NIEUWS UIT ZEELAND Jimmy Brouw C Sport en wedstrijden JIMMY BROWN, sportheld no. 1 .SPOIL SINTERKLAAS HAD HET DRUK IN VLISSINGEN De Zeeuwen won met korfbaicijfers (13—1). MORGEN IN ZEELAND j^-genda Belgische socialisten stellen zich achter de Ver. Naties. MAANDAG 4 DECEMBER 1950. PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN 1 WALCHEREN Middelburg WEDEROM INGEBROKEN OP 't ZAND. Andermaal reeds voor de vierde maal is er op 't Zand te Middel- burg in de nachtelyke uren ingebro ken. Ditmaal verschafte de diei. zich door verwijdering van een raampje toegang tot de woning van de heer K. van W. aan de Koudekerkseweg, zonder dat de bewoners iets verna men en nam 'n vrij aanzienlijk gelds bedrag mee. Het vermoeden is gerechtvaardigd dat alle inbraken door dezelfde per soon zijn gepleegd. Waarom hij juist 't Zand tot zijn werkterrein heeft ge maakt is vooralsnog een raadsel. ST. NICOLAAS KWAM! Sint Nicolaas heeft het Zaterdag- midoag druk gehad in Middelburg. Op tal van plaatsen maakte de goede heilige zijn entrée in kinderbijeen komsten en werd met gezang en kloppende hartjes ontvangen. Ook de kinderen van het personeel van Rijks- en gemeentepolitie heeft hij niet ver geten. In de zaal-Montaan vertoefde hij geruime tijr bij de meisjes en jon gens, van wie alle goede en kwade eigenschappen in een dik boek ston den genoteerd. Daardoor bleek, dat ook politiekinderen wel eens ondeu gend zijn Zij kregen jchter alle een presentje en genoten volop van een poopenkastvertoning. De buurtver eniging N Oostersestraat en omge ving had de bisschop van Myra even eens uitgenodigd. In Merciirius ont haalde hij de kleuters op lekkernijen Bovendien trad een goochelaar op en werd een poppenkastvertoning gege ven. Ook de verbruikscoöperatie De Broederband gaf in de Bogard- zaal een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van haar leden. Ongeveer 400 kinderen smulden, zongen lied jes en keken naar een mooie kinder film. BENOEMD. Mej. J. de Voogd, vroeger te Middel burg. thans te Voorburg, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school aan de Gravenstraat te Middelburg. TWEE FEESTAVONDEN. Voor een vrij groot publiek toonde de toneelclub „De Vlissingse Brug" te Middelburg Zaterdagavond in het Schuttershof haar capaciteiten met de opvoering van het vermekelijke stuk „Amor in de mosterd". De toe schouwers genoten van aardig spel en van kluchtige situaties op de planken. De avond werd besloten met een gezellig bal, waarbij de „Music Stars" voor de dansmuziek zorgden. In Mercurius te Middelburg werd Za terdag een feestavond voor de Mid delburg-junioren gegeven, tijdens welke de cabaretvereniging „Groen Wit" haar publiek amuseerde met sketchen, zang, muziek en dans. Ook deze avond werd met een bal beslo ten. Vlissingen SOCIËTEIT VLISSINGEN. De Sociëteit Vlissingen hield in Het Paradijs" haar jaarvergadering. De af tredende bestuursleden, de heren J. C. Corver en M. F. van Hijfte werden herkozen, terwijl de heer G. de Regt de plaats innam van de heer J. P Pe tersma, die naar Haarlem vertrok. De jaarverslagen van de secretaris de heer M F. van Hijfte, on de pen ningmeester, de heer J. H. van der Linden, werden onder dankzegging goedgekeurd. Besloten werd het zo langzamer hand traditioneel geworden souper te houden op Vrijdag 19 Januari. CULTURELE AVOND BESTUURDERSBOND. Zaterdagavond was er door de VIis singse Bestuürdersbond een culturele avond georganiseerd. De heer H. v. d. Meer, voorzitter van de Bestuurdersbond, opende de avond met een welkomstwoord, waar na het Vlissingse zangkoor ..De Volks stem". onder leiding van de heer B Vleugels, optrad. Dit koor begon met het bekende Morgenrood, ter nage dachtenis aan de onlangs overleden componist. Otto de