PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Traman en Attlee werden het niet geheel eens over Azië Zoetwatervoorziening Zeeland Deze week INDONESISCH VOORSTEL OVER NIEUW-GUINEA AFGEWEZEN De BILT Wel volledige overeenstemming over de andere punten Vandaag Onbehaaglijke rust aan de Koreaanse fronten. Moeder wierp haar vier kinderen het raam uit. Auto reed te Beilen door een brugleuning. Samenwerking tassen Ged. Staten en alle waterleidingmaatschappijen VOORSPELT: 193e Jaargang - No.290 Dagblad uitgave van de firma .Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B. den Boer Aüj W de Psgler Hoofdred G Ballintlm PI verv.s W Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week t 3.90 p kw fi p p f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 9 Dec. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm Minimum p advertentie t 2.50, Ingez mededelingen dubbel tarief, Kleine advertenties tmax 8 regels van 1 —5 regels f 1.- Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad 23 ceni meer. Giro nr 359300 PZ.C. Middelburg. Bur Vllsvmgen Walsti 58- -00 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 21601 M'burg. l.ond^nse Kaai 29 tel 2U77 en 2924: Goes L. Vorststr 63. tel.2475 ib.g.g 22281 Oostburg Pr Mauntsstr 12. tel 102; Terneuzen Brouwertjstr 2. Zlerikzee N Bogardstr C 160 tel 28 Korea slechts een fase in de strijd. President Truman en premier Attlee hebben Vrijdagavond hun bespre kingen beëindigd, na een zesde onderhoud, dat bijna twee en een half uur duurde. Volgens het officiële communiqué na afloop bereikten beide staatslieden overeenstemming over de gemeenschappelijke doelstellingen van de bui tenlandse politiek. Er bleven echter punten van geschil over het te volgen beleid in Azië. Engeland staat toelating voor van communistisch China tot de Ver. Naties, maar de Ver. Staten blyven zich hiertegen verzetten. Truman verzekerde Attlee, dat hij hem op de hoogte zal houden van een eventueel gebruik van de atoombom en verklaarde te hopen, dat de toe stand in de wereld geen aanleiding zou geven tot het gebruik van de bom. In het officiële communiqué heet liet verder: De Ver. Staten en Engeland zullen vastbesloten en eensgezind optreden om het hoofd te bieden aan de be dreiging van de vrede, die in de afge lopen weken voor ieder duidelijk i? geworden". „Wij waren het volledig eens, dat er geen sprake kan zijn van toegeven (appeasement) of het belonenn van agressie, hetzij in het Verre Oosten, hetzij elders". Het gebeurt in Nederland niet vaak, dat het koningschap in het geding wordt gebracht. Maar deze week is het dan toch gebeurd. Het rechts radicale weekblad „De Prinse- stad" heeft een artikel gewijd aan het koningschap en komt daarin tot de conclusie, dat het koningschap conservatief moet zijn en met mee moet doen aan progressiviteit. Het koningschap zal in een Verenigd Europa geen plaats tfieer kunnen vinden en dat vindt „De Prinsestad uit den boze. Het wil juist een ver sterkt koningschap en zegt mder meer „Het Koninklijk bezoek aan Lon den achten wij in politieke zin geen gelukkige greep. Het heeft, door een aantal uitspraken van twee gekroon de hoofden de betekenis gekregen van een verloochening van het ver leden van twee volkeren. Het heeft, mede als een gevolg van pompeus vertoon, dat in sterke tegenstelling staat met de maanroep om sober heid der volkeren, enigszins het ka rakter gekregen ener politieke de monstratie. Gekroonde hoorden van twee landen spraken zich openlijk en in zeer positieve zin uit over de één wording van Europa en zo mogelijk van de wereld, een éénwording die, als een gevolg van het eenzydige rakter gekregen ener politieke de- door een groot deel der daarbij be trokken volkeren wordt gezien als een gevaar, althans als een proces, waarbij men met grote behoedzaam heid te werk moet gaan. Wij geloven niet, dat 't koningschap