PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tienduizend Amerikaanse mariniers geheel ingesloten D£ BILT Kanilijn TRUMAN EN ATTLEE ZIJN HET EENS GEWORDEN Vandaag DE BENELUX-CONFERENTIE WERD UITGESTELD BEVREDIGENDE REGELING VOOR 0PH0KKEN DUIVEN 193e Jaargang - No.287 Dagblad uitgave van de firm# Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F B den Boer Adj W de Pagter Hoofdred G Balltntgn PI verv.. W Leertouwei en H A Sosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week i 3.90 p kw Cr p p f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 6 Dec. 1950 ADVERTE.NT1EPR1JS 13 ct per cnm. Minimum p advertentie i 2.50, lugez. mededelingen dubbel tarief. <lcine advertenties (max 8 regels:i van 1—5 regels f 1.— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P Z.C. Middelburg. Bur Vlls-mgen Waistr 5» - tel t of 21601 M'burg. t ondrr.se Kaal 29 tel 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel. 2475 <b.g.p 222?i Oostburg Pr Mauritsstr 12. tel 102; Terneuzen Brouwerrjstr 2. Zierikzee N Bogardstr C 160. tel 26 Chinese troepenmassa's stroomden Pjongjang binnen Evacuatie Amerikaanse troepen wordt overwogen. De situatie in Korea wordt voor de verbonden troepen steeds ernstiger. Ondanks voortdurende luchtaanvallen stromen duizenden Chinezen over do wegen, die naar Pjongjang leiden, zy schynen alles in het werk te stellen om het Amerikaanse leger een zware slag toe te brengen alvorens het nieuwe verdedigingslinies kan vormen. In Noord-Oost-Korea zijn ruim tien duizend man Amerikaanse mariniers en infanteristen, tezamen met enkele eenheden Britse commando-troepen, volledig afgesneden van de hoofdmacht der verbonden strydkrachten. Dc Amerikanen voeren een wanhopige stryd om te pogen een krachtige ring van Chinese communistische militairen, die zich bevindt rondom hun ba sis in het Zuiden van het bekken van Tsjosin, te doorbreken. Hoe zwaar de verliezen van de ver bonden troepen zijn blijkt wel uit het feit, dat sinds Vrijdag uit het bekken van Tsjosin 2700 gewonden per vlieg tuig weggevoerd moesten worden. Ook de verliezen aan Chinese zijde zijn zeer zwaar, maar schynen men senlevens minder in tel te zijn. Bg Pjongjang vonden Amerikaanse straalvliegtuigen een gemakkelijk doel in de grote massa's Chinese sol daten, die de Taedongrivier overtrok ken. Zy zwermden over de half be vroren rivier terwyi de straalvlieg- Het noodlot van Europa is, dat het machteloos is geworden. Na de alarmerende atoombomberichten van Truman is Attlee naar Amerika gesneld en niet de officiële punten van het programma vormen de hoofd schotel bij de besprekingen, maar het gebruik van de atoombom en de vraag van oorlog of vrede. Europa is alléén machteloos. Tegen over Amerika, dat ons maken en bre ken kan. Tegenover Rusland. Als Eu ropa moet kiezen tussen beiden, kiest het Amerika, omdat deze keuze het behoud van zijn religie, zijn cultuur, zijn welvaart betekent Mense'ijker wijs gespróken zou dus Eurooa Ameri ka moeten steunen door dik en door dun en het zou dat doen. als Ame rika maar niet zo roekeloos was. Ame rika heeft de oorlog niet aan eigen lichaam leren kennen Het heeft van de oorlogen alleen de voordelen ge plukt. Eurooa alleen de nadelen. Het heeft na 1945 zijn politiek teeenovei Rus.and zo rigoureus veranderd dat Moskou wel niidig moest worden. Op dit ogenblik heerst er een nieu we wereldcrisis. En daar is de atoombom. Attlee beseft ter dege. dat als het tot een Westerse oorlog teeen Rusland mocht komen, Stalin zijn voorraad atoombommen allereerst od het sterk ste Europese bolwerk van Eurooa. En geland. zal deponeren. Stalin zal trach ten de fout van Hitier te vermuden en Engeland uit te schakelen. Attlee pro beert daarom Amerika tot bedacht zaamheid te brengen. In Amerika echter zijn velen van oordeel, dat dit een breuk