Nobel. Vervolgens zong het koor met orkestbegeleiding operafragmenten uit „Orpheus" van Glück met soli van de heer S. Lako. tenor (Orpheus) en mevr. S. Ver- Hij bezocht ook de ouden van dagen. Honderden kinderen en ouders waren Zaterdagmiddag1 op de Koudekerk seweg samengestroomd om St. Nicolaas bij zijn aankomst in de Sehelde- stad te begroeten. Het jonge volkje wachtte vol ongeduld en toen om streeks twee uur de auto met Sinterklaas en zijn roetzwarte knechten na derde, steeg een luid gejubel op. St. Nicolaas werd door een commissie van ontvangst, bestaande uit de heren A. Geelhoed, J. P. Ventevogel en J. Goedemondt namens de Vlissingse Middcnstandscentraie welkom geheten en stapte daarna in een gereedstaande landauer' om zijn tocht door Vlis singen aan te vangen. Overal waar St. Nicolaas verscheen werd hy luide toegejuicht. De jeugd verdrong zich om het rijtuig en zocht ijverig naar de peperbollen en reclamestrookjes, die door de zwarte knechten met han denvol wcrdenaiitgestrooid. Op zijn tocht door de stad, die op geluisterd werd met muziek van de Kon. Harmonie ..Ons Genoegen", heeft St. Nicolaas de zieken en ouden van dagen niet vergeten. De Hoge Gast had zijn weg gekozen door de tuin van „Bethesda". zodat de zieken van achter de ramen de stoet konden zien passeren. Voor het St. Josephzieken- huis werd even halt gemaakt om „Ons Genoegen" gelegenheid te geven een paar Sinterklaasliedjes te spelen. Aardige momenten waren de bezoe ken die St. Nicolaas bracht aan de ouden van dagen in de ..Willem III ka zerne" en de „St. Annaschool" De oud'es werden voor Sinterklaas geroe pen en kregen cadeautjes, die met glundere gezichten in ontvangst wer den genomen. Bij het vertrek aan de Willem lil kazerne speelde zich nog een grappig voorval af. Een zwarte Piet nam af scheid van één der zusters, dat op het veroleegsterscostuum en in de hals van de zuster duidelijke sporen acn- terliet. Op de Kleine Markt kwam het ein de van het officiële bezoek aan de Scheldestad. Hier nam de Sint af scheid van de Vlissingse Midden standscentrale en verdween nage wuifd door velen met zijn knechten per auto in de richting van Koudeker- ke. IN HET SCHELDE-KWARTIER In het Schelde-kwartier vertoefde St. Nicolaas Zaterdagmiddag bij de kinderen van de Schelde-ambtenaren Na zijn binnenkomst sprak één der kinderen een welkomstgedicht uit. dat door St. Nicolaas zéér op prijs gesteld werd. De kinderen kregen allen een cadeautje en werden getracteerd op koek en limonade. De middag werd verder gevuld met spelletjes en het vertonen van een kinderfilmpje. BEZOEK AAN „DE WITTE WIJK". ,Op uitnodiging van de buurtvereni ging „De witte wijk", heeft St. Nico laas Zaterdagmiddag ook een bezoek gebracht aan de kinderen van deze buurtvereniging. De zwarte Pieten hadden druk werk om de pakjes voor de kinderen aan huis uit te reiken Hier en daar stapte St. Nicolaas zelf een woning binnen om aan een ziek kind een presentje te overhandigen. BIJ TANTE POS. Op uitnodiging van de P.T.T. bracht de Goede Sint Zaterdagmiddag tevens eer. bezoek bij de kinderen van de P.T.T.-ambtenaren in een kleine, maar leuk versierde zaal. van het Postkan toor. De directeur, de heer M. van der Boom. opende met een geestig speeeh- je de feestmiddag. Nadat de kinderen enkele Sinterklaasliedjes hadden ge zongen. speelde de 10-jarige Dimphna ten Hacke enige nummertjes op de ac cordeon, waarvoor ze een welverdiend applaus kreeg. Toen brak het grote moment aan: de grote kindervriend stapte met twee Zwarte Pieten binnen De Sint hield een toespraak, waarna enkele kinderen en ook groteren bij St. Nicolaas moesten verschijnen om een goedkeuring, maar soms ook wel een reprimande in ontvangst te ne men. Na een tractatie volgde een pop