PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Evacuatie overzee van 60.000 man uit Noord-Oost Korea 75 jaar ambachtsonderwijs op de Bevelanden DE BILT SNELTREIN BAZEL-DEN HAAG IN BELGIE ONTSPOORD STAD AMBON IS PLATGEBRAND DOOR INDONESISCHE TROEPEN ANTWERPSE SM0KKELK0NING KREEG EEN ZWARE STRAF Stilte op alle fronten r Goedkopere pakjes sigaretten 5 ct. meer. Vandaag VOORSPELT: 193e Jaargang -No.294 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F a den Boer. Adj W de Pagler. Hootdred G Ballintun Pl verv.: \V Leertouwer en H A Bosshardt ABUNN ËMENl'SPRIjS 32 ct per week t 3.90 d Kw fx p p t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLtSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 14 Dec. '50 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm Minimum p advertentie t 2.50. Ingez mededelingen dubbel tarief, kleine advertenties imax J> regels i van 1 —5 regels f 1.— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. But Vllssingen Walsti 53-410 tel 2355 4 lijnen ib.g.g 28(11 of 2160) M'burg. i ondt-nse Kaal 29 tel 207? en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 «b.g.p 2228) Oostbutg Pr Mauntsstr 12. tel 102; rerneuzen Brouwerpstr 2. Zlenkzec M Bogardstr C 160 tel 26 Chinezen overschreden breedtegraad nog niet. ïn de haven Hoengnnm in het Noord-Oosten van Korea is een begin gemaakt met de inscheping van 60.000 man Amerikanen en Zuid-Kore- anen, waartoe een armada van schepen der V.N. gereed Jigt. „Dit is geen Duinkerken'', zo werd in Tokio verklaard. Er is nagenoeg geen druk op het bruggenhoofd van Hoengnam, waarheen de ingesloten Amerikaanse mariniers, infanterie en Britse commandotroepen drie da gen geleden zich vechtend een weg baanden. Amerikaanse, Britse en Zuid-Ko- reaanse manschappen, die dieper in Noord-Korea waren doorgedrongen dan alle andere strijdkrachten der V.N. begaven zich uit kleinere schepen aan boord van transport schepen. De evacuatie wordt gedekt door kruisers en torpedobootjagers. De verbonden troepen in Korea hebben Dinsdag de tweede rustige dag gehad. De troepen in het brug genhoofd HamhoengHoengnam meldden ..geen contact met de land macht van de vijand". Wel zijn er berichten binnengekomen over Chi nese concentraties in de Noordelij ker gelegen haven Songdjin. De luchtmacht heeft Dinsdag on geveer 400 vluchten boven Noord- Korea gemaakt, waarbij zij meer dan 1100 Chinezen buiten gevecht stelde. De helft van de vliegtuigen keer de echter met hun bommen en ra ketten terug, omdat zij geen doelen konden vinden. Woensdag hebben de verbonden troepen duizenden vlugschriften bo ven de Chinese troepen uitgewor pen, waarin de soldaten worden op gewekt een einde te maken aan aeze ..zinloze oorlog." De vlugschriften zijn bedrukt met een tekening van een Chinese sol daat en een Amerikaan, die tegen elkaar lachen. Aan de andere kant staat: „Chinese soldaten in Korea, weet ge tegen wie ge vecht?" Men vraagt zich in militaire krin gen af. of de Chinezen toch van plan zijn halt te houden bij de vroegere grenslün tussen Noord- en Zuid-Ko- rea. Wat ook hun plannen zijn. luehtvei'kennmgen hebben uitgewe zen, dat de Chinezen blijven door- gaan troepen uit Mandsjoerjjé naar het front te sturen. De Nooi'dkoreaanse premier Kim Ilsoeng heeft de Noordkoreaanse strijdkrachten en de Chinese vrijwil ligers bevel gegeven de Amerikaan- Peking-diplomaten moesten in de rij. Generaal Woe Hsioe Tsjoean, vertegenwoordiger van de re gering van Peking bij de V.N. en zes andere personen van zijn groep, wilden een bioscoop bezoeken. Daar er een grote menigte voor de bioscoop aan schoof, maakten zij zich be kend, en vroegen voorrang. Die gunst, die gewoonlijk aan diplomatieke vertegenwoordi gers wordt toegestaan, werd hun „gezien