NIEUWS UIT ZEELAND Bronchitis Jongeboerendag van de N.C.B. te Eede. AANDRANG TOT ZUINIGHEID GEEN VERANDERINGEN VAN BETEKENIS IN RANGORDE Een gedwongen Huwelijk DINSDAG 12 DECEMBER 1950. PROVIN Cl ALE ZEEUWSE COVRAN1 5 Burgemeester van Dongen sprak. Een groot aantal jonge boeren uit de kring Oostburg van de N.C.B. wa ren Maandagmiddag in het Patro naatsgebouw te Eede bijeengekomen voor het houden van een Boerendag. Niet alleen jongeren, maar ook ouderen gaven blijk van hun belang stelling, Zo waren ook aanwezig af gevaardigden van het hoofdbestuur van de N.C.B. afdelingsbesturen, ver scheidene geestelijken en het gemeen tebestuur was vertegenwoordigd door burgemeester J. M. A. C. van Dongen en wethouder C. Sturtewaegen. De voorzitter van de R. K. Jonge- boerenbond. afdeling Eede. de heer L Buyck, sprak het openingswoord en hoopte dat deze boerendag zou mo gen bijdragen tot groei en bloei van de jonge boerenstand. Na het zingen van het bondslied .sprak de kring voorzitter, de heer P Bonte, die de afdeling Eede ten voorbeeld stelde voor de andere afdelingen Immers Eede weet het tempo van deze tijd bij te houden, getuige moderne vlas industrie. Burgemeester van Dongen hield een inleiding over de bete kenis van de stands-oiganisatie in de ze tijd. Spr. bracht naar voren, dal speciaal de boeren individueel niets kunnen bereiken, maar wel in een hechte gemeenschap. De landbouw staat speciaal in de tegenwoordige tijd voor moeilijke problemen en is afhankelijk van de gemeenschap, niet alleen nationaal maar ook interna tionaal. Het groepsbelang moet gaan voor het persoonlijk belang en het al gemeen belang weer voor het groeps belang. Het zijn juist de standsorga nisaties, die de vele problemen naar voren kunnen brengen en pleiten voor de oplossing daarvan. Spr. wees op het vele, dat de organisaties reeds hebben bereikt o.a. op het gebied van het landbouwonderwijs, de voorlich ting op het gebied van de landbouw enz. Burgemeester van Dongen vestig de in het kort de aandacht op het dreigende oorlogsgeweld. Zeker, al dus spr., deze dreiging kunnen we niet tegenhouden, doch we' kunnen we een eenheid vormen en daardoor sterk staan. Aan de jonge boeren gaf hij daarom de raad niet te parasite ren op anderen, maar zelf aan te pak ken, om samenwerking te bereiken Na deze inleiding volgde een vrucht bare gedachtenwisseling. TUINBOUW Pastoor Adriaansen gaf de jonge landbouwers, die emigratieplannen hebben, de raad om over te schake len op de tuinbouw. Daarvoor is niet zoveel grond nodig. Het is nog al tijd beter om in eigen omgeving te verdienen. Het organiseren van een tuinbouwcursus is in een vergevor derd stadium van voorbereiding. Na de pauze vertelde ir. J. W. Wellen uit Tilburg over zijn reis door Noord- Amerika, waarbij hij een en ander verduidelijkte met lichtbeelden. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd bleef men nog enkele uren bij voor drachten bijeen. Het was een goedge slaagde dag. Gemeentebegroting Vlissingen. Het dure strandhoofd. Aan het rapport, dat de gemeen teraad van Vlissingen uitbracht over de begroting 1951 en aan het daar op aansluitende antwoord van B. en W., ontlenen wij nog het volgende: •Een lid vestigde de aandacht op de onvoldoende verlichting in het raadhuis. B en W. antwoorden daar op, dat de verlichting in overeen stemming gebracht zal worden met de voorschriften var. de P.Z.E.M. Dan zal ook de T.L -verlichting