Jimmy Brown AXEL HEEFT EEN LEESZAAL DE BEVELANDSE GEMALEN WERKEN OP VOLLE KRACHT AIS DE L00DSDIENST TE VLISSINGEN GESTAAKT WORDT Aminah werd niet bij Bertha toegelaten Bruinisse leed 190.000 schade. Mil .POENEN KILO'S BIETEN NAAR MIDDELBURG GEBRACHT Sneeuw en gladde wegen. Houdt dat in de gaten, 't Gaat om onze soldaten. MORGEN IN ZEELAND 2 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 5 DECEMBER 1950 Staat er een kleine storm of hangt er een dikke mist. Wanneer vla de radio wordt omgeroepen, dat de loodsdiensten worden gestaakt en ook de kranten daarvan melding maken, dan is het „vies weer". In de afgelopen maand kwam het nog al eens voor, dat de lood sen eventjes rust moesten nemen. Heel Nederland is de dupe geweest van dat slechte weer, maar in Vlissingen heeft men wel eens de indruk, dat de mond van de Westerschelde er zo nu en dan nog een schepje boven op krijgt. Mist en hevige wind waren er de oorzaak van, dat in de maand No vember de loodsdienst te Vlissingen enkele malen gestaakt moest wor den. Dat was het geval op 3 November, in de nacht van 13 op 14 November, op 21 November voor de Belgische dienst en voorts op 29 November en in de daarop volgende nacht. Als dan over de radio het bericht komt: ,.De loodsdienst is gestaakt", blijven de loodsen wel op hun post, maar zij hebben even tijd om een kaartje te leggen. Bij zware mist wordt niet beloodst, omdat de zeescheepvaart voor de kust grote belemmeringen onder vindt en de meeste kapiteins liever voor anker gaan met hun schip, wan neer zij zich bevinden op druk beva ren wateren, zoals de Schelde, DE WINDKRACHT Maar behalve bij. mist treedt er ook stagnatie op by sterke wind. Bij windkracht 5 als er een frisse bries staat en de windsnelheid onge veer 8 meter per seconde bedraagt is het op zee al zo gesteld dat het beloodsen moeilijk wordt. Bij een windsnelheid van ca 15 meter per seconde windkracht 8 als de voetgangers op straat zeer veel hin der van de storm ondervinden, wordt het voor de loodsboot practisch on mogelijk om er door te komen. De schipper van de loodsboot, beoor deelt uiteindelijk of het mogelijk en verantwoord is om te beloodsen of niet. Gaat de kracht van de wind ech ter 8 te boven, dan krijgt altijd de loodsdienst noodgedwongen rust. DE SEINEN Bovenop de loodsenwacht worden dan tekens aangebracht, welke de scheepvaart moeten waarschuwen. Een ruit, samengesteld uit twee ke gels met de voet tegen elkaar, bete kent dat de Westpost in de Schelde- mond de beloódsing voor alle schepen heeft gestaakt en een cylinder geeft hetzelfde aan voor de Noordpost Twee ruiten en twee cylinders geven aan dat beide posten de beloodsing voor kleine vaartuigen meestal, kustvaarders hebben gestaakt. 's Nachts werkt men met lichtsei nen. Dat zijn de ru'ten vervangen door een rood licht en de cylinders door een groen. Branden er een rood en een groen licht naast, elkaar, dan hebben het Belgische zowel als het Nederlandse loodsbestuur besloten de loodsdienst te staken. Als er twee rode lichten branden, dan worden kleine vaartuigen niet door dé Ne* De arrestaties op Java. Naar de Java-bode meldt, zyn bij de veiligheidsacties van 19 Novem ber j.L meer dan 20 Nederlanders gearresteerd. Hun namen kwamen aan het licht by het verhoren van Indonesiërs, die op buitenwegen wa ren aangehouden, toen bleek, dat zij wapens en munitie vervoerden naar bendes in de bergen. In verband met dit clandestien vervoer zijn de laatste weken honderden Indonesiërs in ar rest gesteld. De militaire overheid zal zich dezer dagen per radio tot de Nederlandse gemeenschap in Ban doeng wenden. Oude man doodgereden. Binnen 24 uur is op de nieuwe rijks weg Den HaagRotterdam nabij Delft een tweede verkeersongeval met dodelijke afloop gebeurd. Enige honderden meters van de plaats, waar in de nacht van Zondag op Maandag een dodelijk ongeval ge