de grote toeloop", geweigerd. De afgevaardigden eisten daarop de directeur te spreken, wien zij voorstelden hun plaats te betalen, doch deze merkte op, dat de zaal vol was. Zij protesteerden dusdanig dat de directeur verklaarde, hun geen enkele gunst te zullen toestaan en dat zij hun beurt dienden af te wachten zoals de andere personen. De Chinese afgevaardigden gingen toen in de rij staan en schoven aan tot zij een plaats konden bemachtigen. Secretaris van Zuidkoreaanse Nationale Vergadering vermoord. De secretaris van de Zuidkoreaan se Nationale Vergadering Whang Soeng-Loo is dijodgeschoten door een man met een geweer, die Whang's huis te Seoel binnen wist te dringen. De laatste drie nachten zouden tel kens gemiddeld achttien personen te Seoel vermoord zijn. Nederlands-W estduitse handelsbesprekingen opgeschort. De Nederlands-Westduitse han delsbesprekingen. welke op 28 Nov. j.L waren begonnen, zijn voor on bepaalde tijd opgeschort. De bespre kingen hadden ten doel een nieuwe handelsovereenkomst te sluiten voor de oude, welke op 31 October j.l. was afgelopen. Trein reed over draad, explosie volgde. Woensdagmiddag zag de bestuur der van een electrische trein, die van Utrecht naai- Arnhem reed, tussen Ede en Wolfheze een draad over de lijn liggen. Toen de trein er over heen reed volgde een explosie terzijde van de spoorbaan. Er waren in de omgeving militairen aan het oefenen. De commandant wist niets van de aanwezigheid van de draad, zo zeide hij en kon daarover geen opheldering geven. Er is een onder zoek ingesteld. De trein reed met zeer geringe vertraging door. se legers in Korea „in zee te dri ven." In een verklaring riep Kim het Noordkoreaanse volk op. zich te wreken en de Amerikaanse gewa pende inmengers en de „verraderlij ke bende van Synghman Rhee te doden", aldus A.P. uit Moskou. De Turkse brigade van 5000 man, die zich bij de terugtocht van het achtste leger zeer heeft onderschei den. heeft naar schatting 750 man aan doden en gewonden verloren. Volgens een Reuter-bericht uit Is- tanboel zullen de verliezen worden aangevuld. Samenzwering tegen Mac Arthur ontdekt. Agenten van de Amerikaanse con- tra-spionnage te Tokio stellen een on derzoek in naar een samenzwering om generaal Mac Arthur, de opperbevel hebber der Verenigde Naties, te ver moorden. De Japanse politie heeft twee poli tiemannen in de stad Hatsjinoe gear resteerd op verdenking, dat zu met communisten een aanslag op de gene raal hebben beraamd. Rusland tegen voorstel staakt het vuren. De Sow jet-Russische afgevaardigde Jacob Malik heeft Woensdag in de al gemene vergadering der Ver. Naties medegedeeld dat de Sow jet- Unie zich zal verzetten tegen de door dertien landen in Azië en het Midden-Oosten gedane voorstellen, die voorzien in een staken van het vuren in Korea. Malik beschuldigde de Ver. Staten en Groot Brittannië er%'an „op hui chelachtige wijze een wapenstilstand in Korea te bevorderen, opdat zij een adempauze zouden verkrijgen, die zou worden aangewend om nieuwe mili taire acties voor te bereiden". 2 doden en 24 gewonden. De sneltrein Bazel—Den Haag is Woensdagmiddag omstreeks drie uur nabil Poix—Sint Hubert (prov. Belgisch Luxemburg) ontspoord. Poix— St. Hubert ligt tussen Jemelle en Arlons, vlak voor Jemellc. Er zijn twee doden, 24 personen werden gewond. Het ongeluk gebeurde op een deel van de spoorbaan, waar men bezig was met reparaties. De spoorbaan heeft ter plaatse een hoogte van 7 meter. De locomotie- en de baga gewagen stortten in de diepte. De locomotief kwam weer op zijn wielen terecht. Twee rijtuigen zijn ont spoord en op de helling blijven staan. De stoker werd op slag ge dood. Van de 24 gewonden werden zes personen zwaai' gewond, die on middellijk zyn overgebracht naar