Italiano UITBREIDING BEGRAAFPLAATS VOORLOPIG VAN DE BAAN De subsidie-aanvraag voor vlasbewerkings cursussen. RAT WEER MARINE-OPLEIDING IN VLISSINGEN Twee nu.verdronken in Kruiningse Veerhaven. ONTWERP VOOR MIDDELBURGS MONUMENT WAS GOEDGEKEURD TeraardebeslelLg G. Sissingh. Houdt dat in de gaten 't Gaat om onze soldaten! PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 12 DECEMBER 1950. Gemeenteraad Middelburg. De heer J. S. Hoek: „Waarom niet eerder aan het ruimen van graven gedacht?" De gemeenteraad van Middelburg heeft gistermiddag besloten de des tijds voorgestelde uitbreiding van de Alg. Begraafplaats uit zuinigheids- o\ «wegingen voorlopig uit te stellen, maar dit besluit viel pas na een langdurige discussie, tijdens welke de heer J. S. Hoek (A.R.) zelfs het gemeentelijk apparaat in gebreke stelde, omdat het naar zj|n mening wel eerder tot dc ontdekking liad kunnen komen, dat ruiming van oude gra ven uitbreiding gedurende een reeks van jaren onnodig maakt. Uit de Commissie van Financiën was nogal wat critiek op het voorstel van B. en W. geleverd. Men begreep niet, dat de raadsleden in 1949 een uitbrei- dingsvoorstel als een zeer urgente zaak kregen voorgeschoteld. Blijkbaar heeft men toen niet aan de mogelijkheid ge dacht, dat talrijke oude graven ge ruimd konden worden, waardoor veel plaatsruimte te winnen was. Bijna was dus een aanzienlijk kapitaal nutteloos geïnvesteerd, ildus de commissie, die adviseerde het eerder genomen besluit in te trekken en een nieuw voorstel in te dienen tot ophoging van het ach ter de begraafplaats gelegen terrein en dit voorstel vergezeld te doen gaan van een kostenberekening. Wat de vei*bouwing van het wacht- huisjec' tot aula betreft, werd opge merkt, dat niet voorzien is in' de eisen van verwarming, dat het aantal zit plaatsen tot 20 teruggebracht kan wor den en dat een geluidsinstallatie over bodig is. gezien de beperkte omvang van deze aula. In hun antwoord zeiden B. en W. dat een schoorsteen en kachels aanwc zig zijn. dat ook het college 20 zit plaatsen voldoende vindt en dat geen geluidsinstallatie zal worden aange bracht. Uitdrukkelijk werd verklaard dat de noodzaak vah bezuiniging tot een nieuwe bestudering van het plan heeft geleid en dat men toen tot d* conclusie kwam. dat uitbreiding voor lopig achterwege kan blijven, indien men overgaat tot ruiming van graven UIT DE L^VGTE OF ÜIT DE BREEDTE. De heer Hoek hield vol, dat het ge meentelijk apparaat in gebreke is ge bleven, de heer H. J. Flierman (Arb verzocht kindergraven niet binnen 30 jaar te ruimen en de heer L. J Brcel (Arb.) informeerde, of de nabestaan den er van op de hoogte worden ge steld, wanneer tot ruiming wordt overgegaan. De heer M. Wattel (A.R.) hield een pleidooi voor uitbreiding van de begraafplaats in de breedte door demping van de nevenliggende sloot, maar de heer A. Flipse (C.H voelde daar niets voor, omdat de be graafplaats in dat geval zal grenzen aan de drukke verkeersweg. De wnd. wethouder van Gemeente, werken, de heer J. W. Kögeler, be- Advertentie HOOFDPIJNK Mijnhardt Hoofdpijnpoeders 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntablectcn. 