betekent in de Westerse eenheid. Degenen, die Europa Europa willen laten, worden er in hun opvattingen door versterkt Als Europa thans Amerika zijn steun onthoudt, loopt het de kans in de toe komst de steun van Amerika te moe ten missen Staat de wereld op een kruispunt? De Nieuw Guinea-conferentie is begonnen. Minister van Maarse- veen meent, dat men de tijd nog heeft. Mohammed Roem houdt voet bij stuk: nog dit jaar een beslissing ovor Nieuw Guinea Reeds in de eerste bij eenkomst heeft het aanvangstijdstip van de conferentie zich gewroken Nederland zal daar de slechte vruch ten van plukken Polemiek is volgens velen het zout in de dagelijkse krantensoijze. Dat woord en wederwoord daar bij niet voor elkaar in vinnigheid be hoeven onder te doen. is meermaien gebleken en blijkt ook uit het volgen de weetal citaten. Onder de titel Minzaam aanbeve lend". schreef ..Elseviers Weekblad" (lib i een merkwaardig driestarretje: ...De huidige anti-revoiutionnairen zijn niet meer uit het harde hout van vorige generaties gesneden. Het was al geruime tijd duidelijk, dat de principi ële oppositie de anti-revolutionnairen niet meer lag. In hun officiële dagblad is thans een serie artikelen versche nen. waarin op uiterst duistere wijze wordt uiteengezet, dat de A.R welis waar in de oppositie is. maar dat dat nog helemaal niet betekent, dat zij echt in de oppositie is. Het verlangen om deel te nemen aan de bezetting van posten schijnt aan deze koerswij ziging niet vreemd". „Trouw" (a.r kon zoiets natuurlijk niet op zich laten zitten en reageerde o.a. onder de titel „Acht en tachtig" als volgt: „Uit is de driestar! Zulke korte drie starren doen het hem toch maar. Kern achtig en raak. De vinger zonder aan zien des persoons op de wonde plek. Als alles wankelt en alles ie ontglipt, dan is daar gelukkig nog één geeste lijke vastigheid in Nederland en dat is het blad van het harde hout van de Principiële oppositie: met nooit neen nooit! een koerswijziging wars van alle vuil gewin; het blad van 'echt-oud vaderlandse robuustheid Men poneert een stelling. Men ka- tuigen gierend neerdoken om hen met raketten, machinegeweervuur en bommen te bestoken. De Chinezen waren weerloos bij het overwaden van de rivier en op het lage oeverland. De piloten rappor teerden. dat zij bij honderden vielen Zij voegden er aan toe, dat de Chi nese troepenmassa's het aanzien had den van „een menigte, die na een grote voetbalwedstrijd het stadion verlaat". Generaal Omar Bradley, voorzitter van de commissie van Amerikaanse stafchefs, heeft Dinsdag een verkla ring afgelegd over de militaire situa tie op een besloten vergadering van de commissie voor Buitenlandse Be trekkingen van de Senaat. Een senator, die verzocht niet met name genoemd te worden, verklaarde, na afloop, dat volgens generaal Brad- leij, de troepen der Ver. Naties thans in een positie waren, dat zij over zee zouden kunnen worden geëvacueerd, indien zou blijken, dat de rhinese communisten hun aanval len verder dan Pjongjang en de 38ste breedtegraad willen voortzetten. Ambonnese militairen dagvaarden Staat der Nederlanden. IN KORT GEDING. Mr. K. van Rijckevorsel, juridisch adviseur van het „bureau Zuid-Mo- lukken", deelt het volgende mede: „F A Aponno, hoofd der door alle Ambonnese oud-KNIL militairen op Java naar Nederland afgevaardigde delegatie, heeft de staat der Neder landen in kort geding voor de presi dent der Haagse rechtbank gedag vaard tegen 16 December a-s., om de terugvoering dezer ontwapende mili tairen en hun gezinnen naar Ambon en mitsdien hun uitlevering aan de APRI-bezettingstroepen te voorko men. De Ambonnese militairen, aldus de dagvaarding, wensen afvloeiing naar Ceram of een ander vrij gebied der Zuid-Molukken ofwel naar Nieuw-Guinea. De rechtsvordering tegen de staat is gegrond op een overeenkomst