het hospitaal te Libramont. De machi nist van de locomotief kwam be kneld te zitten tussen de locomotief en de tender. Met behulp van een Naar het Parool meldt zal de goedkoopste sigaret 60 ct. per pakje gaan kosten. De sigaretten van 50 en 55 ct. zullen verdwijnen: de prijs van pakjes die nu 60, 65 of 70 ct. kosten, zal met 5 ct. worden ver hoogd. Dit is noodzakelijk geworden door de stijging van de prijs van ruwe tafc^ak op de wereldmarkt in het algemeen en in de V.S. in het bijzonder. Het is niet uitgesloten dat de duurdere pakjes sigaretten gelijk in prijs zullen blijven. acyteleenbrander heeft men de man uit dc wrakstukken kunnen bevrij den. Hij is later echter overleden. Onmiddellijk na het ongeluk wer den reddingsdiensten georganiseerd. Men meent dat het ongeluk veroor zaakt is door het feit dat de trein, die geen grote vaart had, toch nog te snel heeft gereden op het punt waar het werk in uitvoering was. Het treinverkeer tussen Brussel en Den Haag ondervond geen vertra ging. daar een extra trein tussen deze stations werd ingelegd. ARBEIDERS ZWAAIDEN MET GELE VLAG. In verband met het ongeluk verne men wij nog nader, dat de snelheid van de trein ongeveer 40 km. per uur was. De arbeiders, die aan de lijn werkten, realiseerden zich dat de trein te snel reed en zwaaiden met een ge le vlag. doch het was te laat. Door de ontsporing zijn de rails letterlijk weggerukt. Het is een wonder dat de hoofclconducteur en de conducteur, die zich in de totaal vergruizelde bagage wagen bevonden, er vrijwel ongedeerd afgekomen zijn Op de plaats van het ongeluk ligt de sneeuw ongeveer 15 a 20 cm. dik. Onder de gewonden bevindt zich de 56-jarige mevrouw de weduwe Pex uit Den Haag. Zij is het enige Neder landse slachtoffer. ..is het 375 jaar geleden, dat Serooskerke op Schouwen door de Staatsen in brand werd ge stoken om de Spanjaarden te beletten er zich te versterken .J België zal zijn leger verdrievoudigen. De Belgische minister van Defen sie heeft Dinsdag een wetsontwerp ingediend tot vergroting van het Bel gische leger in 1951 tot maximaal 150.000 man. In 1950 waren gemid deld 55.000 dienstplichtigen onder de wapenen. Het nieuwe wetsontwerp volgt op een eerder ingediend ontwerp om de dienstplicht van één op twee jaar te brengen. Beide ontwerpen moeten nog worden aangenomen. Onafhankelijkheidsstrijd duurt voort. liit mededelingen van een Australische ooggetuige bljjkl thans, dat ue stad Ambon door de troepen van de RepubiiU Indonesia vr jjvvel is plat gebrand en dat de strijd voor de onafhankelijkheid nog altijd wordt voort gezet.. Er zijn ongeveer 10.000 doden en gewonden gevallen. Deze ooggetuige, de heer Maurice Mulr, Australisch functionaris van oorlogsgravendienst, verklaarde na z jjn terugkeer van Ambon te Dja karta, dat bü de acties de gehele sttul Ambon is verdwenen met uitzonue- ring van vier gebouwen, waaronder een moskee en een electrische cen trale. De heer Muir. die zich op Ambon I voor een groot deel een gevolg is bevond, toen de Indonesische troe- van brandstichting. Juist voor zyn pen daai' aan land gingen, zeide, dat vertrek op 1 December zag hjj de in de guerilla-strijd nog voortduurde, stallaties op liet vliegveld Laha in In een ooggetuigeverslag van de brand staan. Het was voor vliegtui- stryd, zeide hij voorts, dat vlieglul- gen gevaarlijk, van het vliegveld ge- ;en der Republik Indonesia de stad Ambon bij herhaling hebben gebom bardeerd, doch dat de verwoesting Dinsdag werd te Londen door de Militaire Commissie van het Noord At lantisch Pact de vergadering geopend, waar de vraagstukken behandeld worden, betreffende de Europese verdediging en de bydrage van Duits land aan deze verdediging. „Grootste smokkelaar van het Beig.'sch Nederland se gebied". De