beurde. werd Maandagmiddag een 75-jarige man, die de rijweg over stak,, gegrepen door een auto. Het slachtoffer werd 12 meter wegge slingerd en was vrijwel op slag dood- Mevr. Hertogh voelt zich niet veilig. Bertha's pleegmoeder, Amtnah, is Maandag met een taxi naar het kloos ter gegaan om Bertha tc bezoeken. Zy werd echter niet toegelaten om dat mevrouw Hertogh niet wilde dut zjj elkaar spraken. Mevrouw Hertogh zei naderhand: „Ik voel mij niet meer veilig. Ik moet er niet aan denken Bertha voor een minuut weer te verliezen. Ik laat haai' niet alleen". Bertha speelde Maandag in het klooster met een pop, die zy van haar. moeder cadeau had gekregen. De pop neemt zij 's nachts mee naar bed. Vol gens een kloosterzuster heeft Bertha nog „kleine uitbarstingen vanboos heid". ,,Ze heeft dit jaar teveel mee gemaakt om zich direct met haar nieuwe leven te kunnen verzoenen", aldus de zuster. ADB1 GEDAGVAARD De officier van Justitie te Breda heeft een dagvaarding uitgebracht tegen Mansoer Adibi. Deze dagvaar ding, die reeds uitgebracht was voor dat het vonnis van Singapore bekend was, gelast Adibi op 9 Jan. voor de Bredase rechtbank te verschijnen. Voorts is een dagvaarding uitge bracht tegen Adibi in verband met een klacht van Bertha's ouders. Krachtens enkele artikelen uit het burgerlijk wetboek kan niet alleen een der belanghebbende partijen (b.v. de ouders) opkomen tegen een hu welijksvoltrekking, doch ook de offi cier van Justitie kan nietig verkla ring van een huwelijk vorderen. Dit laatste is in dit geval geschiedt. Als raadsman voor het echtpaar Hertogh treedt op mr. W. A. J. van der Hurk te Breda. derlandse dienst beloodst. Het kan ook voorkomen, dat er een rood en een groen licht onder elkaar branden. Is dat het geval, dan weet de scheep vaart dat de rededienst voor alle schepen stopgezet is hangt 't rode onder het groene licht, dan geldt dit alleen voor kleine vaartuigen. MEN STAAKT NIET GRAAG Men staakt niet graag de loods dienst en als dat gebeurt dan staat er „buiten" werkelijk een „flinke bries", waarbij landrotten reeds spre- Stierenstation Zeeland. Opening Dinsdag 19 Dec. a.s. Naar wy vernemen zal Dinsdag 19 December a.s. het nieuwe stieren station van de Coöp. vereniging „Cen traal Stierenstation Zeeland" te 's Heer Hendrikskinderen officieel worden geopend. Het bestuur zal hiertoe met genodigden in „de Prins van Oranje" byeenkomen en vervol gens zal gezamenlijk het station wor den bezichtigd De directeur van het Veeteeltwezen, ir. Th. C. J. M. Rijs- senbeek uit 's Gravenhage zal de of- ficieele opening verrichten Zeeuwse mosselen worden ook in de week van 27 November tot 2 De cember weer niet gevraagd, zodat er van Bruinisse naar de verwaterplaat sen te Yerseke geen verzending was Wel gingen nog enkele schepen naai de Waddenzee van de ploeg van 10 schenen, om mosselen die op de ver zamelplaatsen daa'- nog waren ach tergebleven te halen Zodoende wer den ruim 1200 tonnen van deze mos selen te Yrseke aangevoerd. Overi- ken van een storm. Een zeeman <vens is het ook in de mosselhandel firïfAPlct i7,rin-nov/i ntie ni-nv aati rtAvr.i iJ-ia spreekt uiteraard pas over een storm als er al heel wat pannen van de da ken zijn gewaaid. In elk geval kan men er zeker van zijn, dat zodra het bericht: „Loodsdienst is gestaakt!" uitgegeven wordt, het „buiten" erg rumoerig is! Het is dan weer om lie ver niet de neus buiten de deur te steken. hans ter dege te merken, dat Frank- •ijk thans geen mosselen vraagt Een groot verschil met vorig jaar toen Eind volgende week vertrekt het laatste volgeladen schip naar de suikerfabriek. De eerste Maandag ïu December: de eerste échte sneeuwbui in Middel burg. De wind jaagt de vlokken door de smalle straten en over de Los- kade, waar het donker, nat en koud is. De fietsers lyken op rijdende sneeuwpoppen, de havenarbeiders duiken rillend weg