75 cc. Ged. Staten handhaven afwijzend voorstel. Het voorstel van Gedeputeerde Staten om afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der eerste Zeeuwse Vlassersschool te Koe wacht om subsidie ten behoeve van vlasbewerkingscursussen heeft blij kens het afdelings verslag niet de al gehele instemming van de Provincia le Staten. In een der afdelingen betreurt een lid der Staten de houding van Ged. Staten omdat het hier om een luttel bedrag gaat en omdat het motief ,de vlassers zjjn kapitaalkrachtig genoeg om zelf subsidie te verstrekken" enigszins gezocht is. Bovendien lig gen deze vlasbewerkingscursussen zo dicht bij de landbouwcursussen, welke wel worden gesubsidieerd, dat het verlenen van subsidie wel gerecht vaardigd is. Een ander lid betreurt het afwij zend standpunt, omdat de concurren tie tegen België o.a. goede vlaslint kwaliteit eist hetgeen alleen met goed onderlegt personeel kan worden bereikt. Sommige leden wezen op het belang van de vlasindustrie en voorts werd verzocht een algemeen schema op te stellen voor speciale cursussen, opdat die wijze industriecursussen mede in de belangsfeer van Ged. Sta ten worden betrokken. In het antwoord van Ged. Staten wordt nogmaals de aandacht geves tigd op het gevaar, dat bij subsidie verlenging allerlei andere speciale cursussen subsidie zullen verzoeken- De Provincie verleent zoals bekend alleen subsidie aan landbouwcursus sen. Het is overigens niet zo. dat de provincie het belang van de vlasin dustrie niet inziet. Dit blijkt wel uit een bijdrage van 6 000 voor de bouw van de vlassersschool. Tenslotte wordt er door Ged. Staten op gewe zen dat met subsidie niet de industrie zelf zou ziin gebaat, maar de vlas- meesters. Ged. Staten handhaven der halve hun standpunt. Provinciale postduiven- tentoonstelling. Zaterdag en Zondag as. zal te Goes een provinciale postduiventen- toonstelling worden gehouden, geor ganiseerd door de plaatselijke P. V. ..De Zeeuw". Een 800-tal duiven is reeds voor deze expositie ingeschre ven. Repatriërende Zeeuwen. Met het troepentransportschip „Cameronia", dat vermoedelijk op 24 December te Rotterdam zal aanko men, repatriëren de volgende Zeeu wen: H. J. A. Schouwaert, Hulst; VV. Vader. Koudekerke; D. T. v. d. Cin- gel, Wemeldinge; Chr. Hofman. Kloosterzande; A. de Boer en gez., Zierikzee en T. M. A. Niehüser, Ter- neuzen. streed de opvatting van de heer Hoek. Het is nimmer in Middelburg de ge woonte geweest, graven te ruimen Begrijpelijkerwijs heeft men dan ook pas de mogelijkheid van ruiming on der ogen gezien, toen ten gevolge van de financiële toestand der gemeente, het besluit tot uitbreiding van de be graafplaats weer onder de loupe ge nomen moest worden. De heren Flier man en Breel kon spreker geruststel len. Hij wees er tenslotte de heer Wat- tel op. dat het besluit tot uitbreiding in de lengte destijds na rijp beraad is genomen en het thans niet de tijd is. weer over deze kwestie te beginnen Het nieuwe voorstel van B. en W werd zh s. goedgekeurd. De uitbrei ding blijft das voorlopig achterwege en het wachthuisje wordt tot aula ver bouwd. VERBETERING STRAATVERLICHTING Ook over het voorstel tot geleidelij ke uitbreiding en vernieuwing van de straatverlichting werd langdurig ge praat. Van enkele zijden werd het col lege met de indiening van dit plan gecomplimenteerd. De heer B. A. Hcs- selink (WD) bracht echter naar vo ren. dat de jaarlijkse kosten van straatverlichting met f 10.000 zullen stijgen en hii vroeg zich af, of de ver- lichtingsnood zo 'hoog gestegen is, dat dit verantwoord is. De heer