H. PAARDENKEURING TE HULST PUROL GENEEST Het tekort van de gemeente Middelburg. DE HAVEN VAN TERNEUZEN Werk- Kleding P.K. BEVA K.L.M. acccu JIMMY BROWN STAL DE HARTEN VAN DE MIDDELBURGSE JEUGD MEISJES UIT TERNEUZEN WINNEN SCHOOLREIS DE SCHOLENBOUW TE GOES Houdt dat in de gaten..... 't Gaat om onze soldaten PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 7 D.ECEMBER 1950 Merries van zeer goede klasse. Vele bekende paardenfokkers uit geheel ons land waren Woensdag naar Hulst gekomen waar de najaarskeuring van l'/i jarige paarden werd ge houden. Deze keuring was georganiseerd door de paardenfokvereniging „Door Eendracht Sterk" te Hulst en de Vereniging van Zeeuwse Fokkers te Axel. Hoewel in verband met de gladde wegen niet alle ingeschreven paarden werden voorgebracht was de aanvoer toch zeer bevredigend. De kwaliteit van de jonge hengs ten bleef beneden de verwachting. Hoewel er enkele, goede koppaarden waren, was toch de algemene indruk dat de op de keuring te Oostburg voorgebrachte hengsten beter waren. De merries waren daarentegen van 'n zeer goede klasse. Weliswaar zonder uitblinkers, maar zeer gelijkmatig. Daardoor was het mogelijk om 22 merries in de kleine maat en 16 in de grote maat te bekronen, waarme de Oost Zeeuwsch Vlaanderen een voorsprong heeft op West Zeeuwsch Vlaanderen. Advertentie. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen UAlllAil vervolg van blz. 1) DE BEDRIJVEN "feN DIENSTEN De minder gunstige uitkomsten van sommige bedrijven en dienst-en worden weliswaar 'ten dele opgevan gen door de betere uitkomsten van andere, maar uiteindelijk moet hier voor, in vergelijking met de „primi tieve begroting 1950" in totaal 135.284 voor meerdere uitgaven en mindere inkomsten worden geraamd. Enige verhoging van de waterlei dingtarieven achten B. en W'. zeker gemotiveerd. Binnenkort zal terzake een voorstel worden ingediend. Ook ten aanzien van de slachthuisrech ten overweegt, men overleg met de krlnggeme'enten over een kleine ta riefsverhoging. Het tekort van Maatschappelijke Zorg is 48.600 hoger dan vorig jaar. Deze stijging wordt, behalve door toeneming van het aantal zorggeval- len, veroorzaakt door de sterke stij ging der verpleegprijzen voor krank zinnigen. Het prov. subsidie houdt met deze stijging geen rekening. Bovendien wordt de uitkomst van deze dienst zeer nadelig beïnvloed door exnloitatie van de kraamkliniek. B. en W. zijn van mening dat de last, welke deze kliniek op de gemeente legt, dermate hoog is. dat instandhou ding niet langer is verantwoord. De noodzaak van deze instandhouding is ook sterk afgenomen. Een en ander noopt het college de Raad voor te stellen de kliniek met ingang van 1 Juli 1951 op te heffen. POST ONVOORZIEN TE LAAG De post voor onvoorziene uitgaven is gesteld op 74.841.84. waaronder een bedrag van 50.000 is begrepen ter dekking van de tweede duui'te- toeslag ad 5 pet., zodat deze post ei genlijk maar een bedrag van 24.841.84 beloopt, hetgeen lager is dan verantwoord mag worden geacht Verhoging zal echter krachtens de er varing niet worden goedgekeurd. In de aanvankelijk opgestelde ont- werp-begroting voor '51 was aaü ka pitaalsuitgaven meer opgenomen, dan thans het geval is. In verband met de deplorabele toestand der gemeentefi- nanciën zijn dc nieuwe kapitaalsuit gaven thans teruggebracht tot het hoogst noodzakelijke, t.w. 222.000 voor bouw en inrichting van 'n zwem bad (er zal echter nog worden ge tracht deze uitgaven te beperken); 58.500 voor verbetering van Klein Vlaanderen en 20.000 voor vernieu wing en verbetering van een gedeelte der riolering in dc binnenstad. Dit geeft een totaal van 360.000. Voor lopig wordt dc gewone