van 14 Juli 1950 tussen de RIS en Ne derland, waarby aan deze militairen het recht wordt toegekend om af te vloeien buiten hun plaats van her komst, dus buiten Ambon". Op midden-Java meldde zich 2000 man. Als gevolg van de actie tot verbe tering van de veiligheid heeft 2000 man zich met hun wapens op Mid- dsn-Java gemeld. De gelegenheid voor aanmelding duurde van 28 No vember tot 4 December. Over de aanmeldingen in andere gebieden is nog niets bekend. Azië cp het tweede plan De Amerikaanse senator Tom Connally heeft verklaard, dat Truman en Attlee overeenstemming hebben bereikt over de belangrykste aspecten van de te voeren politiek. Over de besprekingen tussen Truman en Attlee weet Reuter bet volgen de te melden. De staatslieden werden het erover eens, dat liet voorstel om in Korea een bufferzone te handhaven door de feiten achterhaald is. Men besloot re kening t'e houden met een mogeiyke evacuatie van Korea. Kennelijk, aldus Reuter, zijn Attlee en Truman het er over eens, dat de voornaamste communistische drei ging Europa en niet Azië geldt en dat effectiëve maatregelen genomen dienen te worden om de verdediging van het Noordatlantisch Pact in Europa op te jouwen. De Dinsdag gehouden conferentie tussen Truman en Attlee, waarby verscheidene deskundigen aanwezig waren eindigde na iets meer dan twee uur. Onmiddeliyk na de conferentie heeft Truman een kabinetsvergadering bg- eengeroepen. De President begaf zich naar het Witte Huis waar z\jn volledige kabi net op hem wachtte. Truman en Attlee zullen Woensdag in het Witte Huis bijeenkomen en wel te half zes in de middag (Ned. Tgd) In een communiqué van het Witte Huis wordt gezegd, dat Truman en Attlee Dinsdag de bespreking over de toestand in Korea hebben voortge zet. CHARLES ROSS OVERLEDEN Het korte communiqué werd door president Trumans perssecretaris, Charles Ross die inmiddels plot seling op zijn bureau is overleden voorgelezen. Hg zeide geen com mentaar te kunnen geven over de vraag of de troepen der V.N. bedoe ling hadden in Korea stand te hou den. Ross sprak categorisch ongegron de berichten" tegen, dat Truman en Attlee het er over eens waren gewor den, een invasie op Korea te organi seren voor het geval de troepen der V.N. van het schiereiland verdreven zouden worden. Naar blijkt uit geruchten, welke in Indische kringen te Londen de ronde bestaat Diergaarde Blg- dorp te Rotterdam 10 jaar. viert Finland zijn onaf hankelijkheidsdag (1917). heen en thans. Men doorziet duister heden. Zelfs die er nog niet eens zijn En men uit aan het adres van een hele groep mensen, de huidige anti-revolu tionnairen, de grofst denkbare be schuldiging, n.l. dat haar beginselen voor baantjes te koop zijn. Dat dit al les zonder één enkel argument en zonder één draad van bewijs wordt ge- zegd. geeft natuurlijk niets. De acht en raktenseert een hele volksgroep voor- tachtig woorden doen het hem." doen, zou de Indiase premier Nehroe, die in overeenstemming met de Ver. Staten als officieus bemiddelaar op treedt, onderhandelingen zijn begon nen met de Chinees-communistische regering, om de vijandelijkheden in Korea aan de 38ste breedtegraad te doen ophouden. DE V.N. EN KOREA. De commissie van orde van de al gemene vergadering der V.N. heeft Dinsdag met tien tegen twee stem men bg éen onthouding besloten de kwestie van het Chinese ingrypen in Korea op de agenda van de algemene vergadering te plaatsen- De Britse premier Attlee werd bij zijn aankomst op het vliegveld van Washington, verwelkomd door president Truman met een hartelijke hand druk. „Evertsen" patrouilleert weer rond Korea Over eventuële aflossing nog niets bekend. Na twee maanden in Hongkong in reparatie te hebben gelegen, patrouil leert Hr. Ms. Evertsen" thans \yeer langs de kustèn van Korea. Zoals men zich za! herinneren is deze