PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het Westen wil met Rusland praten over Duitse herbewapening In Sas jagen de peëen in razend tempo door de snijmachines 0E BILT Overeenstemming over Europees leger Montgomery eist diensttijd van 2 jaar in Pact-landen. Vandaag ZULLEN V.N.-LEGERS IN KOREA STAND HOUDEN? Eisenhower 1 Januari opperbevelhebber Firmanten van effecten kantoor maakten geld van anderen op BERTHA EN HAAR MOEDER UIT SINGAPORE VERTROKKEN Indrukwekkend is de weg van biet naar suiker VOORSPELT: 193e Jaargang - No.293 Dagblad uitgave van de firm* Provinciate Zeeuwse Courant, Directie F van de Velde en F B. den Boer Ad] W de Pagter Hoofdred G Balllntun PI verv.: VV Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week t 3üo p kw Ir p p f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 13 Dec. '50 ADVERTENTIEPRIJS lts cl per cnm. Minimum p advertentie i 2.50, Ingez mededelingen dubbel tarief. <leine advertenties ima* kregels:» van 1 —5 regels f I.— Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad 25 cent meer. Giro ur 359300 P Z.C. Middelburg. Bur VUssingen Walsti 58—60 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg, tondeuse Kaai 29 tel 2077 en 2924: Goes L. Vorststr 63. tel 2475 ib.g£ 22281 Oostburg Pr Mauritsstr 12. tel 102; Terneuzen Brouwerljstr 2. Zlerikzee N Bogardstr C 160 tel 26 Volgende week bijeenkomst ministers van Atlantisch Pact De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, heeft Dinsdagavond in de Franse Nationale Vergadering medegedeeld, dat Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten overeen zijn gekomen het vraagstuk van de Duitse herbewapening met de Sowjet-ünle te bespre ken. HU voegde hieraan toe dat voor dit probleem nog een oplossing dient te worden gevonden. De militaire commissie van het At lantisch Pact heeft Dinsdagavond be kend gemaakt, dat zij definitieve over eenstemming heeft bereikt over de militaire plannen om Duitse gevechts eenheden in het Atlantisch leger op te nemen. In Bonn houdt men rekening met de mogelijkheid, dat reeds eind De cember de kwestie van het Duitse aandeel in de Europese verdediging officieel aan de Bondsrepubliek zal worden voorgelegd. West-Duitsland blijft absolute militaire gelijkgerechts. he'd eisen. In officiële kringen te Washing ton vertrouwt men er op. dat de ver schillen van inzicht tussen de Fran se en de andere Noordatlantisehe regeringen over de opbouw van een Europees leger en de grootte en aanwending der daaraan eventueel deel te nemen Westduitse eenheden uit de weg zullen worden geruimd op de bijeenkomst, welke de ministers van Buitenlandse Zaken der „Wes terse Grote Drie" in de loop van de volgende week te Brussel zullen hou den. De Duitse eenheden zouden „ge vechtsgroepen" zijn van zes duizend Kantlijn De demonstraties en ongeregeldhe den in Singapore naar aanlei ding van de rechterlijke uit spraak over Bertha Hertogh zijn een symptoom. De Britten hebben het op Maiakka buitengewoon moeilijk. Ter nauwernood kunnen zij zich op dit schiereiland handhaven. Alleen in Singapore heerst een betrekkelijke rust. Slechts kleinigheden echter zijn er nodig om deze rust te verstoren. De jongste incidenten bewijzen het. Men moet deze relletjes dan ook zien als een nieuwe uiting van de overal aan de dag tredende vijandig heid jegens Europa. Azië is ontwaakt, de Japanse nederlaag in de jongste oorlog doet daar niets aan af. Nu Ja pan de leiding niet heeft, neemt Rus land de leiding. En helaas, de Wester se bolwerken, die Amerika zonder slag of stoot in Azië heeft prijs gegeven men rekene daar onzentwege ook In donesië toe blijken prijsgegeven bolwerken tegen Moskou te zijn. Sin gapore is °en wankel laatste bolwerk. De uitbarrfiag van anti-Europese ge zindheid is dus