dienst door het uitvoeren van deze nieuwe kapi- taalswerken belast met een som van 11.515. B. en W. achten verhoging van de Bijz. Uitkering volkomen gerecht vaardigd. daar zij op het eerste voor ontwerp van de begroting reeds zeer aanmerkelijk hebben bezuinigd. Het college is met de bezuiniging op on- derhoudsposten zó ver gegaan, dat de grens van wat verantwoord is, reeds is bereikt, GEEN STUDIEBELRZENFONDS. Gezien de financiële toestand der gemeente meent het geen voorstel te kunnen indienen tot instelling van een studiebeurzenfonds. De vroeger reeds toegezegde subsidieverhoging voor de kleuterscholen heeft men, on danks deze ongunstige toestand, toch geraamd, omdat men haar noodzake lijk acht. Per 1 Januari heeft men reeds ont slag aangezegd aan het hoofd van het Huisvestingsbureau, terwijl ook de schoonmaakster wordt ontslagen, aangezien het bureau wordt overge bracht naar het tijdelijk gemeente huis. B. on W zijn reeds geruime tijd bezig, in overleg met de directeur, de mogelijkheid ener meer efficiënte be drijfsvoering van Gemeentewerken onder het oog te zien. Mochten deze pogingen op korte termijn niet sla gen, dan overweegt men het inwin nen van een advies van een bedrijfs econoom. Het college acht het niet verantwoord de huidige onbevredi gende toestand zonder meer te doen voortbestaan. B. en W. eindigen met het uiten van dc wens, dat de betreffende Staatscommissie er spoedig in moge slagen een definitieve financiële ver houding tussen Rük en gemeenten te ontwerpen, waarbij vooral aan de zwaar door oorlogsgeweld getroffen gemeenten recht wordt gedaan. (De voornaamste cijfers der begro- Naar wjj van de jury vernamen is de keuring zowel in Oostburg ais in Hulst een grote verrassing geworden. Met 'n zo'n groot aantal jonge, paar den van prima kwaliteit is de fokkc- ry in Zeeuwsch Vlaanderen voor ve le jaren veilig! DE UITSLAG. Bekroond werden: Hengsten grote maat: Clairon van de Klef, eig. Jac. de Putter, Axel; Carlo van Hoek, eig. A. Haak. Zaamslag; Albert van Koekerse, eig. idem; Vojtigeur van Axel, eig. W. J. Dielemanv. d. Pan ne, Sluiskil; Dragon van Panisvliet., eig. A. van Hoeve Kzn. en A. Haalt, Zaamslag. Hengsten kleine maat: Bernard v Zwaantjeshof, eig'. Jac. de Putter, Axel; Leonard van Groenendijk, eig. A. Haak. Zaamslag; Gaillard van Melo, eig. E. Verstraaten, Graauw en L. Bruggeman, St. Jansteen; Ba ron van Alstein, eig. P. J. Boënne, Graauw; Leonard van Martha, eig. A. Haak, Zaamslag; Nico van Evers- dam, eig;. C. A. Dekker, Axel: Léon, eig. P. B. van Hoeve, Axel; Karei van 't Waterhof, eig. Th. de Koek, Kloos- terzande. Merries grote maat: Flora van Oudenpolder, eig. Adh. G. J. van Waes, Zuiddorpe; Hermine van Me lo, eig. C. SteyaertPlasschaert, Graauw; Luciënne van Melo, eig. C. SteyaertPlasschaert, Graauw Jenny, eig. Osw. Kerckhaert, West- dorpe; Yvonne van Alstein, eig. P. J. Boënne, Graauw; Bea van Melo, eig. G. van Regenmortel, Graauw; Melopolder; Carla, eig. J. Verschue- ren, Graauw; Annie van Zuiddorpe, eig. A. C. Cerpentier, Zuiddorpe; Flora van de Warande, eig. A. C. van Waes, Zuiddorpe; Leny van Zorgvliet, eig. L. W. de Regt, Zaam slag; Ria van Pauluspolder, eig. R. A. C. Hendriks, Hulst; Tibie van Meerdijk, eig. gebr. Apers, Hontenis- se; Mona van het Hoogland, eig. C. Serrarens. Graauw; Irene van Hoek, eig. J. DielemanRiemens, Hoek. Juliana van Willemskerke, eig, A. Tollenaar, Hoek; Marianne van Nico, eig. C. A. Dekker, Axel. Merries kleine maat: Mirza van Rondeputten, eig. M. van Fraayen- hove, Axel; Avina van Hoek, eig. A. B. W. Kind, Philippine; Elza van Clinge, eig. A. J. J. Maenhout, Clin- Een tip voor de huisvrouw in\en bijna dagelijks lerug- J-J kerende