Nederlandse torpedobootjager in September jl. tgdens een actie voor de kust van Korea op een rif gelopen. Naar wg van bevoegde zijde nog vernemen is er nog niets bekepd over een eventuele aflossing van de „Evertsen", die nu al sinds Januari 1949 van huis is. Namen gepubliceerd van 923.000 Duitsers in Rusland. De Westduitse regering heeft de namen gepubliceerd van 923.000 Duitsers, die door' de Russen zijn krijgsgevangen gemaakt en die nog worden vermist. De Sowjet-Unie %-erklaarde. in Mei dat slechts 13.546 Duitse krijgsge vangenen wegens oorlogsmisdaden en ziekte in de Sowjet-Unie waren achtergebleven. Generaal de Lattre naar Indo-China. Deze week is de benoeming te ver wachten van generaal Jean de Lattre de Tassigny tot Franse Hoge Com missaris en opperbevelhebber in In do-China. Generaal de Lattre, die thans opperbevelhebber is van de landstrgdkrachten van de vijf West- europese landen zal eind volgende week naai* Indo-China vertrekken. Frankrijk en Engeland zijn het volkomen eens. Churchill staat achter Attlee. Rene Pleven, de Franse premier, heeft Dinsdag aan een lunch van de Latijns-Amerikaanse club te Parijs verklaard, dat Frankrgk en Engeland „een volkomen gelgk standpunt in nemen" ten opzichte van de huidige internationale toestand. De Franse regering is van mening, dat de besprekingen over de proble men van het ogenblik slechts het be gin. zijn van een reeks besprekingen tussen de regeringen „der vrije lan den" om te overwegen welke stappen dienen te worden genomen tegen agressie. „Oorlog is niet onvermijdelijk", zo zeide de Franse minister-president. Winston Churchill heeft Dinsdag avond korte metten gemaakt met n woordenwisseling in het Britse La gerhuis over de vraag, of hg Attlee naar Washington had moeten verge zellen. Een onafhankelijk lid, verklaarde, dat het in Amerika en Europa een betere indruk zou hebben gemaakt, als Engeland bij de besprekingen te Washington ook door de leider van de oppositie zou zgn vertegenwoor digd. Churchill stond op en verklaarde onder toejuichingen: „Wg keuren de houding van de regering goed". De waarnemende premier, Morri son, verklaarde, dat de regering dank baar is voor de steun, die zg over het algemeen in het debat over de bui tenlandse politiek heeft ontvangen. Hg achtte het echter niet juist,' dat de oppositie mede verantwoordelijk zou dragen voor de beslissingen, die te Washington zouden kunnen wor den genomen. Nederland's financiële positie is te zwak. Van gezaghebbende zgde te Brus sel wordt bevestigd, dat de Benelux- conferentie, die op 14 December a .9. in Deu Haag zou worden gehouden, uitgesteld zal moeten worden. In dit verband wordt in het licht gesteld, dat omstreeks half Decem ber in het kader van het Atlantisch Pact uiterst belangrijke besprekin gen zullen worden gehouden, waar aan de minister van Buitenlandse §aken moet deelnemen. Men acht het onmogelijk, dat in deze periode acht leden dei' Belgische regeling de hoofdstad verlaten om aan de Bene- lux-conferentie in Den Haag deel te nemen. Toch twee dodelijke ongevallen op 5 December. De actie van de K.N.A.C. voor een dag zonder verkeersongevallen op 5 December heeft geen volledig succes gehad. Dinsdagmorgen reed n.l. de 66-jarige metselaar H. H. uit Doetin- chem met zijn motorrgwiel op de rgksstraatweg tussen Doetinchem en Terborg tegen de achterzgde van een melkwagen, waarvan de verlichting waarschijnlijk niet op de juiste wgze was aangebracht. H. werd tegen de grond geslingerd en op slag gedood. Dinsdagmorgen vroeg wilde de chauffeur van een melkauto, de 50- jarige L. K. uit Schagen, de overweg aan de Waal bij Waarland overste ken toen hg bemerkte, dat de over weg aan de andere zgde door werk zaamheden was versperd. Bg het manoeuvreren om op de andere weghelft te komen, be landde hg op de spoorlijn. Het uit zicht