Oranje-elf naar de Ville-Lumière Sport en wedstrijden F Maar met weinig hoopvolle vooruitzichten VROUWEN HEBBEN SCnERP OORDEEL NATIONALE COMMISSIE VOOR VLUCHTELINGENHULP Masjoemi tegen een boycot-actie Iee/t cluMtk wo*' "kewuzk*"! f2.- /oer literflesVraarft Uw winkelier. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Een gedwongen Huwelijk ENAVOi 1 rr) *oëiïï*6u;s/ 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERD AG 7 DECEMBER 1950 ONZE VERDEDIGING WERD VERSTERKT. Wat zal men Zondag in Ktudcs de» Colombes te aanschouwen kragen? We mogen zeggen, dat Nederland leeft onder de ban van een vree» voor een formidabele nederlaag tegen de Franse prof». Het 1* niet te verwon deren na do serie nederlagen, welke de Nederlandse elf achter de rug hebben en het elftal heeft zelf gezorgd voor een climax in deze vaderlandse voetbalvrees, door met steeds grotere offers te verliezen. Bazel en Deurne brrr! Men speurt naar oorzaken, zoekt ze som» verkeerd en breekt daarmede nog verder aan het Nederlandse spelpeil. Feest men alles, wat in Nederland geschreven wordt over het Nederlandse voetbal, laat men zich Intimideren door vele mank gaande vergelijkingen van het Neder landse amateurisme met het professionalisme der huurlanden, dan zou men. bezittend een licht ontvankelijk gemoed, zlrh al heel rap een soort Yoctbalmindcrwuardlgheidscomplex laten opdringen. En zo is het nu toch, ondanks alle vaak onmatige critlek, ook weer niet gesteld met ons voet balspel- De kracht van het Nederlandse voetbat Is er afgeroomd door het weg kopen van onze spelers, beweert men. Juist Frankrijk heeft ons dit gele verd. men mankt er een soort drama van en brengt do supporters-schare (clubbesturen on bonasleiding bewa ren er hun kalmte onder) ln 'n soort paniekstemming. En is daar nu wel reden voor? Schrijft men ons voet bal niet voor een flink deel kapot? Dat het Franse spel ons boven het hoofd ls gegroeid, staat immers als een paal boven water, maar dat lied je hoorden we vóór de wedstrijd, die we in April 1949 tegen de Fransen in het Feyenoord-stadion speelden, ook zingen en toen moesten die hoog geroemde voetbal-profs ondanks hun techniek en conditie het afleggen tegen die nuchtere Hol landse amateurs, die ln hun enthou siasme een te scherp wapen bleken te hebben. Ook toen gingen we met een ploeg in het veld, waarvan de verwachtingen allerminst hoogge spannen waren. Wie had toen wel eens gehoord van Timmermans, die toen zelfs boven een Kees Rijvers werd verkozen, dezelfde Kees, bij wiens vertrek men nu moord en brand schreeuwt? Ook toen hadden we, verstandelijk geredeneerd, tegen de Franse beroepsspelers geen schijn van kans. maar is niet het voetbal spel juist zo aantrekkelijk door zijn onberekenbaarheid? Waar het voor een groot deel op aan zal komen bij deze, ongetwijfeld wat zwakkere ploeg dan die van '949, is liet mo reel en daar zyn we, eerlijk gezegd, bang voor. De meedogenloze penne- stryd die de laatste maanden steeds weer onze amateurs van hun zwak heid moet overtuigen is nu niet be paald bevorderlijk om onze jongens hot zo nodige zelfvertrouwen bij te brengen. PLANKENKOORTS Met een tweetal debutanten ln de ploeg zullen wc ons moeten voorbe reiden op ccn periode van min of meer plankenkoorts, iets waarmede de do-man Schijvenaar wel geen moeite zal hebben. Toch zal de Haar lemmer het tegen de om hun snel heid vermaarde Fransen, niet ge makkelijk hebben, al hebben we het volste vertrouwen in het optreden van zyn voorman Biesbrouck, wiens keuze we toejuichen. Minder enthousiast kunnen wc zyn over de herkiezing van Van .Schljn- del, die. we schreven het reeds vóór de stryd tegen de Belgen, in het systeem niet past en zijn achter buurman, ook nu weer de Ado-man de Jong, voor onnodige moeilijkhe den zal plaatsen. Liever hadden we de A.G.O.V V.or Dijkgraaf gezien, die nu, in de plaats van Staffelen, die be dankte, als reserve is aangewezen, 1949. De revanchegedachte die bij de Fransen moet leven voor deze ne derlaag is zeker in ons nadeel doch wordt oi. voldoende gecompenseerd door de slechte indruk dia onze te genstander van ons voetbal heeft ge kregen na de debacle tegen de Bel gen, overigens niet slecht genoeg om hun pogingen de Nederlandse voet ballers in hun clubs te krijgen, op te geven. Tegen de Belgen speelden ze kort geleden nog gelijk, maar na dien heeft hun verdediging aan kracht gewonnen, terwyl de aanval hetzelfde is gebléven. Brengt de strijd in La Ville Lumièrc misschien een lichtpunt in de Nederlandse voet- balduisteml» We geloven het niet, omdat het eisen van goede resultaten van een amateursfèam, dat reeds bij voorbaat van- het veld „geschreven" is en een nederlaag aangepraat, on redelijk zou zijn. Zo'n team moet er mentaal al heel sterk voor staan, wil men met een koppige, onverzettelij ke oveiNVinningswil het veld ingaan. Te verlangen van de Nederlandse voetballers, waarvan al zoveel on mogelijks wordt verlangd, dat het eltfal zover gebracht wordt, is te veel gevraagd. Hoogstens zou men der jongens eergevoel wat kunnen prikkelen door hen de woorden van de voorzitter der Franse keuze-com missie, Gaston Barreau, voor te houden, die na Deurne als zijn me ning te kennen gaf, dat men tegen Nederland het beste maar een soort B-ploeg kan opstellen, omdat anders de overwinning te groot zou worden. Nationale trots on .onze ongetwij feld versterkte defensie moeten teza men tot Iets beters leiden. Daarop overwinningsverwachtingen gronden, zou het wekken van ijoele hoop zijn. Dat doen we niet, wel de hoop uit spreken, dat Parijs, badend in 'n zee van licht, een spi-ankje vuur legt in ons nationale team, opdat dc presta tie van a.s. Zondag het lichtpunt kan schenken van een beginnend herstel van de goede reputatie van ons na tionale voetbal. Kees Rijvers speelde goede eerste wedstrijd in Frankrijk. Kees Ryvers heeft voor het eerst de kleuren Van zyn nieuwe club St. Etienne gedragen in een vriendschap- peiyke wedstrijd te Montceau-les-Mi- nes tegen de ploeg van die naam, die de zesde ronde van de Franse beker competitie bereikt heeft. In het begin viel hy niet op, maar dat werd anders naarmate de wedstrijd voortgang had en tegen het eind hadden de 2500 toe schouwers alleen maar oog voor de nieuwe aanwinst van St. Etienne. De spil, die hem dekken moest, bleek er een van het aanvallend type te zyn, met het gevolg dat de kleine man uit Breda veel Vrijheid van handelen kreeg en zyn hele repertoire van foef jes, listigheidjes, dribbels en schyn- bewegingen kon afdraaien. Hy was zeer beweeglijk, maakte zelf twee doelpunten en legde de grondslag voor vier andere. Zijn ijver, techniek, balcontröle en de wijze waarop hij zich telkens vrij liep werden om strijd geprezen, al hoewel men er rekening mee hield dat St. Etienne, dat met 81 won, dit maal slechts zwakke tegenstand ont moette. Pas bij de vriendschappelyke wedstrijd St. EtienneNancy, Zater dag a.s., zal men zich een beter ge fundeerd oordeel over Rijvers kunnen vormen, meende een speciaal naar Montceau gekomen verslaggever van l'Equipe, die overigens het spel van onze landgenoot zeer prees. Volgens deze zelfde verslaggever, heeft "Rij- vers hij de ondertekening van zijn