over wogen worden. Gevraagd werd of 6000 voor reis kosten wel gemotiveerd was en op gemerkt werd. dat men het voor de oorlog zonder personenauto af kon. B. en W. willen de post met 1000*j»zijn. Zij kunnen vooralsnog onmoge- verminderen, maar de auto kan de gemeente niet missen. Een lid vroeg zich af of 2350 subsidie voor de Stichting Zeeland verantwoord was en een ander lid informeerde naar het industrialisa tierapport van het E.T.I. B. en W. verklaren, dat ze zich officieel tot het E.T.I. heb ben gewend: ze willen horen in welk stadium het rapport thans verkeert. Het werk van de Stichting Zeeland vinden B. en YV. van het grootste belang voor Y'lissingen. Een lid adviseerde bij het Rijk aan te dringen op integrale vergoeding van de politiekosten. B. en W. zul len ter gelegener tijd daarvoor de nodige stappen doén. Wat de aanmeldingen voor de re- servenolitie betreft: te Vlissingen zijn 9 man benoemd en er staan 7 man op de wachtlijst voor de nieuwe cursus. HET HAYEXDOKP. Enkele raadsleden meenden. dat volgend jaar 50 noodwoningen in Havendorp in aanmerking kwamen om onbewoonbaar verklaard te wor den. Ook viel aan hen het ontstel lend gebrek aan middenstandswo ningen op en een lid klaagde over febreken, die aan de nieuwgebouw- e woningwetwoningen kleven. B. en W. zijn het met dit laatste niet geheel eens. In een complex van 176 woningen bleken drie bewoners klachten te hebben over vochtige zij muren en vloeren en 9 bewoners over vochtige zijmuren alleen. Wat de zij gevels betreft zal de aannemer hoewel onverplicht alsnog maat regelen nemen. Het feit, dat voor een aantal nood woningen in Havendorp de exploita tietermijn is verstreken, betekent niet. dat ze onbewoonbaar zouden Prov. Staten over de subsidie voor „Het Neder landse Trekpaard". Over het voorstel van Ged. Staten van Zeeland tot herziening van de provinciale subsidiering vah de Kon. Vereniging ,,Het Nederlandse Trek paard" werd in alle afdelingen van de Provinciale Staten door voor tegenstanders het woord gevoerd. De leden, die zich niet met dat voorstel konden vei'enigen, wezen op de grote betekenis van de paardenfokkerij voor Zeeland in verband met de strijd tegen de voortgaande mechanisatie en de concurrentie in binnen- en bui tenland. Voorts werd gewezen op de gunstige resultaten, welke dc geor ganiseerde paardenfokkerij in de laatste 30 jaren heeft bereikt. De provincie zou naar de mening van deze leden, een slecht voorbeeld ge ven indien zij als eerste de subsidie zo drastisch zou verminderen, ter wijl b.v. Noord Holland de subsidie Van 2500.— handhaaft. Noord-Bra bant verleent een subsidie van 3300. Er moet juist naar gestreefd worden het specifiek Zeeuwse te behouden Van de zijde van Ged. Staten werd gewezen op de h.i. onjuiste contribu- eheffingsregeling der vereniging Verder werd er door leden van Ge deputeerde Staten op gewezen, dat de voor subsidies bestemde „pot" in het oog moet worden gehouden. Na afweging der gesubsideerde belan gen is het College tot de conclusie gekomen dat deze subsidie moet wor den verlaagd. Het is debedoeling van Gedepu teerde Staten deze subsidie te verle nen in de vorm van medailles en daardoor tot uitdrukking te brengen van welk belang de Vereniging wordt geacht. In een der afdelingen werd nog verwezen naar de moeilijke omstan digheden waarin de oesterkwelcers momenteel verkeren. Deze zouden misschien nog meer behoefte hebben aan een