werd hem hier evenwel ontno men door een seinwachtershuisje. Op hetzelfde moment naderde een trein uit Schagen in de richting Alkmaar. De auto werd aan de voorzgde ge grepen en geheel vernield. De chauf feur, de enige inzittende was op slag dood. De echte Zeeuwse postduivenüefhebber zal er weinig ongemak van ondervinden. Vertegenwoordigers van de ministeries van Landbouw en van Oorlog van de Stichting voor de Landbouw en van de diverse postduivenhouders- organisaties hebben de hoofden by elkaar gestoken naar aanleiding van de klachten over schade, welke door tamme duiven aan landbouwgewassen wordt toegebracht. Men heeft overleg gepleegd over de in verband daar mee te nemen maatregelen en deze besprekingen hebben thans tot voorlopi ge overeenstemming geleid. Er wordt een regeling in het leven geroepen, welke berust op vrywillige medewerking van de zgde der posduivenhou- dersorganisaties. Naar men ons verzekerde betreft het hier een zeer bil- Igke regeling, welke zeker ook door de Zeeuwse postduivenhoudersorganl- saties bevredigend geacht zal worden. Men is overeengekomen, dat de Stichting voor de Landbouw en de postduivenhoudersorganisaties zo nodig met medewerking van de Plantenziektekundige Dienst voor ieder gebied in Nederland zullen vaststellen, in welke periode van het jaar de duiven moeten worden opge- hokt. Er is vastgesteld, dat deze pe riode in het algemeen niet langer dan 2 maanden behoeft te duren en dat het ophokken in grote delen van ons land in het geheel niet noodzakeiyk zal zgn. Tgdens het ophokken zal zoveel mogelijk gelegenheid worden gegeven tot trainen, africhten en uitwennen van de jonge duiven Ook zullen de wedvluchten normaal doorgang kun nen vinden. De postduivenhoudersor ganisaties hebben de medewerking van hun leden aan deze vrijwillige op- hokpl'cht toegezegd. In het komende jaar zal worden nagegaan of deze vorm van samenwerking bevredigen de resultaten heeft opgeleverd. Blijkt deze vrijwillige overeenkomst niet aan de gestelde verwachtingen te voldoen dan zullen de betrokken instanties zich opnieuw beraden over te tref fen maatregelen. Aan het voorkomen van schade aan landbouwgewassen door verwilderde duiven en door duiven van pakhui zen, kerktorens en andere grote ge bouwen. zal de nodige aandacht wor den besteed. GEEN ALGEMEEN OPHOK- VERBOD Van de zijde van de Plantenziekte- kundige Dienst in Goes vernamen wg nader dat 't geenszins de bedoeling is in Zeeland een algemeen ophokver- bod voor bepaalde perioden uit te vaardigen. Ieder geval zal op zich zelf worden bekeken, d.w.z. plaatse- ïyk. Het kan dus voorkomen dat in sommige gemeenten de duivenhou- ders gedurende korte tijd een ophok- plicht hebben na te komen, bv. wan neer de erwten boven de grond ko men, of indien gebleken is, dat aan het koolzaad schade is toegebracht Dat wil dan in geen geval zeggen, dat alom in Zeeland gedurende die periode een ophokgebod geldt. DE MENING VAN DE DUIVENHOUDERS Bg informatie bleek ons. dat in de kringen van de Zeeuwse postduiven- houders zeker algemene instemming zal beste an met deze regeling Men wees ons er nadrukkelgk op, dat de meeste schade aan landbouwgewas sen wordt veroorzaakt door sierdui- ven en verwilderde duiven. „De echte duivenl vanzelfsprekend zgn BELGISCH COMMENTAAR. Een diplomatiek redacteur van 't agentschap Belga heeft in bevoegde Belgische kringen 't volgende com mentaar gekregen over de verdaging van de Benelaxconferentle. Er wordt aan herinnen! dat mo menteel ongeveer 1/4 van de. Belgi sche uitvoer naar Nederland gaat. De moeilijkheden inzake de Benelux zijn nog groot. Het tekort op de Ne derlandse handelsbalans is toegeno men ingevolge de huidige economi sche conjuctuur, die zelf een gevolg is van de internationale toestand. In derdaad, de prijzen van de industrie producten, die Nederland