vierjarig contract een som van 3.200.000 francs ontvangen en is hij van plan zich te St. Etienne te vesti gen. waar hij een betrekking hoopt te i vinden. Opzienbarende vinding v/int sleeds meer aanhangsters Verbluffende resultaten van Actief Wit. De traditie wil, dat vrouwen op haar gevoel afgaan en mannen op hun verstand. Maar wie een vrouw ln haar huishouden ziet piekeren en rekenen, komt alras tot een an dere opinie. Een vrouw heeft een zeer scherp en verstandig oordeel en iedere verbetering op haar eigen gebied weet zij naar waarde te schatten. Nog onlangs bleek dat, toen voor het eerst Actief Wit werd ver werkt in een zelfwerkend wasmid del. Bij duizenden en duizenden gingen de vrouwen over op dit moderne middel, dat do bekende naam Castella draagt. De resultaten van Castella zijn in de volle zin des woords opzien barend. De was wordt inderdaad flonkerend, tintelend wit, blank en zacht als sneeuw. De kleuren van bont goed leven op, worden fris en fleurig. Toch is Castella, ondanks zijn enorme nieuwe waskracht, volkomen veilig. Alle gewassen weefsels blijven niet alleen gaaf, maar zij worden ook veel soepeler. Het valt daarom te hegrijpen, dat wasdag alom steeds meer Castella- dag wordt. Comité te Vlissingen. Er wordt thans door een Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp een actie gevoerd om de kinderen in de kampen in West-Duitsland te hel pen. Zoals men weet werd destijds by het verdrag van Potsdam bepaald, dat Polen, Tsjecho-Slowakije en Hon garije het recht zouden krygen de Duitse bewoners van hun grondge bied het land uit te zetten. Dit ge beurde ook en millioenen Duitse fa milies waren gedwongen naar het Westen te vertrekken. Het meren deel kwam in de Engelse en Ameri kaanse zone terecht. Het aantal vluchtelingen, dat huisvesting vraagt in een streek, waar een groot per centage van de woningen door het oorlogsgeweld is verwoest, ligt bo- Destructieve-elementen zouden haar misbruiken. Spoedig overdracht in het belang van Nederland? De Masjoemi gaat niet aceoord met een boycot-actie tegen de Nederlan ders. In de eerste plaats omdat zy meent, dat de volksdlseipline nog niet volmaakt is. zodat een dergelijke ac tie niet ordelijk en volgens een be paald plan kan worden uitgevoerd. Ook is de Masjoemi ervan overtuigd, dat er in de Indonesische maatschap pij nog te veel destructieve elementen aanwezig zijn, die een boycot-actie zullen aanwenden voor andere doel einden. De heersende onveiligheid wordt bovendien zwaar gevoeld en zou door verstoring van de orde nog verder worden verzwaard. Tenslotte meent men in Masjoemi-kringen, dat een boycot indirect het volksbestaan zelf zou bemoeilijken. FRANKRIJK Huguet Arnaudntt Kargu Strappe Vignal Cuissard Baratte Marohie Ranzoni Flamion Scheidsrechter: Baert (België) v. d. Tuyn v. Sehyndel de Jong De voorhoede ïykt ons niet de sterkste formatie welke momenteel op dc been kan worden gebracht, en met name een Groeneveld, v. d. Weerdt en Rooaenburg zyn zeker niet minder, maar toch kunnen we vrede hebben met deze samenstelling. omdat toch moet worden afgewacht 1 of spelers, die in hun club uitblinken, j ook in Nederlands elftalverband tot grote dingen komen. Het drama Ki'tjgh spreekt in dit verband voor zichzelf. VERDEDIGING VERBETERD i De verdediging, waarin de herstel de Terlouw zijn partijtje weer wel mee zal blazen, hetgeen ook Kraak's zekerheid ten goede zal komen, staat Clavan Lenstra v. Melis Biesbrouck Terlouw Schijvenaar NEDERLAND Kraak Reserves Frankrijk: Germain, Al pst eg en Garriga. Reserves Nederland: Sartys, Möring, Dijkgraaf en Snoek. In