PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tijd winnen thans de voornaamste taak van generaal McArthur Het „Vrije van SIuis"streeft naar betere afwatering DE BILT Kantlijn Vandaag NIEUW-GUÏNEA-CONFERENTIF. PLECHTIG GEOPEND VOORSPELT: 193e Jaargang - No.286 Dagblad uitgave van de tirma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F B don Boer. Adi W de Pagter Hoofdred G Balllntun PI verv.; W Leertouwei en H A Bossbardt ABONNEMENTSPRIJS 32 cl peT week t 3.90 p Kw fi p p i 4.15 per Kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 5 Dec. 1950 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. Minimum p advertentie I 2.50. Ingcz mededelingen dubbel tarief, kleine advertenties tmax 8 regels i van 1—5 regels f 1.— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 PZ.C. Middelburg. Bur Vlissingen Watsti 58 60 tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg, f ond«-r»se Kaai 29 tel 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 tb.g.g 2228) Oostburg Pr. Mauritsstr 12, tel. 102; Terneuzen8rouweriJstr 2. Zierikzee N. Bogardstr C 160. tel 28 In Washington wordt druk geconfereerd Terugtocht in Korea duurt nog steeds voort. De afgelopen dagen is in Washington druk geconfereerd over de politie ke crisis. Maandag zijn de leiders van het congres op het departement van Buitenlandse Zaken ontboden. Na een bespreking van b\jna li/2 uur verlie ten de leiders de bijeenkomst met ernstige gezichten. Er schijnt evenivel in afwachting van het onderhoud tussen Truman en Attlee nog geen en kel belangrijk besluit genomen te zijn. Het schijnt, dat men in de eerste plaats wil trachten in Korea een linie te handhaven, die iets ten Noorden van Seoel loopt Hierdoor zou tijd ge wonnen worden om een accoord te zoeken met de Chinezen. Bovendien krijgen dan de Ver. Naties gelegenheid een duidelijk standpunt iu te nemen egenover China. De leiders van de Cubaanse, Franse, Noorse en Ameri kaanse delegaties in Lake success hebben aan Trygve Lie telegrafisch ver zocht de interventie van China in Korea als 'n. belangrijke en dringende kwestie op de agenda van de huidige zitting der algemene vergadering der V.N. te zetten. Te oordelen naar de berichten uit Londen, zo schrijft de New York Times, is er niet veel verschil van me ning tussen Washington, Londen en Parijs over de voornaamste doelein den van de te volgen politiek. Vol gens het blad Is men het op de vol gende punten eens: 1. Vorming van een stevige linie De burgerlijke verdediging en de Nationale Reserve zijn aan het einde der vorige week in de Tweede Kamer aan de orde ge weest en minister Teulings heeft het daarbij niet gemakkelijk gehad. De heer Ritmeester van de V.V.D. heeft als zijn mening te kennen ge geven, dat de regering met de toe bereidselen voor de burgerlijke ver dediging veel te laat is en wie na- denkt, zal deze zienswijze moeten onderschrijven. Als er onverhoopt Elotseling in Europa een conflict uit- reekt, is Nederland en het Neder landse volk militair en burgerlijk minder toegerust, dan in 1940. En de historie heeft geleerd, dat we toen toch waarlijk niet veel te betekenen hadden. Minister Teulings heeft te kennen gegeven, dat hy, als het niet vrijwil lig gaat, desnoods een burgerlijke dienstplicht in zal voeren. Vermoede lijk zal dat de enige methode zijn. De Nederlander voelt zich al te gauw een uitslover als het op vrijwillige diensten aankomt. Wil men de burgerlijke verdedi ging behoorlijk organiseren, dan kome er dienstplicht. En snel. Wq zijn allerminst militairisten. Wg behoren bovendien niet tot dege nen, die een oorlog onvermijdelijk achten. Wel menen wij, dat ons volk volkomen onvoldoende is toegerust voor wat komen kan. Nog een andere kwestie trok in de Kamerdebatten de aandacht, n.l. de zaak-Schallenberg. Men herinnert zich hoe deze Duitser des tijds in Den Haag dood in een on diepe vijver