OP i Is roken gevaarlijk? UITBREIDING ZUIVELFABRIEK TE MIDDELBURG VORDERT GOED •HUB Nieuws IVOROL: de beste garantie tegen tandbederf BARON v. d. FELTZ VERDEDIGDE ZEEUWSE BELANGEN Houdt dat in de gaten, 't is voor onze soldaten. P. H. VUISTER HET GASTHUIS TE MIDDELBURG HEEFT FINANCIëLE ZORGEN in de „long run"- altijd NIEUWE INDUSTRIëN VOOR OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN a PROVIN CI ALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 DECEMBER 1950 Poederafdeling komt spoedig in gbruik. Omzet blijft stijgen. Tot 2 December j.l.werd door de Coöp. Zuivelfabriek Walcheren te Middelburg dit Jaar 14.708.369 k.g. melk ontvangen, waarvoor werd be taald 2.840.000.De verkoop ver toont een belangrijke verschuiving naar flessenmelk-producten. Het bovenstaande werd meege deeld in een vergadering van de Zui velfabriek te Middelburg. In zyn ope ningsrede richtte de voorzitter, de heer S. Simonse uit St. Laurens, een hartelijk welkoms- en dankwoord tot de Rijkszuivelconsulent, de heer C. Zwagerman, die, zoals bekend, op 1 Januari a.s. met pensioen gaat en dus zijn laatste vergadering als ad viseur bijwoonde. De heer Simonse sprak over de kracht van de coöpe ratie en herinnerde aan het 50-jarig bestaan van de Kon. Ned. Alg. Zui- velbond. Het aandeel, dat de leden van die bond. 402 coöperatieve zui velfabrieken, hebben in de Neder landse zuivelproductie-waarde be draagt ruim 900 millioen gulden van de 1300 millioen gulden. Voorts werd meegedeeld, dat melk- yoghurt in vele huisgezinnen een da gelijks verbruiksartikel is geworden. De omzet daarvan is zeventien keer zo groot als voor de oorlog. Van ge steriliseerde flessenmelk steeg de omzet ten opzichte van 1949 met meer dan 10095-. De verkoop van roomboter daalde met 25%. De to tale omzet bedroeg 3.040.601. Sedert 1 Januari traden 48 nieu we leden toe. Men besloot geen en treegeld te heffen van nieuwe leden in 1951. De heer J. Lorier werd tot be stuurslid herkozen. De heer J. J. Me- su, die van de oprichting af lid van de commissie van toezicht was, (btf- na 35 jaar lang) werd tot erelid be noemd. In zijn plaats werd gekozen de heer Kr. Janse te Middelburg. VERDERE UITBREIDING. De financiële toestand van de fa briek is zeer gunstig. Het bedrijf is RUWE LIPPEN? Twee doden bij auto botsing te Lunteren. Op de rijksweg Ede-Arnhem ter hoogte van hotel „De Ginkel" geraak te dr A. G. V. uit Ede met zijn luxe auto ln de ï-echter wegberm. De be stuurder van jen er achter rijdende vrachtauto (van expeditie Rutgers) uit Montfoort stopte om hulp te ver leken, doch even later reed een luxe auto met een daverende slag tegen de achterzijde van deze vrachtauto Van de vier 'nzlttenden van de luxe wa gen werd de naast de bestuurder zit tende man op slag gedood. De be stuurder zelf overleed enige ogenblik ken later. Een dame brak beide be nen, een derde heer werd aan het hoofd gewond. President Soekarno is ziek. Het Indonesische persbureau ..Anta- ra" bericht, dat het bezoek van Presi dent Soekarno aan de Philippijnen wegens ziekte is uitgesteld. Volgens paleiskringen lijdt Soekarno aan voor- hoofdsholeontsteking, aldus „Anta- ra". Europese landbouwpool. De Franse minister van landbouw heeft Vrijdag medegedeeld, dat Frank rijk, na het tot stand komen van de Europese „Pool" voor kolen en staal