Antwerpenaar EL de Smet, die zich schuldig heeft gemaakt aan ta- pljtensmokkel op grote schaal, hoorde Woensdag door het gerechtshof te 's Hertogenbosch, waar hy in hoger beroep terecht stond, twee en half jaar gevangenisstraf en 100.000 boete tegen zich eisen. De politie rechter in Breda had de S. in April van dit jaar veroordeeld tot een jaar en 4 maanden plus een boete van 50 mille. De S.. die lezen noch schrijven kan, begon zijn carrière met de verkoop langs de deur van vloerkleden. Hij hield er later een tweetal tapjjtweve- Van een timmerschooltje tot school voor ambacht en techniek. In een pakliuisje aan de Molendijk te Goes werd op S Januari 1876 de eerste Zeeuwse ambachtsschool als de vijfde in Nederland geopend. De timmerleraar M. Hoogesteger begon er met 4 leerlingen. Houtbewerkings- maehines kende men nog niet en de jongens die huil diploma behaalden, deden in de eerste jaren maar beter niet aan hun patroon te vertellen, dat z\j de school hadden bezocht. „Die lessen halen niets uit en de jongens kunnen nog geen stuk in de vloer steken", was de algemeen geldende opinie van de timmermansbazen, vooral op de dorpen. De tijden zijn wel wat veranderd in driekwart eeuw. Meer dan ooit wordt thans met de voortschrijdende industrialisatie, het grote belang van het ambachtsonderwijs ingezien. De waardering, doch ook de belangstel ling is gegroeid en zo heeft de Goese ambachtsschool thans een staf van 1 directeur en 19 leraren, terwijl 345 leerlingen en met de avondcursussen mee, plm. 650, het grote gebouw aan de Westwal bevolken. En binnen af zienbare tijd zal een nog groter nieuw schoolgebouw verrijzen Op feestelijke wijze zal het 75-ja rig jubileum in Januari a.s. worden gevierd. UIT DE EERSTE JAREN In een onderhoud met de directeur, de heer C. J. Buurman, de oud-direc teur, de heer J. H. B. Buthfer, de oud-leraar en leerling J. Crucq en één der oudste leerlingen, de heer L. M Buitendyk. mochten wij een en ander vernemen over de geschiedenis van deze schooL Initiatiefnemer was de heer J. 3 Ochtman. wiens naam nog voortleeft in de Ochtman-prijzen, welke jaar lijks aan de vlijtigste leerlingen wor den Uitgereikt Met dr. A. W van Campen, voorz., D. de Koning, pen ningmeester en de heren A. de Beste W. J. v. d. Weert, P. Buitendijk en W. de Beste, vormde hij het eerste be stuur. Het begin was zeer bescheiden. De timmerleraar met zijn vier pupillen één ervan, de heer A. Beddingius, is nog in leven moest zich benel pen met één kamertje als leslokaal De eerste begroting van de schoolver eniging beliep het „kapitale" bedrag van 1200. De inkomsten werden ver kregen door giften van particulieren, het Burgerlijk Armbestuur de gemeente Goes en enkele andere ge meenten. En dan werd er ook veel gewerkt voor aannemers. De school tijden waren niet mis. 's Morgens om zes uur beginnen tot 's avonds zeven uur en Zaterdags tot vier uur In het eerste jaar van het bestaan der school werd een gift van 1000 van de Mij tot Nut van het Algemeen ontvangen en dit maakte het mogelijk naar een ander gebouw, een pakhuis in de Stoofstraat, te verhuizen. Het verlangen naar een nieuwe school bleef echter leven en in 1879 ging de wens in vervulling, toen dr. van Cam pen als voorzitter, de eerste steen legde voor een nieuwe school met 2 werkplaatsen aan de Westwal. Er werd toen ook het vak smeden-bank- werken aan het leerplan toegevoegd Langzaam maar zeker begon het am- bachtsschoolonderwijs terrein te win nen. In 1886 waren er reeds 29 leer lingen. Het onderwijs bestond echtei nog steeds uit practisch onderricht, zodat de leerlingen verplicht werden des winters de burgeravondschool te bezoeken- GESTADIGE GROEI. In Juli 1893 kreeg de school haar -eerste directeur in de persoon van de heer