versterkt uit de Londense activiteit te voor schijn is gekomen". Er valt over dit standpunt van „De Prinsestad" natuurlijk het no dige te zeggen. Daartoe ontbreekt echter de plaats in het korte bestek van dit weekoverzicht. In tegen stelling met het geciteerde blad zou den wij echter onze dankbaarheid willen uitspreken over het feit, dat Koningin Juliana inplaats van vor melijk en star, inplaats van „offi cieel" te zijn, zo onomwonden en met een weldadige bewogenheid des har ten, uiting heeft gegeven juist aan datgene wat millioenen benauwt en gewezen heef', op de noodzaak van datgene, waarin indei-daad de red ding kan liggen: intense samenwer king. Als ons Vorstenhuis mede stuwt naar een betere toekomst, be wandelt het dan verkeerde paden? Juist het krampachtig vasthouden van vorsten aan wat niet meer van eigen tijd was, heeft in het verleden vaak onheil veroorzaakt. Jammer alleen, dat het met die éénwording zo moeilijk gaat. Zie naar de Benelux Nog krachtiger, dan de officiële zegslieden zegt de Belgische pers ons, waar het op staat. De bladen van onze Zuiderbu ren verwijten ons in krasse termen, dat wij de tering niet naar de nering zetten en geen orde stellen op onze zaken. Dat zijn harde woorden. In derdaad: het had mogelijk moeten zijn c. a in vijf jaar, invoer en uitvoer in evenwicht te brengen. Dat wij daar geen kans toe hebben gezien en de Belgen ons nu als een blok aan hun been beschouwen, is allesbehal ve prettig. Want was de Benelux tot dusver geen lichtend voorbeeld voor velen Parlementair was de voorbije week nogal bewogen. Voor Zeeland bracht deze bewogenheid geen lichter pers pectief. Wel trok het Zeeuwse Ka merlid baron van der Feltz krachtig van leer, tegen minister Joris in 't Veld, die hij zowaar een Joris Goed- bloed noemde, omdat hij zich nog al eens op de kop laat zitten door zjjn collega's, maar toen ons Kamerlid pleitte voor méér woningen voor Zeeland, zei de minister kribbig, dat 521 woningen per jaar voor Zeeland eigenljjk nog te veel is- Hoe Zeeland, met zoveel officiële medewerking, ooit een industrialisatie politiek zal kunnen voeren, het is ons een raad- De Ver. Staten en Engeland zijn bereid „te streven naar beëindiging van de vijandelijkheden door middel van onderhandelingen". Er was volledig overeenstemming over de behoefte aan onmiddellijke maatregelen voor het opbouwen van de Noord-Atlantische verdediging in I ge]egcj rr. De wereldstrijd tegen het commu nisme is, althans in zijn militaire fase, begonnen. De Aziaat heeft slechts respect voor macht. Er moet macht in Azië, die tegen het communisme is gericht, worden ontwikkeld. Groot-Brittannië en Frankrijk, die zich zozeer verdiepen in Europa, zou den er goed aan doen te bedenken dat de helft der Ver. Staten door zijn ligging uitziet naar het Oosten. Het isolationisme is weliswaar dood, doch zijn geest leeft nog. Indien er, op dit critieke ogenblik, een scheuring in het geallieerde front zou komen, zou dit mogelijk voldoen de wezen om de geest in zijn oude vorm te doen herrijzen", aldus de mi litaire medewerker van de „New York Times", Hanson Baldwin. De Reuter-correspondent te Hong kong meent op grond van binnenge komen rapporten te kunnen conclu deren. dat China zich in staat van verdediging brengt, omdat het meent door de Westelijke mogendheden te worden bedreigd. De propaganda van de regering concentreert zich er op het Chinese volk van deze bedreiging bewust te maken. Er is een reusachtig bewape ningsplan in uitvoering genomen, er worden nieuwe vliegvelden aangelegd en andere uitgebreid, in de steden worden schuilkelders gebouwd en op strategische punten fortificaties aan- Europa. Truman en Attlee kondigden verder aan. dat zij overeenstemming hebben bereikt over het vergroten van de militaire capaciteit der beide landen, „zo snel mogelijk", en uit breiding van de wapenproductie, al