een Dinsdag uitgegeven verkla ring wordt verder nog gezegd, dat besprekingen, die het wederzijdse be lang tot grondslag hebben, 'de weg openen voor het bereiken van het ge stelde doel. De Masjoemi herinnert er de Nederlanders in dit verband aan, dat een spoedige overdracht van Irian aan Indonesië in het belang' van de Nederlanders zelf is, in het bijzonder in samenwerking met Indonesië en in het algemeen voor de belangen van de andere mogendheden in dc Pacific. De Nederlandse belangen in Indonesia zullen beter zijn gegarandeerd, indien door een oplossing van het vraag» stuk-Irian, de positie van de Indone sische regering en staat wordt ver sterkt. PART AI NASIONAL WEL ACHTER BOYCOT. De Partai Nasional Indonesia gaat in principe aceoord met een boycot actie in de ware zin des woords, waar bij de partij dus voorop stelt dat er geen excessen zullen plaats vinden zoals het niet respecteren van per soonlijke eigendommen, aldus deelde de algemene voorzitter der P.N.I.. Sidik Djojosoekarto, aan het persbu reau Antara mede. Het parlementslid Siauw Giok Tjhan zeide aan een vertegenwoordi ger van Aneta, dat hij zich afvraagt of er in Indonesië een volksorganisa tie beBtaat, die in staat is een boycot te organiseren, die een politiek'ka rakter draagt. Wanneer zulk een boy cot niet goed is georganiseerd, zal zij slechts verwarring in het land bren gen. borg voor flinke tegenstand en zou den de Fransen hun neiging tol „zelf doen" niet weten te onderdruk ken. dan kan dc hatelijke zeven ze ker worden geschrapt. Stuk voor stuk bestaat het Franse eltfal uit uitstekende en in goede conditie ver kerende voetballers, die, aua tech niek, ons verre de baas zijn, doch zoals gezegd, dat waren ze ook ln Advertentie U colt 'H morgen» ..kiplekker" uil bed ftpringen. Elke dag moet uw lever «en liter gal 1» uw Ingewanden doen stromen, andert verteert uw voedsel niet. liet bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LÉVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw epijarerterlng en stoet. Èang op natuurlijke wtjae te regelen, en plantaardig zacht middel, onover troffen om de gnl te doen atromem Rial Carter'» Larerpilletje? door: Mary Burchell Limburgse communisten veroordeeld. Dinsdagmorgen heeft de Maastricht se rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen de Limburgse communis» tisten. die veertien dagen geleden te recht stonden verdacht van aanspo ring tot en hulp verlening bij deser tie van de militair A. Roos uit Am sterdam. Dc vonnissen luidden als volgt: P. F J. van Buren Lensink uit Vaals, vier maanden met aftrek; J. H. Hermans, Vaals, drie maanden met aftrek; H. Leenders, Vaals. tw»fl maanden met aftrek. J. N F. J. Bitter uit Kerkra- de drie weken met aftrek en P. J. Bertrand uit Vaals tien dagen. 100 Hy was nooit een echtgenoot ge weest, die met zyn gevoelens te koop liep en ln gelukkiger dagen was het wel voorgekomen, dat hy weg was gegaan zonder haar te kussen, en hoewel het haar ook dan een sensa tie van teleurstelling had gegeven, had ze toch altijd geweten dat hij haar een andere dag niet zou verge ten te kussen en dat het dan een genoegen voor hem zou betekenen- Nu echter wist ze, dat het geen tydelijke vergeetachtigheid van hem was geweest. Hij had er geen be hoefte meer aan, haar een zoen te geven. En zijzelf had niet de moed j erom te vragen. i Haar dagen bracht ze niet in le- I digheid door. Als mevrouw Elliott Burdern had ze talloze sociale plich ten. Enige hiervan als het zitting hebben in comité's van het stedelijke ziekenhuis en het weeshuis, had ze met zekere ernst