volgens het plan-Schuman, zal voor stellen om een Europese organisatie in het leven te roepen voor het aan de markt brengen van agrarische producten. Aankomst van de l)Tabinta'\ Het troepenschip „Tabinta" wordt Zondag 10 December tegen de avond voor IJmuiden verwacht. De ontsche ping van de opvarenden zal on voorziene omstandigheden voorbehou den Maandag 11 December te 9.00 uur beginnen in de haven van Am sterdam. in een Notedop De gemeenteraad van s-o.aveland heeft met algemene stemmen besloten de gemeente-secretaris-ontvanger. de heer G. M. B.. die sinds Juni met ziek teverlof is in zijn funcües te schorsen. Naar wij vernemen betrof het hier geen fraude maar een slordig beheer van de gemeentezaken. De inscheping van de ,Jndrapoera" komende uit Indonesië zal Zondag 13 uur beginnen aan de kado van do Kon. Rot terdamse Lloyd. Bij de Tweede Kamer werd een voorstel ingediend tot verlenging van de wet uitzending dienstplichti gen na 1 Januari 1950. De wel heeft betrekking op circa 5000 man, die nog in Indonesië vertoeven. De regering heeft besloten de landmachttrocpen in de West gelei delijk te vervangen door mariniers. Een delegatie van de Surinaamse Staten arriveerde in Nederland om met de Nederlandse regering be- stuursmoeiltJkheden te bespreken. Voor het eerst sedert 16 jaar is voor de Amsterdamse rechtbank een schip geveild, een gebeurtenis, die voor de Rotterdamse rechtbank veel minder ongebruikelijk is. sterk geautomatiseerd en nadert zijn voltooiing. Nog dit jaar hoopt men de poederafdeling gereed te krijgen. Voor 1951 staan o.a. nog op het pro gramma een nieuwe garage, een nieuw schaftlokaal en een direc teurswoning. Nadat de scheidende adviseur, de heer Zwagerman, nog woorden van dank had gesproken, en een over zicht had gegeven over zijn ei*varin- gen op Walcheren sedert zijn komst, ruim 40 jaar geleden, sloot de voor zitter de vergadering. Het eervol ontslag van de Grilfler der Staten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten voorge steld aan dr. B. D. H. Teilegen met ingang van 1 April 1951 eervol ont slag te verenen als Griffier der Sta ten Het bleek niet mogelijk dit ont slag te doen ingaan tegen het daar voor in het reglement 'bepaalde tijd stip, t.w. het einde van het kalender jaar, waarin de ambtenaar de 65-ja- rige leeftijd heeft bereikt. Een man. die in goud jubileerde. Vroeg men wat hij vurig begeerde Hu zei: „Géén bouquetten Gebak, sigaretten, Maar TIP. de door leder vereerde I 'n TIP VAN sBOOTZ Inz. Mej. A. R.. Zwolle, ontv. 1 O. TIP Bevorderingen kantonniers van Rijkswaterstaat. De volgende kantonniers van Rijks waterstaat werden met terugwerken de kracht tot 1 Januari 1948 bevor derd: J. Verstraate te Veere tot kantonnier-B, R. Minderhoud te Westkapelle. P. W. de Lange te Nieuw- en St. Joosland, A. Zonne veld te 's-Heer Arendskerke en J. Bo- lier te Rilland-Bath tot kantonnier- C. De kantonnier M. Pleyte te Kloetin- ge is met terugwerkende kracht tot 1 Mei 1949 de kantonnier P. de Koeüer te Zijpe met terugwerkende kracht tot 1 November 1949 bevor derd tot kantonnier-C. De sluisknecht J. Dagevos te We- meldinge is met 'terugwerkende kracht van 1 Januari 1948 tot 1 Juni 1950 bevorderd tot kantonnier-B, de monteur F. L. Geleijn te Vlissingen met terugwerkende kracht van 1 Januari 1948 tot 1 April 1950 even