subsidie. Raadsvergadering-varia. BARAKKEN. BRUG EN BELASTING. Spraken de Middelburgse raadsle den in de Maandag, onder voorzitter schap van burgemeester mr. N. Bol- kestein gehouden vergadering, uitvoe rig over begraafplaats en straatver lichting, de meeste andere punten werden snel afgehandeld Drie begrotingswijzigingen werden aangehouden, omdat de adviezen van de Comm. v .Financiënspoorloos waren. Bij de behandeling van de 28e be- grotingswijziging-1950 spraken enige leden er hun verwondering over uit. dat de gemeente de drie Zweedse ba rakken, welke zij in 1945 van het mi nisterie van Wederopbouw ontving, moet betalen (De jaarlijkse afschrij ving bedraagt f 8319). Destijds is door dat ministerie de indruk gewekt, dat zij geschonken waren. In twee van de ze barakken is de kraamkliniek ge huisvest, de derde diende voor uit breiding van het Gasthuis. Namens B. en W. werd geantwoord, dat de toe wijzing is geschied in een tijd, die in velerlei opzichten nog zeei chaotisch was. Daardoor is het mis verstand in de wereld gekomen. De heren J. C. Peeck en L A. Bou- man werden herbenoemd tot leden van de Burgerlijke Instelling voor de Maatschappelijke Zorg, mevr. A. Bat ten—Paarlberg en de heren B. H. La vooij en L. A. Schenk tot leden van de comm. v. toezicht L. O. De heren C. W. Heeren en A. Louwerse wer den aangesteld tot leraren aan de avondschool voor nijverheidsonder wijs, de heer A. de Poorte tot schat ter der gronden van het Grondbedrijf. Verder werden credieten van f 4880 verstrekt voor verplaatsing en ver nieuwing van het hek langs de be graafplaats, van f 21.250 voor uitbrei dingen buizennet waterleiding en ka belnet, van f 850 voor afzetting van het schoolplein Verwerijstraat en van f 4700 voor verbreding van de rijbaan op de Langevielebuitenbrug. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de heer H. H. A. Wöhler tot vermindering van de vermakelijk heidsbeiasting voor de bioscopen. B en W. zullen hierover een prae-advies uitbrengen. In de rondvraag informeerde de heer B. A. Hesselink (VYT)) of het reeds bekend is, wanneer de stationsbrug gereed zal komen De voorzitter ant- ïtfk gemist worden. STRATEN ENZ. Op opmerkingen, die diverse le den hadden over straten en wegen, antwoorden B. en W., dat de situa tie by de Keersluisbrug eerst verbe terd kan worden als de nieuwe brug er is, dat aan diverse trottoirs nog wordt gewerkt, dat de korte P. Z. E. M.-paal op de Kleine Markt niet kan verdwijnen en dat de Bloemen- laan nu in orde is. Het onderhoud van nieuwe plant soenen yergt meer dan dat van reeds bestaande plantsoenen. Met de bouw van een brug in de Pres. Roo- seveltlaan zal worden begonnen als de financiën dat toelaten. De riolen zijn doorgetrokken en B. en W. hopen, dat de stank in de Badhuisstraat nu is verdwenen. B. en W, zullen nog eens met de P.Z.E.M. praten over een electrische klok op het kruispunt P. Kruger- straat— Bloemenlaan. Een lid van de Raad hoorde in de laatste tijd weinig van de onder wijsvernieuwing. B. en W. verzeke ren hem, dat daaraan wordt voortge- arbeid. Gevraagd werd of de gemeente reiskosten vergoed voor gymnasium leerlingen. nu de gemeente Vlissin gen ontheffing vroeg voor het be zitten van zo'n school. B. en W. zet ten uiteen, dat ze tot het geven van deze vergoeding niet verplicht zijn. Wel willen ze nagaan, wat andere gemeenten in zulke gevallen doen. Een lid drong aan op een meer ac tieve