aanvaard. Andere, van minder wcrkeiyk belang deed ze, omdat mevrouw Burdern zei dat het moest en omdat ze „aan Elliott ver plicht was een eigen plaats in Male» ver in te nemen". Als ze thuis was bracht ze een groot deel van de dag door met haar schoonmoeder, die haar tameiyk meedogenloos onder wees, hoe ze een groot huis diende te beheren, omdat naar ze verklaar de Teresa daar eens alleen voor zou staan. Het was niet steeds even opwek kend geweest, maar tot nu toe had Teresa er zich moedig doorheen ge slagen met de gedachte, dat Elliott spoedig thuis zou komen en ze dan een avond samen zouden hebben. Ze die tussen kon dat thans echter moeilijk als een troost zien. Ze vreesde nu bijna zyn terugkomst, want hoewel hij nooit ruw of stuurs tegen haar deed hij was zelfs over het algemeen zelden wat men sleclit-gehumeurd kan noe men werd haar hart gebroken door zijn koele, afwezige houding, na de gelukkige vertrouwelijkheid ',,A steeds groeiende was geweest tl hen. Was het slechts een voorbijgaand en waardeloos Iets geweest, vroeg Teresa zich in wanhoop af. Hoe is het mogelijk; dat al zijn vrolijke toe geeflijkheid en mijn biyheid verdwe nen zijn. Betekent het helemaal niets, dat we als man en vrouw geleefd hebben en gelukkig zijn geweest? Haar instinct zei haar, dat, als ze ln staat zou zijn tot een bovenmen selijke krachtsinspanning, ze hem zeker terug zou kunnen winnen. Als ze een verieideiyke vrouw was ge weest met grote ondervinding, zou ze de weg daartoe gevonden hebben. Maar ze was een angstig, onervaren kind en voor het eerst in haar leven voelde ze zich ook door schuld be zwaard. Ze wist, dat ze in laatste instantie fehandeld had met goede zo niet e beste bedoelingen. Maaivze wist tevens, dat met aftrek van alle excu ses, haar geweten niet geheel Vryuit kon gaan. Dat vooral maakte het zo moeilijk Elliott te naderen. Dat, en de herin nering aan de nacht, toen ze daar een poging toe gedaan had. (Wordt vervolgd). Vele inbreken in Bergen op Zoom. De laatste dagen zyn er op ver schillende plaatsen ln Bergen op Zoom inbraken gepleegd. De eerste inbraak in het kantoor van de houthandel van de firma A. van Riesen leverde weinig op aange zien de brandkast de inbrekers weer stond.. Daarop volgend werd een po ging tot Inbraak gedaan in de auto boxen Van de heer M. Walg aan de Moergerebstraat, Hier werden enige sloten verbroken maar er werd niets ontvreemd. Een nacht later werd de garage van de heer B. geforceerd, zonder verder succes echter, en daarna kreeg de fa. van Riessen een tweede bezoek, waar bij de postzegelkas werd buit gemaakt Enige dagen daarna werd een in braak gepleegd ln het kantoor ge bouw van de Groenten- on Fruitvei ling. Bult: een fles wijn. Maar aan de Ambachtsschool aan de Pomonalaan hadden de inbrekers meer resultaat. Vermoedelijk had men vergeten de brandkastdeur te sluiten want het was voor de indringers ge- makkciyk werk om daaruit een be drag van ruim 2700 gulden te ont vreemden. Advertentie. Veemarkthallen, Rotterdam Vrijdag 8 December 218e ven de tien millioen. Meer dus dan de gehele Nederlandse bevolking. Aan West-Duitsland zyn hiermede problemen opgelegd, welke het land onmogelijk zelf kan oplossen. Meer en meer heeft de overtuiging veld gewonnen, dat het hier een interna tionaal probleem betreft. De Kerken in Nederland en ver schillende particuliere organisaties hebben gevoeld, dat ook zy de ver antwoordelijkheid dragen ten opzich te van deze zaak. Men heeft de krachten gebundeld en er werd een Nationale Commissie voor Vluchte lingen Hulp in het leven geroepen. Hierin werken samen de Protes