eens tot kantonnier-B. Het slipgevaar bij Krabbendijke. In September i.l. is een asphalt- iaag aangebracht op het slipgevaar- lyke deel van de Rijksweg Bergen op ZoomGoes bij Krabbendijke. Het ongunstige weer verhinderde het aanbrengen van de bovenste laag, de z.g. slijtlaag. Dat zal nu in Mei 1953 geschieden. Pas dan zal de gladheid van dat deel van de weg tot het ver leden behoren. De A.N-W.B. heefl zich tot het Rijk gewend met het verzoek ook maatregelen te nemen tegen het slipgevaar op de trajecten Bergen op ZoomWouw en Bergen op ZoomKorteven. Oneerlijke P.T.T.ambtenaar De ambtenaar bij de PTT A. J. van G. te Zierikzee had spaarcentjes, die mensen naar het postkantoor brachten teneinde hun tegoed bij de Postspaarbank te laten verhogen, in eigen zak gestoken. Hij had de bedra gen wel in de spaarbankboekjes ver meld, doch niet of te laag ln het dienstregister geboekt. Vrijdag stond van G. terecht voor de Politierechter te Middelburg. Hij bekende alle schuld en deelde mede, in financiële moeilijkheden te hebben verkeerd en toen een noodsprong te hebben gemaakt Hij is thans ontsla gen. BH het bepalen van de eis werd met dit ontslag rekening gehouden. Gevraagd werd zes maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoe zichtstelling. Dc politierechter ver oordeelde van G. conform de eis. Advertentie. Krachtig pleidooi voor verhoging van de woning toewijzing. Meermalen is in ons blad op de noodzaak gewezen de stem van Zeeland in de Volksvertegenwoordiging te doen horen en het is verblijdend, dat het enige Zeeuwse Kamerlid, mr. W. F. E. baron van der Feltz steeds weer op krachtige wijze dc belangen van deze provincie in de Tweede Kamer ver dedigt. Uit het Kamerverslag, dat wij gisteren brachten, bleek opnieuw dat baron van der Feltz op uitnemende wijze heeft gepleit voor de woningbouw in Zeeland. Zoals bekend zyn aan Zeeland slechts 521 woningen voor 1951 toegewezen. Baron van der Feltz wees er de minister met nadruk op, dat dit aantal veel en veel te weinig is. Zowel in Zeeuwsch-Vlaanderen als in Middelburg en Vlissingen heerst een ernstige woningnood, die de eco nomische ontwikkeling in deze stre ken sterk belemmert. De heer van der Feltz wees er op, dat bijvoor beeld een bedrijf als „De Schelde" met een overvloed aan orders wo ningen nodig heeft om de noodzake lijke ai'beiders te kunnen huisvesten. Daarom verdient het wellicht aanbe veling, zo betoogde het Kamerlid, dat minister in 't Veld eens met zijn ambtgenoot van den Brink gaat pra ten. Wanneer in deze dringende wo ningnood namelijk niet wordt voor zien, dan zou dat wel eens schadelij ke gevolgen voor de deviezenpot kun nen hebben. De heer van der Feltz staafde zijn betoog met enige cijfers, waaruit bleek, dal Vlissingen een te kort van 1028 woningen en Middel burg een tekort van 489 woningen heefl. „In deze twee steden dus al leen al 1517" aldus spreker. „Een toe wijzing van 521 stuks, dat wil zeg gen nog geen derde deel van de re delijke behoefte van Middelburg en Vlissingen, maakt dan wel een ang stige indruk!! Met grote nadruk drong spreker er bij de minister op aan ae toewijzing te verhogen, mede Er zit schot in! Deze opmerking zult u met ons maken, wanneer U onderstaande afrekening bekijkt, 't Heeft dan wel even geduurd, maar nu begint de strpom te vloeien. De