werd aangetroffen. On middellijk ontstond het gerucht, dat Schallenberg geen zelfmoord had gepleegd, zoals officieel werd ver klaard. maar vermoord was Er ontstond rumoer in de pers. De overheid hulde de zaak in een nevel gordijn. En doet dat nog steeds. Bin nenlandse zaken geeft geen inlichtin gen omdat de zaak onder iustitie ressorteert. Justitie zegt dat de zaak in handen van de Binnenlandse Vei ligheidsdienst is (de Nederlandse geheime politie), die weer onder Bin nenlandse Zaken hoort. De be langrijke getuigen verdwijnen naar het buitenland, de persconferentie, die de verbolgen pers beloofd is, moet nog altijd komen In de Kamer verklaarde de heer Teulings nu opnieuw, dat de zaak onder Justitie thuis hoort. En boven dien, dat hq het geval alleen uit de kranten kende, omdat het zich onder zijn voorganger had voorgedaan Zoiets noemde men vroeger doof pot. ergens dwars over het schiereiland Korea. 2. De noodzakelijkheid het Kore aanse conflict te localiseren en een rechtstreekse oorlog met het communistisch China te voorko men. 3. De wenselijkheid van onder handelingen met China om even tuele bezorgdheid over de gren zen van dit land weg te nemen. 4. De dringende noodzakelijkheid van versterking van West-Europa als de eerste verdedigingslinie van de vrije wereld. 5. De wens om ten aanzien van de voornaamste geschillen tot een constructieve regeling met de Sow. jet-Unie te komen. De Russische en Chinese „vredes voorwaarden", die volgens de New- York Times zijn: terugtrekken van de V.N.-troepen uit Korea, toelating van Peking tot de V.N. en het losla ten van Formosa door de Amerikanen noemt het blad ..afpersing onder be dreiging". Als men op deze eisen zou ingaan zou de weg vrij zijn voor nieuwe com munistische agressie in Azië en la ter misschien ook in het Westen. ATTLEE GEARRIVEERD Minister-president Attlee is Maan dag met zijn adviseurs in een spe ciale stratocruiser op een militair vliegveld te Washington aangeko men. Grotkundlgen uit spelonk bij Namen gered. Vier jonge grotkundigen uit Na men, die Zondag te Mont Godinnes in de ,Trou de Renard" een 120 me ter diepe grot waren afgedaald, wer den op hun onderaardse tocht plotse ling verrast door een watermassa, die in de toegangsgalerijen was door- gedrongen en hen van de buitenwereld Hij werd verwelkomd door Presi- afsloot. Een van hen slaagde er ech- dent Truman en minister Acheson en ter in, na vele uren met het water andere leden van het Amerikaanse geworsteld te hebben, uit de spelonk kabinet. te geraken. Hij waarschuwde onmid- Attlee, die tussen twee regenbuien j delRik de hulpdiensten te Namen door arriveerde, verklaarde, dat „de communisten zich de moeite kunnen besparen" bq hun pogingen om een wig tussen het Britse en het Ameri kaanse volk te drijven. Dit geldt vol de brandweer te Dinant. Deze laat ste wist na vele uren werken aan het water, dat in de toegangsgaanderij was gevloeid, een nieuwe loop te ge ven. Des avonds om 19 uur konden gens Attlee in het bijzonder „nu wij i de drie jonge mannen, na 24 uur af in het kader van de Ver. Naties sa- gesloten te zijn geweest van de bui- f PT. .l'ö.'ol rl ainHnlnl. V-..-...i Is deze eeuw nog wel wat wij haar vroeger zo triomfantelijk noem den: de „Eeuw van het kind?" Zeker niet als men antwoord op deze vraag zou moeten geven aan de hand van wat wij de jeugd aan illusies en toekomstkansen hebben weten te geven. In de ganse wereldgeschiede nis zoekt men vergeefs naar een jeugd, die opgroeit onder zo duistere perspectieven als die van onze tijd. Aan „jeugdzorg" echter geen ge brek! In het Overijselse stadje Rijssen heeft le gemeenteraad verle den week langdurig zitten debatteren over een voorstel van B. en W. om de jeugd het slenteren in het centrum te verbieden De raad vond dat B. en W. wat al te ver gingen en verwierp het voorstel. Over een geheel andere boeg gooit men het