Flierman achtte de voorgestelde volgorde, waar in de verbetering tot stand komt, min der juist: dc buitenwijken dienen eigenlijk het eerst aan de beurt te ko men, omdat daar de verlichting het slechtst is. Wethouder Kögeler ver klaarde. dat de verlichting van Mid delburg thans volstrekt onvoldoende is en dat in een provinciale hoofdstad het centrum en de toegangswegen de eerste zorg behoeven. Ook dit voorstel werd z.h.s aangenomen. CURATOREN-GYMNASILM. In de vacature-mi*. W. F. E. Baron v. d. Feltz werd tot curator van het Sted. Gymnasium benoemd ir. T. Mi- chielsen (12 stemmen; ir. A. G. Wiers- ma 5), in de vacature-mr. H F. Lants- heer ds. H. Veldkamp (11 stemmen; Natte December-maand. Er is geklaagd over de natte No- vember-maand. Er viel toen een re- cord-hoeveelheid hemelwater over Zeeland. Welnu, als December door gaat, zoals deze maand inzette, wordt het een ontzettend natte boel in Zee land. Van 1 tot 11 November viel te Vlis- singen 55 m.m. regenvan 111 December was dat 75 m.m.. dus nog twintig millimeter meer dan in de November-recordmaand. 't Ziet er weinig opwekkend uit! Pauselijke onderscheiding voor mr. dr. A. J. J. M. Mes. Mr. dr. A. J. J. M. Mes te Heinkens- zand, die zich bijzonder verdienstelijk maakte bij de voorbereidingen tot Stichting van een R.K. HBS voor de Zeeuwse eilanden te Goes, is door de Paus benoemd tot ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote. Zondagmiddag werd mr. dr. Mes hiervan mededeling gedaan bij mon de van Deken R. M. A. Nieveen van Dijkum, die met de overige bestuurs leden van de Stichting en de direc teur van het St. Willebrord College, pater Kengen, een onverwacht bezoek aan Heinkenszand bracht, De Deken wees hierbij ook op het vele werk van mr. dr. Mes voor de RJC. zaak in Zeeland in het algemeen en deed voorlezing van de benoeming Op verzoek van de spreker speldde mevr. Mes hierna de aan deze onder- schieding verbonden versierselen op de borst van haar echtgenoot. Zichtbaar verrast dankte mr. dr. Mes voor deze onderscheiding, welke voor hem een aansporing temeer zal zijn om zich zoveel dit in zijn ver mogen ligt, aan. het werk voor de R.K.H.B.S. te blijven geven. Gewest Zeeland „Humanitas". In een te Goes gehouden vergade ring is een gewest Zeeland van .Hu manitas" opgericht. In het bestuur kregen zitting mej. L. Thomassen, Goes, 2de voorzitster, mej. E. H. Kloe- vekom, St. Laurens, secretaresse, de heer L. de Priester, Vlissingen. pen ningmeester en voorts de heren Hoek, Zierikzee. de Ruyter. Burgh en Sten- verfc, Terneuzen. De voorzitter zal la ter worden benoemd. Zeesterren brengen schade aan de mosselen. De vorige weck was een week zon der mosselverzending van de kwekers naar de handelaars. De verzending naai* Frankrijk is nog steeds gestremd, alleen België neemt nog wat af. Steeds meer kwekers schakelen over naar de bliekvisserij. Dit heeft tot gevolg, dat nu de mosselpercelen niet meer regelmatig bewerkt en be vist worden, de zeesterren in de Zeeuwse Stromen sterk vermenigvul digen. Hoewel de schade door de mos selparasiet natuurlijk alles in de scha duw stelt, is de zeester van ouds ook een geduchte vijand voor de mosselen en op de zaadoercelen, die o?enschijn- lijk van de parasiet nog weinig hebben geleden, brengt dit. schadelijk gedier te, dat thans ongel imeerd kan voort woekeren veel schade. WrNTERBETONNING. In