tantse Kerken, de Rooms-Katholieke Kerk, de Commissie tot Hulp aan de buitenlandse kinderen (commissie uit het N.V.V. cn de P.v.d.A. en Humani- tas"), het Nederlandse Rode Kruis, de Unie van Vrouweiyke Vrijwilli gers en het Nederlandse Comité „United Nations Appeal for Child ren" (Unac). Deze Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp beseft dat ons land slechts een klein deel kan bij dragen tot leniging van de nood. Daar enkele streken reeds door or ganisaties uit andere landen worden gesteund, (Denemarken, Zweden, è.a.), heeft de Commissie gemeend steun te moeten verlenen, aan het gebied, waaraan tot heden de minste aandacht werd besteed, dat aan ons land grenst en waar 't aantal vluch telingen relatief zeer hoog is (29.5 procent van de bevolking), nl. Ne- der-Saksen. Om de hulp niet al te zeer te versnipperen werd een aan tal kampen aangewezen, die van deze bijstand zullen profiteren. Daarvoor werden kampen uitgezocht, waar de toestanden het allerslechtst zijn. Öp het Nederlandse Volk wordt nu een beroep gedaan in het bijzonder de kinderen in deze kampen de hel» P.T.T.-ambtenaar stak 20 mille in e.'gen zak. JAAR GEËIST. Tegen de 55-jarige J. A. v. d. P. te Amsterdam heeft de Amsterflamse Arrondissementsrechtbank wegens fraude een gevangenisstraf van 2Li- jaar geëist. De P.T.T.-nian heeft in het Centraal Station te Amsterdam in de afgelopen drie jaar ruim 18.000 aan frankeerkoste'n, die door particulieren voor frankering bij abonnement aan zijn loket werden voldaan, in eigen zak gestoken. Voorts heeft hy voor 1500 aan gif ten aangenomen van een Amsterdam se uitgever, voor wie hy valse kwitan ties uitschreef. De bedoeling van dit laatste was, dat de uitgever nan de fabrieken, waarvoor hy brochures moest ver zenden, het schriltolyk bewijs van de P.T.T. kon overleggen, dat het ge vraagde aantal was verzonden, ter wyl hy er in werkeiykheid veel min der verzond. De uitgever werd der halve oplichting ten laste gelegd. Hij hoorde 1*A jaar met aftrek eisen. Advertentie Dat zuurbranden op uw maag kunt ge blussen in enkele minuten met één of twee Rennies Laat ze ge woon smelten op de tong, zonder wa ter of wat ook en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze ge komen is. Iedere Ronnie is apart "ver pakt cn zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen bij iedere voorkomende gelegenheid overal en altijd. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist pende hand te reiken. Een nationale inzameling wordt georganiseerd van kleding, schoeisel, beddegoed, luiers, speelgoed, waaraan deze kinderen groot gebrek hebben. TE VLISSINGEN Ook te Vlissingen werd een Comi té opgericht, waarin zitting namen Mr. B. Kolff (ere-voorzitter)L. P. van Oorschot (voorzitter)H. J. Visser (secretaris); mevr. Ncder- hand (Ver. Vr\jz. Hervormden); mevr. M. C. Bruin-Elich (U.K. Vrou wenbond); mevr. P. Moll-Vos (Ned. Chr. Vrouwenbond); mevr. Waltz (Ned. Herv. Vrouwen Ver.)mevr. C. J. Stroo-van Gent (Vrouwengroep P.v.d.A.); mevr. Priester-v. d. Sande (Ned. Ver. van Huisvrouwen); mevr. J. W. A. Ditmar-de Vos (U.V.V.); mevr. M. J- J. Ryksboer-Romyn (Doopsgezinde Gemeente)mevr. Kuiler (Evan. Luth. Gem.); I. Sin- ke (Geref. Kerk); E. Smit (V.V.V.); A. H. Ie Feber (Vliss. Jeugdcentra- Ie); W. J. Berg (Middenstandscen trale); A. W. de Vries (Openbaar Onderwas); H. M. v. d. Vegt (Bij zonder Onderwijs)G. Lammers (Dir. H.B.S.); N. C. J. v. Delft (Rode Kruis). Advertentie. EIA/ÊMOU5E VERDELGT M U I ZEN TAFELTENNIS DE COMPETITIE. In de 2de klasse is De Schelde wel iswaar de concurrentie van Sla Raak, dat om