stand, waarvan we verwachten, dat we vandaag konden melden, dat de ze was opgelopen tot 300.be draagt op dit moment 348,75, dus bijna 50.meer. De eerste 500. komt dus in zicht en met een beetje goede wil halen we dit getal begin volgende week- 5 December is wel al voorbij, maar toch is er nog iets van te vermelden. We ontvingen n.l. een enveloppe in houdende f 2.50 met het opschrift: „Voor het Militair Tehuis van St- Nicolaas". Ook vandaag kunnen we weer een collecte opnemen, en wel van de C.J.M.V. te Haamstede, waar men tijdens een vergadering 1.25 bijeenbracht. Bedenkt u wel: Alle beetjes helpen en iedere gift wordt in dank aanvaard. De huisvader van het tehuis bracht ons met een opge togen gezicht ook al een paar giften, Hier komt de verantwoording: fam. D. te Goes 25.—, M. M. C. H. te Th. 10.—, M. H. te M. 10—; G. H. L. te M. f 10.— J. P. K. te M. f 5.—; W O. te D. f 5.—; J. A. M- te P. f 5.— H. L. te A- f 5.—; A. F. te G. f 2.50; C. T. te St. L. f 2.50; A. G. te K. f 2.50; A. F. te Gr. f 2.50; P. G. Jzn. te K. f 2.50: J. H. C. te M. f 2-50; P. J. T. te K. f 2.50; C. K. te M. f 2.50; mevr. N. H. M. L. te M. f 2.50; C. D. te V. f 1— en J. H. B. te M. f 1.Begin deze week werden we opgebeld met de vraag welk giro nummer voor deze actie bestemd was. We hebben geantwoord: 359300 t n.v. Prov. Zeeuwse Courant „Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Middelburg. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 26 November tot en met 2 December 1950 hebben zich in Zeeland 9 gevallen van besmette lijke ziekte voorgedaan, waarvan in Goes, 's Heer Arendskerke en Krui- ningen ieder 1 en in Westkapelle 6. Het betrof hier allen gevallen van roodvonk. gelet op de grote offers, die Zeeland in de oorlog bracht. Minister in 't Veld wees in zijn ant woord het verzoek van de heer van der Feltz af en betoogde dat Zeeland er met zijn woningbouw niet zo slecht voor staat. Ten aanzien van een toewijzing van de Koninklijke Mij. „De Schelde" zeide de minister, dat er een extra-contingent van 4000 woningen is. waaruit misschien voor dit doel een gedeelte beschikbaar ge steld kon worden. Aannamer knoeide met verlet-declaratie. De aannemer M. O. te Nieuwdorp die Vrijdag voor de Politierechter te Middelburg terecht stond, had de Stichting Risicofonds voor Bouwbe drijven bewogen tot afgifte van 580.90 door een declaratie in te zenden, waarop vermeld stond, dat een aantal werkuren verzuimd was wegens vorst. In werkelijkheid hadden de arbeiders van O. rustig door kun nen werken en was er niet verzuimd. De verdachte bekende het tenlaste gelegde. Ook gaf hij toe op de decla- ratiestaten valse handtekeningen van de werknemers te hebben geplaatst. De Politierechter veroordeelde hem tot 1 mQand gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en 300 boete subs 3 maanden hechte nis. ,,Kraagbrug" wordt herbouwd. De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft zich bereid verklaard de vernieuwing van de Kraagbrug in de weg St. Annapolder-Zaamslag voor te bereiden en uit te voeren zo dra daarvoor de nodige middelen be schikbaar voor zijn. Hij verlangt echter dat de provincie Zeeland deze nieuwe brug in beheer en onderhoud van het Rijk overneemt. Ged. Staten hebben thans aan de Prov Staten voorgesteld al dus te besluiten. ACCOUNTANT - BELASTINGCONSULENT (Lid Verg. v. Bel. Cons.) Cr"DA, Nieuwe Glnnekenstraat 30, Telef. 