in hun kraag en de anders zo prozaïsche bietenvvagens zyn veranderd in spookachtige ver schijningen, die zich geluidloos uit het sneeuwgordijn bevryden, zwaar ge laden met wat op het eerste gezicht reusachtige kerstboomballen schy- nen. „Weer of geen weer, de bieten campagne gaat door" zeggen de mannen in het peuterige houten huis je, waar de aanvoer nauwkeurig wordt geregistreerd en waar een potkachel gezellig ronkt. De laatste maand is het eigenlijk voortdurend géén weer geweest. De ongekende re- fenval in November betekende voor e boeren een lelijke strop: 't rooien van de suikerbieten werd door al dat hemelwater ernstig bemoeilijkt. Daar bij komt nog. dat door de vele re gen het suikergehalte van de peeën achteruit gaat. Talrijke boeren kan men daarover horen klagen en niet ten onrechte van Bruinisse uit aan Zeeuwse mos- I Wij spraken een landbouwer, die eni- selen in de maand November werden Se .tijd geleden bieten kon afleveren veramen 38055 tonnen, in Novem ber 1950 was dat slech+s 200 ton nen. Een verschil aan inkomsten voor onze gemeente van 190 000. De sneeuw, die in de afgelopen dagen is gevallen, werd door de ouderen met gemengde gevoelens begroet. Al leen de jeugd kon het witte koude goedje waarderen en de meest voort varenden onder haar hadden al spoe dig zo goed en zo kwaad als het ging een sneeuwman geïmproviseerd. De hoeveelheden kiezelstenen, die mede deel van de romp uitmaakten, deden aan de sneeuwpret geen afbreuk. Loffelijk werk van de Chr. Bibliotheekvereniging, De vierde van Zeeland. In tegenwoordigheid van autoritei ten en andere genodigden vond te Axel de opening plaats van de Chr Openbare Leeszaal, uitgaande van de Chr. Bibliotheekvereniging aldaar. Het betrefi hier de eerste Leeszaal van Zeeuwsch-Vlaanderen en de vierde in Zeeland. De voorzitter, ds. D. J. Couvée, Ge- ref. predikant te Axel, opende deze bijeenkomst met gebed en heette daarna autoriteiten, afgevaardigden van verenigingen en scholen, leden en begunstigers welkom. Ds. Couvée gaf uiting aan zijn vreugde over het feit, dat door de Chr. Bibliotheekvereni ging reeds na 3 jaar van primitief bestaan in een achteraf winkeltje thans de gehele bovenruimte van een flink pand midden in Axel (Walstraat 8) in gebruik kan worden genomen. Het uitleenbureau functionneerde reeds elke Zaterdagmiddag, doch de Leeszaal zal elke avond voorlopig van 7,309 uur geopend zijn en ieder in de gelegenheid stellen kranten, tijd schriften en studieboeken te raadple gen. Zaterdagmiddagen zijn gereser veerd voor kinderen van 12 tot 16 jaar. Reeds stelt de bibliotheek een duizendtal boeken, waarvan 600 ont- spannings- en jeugdboeken; de overi ge 400 zijn studieboeken op velerlei gebied. De voorzitter wees hierna op het Idoei der vereniging, het goede boek op de juiste plaats te brengen en dat met als maatstaf het Evangelie. Dit bepaalt het karakter van deze biblio theek: openbaar, d.w.z. voor ieder, èn Christelijk. Tenslotte verklaarde ds Couvée de leeszaal geopend. De gemeente-secretaris, de heer J. L. J. Maris, sprak namens het ge- Vijf schepelingen van Noors schip in Ziekenhuis te Vlissingen. In het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen zijn vijf opvarenden van het Noorse schip „Bessa", opgenomen Deze schepelingen waren tijdens de reis naar Vlissingen onwel geworden en de geneesheer die hen te Vlissingen behandelde, achtte het beter hen voor onderzoek naar een ziekenhuis over te brengen. Het schip, dat 2492 ton meet, is in afwachting van het resul taat van het onderzoek geïsoleerd. OMHOOG GEVAREN. Waarschijnlijk tengevolge van een navigatiefout voer het motorschip KAWI,. schipper Schot van Hans- weert, geladen met bieten, bestemd voor Dinteloord, in de nacht van Za terdag op Zondag op de Krammer plaat. Door het bergingsvaartuig Walrus, kapitein H Breen, van van der Taks Bergingsbedrijf