post in Uw huishoudboekje is marga rine. Dus alles, wal U op margarine besparen kunt, loopt snel op tot een voor deel van belang! Maar besparen wil niet zeggen: beknibbelen op de kwaliteit. Alleen de beste soort margarine is goed ge noeg voor Uw gezin. Toch Is er ook op de beste soort een flinke be sparing mogelijk. Immers. De Oruyter's allerfijnste margarine van 37 cent, wordt met 10% korting verkocht! Dat be tekent een besparing van ruim 3'/2 cent op elk pakje Op elke 10 pakjes hebt U er dus één gratis. ge; Mirny, eig. M. A. B. Pluylaert, Zuiddorpe; Yolande van Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Kuitaart; Leonora van Steen. eig. Jos. Dobbe- laer, St. Jansteen; Margot van Zand berg, eig. P. S. d'Haens, Graauw; Hersa van Kielpad. eig. René de Rechter, Clinge: Mirza van Dubois- hoeve, eig. W. L. de Hamer, Axel; Clara, eig. M. van Doorn, Hontenis- se; Dalia van Panisvliet, eig. A. van Hoeve Kzn. Zaamslag; Flora van Dirk, eig. A. J. J. Maenhout, Clinge; Nicola van de Punt, eig. M. Diele man, Zaamslag: Rosa II van Kloos- terzande. eig. P. A. Stallaert en A. J. van Water-schoot, Kloosterzande; Nora. eig. J. N. van Daeie, Koe wacht; Gisèle van Zuiddorpe, eig. A. C. Pluylaert, Zuiddorpe; Honda van Oudenpolder, eig. Adh. G. J. van Waes, Zuiddorpe; Gonda van Kiel- nad. eig. René de Rechter, Clinge; Erna van Veerwijk, eig. Alph. Mang- nüs, Boschkapelle; Duchesse, eig. J. B. van Aclcer en C- Plasschaert, St. Jansteen: Jenny van Kruispolder, eig. J. P. Qüaak. Hontenisse; Geor gette van Rosenberg eig. P. J. C. Serrarens, Kloosterzande. Aan de Benelux-deur wordt geklopt! In Terneuzen zyn nu het zeker is, dat het kanaal naar Gent en de sluizen te Terneuzen worden verbeterd luide stemmen opgegaan Om ook aan de belangen van de haven Terneuzen te denken. Zoals men weet bloeide vroeger deze haven dankzij het Belgische ach terland, maar het was met die bloei gedaan toen de bijzondere spoorweg tarieven, die men in België rekende voor het vervoer naar de havens niet meer werden toegepast op de haven van Terneuzen. Terneuzen wil nu de voordelen van het Belgische spoorwegtarief terug hebben en naar de mening van vele Terneuzenaars zijn' de concessie's, die Nederland op 't. stuk van de wa terwegen aan België doet. zo aan zienlijk, dat België gemakkelijk een kleine concessie ten opzichte van Terneuzen kan doen, EEN VOUWBLAD. Op het juiste ogenblik is thans 'n vouwblad verschenen, dat aandacht vraagt voor deze haven. Het ge meentebestuur zond ons een exem plaar toe. Het vouwblad bevat een aantal duidelijke foto's van de ha venbassins en het kanaal. Bovendien is een kaartje opgenomen, dat dui delijk de ligging van sluizen, havens enz. aangeeft. al meer dan 50 jaar St. Jacobsstraat 7 - Tel. 2667 VLISSINGEN ting publiceren wij elders in dit blad), werd verwoest. Vrij Evangelische kerk te Bath. GIFT VAN PRINSES WILHELMINA De bouw van de kerk der Vrij Evangelische Gemeente te Bath na dert haar voltooiing. Op 22 Decem ber a.s. zal waarschijnlijk de opening plaats hebben, tenminste wanneer het benodigde meubilair op tijd aankomt. De brievenactie heeft het mooie be drag van f 1456.76 opgebracht, waar bij inbegrepen is een bedrag van f 150.