cultuurpolitiek. B en W. zijn zeer vatbaar voor dit pleidooi, maai' verzekeren, dat de gemeente al heel wat doet. Op vragen van raadsleden delen B. en W. mede, dat in de vacature van administrateur bij Maatschappe lijk Hulpbetoon reeds is voorzien. Wijziging van de overheidssubsidie regelingen en het verhaal van de kosten bij onderhoudsplicht, achten B. en W. niet eenvoudig. Er zijn nieuwe normen verschenen voor on derhoudsplicht maar B. en w. wllr len nog even afwachten. Verscholdene leden waren bezorgd over het uittrekken van 150 000 voor een nieuw strandhoofd, dat het badstrand moet beschermen. B. en YY7. zijn van mening, dat het hoofd nodig is. Z(j zullen overwegen een subsidie aan het Rijk te vragen. Tenslotte werd gevraagd of 450.000 voor een nieuw tehuis voor ouden van dagen voldoende zou zjjn. B. en W. bepalen zich tot de op merking, dut dit bedrag alleen slaat op het gedeelte, dat hoogstens in 1951 verwerkt kan worden. HOCKEY MIDDELBURG VETERANEN— H.O.C. Y ETERANEN 8—1. In een zeer genoegelyke en op een behoorlijk peil staande wedstrijd heeft Middelburg een overtuigende zege behaald op de Haagse club H. O. C. Middelburg komt door deze overwinning in de kwart finale voor de landelijke veteranenbeker. Wie de andere zeven clubs zijn, ls nog niet bekend. De eerste helft van de wedstrijd wogen beide partijen tegen elkaar op, maar de Middelburgers bleken meer uithoudingsvermogen te bezit ten. Jammer was het, dat één van de Middelburg-veteranen 5 minuten voor het einde een ongeval kreeg. Direct liet ook H.O.C. een speler uit- Persstemmen over Nleuw-Gulnea. Het Engelse (liberale) blad Man chester Guardian constateert, dat üe Indonesiërs enige tijd geleden verklaarden geen compromis te wil len aanvaarden. Zij stellen thans een compromis voor, ofschoon het in feite niet zodanig is, dat de Neder landers het zullen aanvaarden. Overigens zegt het blad: „een meer onnodige twist, dan die inzake Nieuw-Guinea zou men zich moei lijk kunnen voorstellen." Het blad keurt de houding van de Australische minister Percy Spen der af, voor wat betreft zijn ster ke verklaringen, waarin hij het Ne derlandse standpunt inzake Nieuw- Guinea steunde. Toen de Indonesiërs wanhopig te gen de Nederlanders vochten, wa ren de Australiërs hun voorvechters bij de Ver Naties, waarmee zij veel goodwill verwierven. Thans hebben zij veel daarvan verspeeld. Het in de Nederlandse taal te Dja karta verschijnende blad „Nieuws gier" constateert, dat de zichtbare reactie in Indonesië tot dusver be perkt is gebleven maar de beteke nis van het feit, dat er zelfs geen basis voor besprekingen is gevon den. zal spoedig genoeg doordrin gen." Het blad „Soember" zegt: ..Het zou niet beleidvol zijn voortijdig tot een directe tegenactie tegen' de Neder landers over te gaan." ..Merdeka" meent, dat Nederland rekent op steun van een derde par tij. Dat kon echter slechts nadelig zijn voor de Nederlands-Indonesische betrekkingen. Stlcht'ng van de Arbeid wil bespreking over gevolgen huurverhoging. De Stichting van de Arbeid heeft zich tot de regering gewend met het verzoek tot een bespreking te komen met de interdepartementale loon- en nnjscommissje over de gevolgen van de te verwachten huurverhoging van 15 procent voor die loonarbeiders en andere groepen, die buiten de loon- en inkomstenbelasting vallen en dien tengevolge geen compensatie zullen ontvangen. Naar wij vernemen zal de loon- en prijscommissie