een teken aan de wand. Mac Arthur krijgt in Amerika nog steeds buitengewoon harde woorden te horen over zijn mi litaire falen op Korea. Met een min derheid aan troepen en een meerder heid aan materieel begon hij een of fensief tegen een massale meerderheid. Met zijn moderne oorlogs-methoden meende hij de massa de baas te kun nen. Maar moderne wapens en moder ne methoden blijken niet altijd onfeil baar te zijn, met name niet tegen een massale, getrainde mensenmacht. Daarover vallen nu bittere woorden. En ook over het feit, dat de Ameri kaanse Intelligence Service noch van de omvang van de Chinese troepen concentraties. noch van hun gevechts- waarde. noch van hun bewapening, noch van hun discipline ook maar enig idee had. Het is gebeurd. De zege is in een ne. derlaag verkeerd. En Amerika en de Verenigde Naties mogen voorlopig al blij zijn, als de Chinezen op de 38ste breedtegraad stoppen. De verleiding moet wel groot zijn om dat niet te doen. Vrij Nederland (onafh. progr.) schrijft naar aanleiding van een in Amsterdam gepasseerd schrynend voorval, dat tot een rech terlijke vervolging leidde: „Er waren twee mensen die een kindje zouden krijgen. Ze haatten elk aar en ze haatten het kindje dat er nog niet was en daarom boden ze net ter overname aan. (Van de opbrengst maakten ze later goede sier en de va der zei: „Als 't nog eens gebeurt, doen we weer net zo". hij vond dat wel een voordelig zaakje. Zulke men sen). En er waren twee mensen die zo verschrikkelijk graag een kindje wil den hebben, maar er kwam er geen. Toen hebben ze het kindje van die an dere mensen gekócht en de nieuwe vader (bijna hadden we geschreven: de echte vader) gaf het aan als zijn eigen, om te voorkomen dat de lijfe lijke ouders er later weer aanspraak op zouden kunnen maken. Natuurlijk kwam het uit: zo iets komt altijd uit. En het mag niet, het vormt een misdrijf dat in het Wetboek van Strafrecht verduistering van staat heet. Omdat beide „vaders" dat oneer lijk samen hadden opgeknapt, heeft de Amsterdamse rechtbank ze nu eerlijk beiden twee maanden gegeven. Nu ja. en dat is alles. Onjuridische mensen kunnen zo iets m'^cMen maar moeilijk begriioen, maar de juristen zelf zeggen (in het Latijn) dat het hoogste recht vaak het hoogste onrecht is en dat zal dan wel zo zijn". man. De Duitsers zouden niet ver tegenwoordigd mogen zijn in de Eu ropese generale staf en zy zouden niet worden gekend in het opstellen van de campagne-plannen. De Duit se eenheden zouden geen verant woording verschuldigd zyn aan de Westduitse regering, die er ook niet over zou kunnen beschikken, tenzij via de organisatie van het Noord atlantisehe verdrag. Men verwacht dat minister Acheson Zondagavond a.s. per vliegtuig uit Washington naar Europa zal vertrekken. Pleven ook naar Truman? Naar de correspondent van het Brit se blad „The Times" in welingelicnte kringen te Parijs verneemt, zal de Franse minister-president, Pleven, een bezoek aan president Truman brengen. Het bezoek van Pleven wordt begin Januari verwacht. Ned. Korea-detachement beschermt verbindingslijnen Het Ned. Korea-detachement is in gedeeld bij het Achtste Amerikaanse leger en opereert niet in de frontlijn. De taak van het detachement is de verbindingslijnen te beschermen. Hiertoe zal het als een zelfstandige eenheid worden uitgerust. In 1952 grootscheepse manoeuvres. Montgomery, die gister in Brussel is aangekomen, heeft de eis gesteld dat alle landen van het Atlantische Pact een militaire diensttijd van twee jaar instellen. Deze dienstperiode zou zo spoedig mogelijk dienen ingesteld te worden om in 1952 klaar te zyn voor groot scheepse intergeallieerde manoeuvres. De tegenwoordige wettelyke dienst tijd in de landen van het Atlantisch Pact is: Nederland, België, Luxem burg en