dus het communiqué. De stemming in de Ver. Staten, al thans onder bepaalde groepen, wordt het best gekarakteriseerd, door de militaire medewerker in de „New York Times". Deze schreef Vrijdag over Azië: Zelfs indien Korea verloren zou gaan, is het van belang eraan te her inneren dat de geallieerden dan een veldtocht, doch niet de oorlog zullen hebben verloren. Een nederlaag in Korea zal een grote tegenslag zijn, maar de betekenis ervan moet niet worden opgeblazen. De grote neder laag alhoewel er geen strydkrach ten der Ver. Naties bij waren betrok ken was de verovering van China door de communisten. Alle andere ge beurtenissen in Azië, die ons nu moeilijkheden geven, zijn slechts het onvermijdelijke gevolg van dé2e gró te tegenslag. Ook zijn de Chinese aankopen van grondstoffen in Hongkong het laatste half jaar zo groot geweest, dat men gelooft, dat China materialen opslaat Andere berichten melden, dat de re gering grote hoeveelheden graan op slaat. herdenkt Panama de dood van Simon Bolivar; viert het oud-Tweede Ka merlid Ch. S. Smenk zijn 70ste verjaardag. MORGEN bestaat het korps mariniers 285 jaar. Nog steeds convooien uit Mandsjoerije. Er heerste Vrijdag een toestand van „onbehaaglijke rust" aan de Ko reaanse fronten. In het ten Zuiden van Pjongjang gelegen niemands land tussen de nieuwe geallieerd.© stellingen en de voorhoede der Chi nese communistische legers hadden wederzijdse patrouilles, die poogde de krachten van de tegenstander te pei len, contact. Een woordvoerder van MacArthur's hoofdkwartier verklaarde Vrijdag te Tokio dat nog steeds uit Mandsjoe rije afkomstige lange konvooien de Jaloe oversteken en over verscheide ne wegen in Zuidelijke richting opruk ken. Generaal Mac Arthur heeft Vrijdag bekend gemaakt, dat het Nederlandse contingent in Korea naar het Noorden is gebracht om daar blokposities in te nemen. Blokposities zfln stellingen achter de voorste linies om belangrijke stra tegische punten te blokkeren. sel. En vermoedelijk de regering ook. Maar waarschijnlijk denkt men in Den Haag, dat het eind de last wel zal di-agen Minister Teulings had deze week weinig geluk met zijn Kamer. Hij liet zich verleiden tot boos worden, verzuimde de welwillend aangeboden strohalm te grijpen, die redding had kunnen brengen en kreeg daardoor een gevoelige nederlaag te slikken de topsalarissen worden niet verhoogd. De Nieuw Gulnea-conferentie Indonesië heeft Donderdag een scherp omlijnd voorstel ingediend, waarbij Nederland verklaart Nieuw Guinea af te staan aan Indonesië. En wat moeten wij daar nu mee Internationaal bracht deze week het bezoek van Attlee aan Truman en het bemiddelingsvoorstel der Aziatische landen. De vrede hangt nog altijd aan een zijden draad. Maar ongunstiger zijn de perspectie ven niet geworden. In ieder geval zijn er redelijke kansen op een com promis. Angst voor kleine uitslaande brand Een radeloze dertigjarige Indonesi sche vrouw, wierp Vrijdagavond haar vier jonge kinderen uit het raam van de tweede verdieping van een woning in de Gerard Doustraat te Amster- 'dam. omdat zij meende dat een brand op de eerste verdieping van het per ceel, het vluchten via de trap reeds onmogelijk had gemaakt. De vlammen sloegen op één hoog naar buiten toen de angstige moeder haar baby, een meisje van drie maan den, naar beneden wierp, waar in allerijl toegeschoten buren het wicht je in hun handen opvingen. Het vol gend kind, een twee-jarig meisje werd op dezelfde wijze gered. Toen waren andere buren met een dekzeil naderbij gesneld, waarin achter elkaar een vier- en een zesjarige jongen en tenslotte de moeder zelf veilig beland den. De kinderen werden onmiddellijk bij de diverse omwonenden onderge bracht en de moeder kwam met be hulp van een glas warme thee in een winkel aan de overkant weer spoe dig op haar verhaal. De brand, die op zichzelf geen ern stig karakter had, werd