het 4e en 5e district van het Loodswezen, het Noordelijk deel van de Zeeuwse Stromen en de Zuid-Hol landse Stromen, is de zomerbetonninp vervangen door de winterbetonning. de heer W. K. Schuling 3, blanco 3) Tevoren had de heer L. A. Schenk (WD) gevraagd, waarom in 't voor stel van B. en W. afgeweken is van de voordracht van het college van cura toren, waarom twee ingenieurs, die waarschijnlijk toch geen klassieke op leiding hebben genoten, werden voor gedragen en waarom de naam van de burgemeester niet op de voordracht stond. De heer Kögeler antwoordde hem, dat de voordracht van de cura toren een te eenzijdige samenstelling van het college bevorderde, dat het Gymnasium steeds meer óók een voor bereiding wordt voor studie aan de Techn. Hogeschool en dat curatoren zeker voornemens zijn bij een volgen de vacature de burgemeester voor te dragen. De heer Schenk informeerde, of men bij de benoeming van een Gerefor meerde curator volledige zekerheid heeft, dat daarmee het belang van het Gymnasium is gediend. De heer Hoek merkte op, dat een curator geen voor stander van openbaar onderwijs be hoeft te zijn; het gaat er om, dat in het college zoveel mogelijk alle bevol kingsgroepen vertegenwoordigd zijn De voorzitter, burgemeester mr N. Bolkestein, bevestigde dit en hij voeg de er aan toe. dat slechts loyale mede- werking wordt verlangd in 't belang van deze onderwijsinstelling. Engels s.s. Kingsborough vlot gesleept. Het 6000 ton metende Engelse s.s. Kingsborough, dat op weg was van zee naar Antwerpen, seinde Zondagavond om sleepbootassistentie omdat het vast gelopen was op de Middensteenbank. De sleepboot Goliath uit Vlissingen voer onmiddellijk uit en het gelukte haar de Kingsborough vlot te slepen en het schip naar de rede van Vlissin gen te brengen. Nadat daar een voor ziening was getroffen voor de schade aan het roer, is de Kingsborough Maandagmiddag door 4 sleepboten naar Antwerpen gebracht, waar het schip in reparatie zal gaan. Aantal verloven A vastgesteld. Met ingang van 1 Januari 1951 is voor een aantal gemeenten bij K.B. het maximum aantal verloven A in gevolge de drankwet vastgesteld, voor zoveel nodig met wijziging van vroegere desbetreffende besluiten. Voor Biggekerke is dit aantal ge steld op 1, voor Baarland, Bruinisse en Nieuw- en Sint Joosland ieder op 2. Voor Serooskerke (W.) is het ma ximum-aantal vastgesteld op 1. Jongelingsverenigingen der Geref. Gemeenten. Zaterdagmiddag vergaderde in de Landbouw te Goes de ringen der Jong verenigingen van de Geref. ge meenten in Oost- en West Zeeland. Ds. J. B. Bel uit Krabbendijke sprak over de Rechabieten en de heer L. Joosse uit Aagtekerke over „Pau- lus op de Areopagus". Voorts hield de heer Chr. Sturm uit Vlissingen 'n inleiding over de Franse tijd. Op een en ander volgde een geanimeerde ge- dachtenwisseling, waarna ds. de Wit uit Middelburg een slotwoord sprak. Kruiser Jacob van Heemskerk met 360 keppen naar de Scheldestad W Jlicht nog meer marine-beliepen. Naar wij vernemen zal spoedig weer een deel der opleiding voor de Koninklijke Marine te Vlissingen worden gevestigd'. Binnen zeer afzienbare tijd zal de kruiser Jacob van Heemskerk naar Vlissingen komen en ligplaats kiezen in de eerste binnenhaven, aan de Westzijde, tegenover de plaats, waar zich vroeger het Marine etablissement bevond. De mogelijkheid' is met