A. D. F. v. d. Wart en ging toen ook subsidie beuren. In 1900 kwam er een afdeling schilderen en zo telde men langzamerhand 65 leerlingen. Het gebouw werd te klein, zodat men moest besluiten alleen jongens toe te laten uit gemeenten, die een jaarlijk se bijdrage gaven. In October 1916 werd door het bestuur een besluit ge nomen om een nieuwe school te doen verrijzen, waarin dan tevens de vak school voor meisjes zou worden on dergebracht. De kosten werden op 180.000 geraamd. Door de oorlogs omstandigheden werd voorlopig van de plannen afgezien en het duurde uiteindelijk nog veertien jaar voordat het nieuwe, huidige gebouw, doch nu alleen als ambachtsschool, in gebruik genomen kon worden. Tegelijk deed de heer Buthfer als directeur zijn in trede op de school, als opvolger van de heer A. Engels, die deze functie van 1920—1930 bekleedde. Men had nu de ruimte gekregen, zodat ook een afd. electro- en autotechniek werd in gevoerd, die later weer gescheiden is. Bij het 60-jarig jubileum in 1936 wa ren er reeds 170 leerlingen en daarna kwamen de moeilijke bezettingsjaren. In 1942 moest het gebouw ontruimd worden. De lessen werden in niet minder dan 13 panden voortgezet, zo goed en zo kwaad als het ging. In 1946 keerde de heer Buthfer met 232 jongens in de school terug, om in September 1948 de leiding a*n de hui dige directeur, de heer Buurman, over te dragen. vervolg op blz. 2) rijen op na, een in België en een in Nederland. De Belgische onderneming was in St. Niklaas gevestigd en de Nederlandse in Breda onder de naam N.V. Moderne Tapijtweverij. De smokkelkoning verklaarde voor het hof, dat hij geheel onschuldig is aan het hem ten laste gelegde en dat hij nooit gehoord had, dat de door zijn weverijen vervaardigde tapijten over de grens zouden zijn gebracht. Er werd een groot aantal getuigen gehoord, onder wie de wielrenner J. Braspenninx, die voor het hof be vestigde een party tapijten van de S. naar Nederland te hebben overge bracht. De broer van deze getuige, die dienst deed in het smokkelcom- plot als chauffeur van een pantser auto, verklaarde zeker twaalf maal gereden te hebben in opdracht van zijn broer Johnny. De S. heeft na zyn arrestatie ge tracht de ambtenaar van het O^M. voor een bedrag van 100.000 om te kopen. Dit feit was dan ook het mo tief. aldus rar. J. S. van der Hoeven in zijn requisitoir, om in eerste aanleg 100.000 boete te eisen. Mr. v. d. Hoe ven noemde de S. de grootste smok kelaar van het Belgisch-Nederlandse gebied, die er ooit geweest is. Wat zwaar op de maag. In een plaatsje in Zuid-West- Frankrijk zou een voetbalwed strijd gespeeld worden. De scheidsrechter riep de beide aanvoerders bij zich voor de ge bruikelijke opgooi. De arbiter haalde een franc te voorschijn„kop", zei de aanvoerder der gasten en om hoog ging het geldstuk. Ter wijl de andere aanvoerder en de scheidsrechter zich met ver bazing afvroegen waar de franc bleef, zagen de toeschouwers de captain van de thuisclub plot seling een benauwde beweging maken. De man had 't muntstuk ingeslikt en moest onmiddellijk naar een ziekenhuis worden vervoerd. De wedstrijd werd uitgesteld. De geschiedenis vermeldt niet met welke zijde de franc boven lag, toen de chirurg hem ver wijderde. zodat, wanneer de wedstrijd volgende keer wordt gespeeld, opnieuw moet worden opgegooid. trulk te maken, doch geen Rode Kruls-vllegtulg is veilig geland. De troepen van de R.L waren bij zyn vertrek in het bezit van de ge hele Noordelijke helft van het eiland Ambon, doch hun tegenstanders voerden een guerillastrrjd in de bui tenwijken van de stad Ambon en nabij het vliegveld Laha. Volgens een mededeling van de heer Muir telden de land-, zee- en luchtmacht der R.I. met een aantal manschap pen ten totale van ongeveer 