Noorwegen 1 jaar; Engeland 2 jaar; Frankrijk 1% jaar; Italië 1 ^3 jaar voor het leger, 2 jaar voor de vloot; Denemarken 1012 maanden, Portugal 6 jaar. Geep algemene dienstplicht hebben: Canada, IJsland en de Verenigde Staten, maar in de V.S. kunnen jonge mannen voor mi litaire opleiding worden opgeroepen. .viert Zweden zijn „Lusse- dag", terwijl ook te Madrid het feest van St. Lucia wordt ge vierd, ter gelegenheid waarvan de drie mooiste meisjes worden uitgeroepen tot de „drie rozen van Madrid". -J Attlee (terug uit Amerika) heeft er goede hoop op. De Engelse minister-president Clement Attlee, die Dinsdagmorgen per vliegtuig terugkeerde, heeft in het Lagerhuis gezegd: „Ik heb goede hoop dat de strijdkrachten van de V.N. zich in Korea zullen handhaven." Over zyn besprekingen met Truman zei hij: „Wy hebber vele onderwer- p, besproken op politiek, militair en economisch terrein en ik geloof, dat wy op alle punten vorderingen hebben gemaakt. Wij zyn er in grote mate in geslaagd onze zienswyzen met elkaar in overeenstemming te brengen. Wy waren het er over eens, dat agressie moet worden tegengehouden, maar tevens, dat alles moet worden gedaan om uitbreiding van het con flict te voorkomen. Het hoofddoel van de besprekingen was geweest oorlog te voorkomen." Attlee zei voorts nog dat de be sprekingen hem hadden gerustgesteld wat betreft het gebruik van de atoom bom. Op dit punt bestond geen ver schil van mening. Verscheidene La gerhuisleden, onder wie Churchill, wilden hier meer over weten. Maar Attlee verzocht hen geduld te heb ben tot Donderdag, wanneer hij spreekt in het Lagerhuisdebat over de Washingtonse besprekingen. IN GEHEIME STELLINGEN. Bijna geheel Noord-Korea is thans in handen van de Chinese troepen. De Amerikaanse legers hebben nieuwe en geheime stellingen betrokken bij de 38ste breedtegraad. Zouden de Chine zen de stryd achter de 38ste breedte graad voortzetten, dan zullen de ver bonden legers in staat zijn de stryd met hardheid te voeren. Mac Arhur heeft een beroep op de dagbladcorrespondenten in Korea ge daan zich vrijwillig aan een persccn- suur te onderwerpen. Twee divisies snelle Mongoolse ca valerie hebben zich by de Chinese legers in Noord-Korea gevoegd, waar door het aantal Chinese divisies tot 27 gestegen is. dat is meer dan 250.000 .man. De Mongolen hebben langhari ge kamelen bij zich en zy worden vooral ingezet voor verkenningsdoel einden. De Mongoolse cavelerie. afstamme lingen van die van Dsjingis Khan, volgde dezelfde route langs de West kust, waarlangs Dsjingis Khan 750 jaar geleden Korea veroverde. De ca- valerie, tegen de winter gehard en licht bewapend, bevindt zich op het ogenblik 30 a 80 km. ten Noorden van de nieuwe verdedigingslinie. Slag voor diergaarde Blijdorp. MANNETJE- EN WIJFJE GIRAFFE OVERLEDEN. In het afgelopen weekeinde heeft diergaarde „Blijdorp" een gevoelig verlies geleden. Haar twee prachtige giraffen, die sinds korte tijd lichte uigestiestoornissen vertoonden, zyn overleden. Zoals steeds maakte de schichtigheid van deze dieren het schier onmogelijk met succes een on derzoek in te stellen. De toegepaste behandeling scheen de eerste dag wel succes te hebben, maar op Zaterdag avond, de tweede dag, stierf vrijwel plotseling het bijna vijfjarige wijfje en Maandagochtend vroeg volgde het driejarig mannetje. Volgens een Noordkoreaans com muniqué zijn aan het Westelijk front tussen 25 November en begin Decem ber 23.700 manschappen der verbon den legers gedood, gewond of gevan gen genomen. De ministers van buitenlandse za ken der leden van het Atlantisch Verdrag de Atlantische Raad zullen binnenkort de vorming van een Westeuropees leger onder bevel van generaal Elsenhower goedkeuren. Men verwacht, dat Eisenhower per 1 Januari in functie zal kunnen