- dat H.K.H. Prinses Wilhel- mina- aan de kerk geschonken heeft De kerk staat ongeveer op dezelfde plaats waar eertijds de oude kerk heeft gestaan, die in October 1944 Aangegeven wordt welke accomo- datie Terneuzen kan bieden, voor welk soort schepen de kaden ge schikt zijn, welke opslagterreinen en- welke vervoersmogelijkheden er zijn. Toekomstige gebruikers van de haven zal het moreel interesseren, dat de inkomsten van de haven uit sluitend bestaan uit de opslaggelden, huren en erfpachten en uit de op brengst der Rijkssporen. Havengeld wordt niet geheven, terwyl ook het bevaren van het kanaal en het schut ten door de sluizen niet aan heffin gen onderhevig is. In 1937 werd de haven aangedaan door 256 zeeschepen met een totaal laadvermogen van plm. 300.000 B.jR- T., hierbij inbegrepen 64 zeeschepen, welke de haven uitsluitend aandeden om te bunkeren. In 1937 werd de ha ven aangedaan door 4790 binnensche pen met een totaal, laadvermogen van 842000 s.t. INDUSTRIE. De Zevenaarhaven is in het bijzon der geeigend voor industrie-doelein den. Zij heeft uitmuntende opslag plaatsen en kaden voor zeer diep gaande schepen en biedt grote moge lijkheden aan ondernemende firma's. Tussen Terneuzen en Sluiskil zyn er in overvloed bouwteireinen voor nieuwe industrieën, die profijt zullen trekken van de onmiddellijke nabij heid van het kanaal en de spoorwe gen. Het vouwblad bevat, naast de Ne derlandse ook een Engelse tekst, zo dat het voor verspreiding buitenland geschikt is. het C.O.A.K. drie jaar in garnizoen Middelburg. HEDENMIDDAG DéFILé EN RECEPTIE Naar vvy vernemen zal vandaag In Middelburg op bescheiden schaal het feit worden herdacht, dat de Centra le Opleiding Administratief Kader drie jaar geleden In het garnizoen Middelburg terugkeerde. Hedenmiddag zullen leerlingenen Sersoneel van de COAK bij het stad- uis op de Markt défileren voor de inspecteur van de Militaire Admini stratie en het gemeentebestuur. Na afloop zal de commandant van de COAK, majoor J. Potteboom, het col lege van B. en W. en de leden ^an het Comité tot Behoud van het Garnizoen ontvangen in de welwillend door het gemeentebestuur beschikbaar gestel de Burgerzaal van het stadhuis. 's Avonds wordt voor de leerlingen van de opleiding in 't Schuttershof een feestavond georganiseerd, tijdens welke een opvoering wordt gegeven van het bekende toneelspel „De spooktrein". Eerste drie P.Z.C.-voorsteliingen werden een grandioos succes. Meer dan achttienhonderd Middelburgse kinderen hebben Jimmy Brown, Sint Nicolaas en Zwarte Piet gisteren op zulle een enthousiaste wy- ze ontvangen, dat zelfs de organisatoren van bet P.Z.C.-kinderfestjjn, wier verwachtingen, toch allerminst, laag waren gespannen, er versteld van stonden. Twee politieagenten waren nauwelyks voldoende om de queue van meisjes en jongens, die popelden om tot het Schuttershof te worden toegelaten, in bedwang te houden en tot driemaal-toe vulde zieh de grote zaal tot in alle hoeken met een uitgelaten kinderschare, die met volle teu gen genoot van Jimmy's avonturen, die zong, dat dé riiiireri er haast van scheurden en die de Sint ontroerde met haar warme begroeting. Wy schrij ven dan ook niet te boud, wanneer wij vaststellen, dat slechts zelden tevo ren een kinderfeest in de Zeeuwse hoofdstad een zó groot succes was. Achttienhonderd kinderen genoten met volle teugen. Voor zover de jongens en meisjes bij het betreden van de zaal nog niet in feeststemming waren, werden zij daarin prompt gebracht door het reeds populair geworden Jimmy Brown-lied, dat daverend werd mee gezongen. Een ogenblikje later spleet het toneeldoek en namen de beleve nissen van pa en ma Brown, hun re kel van een zoon Bram en de door hen geadopteerde Jimmy een aan vang. In gespannen aandacht volgde het jonge goedje (en de weinige vol wassenen in de zaal deden voor hen niet onder!) hun lotgevallen; nu en dan kon je een speld horen vallen, maar dan barstte weer een lachor- kaan los, wanneer namelijk Jimmy de boel op stelten zette tot grof. schrik van zrjn „pleegouders". Een zucht van verlichting steeg op, toen onze sportieve aap uiteindelijk alles ten goéde deed keren. Het