0127. Thans ook gevestig. te HULST - Burg. v. Waesberghesfraat 58. Tel. 103. Over 1949 een verlies van ruim 33 duizend. In het gisteren verschenen verslag van het bestuur der Godshuizen te Middelburg over 1949 wordt medegedeeld, dat het financieel beheer van het Gasthuis tengevolge van devaluatie, prijsstijgingen en het ruimtete kort voor het onderbrengen van zusters, (zodat velen buitenshuis onderge bracht moesten worden) onverminderde zorgen blijft opleggen. Wel wer den de tarieven met 1.per verpleegdag voor alle klassen verhoogd, maar de gunstige werking van deze verhoging werd goeddeels tenietge daan door de nieuwe salarisregeling voor het verplegend personeel. Hier door was herziening van vele andere salarissen onvermijdelijk. in kliniek of polikliniek werden reke ningen uitgeschreven ten bedrage van 392.123.55 (Polikl. 6460.29, voor gebruik ziekenauto f 3.460.30, voor laboratorium f 4.536,88 en voor consultatiebureau f 2 367.89. Dit geeft een totaal van f 402.488,62, waarvan voor rekening van Maatsch. Zorg kwam f 10.107.47, van Rijksver zekeringsbank en R. v. A- f 12.585.62, van „Ziekenhuisverpleging Walche ren" f 99.460.15 en van burg. en kerk. Instellingen van weldadigheid .andere instellingen en particul. f 280.335,38. Op 1 Januari 1949 waren in het oude mannen- en vrouwenhuls opge nomen 50 verpleegden, aan het ein de van het jaar 52 verpleegden. To taal werd voor hen in rekening ge bracht een som van f 37.405.67. Het aantal verpleegdagen was 18.744. GROOT VERLIES. De gecombineerde winst- en ver liesrekening geeft een totaal-verlies van f 33.645.69 (Gasthuis f 31.380.36; Burgerweeshuis f 2-539.18), waar te genover een winst staat van f 273.85 voor het ouden van dagen-tehuis. De medische dienst kostte f 181.362, de huishoudelijke dienst f 189.677 en de administratieve dienst f 21.072, de gebouwen en Inrichting f 33.432, ter- wjjl aan sociale lasten werd uitgege ven f 30.248. De medische dienst van het Gasthuis kostte f 180.328, de huishoudelijke dienst f 161,803 en de •ati« Uitbreiding van ziekenhuis is dringend nodig. Vacatures voor verplegend perso neel waren in 1949 wat gemakkelij ker te vervullen en de toename van het aantal leerling-verpleegsters was bevredigend. Het blijft echter moei lijk voldoende huishoudelijk perso neel te verkrijgen. De in 1942 ter beschikking gestel de barak op de binnenplaats werd in eigendom overgenomen en dient thans voor de huisvesting van de leerling verpleegsters. Het Röntgen- instrumentarium werd uitgebreid met een contact-bestralingsapparaat en een ultra korte golf-toeslel. Voorts werden een oogspleetlamp, een zuur stoftent voor de kinderafd. en een nieuwe centrifuge voor het labora torium aangeschaft. De aangekon digde-^voorstellen tot uitbreiding kon den nog geen verwezenlijking vmden. Het ruimte-tekort deed zich echter in steeds sterkere mate gevoelen. Het bestuur wil niet verhelen, dat tarieven van enkele afdelingen, met name de operatiekamer, binnen af zienbare tijd een herziening zullen moeten ondergaan. Besloten werd de nieuwe Röntgentarieven te doen in gaan op 1 Januari 1950, hetgeen een aanzienlijke verlaging van de in komsten der Röntgenafdeling tenge volge zal hebben. DE ONTVANGSTEN. Het totaal aantal patiënten