tre den. Naar verluidt heeft de Amerikaan se «minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, het plan om het ko mende weekeinde naar Brussel te gaan. Acheson zou de hoop koesteren gijn collega's in de Noord Atlanti sche Raad ervan te kunnen overtui gen, dat de tjjd van het nemen van beslissingen in de kwestie van de be wapening van West-Duitsland geko men is. Officier: Niet in de „doofpot". In October 1948 werd de financiële wereld in Amsterdam opgeschrikt door het bericht, dat de firma Kerk hoven haar effectenbedryf had stop gezet. De middelen der firma bleken uitgeput. De crediteuren werden schadeloos gesteld door een combina tie van Amsterdamse bankiers. Dinsdag stonden de gewezen fir manten van het effectenkantoor Kerkhoven terecht voor de A'damse .Arrondissementsrechtbank, beschul digd van verduistering. O. F- O. zou zich een bedrag van 197.000 weder- rechteiyk hebben toegeëigend en W. v. d. B. C. een bedrag van 112.000. De Officier van Justitie, mr. Feits- ma nam in zyn requisitoir stelling te gen de gedachtengang, dat nu er geen „slachtoffers" zijn er ook geen misdrijf is. „Beide firmanten hebben lange jaren van het geld van anderen feleefd en uitermate laakbaar gehan- eld. Zij wisten dat er een tekort was en leefden een royaal leven". De Officier zei voorts, dat de open bare behandeling van deze zaak de Amsterdamse financiële wereld, waarin de verdachten zo'n grote rol hebben gespeeld, niet schaadt. Een zaaik als deze behoort niet in de „doofpot", aldus de Officier, dié te gen O* een gevangenisstraf voor de thd van 2% jaar vorderde en tegen B. C. 2 jaar. Mr. de Vrieze, verdediger van ver dachte v. d. B- C.. sprak er zyn ver wondering over uit, dat zonder dat er een benadeelde is, er toch een ver volging is ingesteld. Honderden zaken zijn tijdelijk „on der Jan", zonder dat iemand er aan denkt tot een vervolging over te gaan, aldus de verdediger. De verdediger van O., mr. Jolles, bestreed op diverse juridische gron den de dagvaarding en concludeerde evenals mr. de Vrieze tot vryspraak. Beide verdachten maakten gebruik van de gelegenheid voor een laatste woord. O. zei: „Ik heb alles verloren, maar ik wil u geen clementie vragen. Als ik u vraag my vry te laten, doe ik dat om de eer van mijn familie te redden". Uitspraak op 21 Dec. a.s. Een gelukkig lachende Bertlia Hertogh met twee vriendinnetjes tydens haar verblijf in het klooster van „De Goede Herder" te Singapore in af wachting van haar vertrek naar Nederland. Uitgaansverbod afgekondigd in Singapore. Bertha Hertogh en haar moeder zyn Dinsdagmiddag per vliegtuig uit Singapore naar Nederland vertrokken, nadat het Oppergerechtshof het beroep tegen het vonnis had verworpen. Het Hof besloot hiertoe, omdat de Nederlandse consul-generaal op zich nam Bertha voor de Engelse am bassadeur in Nederland te leiden opdat zy kan besluiten of zy in Euro pa of In Azië wil wonen. Mocht zy Azië kiezen, dan zou de Nederlandse regering haar terugkeer regelen. Dit voorstel werd onder een borgsom van 7500 Singapore dollars (9300) aanvaard. Ook gisteren is het in Singapore weer tot grote ongeregeldheden ge komen, waarbij doden zijn gevallen In totaal zijn 12 mensen gedood en 200 gewond. Er is 'n uitgaansver bod afgekondigd voor de tyd tussen zonsondergang en zonsopgang. GEVECHTSWAGENS PA TROUILLEERDEN IN DE STAD. Militairen openden het vuur op dreigende opeenhopingen van Mo hammedanen. Vier bataljons Goer- ka's en Maleise militairen, patrouil leerden in de stad met 30 gevechts wagens. Grote groepen Mohamme danen werden door militairen en po litie verspreid. Men moest gebruik maken van traangas-bommen en vuurwapens om de.jnassa's tegen te houden. De Goërka-militairen;- die iuist van de strijd tegen de gueril la's in Johore kwamen, droegen