uitgesloten, dat behalve de Jacob van Heemskerk nog twee kleinere vaartuigen en misschien zelfs de Tromp eveneens naar Vlissingen.zullen komen. Vast staat hieromtrent echter nog niets. De Jacob van Heemskerk zal dienst doen als opleidingsschip. De kruiser zal een bemanning hebben van 2G officieren, 40 onderoffi cieren en circa 300 manschappen. Alleen reeds de komst van de Heemskerk is dus voor Vlissingen van grote betekenis. In verband met de komst van de Heemskerk is zoals reeds gemeld met ingang van 15 November jl. tot com mandant der Maritieme Middelen te Vlissingen benoemd de kanitein-luite- na"f; fer zee W. H. de Graaff. Voor Vlissingen zijn deze berichten DAAR NIET HIER WEL het lekkerste middel tegen verkoudheid 30 cent per 100 gram Auto reed van dijk af. BESTUURDER WERD GEWOND Door de gladheid van de weg slip te een personen-auto, bestuurd door jhr mr V. uit Zierikzee op de dftk in het buurtschap Heense Molen on der de gemeente Steenbergen. D# wa gen kwam in de langs de weg lopen de sloot terecht. Van de inzittenden, de bestuurder en twee lifters, werd alleen de eerste gewond. Hg liep een gebroken pols en twee gebroken ribben op en moest zich onder doktersbehandeling stel len. De auto liep aanzienlijke mate riële schade op. buitengewoon verheugend. Nog vers ligt in het geheugen de diepe teleur stelling, ja de verontwaardiging, die in Vlissingen heerste toen in het voor jaar van 1946 bekend werd, dat Vlis singen door de Koninklijke Marine verlaten werd. Het kwam toen ze'fs tot levendige protestdemonstraties in de zwaar getroffen Scheldestad. Het gemeentebestuur heeft niets on gedaan gela'en, wat de terugkeer van de Koin'nk'üke Marine naar de ge boortestad van de Ruvter zou kunnen bevorderen. Dat de Kon. Marine thans met een deel der marineonleiding naar Zeeland terugkeert, zal niet nalaten grote voldoening te wekken. Door duisternis misleid te water geraakt. Zondagavond omstreeks half elf zijn in de Veerhaven te Kruiningen twee mannen verdronken, van wie een de 50-jarige heer J. Brasser uit Vlissin gen is en de andere zeer waarschijn lijk de 33-jarige G. F. v. d. Velde uit Sint Jansteen. Hoe dit ongeval zich heeft afge speeld zal wel nimmer duidelijk wor den, want niemand heeft er iets van bemerkt. De heer v. d. Velde arriveerde des avonds per rijwiel te Kruiningen, maar miste de laatste boot naar Perk- polder. Hij begaf zich naar het café aan de Veerhaven, waar hij in gesprek kwam met de heer Brasser, die al 30 jaar verbonden is aan de Provinciale Stoombootdiensten. De heer B. is een oude bekende bij de Stoombootdiensten. Hij bracht het grootste deel van zijn diensttijd door op de lijn Vlissingen—Breskens als olieman, maar was voor enkele we ken overgeplaatst naar de „Dordrecht" als stoker en met deze pont voer hij in de dienst KruiningenPerkpolder. Waarschijnlijk heeft hij aan de heer v. d. V .aangeboden aan boord van de „Dordrecht" te blijven slapen. De vermissing van Brasser werd vrij spoedig ontdekt, want kort na hem ging een collega terug naar de „Dordrecht" en deze verbaasde zich er over, dat Brasser nog niet aan boord was. Omdat het zeer slecht weer was en aarde-donker langs de Veerhaven werd al direct voor een ongeval gevreesd. De rijkspolitie te Kruiningen werd gewaarschuwd en direct begon men met dreggen Maandagmorgen werd een rijwiel met een sjaal opgehaaid en