penkastvoorstelling, waarna de heer M. van der Boom het kinderfeest sloot. Dat St. Nicolaas het Zaterdagmid dag ontzettend druk had, bleek wel uit het feit. dat hij en zijn knechten ook nog kans zag bij een kinderfeest van de S.H.V. in Concordia aanwezig te zijn Voorts nam hij ook nog een uitno diging aan van de Vlissingse Bestuur dersbond om 450 kinderen in het Con certgebouw met een bezoek te ver eren. tregt-Schipper, sopraan, (Euridice) Het publiek beloonde de uitvoerenden met een verdiend applaus. Hierna werden vijf fragmenten uit „die Jah- reszeiten" van Haydn uitgevoerd, waarvan vooral het laatste deel, het wijnkoor, indruk bij het publiek maakte. Met „Het lied der Dennen" van F. Verhaaren, werd dit program- madeel besloten. Ook hier werd de solo door mevr. Vertregt-Schipper vertolkt. Na de pauze trad de bekende voor- drachtskunstenaresse Rolien Numan voor het voetlicht met o.a. fragmen ten uit: Mozart, Lieveling der Goden en Het meisje, waarmee de kinderen niet mochten omgaan Vooral het eer ste fragment werd zeer geapprecieerd Mevr. Numan wist met de moeilijke kunst der declamatie de aanwezigen volkomen te boeien. Meliskerke BOUW WONINGWETWONINGEN. De bouw van de tien woningen te Meliskerke aan het Bergpad vordert ondanks het natte weer goed. Vorige week kon de vlag worden geplaatst, toen de dakspanten werden gericht. Der traditie getrouw werd na deze gebeurtenis ten gemeentehuize aan aannemer Jakobsen en zijn personeel een koffietafel aangeboden Aan deze tafel waren behalve het College van Burgemeester en Wethouders en en kele raadsleden mede aangezeten de directeur en wnd. directeur van de Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren, alsmede de dagelijks opzichter. Het woord werd gevoerd door burgemeester A. J. Huijsman. de heer J. D. P. de Smit. directeur van de Dienst Bouw- en Woningtoezicht, de aannemer, de heer Jakobsen en een lid van diens personeel. Oostkapelle NED. HERV. KERK Herkozen als gemachtigden van 't kiescollege der Ned. Herv. kerk te Oostkapelle de heren J. Maljaars .Vzn„ A. P. van Nieuwenhuize, J. Poppe Jzn„ J. Sanderse en M. Steyn. Grijpskerke NED. HERV. KERK. Herkozen tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk te Grijpskerke de heer Jac. Dingemanse en tot diaken de heer A. Dommisse. De zen:!: «collecte in de Ned Herv. Kerk te Grijpskerke heeft f 151 opgebracht. SCHOUWEN- EN DUIVELAND MUZIKALE MUIZEN Een der inwoners van de gemeente 'rjansland kwam bij de schoonmaak tot de ontdekking, dat er zich in de radio een muizennest bevond. De muizenfamilie heeft blijkbaar geen last gehad van het feit, dat de radio dagelijks aanstond. Scheepvaartberichten VOETBM. Aardenburg schoot in techniek tekort. Daar de aangewezen scheidsrech ter verstek liet gaan, werd ongeveer een half uur te laat begonnen onder leiding van arbiter Meulmeester. Hoewel het harde werken van Aar denburg viel te waarderen, schoten zy in techniek stukken tekort bij de Zeeuwen. Het was dan ook een een zijdige strijd. Zuivere combinaties en geede aanvallen op de Aarden- burgs-veste gaven De Zeeuwen bin nen een kwartier een veilige 5-0 voorsprong. Daarna deden De Zeeuwen het rustiger en de Aardenburg-defensie kon vele aanvallen onderbreken. Aardenöurg had succes, toen rechts buiten Moise de bal inschoot (5-1). De doelpunten voor De Zeeuwen lm werden gescoord door Wielemaker, Vlissingen aangekomen, 1 Dec.: Mor.- j o.vrif av\ in Hr twr-e- T°morV'vStAntwerif °niAdV' A",'verpcn j de helft werd de stand 'n-.ct de regel- Timoi Antwerpen. Adm. Nelson v. van een klok opgevoerd. De Antwerpen. River Ouse v. Antwerpen j (ioejman Van Aardenburg was na de Ata,r v- °"aan' i rust vervangen en hoewel zijn plaats- reSK-ngMn ,vertrokkeni 2 Dcc-: Mafiore vcrvanger niet bepaald onvoldoende n. Italië. Italico n. Genua. j wag> waren er toch wel enkele doel punten. die zijn voorganger had kun- 1.