binnenkort met verte- Senwoordigers van de Stichting van e Arbeid onder leiding van de staats secretaris Van Rhijn bijeenkomen. Jlmmy voorstellingen te Vlissingen jj~ Gezien de geweldige belang stelling voor de Jimmy Brown- voorstellingen van de P.Z.C. in Vlissingen hebben wij Vrijdag avond bij de uitreiking van cn- treekaarten talrijke gegadigden moeten teleurstellen. Deze grote toeloop hadden wij niet kunnen voorzien. Thans hebben wij hiervoor echter een bevredigende oplos sing gevonden. De ouders, van die kinderen, die nog niet in het bezit zijn van een kaart, kunnen deze af halen Dinsdag en Woensdag cp de gewone kantooruren aan ons kantoor Walstraat 58—60. AAN KINDEREN WORDEN GEEN KAARTEN MEER VER STREKT. Voor de voorstellingen van Woensdag 13 December a.s. zijn geldig: voor 1 uur blauwe kaarten, 3 uur gele kaarten, 5 uur gedrukte witte kaar ten (niet de gestempel- den). Voor zover plaatsen over zijn, kan ook aan kinderen met Oranjekaarten toegang worden verleend. De volgende voorstellingen worden gegeven op Woensdag 20 December a.s. Hierover vol gen nog nadere mededelingen Gevonden bij de voorstellin gen van Zaterdagmiddag in het Concertgebouw: blauwe das, turnschoen, rode want en don kerblauwe muts. Terug te beko men in het kantoor der Prov. Zeeuwse Courant te Vlissingen. Marktberichten Maandag 11 December. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen. Officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam Kalm. Tarwe zonder vochtconditie 24.26. 24.65; doorsnee kwaliteit op vochtconditie 23.75—/ 24.15; zomer- gerst 29.50—/ 30.50; rogge 2929.50; Peulvruchten groene erwten t 35—/ 42 overigens iets beter. Schokkers 40— 47; bruine bonen t 50—/ 60. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei. 35 mm opwaarts: Eigenheimers 10—10.50; Bintjes 10—10.50; Alpha's 8.25 —8,75; Bevelanders 1010.50; Furore 10 —10.50; Koopmans blauwe 1010.50; Meerlanders 9.25—9.75. Klei 45 mm., opwaarts; Bintjes 12— 12.50; Alpha's 8.75—S.25; Zand. 35 mm. opwaarts: Noordeling 8.25 —8.75; Voran 6.50—7. voeraardappelen 5 —5.50. Eigenheimers 7.50—8.00. Alles per 1C0 kg. deze prijzen zijn oe- reker.d op de handelsvoorwaarden. vast gesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen berekend op wagon, schip of auto. VEILING BERGEN OP ZOOM. Spruiten Al 0.45—0.58; idem All 0.18— 0.43; witlof 0,10—0.56; rode kool 0.06—' 0.13; witte kool 0.04—0.07; savoije kool 0.05—0.09; prei 0.080.13; kroten 0.04— 0.07; breekpeen 0.030.04; waspeen 0.C8— 0.12; bloemkool AI 0.40—0.52: idem Al jO.200.38; uien 0.03. VEILING ZUID-BEVELAND. Bloemkool A 1 41; A II 31; li I 18—29, alles per stuk; Spruiten A II 3742; B 1 32; Knolselderij II 11; III 10: Rode kool 9—13; Groene sav kool 10—15; Wit te kool 4—7; Prei 14—17; Peen 4; Was peen 15, And(jvie 22—29; Boerekool 9— 11, alles per kg. VISMIJN TE VEERE. Export garnalen 822 kg.; 1.41—1.82; Schar 1165 kg.: 21—48: Bot 774 kg.: 38—42; Wij ting 185 kg.: 32-43; Sardijn 154 kg.: 39- 47; Ongesorteerde vis 116 kg.: 41—53. ZATERDAGCOMPETITIE. Rillandia verraste Wemeldinge Zaterdag j.l. werd slechts een gedeelte van het programma afgewerkt, daar vele velden niet In staat gebleken waren het overtollige water verder dan tot modder te verwerken. Hoewel moeilijke terrelnsomstandigheden wel eens tot verrassingen aanliding geven, kan over 't algemeen gezegd worden, dat de uitslagen vrtf normaal zyn uitgevallen. Zodoende vonden