kort daarna het lijk van stoker Brasser. Angenomen wordt, dat het rijwiel afkomstig is van v. d. V. en dat deze eveneens verdronken is. Het signale ment van v. d. V. uit Sint Jansteen klopt namelijk met dat van de man, die men Zondagavond in het café heeft gezien. Verondersteld wordt, dat de man nen bij het aan boord gaan van de loopplank zijn gevallen. De heer Brasser laat een gezin ach ter, waartoe een zoon behoort, die ook bij de Prov. Stoombootdienst in betrekking is. Maandagavond is het dreggei? naar het tweede slachtoffer van het on geval voorlopig gestaakt. Hoge prijzen voor wulken. De laatste tijd is de prijs der wul ken wel bijzonder hoog. Men sprak zelfs van prijzen van 2,25 per kg. De aanvoer is echter zeer gering, wat misschien te wijten is aan de intensieve visserij der laatste jaren. Voor degenen die zo nu en dan nog eens wat kunnen vissen vormen de hoge prijzen echter een welkom bui tenkansje. Herkeuring yan maten en gewichten. Het Provinciaal Blad van Zee land bevat een besluit van Ged. Sta ten van Zeeland, waarbij de gemeen ten worden aangewezen, waar in 1951 zitting zal worden gehouden voor de herkeuring der maten, ge wichten, meet- en wesgwerktuigen in 1951. Deze herkeuring zal geschieden in de periode van 1 Februari tot 2 2 Juli 1951. GASBOEIEN BRANDEN NIET. Door enkele schippers werd er dezer dagen geklaagd, dat de gasboeien in de Witte Tonnenvlei, de witte gasboei aan de Galathea beneden Dintel en het licht van Stavenisst niet branden. Voor de schiopers is dit een zeer gro te belemmering bij de vaart. Door de politie te water wordt een onderzoek ingesteld. Burgemeester pareerde beschuld'ging van de heer A. J. Schot (S.G.P.) In de rondvraag van de Middelburgse gemeenteraad is gistermiddag een fel debat gevoerd tussen de heer A. J. Schot (Staatk. Ger.) en de voorzitter, burgemeester mr. N. Bolkestein, over het oorlogsmonument b|j de Groenmarkt. De heer Schot opperde ernstige bezwaren tegen dit beeld en gaf als zijn mening, dat dit niet in overeenstemming is met het door de Raad goedgekeurde ontwerp. De juistheid van dit betoog werd door de burgemeester met kracht bestreden. De heer Schot verklaarde, dat de voorzitter in de openbare raadsverga dering van 27 Juni 1949 op een vraag van de heer J. S. Hoek (AR) had ge antwoord. dat het oorlogsmonument geen naaktfiguur zou worden. Nu blijkt, dat dit toch het geval is; met het vijgeblad is de kwestie niet opge lost, aldus de heer Schot. Hij ver volgde: „Een groot deel van de be volking is daarover zeer ontstemd Het beeld staat er nu en de inwoners van een bepaalde richting, die er niet van gediend zijn, moeten daar maar vrede mee hebben. Daardoor is de splijtzwam opgeworpen". Hij vroeg voorts, hoe de opdracht luidde, welke B. en W. aan de beeldhouwer, prof. L. O. Wenckebach, hebben verstrekt. Voorzitter: „Deze zaak is behan deld in een besloten zitting van de Raad. In deze vergadering is het ont werp goedgekeurd, dat nu is uitge voerd. In dat ontwerp werd een com promis gevonden voor verschillende opvattingen". De heer Schot: „Het ontwerp, zo als dat destijds in de openbare verga dering vastgesteld werd, had gehand haafd moeten worden. DSaraan heb ik mijn stem gegeven, niet aan het ge realiseerde ontwerp. Ik trek nu mijn stem in; ik wil hier niets mee te ma ken hebben, want hier is onoprecht gehandeld". ACHTERHAALD