gebodene op de planken, dat de reeds grote populariteit v. „sport held no.l in Middelburg nog aan zienlijk heeft doen toenemen, vormde echter niet het enige hoogtepunt van het feest. Ook het bezoek van Sint Nicolaas en zijn trouwe knechtje zul len de kinderen niet spoedig verge ten. Toen wij de goede bisschop van Myra kort vóór zijn komst een mo ment spraken, vertrouwde hy ons toe, verheugd te zijn weer korte tijd te kunnen vertoeven temidden van zijn Middelburgse vriendjes en vrien dinnetjes, die hem vorig jaar tijdens de Kappie-voorstellingen zo hartelijk hadden verwelkomd en hij gaf van die blijdschap duidelijk blijk in zijn toespraak, welke hij even later tot hen j-ichtte. DE SINT WAS DANKBAAR! De Sint stuurde de over zijn gehele zwarte gelaat lachende knecht de zaal in met een opdracht, die Piet naar behoren volbracht: hij leidde enige meiskes en broekemannetjes naar het toneel, waar zij werden be groet door Sint Nicolaas en die zij dankbaar stemden door voor een heuse microfoon en begeleid door een heuse accordeon een Sinterklaaslied je te zingen. Tijdens de tweede voorstelling was één van deze „debutantjes" een uk jé van drie turven hoog, dat eerst twee weken geleden uit Indonesië in Mid delburg was gearriveerd. Zonder een spoor van verlegenheid op haar brui ne toetje zong zij voor St. Nicolaas, die zij voor de eerste maal in haar leven zag. het enige Sinterklaaslied je, dat zij kende: „Sinterklaas ka poentje". De beloning, welke zy evenals de andere kinderen op het to neel ontving in de vorm- van een heerlijke marsepeinen Jimmy, was dubbel en dwars verdiend, evenals 't herhaalde applaus wantzij zong het keurig, zonder één fout En zo behoren de eerste drie voor stellingen van de P.Z-C, in Middel burg weer tot het verleden. Jimmy Brown is meer dan ooit het gesprek van de dag onder de jeugd van de ZeeuWse hoofdstad. Van zijn baasje Bram vernamen wij, dat Jimmy zélf ook verrukt is en Vast van plan nog eens terug te keren. Dat zal op 23 December geschieden: dan zullen an dermaal 1800 Middelburgers-ln-de- dop enige uren van zyn dolle avon turen kunnen genieten! JIMMY BROWN VOOR DE ADVERTEERDERS Woensdagavond trad Ji^öhy Brown met al zijn medespelers op voor een gezelschap, dat bestond uit adver teerders en hun personeel. Ook hier had de opvoering een enorm succes. Er werd voortdurend geschaterd om de avonturen van het gezin Brown, Ongevallen als gevolg van de gladheid. Ten gevolge van de gladheid van de weg slipte Woensdag een' autobus van de Stoomtram Walcheren op de Blauwedyk te Middelburg, toen de chauffeur plotseling moest remmen. Het voertuig kwam terecht tegen een van de Poelendaelesingel komende personenauto, bestuurd door M. J. M, uit Middelburg. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar er werd aanzienlijke materiële schade aangericht. Te Wemeldinge gebeurde er een aanrijding tussen de personenauto's van J. V. te Wemeldinge en F. W. de K. te Goes ten gevolge van gladheid. Er ontstond enige materiële schade. Te Sas van Gent heeft een truck met aanhangwagen van W. J. C. O. te Yerseke aan de rechtse kant van de weg twee voetgangers aangere den. Een van deze wandelaars, j. W. uit Hansweert, werd door de aanhang wagen geraakt en tegen de grond gesmeten en gewond. Er is geen le vensgevaar aanwezig, In verband met de gladheid ver zoekt de districtscommandant in het belang van de veiligheid van mens en dier de paarden zo spoedig mogelijk scherp te stellen. De'opvoering van Jimmy Brown werd omlyst door een bezoek van dat tenslotte door Jimmy van armoe tot rijkdom komt. De opvoerin- omlijst Sint Nicolaas en Zwarte Piet, die zich speciaal op hun ontmoeting met de middenstand