geen veranderingen van betekenis In de rangorde plaats. EERSTE KLASSE. Krabbendijke wist het tegen Kapelle te klaren en hoewel het terreinvoor- deel een woordje z?l vebben meege sproken. toont de uitslag toch. dat net herstel van Krabbendijke geregeld doorgaat. Opvallend is de zware ne derlaag, welke Wemeldinge te incasse ren kreeg. R'llandia deed meer dan we verwacht hadden. Nieuwdorp en Arne- muiden rekenden op wel zeer royale wijze met de tegenstanders af. Hoewel de zeven tegenpunten van Colijns- nlaatse Boys al mooi genoeg ziin. deed Arnemuiden het nog radicaler door Wolfaartsdijk met de in de Nederland se voetbal historie zo befaamde tien af te schepen. TYY'EEDE KLASSE A. Nieuwland kon het ook tegen W«s- sekerke niet bolwerken en noteerde de volgende nederlaag als een bevesti- ging van tekort aan krachten voor de ze afdeling, waardoor de Nieuwlanders muurvast onderaan zitten. TWEEDE KLASSE B De overwinning van Kapelle II is wat de cijfers betreft weinig overtui gend en we mogen aannemen, dat We meldinge II zich behoorlijk heeft ge weerd. Kloetinge n deed het spreken der tegen Veere II en dat mocht ook. gezien beider plaats op de ranglijst Rillandia II. dat ingelast was met een thuiswedstrijd tegen Colijnspl Bovs II kwam maar net aan een gelijk spel (3—3) en bleef iets beneden de ver wachtingen. TYVEEDE KLASSE D Terneuzense Boys hield de leiding in handen tegen AZVV en Hoek kon niet nader komen door terrelnafkeu- ring. TYVEEDE KLASSE E Ook de reserve» van Terneuzense Boys haalden tegen het zwakke Klne tinge III de volle buit binnen. Zaam- slag II noteerde niet minder dan der tien punten tegen de onge'ukkige clubgenoten en Driewegen II leverde een prestatie een koploper waardig tegen Beren II. UITSLAGEN ZONDAGCOMP. Junioren: Zierikzee I—Burgh I 6—1. Res. Ie klas C: Terneuzen IIIAxel III 1—1. KhRKNIKliWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Breukelen (vac. H. M Cnossen): P. S. Dijkstra te Frieze- veen. Aangenomen naar Rauwert (Fr.): J H. Bokhoven, cand. te Enschede. Bedankt voor St. Annaland: J Arendsen te Blaauwkapel; voor Haat ten (toez.) en Nieuwe Tonge: G. H. van Kooten te Brandwijk: voor Mid- wolda Old.: J van Tullemen te Oude- ga (W voor Eóerveen: B. N. Woud hoorn te Bennekom; voor Garsthui zen: drs. J. C. van Apeldoorn, eraer hulppredikant te Joure; voor Utrecht: W. L. Tukker te Delft; voor Frieze- veen, 3e predikantspl.: F. H. J. Bik te Doorwerth-Hilten. GEREF. KERKEN. Aangenomen tot hulpprediker te Exmorra—Allingawier: de heer J Dekker te Terzooi. Aangenomen naar Drachten: P Riemersma te Vijfhuizen, die bedank te voor -Deventer. Bedankt voor Warfum: G. Schro- venwever te Scheeda; voor Nieuwer - kerk a< d. IJsel: C. J. Hakman te Boorn-Bergum. GEREF. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Barendrecht: J. van Benthem, candidaat te Vollenhove. door: Mary Burche/I vallen, om de resterende tyd uit te woordde: ..Tot nu toe krijg ik elke spelen, maar in de stand kwam geen I Weltevreden 11 Dec. te Penang. maand dc indruk de volgende maand!" verandering meer. Woensdrecht li Dec. te Willemstad. Waar zijn onze schepen? Aardijk 9 Dec. te New Orleans. Abbedijk 10 Dec. v. Savanna n. Trini dad. Akkrumdijk p. 10 Dec. Ouessant. Alblasserdijk 11 Dec. te Londen. Arendsdijk II Dec. te Philadelphia. Arkeldijk 10 Deo. te New York. Averdijk 11 Dec. te Bremen. Cleodora 11 Dec. te Sunderland. Coryda 12 Dec. v.m te Napels