met twee stralen in zeer korte tijd geblust. In verband met de doodslag en beroving van de 72-jarige van Mol te Hank (bij Breda) werden te Wer kendam 3 arrestaties verricht. Loonadminlstrateur verduisterde 35.000. Sinds 1946 verzorgde de Castricum- mer S. de loonadministratie bij de aannemers mij. Groot in Akersloot. De man genoot hierbij het volste ver trouwen. hetgeen hij schandelijk mis bruikt heeft. Toen bij een bepaald werk de cijfers niet klopten werd een onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat S. verschillende rekenin gen wel had afgeboekt, doch niet be taald. Meer malversaties kwamen daarna aan het licht. De man werd zo in 't nauw gedreven, dat hij zich zelf aangaf bij de politie te Alkmaar. Van het geld is vrijwel niets over. S. had hiervan goede sier gemaakt. Een Frans vliegtuig van de lijn CasablancaPerpignan stortte neer bij het Spaanse dorp Recasens. Er waren 7 doden en 3 overlevenden. Nederland niet bereid de souverelnlteit over te dragen. Het Indonesisch voorstel over de kwestie Nieuw Guinea is door de Ne derlandse delegatie verworpen, aldus verneemt het A.N-P. in kringen der belde delegaties. Nederland heeft het antwoord op het Indonesische voorstel Vrydagmid- dag schriftelijk overhandigd. Hieruit is duidelijk geworden, dat Nederland niet bereid is de souvereiniteit aan Indonesië over te dragen. In de motivering wordt gewezen od de zorgwekkende internationale situ atie. Voorts werd gezegd, dat Neder land zich verantwoordelijk voelt voor het tot ontwikkeling brengen van W Nieuw-Guinea en zijn autochtone be- Onder grote belangstelling werd in de Effectenbeurs te Amsterdam het Internationaal Schaaktournooi gehouden Uiteraard interesseerde men zich sterk voor de verriehtigen van Najdo rf, Stahlberg en Reshevsky. We zien Najdorf (rechts) tijdens de party tegen dr. P. Trifunovic. Amerika verbiedt vervoer van goederen naar China. Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft Amerikaanse schepen en vliegtuigen verboden strategische waardevolle materialen bestemd voor communistisch China of Sowjet-Rus- sisch Europa naar enige plaats in de wereld te vervoeren. Bij dit verbod is Hongkong inbe grepen. Het gaat onmiddellijk in en geldt voor het transport van wapens, splijtbare materialen of strategische industriële goederen. Met betrekking tot China geldt het verbod voor alle goederen. Boek van Prinses Wilhelmina in Frankrijk uitgegeven. Binnenkort verschijnt bij een Pa- ri£se uitgever een boek dat door Prin ses Wilhelmina werd geschreven en tot titel draagt ,.Le grand inconnu". Het werk, dat reeds in Amsterdam is ver schenen, is zoals bekend een philoso- phische essay van een dertigtal blad zijden en tevens een oproep aan de wereld om tot de traditionele deugden terug te keren. Zes inzittenden verdronken. Vrijdagavond omstreeks acht uur is bij Beilen een auto door een leu ning van de brug over het Linthorst Homanlcanaal gereden. De zes inzit tenden verdronken. Pas omstreeks tien uur werd de auto boven water gehaald. De zes mannen, die timmer werk verrichtten in de Noordoostpol der, waren op weg naar hun wonin gen in de gemeente Emmen. De auto reed over de weg Meppel- Assen in de richting Beilen. De weg was erg glad en vermoedelijk is dit de zes inzittenden van de auto nood lottig geworden. Juist ten Zuiden van Beilen ligt in de weg de brug over 't Linthorst-Homan-kanaal. Deze brug ligt niet in het verlengde van de weg- as, maar scheef" in de weg. De auto is waarschynlijk door de gladheid van de weg door de linker brugleu ning geschoten en in het kanaal ge reden. De namen van de slachtoffers zijn: H. Wessels, R. Greving. H. Lasker en J. J oiling, allen gehuwd en J. Ger- des en B. Grevink beiden ongehuwd. Er zal een stichting in het leven worden geroepen. Een bespreking tussen do directeuren van alle waterleidingmaatschap pijen in Zeeland over