te Rotterdam, werd het schip Zondagavond bij hoog wa ter vlot getrokken. meentebestuur een woord van lof voor het initiatief en de volharding der Chr. Bibliotheekvereniging om in het snelgroeiende Axel deze Lees zaal te openen. Hierna begaven allen zich naar de Leeszaal om daar een kijkje te ne men. Het flinke bovenpand heeft drie verschillende kamers. Aan de straat zijde is de gezellig ingerichte Lees zaal. Ds. Couvée wees er nog op, dat Axel meer dan tevreden kan rijn met dit begin. Achter de Leeszaal is de uitleenbibliotheek. Hulpvaardige meisjes zullen zorg dragen voor orde en netheid in de zaal. met 16 17% suiker, terwijl het ge halte van de peeën, welke hij dezer dagen naar de aanvoerplaats trans porteerde, met meer dan 13 a 14 bedroeg. „De campagne verloopt overigens vlot, wat de verscheping uit Middel burg naar de fabrieken betreft", vertelt men ons in het kantoortje van de verenigde suikerfabrieken. Naar buiten kijkend zien wij door een mist van sneeuw de schim van één der vier kranen, die van 's mor gens tot 's avonds rusteloos heen en weer gaan, het ene net met peeën na het andere van de vrachtauto's en boerenwagens grijpend en de suiker zoete vracht dreunend uitgietend in rende netten, ten dele, omdat dank zy de betere wegen op Walcheren een snellere aanvoer mogelijk is, maar toch wel in hoofdzaak, omdat er wordt aangepakt, omdat er hard en verbeten wordt gewerkt. Het resultaat is niet uitgebleven: de insiders verwachten, dat de aan voer eind volgende week afgelopen is. De meeste bieten zijn thans ver scheept: in ronde cijfers uitgedrukt ongeveer 60 millioen kilo. waarvan bijna 10 millioen kilo van de vier bietenstations op Walcheren. Een kleine vier millioen kg. is nog te wachten, zodat de totale aanvoer dit seizoen ongeveer 65 millioen kg zal bedragen, d.w.z. weinig minder dan vorig jaar. Dit is nog niet de gehele oogst van het eiland: in Veere wordt in totaal circa 10 millioen kg. geladen, in Souburg (waar men de eerste weken nog niet gereed komt) 4 k 5 millioen kg, terwijl Arnemuiden en Nieuw- land "samen ook nog 10 millioen kg. voor hun rekening nemen. De boeren, die nog wat bieten op lufn land hebben staan kijken iedere dag hoopvol naar de hemel. Gisteren viel er dan toch eindelyk eens geen regen: het sneeuwde...... Maar de pee-wagens bleven Middelburg bin nen rollen, de ene na de andere F,n in een grote fabriek te Stampers- j gat stroomde de glinsterende suiker Als de Sint nu maar kan rijden Gisteren heeft het in Zeeland voor de eerste maal in deze winter fïink gesneeuwd. Het begon in de namid dag met enkele aarzelende vlokjes, maar al spoedig "hing er een dichte sneeuwsluier, die de wereld klein voor ons maakte. Smetteloos-wït staken de kale bomen af tegen de egaal-gryze hemel, maar de wande laars, de fietsers en de automobilis ten waren over de langdurige sneeuwbui allerminst te spreken. Overigens sneeuwde het op de Be- velanden harder dan op Walcheren: om precies te zijn tweemaal zo hard. De afdeling Vlissingen van het Kon. Ned. Metereologisch Instituut mat 5 centimeter, terwijl aan de overzijde van de Sloedam een laag van maar liefst 10 centimeter lag. Toen in de avonduren de laag sneeuw van 5 cm was gereduceerd tot één van 2 cm, begon het licht te vriezen en werden de buitenwegén op talryke plaatsen zeer glad. De weini ge automobilisten, die zich nog op pad waagden, reden uiterst voorzich tig, maar niettemin slipten op enige plaatsen in Zeeland wagens,waar door materiële schade ontstond. Het wekte verbazing dat op sommige voor het verkeer belangrijke wegen geen zand was gestrooid. In diverse plaatsen van Zeeland werd pas laat op de avond echter be gonnen met zandstrooien. De busdienst kon normaal worden uitgevoerd. Ook St. Nicolaas zal weinig te spreken zijn over de sneeuwval Vanavond is het weer zo ver, dat hij met zijn trouwe schimmel over de Zeeuwse daken zal rijden. Wy hopen- voor hem en voor zijn paard, dat de sneeuw dan van de pannen zal zijn verdwenen, want anders is de kans :root, dat de schimmel met gebroken 'enen de tocht moet opgeven en ons de altijd om méér vragende ruimen i uit" de machine's een Walchers pro- heerlijk avondje in het (sneeuw)-wa der schepen. 