be droeg op 1 Januari 1949 103 en op 31 December 1949 104. In 1949 wer den opgenomen 2461 patiënten en ontslagen 2460. In totaal overleden 90-patiënten (3,71%). Het gemiddel de aantal aanwezige patiënten be droeg 130,8 en het aantal ver pleegdagen 47.766. Men verzorgde 165 zuigelingen. Wegens verpleging of behandeling Advertentie. De meningen hieromtrent lopen sterk uiteen. Eén ding staat echter vast: Tabak heeft een sterk absorberende werking. De grote lengte van de LongruN filtert derhalve de rook in hoge mate, zonder enig smaakverlies. Probeer LongruN en stel U gerust! Dus: N.V. W. PRONK Co. Cigarettes Import Mij. De „Bessa" uit Vlissingen vertrekken. Typhus-patiënten achtergebleven Het Noorse vrachtschip dat enige dagen te Vlissingen in qua rantaine heeft gelegen omdat aan boord typhus was uitgebroken, ia Vrijdagmiddag om halfvyf vertrok ken. Het officierencorps bestaat thans gedeeltelik uit Nederianders. bestaat Het schip gaat naar Abö ln Finland- Volgens de behandelende specialist dr. H. P. Vcening, is de toestand van de zestien leden der bemanning, die te Vlissingen in het ziekenhuis z|jn opgenomen, zeer gunstig. De oesterverzending in November. De oesterverzending maand November 195 dragen: Neder.' heeft over de I als volgt be ierland 208.054 stuks, vorig jaar November 264 440 stuks; België 1706 430 stuks, tegen vorig laar November 1.921.698 stuks; Duitsland 369 762 stuks, tegen vorig jaar November 264 810 stuks; Engeland 71.000 stuks, tegen vorig jaar November 296.500 stiiks; Andere landen, w.o. Zwitserland, Luxemburg enz. 18.624 stuks, tegen vorig jaar November 39.658 stuks. Totaal 2.173.870 stuks tegen 2.787,106 stuks in November 1949. ONDERLINGE VERZEKERING Z.L.M. De ZLM vangt 1 anuari a.s. aan met een onderlinge verzekering van motorvoertuigen (personenauto's en tractoren), zowel tegen eigen wagen- schade als tegen wettelijke aanspra kelijkheid. Bouw van arbeiderswoningen is dringend nodig Deviezenbesparlng van 6.000.000. 1 In het gemeentehuis van Terncuzen zjjn belangrijke besprekingen gehou den tussen een hoofdambtenaar van het ministerie van Economische Za ken en drs. M. C. Verburg, directeur van het ETI enerzijds en de gemeente besturen van Terneuzen en Axel, de vereniging Havenbelangen te Terneu- zen en de Industriële Kring ln de kanaal-zöne anderzijds Deze besprekingen werden gehou den naar aanleiding van de door de minister bij de Kamer ingediende in dustrialisatienota en het feit, dat de minister zich nader wenste te oriën teren over de diverse industrialisa tiemogelijkheden die Zeeuwsch-Vlaan deren biedt voor wat betreft de ves tiging van nieuwe industrieën of uit breiding van de bestaande. Deze be- voor de betrokken administratieve dienst f 13.654. sprekingen zijn Zeeuwsch Vlaamse instanties uiter aard een welkome aanleiding geweest om te wijzen op de mogelijkheden, die Zeeuwsch Vlaanderen in het alge meen en de kanaalzóne in het bijzon der biedt. Vooral uit verkeerstechnisch oogpunt gezien ligt deze kanaalzöne buitenge woon gunstig. HET WONINGPROBLEEM Besproken werd het arbeidersvraag stuk en het daaraan vastgekoppelde woningvraagstuk. Wij kunnen wel aannemen aat aangedrongen zal zjin op een groter bouwvolume voor de bouw van arbeiderswoningen in Zw. Vlaanderen, omdat dit gebied niet nieuw is en toekenning