nog hun rimboe-hoofddeksels. Menigten, die van een demonstra- Oproeping klein aantal reserve-offic.eren. In verband met de oefeningen in de organieke verbanden van de lichting 1949 II in het laatste gedeelte van de opleidingsperiode, zal een klein aan tal met groot verlof zijnde oudere re- serve-officieren, die sinds 1945 uit sluitend hier te lande hebben dienst gedaan, in werkelijke ;dienst worden opgeroepen van medio Februari tot einde Maart 1951, teneinde deel uit te maken van de oorlogs-encadrering van de genoemde lichting, aldus een mededeling van het ministerie van Oorlog. Tot omstreeks Kerstmis duurt de campagne. De enorme stapels suikerbieten by de „Coöperatieve" te Sas van Gent, verdwynen als sneeuw voor de zon in de gulzige en niet te verzadigen mui len van de machines. Dag en nacht gl ydt 'n onafgebroken stroom van slik gereinigde peëen de suikerburcht bin nen- Maar de geslagen bressen in de bergen bieten worden even snel gedicht. Honderden vrachtauto's en tal van schepen voeren dagelyks nieuwe legioenen aan. Bieten, al maar bie ten: een niet te stuiten invasie. In de „Coöperatieve" waar de stoomhitte op sommige afdelingen adem benemend is, wordt per dag een kleine twee millioen kilogram peëen ver werkt. Wonderlyk is het te zien hoe aan de ene leant van de fabriek de bieten, half vuil nog, de „Coöperatieve" binnenstromen en aan de andere kant de suiker, hagelblank er automatisch afgewogen, tot op enkele gram men nauwkeurig, in zakken van 50 k.g. dc fabriek verlaat. Sas van Gent wordt de Zeeuwse suikerstad genoemd. Niet alleen in de „Coöperatieve", maar ook in de fa briek van de Centrale Suikermaat schappij jagen de peeën dag in dag uit in razend tempo door de snijma chines en kolkt het sap uit de bieten schuimend in de vacuumketels. Drie maanden, altijd de laatsten van het jaar, zijn de fabrieken in Sas bezeten van een razende bietenhon- ger. Zo lang de campagne duurt den deren de vrachtauto's met hun grau we peeënlast door het wijde land van Zeeuwsch-Vlaanderen, varen de sche pen af en aan héén vol léég terug. Drie maanden leeft Sas van Gent ln de ban van de campagne: de winkels sluiten pas om elf uur 's avonds om schipper en arbeider gelegenheid te geven hun inkopen te doen. Drie l maanden lang drijven de met flitsen- Aan Napoleon, wordt ver haald, hebben we de beetwor telsuikercultuur te danken. De beetsuiker uit die tyd echter was niet zo best en had een onaangename reuk. Toen Na poleon dan ook verdwenen was voei'de men fluks de rietsuiker weer in. Maar in Frankryk en Duitsland werden uitvindingen gedaan, die het pleit voor de biet wonnen. Brabant ging in ons land voorop, Zeeland volg de. Na de meekrap, die de ge nadeslag toegebracht werd door de uitvinding van de anili- neverfstoffen ,ging ook de Zeeuwse boer bieten verbou wen. Thans telt Zeeland twee beetwortelsuikerfabrieken te Sas van Gent: de „Coöperatie ve" en de „Centrale". Hierne vens geeft onze verslaggever zijn indrukken weer van een bezoek dat hij bracht aan de Eerste Nederlandse Beetwor telsuikerfabriek. de snelheid wentelende vliegwielen de nodige P.K.'s in de machines, trillen de ketels onder de druk van de stoom en zwoegen de arbeiders in de hitte. Drie maandentot omstreeks Kerstmis. Dan valt plots de stilte. De millioenen kilo's bieten zijn verzwol gen in de machtige kaken van de ma chines en verwerkt tot pulp, geschikt voor veevoeder. Maar waar het om te doen was, ligt in duizenden balen hoog opgetast op de voorraadzolders: de zoe te last, de kostbare, glinsterende sui ker. DE MAN AAN HET HEETWATER-KANON. Op zij van de „Coöperatieve" waar de klei van de bieten door honderden voeten is getreden tot een dikke glib berige massa, staat een arbeider, zijn broek tot over de knieën opgestroopt 1 van