1 duet, blank als sneeuw. I ter valt., MIDDELBURG IS NUMMER EEN Met gerechtvaardigd© trots wordt ons verteld, dat Middelburg de ande re aanvoerliavens vooruit is, hoewel men er de meeste bieten krijgt te ver iaden. Ten dele komt dat door het gebruik van de handige, tydsbespa- Nee, St. Nicolaas kwam dit jaar niet in het Militair Tehuis te Mid delburg, want U weet het, de vloer is er zo slecht, dat men ieder ogenblik in letterlijke zin door de vloer kan gaan. Heeft U al iets gedaan om dit-te verhelpen U weet het toch al, dat er 15-000 byeen moet komen, waardoor Mid delburg een beter Prot Chr. Mili tair Tehuis zal krijgen. Nog steeds is het geen waterval van giften, die we hebben te verantwoorden. We komen vandaag nog slechts aan 175.50. Wie maakt met een fikse gift de 500.eens vol, dan tellen we ten minste flink door. Vol verwachting klopt ons hart De verantwoording voor vandaag ziet er als volgt uit: P. J. F. v. V. V. te M. 10P. J. K. te 's Gr. 10—; ds. J. M. B. te N. 5.— P. H. B. Sr. te S. 2.50; mej. P. J. v. P. te M. 2.50; C. P. te A. 2.50; M. N. te A. J. P. 2.50; M. L. te B. 3.—; J. N. te M. 2.— f. A. M. te M. 1.50; D. J. te G. 1.— P. Y. L. te M. 1.Speciale vermelding verdient de gift van 5.— van de Herv. Mannenver. In Dienst der Kerk te Y. Bravo, dat was de eerste inza meling van een vereniging. Dit voor beeld verdient navolging. Alle giften storten op giro 359300 t.n.v. de Prov. Zeeuwse Courant „Ac tie Bouw Militaire Tehuizen Zeeland" te Goes. Er viel in November 100 mm. water. Bietenwagens tot aan de assen in de klei! Wanneer kunnen de kaarten voor Jimmy Brown's voorstellingen worden afgehaald? KAARTEN AFHALEN: Te Middelburg: in het Schuttershof. Dinsdag 5 December, 24 uur. Te VLISSINGEN: Kantoor P.Z.C., Walstraat 5860. Vrijdag 8 December 5—6 uur. Kinderen, die op Zaterdag 9 December een St. Nicolaas- feestje hebben, gelieven kaai ten af te halen voor de twee de voorstelling, waarvan de datum nader wordt vastge steld. De kaarten hiervoor worden uitgereikt op Vrijdag 8 December van 56 uur. De voorstellingen zyn MIDDELBURG: Woensdag 6 Dec. in het Schuttershof. VLISSINGEN: Zaterdag 9 December, in het Concert gebouw. 0 ZIERIKZEE: Zaterdag 16 December in het Huis van Nassau. Voor üostburg worden datum en gebouw nog nader bekend gemaakt. Zo vurig als de boeren in een dro ge zomer naar regen kunnen verlan gen, wordt thans op een. droogte-pe riode gehoopt, ,,'t Is of er geen eind komt aan de regen" zei ons een boer, die nog met een flinke party suiker bieten in de grond heeft. De lande rijen in de lage gedeelten van Zuid- Beveiand hebben soms meer van een modderpoel weg dan van een akker. Het is nu extra zwaar en moeilijk werken in e Zeeuwse klei. De zware kolossen van paarden zijn tot heel wat in staat, doch hier en daar speelt een tweespan het niet klaar om de wagen met bieten van het land te krijgen. De akkers zijn vaak zo doorweekt, dat de wagen soms tot aan de assen in de mouder wegzak ken. Üok de wintel-werkzaamheden als ploegen e.d. beginnen reeds stagna tie te ondervinden en in de lage Ker nen gaat de te velde staande winter tarwe wat teveel van het goede krij gen. Er zyn toch ook nog gemalen, zo wordt wellicht opgemerkt. Inderdaad en bijv. het stoomgemaal te Katten- dijke draait de laatste weken ook dag en nacht, wel 16 a 18 uur per etmaal Per minuut gooit dit gemaal 200m3 water naar buiten en wanneer de wind gunstig is. helpt ook de sluis nog mee, doch by een zo overvloedi- ;e regenval is er niet tegen te malen. <ten kan gewoonweg