in Rotterdam. Daar heeft het gemeentebestuur zowaar het plan opgevat om op de scholen voor middelbaar onderwijs gelegenheid te gevendansen te leren! Tegen een laag tarief nog wel Het zijn twee prachtige staaltjes van jeugdzorg. Zowel aan het adres van Rijssen als aan dat van Rotter dam, geven wij het advies: Leer ze werken, geef ze idealen, tracht een toekomst te scheppen, waaraan ze weer kunnen geloven. Dansen komt er minder opaan en laat de jongelui dan desnoods ook maar eens wat slenteren. is het St. Nicolaas; viert de beroemde filmre gisseur Fritz Lang zijn 60ste verjaardag. Engeland heeft 685.300 man onder de wapenen. Engeland had 1 October 685 300 man onder de wapenen, zo heeft het ministerie van Defensie Maandag meegedeeld. 433.500 hiervan zijn be roepssoldaten en 251.800 dienstplich tigen. men in Korea vechten' TERUGTOCHT De laatste troepen der V.N. zijn uit Pjongjang via (1e Pontonbruggen over de Taedong naar het Zuiden te ruggetrokken. De Taedong scheidt de stad in het Noordelijke en het Zuide lijke deel. De in allerijl gereorganiseerde acht ste Zuidkoreaanse divisie levert on geveer 50 km ten Zuid-Oosten van Pjongjang, een verbitterde strijd te gen de opdringende communistische troepen. De terugtrekkende strijdkrachten van generaal MacArthur staan aan de frontlinie tegenover een over macht aan Chinese communistische troepen. De terugtocht wordt gedekt door de 29ste brigade van het Britse gemenebest en door andere troepen der Ver. Naties. Het achtste Amerikaanse leger, dat over de Taedong getrokken is, heeft een niet nader bekend gemaak te hestemming, Bij Hagaroe strijden 10.000 Ameri kaanse infanteristen en mariniers en een aantal Britten om zich een weg door de omsingeling te banen. Alle hier beschikbare vliegtuigen ne men deel aan de strijd. Aan de Oost kust neemt de Chinese druk op de havenplaats Hoengnam toe. De val van deze stad zou de volledige isole ring van het 'iende korps ten gevol ge hebben. EEN COMMüNIQUé Aan het einde van de bespreking tussen Truman en Attlee. die bijna twee uur duurde en 23.45 (Ned. tüdj eindigde, is, een gemeenschappelijk communiqué uitgeven. waarin wordt gezegd, dat generaal Bradley op verzoek van Truman „teneinde minister Attlee op de hoogte te stol len van de laatste inlichtingen over de ernst!"e m'l'ta're situatie der troe pen van de V.N. in Korea" een over zicht van de situatie gegeven heeft. „De heer Attlee en president Tru man namen daarna de wereldtoe stand in ogenschouw in het licht van de ontwikkeling in het Verre Oosten. Men legde de nadruk op het verband tussen deze ontwikkeling en de ver antwoordelijkheid der twee landen ten aanzien van Europa en de rest van de wereld. „Bij de openhartige discussie, die daarop volgde, trad aan het licht, dat de heren Truma" en Attlee beslo ten zijn tot wederzijdse overeenstem ming te geraken ten aanzien van de ernstige problemen waarvoor het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten zowel als de andere leden der Verenigde Naties zich geplaatst zien. „De gemeenschappelijke gronden waarop beide landen hun buitenland se noi;Mek voeren werden volledig onthuld. „De premier en de president zullen later hun besprekingen voortzetten" tenwereld. eindelijk worden bevrijd. Zq verkeerden allen in goede ge zondheid doch hadden een benauwde tijd doorgemaakt. Indonesische delegatieleden zagen voor 't eerst sneeuw. Volgens de R.T.C.