de voorziening van de onrendabele gebieden heeft geleid tot het initiatief om in nauwe samenwerking met het provinciaal bestuur te streven naar een zo doelmatig mogelyke watervoorziening. Ge deputeerde Staten hebben naar aanleiding daarvan het voornemen opge vat een Stichting „Zoetwatervoorziening Zeeland" in het leven te roepen, waarin alle waterleidingmaatschappyen in de provincie vertegenwoordigd zullen zyn. Deze stichting zal haar diensten kunnen bewyzen door het leg gen van contacten en het uitbrengen van adviezen aan G.S. Naar wy vernemen is te Middelburg onder voorzitterschap van de Gede puteerde mr. dr. A- J. J. M. Mes over deze plannen vergaderd. Tydens de ze byeenkomst werd de stichtingsacte behandeld. Het ontwerp daarvan wordt nu aan de diverse maatschappijen voorgelegd. Alle directeuren heb ben hun instemming met het plan betuigd, maar uiteraard moeten de ra den van bestuur zich er nog over uitspreken. De My. „Zuid-Beveland" is de eerste, welke zich in principe heeft uitgesproken voor toetreding tot de stichting. Ged. Staten hebben een beknopte mededeling over het plan gedaan naar aanleiding van opmerkingen in de Staten-afdeüngen over het Ont wikkelingsplan Zeeland. Een lid van de Prov. Staten had verklaard, dat in dit ontwikkelingsplan opgenomen dient te worden de zoetwatervoorzie ning ten behoeve van de industrie. Het kanaal Gent-Terneuzen zal door grote diepgang en sluiscapaciteit méér zout water toegevoerd krijgen- waardoor het water voor de indus trie onbruikbaar wordt. De water voorziening van Walcheren, aldus dit lid, moet geregeld worden vanuit winplaatsen in Brabant, die onbe perkt kunnen leveren. Verder moet gedacht worden aan de mogelijkheid van zuivering van het water, dat door de industrie bevuild wordt. HET WONINGTEKORT. In een der afdelingen van de Sta ten gaven enige leden als hun me ning, dat ook de organisaties van werkgevers en werknemers een taak hebben ten opzichte van het Ont wikkelingsplan. Zij hadden gaarne gezien, dat dit positief in het plan tot uitdrukking was gekomen. Een an der lid wilde graag vernemen waar de middelen vandaan moeten komen voor het Prov. Financieringsfonds. Weer een ander zag de industrialisa tie voor Zeeland als een urgent pro bleem, maar vond, dat toch eerst ge tracht moet worden het woningte kort op te heffen. In een andere afde ling werd gevraagd hoe G.S. denken voldoende arbeidskrachten te kunnen aantrekken. Er is geen arbeidsreser ve, terwijl niet voldoende bouwvo lume beschikbaar wordt gesteld voor vestiging van arbeiders. Op Schou wen en Duiveland bestaat nu reeds een tekort aan arbeidskrachten. Een lid merkte nog op, dat, wat het spoorweg vrachtvervoer Terneuzen- St. Nicolaas betreft, er pogingen in het werk gesteld zullen worden om de oorkeurstarieven te herstellen. Dan is de kans niet uitgesloten, dat de havenbedrijven in Terneuzen weer werk zullen geven aan velen, die daarin reeds vroeger hun brood ver dienden. PROBLEEM DER ARBEIDS KRACHTEN. Ged. Staten hebben o.m. geant woord, dat t.z.t. voor het Prov. Fi nancieringsfonds veel geld nodig zal zyn, dat door bemiddeling van ban ken kan worden opgenomen. Het college besteedt speciale aandacht kan het verkregen van een groter bouwvolume. Het laat zich aanzien, dat de opheffing van het woningte kort zal geschieden naar de mate van feitelijke industrialisatie. Getracht wordt contact te leggen tussen de gemeentebesturen om gezamenlijk het probleem der zuivering van het afvalwater op te lossen. In verband met he* Ontwikkelingsplan werd nog opgemerkt, dat ook met werkge vers- en werknemersorganisaties contacten werden onderhouden. De vraagstukken met betrekking tot 't volking. Wanneer deze bevolking vol doende tot ontwikkeling zal zijn ge bracht, zal zij zelfstandig over haar toekomstig staatkundig lot moeten kunnen beslissen. De Nederlandse regering is echter