n°S maar ten dele gewassen en op blote voeten. Het kanon dat hij peeën naai de machines, hanteert gelijkt sprekend op dat wat 1 (Vervolg op pag. 2). de jagers op walvissen aan boord van de vangschepen gebruiken. Hij jaagt met zijn wapen echter niet zoals zijn „collega's" aan de Zuidpool op traan, die voor onze vetpositie zo belangrijk is, maar hij jaagt op een niet minder belangrijk product: suiker! Uit het kanon van de „Coöperatieve" schiet een dikke heetwaterstraal, die ge munt is op de bergen bieten. Het wa ter spettert met kracht op de peeën, de klei laat los, de bieten spoelen in een goot. die van onder de bietenberg doorloopt naar de fabriek en zo ont staat de stroom, de eindeloze stroom tie by het gerechtshof terugkeer den. verspreidden zich door de ver laten zakenwijken en gooiden stenen naar Nederlandse banken en firma's. Weinig Europeanen waagden het zich op straat te begeven. De bus diensten lagen stil, er was weinig autoverkeer in de stad en de meeste winkels waren gesloten. Een helicopter van de R.A.F. met I een politie-officier aan boord vloog voortdurend boven de stad om de militairen op de grond de plaatsen aan te geven, waar zich demonstre rende en brandstichtende menigten bevonden. Toen opperrechter Storre zich Dinsdagmorgen naar het Hof begaf, werden stenen naar zyn wagen ge gooid. Slechts vijf personen werden op de publieke tribune van het Hof toegelaten. Het lyk van het gemeen teraadslid Pat Johnson is gevonden. Men had hem eerst afgeranseld en daarna in bewusteloze toestand in een kanaal geworpen. MET K.L.M.-CONSTELLATION? Tegen de avond verminderde de spanning in de stad. Of Bertha en haar moeder zich bevinden aan boord van de K.L.M-.-Constellation ..Maas tricht", die een tussenlanding in Singapore heeft gemaakt, kon men ons van de zyde van de K.L.M. niet bevestigen. Wanneer mevrouw Hertogh en haar dochter zich aan boord van de „Maastricht" bevinden, kunnen zij Donderdagavond omstreeks half acht op Schiphol aankomen, tenzy de rou te van de dienstregeling afwijkt, of mevrouw Hertogh en Bertha vóór die tyd het vliegtuig verlaten. De Britse minister van Koloniën. W. L. Blythe, heeft in een speciale radio-uitzending medegedeeld dat de Engelse regering het handhaven van wet en orde zo nodig met alle midde len, die haar ten dienste staan, zal verzekeren. OPLUCHTING IN BERGEN OP ZOOM Onze correspondent te Bergen op Zoom telefoneerde gisteravond: De hele stad leeft gesDannen mee met de gebeurtenissen in Singapore en is opgelucht, dat Bertha nu veilig in een vliegtuig zit. Er staat mevr. Har- togh een enthousiaste ontvangst te wachten als zij straks met haar doch tertje in Bergen op Zoom terugkeert. Bertha's vader is natuurlijk uiter mate verheugd, dat alles tenslotte te recht is gekomen. Hij vertrouwde ons toe. dat hij eigenlijk in zijn hart nooit getwijfeld heeft aan een goede afloop van het proces. Zijn vrouw was weg gegaan met de boodschap: „Ik keer alleen met Bertha terug" en dat is uitgekomen. De broertjes en zusjes zullen zeker direct goed met Bertha kunnen op schieten. Zij spreken vloeiend Ma leis. zodat het feit, dat Bertha zich niet in het Nederlands kan uitdruk ken, geen bezwaar is. 7 millioen voor hotel accommodatie en toerisme. UIT DE TEGENWAARDEREKENING Behoudens toestemming van de Ne derlandse wetgever zal 7 millioen uit de tegenwaarderekening worden ge bruikt voor uitbreiding en modernise ring van de hotelaccommodatie in Ne derland en f 500.000 voor maatregelen in het belang van de bevordering van het toerisme in Nederland. REGEN- OF SNEEUWBUIEN. Half tot zwaar bewolkt met af en toe regen- of sneeuwbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Tem peraturen om het vriespunt tot lichte dooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1