verw. Cyrenia 10 Dec. v. P. Sd n. Piraeus-Mars Delft 10 Dec. te Puerto Cabezas. Eemland 11 Dec. te Dakar. Friesland 10 Dec. rede Penang. Gi'ootebeer 10 Dec. te Hollandin. Hecuba 10 Dec. te Punta Cardon. Hercules p. 10 Dec. Cuxhaven (th.) Heimes 10 Dec. te Curasao. Hestia 11 Dec. te Curasao. Jobshaven p 10—11 Dec 's n. K. Villano Kota Baroe 11 Dec. te Soerabaja. Laagkerk 10 Dec. te Bombay (th.) Lievevrouwekerk p. 10 Dec. Gibralt. Maasland 11 Dec. n.m .te Las Palmas. Madoera 11 Dec. te Aden (uit.). Mariekerk 11 Dec, te Manilla. Oranje p. 11 Dec. v.m. Gibralt. n. P. Said Polydorus 11 Dcc. te Singapore. Pr. Maurits 10 Dec. dwars Oporto. Pr. Willem IV p. 10 Dec. Gibraltar. Ridderkerk 11 Dec. te Genua (uit.). Sloterdijk 11 Dec. te Hallfax. Singkep 10 Dec. te Sydney rernate p. ll Dec. Gibralt. n. R'dam. rjibadak 10 Dec. te Durban, fjisadane 11 Dec, tc Makassar. Tjitjalengka 10 Dec. v. Hongk. n. Singai Utrecht 10 Dec. te Panama City. 104 Daarom vond ik dat ik er met Jou over moest spreken". „Dank je", zei Teresa zonder uit drukking. Clara zag haar ongeduldig aan. „Bedoel je, dat ik het je beter niet had kunnen vertellen". „In zeker opzicht, ja", „Maar het is altijd goed te weten, waar je aan toe bent. Hoe kan je je er anders tegen wapenen?" „Ik weet niet waar ik aan toe ben. Clara", zei Teresa langzaam. „Zoals je zelf zei, kan het eenvoudig toeval zijn, dat ze gelijktijdig naar Londen zijn gegaan en daar beide families de gewoonte hebben, in het Gloria-ho tel te logeren, als ze in Londen zijn, behoeft dat niets bijzonders te bete kenen „Maar Marcla schijnt achter El liott aan te zijn en ik vind dat je dat behoort te weten". „Dank je" zei Teresa tamelijk droog voor haar doen. „Dat ls iets waarvan ik al op de hoogte was" Clara deed een verrast lachje ho ren. „Soms denk ik, dat je veel slim mer bent dan één van ons vermoedt", merkte ze op. „Ik zou wel een idioot geweest moeten znn. als ik niet geweten had. dat Marcia Elliott terug probeert te krijgen", antwoordde Teresa rustig. „Ze heeft me dat zelf met zoveel woorden verteld". Clara floot zacht voor zich heen Toen nog een stoel naast het vuur trekkend ging ze zitten alsof ze van plan was, er nu werkelijk een discus sie van te gaan maken. „Zou je er niet verstandig aan doen zelf naar Londen te gaan?" „Nee", zei Teresa beslist, „dat zou ik niet". Clara zag haar nieuwsgierig aan „Waarom niet?" „Omdat, wanneer ik mijn man al leen maar behouden kan door hem te bespieden en scènes te maken Mar cia hem krijgen kan", zei Teresa kort. „Het zou geen „scène" behoeven te worden". „Luister eens, ClaraJe hebt me eens gezegd, dat de Burderns over het algemeen trouwe echtgeno ten zijn. Als ik achter Ell zou gaan aanrennen alleen omdat Marcia en hy in hetzelfde hotel logeren, dan zou dat toch een belediging zijn voor een echtgenoot, die niets van plan was zich te misdragen?" „Hm". Clara beet nadenkend op haar lip. „Daar zit natuurlijk veel in. Maar mijn gedachte was, dat Marcia een man wel eens van zijn foede bedoelingen zou kunnen af- rengen. En om heel eerlijk te zijn, Teresa ik had niet gedacht, dat Marcia nog zoveel invloea op EI- Iliott zou kunnen uitoefenen, als die bewuste avond gebleken is". „Bedoel jetijdens die scène In Elliott's studeerkamer?" zei Teresa onzeker, omdat het haar moeite kostte over die avond te spreken. „Ach, ik weet niet precies wat er toen gebeurd is en het gaat me ook niet aaizei Clara, „alles