-conferentie moe ten Nederland en Indonesië binnen de 23 dagen, die ons scheiden van Aan Z.K.H. Prins Bernhard werd Ma andagmorgen in een der zalen van *t restaurant „Royal" in Den Haag, de gouden J. C. Snijders-medaille, die de Prins voor zijn „Meeslepende, veelzijdige medewerking aan de Nederland se luchtvaart" door het Bestuur van het Generaal Snijdersfonds werd toe gekend, door dr. ir. M. H. Damrne, Voorzitter van het Bestuur der Stichting, uitgereikt. Een klein gezelschap van luchtvaartautoriteiten was b\j de uitreiking aanwezig. Dr. Ir. M. H. Domme overhandigt de Prins de Gouden medaille met de oorkonde. Staat van beleg op de Phil ppijnen. President Quirino heeft voor een gezamenlijke zitting van het Phiiip- >ijnse parlement de staat van beleg afgekondigd „in verband met de drei ging van een wereldoorlog en de bin nenlandse onlusten". Bovendien heeft de president het parlement verzocht wetten op te stel len, nodig voor het aanvaarden van Amerikaanse leningen in het kader van de E.CA. De beoogde lening be draagt 50.000.000 dollar. Voorts ver zocht de president de bevolking de anti-staatsbeweging en de „mogelij ke doch ver verwijderde invasie" on der ogen te zien. Millioenenwerken onderhanden Het bestuur van het waterschap „Het Vrije van Sluis" heeft Maandag middag met de hoofdingelanden en hun plaatsvervangers een excursie ge maakt door het land van Cadzand om voorlichting te geven over de om vangrijke oeververdedigings- en ontwateringswerken, die reeds werden uitgevoerd en iets te vertellen over de de grote werken, die nog op 't pro gram staan. In een opzicht had het dagelijks bestuur 'n gemakkelijke taakde na tuur zelve demonstreerde, dat de af watering op tal van plaatsen drin gend verbetering behoeft, want door de enorme regens in de achterliggen de weken ondervond men veel over last van het water. Er zijn nog wel optimisten, die beweren, dat die over last niet zo groot is, omdat men op de landerijen nog maar weinig water ziet staan. Dat is echter maar uiterlijke schijn; immers 't criterium is niet of er al dan niet water op het land staat, maar dat men het waterpeil voldoen de laag beneden de oppervlakte kan houden. Als regel moet worden aan genomen dat dit 1 m. a 1.40 m. bene den het maai-veld blijft en dat blijkt in West-Zeeuwsch-Vlaanderen spora disch het geval te zijn. Wanneer de waterstand te hoog is, slempt de grond dicht, wat tot ge volg heeft dat de structuur verandert. Nodig is dat er een luchttoevoer blijft plaats vinden. De waterstandsbeheer- sing moet zonder grote schommelin gen geschieden, omdat door schom melingen de wortels van de planten spoedig worden aangetast. Daarom dient een vlotte afvoer gewaarborgd te zijn, welke kan verkregen worden door ruime leidingen. Weliswaar heeft men dan enig verlies aan cultuur grond, maar de opbrengst van de be tere gronden vergoedt dit verlies vele malen. Op de buitengewone dienst van het waterschap is daarom voor het verbeteren van de waterafvoer 'n bedrag van 260.000voor 1951 uit getrokken. VERSCHILLEN. Hoe nodig dat is, bewees ons het verschil in het waterpeil bij het ge maal Het Melkmeisje, waar een peil gemeten werd van 1.90 m. minus, ter wijl er 2% km verder 30 cm minus werd gemeten; dus een verschil van 1.60 m„ terwijl dit verschil slechts 25 cm mag zijn. Reeds is een begin gemaakt met de verbetering. Zo wordt een leiding van de Eendvogel naar de Linie met een dragline gegraven, terwijl ter plaatse een nieuwe duiker wordt gemaakt. Deze nieuwe leiding, die een grond- breedte heeft van 2 m„ wordt 4 km lang. Wanneer dit werk, dat reeds goede vorderingen maakt, gereed zal z|jn, zullen vele polders daarvan de voordelen genieten. BIJ BIERVLIET. Een ander project vormen de zou te polders te Biervliet, een project van 2ü0 ha„ waarvan de hoofd- en zijleidingen geheel vernieuwd moeten worden. Er zal ter plaatse een nieuw gemaal moeten komen, dat 24 m3 per minuut zal moeten verwerken. Het betreft hier zeer oude grond, met aan de onderzijde dicht onder de opper vlakte een practisch ondoorlaatbare laag. Het afvoer-coëfficient, die hier gewenst is, bedraagt 12 m3 per mi nuut per 100 ha. De bedoeling is nu om met de Rijkswaterstaat samen te onderzoeken of het mogelijk is de Passageule-polder Oostwaarts op de Braakman te laten afstromen. Mocht dit gelukken, dan zal dit voor het wa terschap grote voordelen betekenen. DE ZEEWERING. De zeewering baart het waterschap nog steeds grote zorgen. Was een jaar geleden de toestand van de zee wering bij Groede nog precair, thans mag worden aangenomen dat het ge vaar is geweken. In een tijdsverloop van ruim een jaar is de dijk over een lengte van 1 km geheel vernieuwd, een werk dat één millioen heeft ge- eist. Iedere stap ter plaatse heeft on geveer 1000.