BESLUIT Voorzitter: „Integendeel, er Is niets onoprechts gebeurd: hier Is precies geschied wat dc Raad besloten had. U mag hier geen onjuiste voorstelling van zaken geven! Het besluit van de openbare vergadering is destijds ach terhaald door dat van dc besloten vergadering". De heer M. Wattel (AR) stemde met dit laatste in. Wel toonde hij zich wat teleurgesteld over het beeld. Het was ten tijde, dat het raadsbesluit viel, niet zo gemakkelijk een volko men met de werkelijkheid in over eenstemming zijnde voox*stelling van het monument te vormen. De heer Wattel maakte een einde aan de ge spannen sfeer, die een ogenblik in de raadszaal had geheerst, door op te merken: „Die professor heeft meer verstand van beelden dan van bla deren". Waarmee aan het onverkwik kelijke incident een einde was geko men. Vrouw in brand geraa.kt. Maandagmorgen omstreeks half elf vond in een woning aan de Grote Markt te Goes een zeer ernstig onge val plaats. Toen mevr. D.-G. met ben zine een vlek uit een kledingstuk had verwijderd en daarna een sigaret op stak, vatten haai* kleren plotseling vlam. Op haar hulpgeroep snelden familie- leden toe, die met een deken het vuur wisten te doven. Inmiddels had de vrouw zware brandwonden opgelopen In ernstige toestand werd zij naar het ziekenhuis Oostwal overgebracht. Indrukwekkende plechtigheid op Westerveld. Te Driehuis-Westerveld werd Maan dagmiddag het stoffelijk overschot gecremeerd van de heer G. Sissingh, in leven bedrijfsarts van de N.V. Kon. MÜ. „De Schelde" en Kring- commissaris voor Zeeland van het Ned. Rode Kruis, die Woensdag 6 December plotseling overleed. Een groot aantal vrienden, beken den en belangstellenden had de verre reis van Zeeland naar Westerveld gemaakt om de rouwplechtigheid bij te wonen. In de aula werd allereerst het woord gevoerd door de heer J. W. Hupkes directeur der N.V. Kon. Mij. „De Schelde", die memoreerde dat de heer Sissingh na van 1929 tot 1942 de artsenpraktijk te hebben uit geoefend in 's Gravendeel, in 1942 bedrijfsarts werd der N.V. Kon. Mij. .,De Schelde" te Vlissingen. Hij ver wierf zich in Zeeland vele vrienden en dat kon ook niet anders, omdat hij een hoge en humane opvatting had van zijn taak en steeds van toekomstplannen vervuld was. Plot seling werd hij weggerukt en node zal hij niet slechts door zijn weduwe en zijn kinderen, maar ook door on telbare anderen gemist worden. Zon der twijfel zullen zijn nabestaanden als de onmiddellijke smart verstild is, de troostende herinnering bewa ren aan een gave persoonlijkheid. Namens de Ziekenkas der N.V. Kon. Mij. De Schelde" sprak de heer C. Vader woorden van dank baarheid voor hetgeen de overledene voor deze instelling deed. Namens het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis voerde gen. maj. dr. T. J. Wil- kens het woord, die dokter Sissingh schetste als een goed vriend en trouw medewerker, terwijl namens de e£d. Zeeland van het Ned. Rode Kruis mr. J. A. Heyse sprak en hul de bracht voor hetgeen de heer Sis singh als Kringcommissaris pres teerde. Naast zijn gezin en zijn werk was sedert October 1945 het Rode Kruis voor hem het voornaamste. De heer H. P. Veening. internist te Vlissingen, sprak namens de col lega's en als vriend woorden van weemoedige dankbaarheid voor het geen de overledene voor velen als collega en medemens was. terwijl dr. Fortu'n namens de