wat ik weet is dat, toen de scène voorbij was, hy niet op Marcia kwaad was. Teresa verbleekte langzaam. „Nee. Hy was kwaad op my. En daar was enige reden toe". „Teresa, zèg zoiets niet". „Maar het is de waarheid". Tere sa lachte zwakjes om haar schoon zusters heftigheid. f" (Wordt vervolgd). Nederlandse sportploeg op weg naar Nieuw Zeeland. De Nederlandse delegatie van de Europese sportploeg, die in Nieuw Zeeland zal uitkomen, is Maandagmid dag van Schiphol naar Londen ver trokken. Wim Slijkhuis. Arie van Vliet. Jan Derksen. Irma Schumacher en Greetje Galliard stapten in het vliegtuig, ver gezeld door de Amsterdammer Leo van der Kar. die als leider van de ge hele Europese iloeg zal optreden. In Londen zullen de andere deelne mers zich bij de ploeg voegen. VOLLEYBAL. M.V.C.—E.YV.YV. De M.V.C. heeft zyn eerste volley bal uitwedstryd tegen E.W.W. (leer lingen R.H.B.S. Vlissingen) met 31 gewonnen (1513, 515. 15—10 en 15—1). Behoudens de laatste game had de wedstryd een zeer spannend verloop. A.s. Woensdagavond om 7 uur speelt de M.V-C. In de zaal van de R.H.B.S. tegen Marathon. DUIVENSPORT. Duivenkampioenendag. ZILVEREN YY'ISSELBEKEB VOOR A. J. DE GUS UIT GROEDE. Zondag j.l. werd te.Tilburg de Bra bantse duivenkampioenendag 1950 ge houden. In de grote zalen van de Me- tropole-Schouwburg, die byna te klein waren om de liefhebbers onder wie vele Belgen, te bevatten, waren 1350 duiven geëxposeerd. Tal van autoriteiten waren tegenwoordig. Na dat ve.-scheidene sprekers het woord hadden gevoerd, werd door één der geneesheren-directeur van Kleuter- heil en de Klokkenberg, dr. C. Dijk stra, de zilveren Klokkenberg-wissel- beker met oorkonde uitgereikt aan de heer A. J. van Gijs uit Groede, de winnaar van de Limoges-vlucht. De gehele dag heerste er op het tentoonstellingsterrein grote drukte. Advertentie. Wrijf de» aangename zalf op teel, borst en rug Zij werkt als pappleijter en door de geneeskrachtige dampeu, die U vele uren inadem' Maakt slijm Ioï. verwijdert congestie en de ademhaling wordt ustig. Amsterdamse Beurs. 8 Dec. 11 Dee. Nederland IS48 (314) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N W.S. 21', Spaarc. a t 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Hand. B Ned. Handelmjj. AKU Bergh s Jurgens Calvé Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogoven Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Bill ton Kon. Petrol Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Dell My. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T, Spw. New. York Centr. Spw. Pennsylvania Bij Kon; olie was het koersverloop vrijwel Identiek met dat van Vrijdag Van de overige internationale industrie- papleren valt niets bijzonders te melden. 98% 98% 97 96% 9*6 ('4 96% 96 li 96% 97% 97% 97% 97%. 97% 97% 79% i 79% 100% 95% 95 83' 96% 81 144% 149 171 171% 316 313 125% 125% 166% 166 145 144% 220y, 219% 229% 229% 150 148% 225 225 297% 298% 124 122% 174% 175 121 120% 152% 152 151 150% 162 161 113% 113% 113 113 102% 103% 38% 38% 47% 46% 09 09 72% 74 53% 54% 16 18 6% 7% 18% 19% 21% 21% HOOG WATER 13 December u. NAP U. NAP Vlissingen 4.19 2.17 16.54 Terneuzen 4.51 2.34 17.25 Hansweert 5.35 2.36 18.09 Zierikzee 5.57 1.50 18.30 Wemeldinge 6.16 1.74 18-44 LAAG WATER IL—NAP u.—NAP 2.20 10.56 2.12 23.06 1.75 2-36 11-35 2.30 23.44 1.94 2,39 12.16 2.47 1.60 11.41 1.61 1-84 12.01 1.90

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3