— gekost. Aan het Westelijk deel van de zee wering is nog het een en ander te ver beteren, wat een uitgave zal eisen van 250.000Wanner dit herstel is uitgevoerd, zal de gehele 3 km. lange dijk op peil zijn gebracht. Dan rest nog de verlenging en herstel van de paalhoofden in zee, een werk dat 3 millioen zal vergen. Ook aan de zee wering te Cadzand zijn goede vorde ringen gemaakt. De veelbesproken dam in het Zwin blijkt er niet weinig toe by te dragen dat de afslag der duinen niet alleen is tot stilstand ge komen, maar dat er intussen weer aanwas mag worden geconstateerd. ZEESLUIS CADZAND. Redevoeringen getuigden van goede wil om tot een op lossing te komen. In de Trèveszaal te 's-Gravenhage is Maandagavond dc conferentie tus sen Nederland en Indonesië over de toekomstige status van West-Nieuw- Guinca plechtig geopend met een rede van minister Van Maarscveen, die tevens als voorzitter van de conferentie tverd gekozen. In deze toespraak stelde hy vast, dat het probleem, waarmede men zfch de komende weken zal bezig houden, in z\jn werkelijke betekenis weinig onderdoet voor de problemen, die men ter Ronde Tafel-conferentie wist meester te worden. 1 het eind van het jaar, van onzeker heid tot overeenstemming komen om trent de toekomst van Nieuw-Guinea, aldus de heer Van Maarseveen. Aan die opdracht kan in strikte zin niet meer voldaan worden. Gelukkig heeft men ter R.T.C. reeds voorzien dat de termijn van een jaar zou kunnen worden overschreden. Minister Van Maarseveen ging ver volgens in op het moeilijke probleem, waarvoor men zich thans gesteld ziet. „Waren wij door de menigvuldigheid der problemen, die wij ter R.T.C. door onderhandelingen tot een oplossing wisten te brengen, in de waan ge raakt, dat onderhandelingen een pa- nacé zijn voor de genezing van alle tegenstellingen? Ik moet dat ontken nen", aldus zeide hij „Nieuw-Guinea vormde een struikelblok voor het welslagen van de R.T.C. Wij wisten dit destijds en hebben, beseffend, dat de conferentie moest slagen, dit strui kelblok ontweken, in de wetenschap, dat wij het straks weer op onze weg zouden vinden. Slechts hoopten wij, dat nadere bestudering van het pro bleem de weg naar een oplossing zou effenen". „WIJ MOETEN HET THANS ZELF DOEN". De spreker vervolgde „Kunnen wij in eensgezindheid komen tot vaststel ling van zekere criteria voor deze op lossing? Ter R.T.C. leek het. alsof al thans over één criterium overeen stemming was bereikt, n.l., dat men vreedzame en redelijke middelen te baat zou nemen om tot de oplossing te geraken. Het zal nu moeten blij ken, of dit criterium door ons beiden wordt gehandhaafd. Ter R.T.C. geno ten wij de hulp van de Unci; thans moeten wij het zelf doen. Laten wij hopen, dat wij slagen", aldus de mi nister, die besloot met de woorden: „Ter R.T.C. hebben wij aan de we reld een voorbeeld gegeven, hoe een belangrijk conflict door mensen van goede wi! kan worden opgelost. Moge deze conferentie daarvan opnieuw getuigenis afleggen". Hierna hield de voorzitter van de Indonesische delegatie, minister Roem, die tot vice-voorzitter van de confe rentie werd benoemd, een rede. waar in hy de Nederlandse regering dank voor de vriendelijke ontvangst en waarin hij zijn bewondering uitsprak over de winterse pracht Hijzelf en verschillende delegatieleden zagen Maandag voor de eerste maal sneeuw. De heer Roem was het er niet mee eens, dat het onmogelijk is voor beide delegaties om binnen de tijd van 23 