onbegrijpelyke redenen niet aan de competitie deelneemt, kwijt, maar het Poolse trio heeft in het team van de C.O.A.K. een naar het zich laat aanzien nog gevaarlijker tegenstander gekregen. De Schelde bleef zonde? verliespunten door een 91-ovcrwinning op het bezoekende Spirit. Jacobs zorgde in zyn partij te gen Grochla voor het enige tegen- punt. Maar ook de C-O-A.K. bleef zonder verliespunten, want Sorry moest met een 73-nederlaag naar j Vlissingen terug. De P.Z.E.M. kreeg 1 in eigen huls dc eerste nederlaag te slikken en nog wel een zware ook, want Wilno won met 91. Goes, tot nu toe zonder punten, deed het beter en haalde in Middelburg door een 82-zege op V.S.V. de beide punten weg. In de 3de klasse bleef Be Fair on geslagen en zonder verliespunten aan ae kop, want Goes 2 moest met 64 de eer aan de bezoekers laten. De C.O.A.K'.-reserves haalden bij Wilno 2 de beide punten weg en wonnen met 82. De P.Z.E-M.-reserves won nen voor de eerste maal. maar deden het meteen goed, want Spirit 2 moest met een 91-nederlaag naar huis. De grootst mogelijke zege be haalde Schelde 2. want het bezoeken de V.S.V. 2 werd met 10—0 versla gen en daardoor stevig op de onder ste plaats gedrukt. In de éde klasse staat Goes 3 door een 7—3-overwinning op Arm '50 ongeslagen en zonder verliespunten. aan de kop. V.S.V. 3 en Sorry 3 deelden eerlyk (55). De stand in de Zeeuwse tafeltennis- competitie luidt als vplgt: 2de klasse w MET DE BEKENDE „ENAVO-GARANTIE" Schelde 4 4 0 0 8 34— 6 COAK 4 4 0 0 8 26—14 PZEM 3 2 0 1 4 14—16 Wilno 4 2 0 2 4 21—19 Sorry 3 1 0 2 2 13—17 Goes 3 1 0 2 2 12—18 SOS 1 0 0 1 0 4— 6 Spirit 3 0 0 3 0 9—21 VSV 3 0 0 3 0 7—23 3(lo klasse Be Fair 4 4 0 0 8 29—11 Schelde 2 4 3 1 0 7 33— 7 COAK 2 2 2 0 0 4 18— 2 Goes 2 4 1 2 1 4 23—17 Wilno 2 4 1 1 2 3 19—21 Sorry 2 3 1 0 2 2 12—18 PZEM 2 3 1 0 2 2 14—16 Spirit 2 2 0 0 2 0 2—18 VSV 2 4 0 0 4 0 0—40 4de klasse Goes 3 3 3 0 0 6 22— 8 Schelde 3 2 2 0 0 4 18— 2 Sorry 3 2 1 1 0 3 11— 9 PZEM 3 2 1 0 1 2 11— 9 VSV 3 3 0 2 1 2 11—19 Spirit 3 Arm '50 3 0 2 1 2 10—20 4 0 1 3 1 13—27 PZEM 4 1 0 0 1 0 4— 6 MOTORSPORT Tweede Benelux Ronde in Juli 1951. Op het najaarscongres te Milaan van de Fédération Internationale Motorcycliste werd o.m. als data voor de' door de M.A.C. „Scheldegou- wen" te organiseren tweede Bene lux Ronde vastgesteld op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Juli 1951. BOKSEN JAN NICOLAAS LEED EERVOLLE NEDERLAAG Jan Nicolaas heel't te MUnchen tegen de Duitse lichtgewichtkam pioen HRfner een goede indruk ge maakt. Hij verloor dc partij in 10 ronden op punten maar gaf 'n fraaie demonstratie van gave techniek en is feen ogenblik in gevaar geweest bij e onstuimige aanvallen van Hafner die een geducht vechter is maar wiens bokskunde tegen de Hagenaar vaak ontoereikend bleek- Er was nogal wat gejoel toen de scheids rechter H&fner als overwinnaar aan wees. Een deel van het publiek meende dat Nicolaas genoeg gedaan had voor een uitspraak „onbeslist". CHARLES BLIJFT WERELD KAMPIOEN. In een gevecht heeft de wereld kampioen zwaargewicht. Ezznrd Charles, gewonnen van Nick Barone door knock out in de elfde ronde. /IS vlSPIRIISI VOLLEYBAL. COMPETITIEPROGRAMMA Het competitie-programma voor volleybal luidt voor de volgende week als volgt: Heren aftl. A: Wilno-Marathon: MVCMarathon: MarathonWal cheren; EVVCRHBS Vlissingen; WalcherenZeevaartschool: RHBS VlissingenWilnoZeevaartschool MVC. Heren afd. B: Marathon—PZC; Wilno- -Politie Vlissingen; EVVC Politie Vlissingen; COAK—Rijkspo litie; RykspolitieWilno.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 6