hadden geprepareerd en door het optreden van de gooche laar Jamaco, die in beide delen van zijn nummer de tjokvolle zaal versteld deed staan. Verder trad als accordeonist Baby den Toonder op, tei-wijl Jo Villee met enkele liedjes en Wim de Graaf met een vlotte conference voor de nodige vrolijkheid zorgden. De avonturen van Jimmy Brown vormden echter begrijpelijkerwijs de hoofdschotel. Leerlingen van de Landbouwhuishoudschool kre gen prijs van actie „Door het kind-Voor het kind". Toen gisteren Sinterklaas de Landbouwhuishoudschool aan de Leeuwen- laan te Terneuzen bezocht, kon hy een zeer prettige mededeling doen aan dé leerlingen: „Klas lc heeft een prijs gewonnen In de Verkoopactie „Door het Kind Voor het Kind" een gratis schoolreisje van één -dag",..,, aldus luidde de boodschap, die de oude bisschop aan de meisjes van de huishoud school bracht. Het was te begrijpen, dat er een hoeraatje door het schoolgebouw schalde, want zowel vorig jaar als dit jaar was er door de leerlingen hard voor de kinderpostzegel-actie gewerkt en bij iedereen leefde er 'n stille hoop: „Wie weet hebben we wel een prijsje En jawelklas lc was de ge lukkige! - Direct werd ér> onder de meisjes gedebatteerd waar de reis naar toe zou gaahr maartot-een be sluit kwamen ze nog niet. Men vond het beter nog maar even, af te wach ten. De leerlingen, die niet in klas lc zaten, waren misschien wel een tikkeltje jaloers, maar ze lieten het niet blijken, want per slot van reke ning kon niet de gehele school een prijs winnen. Ze hadden in elk geval allemaal flink hun best gedaan, dat was ook wel aan het verkoopresul taat te zien: de school had zelfs 619.bijeengebracht. Daarvan kwam voor rekening van de geluk kige klas die .17 meisjes telt niet minder dan llö,—Wanneer men dan nog in aanmerking neemt, dat de verkoopactie slechts van Maandag tot Vrijdag duurde, mag wel worden Eerste gebouw voor Lagere school bijna gereed. De verlengde Kamperfoeïiestraat, een van de hoofd verkeersaders naar de nieuwe stadswijk Goes-Oost, be looft straks een groot scholen-een- trum te worden. Voor men een jaar verder is, zullen er twee lagere scho len en het Chr. Lyceum voor Zee land staan of in aanbouw zijn. De eerste acht-klassige lagere school nadert reeds haar voltooiing en zal waarschijnlijk in de loop van Januari a.s. door de Hervormde schoolvereni ging betrokken kunnen Worden, Het nieuwe schoolgebouw maakt, 'n keurige indruk en zal straks een sieraad vormen voor het nieuwe Göefl dat daar in wording is. In Mei werd de eerste spade in de grond gesto ken en nu brandt de centrale verwar ming reeds in het nieuwe schoolge bouw. Eind volgende week hoopt aannemer de Kok met zijn metse laars en timmerlieden eruit te trek- i om de verdere afwerking aan dc schilders e.d. over te laten. Men had nog wel eerder gereed kunnen zyn, wanneer er geen drie weken stagna tie was geweest doordat op dè sta len ramen en de aanleg van de cen trale verwarming moest worden ge wacht. Wat bij het betreden van hét ge bouw direct opvalt is het vele licht en de ruime leslokalen. In een bijzon-, der riante omgeving zal de Goese Jeugd hier straks haar eerste oplei ding ontvangen en het lijdt geen twij fel of de smaakvolle, gezellige sfeer welke hierdoor geschapen wordt, zal haar invloed op ae kinaeren doen gel den. 4 In de hall van de hoofdingang leidt een brede trap, welke voorzien zal worden van een smeedijzeren hek, naar de bovenverdieping van het hoofdgebouw, waar twee leslokalen zijn gebouwd Op het -trapportaal is een fraai glas-in-Joodraam aange bracht, zodat alles bij elkaar een smaakvol entree wordt verkregen. Op de benedenverdieping van het hoofdgebouw liggen drié