niervan een belangrijke deviezenbesparlng zou betekenen. Zou Zeeuwsch Vlaanderen over voldoende arbeiderswoningen kunnen beschikken om de werkkrach ten in de reeds bestaande grote indus trieën te kunnen opvangen, dan zou den belangrijk minder Belgische ar beiders behoeven te worden aange trokken wat voor ons land zes mil lioen gulden per jaar deviezenbespa rlng zou betekenen. HET KANAAL Ook de kwestie van de nieuwe zee sluis te Terneuzen en het vernieuwde kanaal naar Gent kwam ter sprake, terwijl uiteraard ook het belang van Zeeuwsch Vlaanderen bij herinvoe- Hoog water te Goes. MIDDELBURG SESTRAAT TIJDELIJK AFGESLOTEN Daar het onmogelijk Is voldoende water- te lozen door de sluis tenge volge van de verkeerde wind, stond ook gisteren het water in de Goese veslen op zeer lioug peil. Met twee motorpompen wordt dag en nacht ge werkt om het water van het industrie terrein naar de Poel over te hevelen. Hierbij is ook nog gebruik gemaakt van de motorbrandspuit welke echter spoedig ter besparing van het mate riaal weer buiten gebruik werd ge steld. Aan de Middelburgse straat stond het water nog tot aan dc rijweg en. in verband daarmee is ter beveili ging van het wegdek dit gedeelte Vrijdag tijdelijk voor het verkeer af gesloten. Nieuw schoolgebouw te Schoondijke. In tegenwoordigheid van vele ge nodigden werd Donderdag te Schoon dijke geopend de herbouwde bijzonde re lagere school op gereformeerde grondslag van de Vereniging „Johan nes". De heer A. de Feyter, vooii.«-- ter van het schoolbestuur sprak een welkomstwoord en betuigde dank voor de ondervonden medewerking bij de herbouw. Verder voerden o.m. hst woord de heer A. Schout, namens G.S., burgemeester F. A. Rosevelt, namens het gemeentebestuur van Schoondijke, de heer A. Leenhouts, inspecteur van het Lager Onderwijs, in de inspectie Middelburg, de heer M. Quaak, als oud-voorzitter van het schoolbestuur en tenslotte de heer G. W. Wilschut, hoofd der school. Het nieuwe schoolgebouw bevat twee leslokalen en staat geheel vrij aan de Koningin Juliana-straat. De plaats van de verwoeste school aan de Prinses Beatrlx-straat is in het herbouwplan der gemeente bestemd voor woningbouw. Provinciale subsidie Zeeuwse visserijbelangen. Het college van G S. heeft aan dc Prov. Staten van Zeeland voorgesteld het bestuur van de Stichting voor de Zeeuwse Visserijbelangen te Mid delburg voor 1951 een subsidie te ver lenen van ten hoogste 3000. Fcn zelfde bedrag werd over de jaren '49 en 1950 toegestaan. Berechting veesmokkelarij. Op 12 December zullen voor dc Bijzondere Politierechter te Middel burg de volgende personen terecht staan wegens veesmokkelarü op 11 October jl. nabij Clingc en medeplich- tighe'd aan dit misdriif: de lnndarbei- der G. L. J. V. te Meerdonck (B) de landbouwer J. L. d'H. te Clinge en de veehandelaar H. C. M. P. te Graauw. wegtarieven naar en van dé haven van Terneuzen werd belicht. Dat ook het recht dat Terneuzen op deze tarieven kan doen gelden weer zal zijn aangetoond behoeft geen betoog. Tenslotte kwam nog ter snrake het grote belang dat Zeeuwsch Vlaan deren heeft bij de invoering van een redelijk doorvoer-tarief voor het snoorweg-hoefijzerverkeer van Zw. Vlaanderen naar overig Nederland ring van de vroegere speciale spoor- en omgekeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2