dagen een overeenstemming te berei ken. In de huidige wereldconstellatie betekent die tijd een lange periode, een periode, waarin zelfs beslist kan worden, of er oorlog in deze wereld zal zijn of niet. „Sedert een jaar staan Nederland en Indonesië tegenover elkaar als twee onafhankelijk, met elkaar be vriende staten, een verhouding, die de beproevingen van de tijd heeft doorstaan", zo besloot de heer Roem. „Hier past een bede tot de Allerhoog ste, dat het ons beiden gegeven moge zijn, om in dit belangrijke geschil een voor beide partijen bevredigende op lossing te vinden". De Nederlandse delegatie is als volgt samengesteld: Voorzitter: Mr. J. H. van Maarseveen. leden: Minister Stikker, minister Jockes en mr N. S. Blom, staatssecretaris van Buiten landse Zaken. Twee Amer.kaanse geleer den in staat van beschul- dig.ng gesteld. Twee Amerikaanse geleerden, die aan de atoombom gewerkt hebben zijn Maandag in staat van beschul diging gesteld. De twee geleerden Giovanni Rossi Lomanitz en Ir ving David Fox, zijn resp. 29 en 30 jaar oud. Zij waren werkzaam op een laboratorium van de universiteit van Californië. De betrokken weiger den vragen van de commissie voor on-Amenkaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden te beant woorden. Frans vissersvaartuig bij Boulogne vergaan. Een Frans vissersvaartuig met 16 man aan boord is bij Boulogne op de rotsen gelopen en gezonken, nadat de stuurinrichting onklaar was ge raakt. Zeven mensen hebben bij de ramp het leven verloren. Vijf zqn in ernstige toestand in een ziekenhuis opgenomen. Vier opvarenden worden nog vermist. Zij zijn vermoedelijk verdronken. Zakkenroller had nog wel een beetje fatsoen. In Semarang werd iemand, die op het punt stond naar Nieuw-Zeeland te emigreren, op "t postkantoor beroofd van z\jn portefeuille. Hierin zaten niet alleen 200 gulden, maar ook de emigratie-papieren, zonder welke hij niet kon ver trekken. In arren moede heeft hij toen een oproep in de dagbladen ge plaatst, waarin een beroep op de zakkenroller werd gedaan om de papieren terug te stu ren. Het geld mocht hij hou den en eventueel kon hij zelfs nog een beloning krijgen ook Dezer dagen werden de zo zeer verlangde papieren terug gebracht in een gesloten enve loppe. waarbij nog een briefje was gevoegd: „bedankt voor het geld". Vrouwen en kinderen moeten Tonkin-delta verlaten. De Franse autoriteiten hebben Maandagavond medegedeeld, dat zij in verband met de internationale toestand alle gezinnen van Franse soldaten en burgers uit de Tonkin- delta zullen evacueren. In gewoonlijk betrouwbare Franse kringen wordt gezegd, dat alleen al in de hoofdstad van Tonkin Hanoi, minstens 4000 personen onder deze maatregel vallen De Tonkin-delta, een rijk rfistge- Died, telt bijna tien millioen bewo ners. De berichten ovei een bedreiging van Hanoi, een stad van 150 000 In woners, nemen hand over hand toe. De Fransen hebbei, thans een verde digingslinie ter lengte van 50 km om de stad gelegd. Cadzand die m een zeer slechte toe stand verkeert. Gelukkig is er nu een toezegging dat de vroegere wacht- sluis in het afwateringskanaal zal worden vervangen door een stuw dam. Zowel zeesluis, stuwdam als kunstwerken vallen onder de rijks waterstaat en de molens van de offi ciële instanties malen nu eenmaal zeer langzaam. Tenslotte vertelde de dijkgraaf, de heer C. M v. d. Broecke, ons nog iets over de plannen tot beplanting van de wallen van Retranchement. Er zul len o.a. 1900 populieren geplant wor den, waardoor dit mooie natuurplekje Een zorg vormt nog de zeesluis te nog meer verfraaid zal worden. NOG SNEEUWBUIEN Wisselende bewolking met nu en dan sneeuw of hagelbuien, vooral in de kustprovincies. Matige tot zwak ke wind hoofdzakelijk tussen Zuid- West en West In de ochtend op de meeste plaatsen lichte vorst. In de namiddag ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1