-3VAM /TA oAbf Hnhlnnntpn Gepasseerd n. Antwerpen, 1 Dec.: Ar- nedijk v. Rotterdam. Majori v. Hul!. Ca- sana v. Kopenhagen. Willemstad v. Ply mouth. Gepasseerd van Antwerpen, 1 Dec.: Boskoop n, Amsterdam. Arkeldijk n. New Vork. Escaut n. Rotterdam. nen houden. Van de acht doelpunten na de rust namen Leijnse en de Smit cr ieder drie voor hun rekening, de Klerlc scoorde eenmaal uit een strafschop en Wielemaker maakte 't dertiende doelpunt. Wanneer kunnen de kaaiten voor Jimmy Brown's voorstellingen worden afgehaald? KAAKTEN AFHALEN: Te Middelburg: in het Schuttershof, Dinsdag 5 December, 21 uur. Te VLISSINGEN: Kantoor P.Z.C., Walstraat 58HO. Vandaag 5G30 uur. Vrijdag 8 December 5—6 uur. Kinderen, die op Zaterdag 9 December een St. Nicolaas- feestje hebben, gelieven kaar ten af te halen voor de twee de voorstelling, waarvan de datum nader wordt vastge steld. De kaarten hiervoor worden uitgereikt op Vrijdag 8 December van 56 uur. De voorstellingen zijn MIDDELBURG: Woensdag 6 Dec. in het Schuttershof. VLISSINGEN: Zaterdag 9 December, in het Concert gebouw. ZIERIKZEE: Zaterdag 16 December in liet Huis van Nassau. Voor Oostburg worden datum en gebouw nog nader bekend gemaakt. Officiële publicaties VLISSINGEN. Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Koningsweg en van de Aagje Dekenstraat. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingeko men een verzoek van de Directie van dc N.V. Provinciale Zeeuwse Electriciteits- maatschappij te Middelburg, tot het ont trekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Koningsweg en van de Aagje Dekenstraat, tot een gezamen lijke Oppervlakte van rond 880 m2, welke grond haar eigendom is; dat het in hun voornemen ligt aan de gemeenteraad voor te stellen de bedoelde weggedeelten, ingevolge artikel 9 der Wegenwet aan het openbaar verkeer te onttrekken; dat belanghebbenden gedurende het tijdvak van 6 tot en met 12 December 1950 in de gelegenheid worden gesteld ter gemeentesecretarie, afdeling 2, kamer 1, kennis te nemen van de tekening, waarop de aan het openbaar verkeer te onttrekken weggedeelten zijn aangegeven. dat belanghebbenden hun eventuele be zwaren tegen bovenbedoeld voornemen gedurende vorenbedoelde termijn bij hun college kunnen indienen. Vlissingen, 1 December 1950. MIDDELBURG. Vandaag: Kunstmuseum: Toorop-ten toonstelling, 1 30—5 30 uur; Electro Cagliostro, de magiër (18 j.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg. Na de storm (18 j.j, 8 uur. Morgen: Kunstmuseum: Toorop-tentoon- stelling, 1.30—5.30 uur; Electro. Bleke Bet, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Kinderen van de straat", (alle leeft.) 7 en 9 uur; Luxor: „Christonher Columbus" (alle leeft.) 8 uur. Morgen: Alhambra: „Vier jaar later", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Men sen m nood", (14 j.), 8 uur. 44. .„Nee Gerrit", antwoordde Mike Moker. „In de vierde ronde maak Ik er een eind aan. Als ik 'm dan langer op zijn benen zou laten staan, zou dat heel slecht voor myn naam zyn. Dat begrij pen jullie wel" Toen kon Jimmy Brown zich toch niet langer goed houden. Hij stond kwaad op en liep het oefenlokaal uit. Bij de deur draai de hij zich om en riep: „En weet je wat slecht voor myn naam zou zijn meneer Moker. Dat ik zo'n halfwas knokkertje als jjj bent langer dan tien tellen overeind liet. Ik hoop, dat ik dat dui delijk genoeg heb gezegd". En toen sloeg Jimmy de deur met een klap achter zich dicht. Mike Moker perplex achter latend. „W-w-w-wat zei die? Halfwas knokkertje?" Hoor 's even Gerrit, ik laat me door zo'n kuiken niet beledigen. Wat ik daar straks