sectie Ar- beids- en Bedrijfsgeneeskunde, waar van de heer Sissingh secretaris was, zijn baanbrekend werk op dit spe ciale terrein memoreerde. De heer D. F. P. Hoégen, Middel burg, herinnerde aan hetbelangrijke werk dat de overledene als voorzit ter van de H.A.R.K. en de afd. Zee land van Ned. Volksherstel en be stuurslid van het Fonds Noodgebie- den voor Zeeland deed. Namens het Groene Kruis en het Medisch Centrum sprak de burge meester van Vlissingen, mr. B. Kolff, die zeide dat de overledene een dei- stuwende krachten was voor de stichting van het Medisch Centrum en ook de belangen van het Groene Kruis met overgave diende. De heer P. C. J. v. d, SUJtfce tc Middelburg sprak als commandant van het Rode 'Kruis korps, terwijl tot slot de lieer J. L. Verhagen (Vlissingen) woorden van dankbaar heid sprak voor hetgeen de overle dene als bestuurslid der Stichting Nieuw Walcheren deed, met name voor het Jeugdcentrum te Domburg, dat zonder zijn initiatief wellicht niet zou zijn ontstaan. Tevens sprak de heer Verhagen woorden van al- scheid namens de vriendenkring .,Uit Eendracht Vriendschap." De oudste zoon van de overledene dankte voor de eer, de overledene bewezen. Si De oud-burgemeester van Vlissin gen, de heer C. A. van Woelderen. die door lichte ongesteldheid niet by de teraardebestelling aanwezig Icon zijn, schrijft ons o.m.: Dokter Sissingh had een vooraan staande rol in het artsenverzet ver vuld en ik was Gewestelijk Comman dant van de O.D. voor Zeeland, zo dat wij gemeenschappelijke contac ten hadden, bovendien peilde ik bij hem grote medisch sociale belang stelling. Ik heb daardoor vóór myn definitief vertrek uit Zeeland ver schillende functies die mnn specia le toewyrting hadden, veilig aan dokter Sissingh's vertrouwde han den kunnen overdragen o.a. een vooraanstaande niaets bij het Ne derlandse P.odc Kruis. he«- voorzit terschap van het plaatselijk Groene Kruis, promos van het Medisch Centrum te Vlissingen. enz. Nooit wen! tevo'-c*eofs eéji beroep gedaan op d» beziende werkkracht van dokter Sissingh, 100— VOOR HET CHR. MIL. TEHUIS TE MIDDELBURG. Gistermorgen werden wij verrast met een gift van niet minder dan f 100 De gever wil absoluut niet ge noemd worden, maar wij willen hem hier in het openbaar harteliik danken voor deze mooie bijdrage. Wie maakt nu ijlings met 10.— de f 500 vol? De stand kwam vandaag ip 490 25.. Twee collectes hebben wij nog te verantwoorden. Tiidens de Jonge Kerkvergadering te Midde!burg werd f 9.93 gecollec teerd. welk bedrag werd volgemaakt tot f 10.—. Van de J.V. op G G. te Ter- neuzen ontvingen wij nog f 5.Har telijk dank voor deze bliiken van mee leven. Welke organisaties volgen dit voorbeeld? De Kerstbijeenkomsten. die overal gehouden worden, lijken ons zeer geschikt voor het houden van dergeliike collectes en we verwachten dan ook nog tal van bijdragen. Be houdens de reeds genoemde drie be draden ontvingen wij nog: Fam. V. te S. f 10.—. J. de V te G. f 2.50. ir. J. F P. B. te G. 2 50. D B. te De Kr (Ov.) f 2 50. A. A. L. te M f 3.—, J. te A. 1 2.—. ir. W. M te M. f 1.—, H. M. te M f 1— P. J. te M. 1.A. v. M te M. 1.Tenslotte nog even ons gironummer voor hen. die nog niet konden besluiten een be drag over te maken: 359^00 t.n.v. Prov. Zeeuwse Courant „Actie Bouw Mili taire Tehuizen Zeeland" te Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2