnen opheffen, doch een vergroting van deze uitvoer zou ons dichter bij ons doel brengen, nl. om op eigen benen te staan". Republikeinen willen aftreden van Acheson. Republikeinse Congresleden hebben het aftreden van Dean Acheson als minister van Buitenlandse Zaken ge- eist in een resolutie, die aan Truman zal worden doorgegeven. Volgens de republikeinse leider is de resolutie „met overgrote meerderheid" aange nomen. Nederland betuigt zijn deelneming. IN VERBAND MET HET GEBEURDE TE SINGAPORE. De Nederlandse regering heeft aas onze ambassadeur te Londen opgedra gen aan de Engelse regering de deel- nming der Nederlandse regering te betuigen in verband met het gebeurde te Singapore en aan de Engelse rege ring te verzoeken deze gevoelens over te brengen aan de gouverneur van Singapore. VERZOEK OM BOYCOT VAN NEDERLAND. Mohammed Karim Gani, president van de Mohammedaanse liga te Sin gapore, heeft verklaard dat alle Mo hammedaanse landen zal worden ver zocht een boycot van de Nederlan ders te steunen, todat Bertha Hertogh teruggekeerd Is tot haar eigen volk". Er wordt in Januari 1951 te Karat- sji een mohammedaanse wereldconfe rentie gehouden. Op deze conferentie wil Gani steun voor zijn denkbeeld verwerven. Voorts wil hij de Indonesische rege ring ter conferentie vragen de betrek kingen met de Nederlandse regering te verbreken. AF EN TOE SNEEUWBUIEN, Half tot zwaar bewolkt met af en toe, vooral in de kustprovincies, sneeuwbuien. Matige tot krachtige, langs de kust tijdelijk harde Westelij ke wind. Temperatuur om bet vries-, punt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1