heb gezegd over de vierde ronde, daar komt niets van in hoor. Ik ben niet van plan voor zo'n opgeblazen brok onbenul twee maal in de ring te kruipen- Hij gaat er onver biddelijk in de eerste ronde aan. Of ik zal geen Mike Moker meer heten". De Waal buiten haar oevers getreden. De Waal is bij Tiel buiten de oevers getreden, waardoor de gierpont uit de vaart moest worden genomen. De veerdienst Tiel-Wamel wordt met een stoomboot en een motorboot, ieder met aangekoppelde pont, on derhouden. De dienstregeling wordt als normaal uitgevoerd. Door het hoge water is het veel te Pannerden echter gestremd. Voer voetgangers en wielrijders wordt het verkeer nu onderhouden met een mo torboot. Nederlandse deserteur in België aangehouden. Door de Antwerpse politie is de 31-jarige Nederlander Johannes C. uit Amsterdam aangehouden wegens landloperij. Hij wordt er voorts van beschuldigd uit 't Nederlandse le ger gedeserteerd te zijn. In afwach ting van zyn uitwijzing naar Neder land is hij ingesloten. Vlammenwerpers en fosbrkogels In de strijd om Ambon. De regering van de Republiek Zuid-Molukken deelde in haar week overzicht over de strijd in de Moluk- ken mede. dat de Indonesiërs aan het front bij de stad Ambon thans ge bruik maken van vlammenwerpers en fosforkogels. Ook bedienen zij zich van Japanse pantseroffiieren van wie enige gevangen werden gemaakt. Prinsesjes kochten poppen. Zaterdagmiddag brachten de oud ste drie Prinsesjes een bezoek aan de poppententoonstelling ten bate van het Rode Kruis, die in hotel „De Witte Brug" te 's Gravenhage wordt gehouden en georganiseerd werd on der leiding van mevrouw Dupuy, de echtgenote van de Canadese ambas sadeur. De Prinsesjes bezichtigden ver schillende stands en deden voor het goede doel ook inkopen. Zij kochten ondermeer Noorse, Canadese en Zwit serse poppen. Levenslang voor V-man. De tuindersknecht P. R, uit Heem stede, die door het Bijzonder Hof te Amsterdam tot de doodstraf werd veroordeeld, kreeg thans van de Bij zondere Raad van Cassatie levens lang. Hij heeft in bezettingstijd als V-man voor de Abwehrstelle Nieder- lande gewerkt. Jongeman maakte goudkeurmerk na De 20-jarige J. A. T. uit Laren hoorde Vrijdagmorgen een jaar ge vangenisstraf voorwaardelijk met 'n proeftijd van 3 jaar en onder toe- zichtstelling van de reclassering te gen zich eisen. De jongeman, die goudsmidbediende was, had 'n keur merk voor 14 karaats goud, een z.g. eikenblaadje, nagemaakt en dit op een gouden dameshorloge geslagen. Het horloge had de jongeman ver kocht. Militair elftal naar Middelburg. Zaterdag a.s. speelt de voetbalclub Middelburg een voetbalwedstrijd te gen een militair elftal, samengesteld uit eerste klassers. De wedstrijd be gint 's namiddags om half drie en het batig saldo is bestemd voor het Pro testants Militair Tehuis. Het sterke militaire elftal ziet er als volgt uit; Doel: Gerberink (Enschede); Ach ter: Meines (Frisia) en Veltkamp (Friesland); Midden: Spanjer (Lim- burgia), Kammeyer (GVAV) en Ver beek (Sparta). Voor: Carlier (VW), Verhoeven (DWV), Stephan (Hercu les). Lughthart (Be Quick) en Jansen (NOAD). Ook Ten Berge naar Frankrijk. De 30-jarige G. N Ten Berge, oud speler van Achilles en Emmen, mo menteel lid van H.!> C., zal tegen het einde van het jaar 's beroepsspeler in dienst treden bij een Franse 2e klasse club te Parijs: Cercle Athleti- que Paris in Pari. Voorlopig is de duur van het con tract een half jaar. WIELRENNEN Wielrenner Van Schijndel tegen auto gereden en gedood. Zondagmiddag is op de markt van Oorschot, tijdens een oefenrit van de Tilburgse wielerclub, een ernstig on geluk gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan de beroeps wielrenner Van Schijndel uit Vlijmen. De 24-jarige prof nam deel aan een oefenrit van Tilburg naar Oorschot. Door het slechte weer en de sneeuwval werd Van Schijndel zo verblind, dat hij te gen een auto opreed, die uit de rich ting Eindhoven kwam. De wielrenner liep een zware hersenschudding op en is ter plaatse overleden. ZWEMMEN Raymonde Vergauwen werd tweede in Antwerpen. Nel Garritsen won in het Astrid- zwembad te Antwerpen de 200 meter schoolslag in de fraaie tijd van 2 min. 56.8 sec., een persoonlijk record van de R.D.Z.