uit het bui tenland, onder meer uit België, be trekt, zgn aanzienlijker gestegen dan die van de landbouwproducten, welke Nederland uitvoert. Hierdoor is het gebrek aan even wicht in de buitenlandse handel van Nederland toegenomen. Nederland zou meer landbouwproducten willen afzetten, doch België dient het volu me er van te beperken, ten einde zijn eigen landbouw te vrgwaren. Neder land staat nu voor de keuze nieuwe credieten te bekomen of zgn aanko pen van Belgische goederen te ver minderen. Zo men die beide oplossin gen in het belang van de betrokken landen verwerkt, kan nog een andere oplossing worden gezocht in het ka der van de Benelux zelf. door België's medewerking bij de Nederlandse uit voer naaY derde landen. DE GULDEN TE ZWAK. De Europese betalingsunie heeft, door de mogelijkheid tot crediet- transfer te scheppen, het evenwicht van de handelsbalans in de hand ge werkt en heeft in" het bgzonder bij gedragen tot de mogelijke verwezen lijking van de Benelux. Zij kan even wel geen fundamentele onevenwich tigheid uit de weg ruimen. De Neder landse rekening vertoont een neiging om geheel in de Europese betalings unie te worden uitgeput. België is bereid de middelen te on derzoeken om Nederland te hulp te komen, doch het kan zich hiérbij niet lenen tot een formule, waardoor het gevaar zou lopen te lijden onder de gevolgen van beslissingen, die zonder zgn aceoord genomen zouden kunnen worden. Men hoopt dat dc korte verdaging van de conferentie van Den Haag, de beide landen in de gelegenh eid zal stellen in gemeenschappelijk overleg een formule te vinden, die Nederland se moeilgkheden uit de weg zal rui men zonder België ongewenste ver plichtingen op te leggen. Trein verpletterde trailer. Dinsdagmiddag werd op een onbe- i waakte overweg in Barneveld-dorp duivenliefhebber houdt een trailer door een goederentrein diertjes zoveel j verpletterd. De trailer was even te- mogelijk in het hok", zo verzekerde men ons". Uiteraard moeten de dui ven wel op bepaalde uren gelucht worden, maar daar blijft het bg. Bo vendien worden zii on vaste tiiden ge voederd: indien zij geen regelmatige en juiste voeding krijgen, zgn zij 's morgens met in staat, de grote vluchten uit te voeren. De duiven- houder riskeert daa rom niet graag, dat zijn vogels de gehele dag rond vliegen en hri dus hun voeding „niet meer in de hand heeft". Overigens herinnerde men er aan, dat in sommige gemeenten reeds een ODhoknlicht bestaat, waaraan de post duivenhoudersorganisaties gaarne medewerken. Een sDrekend voorbeeld is Zuidzande: de burgemeester van deze gemeente is een verwoed dui venliefhebber maar niettemin een groot voorstander van het aldaar geldende onhokgebod. Hoe bevredigend de voorlopige re geling ook wordt geacht, één moei lijkheid zal zij niet weg kunnen ne men en dat is het feit, dat schade wordt, toegebracht aan gewassen in de Z°emvseh-Vle mse grensstreek Dit gebeurt namelük door duiven uit Boio-jg het eerste dtuvenland ter we reld waar geen regeling met betrek king tot het ophokken bestaat. voren op de overweg geslipt en kon voor- noch achteruit. De chauffeur was juist bezig met het loswc - ken van de auto. toen uit de richting Amersfoort de goederentrein naar Ede naderde. De trailer werd tussen een paal van het electrische net en de wagons in elkaar gedrukt en vloog in brand. De chauffeur wist zich op het laat ste ogenblik nog in veiligheid te stel len. Trein en wagons kregen slechts weinig schade. VOORSPELT: AFNEMEND BUHG Geldig tot Woensdagavond. Wisselende bewolking met voorna melijk in de kustprovincies nog enke le regen- sneeuw- of hagelbuien. Meest matige Noord-Westelgke wind. In de ochtend plaatselgke mist en temperaturen om 't vriespunt. In de middag dezelfde of iets hogere tem peraturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1