niet zien, dat men water kwijtraakt! In de Peel staat het water wel 30 cm. boven normaal in de wintermaanden. Alleen reeds in November is er ca. 100 mm. water gevallen. En wanneer men nagaat dat het gemaal te Kat- tendyke 82 8300 ha. bestrijkt, dan vormt dit alles bij elkaar een behoor lijk mondje water. In de Yersekse Moer waar het electrisch gemaal 16 1700 ha. land bemaalt, kan men 't water de baas blyven., Hier en daar wordt ook reeds de verwachting uitgesproken dat tenge volge van aeze regenval ook de bie tencampagne aan de fabrieken lari- Ter zal duren. Bij de V C.S.-fabrie- ;en wordt hierop vooralsnog niet ge rekend. De fabrieken te Dinteloord, Zevenbergen en Roosendaal hebben tot dusver een behoorlijk geregelde aanvoer gehad, zodat verwacht wordt dat eZvenbergen en Roosendaal vóór Kerstmis en Dinteloord vóór 't eind van het jaar zullen zijn afge draaid Ook al natuurlijk, wanneer voordien geen vorst optreedt. In het begin van November is het suiker gehalte van de bieten nog enigszins toegenomen en het gemiddelde be draagt nu ongeveer 16.2%. Advertentie. Dr. P. Post met pensioen. Directeur keuringsdienst van waren in Zeeland. Dr. Post directeur van de Keurings dienst van Waren in het gebied Goes dat geheel Zeeland en een deel van West N. Brabant omvat, heeft de gemeenteraad van Goes verzocht, hem wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met in gang van 1 Maart 1951 ontslag te willen verlenen. B. en W. van Goes stellen de raad voor dit ontslag eervol te verlenen onder dankbetuigingen voor de als lodanig bewezen diensten. Op 1 Juli jl. vierde dr. Post zijn zilveren jubileum bij de keurings dienst te Goes. Na beëindiging van zyn studie aan de Gem. Universiteit van Amster dam, begon dr. Post zyn loopbaan als scheikundige aan de keurings dienst te Nymegen. Drie jaar later volgde zijn benoeming als directeur van de gem. Keuringsdienst te Den Helder, waar hij tevens gemeente- apotheker was. In 1921 vertrok hij naar Leeuwarden, om daar als onder directeur van de prov. keuringsdienst op te treden In 1925 kwam dr Post daarop in gelijke functie naar Goes, waar hy in 1933 tot directeur werd benoemd. Juist op tijd Een voordelige aanbieding ech te „Fablo"-shirfcs, pracht ge- merceriseerde popeline in de effen kleuren wit, beige, grijs, bleu, met semi-soft of trubenijs- boord13.75 modehuis Lavje Dcift 59 Middelburg Dwi iefmt net smaak isQtffd dk 'teak! De nieuwe R.K. kerk te Middelburg. NOG NIET MET KERSTMIS IN GEBRUIK. Naar wy vernemen zal de nieuwe R.K. kerk van de St. Petrus en Pau- lus-parochie te Middelburg nog niet met Kerstmis in gebruik genomen kunnen worden. Doordat er enige stagnatie is opgetreden zo konden de glas-in-loodramen niet tijdig wor den geplaatst, waardoor de stellin gen nog niet afgebroken konden wor den zullen de bouwwerkzaamhe den wat langer duren dan aanvanke lijk was verwacht. De aannemer hoopt echter daarmee in Januari gereed te komen Vervol gens moet de kerk nog gemeubileerd worden, zodat zij vermoedelijk eerst in Februari in gebruik genomen kan worden. Momenteel is men onder meer bezig met het leggen van de te gelvloer. De nieuwe pastorie zal omstreeks Kerstmis betrokken kunnen worden. P. H. Hendrikse benoemd tot ridder in de O.N.-orde. Naar wy vernemen is de heer P. H. Hendrikse, die kort geleden als technisch hoofdambtenaar by de Rykswaterstaat te Vlissingen af trad en met pensioen de dienst ver liet, benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De heer Hendrikse heeft zich lan ge jaren verdienstelijk gemaakt als hoofd van waterstaatsdienstkring Vlissingen. De wyze waarop hy na de bevrij ding aan het herstelwerk in deze wa terstaatskring heeft medegewerkt, heeft ongetwijfeld mede aanleiding gegeven tot het verlenen van de on derscheiding, die hem thans is toe gekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2