-zwemster. Tweede werd Raymonde Vergauwen in 2 min. 59.3 sec. Nog geen sprake van compromis over N*ieuw-Guinea. Naar aanleiding van het bericht in de „Christian Science Monitor" inza ke een ompromis over de Nieuw Guinea-kwestie, deelde de Indonesi sche regering Zaterdag mede, dat dit bericht niet waar kan zijn. In structies voor de Indonesische delega tie zijn met dr. Leimena meegegeven. Er zijn nog geen informele bespre kingen inzake de kwestie-Irian ge voerd tussen Nederlandse en Indone sische delegaties. Weer een moord in de P. en T.-landen. In de Pamanoekan- en Tjiasem- landen (Java) is wederom een moord gepleegd, nu op de Britse administra teur Norman B. Winning. Hij werd doodgeschoten toen hij zich in een auto van de ondememingstuinen naar Soebang begaf. Maar toch critiek op sommige Amerikanen. Na afloop van het Zaterdag en Zondag gehouden congres der Belgi sche socialistische partij werd een resolutie goedgekeurd, waarin wordt verklaard, dat de houding der Sow- jet-Russische leiders, die alle inter nationale samenwerking systema tisch verhinderen, alsmede de onmo gelijkheid voor de satellietstaten om normale betrekkingen te onderhou den met andere volkeren een ernstig gevaar voor de handhaving der vre de betekent. Anderzijds hekelt men scherp de kapitalistische en reaction- naire krachten, die de politiek der democratie trachten te beïnvloeden en die in het bijzonder in een gedeel te der Amerikaanse opinie een oor logspsychose trachten te scheppen. De B.S.P. verklaart zich accoord met de in Korea door de V.N. onder nomen actie, doch men meent, dat de leiding der militaire operaties, even als de diplomatieke onderhandelin gen onder gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid van de V.N. moe ten worden gevoerd. De B.S P. brengt hulde aan Attlee's initiatief, die te Washington de gevoelens van alle Westelijke Europese volkeren zal vertolken. In de resolutie wordt geprotesteerd tegen de beslissing Spanje toe te la ten tot de gespecialiseerde instellin gen van de V.N. en tegen het herstel der diplomatieke betrekkingen met dat land. Tenslotte wordt verklaard, dat de bestaande internationale socialisti sche organisaties moeten worden uit gebreid tot een nieuwe socialistische internationale, waarvan het voor naamste doel zal zyn kracht bij te zetten aan de initiatieven tot behoud van dè vrede. Ambonese K.N.I.L.-leden terug naar Ambon. Half December zal worden begon nen met het overbrengen van Ambo nese militairen (voormalige leden van het KNIL), die zich thans op Java bevinden, naar Ambon. Het betreft in totaal ongeveer 4000 man met 8000 gezinsleden, die thans voor het grootste deel in Oost- Java vertoeven. Het plan tot terug voering werd opgesteld in tegenwoor digheid en met volledige instemming van deze voormalige leden van hef KNIL. IN 7 KORT üp Klein Zwitserland te Den Haag won het Nederlandse hockey B-elftal in een vrij matige wedstrijd met 4—1 van het Rhone Army team. nadat de rust reeds met een 2—0 voorsprong was in gegaan. In het Sportpaleis le Antwerpen is Zaterdagavond een wielerwedstrijd in 3 manches achter tandems gehouden. De Belg. De Beuckelaere werd eerste in het eindklassement voor onze landgenoot Schultc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3