bereid Indonesische medewerking in de ontwikkeling van het gebied te aanvaarden. De Indonesische delegatie heeft thans tot Maandag de dag van de eerstvolgende bijeenkomst de ge legenheid om het antwoord te be spreken en eventueel contact met haar regering in Djakarta op te ne men. Aan Indonesische zijde verklaarde men naar aanleiding van het Neder landse antwoord: „Er schijnt geen ge meenschappelijke basis voor discussie aanwezig te zijn." Vrijdagmiddag voor de aanvang van de werkvergadering der confe rentie kwam het Nederlandse kabi net in een speciale zitting bijeen om het Indonesische voorstel te bespre ken. 's Morgens had minister van Maarsevteen de commissie voor Unie zaken van de Tweede Kamer bijeen geroepen. KORTE PREDICATIE DE KRITIEKE TIJD Wanneer deze dingen beginnen te geschieden, richt u op en heft uwe hoofden omhoog, want uw verlossing genaakt. Lucas 21 2$ Telkens, wanneer het in de wereld spant, komt een grote onrust over ons. Wy denken dan aan al de ellende waardoor wij getroffen kunnen wor den. Maar misschien denken wij dan ook aan nog iets anders. De Bijbel ge tuigt dat onze wereldtijd zich naar het einde spoedt. Christus zal weder komen! Plotseling zal Hij verschijnen. En voor ons zal het van grote bete kenis zijn hoe Hij ons dan zal aan treffen. Hoe zal het dan met ons zijn? Nu vindt heel wat onrust die zich soms onder ons doet gelden haar oor sprong in dat gewichtige gebeuren. Doch wanneer de bedenkelijke we reldsituatie zich wijzigt en het weer wat rustiger wordt, zouden wij het haast gaan vergeten dat de Bijbel ge tuigt van de wederkomst van Jezus Christus. Misschien denkt u er op het ogenblik ook niet aam Het spant wel in de wereld, maar aan deze zijde van de wereldbol is het nog betrekkelijk rustig. Daarom vinden wij het mis schien niet nodig om nu te denken aan de Wederkomst. Het is nog niet zo kritiek. Luisteren wij echter naar de predi king van Christus zoals die ons be waard gebleven is in Lucas 21, dan komen wij tot de conclusie dat de toestand vjel degelijk kritiek is. Chris tus spreekt over de gebeurtenissen van de eindtijd. Maar volgens Hem begint de eindtijd niet op een ogen blik dat misschien nog ver van ons verwijderd is. Christus zegt dat de eindtijd ingeluid wordt met de ver woesting van Jeruzalem. Wanneer Hij spreekt is deze verwoesting nog geen feit. Maar Hij waarschuwt: wan neer deze dingen beginnen te geschie den, richt u op en heft uwe hoofden omhoog, want uwe verlossing ge naakt. Naar het Woord van Jezus leven wij dus nu in de eindtijd. Het wordt dus niet kritiek, maar het i s kritiek en het is het al zo lang. De schokkende gebeurtenissen die na de verwoesting van Jeruzalem hebben plaats gevon den en zich nog steeds voordoen, zijn tekenen, dat wij ons in de slotphase van de geschiedenis bevinden. De Heer is dan ook nabij. Iedere dag brengt ons nader tot Hem, die ko men gaat. Daarom is het ook ieder ogenblik van beslissende betekenis of wij mensen zijn, die den Heer ver wachten. Oostkapelle. E. R. O. Richard. spoorwegvervoer in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn reeds aan de orde ge steld. Het vraagstuk der arbeidskrachten wordt door het E-T.L met daarby be trokken organen nauwkeurig bestu deerd. Daarby wordt er o.m. voor ge zorgd. dat bestaande bedryven van de nieuw gevestigde geen hinder on dervinden. Zo is er b.v. in West- Zeenwsch-Vlaanderen voorlopig geen plaats meer voor nieuwe industriën, die vrouweiyke arbeidskrachten ge bruiken. Met het arbeids-oversehot in Koewacht en omgeving wordt reke ning gehouden. RUSTIG WEER. Geldig tot Zaterdagavond. Droog weer met over het algemeen weinig bewolking en weinig wind. In de ochtend lichte en in het Zuid-Oos ten van het land plaatselijk matige vorst. Op verschillende plaatsen ne vel of mist Morgenmiddag tempera turen om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1