20.000, ongeveer 4000 man aan verliezen. Naar schatting verloren de Ambon- nezen. wier aantal ongeveer 1000 man bedroeg in hoofdzaak be staande uit gewapende jongens en studenten en een klein aantal „groe ne baretten" een 500 man. Onder de burgerij bedroeg het aantal do den en gewonden volgens schatting ongeveer 5000. Volgens mededelingen van de heer Muir waren ongeveer 17.000 Ambone- se burgers ondergebracht in huizen aan de zeekant, die aan de vernieling ontkomen waren. Men schatte, dat tachtig procent van hen aan ondervoe ding leedt. EEN KRIJGSLIST. Hij vertelde voorts, dat de Ambon- nezen een groot aantal Indonesische militairen naar een kamp, dat op de resten van een zeventiende eeuws Portugees fort was opgezet, hadden gelokt Een aantal Ambonnezen hield zich echter in de onderaardse gan gen verborgen en deed plotseling een aanval, waarbij enige honderden mili tairen, onder wie de 24-jarige chef staf, luitenant-kolonel Slamet Rijar- di, om het leven werden gebracht. De heer Muir, die aan beri-beri lijdt, is aff»e'or>en weeken^e in Djakarta aan gekomen; hy is Woensdag per vlieg tuig naar Australië vertroknen. DR. SOUMOKIL. Volgens een bericht van een Ameri kaans persbureau zou de Nederlandse journalist Hazelhoff Roelfzema Am- bon per sportvliegtuig bezocht heb ben. Hij zou te Sorong (Nieuw Gui nea) contact met het persbureau heb ben opgenomen. Volgens een Indone sisch blad op Java, zou dr. Soumokil, de leider van de Ambonse onafhan kelijkheidsbeweging, zijn uitgeweken naar Nieuw Guinea. In Singapore heerst weer rust. .In Singapore is de rust weergekeerd. Het leven heeft er weer zijn gewone gang genomen. Volgens opgaven van de hospitalen zijn er bij de onlusten 15 personen gedood en ongeveer 200 gewond. In de Sultansmoskee, die het hoofd kwartier van de oproermakers is ge weest, heeft men munitie, knupels en stenen gevonden. Voordat de politie het gebouw onderzocht, trok zij naar Mohammedaans godsdienstig voor schrift schoenen en sokken uit. BERTHA EN HAAR MOEDER BLEVEN IN HET VLIEGTUIG. Het KX.M.-toestel, waarmede me vrouw Hertogh en Bertha reizen, werd onmiddellijk na aankomst op het vliegveld van Calcutta gistermiddag, door bewapende politie bewaakt. Ge durende het oponthoud van 2 uur Die ven mevr. Hertogh en haar dochter in het vliegtuig. Slechts een douane-be ambte mocht het toestel binnengaan. Deze zeide, dat Bertha „zich als een gewoon kind gedroeg en rustig naast haar moeder zat". Vervolgens vertrek het toestel naar Cairo. Einde Marshall-hulp voor Engeland. De Britse minister van Financiën H. Gaïtskell, heeft in het Britse Lager huis medegedeeld, dat de Marshall hulp aan Engeland met ingang van 1 Januari a.s. zal worden stopgezet. Wanneer eventuele veranderingen in de omstandigheden dit noodzakelijk zouden maken kan Engeland weer een beroep op de Amerikaanse hulp doen. Gaïtskell had nog een minder aange name mededeling voor het Engelse volk. Tengevolge van het afbreken der onderhandelingen tussen Enge land en Argentinië over de levering van vlees, zal het vleesrantsoen ver minderd worden. Als compensatie zal het suiker- en kaasrantsoen verhoogd worden. TEMPERATUUR OM HET VRIESPUNT. Half tot zwaar bewolkt metplaat- landse luchtmacht is kort na de start selijk enige sneeuw, in de kustpro» bij de Samoa-eilanden neergestort. Er vincies later wellicht overgaand in zijn zeven personen om het leven ge- regen. Aanvankelijk zwakke, later komen. Acht leden van de beman- matige en aan de kust vrij krachti- ning en enkele passagiers konden zich ge wind tussen Zuid en Oost. Tem- redden. Het toestel is verloren gegaan. I peratuur om het vriespunt. Vliegboot neergestort ZEVEN DODEN. Een vliegboot van de Nieuw-Zee-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1