leslokalen van ca. 7x7 meter en voorzien van grote openslaande ramen alsmede een spreekkamer voor het hoofd. Loodrecht op het hoofdgebouw staat een zijvleugel met eveneens drie les lokalen en o.m; een opbergruimte voor leermiddelen. Aansluitend aan deze vleugel zal misschien volgend jaar een gymnastieklokaal worden gebouwd; dat de verbinding zal vor men met de daarachter te bouwen tweede lagére school. De gangen zijn .voorzien van rode tegels, terwijl de muren, aangestre ken zyn, met daaronder een lambri- zering van rode metselsteen- De leslokalen zullen nog in ver schillende kleuren worden geschilderd hetgeen ongetwijfeld de aanblik nog aantrekkelijker zal ipakén. DeHervormde school aan wie dit gebouw in gebruik is toegewezen, zal o a. een van de lokalen benutten voor handenarbeid en een voor de V.G.L.O. afdeling aan deze school, welke momenteel nóg, met een andere klasse gecombineerd, in de Nieuw- s.traatschool is gehuisvest Advertentie. Tegen Kou Die Vastzit Bestrijdt hardnekkige kou van twee kanten tegelijk Bg ApotH «n Dfog. - Imp. N.V Rowntrte. A'dam Auto slipte en kwam in de sloot terecht. -Woensdagmorgen is bij Geersdijk een auto geslipt als gevolg van de gladheid van de wc-g. De auto, be stuurd door de heer J. D.,' kwam in volle vaartin de sloot terecht. De heer D. kreeg een bloedende wond aan het gelaat en daar niemand in de buurt aanwezig was, begaf hy zich te voet naar Geersdijk. De ont boden arts- achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk.- Daar werd een ernstige.- hersenschudding geconstateerd. De wagen werd-zwaar beschadigd. gezegd, dat deze meisjes hun school reisje, aangeboden door de Neder landse Spoorwegen, ten volle hebben verdiend. Vanzelfsprekend is het enthousias me voor de verkoop van kinderpost zegels nu nog groter geworden; „Vol gend jaar doen we weer mee" was de mening van. de gehele school. Dan komt er weer een lyd. waarin elke leerling denkt: „Wie weet;...."." Advertentie. Zesjarig jongetje aangereden. Te Lewedorp stak de 6-ja.rige J. C. T. onverwachts de weg over. Hij werd gegrepen door een auto en te gen de weg gesmeten. Het ventje liep een hersenschudding op en een bloe dende hoofdwond. Dokter Schuil verleende eerste hulp. Er zal bij het lezen van deze stuk jes wel eens de opmerking zijn ge maakt: „Kunnen de militairen zélf ook eens iets doen, 't is toch hun tehuis?" Hier is het antwoord al op deze on uitgesproken gebleven vraag. De fami lie H. te Delft, waarvan een zoon aan de C.O.A.K. te Middelburg wordt op geleid, bracht het afgelopen week-end 10.voor het tehuis bijeen. Maan dagavond werd het bedrag prompt aan de huisvader van het tehuis afgedra gen. Ook dit goede voorbeeld verdiént navolging. Trouwens, we kunnen van deze ge legenheid gebruik maken en meedelen, dat natuurlijk ook de huisvader de heer J. Bakker, die in het tehuis woont, altijd bereid is, giften in ont vangst te nemen. We zouden zo Jen- wanneer U dan ook eens een kijkje gaat nemen, U met des te meer enthousiasme een gift zult afstaan. Vandaag kan de stand weer met I 70.- opgevoerd en we zijn nu op 245 50. We rekenen er op. dat Zater dag de f 300.wordt gepasseerd. „/f1?. H- te D. f 10,—; H. J. v. G. te J IJ—P- W. Wzn. te K. I 10_; L. L ?:Kuteow-5-—-A- c- I. I» M. ij e te S. 5 mei C (e M. f3.50: R J, B. te A. f 3^: R D te Sr j TT' dc V' te S' (W.) f 2 00- ^9 sn AG 2 50: c- H- tl! m: 2.50; mevr. F. H.-v, D. te G f 2 50' b V 2 5°: p- B. te St.' L. f 2.—; W de W, te G. f i.-~ Weet U het al: giro 359300 t.n.v. Pro vinciale Zeeuwse Courant „Actie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Middelburg, verwacht ook Uw gift.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2